1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Dubrovnik Uçak Bileti

Dubrovnik Para Birimi
Hırvat Kunası (HRK)
Dubrovnik Zaman Dilimi
GMT +1
Dubrovnik Şehri En İyileri
Tarihi Eserleri, Dubrovnik Kalesi, Prsut
Dubrovnik Hava Durumu (27 Mayıs) 23°C Açık
Dubrovnik Hava Durumu (28 Mayıs) 22°C Parçalı Bulutlu

En Ucuz Dubrovnik Varışlı Uçak Seferleri

Budapeşte - Dubrovnik
Csa Czech Airlines
08 Haz 2020
İstanbul - Dubrovnik
Croatia Airlines
12 Haz 2020
Bükreş - Dubrovnik
Lot Polish Airlines
29 May 2020
Antalya - Dubrovnik
Smart Wings
08 Haz 2020
Ankara - Dubrovnik
Türk Hava Yolları
03 Haz 2020
İzmir - Dubrovnik
Türk Hava Yolları
13 Haz 2020
Beyrut - Dubrovnik
Deutsche Lufthansa
29 May 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Dubrovnik Kalkışlı Uçak Seferleri

Dubrovnik - Bükreş
Lot Polish Airlines
25 Haz 2020
Dubrovnik - İstanbul
Croatia Airlines
27 May 2020
Dubrovnik - Antalya
Csa Czech Airlines
07 Haz 2020
Dubrovnik - İzmir
Türk Hava Yolları
17 Haz 2020
Dubrovnik - Ankara
Türk Hava Yolları
08 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Dubrovnik Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Dubrovnik Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Dubrovnik Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
HR
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Hırvatça
Toplu Taşıma Fiyatı
15 HRK
Yemek Fiyatı
45 HRK
Alkolsüz İçecek Fiyatı
2,40 HRK

Dubrovnik’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Ekim
En Ucuz Gün
Cuma
En İyi Mevsim
Sonbahar
En İyi Ay
Eylül

Ucuz Dubrovnik uçak bileti alarak Dubrovnik'e yolculuk yapacak olan yolcuların, iklim ve mevsim özelliklerini bilmesi gerekir. Çünkü Dubrovnik tüm mevsimlerin üst düzeyde yaşandığı bir kenttir.

Denize girmek isteyen ve tatil yapma amacıyla kenti tercih eden kişiler için en uygun zaman Temmuz- Ağustos aylarıdır.

Kentin doğal ortamını yaşamak isteyenler için en uygun zaman Nisan- Eylül aylarıdır. Tarihi eserleri ve değerleri ziyaret etmek isteyenler için ise, Nisan- Haziran aralıkları uygun olacaktır.

Ucuz uçak bileti bulabileceğiniz aylar sırasıyla; Ekim, Temmuz, Mayıs Eylül, Haziran, Nisan, Ağustos, Aralık, Kasım, Ocak, Mart, Şubat şeklindedir.

Dubrovnik Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Dubrovnik uçak bileti ile seyahat etme imkanına erişen yolcuların, merkezlere ulaşım sağlama olanakları fazlasıyla gelişmiştir. Dubrovnik Havalimanı neredeyse her yıl 100 bini aşkın ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Oldukça geniş bir alanı kaplayan havalimanından şehir merkezine sağlanan ulaşım mesafesi 15 km'dir.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 320 HRK

Dubrovnik Havalimanı'nın B terminali çıkışında yer alan taksiler kullanılarak kolayca ulaşım sağlanabilir. Taksilerin ücretleri kilometre başına hesaplanır. Ayrıva havalimanının anlaşmalı olduğu taksilerle daha ekonomik seyahatler yapabilirsiniz.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 35 HRK

İç ve dış hatlar çıkışnda bulunan servisler, kendilerine ayrılmış olan durakların içersindedir. Hareket saatleri ve sefer süreleri panolarda yer alır.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 15 HRK

Küçük bir şehir olan Dubrovnik'te otobüs ağları oldukça gelişmiştir. Otobüslerden kolaylıkla faydalanabilmek için Dubrovnik Card almanız iyi olacaktır. Otobüs hatlarının tümü havalimanı çıkış noktalarına uğramaktadır. Otobüs bilet ücretleri saatlik olarak hesaplanır.

Araç Kiralama

Havalimanının iç ve dış hatlarına ait olan terminallerinde bulunan araç kiralama ofisleri sayesinde kolaylıkla araç temini yapılabilmektedir. Diğer ulaşım seçeneklerine göre hızlı, konforlu ve bireysel olarak rahatlıkla şehir merkezine ulaşım sağlarsınız

Dubrovnik Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Büfe
Araç Kiralama
Banka

Hırvatistan'ın önemli ve gözde şehirlerinden biri olan Dubrovnik uçak havalimanıyla da yolcuların ilgisini çekmektedir. Ülkenin en işlek havalimanları arasında bulunan, uluslar arası ve ülke içi uçuş imkanları sunan havalimanında, iç ve dış hatlar ayrı olmakla birlikte büyük bir alana kurulmuş olan terminal binası içerisinde park alanları, araç kiralama ofisleri bulunur.

Yolcu terminal binasında para değişim ve bozdurma işlemlerinin yapıldığı Bureau de Change ofisi ve OTP bankası vardır. Ayrıca danışma masası, kayıp eşya bürosu, bilet satış ofisleri yolcuların hizmetine sunulmuş olmakla birlikte, yeme içme hizmetlerinin verildiği kafe, restoran alanları ve alışveriş merkezleri yer alır.

Dubrovnik’e Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Dubrovnik uçak bileti fırsatlarından faydalanmak için, muhteşem bir görüntüye ve temizliğe sahip olan Adriyatik Denizi tek başına yeterli olacaktır.
 2. Orta Çağ medeniyetlerinde, Bizans İmparatorluğu'nda ve Avusturya egemenliğinde kaldığı dönemlerden bu yana bünyesine birçok tarihi eser eklenmiştir.
 3. Doğal peyzaj ve göz alıcı bir görüntüye sahip olan deniziyle ilgi çeken Dubrovnik'te kentin tadına varılabilmesi için sürekli olarak tekne turları düzenlenir.
 4. Yeme içme konusunda oldukça zengin olan Dubrovnik, dünya mutfağından birçok lezzet sunar. Merkezler haricinde ara sokaklarda dahi masa sandalye atıldığını görmek mümkündür. Fast food restoranlarına rastlamak mümkün değildir. Özellikle deniz ürünlerinden oluşan menüler oldukça rağbet görür.
 5. İklimi ve doğası gereği tarih boyunca meyve bahçelerinin varlığı hızla artmıştır. Üzüm, portakal, sarı kavun ve narenciye meyvelerinin hiç eksik olmadığı Dubrovnik bahçeleri hoş kokularla bezenmiştir.

Dubrovnik Hakkında

Hırvatistan'ın en özel şehirlerinden biri olan Dubrovnik, Adriyatik kıyısında bulunan Dalmaçya sahillerinde kurulmuştur. Hırvatistan'ın başkenti olan Zagreb'in olduğu kuzey bölümünde Dubrovnik ve Bosna- Hersek kara toprakları arasında 24,5 km'lik bir sahil kesintisi vardır. Neretta idari yönetimiyle idare edilmektedir.

Nüfusun büyük bir bölümü sahil kesiminde konaklar. Tarihte Dubrovnik, Osmanlı yazışmalarında meşe anlamına gelen Ragusa kenti olarak geçer. 16. yüzyılın başlarında kurulan kent, 1808 yılında Napolyon tarafından işgal edilmiş 1815 yılında ise Avusturya topraklarına katılmıştır.

İşgal ve baskına kadar Osmanlı egemenliğinde bulunmuştur. Bu egemenlik orada asker bulundurma gibi bir niteliğe sahip değildi. Yani Osmanlı Devleti'nin Dubrovnik üzerine düzenlemiş olduğu sefer, para karşılığında olmak kaydıyla durdurulmuş olup, işgale kadar ticaret ve vergi paraları ile bir egemenlik kurulmuştur.

Dubrovnik Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
15 HRK
Taksi
8 HRK/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Küçük bir alana sahip olan kentin otobüs ağı çok geliştiğinden şehir içi ulaşımlar otobüslerle sağlanır. 12 otobüs hattı vardır. Dubrovnik Card ile yapılan seyahatlerde 1 saate 12 Kuna, otobüs içerisinde alınan biletlere ise saatlik olarak 15 Kuna ücret ödenir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Otobüs dışında kullanılan tek ulaşım aracı taksidir. Taksi ulaşımı ile rahat ve hızlı bir şekilde seyahat etme imkanı bulunur.

Dubrovnik Vize Şartları

Hırvatistan Vize İstiyor mu?
Evet
Hırvatistan Vize Ücreti
60 EUR
Hırvatistan Vize Detayları
Schengen vizesi bulunan veya Schengen üyesi ülkelerde geçerli oturumu bulunan vatandaşlarımız ile resmi pasaport sahibi kişiler vizeye tabi değildir. Pasaportların geçerlilik süresi en az 6 ay olmalıdır.

Dubrovnik’de Gezilecek Yerler

Dubrovnik Surları
Dubrovnik Kalesi
Stradun Caddesi
Onofrio Çeşmesi
Çan Kulesi
Savaşlara Tanıklık Etmiş Olan: Dubrovnik Surları

1970 yılından bu yana UNESCO Dünya Mirasları Listesi'nde bulunan Dubrovnik Surları zamanında düşmanlara karşı savunma amacıyla yapılmıştır. Oldukça geniş bir alanda bulunan surları gezmek 2 saatinizi alır.

Surları 08.00- 19.30 saatleri arasında gezmeniz mümkündür. Deniz kıyısında olmakla birlikte, yazın gidildiğinde yüksek derecede olan güneş ışınlarına maruz kalmamak için uygun saatleri tercih etmeniz lehinize olacaktır. Surların 4 kapısı vardır. Pile Gate ve Place Gate ana kapılardır. Pile Gate, şehre açılır, Place Gate ise deniz yönüne açıldığı için tekne turlarına katılmanıza yardımcı olur.

Tarihi Kale: Dubrovnik Kalesi

1038 yılında denizden ve karadan gelebilecek saldırıları önlemek amacıyla yapılan kale, konumuyla oldukça dikkat çeker. Doğal bir şekilde oluşan ve burun şeklini alan bir kayanın üzerine inşa edilmiştir. Önde deniz, arkada yemyeşil manzarasıyla adeta görsel şölen izlenmesine olanak sağlar.

Akdeniz'in Gözdesi: Stradun Caddesi

Stradun Caddesi'nin büyüklüğü ve eski binalarıyla büyük bir tarihe ev sahipliği yaptığı net bir şekilde gözlenir. Akdeniz'in önemli caddelerinden biri olmakla birlikte, Stradun adını İtalyan'dan almıştır. Cadde üzerinde sayısız kafe, restoran ve giyim mağaları bulunur.

15. Yüzyıl Eseri: Onofrio Çeşmesi

15.YY'da Dubrovnik denizin yükseltisinden dolayı su sıkıntısı çekmekteydi. Suyun olmamasından kaynaklı olarak birçok hastalık ve veba salgını meydana çıkmıştı. Deniz suyunun bol miktarda olduğunu bile mimar Onofrio, çeşmeyi yaparak şehrin su ihtiyacının karşılanmasına destek olmuştur.

Şehrin Simgesi: Çan Kulesi

1444 yılında, kentte bulunan taş ve saat ustaları tarafından yapılmıştır. İlk zamanlarda tepesinde bulunan 2 heykel figürü tahtadan yapılmıştı. Şehrin simgesi haline geldikten sonra tahta heykeller bronz heykellerle değiştirilmiştir. 31 metre yükseklikte olan Çan Kulesi, 1667'de meydana gelen büyük depremde giderilemeyecek şekilde zarar görmüş olup, 1929.2da yıkılarak yenisi inşa edilmiştir.

Gotik Mimarisinin En büyük Örneği: Sponza Sarayı

16.yy'da yapılan saray, o dönemlerde gümrük, maliye ve banka alanlarında kullanılmıştır. Yaşanan büyük depremde dahi zarar görmemiş olan saray, şu anda 10.00- 22.00 saatleri arasında ziyaret edilmektedir.

Aslında Bir Eczane: Franciscan Manastırı

14.yy'da yapılan bina, uzun yıllar boyunca eczane olarak kullanılmıştır. Dünyanın en eski üçüncü eczanesi olma niteliğine sahiptir. Şu anda sadece ziyaretçilere açık olan manastıra 09.00- 16.00 saatleri arasında giriş yapılır ve giriş ücretleri 30 Kuna'dır.

Dubrovnik’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Prsut
Poski Sir
Pasticada
Menülerin ve Özel Lezzetlerin Vazgeçilmezi- Prsut

Prsut, Adriyatik Denizi'nin soğuk ve bora rüzgarlarıyla doğal yollardan kurutulan bir çeşit jambondur. Dubrovnik uçak bileti ile seyahat edenler yemek öncesinde ikram edilerek midenin hazmetme dengesini ayarlar. Dubrovnik uçak bileti fırsatlarıyla bu lezzete ulaşma imkanına sahip olabilirsiniz.

Aslında O Bir Otlu Peynir- Paski Sir

Akdeniz'de yetişen muhteşem bir lezzete sahip olan otlar, koyun sütünden yapılmış peynirle buluşur. Dünya çapında ödül almış olan Paski Sir, eskidikçe lezzetlenen bir peynir türüdür.

Renk Cümbüşüne Hazırsanız Karşınızda Pasticada

Dubrovnik kıyılarına özgü olan Pasticada etle yapılır. Kullanılan et dana etidir ve porsiyonlar halinde 24 saat boyunca sarımsak ve Akdeniz otlarının içerisinde karıştırılarak bekletilir. 2-3 saatte pişen etin içerisine, pişme esnasında kuru erik, havuç, soğan, karanfil ve Hindistan cevizi ilave edilir. Pişen Pasticada, yine geleneksel bir lezzet olan Patates Gnocchi ile sunulur.

Konaklama İçin Dubrovnik Otel Seçenekleri

Ucuz Dubrovnik uçak bileti ile seyahat eden yolcuların konaklama ihtiyaçlarının giderildiği birçok seçenek vardır

Pucic Place
18.yy'dan kalma bir binada hizmet veren Pucic Place, mimarisi ve tarzıyla oldukça ilgi çekmektedir. Dubrovnik Havalimanı'na 17 km uzaklıktadır. Ayrıca 300 metre uzaklıkta Bonje Plajı bulunur ve plajda kendisine ait ayrı bir alana sahiptir.
Ul. Od Puca 1, 20000, Dubrovnik/ Hırvatistan&
Scalini Place
Scalini Place, 16.yy'dan kalma bir malikanenin restore edilmesiyle hizmete açılmıştır. Tesis Stardun Kordonu'na ve birçok tarihi mekana yakın konumdadır. İtalyan lezzetlerine doyacağınız Scalini Place, ilgi çekici yerleri ve restoranlarıyla göz doldurmaktadır. Dubrovnik Havalimanı'na 22 km uzaklıkta olan otel müşterilerine servisle ulaşım imkanı sunar.
Boskoviceva ul. 3, 20000, Dubrovnik/ Hırvatistan
Old Town İvory Apartments
Tesis 16.yy'dan kalma bir evde hizmet sunmaktadır. Şehir ve Adriyatik Denizi manzaralıdır. Plajlara 300 metre, gezilecek tarihi mekanlara 200 metre, Dubrovnik Havalimanı'na 20 km uzaklıktadır.
Ul. za Rokom 2, Old Town Dubrovnik/ Hırvatistan

Dubrovnik Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Dubrovnik 979,96 TL 1 Saat 55 Dakika
Antalya - Dubrovnik 1.840,80 TL 5 Saat 30 Dakika
Ankara - Dubrovnik 1.898,30 TL 5 Saat 45 Dakika
İzmir - Dubrovnik 1.907,70 TL 5 Saat 5 Dakika
Budapeşte - Dubrovnik 904,52 TL 4 Saat 45 Dakika
Bükreş - Dubrovnik 1.012,77 TL 25 Saat 10 Dakika
Beyrut - Dubrovnik 3.551,39 TL 14 Saat

Dubrovnik Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Dubrovnik uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Aegean Airlines, Croatia Airlines, Csa Czech Airlines, Deutsche Lufthansa, Lot Polish Airlines, Türk Hava Yolları.
 • Dubrovnik yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Dubrovnik varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Budapeşte - Dubrovnik olup, bilet fiyatı 904,52 TL'dir.
 • Dubrovnik şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Ekim ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Dubrovnik ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

20li Yaşlarda Gezmeniz Gereken 10 Yurt Dışı Rotası
20li Yaşlarda Gezmeniz Gereken 10 Yurt Dışı Rotası
15 Kasım 2019
İleride dönüp baktığınızda 20li yaşlarınızın en güzel yaşlarınız olduğunu fark edeceksiniz, 20li yaşlarda geçirdiğiniz günlerin de en eğlenceli günler olduğunu. Sorumlu ve bilgili olacak kadar büyüdüğ
Hesaplı Tatil İçin 6 Alternatif Destinasyon
Hesaplı Tatil İçin 6 Alternatif Destinasyon
28 Aralık 2017
Uygun tatil seçenekleri arayanlar, hem gidecekleri yerdeki konaklama ücretlerine hem de bilet fiyatlarına bakıyor. Hesaplı bir tatil yapmak isteyenler uçak biletinin pahalı olmasından yakınarak uzak y
Hırvatistan’ı Keşfe Çıkmanız İçin 5 Neden
Hırvatistan’ı Keşfe Çıkmanız İçin 5 Neden
25 Ekim 2017
Adriyatik ülkeleri arasındaki en meşhur ülkelerden biri olan Hırvatistan, turistler açısından son derece tercih edilir bir turizm merkezidir. Turistlerin tüm beklentisini karşılayan ve son derece de k
Ramazan Bayramı’nda Gezebileceğiniz 5 Avrupa Ülkesi
Ramazan Bayramı’nda Gezebileceğiniz 5 Avrupa Ülkesi
20 Nisan 2017
Ramazan Bayramı tatilinin 4 gün olması şimdiden çalışan kişilerin tatil planını yapmaya başlamasına neden oldu. Çoğu kişi için yoğun iş temposu ile dolu geçen bahar sonrası Ramazan ayı nihayetinde ail

Dubrovnik Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (54)
İyi (42)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%56
%44
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,6
96 Değerlendirme
Z*** P***
27 Ekim Cumartesi
Annemi tatil için götürmüştüm, çok mutlu oldu haliyle bende mutlu oldum
A*** B*** Y***
14 Eylül Cuma
Herşey çok güzeldi beklentimin altında kaldı biraz ama olsun
A*** K***
22 Temmuz Pazar
Tarihe merakı olanlar kesnlikle buraya gelmeliler, gerçekten çok güzeldi.
T*** R*** B***
7 Haziran Perşembe
Benim beklentilerimin çok üstünde değildi ama yine de güzeldi
Z*** E*** T***
2 Kasım Cuma
Benim gibi gezmeyi seveen bir tipseniz kesinlikle gidin
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Dubrovnik Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 27.05.2020 03:31:31 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Dubrovnik, (DBV)
DBV
HR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=44678
/ True
44678