1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!

Saraybosna Uçak Bileti

Saraybosna Para Birimi
Bosna Hersek Konvertibl Mark (BAM)
Saraybosna Zaman Dilimi
GMT +2
Saraybosna Şehri En İyileri
Kış Sporları, Umut Tüneli, Begova Çorbası
Saraybosna Hava Durumu (29 Ekim) 16°C Bulutlu
Saraybosna Hava Durumu (30 Ekim) 14°C Çoğunlukla Bulutlu

En Ucuz Saraybosna Varışlı Uçak Seferleri

İzmir - Saraybosna
Türk Hava Yolları
25 Kas 2020
30 Eki 2020
13 Kas 2020
10 Kas 2020
30 Eki 2020
30 Eki 2020
Samsun - Saraybosna
Türk Hava Yolları
18 Kas 2020
Amman - Saraybosna
Fly Dubaı
13 Kas 2020
Erbil - Saraybosna
Türk Hava Yolları
31 Eki 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Saraybosna Kalkışlı Uçak Seferleri

15 Kas 2020
19 Kas 2020
Saraybosna - Konya
Türk Hava Yolları
02 Kas 2020
Saraybosna - Şanlıurfa
Türk Hava Yolları
02 Kas 2020
Saraybosna - Diyarbakır
Türk Hava Yolları
22 Kas 2020
Saraybosna - Samsun
Türk Hava Yolları
26 Kas 2020
Saraybosna - Lefkoşa
Türk Hava Yolları
22 Kas 2020
Saraybosna - Amman
Türk Hava Yolları
27 Kas 2020
07 Kas 2020
Saraybosna - Bakü
Türk Hava Yolları
14 Kas 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Saraybosna Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Saraybosna Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Saraybosna Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
BA
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Boşnakça-Sırpça-Hırvatça
Toplu Taşıma Fiyatı
1,80 KM
Yemek Fiyatı
7 KM
Alkolsüz İçecek Fiyatı
3 KM

Saraybosna’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Eylül
En Ucuz Gün
Pazartesi
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Mayıs

Ucuz Saraybosna uçak bileti kullanarak Saraybosna’ya gitmek isteyen ziyaretçilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan birisi de ziyaret ve yolculuk için en uygun zamanın hangisi olduğunu tespit etmektir.

Saraybosna’da dört mevsim yaşanmaktadır. Dağlık bir yer olduğu için kışlar sert geçer. Ekim ayı ortasında ve mayıs ayının sonunda kar yağışı görülebilir. Yaz sıcağı Temmuz aylarında hissedilir. Temmuz ve Ağustos aylarında sıcaklık genellikle 35 santigrant derecedir. İlkbahar mevsimi genellikle ılıktır. Saraybosna’yı Mayıs ya da Haziran aylarında ziyaret etmek daha uygundur.

Saraybosna Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Saraybosna uçak bileti ile seyahat eden yolcular havalimanından kent merkezine gitmek için farklı ulaşım araçlarından yararlanabilmektedir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 15 BAM

Havalimanından Saraybosna kent merkezine ulaşmak için tercih edilen ulaşım araçlarından birisi otobüslerdir. Saraybosna’daki otobüsler genellikle tramvayın gitmediği yerler için tercih edilmektedir. Otobüsler, sabah 06.00’dan gece 24.00’e kadar hizmet vermektedir.

Raylı Araçlar

Ortalama Fiyatı: 1,80 BAM

Saraybosna içindeki en rahat ulaşım araçlarından biridir. 1885 yılında açıldığı için Avrupa’nın en eski tramvay hatlarındandır. 10.7 km uzunluğunda tramvay hattına sahiptir. Fiyat alınış yerine göre farklılık göstermektedir. Havalimanından ortalama süre: 20 dakika Havalimanından uzaklık: 10 km

Taksi

Ortalama Fiyatı: 35 BAM

Saraybosna’daki en lüks ulaşım aracıdır. Havalimanı veya şehir merkezi dışında ihtiyaç duyulmaz. Ancak taksilerin hizmeti ve güvenirliliği konusunda iyi şeyler söylenmemektedir.

Araç Kiralama

Yukarıda belirtilen ulaşım seçeneklerinin yanı sıra havalimanına iniş yapan ziyaretçiler havalimanının iç ve dış hatlar terminalinde yer alan araç kiralama şirketlerinden istedikleri özelliklerde araç kiralayarak da yolculuklarını tamamlayabilmektedir. B

Saraybosna Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

ATM
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Saraybosna'da havayolu ulaşımı için kullanılan havalimanı Saraybosna Uluslararası Havalimanı'dır. Saraybosna uçak bileti avantajlarından yararlanarak havayolu ile şehre seyahat eden yolcular ve farklı noktalara uçmak isteyen yolcular havalimanını kullanmaktadır.

Saraybosna Uluslararası Havalimanı'nın şehir merkezine olan uzaklığı 10 km olduğu için havalimanından kent merkezine 20 dakika gibi kısa bir sürede ulaşım sağlanabilmektedir.

Havalimanı uluslar arası olduğu için havalimanının içinde birçok dünya markalarının şubeleri bulunmaktadır. Uzun yolculuk yapmış ve yorgun yolcuların rahatlıkla dinlenebileceği konforlu dinlenme salonları bulunmaktadır.

Yolcu uğurlamaya gelen ya da yolculuk öncesinde arabası olan bireylerin güvenle arabalarını emanet edebileceği otopark bulunmaktadır. Havalimanı, uluslar arası olduğu için milyonlarca yolcu gelmektedir. Kalabalık esnasında herhangi bir kayıp ya da çalıntı durumunda, yardım edecek kayıp çalıntı büroları bulunmaktadır.

Havalimanında birçok havayolu şirketinin şubeleri bulunmaktadır. Türk Hava Yolları, Pegasus, Atlas Global, Adria Havayolları, Air Serbia, Austrian Airlines, Croaitia Airlines, Germanwings, Fly Dubai, Lufthansa, Norwegian Airlines, Swiss Air, Wizz Air, Wataniya Airways ve Nesma Airlines bunlardan bazılarıdır.

Saraybosna’ya Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Saraybosna uçak bileti avantajlarından yararlanarak Saraybosna'ya gitmek için en önemli nedenlerden birisi yörenin geleneksel lezzeti olan Boşnak böreğidir. Dünya’nın en çeşitli ve lezzetli böreklerinden biridir. Ülkeye özel bir yöntem ile pişirilmektedir. Yaklaşık 700.000 nüfusu ile her gün sabahtan öğlene kadar 3 ton tüketilmektedir.
 2. Şehir ile özdeşleşmiş lezzetlerden birisi de Cevapi’dir. Lezzet olarak İnegöl Köfte’ye benzemektedir. Sunum şeklide farklıdır. Bosna’nın ulusal yemeğidir. İsteğe göre soğan, acı sos, köy yemeği, közlenmiş biber ve kaymak ile de servis edilmektedir.
 3. Kayak tutkunlarına göre bir şehirdir. 1984 yılında Kış Olimpiyatlarına ev sahipliği yapmıştır. 3 adet kayak merkezi vardır.
 4. Şehrin alışveriş yeri Başçarşı’dır. Osmanlı zamanını andırmaktadır. Burada bol bol eşya ve yöreye özgü eşyalar satılmaktadır.
 5. Halk, Türkiye’den gelen insanlara samimi davranmaktadır. Boşnaklar, kendilerinin de Türk olduklarını söylerler. Orada evinizde gibi hissedersiniz.

Saraybosna Hakkında

Saraybosna’nın eski adı Wrhbosna’dır. Saraybosna ismini Osmanlı Dönemi’nde almıştır. Saraj ve evo kelimelerinin birleşmesinden oluşmuştur. Osmanlı Dönemi’nde şehir Bosna’nın Saray anlamında Saraybosna olarak isimlendirilmiştir.

Bosna Hersek’e bağı bir şehirdir. Avrupa’nın en tarihi ve ilginç şehirlerindendir. Halkı kültürlüdür. Barışçıl ve hoşgörülüdür. Şehir küçük olsa da dini olarak farklılıklar vardır. Üç ilahi din ve ibadethaneleri bulunmaktadır.

1992 ve 1995 yıllarında, Yugoslavya Savaşları’nda şehir büyük hasar görmüştür. Zamanla hasarların çoğu onarılmıştır. Suç oranı çok azdır. Güney Doğu Avrupa’nın en güvenilir şehridir.

Saraybosna Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
15 BM
Taksi
25 BM/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Saraybosna'da şehir içi ulaşımda kullanılan en temel ulaşım aracı tramvaydır. Şehrin tüm merkezi noktalarından geçtiği ve trafikte öncelikli olduğu için Saraybosna halkı diğer ulaşım araçlarına göre tramvayı tercih etmektedir. Fiyatı diğer araçlara göre çok daha ucuzdur.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Kentin farklı noktalarına onlarca sefer düzenlenen belediye otobüsleri ile ekonomik bir şekilde seyahat edilebilmektedir. Maliyet olarak daha yüksek olsa da konfor anlamında daha rahat olan taksi seçeneğinin bulunduğunu da belirtelim.

Saraybosna Vize Şartları

Bosna Hersek Vize İstiyor mu?
Hayır
Bosna Hersek Vizesiz Kalınabilecek Süre
60 Gün
Bosna Hersek Vize Detayları
Bosna Hersek'e girerken otel ve uçak bilgilerinizin fotokopisinin yanınızda olmasında fayda vardır.

Saraybosna’da Gezilecek Yerler

Başçarşı
Sebil
Gazi Hüsrev Bey Camii
Umut Tüneli
Latin Köprüsü
Başçarşı

Saraybosna’nın gezilecek yerlerinin başında gelmektedir. Birçok önemli Osmanlı eseri bulunmaktadır. Dönem dönem saldırılara maruz kalmıştır. Bu yüzden orjinalliğini kaybetmiştir. Uzunca bir süre Saraybosna’nın ticari merkezi olarak kabul edilmiştir. 1800 dükkan bulunmaktadır. Dükkan haricinde çarşının çevresinde birçok bedesten, camii ve medrese vardır.

Sebil

Başçarşı’nın giriş kısmındadır. Şehrin simge yapılarından biridir. Taş ve ahşaptan yapılmış bir Osmanlı eseridir. Şehrin buluşma yeri olarak kabul edilir. Çevresi oturup dinlenmek ve bir şeyler içmek için uygundur. Yolcu ve ziyaretçilerin temiz su içmeleri için yapılmıştır. Savaş sırasında zarar gördüğü için 2006 yılında yenileme çalışmaları yapılmıştır.

Gazi Hüsrev Bey Camii

1530 yılında inşa edilmiştir. Şehrin en önemli camilerindendir. Caminin minaresi 47 m ve kubbesi 26 metre yüksekliğindedir. Mimar Sinan tarafından yapılmıştır. Bosna Savaşı’nda hasar görmüştür. 1996 yılında yenilenmiştir. Cami ve bahçe içinde şadırvan, abdesthane, muvakkithane, ezan taşı, mektep, medrese ve saat kulesi vardır.

Umut Tüneli

Umut tüneli, Saraybosna’da savaş döneminde önemli rol oynamış bir tünelin müzeye dönüştürülmüş halidir. Gıda, ilaç ve mühimmat sıkıntılarının yaşandığı dönemlerde, Bosna ve Saraybosna arasındaki bağlantı buradan kurulmuştur. Tünel çalışması 4 ay sürmüştür ve 800 metrelik bir tünel yapılmıştır. 1,6 m yüksekliğindedir. Tünel içinde mermi izleri, askeri teçhizat, fotoğraflar ve belgeler görülmektedir.

Latin Köprüsü

Milijacka Köprüsü üzerinde bulunan Latin Köprüsü, şehrin önemli yapılarındandır. Yavaş yavaş akan nehir anlamına gelmektedir. Tarihi Osmanlı köprüsüdür. 1791 yılında yaşanan sel felaketinden sonra yenilenmiştir. Sonradan köprüye yayalara özel yer eklenmiştir.

Saraybosna’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Begova Çorbası
Boşnak Böreği
Cevapi
Briyan
Begova Çorbası

Ana sebzeleri patates, havuç, bezelye ve bamyadır. Tavuk suyu kullanılarak yapılır. İçerisine mutlaka didiklenmiş tavuk eti konulur. Vegeta da eklenir. Bazı yerlerde mısır da eklenmektedir. Oldukça hafif bir çorbadır.

Boşnak Böreği

Kömür ateşinde ve bakır tepside pişirilir. Yağ ile katmerlenmiş hamurdan yapılır. İçi kıymalı, peynirli, patatesli, ıspanaklı ya da pırasalıdır. Dilimleri kallavilidir. İsteğe göre karışıkta yapılmaktadır. Saraybosna uçak bileti olanakları ile sadece Boşnak böreği yemek ve satın almak için dünyanın bir ucundan şehri ziyaret eden çok sayıda ziyaretçi bulunmaktadır.

Cevapi

Elde çekilen kıyma ile yapılmaktadır. Yalnızca soğan ve tuz eklenmektedir. Kömür ateşinde pişirilip, özel ekmeği ve küp doğranmış soğan ile servis edilir. Bazen yanında Ajvar da servis edilir.

Briyan

Kemikli kuzu etlerinin haşlanması ile yapılır. İçerisine soğanlı domatesli ve baharatlı pilav doldurulur. Bakır tepsi içinde ağır ateşte pişirilir. Bayram sabahları yapılan bir yemektir.

 

Konaklama İçin Saraybosna Otel Seçenekleri

Ucuz Saraybosna uçak bileti ile gerek iş, gerekse gezi amaçlı Saraybosna'ya giden ziyaretçiler konaklama konusunda da geniş seçeneklere sahiptir.

Aladin and Arabella Apartments
Ücretsiz Wifi vardır. Odalarda uydulu düz ekran TV, oturma odası ve yemek alanı bulunmaktadır. Özel banyo ve terlikler vardır. Çamaşır makinesi imkanı vardır. Bahçede oturma alanı bulunmaktadır. Havalimanına 12 km uzaklıktadır. Birçok alışveriş merkezine yakındır.
Mula Mustafa Baseskije Bob, 71000 Saraybosna, Bosna Hersek
Apartments Emily
Şehir merkezindedir. Wifi vardır. Ücretsiz otopark imkanı sunulmaktadır. Odalar klimalı ve Gazi Hüsrev Bey Cami manzaralıdır. Küçük bir yemek alanı bulunan balkon vardır. Mini mutfakta buzdolabı bulunmaktadır. Duşlu özel banyo vardır. Ücretsiz barbekü ve tras bulunmaktadır. Ütü ve çamaşır yıkama imkanı sunulmaktadır. Havalimanına 14 km uzaklıktadır. Birçok medrese, alışveriş merkezine yakındır.
Obala Kulina Bana 41, 71000 Saraybosna, Bosna Hersek
Beatiful View Of Sarajevo Center
Odalarda mutfak, balkon ve oturma salonu vardır. Wifi bulunmaktadır. Ücretsiz otopark hizmeti vardır. Odalar klimalıdır. Odalarda düz ekran TV, fırın ve özel banyo vardır. Ayrıca mikrodalga fırın, fırın ve su ısıtıcı bulunmaktadır. Saraybosna uçak seyahati ile kente giden birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Havalimanına 15 km uzaklıktadır. Tarihi yerlere, marka lokantalara yakındır.
Borak 23, 71000 Saraybosna, Bosna Hersek

Saraybosna Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Saraybosna 471,90 TL 1 Saat 55 Dakika
Kayseri - Saraybosna 634,65 TL 7 Saat 5 Dakika
İzmir - Saraybosna 695,26 TL 4 Saat 45 Dakika
Denizli - Saraybosna 706,73 TL 8 Saat 15 Dakika
Konya - Saraybosna 768,73 TL 6 Saat 30 Dakika
Ankara - Saraybosna 780,90 TL 12 Saat 5 Dakika
Sivas - Saraybosna 783,73 TL 9 Saat 55 Dakika
Hatay - Saraybosna 792,73 TL 6 Saat

Saraybosna Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Saraybosna uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Air Serbia, Austrian Airlines, Croatia Airlines, Fly Dubaı, Pegasus, Türk Hava Yolları.
 • Saraybosna yurt dışı uçak bileti ne kadar?

  Saraybosna varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Saraybosna olup, bilet fiyatı 471,90 TL'dir.
 • Saraybosna şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?

  Yılın en uygun zamanı Eylül ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Saraybosna ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Vize Masrafı Olmadan Gezebileceğiniz Balkan Ülkeleri
Vize Masrafı Olmadan Gezebileceğiniz Balkan Ülkeleri
23 Temmuz 2018
Avrupa kıtası üzerinde keşfedilmeyi bekleyen önemli yerler arasında Balkanlar apayrı bir öneme sahiptir. Seyahat planınızı yaparken vize işlemleri ile uğraşmak istemiyorsanız, ülkemiz vatandaşlarından
Interrail Nedir? Tadını Doyasıya Çıkaracağınız Interrail Rotaları
Interrail Nedir? Tadını Doyasıya Çıkaracağınız Interrail Rotaları
04 Haziran 2018
Interrail; basit anlatımıyla, tren ile Schengen üyesi ülkeleri seyahat etme fırsatıdır. Bu seyahat kapsamında birden fazla ülkeyi görebilirsiniz. Interrail’de tam 7 farklı bilet türü mevcut. Bütçenize
En Güzel 7 Balkan Şehri
En Güzel 7 Balkan Şehri
02 Haziran 2017
Bize hem kültürel anlamda, hem coğrafi anlamda yakın olan Balkanlar; ortak tarihi geçmişimizin de etkisiyle vatandaşlarımızın da en çok tercih ettiği destinasyonlardan. Balkanlar’da tarih var, kültür
Balkanların Acılı Çocuğu: Bosna-Hersek
Balkanların Acılı Çocuğu: Bosna-Hersek
25 Mayıs 2017
Dünya üzerinde Türk’lerin en çok sevildiği yerlerden biri olan Bosna-Hersek hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için mutlaka yazımızı okumalısınız. Önerdiğimiz müzik arka planda hafif bir şekilde ç

Saraybosna Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (65)
İyi (16)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%80
%20
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
81 Değerlendirme
Ç*** A***
29 Temmuz Pazar
Herşey çok güzeldi ,teşekkür ederiz sevgilimle çok keyif aldık
A*** B*** K***
15 Ağustos Çarşamba
Yeni yılda burayı tercih edeceğiz, güze bir yere benziyor.
D*** B***
5 Kasım Pazartesi
Paramı kaybetmeme rağmen yine de çok güzeldi keyif aldım
A*** S*** S***
26 Temmuz Perşembe
Bayram tatili için gitmiştik, gerçekten çok güzeldi
Ö*** Ü***
31 Ekim Çarşamba
Hoş bir haftasonu oldu bizim içiin keyifliydi
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Saraybosna Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 29.10.2020 02:32:43 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Saraybosna, (SJJ)
SJJ
BA

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=68293
/ True
68293