1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
Belgrad

Belgrad Uçak Bileti

Belgrad Para Birimi
Sırp Dinarı (RSD)
Belgrad Zaman Dilimi
GMT +2
Belgrad Şehri En İyileri
Eşsiz Doğa, Kalemegdan Kalesi Ve Parkı, Rakija
Belgrad Hava Durumu (15 Eylül) 30°C Açık
Belgrad Hava Durumu (16 Eylül) 29°C Parçalı Bulutlu

En Ucuz Belgrad Varışlı Uçak Seferleri

İstanbul - Belgrad
Air Serbia
03 Eki 2020
29 Eyl 2020
01 Eki 2020
19 Eyl 2020
Adana - Belgrad
Türk Hava Yolları
05 Eki 2020
Atina - Belgrad
Air France
14 Eki 2020
Moskova - Belgrad
Belavia - Belarusian Airlines
09 Eki 2020
Antalya - Belgrad
Türk Hava Yolları
15 Eyl 2020
Mardin - Belgrad
Türk Hava Yolları
15 Eyl 2020
Kayseri - Belgrad
Türk Hava Yolları
30 Eyl 2020
Tiflis - Belgrad
Lot Polish Airlines
10 Eki 2020
Gaziantep - Belgrad
Türk Hava Yolları
15 Eyl 2020
Seul - Belgrad
Qatar Airways
22 Eyl 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Belgrad Kalkışlı Uçak Seferleri

Belgrad - İstanbul
Air Serbia
02 Eki 2020
Belgrad - Konya
Pegasus
24 Eyl 2020
Belgrad - Podgorica
Air Serbia
06 Eki 2020
Belgrad - Londra
Air Serbia
02 Eki 2020
11 Eki 2020
Belgrad - Atina
Air Serbia
17 Eyl 2020
18 Eyl 2020
Belgrad - İzmir
Deutsche Lufthansa
05 Eki 2020
Belgrad - Adana
Pegasus
20 Eyl 2020
06 Eki 2020
Belgrad - Elazığ
Türk Hava Yolları
14 Eki 2020
Belgrad - Bodrum
Türk Hava Yolları
12 Eki 2020
Belgrad - Saraybosna
Austrian Airlines
14 Eki 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Belgrad Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Belgrad Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Belgrad Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Belgrad Havaalanları
Ülke Kodu
RS
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Sırpça
Toplu Taşıma Fiyatı
10 RSD
Yemek Fiyatı
500 INRD
Alkolsüz İçecek Fiyatı
93 RSD

Belgrad’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Eylül
En Ucuz Gün
Perşembe
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Haziran

Ucuz Belgrad uçak bileti alındığı takdirde kişiler kolaylıkla şehre ulaşabiliyor. Belgrad genel olarak mevsimi ılıman bir yerdir. Kişiler hiçbir mevsim problemi yaşamaz. Ancak kışları karlı ve soğuk geçtiği için çok fazla tavsiye edilmez. Genelde yaz ve ilkbahar ayları ziyaret için en uygun zamandır.

Sonbahar ve ilkbahar zamanlarında çok fazla yağmur yağdığı için yazlarının uygun olduğu görülüyor. Yaz aylarında bile genel olarak sıcaklık 27, 28 dereceye çıkıyor. Yani kişiler yaz aylarında şehri gezerken herhangi bir problem ile karşı karşıya kalmazlar. Hava şartları kişileri bunaltmaz. Bu açıdan tercih edilebilir. Kısaca Belgrad her mevsim gezmek için tercih edilebilecek bir şehirdir.

Belgrad Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Belgrad uçak bileti yardımı ile şehre gidilir. Havalimanından şehir merkezine ulaşım da birçok yöntem ile sağlanıyor. Kolay ve hızlı şekilde şehir merkezine ulaşım söz konusu olur.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 1.500 RSD

Nikola Tesla Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşım için transfer tercih edilebilir. Ancak kişi ve bagaj sayısına göre bu ücretsiz transferden yararlanma durumu farklılık gösterebilir. Bu açıdan durumlara göre değişiklik gösterebilir.

Raylı Araçlar

Ortalama Fiyatı: 140 RSD

Tramvay şehir içi ulaşımında en fazla tercih edilecek seçeneklerden biri olarak görülüyor. Kişiler hiçbir problem olmadan havaalanından tramvaya binerek şehir içine ulaşabilir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 150 RSD

Tercih edilecek havaalanı ulaşım alanlarından biri de otobüstür. Şehir içinde en yaygın şekilde kullanılan bu alternatif kolay ve hızlı olabilir. Kişiler rahatlıkla ulaşımı sağlayabilir.

Araç Kiralama

Havaalanında araç kiralama hizmetleri sunuluyor. Havaalanında birçok araba kiralama firması bulunuyor. Kişi bu firmalar arasında kendine uygun olan aracı tercih edebilir. Ayrıca bütçesine uygun ve kişi sayısına uygun se&ccedil

Belgrad Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

ATM
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Belgrad uçak bileti alınarak şehre ulaşım oldukça hızlı ve kolay şekilde sağlanabilir. Şehirde aktif şekilde kullanılan havaalanı Belgrad Nikola Tesla Havalimanı'dır. Hem iç hatlar hem de dış hatlar hizmetlerini sunuyor. Ayrıca havalimanı içerisinde kişilerin ihtiyaçlarını karşılayabileceği alanlar bulunuyor. İletişim ve para konusunda ihtiyaçları karşılayabiliyor. Özellikle para çevirme işlemleri ATM ve bankalar havalimanında bulunuyor. Bunun yanı sıra ücretsiz WiFi hizmeti de sistem tarafından sunuluyor.

Alışveriş yapmak isteyen kişiler için farklı alanlar havalimanı içerisinde yer alıyor. Kitap, kıyafet ya da hediyelik eşya alışverişi yapmak Belgrad havalimanının alışveriş alanlarında mümkündür. Ayrıca bagaj taşımacılığında da destek oluyor. Emanet, kayıp gibi konularla ilgileniyor.

Bebekli aileler için bebek bakım odaları havalimanı içerisinde verilen hizmetlerdir. Bebekli ailelerin hiçbir tereddüt etmeden tercih ettiği bir havalimanı alanıdır. Ayrıca dinlenme odaları da havalimanının en fazla rağbet gören alanıdır. Bu açıdan tercih edilebilir.

Uçak beklerken ya da uçaktan indikten sonra eğer kişi açsa havalimanında yer alan restoranlardan, kafelerden ve büfelerden yemek yiyebilir ve bir şeyler içebilir. Bu nedenle birçok yemek yeme alanı havalimanı içerisinde yer alıyor.

Belgrad’a Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Belgrad uçak bileti alındığı takdirde şehre kolaylıkla uçulabilir. Belgrad gezilmesi gereken en önemli şehirlerden biridir. Kültürün ve tarihi alanların yanı sıra doğa açısından oldukça zengin bir yerdir. Nehir kenarına kurulmuş olan bir şehirdir. Yeşil ve mavi renklerinin birleşmiş olduğu bir kent olarak kişilerin karşısına çıkıyor.
 2. Vizesiz seyahat etmek oldukça önemli durumlardan biridir. Çünkü vize almak kişileri strese sokan bir durum olabilir. Belgrad kentine ise kolay ve rahat şekilde gidilebilir. Böylece şehir baştan aşağı gezilebilir.
 3. Avrupa'da bulunan diğer ülkeleri gezmek kişilere biraz pahalı gelebiliyor. Ancak Sırbistan özellikle Belgrad uygun fiyatlı bir şehir olması sebebiyle turistlerin gözdesidir. Hem bu kadar tarihi ve doğal güzelliğe sahip olması hem de uygun fiyatlı bir şehir olması Belgrad'ı özel kentlerden biri haline getirir.
 4. Belgrad birçok kültüre ev sahipliği yapmıştır. Kültürler Belgrad'ın yeme kültürüne de çeşitli etkiler oluşturmuştur. Uygun fiyatlı geleneksel yiyecekleri tüketmek söz konusu olabilir.
 5. Belgrad renkli bir şehirdir. Gece hayatı da oldukça ilgi çekici ve heyecanlıdır. Uygun fiyatlı şekilde eğlenmek isteyen herkese imkan sunuyor. Ortalama kalitede eğlenmek isteyen herkesin tercih edebileceği bir şehirdir. Gündüzleri kültür ve tarih şehri iken geceleri tam anlamıyla kulüp şehri olabiliyor. Bu açıdan gece hayatını seven kişiler tercih edebilir.

Belgrad Hakkında

Herkesin düşük bütçeli Paris olarak gördüğü Belgrad, Sırbistan ülkesinin en büyük şehri ve başkentidir. Belgrad, Avrupa'da ki Atina ve İstanbul'dan sonra en eski yerleşim yeri olarak görülüyor. Oldukça fazla savaş sebebiyle işgale uğrayan bir şehirdir. Ancak buna rağmen yıkılıp yıkılıp tekrar kurulmuştur. Dünya üzerinde yaşanan birçok savaşta işgal edilen bir şehir olmasına rağmen şuan da Sırbistan'ın başkentidir.

Belgrad deniz seviyesinden 116 metre yukarıda bulunan bir şehirdir. Ayrıca Tuna ve Sava nehirlerinin tam kesişim noktalarında yer alıyor. Tuna nehrinin 60 metre ve Sava nehrinin 30 metrelik kısmı Belgrad sınırlarının içerisinde yer alıyor. Ayrıca 16 farklı adaya sahiptir.

Balkanlarda bir gezi yapmak isteyen herkesin tercihi konumundadır. Çünkü düşük bütçeli, insanları yormayan, ortalama bir gece hayatına sahip olan ayrıca birçok tarihin ve kültürün birleştiği yerdir. Bu açıdan gezilmeye ve görülmeye en uygun bir yerdir. Ayrıca Türk vatandaşlarına vize uygulamaması sebebiyle de Türklerin tercih ettiği bir gezi noktasıdır. Hatta insanlar bu şehri gezmeye gittiklerinde oraya yerleşme dürtüsüyle karşı karşıya kalıyor. Oldukça yaşama uygun bir kenttir.

Belgrad Fotoğraf Galerisi

Belgrad Nerede?

Belgrad Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
90 RSD
Taksi
70 RSD/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şehir oldukça gezmeye müsait bir yerdir. Bu açıdan genelde ulaşım aracı kullanmak yerine kişiler istedikleri yerlere yürüyerek gitmeyi tercih ediyorlar. Ancak bu yanında otobüsler sık sık tercih edilen ulaşım araçları içerisindedir. Her yere giden hatlar bulunuyor.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Taksiler oldukça uygun fiyatlıdır. Bu açıdan kişilerin tercihi olabiliyor. Bunun yanı sıra tramvaylar da tercih edilen ulaşım araçlarındandır. Şehir rahatlıkla gezilebilir, kişiler kültür gezisi yapabilir. Ancak genelde şehirde yürümek kişilerin tercihi oluyor. Gezmek her zaman Belgrad'ın ruhunu hissetmek için tercih edilebilir bir gezi seçeneği konumundadır

Belgrad Vize Şartları

Sırbistan Vize İstiyor mu?
Hayır
Sırbistan Vizesiz Kalınabilecek Süre
90 Gün
Sırbistan Vize Detayları
Sırbistan’a seyahat edecek kişilerin pasaportlarının en az 6 ay geçerli olması tavsiye edilmektedir.

Belgrad’da Gezilecek Yerler

Kalemegdan Kalesi Ve Parkı
Aziz Sava Katedrali
Nikola Tesla Müzesi
Sırbistan Ulusal Müzesi
Taş Meydan
Şehrin En Önemli Simgesi: Kalemegdan Kalesi Ve Parkı

Kalemegdan kalesi oldukça eski ve göze çarpan bir bölgedir. Savaş zamanında askerlerin kale olarak kullanmış olduğu bir alandır. Park alanına sahip olan bu mekanda oldukça keyifli yürüyüşler yapmak ve Belgrad'ın doğasını keşfetmek mümkün olabilir. Eğlenmek, kaliteli zaman geçirmek ve tarihi öğrenmek mümkün olur.

En Büyük Ortodoks Kilisesi: Aziz Sava Katedrali

Katedraller arasında en büyüğüdür. Belgrad'da yer alan bu kale dış görünüş açısından Ayasofya müzesini andırıyor. Ancak oldukça eski ve anlamlı bir kaledir. Bir bakıma Türkler'e karşı yapılmış bir katedraldir.

Bilimin En Önemli İnsanlarından Biri: Nikola Tesla Müzesi

Alternatif akımın kurucularından olan Nikola Tesla sırp asıllı bir bilim adamıdır. Onun anısına Belgrad'da bir bilim müzesi kurulmuştur. Nikola Tesla'nın yaptığı bilimsel çalışmaları ve araştırmaları daha iyi anlamak amacıyla kişiler bu müzeyi mutlaka gezmelidir. Belgrad Üniversitesi öğrencileri desteği ile kurulmuş olan oldukça önemli bir müzedir.

Cumhuriyet Meydanında Bir Alan: Sırbistan Ulusal Müzesi

Sırbistan Ulusal Müzesi bu alanın en büyük ve en eski müzelerinden biri olarak görülüyor. İçerisinde oldukça eski ve anlamlı eserler bulunuyor. Bu eserleri görmek amacıyla gidilmelidir. İçerisinde Picasso'dan Monet'e kadar birçok sanat insanının eserleri yer alıyor. Mutlaka gezilmesi ve görülmesi gerekilen bir yerdir. Ulaşımı da oldukça kolaydır.

Savaş Zamanlarının Kurtarıcısı: Taş Meydan

Savaş zamanlarında kişilerin depo olarak kullandığı taş meydan ayrıca iyileştirici bir merkez olarak da kullanılıyor. Burada askeri her işlem profesyonel ve doğru şekilde sağlanıyordu.

Belgrad’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Rakija
Cevapi
Viyana Usulü Şnitzel
Balık Çorbası

Belgrad uçak bileti alınıp şehre inildikten sonra kişilerin tatması gereken en önemli içeceklerden biri de Rakija oluyor. Rakija içmek oldukça keyifli olabilir. İçerisinde farklı ve damak tadına uygun olan aromalar kullanılıyor. Mutlaka deneyimlenmesi gereken bir tattır.

Cevapi

Etli bir yemektir. Kebap olarak da adlandırılır. İçerisinde İnegöl köftesine benzer bir et ürünü bulunur. Bunun yanı sıra patates kızartması ve sebzelerle de süslenen bir yiyecektir. Her yerde bulunabilen bu yiyecek Belgrad'ın fast foodu olarak da geçebiliyor.

Viyana Usulü Şnitzel

Kemiksiz et ile yapılan bu yiyecek Sırbistan'da çok ünlü bir yiyecek türüdür. Avusturya ve Alman mutfağından gelen bu yiyecek Sırbistan'da da önemli bir anlama sahiptir.

Balık Çorbası

Belgrad'ı en fazla simgeleyen yiyeceklerden biri de bu balık çorbasıdır. Çoğu kişi tarafından beğenilerek tüketilir. Nehir kenarında bulunan restoranlarda oldukça lezzetli ve kaliteli yapılan bu çorbaya önyargı ile yaklaşmamak gerekir.

Konaklama İçin Belgrad Otel Seçenekleri

Ucuz Belgrad uçak bileti aldıktan sonra havaalanından çeşitli otellere geçmek mümkün oluyor.

Lazar Lux Apartment
Ücretsiz otopark hizmeti veriliyor. WiFi bağı, aile odaları bulunuyor. Havaalanı servisi vardır ayrıca sigara içilmeyen odalar kişilere sunuluyor. Oda servisi de ücretsiz şekilde veriliyor.
Zvezdara, Belgrad
Garni Hotel Apart
Spa ve sağlık merkezi bulunuyor. Ücretsiz WiFi bağlantısı ve aile odaları hizmeti veriliyor. Evcil hayvanlara açık bir oteldir. Ayrıca barları da vardır. Çiftler için uygun bir oteldir.
Novi, Belgrad
Central Park Apartment
Isıtma konusunda oldukça hassas bir oteldir. Ücretsiz WiFi bağı bulunuyor. Havaalanı servisinin yanı sıra aile odaları hizmeti söz konusudur. Ayrıca evcil hayvanların girebildiği uygun bir oteldir.
Grad, Belgrad

Belgrad Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Belgrad 426,09 TL 1 Saat 40 Dakika
Bodrum - Belgrad 682,90 TL 6 Saat 50 Dakika
İzmir - Belgrad 689,90 TL 9 Saat 20 Dakika
Ankara - Belgrad 768,90 TL 13 Saat 20 Dakika
Elazığ - Belgrad 855,73 TL 13 Saat 30 Dakika
Erzurum - Belgrad 939,15 TL 14 Saat 50 Dakika
Lefkoşa - Belgrad 939,90 TL 10 Saat 30 Dakika
Adana - Belgrad 956,95 TL 9 Saat 10 Dakika

Belgrad Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Belgrad uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Air France, Air Serbia, Deutsche Lufthansa, Pegasus, Qatar Airways, Türk Hava Yolları.
 • Belgrad yurt dışı uçak bileti ne kadar?

  Belgrad varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Belgrad olup, bilet fiyatı 426,09 TL'dir.
 • Belgrad şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?

  Yılın en uygun zamanı Eylül ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Belgrad ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Sofya Ekspresi Hakkında Tüm Bilgiler
Sofya Ekspresi Hakkında Tüm Bilgiler
16 Mart 2020
Kalkış Şehir: İstanbul Varış Şehir: Sofya Rota Uzunluğu: 560 Km Yolculuk Süresi: 10 Saat Sofya Ekspresi Nedir? Sofya Ekspresi, kısa adı TCDD olan Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları ve Bulg
2020 Yılbaşında Nerelere Gidebilirsiniz? (Yurt Dışı Öneriler)
2020 Yılbaşında Nerelere Gidebilirsiniz? (Yurt Dışı Öneriler)
06 Aralık 2019
Gelenekler ve alışkanlıklar değişebilir, değişmeyen tek şey yılbaşının dünyanın dört bir yanında sevinçle ve eğlenceli aktivitelerle kutlandığı! “Yılbaşı tatili için nereye gidilir?” derseniz size bir
Bayramda Gezilecek Yerler: 20 Harika Öneri
Bayramda Gezilecek Yerler: 20 Harika Öneri
15 Ağustos 2018
Bayram tatillerinizi en güzel şekilde değerlendirmeniz için Biletall.com olarak Türkiye’nin dört bir yanından bayramda gezebileceğiniz, eğlenebileceğiniz ve sevdiklerinizle vakit geçirebileceğiniz yer
Vize Masrafı Olmadan Gezebileceğiniz Balkan Ülkeleri
Vize Masrafı Olmadan Gezebileceğiniz Balkan Ülkeleri
23 Temmuz 2018
Avrupa kıtası üzerinde keşfedilmeyi bekleyen önemli yerler arasında Balkanlar apayrı bir öneme sahiptir. Seyahat planınızı yaparken vize işlemleri ile uğraşmak istemiyorsanız, ülkemiz vatandaşlarından

Belgrad Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (80)
İyi (15)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%84
%16
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
95 Değerlendirme
A*** P***
22 Ekim Pazartesi
Şehir manzarası harika, gerçekten gidiliğ görülmesi gereken biryer
G*** U***
27 Ağustos Pazartesi
Motosikletlerimize atlayıp gitmiştiik, güzeldi yolda teker patladı ama olsun
H*** A***
9 Haziran Cumartesi
Herşey çok güzeldi yolculuk çok keyifliydi turla gitmiştik biz
A*** Ç***
29 Ağustos Çarşamba
Benim gibi farklı yerleri görmeyi seviyorsanız kesin gdin
D*** K***
25 Temmuz Çarşamba
Gidin ve görün daha fazla bir şey söylemek istemiyorum
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Belgrad Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 15.09.2020 07:51:55 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Belgrad, (Tümü)
BEGT
RS

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=19363
/ True
19363