1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!

Podgorica Uçak Bileti

Podgorica Para Birimi
Euro (EUR)
Podgorica Zaman Dilimi
GMT +2
Podgorica Şehri En İyileri
Plajlar, Ribnica Nehri, Popeci A La Podgorica
Podgorica Hava Durumu (17 Ekim) 17°C Sağanak Yağmur
Podgorica Hava Durumu (18 Ekim) 19°C Parçalı Bulutlu

En Ucuz Podgorica Varışlı Uçak Seferleri

13 Kas 2020
Belgrad - Podgorica
Air Serbia
15 Kas 2020
Ankara - Podgorica
Türk Hava Yolları
12 Kas 2020
Adana - Podgorica
Türk Hava Yolları
26 Eki 2020
Bodrum - Podgorica
Türk Hava Yolları
12 Kas 2020
Sivas - Podgorica
Türk Hava Yolları
20 Eki 2020
Batman - Podgorica
Türk Hava Yolları
03 Kas 2020
Diyarbakır - Podgorica
Türk Hava Yolları
02 Kas 2020
Kayseri - Podgorica
Türk Hava Yolları
02 Kas 2020
Gaziantep - Podgorica
Türk Hava Yolları
18 Eki 2020
İzmir - Podgorica
Türk Hava Yolları
12 Kas 2020
Malatya - Podgorica
Türk Hava Yolları
13 Kas 2020
Samsun - Podgorica
Türk Hava Yolları
20 Eki 2020
Antalya - Podgorica
Türk Hava Yolları
17 Eki 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Podgorica Kalkışlı Uçak Seferleri

Podgorica - Belgrad
Air Serbia
10 Kas 2020
04 Kas 2020
Podgorica - Batman
Türk Hava Yolları
21 Eki 2020
Podgorica - Diyarbakır
Türk Hava Yolları
21 Eki 2020
Podgorica - Adana
Türk Hava Yolları
01 Kas 2020
Podgorica - Antalya
Türk Hava Yolları
01 Kas 2020
Podgorica - İzmir
Austrian Airlines
30 Eki 2020
Podgorica - Hatay
Türk Hava Yolları
26 Eki 2020
Podgorica - Ankara
Türk Hava Yolları
06 Kas 2020
Podgorica - Samsun
Türk Hava Yolları
29 Eki 2020
Podgorica - Konya
Türk Hava Yolları
28 Eki 2020
Podgorica - Malatya
Türk Hava Yolları
25 Eki 2020
Podgorica - Kayseri
Türk Hava Yolları
30 Eki 2020
Podgorica - Bodrum
Air Serbia
10 Kas 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Podgorica Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Podgorica Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Podgorica Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
ME
Resmi Dil
Karadağca
Toplu Taşıma Fiyatı
0,50 EUR
Yemek Fiyatı
5 EUR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
1,50 EUR

Podgorica’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Ekim
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Mayıs

Ucuz Podgorica uçak bileti kullanarak Podgorica’ya gitmek isteyen yolcuların dikkat etmesi konular vardır. En önemli konu, Podgorica’ya en güzel zamanında gitmektir. Podgorica kenti Akdeniz iklimine sahip olduğu için gidilmesi için en güzel dönem Mayıs – Haziran ve Eylül – Ekim ayları arasındadır. Temmuz ve Ağustos aylarında şehir çok sıcak olduğu için gezmek çok güzel olmayabilir.

Podgorica Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Podgorica uçak bileti alıp yolculuk yapan ziyaretçiler şehir merkezine ulaşmak için bir çok alternatifi bir arada bulabilirler. Bunlar aşağıdaki gibidir;

Taksi

Ortalama Fiyatı: 10 EUR

Podgorica Havalimanı’ndan yolcu çıkışında hemen kalkan taksiler ile şehir merkezine ulaşmak mümkündür. Ulaşım araçları içerisinde en hızlı bir alternatiftir. Yaklaşık olarak çok kısa bir zaman olan 20 dakikada şehir merkezine ulaşılabilir. Taksi kullanan yolcular için oldukça konforlu ve hızlı bir çözümdür. Son teknoloji kullanılmış araçlar olup, rahatça istenilen bölgeye gidilebilir. Gidilen km’ye göre ücret yazılmaktadır.
Havalimanı Servisleri
Podgorica Havalimanı’nın arka bölgesinde bulunan otobüsler ile şehir merkezine kolaylıkla ulaşılabilir. Toplu taşıma aracı olan otobüs ile hem ekonomik hem de konforlu bir yolculuk yapılabilir. Aynı zamanda çocuklu ve engelli kişiler için özel olarak dizayn edilmiş otobüslerdir. Otobüs numarası L 20 ile Capitol Podgorica’ya kadar gidilebilir. Sabah saat 7’den akşam 9’a kadar otobüslere binme imkanınız bulunmaktadır.
Araç Kiralama
Başka bir alternatif seçeneği araç kiralamadır şehir merkezine ulaşmak isteyenler için. Podgorica Havalimanı’nda bulunan araç kiralama firmalarından istenilen marka ve modeldeki aracı kiralayarak şehir merkezine keyifli ve daha konforlu bir yolculuk yapma şansını elde edebilirsiniz.
Havalimanı Servisleri
Kalacağınız otelin transfer araçlarını ayarlayarak şehir merkezine ulaşma imkanınız bulunmaktadır. Sizi havalimanından alarak şehir merkezine kısa zamanda kalacağınız otele götürürler. Ücretli veya ücretsiz hizmet verip vermediklerini otel yönetiminden ö

Podgorica Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Podgorica’ya ucuz uçak bileti alternatiflerinden yararlanarak havayolu ile şehre yolculuk yapan ziyaretçiler dünyanın farklı ülkelerine uçmak isteyen yolcular Podgorica havalimanını kullanmaktadır.

Podgorica Havalimanı’nın şehir merkezine yaklaşık olarak 11 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Podgorica Havalimanı şehir merkezine 11 kilometre mesafede bulunmaktadır. Başkentin en önemli havalimanlarından biri olmakla beraber, oldukça büyük bir alana inşa edilmiştir. Fakat ulaşım ağı orta düzeyde gelişmiştir. Yolcuların zamanlarını iyi geçirmeleri açısından farklı alternatifler havalimanında sunulmuştur.

Terminal içerisinde araç kiralama ofisleri, kafe, emanet eşya ofisi ve restoran bölümleri bulunmaktadır.

Podgorica’ya Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Podgorica’ya uçak bileti imkanlarından faydalanarak, Podgorica’ya gitme sebeplerinden bir tanesi Milenyum Köprüsü’dür. 2005 senesinde Karadağ ülkesinin Ulusal Günü’nde açılan kablolu köprü tam olarak 173 metre uzunluğa sahiptir. Moraca Nehri üzerine inşa edilmiştir. Ivan Crnojevic Bulvarı’nı 13 Temmuz sokağına bağlamaktadır. Kentin en modern yapılarından bir tanesidir.
 2. Hercegovacka Caddesi, şehir merkezinde ana meydan bölümünde bulunan bir caddedir. Şıklığı ön planda olduğu bir caddedir. Trafiğe tamamen kapalı olduğu için yerli halk ve turistler güvenli bir ortamda alışveriş yapma imkanı bulurlar. Caddede butikler ve kafelerin yanı sıra çeşitli ülkelerin temsilcilikleri bulunmaktadır.
 3. Petrovic Sarayı, 19. Yüzyılda inşa edilmiş olup, Moraca nehrine çok yakın bir bölgede inşa edilmiştir. Geçmiş dönemlerde yazlık olarak kullanılan saray, şu anda Çağdaş Sanat Merkezi olarak kullanılmaktadır.
 4. Aziz George Katedrali, 10. Yüzyılda inşa edilmiştir. Katedralin çevresi kale surlarına benzetilmektedir. Ortodoks kilisesinin en ayırt edici özelliği kentin en eski dini yapısını göstermektedir. Sakin bir bölgede inşa edilmiş kilise, dini kutlamalar ve ayinler sırasında oldukça kalabalıktır. Yüzyıllar öncesinden kalan freskler, ikonlar ve mezarları görmek mümkündür.
 5. Moraca nehri kenarlarında güzel plajlar göze çarpmaktadır. Mutlaka görülmesi gereken doğal güzelliklerdir.

Podgorica Hakkında

Podgorica, Karadağ ülkesinin başkentidir. Karadağ ülkesinin turistik kentleri ile bazı özellikleri aynıdır. Budya ve Kotor gibi şehir sakin bir yapıya, lezzetli yemek kültürüne ve ayrıca eşsiz bir doğal güzelliğe sahiptir. Geçmişte yaşana yabancı kültürleri içerisinde yansıtmaktadır.

Podgorica kentinin nüfusu hızla her geçen gün artmaktadır. Yaklaşık olarak nüfusu 170000 civarındadır. Kent iki nehrin birleştiği bir alana kurulmuştur. Podgorica, Osmanlı Devleti’nden kalan birçok eseri barındırmaktadır. Ribnica’nın güney kıyısında yer almaktadır. Moraca kentinin batısında kurulmuş ve iki yakayı birleştiren beş köprü bulunmaktadır.

Podgorica ismine ilk kez 1326 yıllarında rastlanılmaktadır. Kent 1457 yıllarında Osmanlı Devleti topraklarına katılmıştır. Osmanlı İmparatorluğu, 1474 -1478 yılları arasında Ribnica ile Moraca nehirlerini birbirine birleştiren, dik, sarp kayalıkların olduğu bölgeye kale ve cami inşa ettirmiştir.

Podgorica’da yaşayan halk genç nüfusa sahip olup, herkes iyi derecede İngilizce konuşmaktadır. Yabancı turistlere karşı oldukça sıcakkanlı ve konuşkandırlar. Ülke nüfusunun %40’ı Müslüman’dır.

Şehirde Akdeniz iklimi görülmektedir. Sıcaklık kışın 5, yaz aylarında ise 23 derece seviyelerinde görülmektedir. Yaz ayları olan Mayıs – Eylül, kış aylarında Aralık – Mart aylarında turistler tatil için bu güzel şehri tercih etmektedirler.

Podgorica şehir merkezinde yan yana dizilmiş kafeler, barlar şehrin doğal güzellikleri yanında eğlence hayatının da canlı olduğunu göstermektedir. Kentin en ünlü caddesi Slobode Caddesi’dir. Bu cadde üzerinde alışveriş imkanı için bir çok mağaza bulunmaktadır. Ayrıca kent alışveriş açısından oldukça ucuzdur.

Podgorica’da bisiklet kiralanarak bölge rahatlıkla gezilebilir. Avrupa başkentlerinden Podgorica’yı ayıran en önemli özellik balon turu yapılabilmesidir. Şehrin o eşsiz görüntüsünü balon ile görmek mümkün olabilmektedir.

Podgorica Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
0,90 EUR
Taksi
0,45 EUR/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Taksi ile genellikle ulaşım sağlanmaktadır. Kent küçük bir alanda kurulmasından dolayı toplu taşıma aracı çok fazla kullanılmamaktadır. Toplu taşıma araçları saatlerinin seyrek olması da buna etken sayılabilir. Şehir merkezinde araç ihtiyacı olduğu zaman genellikle taksi kullanılmaktadır. Şehir merkezinin küçük olmasından dolayı gidilecek bölgelere ücretlerde uygun olacaktır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Diğer bir ulaşım araçları ise otobüslerdir. Toplu taşıma araçları olan otobüs ile istenilen bölgeye gidilebilir ve Podgorica’nın tarihi ve doğal güzelliklerini görme şansını elde edebilirsiniz.

Podgorica Vize Şartları

Karadağ Vize İstiyor mu?
Hayır
Karadağ Vizesiz Kalınabilecek Süre
90 Gün
Karadağ Vize Detayları
Türkiye vatandaşı diplomatik, hususi, hizmet ve umuma mahsus pasaport sahipleri, her altı ay içinde ilk giriş tarihinden itibaren 90 günü aşmayan bir süre için veya transit geçiş maksadıyla vize almadan girebilmektedir.

Podgorica’da Gezilecek Yerler

Stara Varos
İşkodra Gölü
İsa’nın Diriliş Katedrali
Tara Nehri Kanyonu
Ribnica Nehri
Stara Varos

Stara Varos 400 yıl boyunca Osmanlı Devleti hakimiyetin de kalmıştır. Osmanlı Devleti bölgeye kültürel zenginlik katmıştır. Bu yüzden eski bir Türk Şehri’dir. 2. Dünya savaşında ağır hasar almasına rağmen mevcut yapıları ile görülmeye değerdir. Şehirde mutlaka görülmesi gereken yerler saat kulesi ve camilerdir.

İşkodra Gölü

Arnavutluk ve Karadağ sınırında bulunmaktadır. Morca Nehri’nin debisindeki değişimlere bağlı olarak yaklaşık olarak yüzölçümü 370 -530 kilometre arasında değişmektedir. Balkanlar’ın en büyük gölü konumundadır. Zengin bitki örtüsü ve yaşayan hayvan çeşitliliğine bağlı olarak göl, 1983 senesinde milli park satatüsüne alınmıştır.

İsa’nın Diriliş Katedrali

Moraca Nehri’nin batısında bulunan katedral, oldukça ihtişamlı bir mimari yapısı bulunmaktadır. Yapı, Predrag Ristic tasarımı ile 1993 – 2013 yılları arasında yapılmıştır. Kotor Katedrali’nden ilham alınmış ve İtalyan, Bizans, Romanesk tarzlarından ilham alınarak inşa edilmiştir. İçerisinde altın kaplamalı freskler görülmeye değer yapılardır.

Tara Nehri Kanyonu

Yaklaşık 82 km uzunluğunda olan Tara Nehri Kanyonu, içerisinde barındırdığı birçok doğal oluşum sayesinde doğa tutkunlarını kendine çekmektedir. Kayalıklarda meydana gelmiş doğal teraslar, nehir kenarındaki kumsallar, yüksek yamaçlar ve 80’den fazla büyük mağaralar görülmeye değerdir. Patikalarda yürüyerek aynı zamanda kiliseleri, manastırları ve köprüleri görme şansı elde edebilirsiniz.

Ribnica Nehri

Tarihi kalıntıların ve plajların bulunduğu Merdiven Bölgesi adı verilen bölgenin tam ortasında yer almaktadır. Ziyaretçiler için tarihi eserler açısından en çok ilgiyi köprü ve kale çekmektedir. Ribnica Nehri, Ortaçağ döneminde kente adını vermiştir. İlk kez bölge Roma İmparatorluğu döneminde inşa edilmiştir. 18. Yüzyılda ise Osmanlı Devleti alarak büyük bir tarihi eserler bırakmıştır. Eski Türk Mahallesi sınırları içerisinde bulunan kalenin tarihi 15. Yüzyıla dayanmaktadır.

Podgorica’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Popeci A La Podgorica
Popara
Çevapi
Prşuta
Popeci A La Podgorica

Podgorica şehri geçmiş dönemlerde birçok ülkenin hakimiyetinde kaldığı için bu ülke mutfaklarından oldukça etkilenmiştir. Özellikle Osmanlı, İtalyan ve Sırp mutfaklarından etkilenmiştir. Karadağ ülkesinin Adriyatik kıyılarında İtalyan mutfağının daha baskın olduğu görülmektedir. Osmanlı Devleti’nin etkisi hem tatlarda hem de isimlerde görülmektedir. Köfte, Sarma, Musakka, Çorba gibi isimler aynen kullanılmaktadır. Aynı zamanda Macar ve Hırvat mutfaklarından da etkilenmiştir.

Popeci a la Podgorica

Şehrin en ünlü yemekleri arasında yer almaktadır. Çoğunlukla kırmızı et ile hazırlanmaktadır. Halkın en sevdiği yemekler arasındadır. Podgorica şehir merkezinde bulunan restoranlarda kolayca bulunabilir ve tadılabilir.

Popara

Şehirde geleneksel tatlar arasındadır. Peynir, süt, ekmek ve bazı baharatlar kullanılarak yapılan muhteşem bir lezzettir. Mutlaka tadılması gereken eşsiz bir lezzet.

Çevapi

Karadağ ülkesinde ve Podgorica’da en çok sevilen yemek Çevapi’dir. Parmak şeklinde hazırlanan köftelerin, yoğurt, ekmek ve soğanla servis edilmesinden oluşmaktadır.

Prşuta

Pastırmaya benzeyen etler ince dilimler şeklinde kesilir ve yüksek ateşte pişirilerek servis edilir.

Konaklama İçin Podgorica Otel Seçenekleri

Ucuz Podgoric uçak bileti ile seyahat eden kişilerin bölgeye geldiklerinde birçok konaklama ve otel seçeneği bulunmaktadır.

Hotel M Nikic
Tesisin mimari yapısı oldukça modern yapılmıştır. Tüm odaları şehir ve nehir manzaralıdır. Otel modern ekipmanlar ile donatılmış olup, 4 yıldızlı bir oteldir. Moraca Nehri 300 metre mesafededir. Tesiste bulunan restoran bölümünde, dünya mutfağından yemekler yapılarak, ziyaretçilerine servis edilmektedir. Ayrıca otelde hediyelik eşya alabileceğiniz dükkan ve bar bulunmaktadır.
Kralja Nikole bb, 81000 Podgoriçe, Karadağ
Hotel Podgorica
Tesis 4 yıldızlı olup, şehir merkezinde bulunmaktadır. Modern şekilde dizayn edilmiş spor salonu bulunmaktadır. Tüm odalar klimalıdır ve her odasında kahve makinası bulunmaktadır. Podgorica şehir merkezinde bulunan muhteşem nehir manzaralı bir restoranı bulunmaktadır. Restoranda Karadağ lezzetlerini bulabilir, ayrıca Akdeniz ve İtalyan mutfaklarının tatlarını tadabilirsiniz.
Svetlane Kane Radevic 1 , 81000 Podgoriçe, Karadağ
Hotel Hemera
Tesis, Podgorica’nın tam şehir merkezinde bulunmaktadır. Alakart restoranı ve fitness merkezi bulunmaktadır. Ayrıca otelde bir sauna ve Türk hamamı mevcuttur. Ziyaretçiler sauna ve hamam ile keyifli bir tatil geçirme şansını elde ederler. Ulusal Tiyatro’ya ve Milli Kütüphane’ye yürüme mesafesindedir. Aynı zamanda ücretsiz otoparkı bulunmaktadır. Ayrıca restoranında dünya mutfağı çeşitlerini bulmak mümkündür.
Njegoševa 17, 81000 Podgoriçe, Karadağ

Podgorica Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Podgorica 546,32 TL 3 Saat 25 Dakika
Ankara - Podgorica 1.135,10 TL 5 Saat 30 Dakika
Adana - Podgorica 1.215,41 TL 11 Saat 30 Dakika
Bodrum - Podgorica 1.581,41 TL 25 Saat 35 Dakika
Sivas - Podgorica 2.017,35 TL 12 Saat 45 Dakika
Batman - Podgorica 2.023,46 TL 14 Saat 10 Dakika
Diyarbakır - Podgorica 2.025,22 TL 10 Saat 55 Dakika
Konya - Podgorica 2.053,35 TL 5 Saat 35 Dakika

Podgorica Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Podgorica uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Air France, Air Serbia, Alitalia Linee Aeree Italiane, Austrian Airlines, Deutsche Lufthansa, Türk Hava Yolları.
 • Podgorica yurt dışı uçak bileti ne kadar?

  Podgorica varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Podgorica olup, bilet fiyatı 546,32 TL'dir.
 • Podgorica şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?

  Yılın en uygun zamanı Ekim ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Podgorica ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Batman'da Gezilecek Yerler: Batman'da Nereye Gidilir?
Batman'da Gezilecek Yerler: Batman'da Nereye Gidilir?
28 Kasım 2019
Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan ve zengin bir tarihe sahip olan Batman, manastırları, kiliseleri ve doğal güzellikleri ile keyifli bir gezi vaat ediyor. Batman’da görülecek yer çok fazla! Batm
20 Farklı Dilde Teşekkür Ederim Nasıl Denir? (İnfografik)
20 Farklı Dilde Teşekkür Ederim Nasıl Denir? (İnfografik)
26 Kasım 2019
Gün içerisinde en çok söylediğimiz cümlelerden biridir “Teşekkür ederim.” Seyahatlerde de çokça kullanırız bu sözcükleri.Bu sebeple en çok kullanılan dillerde nasıl teşekkür edilir sizler için der
Sarıkamış Kayak Merkezi
Sarıkamış Kayak Merkezi
13 Kasım 2019
Sarıkamış Kayak Merkezi Hakkında Kars ilinin Sarıkamış ilçesinde yer alan kayak merkezi son zamanlarda oldukça ilgi görmektedir. Bunun en büyük nedenlerinden biri olan Doğu Ekspresi trenleri ile
Vize Masrafı Olmadan Gezebileceğiniz Balkan Ülkeleri
Vize Masrafı Olmadan Gezebileceğiniz Balkan Ülkeleri
23 Temmuz 2018
Avrupa kıtası üzerinde keşfedilmeyi bekleyen önemli yerler arasında Balkanlar apayrı bir öneme sahiptir. Seyahat planınızı yaparken vize işlemleri ile uğraşmak istemiyorsanız, ülkemiz vatandaşlarından

Podgorica Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (64)
İyi (20)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%76
%24
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
84 Değerlendirme
İ*** T***
8 Ekim Pazartesi
Herşey çok güzeldi ,teşekkür ederiz sevgilimle çok keyif aldık
Z*** F*** K***
1 Ağustos Çarşamba
İnsanları çok farklı ve güzel bir kültürleri var kesin gidin
E*** A***
12 Temmuz Perşembe
Burada geçireceğiniz zamandan pişman olmayacaksınız emin olun
H*** P***
3 Temmuz Salı
Aldığım video kayıtları sayesin de bir belgesel çıkartırım herhalde bu şehir ile alakalı olarak
S*** D***
12 Ekim Cuma
Tarihi dokuları çok güzeldi, bol bol resim çekildik.
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Podgorica Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 17.10.2020 04:25:22 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Podgorica, (TGD)
TGD
ME

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=54961
/ True
54961