1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
Dublin

İrlanda Uçak Bileti

İrlanda Nüfusu
4 Milyon 773 Bin
İrlanda Başkenti
Dublin
İrlanda Resmi Dili
İrlandaca, İngilizce
İrlanda Zaman Dilimi
GMT +2
İrlanda Para Birimi
Euro (€)
Ortama Yemek Fiyatı
13 EUR
İrlanda Telefon Kodu
+353
Ortama İçecek Fiyatı
3,5 EUR
İstanbul - Dublin Uçuş Süresi
4 Saat
İstanbul - Dublin Uçuş Mesafesi
2.951 Km

En Ucuz Türkiye - İrlanda Uçak Seferleri

İstanbul - Dublin
Lot Polish Airlines
05 Eyl 2020
İzmir - Dublin
Deutsche Lufthansa
17 Ağu 2020
Ankara - Dublin
Türk Hava Yolları
29 Ağu 2020
Adana - Dublin
Türk Hava Yolları
01 Eyl 2020
İstanbul - Cork
British Airways
08 Eyl 2020
Bodrum - Dublin
Türk Hava Yolları
22 Ağu 2020
Antalya - Dublin
Türk Hava Yolları
30 Ağu 2020
Hatay - Dublin
Türk Hava Yolları
06 Eyl 2020
Kayseri - Dublin
Türk Hava Yolları
21 Ağu 2020
Gaziantep - Dublin
Türk Hava Yolları
15 Ağu 2020

En Ucuz İrlanda Kalkışlı Uçak Seferleri

Dublin - Londra
British Airways
15 Ağu 2020
Dublin - Paris
Air France
03 Eyl 2020
Dublin - Roma
Aer Lingus Irish Airlines
30 Ağu 2020
Dublin - Berlin
Aer Lingus Irish Airlines
18 Ağu 2020
Dublin - Viyana
Tap Air
20 Ağu 2020
25 Ağu 2020
Dublin - İstanbul
Air France
31 Ağu 2020
Dublin - İzmir
Türk Hava Yolları
17 Ağu 2020
Dublin - Frankfurt
Deutsche Lufthansa
28 Ağu 2020
Dublin - Ankara
Deutsche Lufthansa
29 Ağu 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

İrlanda Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

İrlanda’ya Nasıl Gidilir?

İrlanda’ya, İstanbul Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan sefer düzenleyen birçok havayolu firması bulunur. İrlanda’ya günlük yaklaşık olarak 40’a yakın uçuş seferi düzenliyor. Atatürk ve Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan İrlanda’ya en çok uçuş düzenleyen havayolu firmaları; Onurair, Lufthansa, AirFrance, Atlas Global, KLM, British Airways, Aegean, Türk Hava Yolları’dır.

İrlanda’ya, havayoluyla seyahat etmeyi tercih edenler, yolculukları için gerekli olan İrlanda uçak bileti için havaalanına gitmeye gerek kalmadan, Biletall.com’dan kolayca biletlerini temin edebilirler. Biletall.com’da istediğiniz havayolu şirketi için kolaylıkla İrlanda uçak bileti rezervasyon işlemleri de yapılabilmektedir.

Biletall.com’da tüm havayolu şirketlerinin, İrlanda uçak bileti fiyatları listelenmektedir. Ayrıca Biletall.com’da firmaların hizmetlerini kıyaslayarak, kendiniz için en uygun olanı seçmenize imkan tanır.

İrlanda uçak bileti Pegasus olarak yaptığınız aramalarda da bu havayolu firmasının düzenlediği uçuşlarla ilgili tüm detaylı bilgilere (uçuş saati, yeri ve fiyatları gibi) ulaşılabilirsiniz. Biletall.com’da, İrlanda Türkiye uçak saatleri ile alakalı ayrıntılı bilgilerde mevcuttur.

İrlanda Vize Şartları Neler?

İrlanda Vize İstiyor mu?
Evet
İrlanda Vize Ücreti
200 TL
İrlanda Vize Şartları

İrlanda’ya ucuz İrlanda uçak bileti avantajından yararlanarak gitmek isteyenler, herhangi bir sorunla karşılaşmamak için, gitmeden önce ülkenin vize şartlarını öğrenmesi gerekir.

İrlanda’ya değişik amaçlarla seyahat edecek ve pasaport sahibi olan kişiler için, İrlanda vizesi uygulanmaktadır. Hangi amaç olursa olsun İrlanda vize uygular. Böylece vize aldıktan sonra sonrasında İrlanda’ya İrlanda Türkiye uçak biletleri ile gitmek mümkündür.

Ülkeye giriş yapmak için mecburi olan İrlanda vizesinin ücreti ise 200 TL ve 320 TL arasında değişiyor. Bu fiyatlara İrlanda Türkiye uçak bileti fiyatları da eklendiğinde oldukça makul bir fiyat elde edilebiliyor.

İrlanda’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
İlkbahar
En Ucuz Ay
Nisan
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Mayıs

İrlanda’da yaz mevsimi, çok kurak geçer. Bu yüzden seyahat etmek isteyenlere, ilkbahar veya sonbaharı tercih ederek ziyaret etmeleri önerilir.

 

İrlanda Hakkında Bilgiler

Bilim, teknoloji ve sanat açısından Avrupa’da ki gelişmiş ülkeler arasında bulunan İrlanda, kültür-sanat ve turizm alanlarında da dünyanın önemli yerlerinden birisi haline gelmiştir.

İrlanda’nın Başkenti

İrlanda’nın başkenti, doğal güzellikleri ve sanatın birleştiği yer olarak kabul edilen Dublin’dir.

İrlanda Nüfusu – İrlanda Resmi Dili

İrlanda’nın nüfusu 4.773 milyonun üzerine çıkmıştır. Ülkede resmi dil olarak İrlandaca ve İngilizce konuşulur.

İrlanda Para Birimi

İrlanda, Avrupa Birliğine dâhil olan bir ülke olduğu için, para birimi olarak da Euro kullanılır.

İrlanda’da Saat Kaç?

İrlanda Türkiye saat farkı +2’dir, yani ülkemizden 2 saat geridedir. Türkiye’de Cuma günü saat 02.58 iken İrlanda’da Cuma günü saat 00.58’dir.

İrlanda’da Ne Ucuz? İrlanda'dan Gelirken Ne Getirilir?

İrlanda’da kıyafet alışverişi, hediyelik eşya, yeme ve içme konusunda fazla sayıda alternatif bulunuyor. İrlanda’da süslemeli koyunlar, aşkı sembolize eden geleneksel yüzükler ve İrlanda çikolatası alınabilir. İrlanda’da çok uygun fiyatlara kıyafetler alabilirsiniz. Bunun dışında İrlanda davulu da tercihler arasında bulunur. Bunlar makul fiyatlı hediyelik ürünlerdir.

İrlanda Nerede?

İrlanda’ya Uçmak İçin 5 Sebep

• Yaz Tatili
• Doğal Güzellikler
• Sanat
• İrlanda Mutfağı
• Tarih
 1. Ülkenin, plajları ve plajların etrafında bulunan doğal zenginlikler, İrlanda’yı ziyaret eden milyonlarca turistin gelmesinde oldukça etkili olan nedenler arasında yer alır.
 2. İrlanda’nın dünyaca ünlü olan Dublin Castle kesinlikle gezip görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor. Burayı ziyaret edip güzel bir hatıra fotoğrafı çektire bilirsiniz.
 3. Dünyanın en güzel kiliselerinden birisidir ve İrlanda’da sembolik hale gelmiştir. 1726 yılında inşa edilmiştir ve hala ziyaretçi ağırlar.
 4. Ülkenin yemek kültürü çok gelişmiştir ve zengin dünya mutfakları arasında yerini alır. Yemekleri çok lezzetli olan İrlanda, bunun yanı sıra sunumuna da sanatsallık katarak servis eder.
 5. İrlanda, muhteşem doğal güzelliklere sahiptir. Doğanın yeşili ve denizin mavisi bu ülkede birbirine karışır.

İrlanda’nın En Güzel Şehirleri

Biletall.com’a İrlanda en ucuz uçak bileti aramaları sonucunda, en uygun uçak biletlerine ulaşabilir ve İrlanda’yı ziyaret etmek isteyenler için de ülke hakkında detaylı açıklamalara ulaşılabilir.

Dublin

İrlanda’nın başkenti olan Dublin, tarih ve kültür şehri olarak da anılır. Ayrıca, İrlanda Türkiye arası uçakla kaç saat sorusuna cevaben İstanbul’dan Dublin’e uçuş yaklaşık 4 saat sürmektedir.

527.612 bin kişilik nüfusu ile dünyanın küçük başkent şehirleri arasında yer alan Dublin’de birçok eser ve yapı bulunur. Ulaşım imkânları da oldukça çeşitlidir ve yaygınlığından dolayı İrlanda’nın her bölgesine kolayca ve kısa sürede ulaşım mümkün oluyor.

Dublin’in bir diğer önemli özelliği ise İngiltere ile yapılan uzun savaşlar sonrasında bağımsız olan İrlanda’nın, bağımsızlık sembolü olmasıdır. Müzik, dans ve sanat gibi birçok uluslararası festivalleri de Dublin de görmek mümkün oluyor. Ülkenin turizm gelirlerine en büyük katkıyı festivaller sağlar. Alışveriş tutkunları için de uğrak bir yer olan şehir, sınırsız eğlence ve gece hayatı sunmasıyla birçok insanı kendisine çekmektedir.

Galway

Galway, Connacht ilinin başlıca kentidir. Şehir İrlanda’nın batısında yer alır. Şehir ismini Dún Bhun na Gaillimhe denilen ve yerleşilen ilk yerin, Batı kıyısını oluşturan ırmağın ağzında ki kaleden alır. Gaillimh kelimesinin anlamı taşlık yerdir.

Şehre verilen takma isim ise Kabileler Şehridir. Normanların bu şehirde bulunduğu ve hüküm sürdüğü bir zaman içerisinde 14 tüccar aile bu şehri kurmuştur. Bu aileler kendilerini İngiliz soyundan saymış ve İngiltere kralına sadık kalmıştır. Şehrin zengin tarihinden kaynaklı olarak birçok tarihi yapıya ve doğal güzelliğe rastlamak mümkün oluyor.

Cork

İrlanda’nın ikinci en büyük şehridir ve İrlanda Adasında ki en kalabalık olan şehirlerarasında 3. sırada yer alır. Cork Kontluğunun ana yerleşim ve idari merkezi konumunda bulunur. Cork şehri ismini ise İrlandaca da bataklık bölge anlamına gelen corcach kelimesinden alır. Cork muhteşem olan doğal güzelliklerine sahiptir. Turizm açısında da önem taşıyan bir yer halindedir.

İrlanda’da Gezilecek Yerler

Ülkeye, İrlanda Türkiye uçak bileti avantajları sayesinde İrlanda’ya gidenler, beklentilerinin çok üzerinde bir manzarayla karşılaşacaklardır. Olağanüstü vakit geçirip, unutulmayan anlara şahitlik edecekleri garantidir.

İrlanda’da Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

İrlanda’ya deniz turizmi için gidenler, muazzam bir manzaraya sahip olan sahil ve plajları gördüklerinde, internetten gördükleri resimlerin gerçeğinin yanında ne kadar da sönük olduğunu fark edecektir.

Ülke de deniz turizmi için birçok plaj ve sahil bulunuyor. Clonakilty, turkuaz rengi bakir deniziyle muhteşem bir yerdir. Roundstone ise dağların arasında bulunan ve size eşsiz deneyim yaşatacak bir sahil iken Dingle temmuz ve eylül aylarında muhteşem görünen bir sahil olarak karşımıza çıkıyor. İrlanda sahillerinin hepsi gidenlere olağanüstü bir deneyim yaşatacaktır.

İrlanda’dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

İrlanda’da alışveriş denilince ilk akla Dublin’dir. Burası başkent olduğu için alışveriş yapmak için harika bir yer olacaktır. Buradan hediyelik eşyalar Carrolls, O’connell Street’ten alınabilir. Ülkenin geleneksel sembolü olan yüzükleri, uygun fiyata satılıyor. İrlanda çikolatası çikolata severler için harika bir seçenek olacaktır. İrlanda davulu da İrlanda’yı yansıtan bir anı olarak satın alınabilir.

İrlanda’nın Doğal Güzellikleri

İrlanda’nın neredeyse tüm sahilleri olağanüstü olan güzelliğe sahiptir. Plajlarının yanı sıra bir jeoloji harikası olan Cork, muhteşem tarihi ile Dublin, harika manzarası ve kalıntıları ile Galway ve doğal yaşam parkları, ülkenin sayısız doğal güzellikleri arasında sadece birkaç tanesine örnektir.

İrlanda’da Gezilecek Tarihi Yerler

İrlanda’da gezilmesi gereken yerlerin başında kaleler bulunuyor. 350’den fazla olan kaleler, hemen hemen her yerde vardır. Bu kaleler İrlandalılar, İngilizler ve İskoçlar tarafından yaptırılmıştır. Her birisinin kendisine ait bir hikâyesi vardır. Tarihi kalıntılarıyla Dun Aongasa, bir diziye konu olmuş tarihi Drombeg Stone Circle ziyaretinde bulunabilirsiniz.

İrlanda Gezi Rehberi

Gezilecek ve görülecek birçok yeri bulanan İrlanda da ulaşım imkânı olarak da oldukça fazla seçenek sunar. Gezmek ve görmek istediğiniz tüm yerlere kolayca ulaşım imkânı bulabilirsiniz. İrlanda da ulaşım; otobüs, metro ve ray sistemleri olmak üzere üç ana hattan oluşuyor. Ulaşım sağlamak için otobüslere bilet almanız gerekiyor. Şehirde taksi ile de ulaşım sağlamak mümkün oluyor.

İrlanda'nın başkenti ve en ünlü şehri olan Dublin'e ulaşmak için birçok ulaşım aracını kullanabilirsiniz. İrlanda'nın herhangi bir kentinden, Dublin’e direkt olarak uçak ile ulaşım sağlanabilir. Ulaşım için 1 tane basit bir havaalanı bulunuyor. Bu sayede kolaylıkla Dublin'e ulaşılıyor ve yolcular rahat bir yolculuk geçiriyor.

Tarihi bir kent olan Galway, ulaşımı da oldukça rahattır. Toplu taşıma ağının yağın olduğu kentte, ulaşım için otobüs, taksi gibi araçları kullanabilirsiniz.

Doğal güzellikleriyle öne çıkan Cork ise otobüsle ya da Dublin'den uçakla ulaşmak mümkün oluyor. Aynı zaman da bu şehre trenle de gidilebiliyor. Hangi ulaşım yöntemini seçeceği ise kişinin kendisine kalıyor.

İrlanda’da şehirlerarasında ulaşımı sağlanan geniş bir tren ağı vardır. Gün içerisin de bile birçok yere trenle kısa sürede ulaşılıyor ve pek çok yeri görme imkânı oluyor.

İrlanda'nın tüm şehirlerini kolayca gezmek için de en iyi tercih araç kiralama oluyor. Harika yolları ve güzel manzaraların tadını bu sayede çıkarmak mümkün oluyor. İrlanda’yı araç kiralayarak çok daha kolay keşfedebilirsiniz. Fazlasıyla araç kiralama firması hizmet vermektedir.

Şehirde ulaşım sorunu yaşamadan gezmeniz mümkün oluyor. Hem yer altı hem deniz hem de karayolu taşımacılığı sayesinde İrlanda’da her yere ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehirlere özellikle İngiltere’den feribot seferleri düzenlenir.

İrlanda’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Boxty
Champ
Colcannon
Rlanda Kahvaltısı

Mutfağı çok zengin olan ülkede en ucuz İrlanda uçak bileti alarak gidenlerin, tatların damağında kalacağı birçok lezzetli yemek bulunuyor.

Pancakelerin En Güzel Hali, Boxty

 İrlanda’ya özgü bir lezzet olan Boxty oldukça lezzetli bir pancakedir. Bu pancake patates parçalarından yapılır. Onu farklı kılan bu patates aromasıdır.

Patates Lezzeti, Champ

Ülkemizde de oldukça sevilen soğanla yapılan bir yemektir. Patates püresi soğanla karıştırılarak tüketilir.

Böylesini Denemediniz, Colcannon

Oldukça farklı bir lezzet olan Colcannon içinde patates kullanılır. Patates püresi ve lahana ile beraber yenilen lezzetli bir yemektir.

Dünyanın En Güzel Kahvaltısı, İrlanda Usulü Kahvaltı

İrlandalılarda Türkler gibi zengin bir kahvaltı kültürüne sahiptir. Pastırma, yumurta, sosis, beyaz ya da siyah puding gibi çok çeşitli alternatifler bulunur.

İrlanda’da Yenecek En Güzel Yemekler

İrlanda’da yenecek en güzel yemekler şüphesiz patates içerikli olanlardır. Oldukça çeşitli bir menüye sahip olan İrlandalıların yemeklerini severek yemek mümkündür.

 

İrlanda Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Dublin 499,60 TL 24 Saat 55 Dakika
Londra - Dublin 524,81 TL 1 Saat 25 Dakika
Madrid - Dublin 527,26 TL 2 Saat 40 Dakika
Amsterdam - Dublin 638,62 TL 1 Saat 40 Dakika
Eindhoven - Dublin 732,65 TL 7 Saat 10 Dakika
Berlin - Dublin 795,80 TL 2 Saat 20 Dakika
Brüksel - Dublin 813,10 TL 1 Saat 40 Dakika
Barselona - Dublin 814,04 TL 7 Saat 15 Dakika
Viyana - Dublin 814,70 TL 22 Saat 30 Dakika
Milano - Dublin 829,02 TL 27 Saat 5 Dakika
Budapeşte - Dublin 849,12 TL 10 Saat 45 Dakika
Paris - Dublin 853,21 TL 1 Saat 45 Dakika
Stockholm - Dublin 874,70 TL 5 Saat 35 Dakika
İbiza - Dublin 899,05 TL 5 Saat 35 Dakika

İrlanda Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • İrlanda uçak bileti ne kadar?

  İrlanda varışlı popüler uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Dublin olup, bilet fiyatı 499,60 TL'dir.
 • İrlanda uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Aer Lingus Irish Airlines, Air Moldova, Deutsche Lufthansa, Iberıa, Lot Polish Airlines, Türk Hava Yolları.
 • İrlanda ülkesine kaç saatlik uçuşla gidilir?

  İstanbul - Dublin arası 4 Saat uçuş süresi ile ulaşabilirsiniz.
 • İrlanda ne zaman gidilmeli?

  Yılın en uygun zamanı Mayıs ayıdır.
 • İrlanda başkenti neresidir?

  Başkent Dublin şehridir.
 • İrlanda para birimi nedir?

  Ülkenin resmi para birimi Euro (€)
 • İrlanda nüfusu kaçtır?

  Nüfusu 4 Milyon 773 Bin kişidir.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek İrlanda ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Biletall Deloitte Technology Fast 500 EMEA’da
Biletall Deloitte Technology Fast 500 EMEA’da
09 Ekim 2019
Global olarak en hızlı büyüyen teknoloji firmalarının belirlendiği programlardan olan Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’yı kapsayan ‘Deloitte Technology Fast 500 EMEA’ listesi açıklandı. Biletall, Avrupa, Or
Efsane Geri Döndü! Game of Thrones’un Çekildiği Şehirleri Merak Ediyor Musunuz?
Efsane Geri Döndü! Game of Thrones’un Çekildiği Şehirleri Merak Ediyor Musunuz?
13 Mayıs 2019
Game of Thrones geçtiğimiz 15 Nisan’da son sezonunun ilk bölümü ile yayına girdi. Beklenen 2 yıl geride kaldı. Muhteşem Westeros’u ise ekranlarımızda son kez izliyoruz. Game of Thrones dünyasına hayat
2018’de En Çok Bu Ülkelere Gidildi, Sizce Bu Sene Durum Değişecek Mi?
2018’de En Çok Bu Ülkelere Gidildi, Sizce Bu Sene Durum Değişecek Mi?
19 Şubat 2019
Dünyanın en çok ziyaret edilen 10 ülkesi! Bu ülkelerden birini tercih edip de pişman olmak mümkün mü? Belki de bir sonraki ziyaretinizde siz de bu ülkeleri tercih eden milyonlarca kişiden biri olacaks
Mutlaka Görülmesi Gereken 7 Kütüphane
Mutlaka Görülmesi Gereken 7 Kütüphane
16 Nisan 2018
Seyahat planları yapılırken herkesin kendine göre belirlediği öncelikler vardır. Ben doğacıyım, kamp yapabileceğimiz bir yerlere gidelim; müze benim vazgeçilmezim, sanat, tarih hepsini yerinde görmeli

İrlanda Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

K*** P***
20 Ağustos Pazartesi
Dublin
Gidip görülmesi gereken bir yer ben şahsen çok memnun kaldım
B*** Y***
22 Temmuz Pazar
Dublin
Daha iyi bekliyordum beklentimin biraz altında kaldı ama güzeldi yine de
A*** S***
10 Ağustos Cuma
Dublin
Gerçekten büyüleyici bir havası var, aşık oluyorsunuz şehre
İ*** K***
13 Temmuz Cuma
Dublin
Hocalarımız çok ilgililerdi tarihi konulara çok hakkimler.
D*** H*** B***
12 Temmuz Perşembe
Dublin
Burayı çok met etmişlerdi bizde geldik görelim dedim
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. İrlanda Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 12.08.2020 04:54:25 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Dublin, (DUB)
DUB
IE

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=57800
/ True
57800