1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
Dublin

Dublin Uçak Bileti

Dublin Para Birimi
Euro (EUR)
Dublin Zaman Dilimi
GMT +1
Dublin Şehri En İyileri
Gece Hayatı, Guinness Storehouse, Shepherd's Pie
Dublin Hava Durumu (27 Ekim) 11°C Bulutlu
Dublin Hava Durumu (28 Ekim) 9°C Sağanak Yağmur

En Ucuz Dublin Varışlı Uçak Seferleri

Paris - Dublin
Air France
17 Kas 2020
Londra - Dublin
Aer Lingus Irish Airlines
10 Kas 2020
İzmir - Dublin
Deutsche Lufthansa
16 Kas 2020
Ankara - Dublin
Pegasus
10 Kas 2020
Adana - Dublin
Pegasus
06 Kas 2020
23 Kas 2020
12 Kas 2020
17 Kas 2020
Gaziantep - Dublin
Türk Hava Yolları
13 Kas 2020
Köln - Dublin
Deutsche Lufthansa
12 Kas 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Dublin Kalkışlı Uçak Seferleri

Dublin - Berlin
Sas Scandinavian Airlines
01 Kas 2020
Dublin - Paris
Air France
14 Kas 2020
Dublin - Brüksel
Aer Lingus Irish Airlines
29 Eki 2020
Dublin - İstanbul
Lot Polish Airlines
30 Eki 2020
Dublin - Londra
British Airways
09 Kas 2020
Dublin - Roma
Air France
31 Eki 2020
Dublin - İzmir
Deutsche Lufthansa
24 Kas 2020
Dublin - Köln
Deutsche Lufthansa
12 Kas 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Dublin Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Dublin Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Dublin Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Dublin Havaalanları
Ülke Kodu
IE
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
İngilizce-Galice
Toplu Taşıma Fiyatı
1 EUR
Yemek Fiyatı
15 EUR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
1,60 EUR

Dublin’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Ekim
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Haziran

Ucuz Dublin uçak bileti avantajları ile şehre gelenler, ziyaret maksatlarına göre değişmekle beraber, özellikle İlkbahar ve Yaz aylarında seyahatlerini yaparak, şehrin tüm olanaklarından daha fazla faydalanabilir ve gezilecek yerlerine daha rahat ulaşabilirler.

Dublin Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Dublin uçak bileti ile avantajlı olarak hava limanına gelen yolcular, şehir merkezine çeşitli ulaşım araçları ile gidebiliyorlar.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 2,90 EUR

Hava alanından şehir merkezine iki adet belediye otobüsü ulaşım sağlıyor. Otobüslerin seferleri çok fazla uçuş olduğundan neredeyse dakikada bir olarak gerçekleşiyor ve oldukça konforlu durumdadır.
Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 6 EUR

Dublin hava alanından şehir merkezine bir başka ulaşım aracı da Aircoach ve Airlink adındaki servis otobüsleridir.
Taksi

Ortalama Fiyatı: 15 EUR

Hava limanından, şehir merkezine ulaşım vasıtaları arasında taksiler de bulunuyor.
Araç Kiralama
Hava alanında oldukça fazla araç kiralama şirketi bulunuyor ve her türden ihtiyaca cevap verecek araç filoları bulunuyor.

Dublin Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
Duty Free
ATM
Büfe
Araç Kiralama

Şehir merkezine 10 km uzaklıkta olan Dublin hava limanından şehir merkezine ulaşım 15 dk sürüyor. Dublin uçak bileti indirimlerinden yararlanıp hava limanına gelen yolcular, hava alanında bulunan iç ve dış hatlar terminallerini kullanarak, yurt içi ve yurt dışı uçuşlarını gerçekleştirirken, hava alanında bulunan mağazalardan alışveriş yapabiliyor, cafe ve büfelerden ihtiyaçlarını giderebiliyor, tıbbi yardım için sağlık ünitesini kullanabiliyor ve birçok araç kiralama ofislerinin hizmetlerinden yararlanabiliyorlar.

Dublin’e Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Dublin uçak bileti ile şehre tarihi yerleri gezmek maksadı ile gelenler kaleler, kiliseler, katedraller ve müzelerden oluşan çok fazla tarihi mekanları ziyaret edebiliyorlar.
 2. Özellikle deniz mahsullerinden ve patates yemekten hoşlananlar için şehir muhteşem yemekler ve tatlılarla mutlaka gezilmesi gereken bir yer.
 3. Dublin, başta dünyaca ünlü hayvanat bahçesi olmak üzere aile gezisi için, hem ebeveynlerin hem de çocukların çok zevk alabileceği bir çok mekana sahip.
 4. Gece hayatını sevenlere çok farklı olanaklar sağlayan şehre, sırf bu maksatla gelen misafirlerde oldukça fazla.
 5. Dublin sanat eserlerinin sergilendiği merkez ve müzelerle de ün yapmış bir şehir. Özellikle edebiyat meraklılarının mutlaka görmesi gereken yerler arasında bulunuyor.

Dublin Hakkında

İngiltere’nin batısındaki, İrlanda adasının doğu kıyısında bulunan Dublin, 1.200.000 nüfusu ve 950 kilometrekarelik yüz ölçümü ile gelişmiş bir şehirdir. Şehirde yazları serin kışları ise soğuktur. Şehrin gelirlerinin başında, gemi yapım ve onarımı, tekstil (özellikle ipek ve keten dokumacılığı), içki üretimi ve cam sektörü geliyor.

Şehirde yaygın olarak İngilizce ve İrlanda dili kullanılmaktadır. Şehirde yapılan kültürel etkinliklerin başında; Halloween (cadılar bayramı), her sene 100 filmin katıldığı ve dünyanın birçok ünlü yönetmen ve oyuncuların da katıldığı Dublin uluslararası film festivali, İrlanda’nın koruyucu azizi olarak kabul edilen Aziz Patric günü ve Heineken-Yeşil Enerji Festivali (rock ve pop festivali) geliyor.

Şehirde gezi maksatlı tekneler, at arabaları ve 10 ile 16 kişinin binebildiği pedibüsler kullanılıyor.

Tarihi M.Ö. 250 yıllarına dayanan şehir, birçok medeniyetin uğrak merkezi olmuş ve yaklaşık 900 yıl İngiltere’nin egemenliği altında bulunmuştur.

Dublin Nerede?

Dublin Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2,70 EUR
Taksi
1,14 EUR/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Dublin şehrinin şehir içi ulaşım aracının başında otobüsler geliyor ve bu araçlar ile konforlu yolculuk yapılabiliyor.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

İki hattı olmasına rağmen şehirde tren de sıklıkla kullanılıyor, ayrıca şehrin her bölgesinde hizmet veren taksiler de bulunuyor.

Dublin Vize Şartları

İrlanda Vize İstiyor mu?
Evet
İrlanda Vize Ücreti
250 TL
İrlanda Vize Detayları
Tüm pasaport çeşitleri vizeye tabidir. İrlanda , Avrupa Birliği üyesi olduğu halde, Schengen vizesi olan Avrupada serbest dolaşımı ifade eden vizeyi bulundurmuyor.

Dublin’de Gezilecek Yerler

Guinness Storehouse
Christ Church Cathedral
Hayvanat Bahçesi
Phoenix Park
Book Of Kells
Biranın Tarihi, Guinness Storehouse

Dublin'deki efsanevi St. James's Gate Bira Fabrikası'nın kalbinde yer alan bu üretim bölgesi, Arthur Guinness'in 9.000 yıllığına kiraladığı 1759 yılından bu yana Guinness Bira Fabrikası'na ev sahipliği yapmaktadır. Guinness Storehouse binasının tarihi ise, 1904 yılına dayanmaktadır ve Chicago School of Architecture tarzında inşa edilmiştir. Bir zamanlar bira fabrikasının fermantasyon fabrikası olan bu yedi katlı bina, ziyaretçi akınına uğruyor.

Şehrin En Eski Yapısı, Christ Church Cathedral

Christ Church Cathedrali, Dublin'in en eski binasıdır ve neredeyse 1.000 yıldır hac yeri olmasından dolayı en çok ziyaret edilen mekanıdır. Katedral, Dublin Norsemen'in Kralı Sitriuc tarafından 1030 yılında kurulmuş ve 1152 yılında İrlanda Kilisesi'ne dahil edilmiş, sonra da ünlü Başpiskopos ve Dublin'in patronu Laurence O’Toole tarafından yönetilmiştir. Muhteşem mimarisi ve karoları ile de bilinen katedral gezilecek yerler listesinde bulunmalıdır.

Ne Ararsan Var, Dublin Hayvanat Bahçesi

Dublin şehrinin kalbinde, Phoenix Park'ta bulunan Hayvanat Bahçesi, İrlanda'nın en popüler aile ziyaret merkezidir ve her yıl bir milyondan fazla ziyaretçi gelmektedir. Dünyanın en eski ve en popüler hayvanat bahçelerinden biri olan 70 dönümlük park, eğitim ve korumanın birleştiği bir ortamda yaklaşık 600 hayvana ev sahipliği yapmaktadır. Burada, Afrika savanası diye adlandırılan bölgede, zürafa, gergedan ve fil sürüleri ile eğitimli goriller bulunuyor.

Avrupa’nın En Büyük Parkı, Phoenix Park

Phoenix Park, Avrupa'nın en büyük kentsel parkıdır ve içinde İrlanda Cumhurbaşkanı ve ABD Büyük elçisinin de evleri gibi birkaç görkemli ev bulunur. Phoenix Park tüm yıl boyunca halka açıktır. İçerisinde bir çok spor sahası ve park boyunca bisiklet ve yürüyüş yolu vardır. Park, ayrıca dünyanın dördüncü en eski hayvanat bahçesi olan Dublin Hayvanat Bahçesi'ne ev sahipliği yapıyor. Ziyaretçiler için yapılan sergi merkezinde, parkın tarihsel yorumunu MÖ 3500’den günümüze kadar görülebilir.

En Eski kütüphanelerden Biri, Book Of Kells

İrlanda’nın hatta Avrupa’nın en eski kütüphanelerinin başlarında yer alan Book Of Kells, bünyesindeki 1000 yıllık el yazması eserleri ve MS 800 yıllarında yazılmış olan Kells Kitabı, bir Latin metninde dört incilin zengin bir şekilde dekore edilmiş bir kopyasını içeriyor. Bu kütüphaneye sırf bu kitap için yılda 500.000’den fazla ziyaretçi gelmektedir.

Dublin’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Shepherd's Pie
Irish Christmas Pudding
Calcannon
Garlic Mussels
Geleneksel Bir Yemek, Shepherd's Pie

Dublin uçak bileti  avantajları ile indirimli uçuş yaparak şehre gelenler, şehrin ve İrlanda halkının olmazsa olmazı olan geleneksel yemeği, Shepherd's Pie yemeden şehirden ayrılmıyorlar. Çobanın yemeği anlamına da gelen bu yemek, her yemekte mutlaka kullanılan patates, kıyma veya kuşbaşı etle hazırlanarak, çok değişik soslar ve sebzeler ile ikram ediliyor.

Yılbaşının Vazgeçilmezi, Yılbaşı Pudingi

Şehrin vazgeçilmez tatlılarından olan puding, bilinen kıvamında değil yoğun, neredeyse katıya yakın bir kıvamda kek şeklinde, yılbaşından birkaç ay önce hazırlanarak soğutucularda saklanıyor ve yılbaşı gününde ise ısıtılarak yeniyor. Herkesin ayrı bir tarifle pişirdiği bu tatlı, bir çok lokanta ve restoranlarda normal zamanlarda da ikram edilmeye başlanmıştır.

Adına Şarkı Bestelenen Yemek, Calcannon

Patateslerin püre haline getirildikten sonra, lahana, kabak, taze soğan, sarımsak, krema, soğan ve biberin pişirildikten sonra püreye ilave edilmesi ile oluşan bu muhteşem lezzetin, lahananın taze olarak bulunduğu Sonbahar ve kış aylarının başında yenmesi tavsiye ediliyor. Yemek, neredeyse geleneksel hale gelmiş ve bu yemek için herkes tarafından bilinen şarkı bile bestelenmiş.

Midyenin Değişik Lezzeti, Garlic Mussels

Dublin, deniz mahsullerinin en çok ve çeşitli şekillerde yendiği sayılı yerlerden biri olduğundan, özellikle atıştırmalık olarak yenen sarımsaklı midye, yapılışı ve ikram şekli ile şehre gelenlerin, en çok yediği lezzetlerin başında bulunuyor.

Sabah Kahvaltısında bile Yenen Tatlı, Elmalı Tart

Geçmişinden gelen geleneksel tatlıları ile meşhur olan Dublin şehri, özellikle tartlardan vazgeçemiyorlar. Sabah kahvaltısında bile yedikleri elmalı tart, değişik çeşitlerde ve yoğun kıvamda olan kremalarla sunuluyor.

Konaklama İçin Dublin Otel Seçenekleri

Ucuz Dublin uçak bileti alarak, hava yolu ile şehre gelen ziyaretçiler, konaklama sorunu yaşamıyor ve kaliteli hizmet veren çeşitli otellerden istifade edebiliyorlar.

Clayton Hotel Dublin Airport
Dublin şehir merkezinde bulunan Clayton Hotel Dublin Airport, toplantı salonları, fitness salonu, spor ve oyun salonları ile 24 saat hizmet veren bar ve yemek salonu, Dublin uçak bileti avantajları ile şehre gelen misafirlerin, 4 yıldızlık konforu ve hava alanı özel servis hizmeti ile konaklama tercihlerinin başında geliyor.
Stockhole Lane, Swords, Clonshagh
Castle Hotel
Şehir merkezine 2 dakikalık yürüyüş mesafesinde olan 3 yıldızlı otel, aile fertleri tarafından işletildiğinden, tam bir aile oteli sıcaklığında, ayrıca her gün canlı İrlanda müzikleri eşliğinde ülkenin yöresel yemekleri de yenebiliyor. Fiyat olarak da çok uygun olan otel, genellikle kısa süreli kalışlar için çok rağbet görüyor.
Gardiner Row, Gt Denmark Street, D01 R640
Ashling Hotel Dublin
Şehir merkezindeki 4 yıldızlı otel, toplantı ve konferans salonları ile her türlü konfora sahip odaları ve dünya mutfaklarından örneklerin sunulduğu yemek salonları ile konaklama merkezleri arasında önemli bir yere sahiptir.
Parkgate St, Arran Quay

Dublin Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Dublin 728,70 TL 7 Saat 5 Dakika
İzmir - Dublin 1.184,65 TL 12 Saat 40 Dakika
Ankara - Dublin 1.759,54 TL 13 Saat 50 Dakika
Adana - Dublin 1.834,01 TL 15 Saat 5 Dakika
Konya - Dublin 1.851,17 TL 13 Saat 55 Dakika
Kayseri - Dublin 1.871,97 TL 28 Saat 10 Dakika
Dalaman - Dublin 1.914,52 TL 16 Saat 55 Dakika
Bodrum - Dublin 2.398,99 TL 17 Saat

Dublin Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Dublin uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Air France, British Airways, Deutsche Lufthansa, Klm, Pegasus, Türk Hava Yolları.
 • Dublin yurt dışı uçak bileti ne kadar?

  Dublin varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Amsterdam - Dublin olup, bilet fiyatı 527,23 TL'dir.
 • Dublin şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?

  Yılın en uygun zamanı Ekim ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Dublin ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Dünyanın En Güzel Kütüphanelerini Görmeye Ne Dersiniz?
Dünyanın En Güzel Kütüphanelerini Görmeye Ne Dersiniz?
07 Ağustos 2020
“Dünyadaki kütüphaneleri görmek isterdim” diye illa ki hepimiz bir kere iç geçirmişizdir. Bu kütüphanelerin göz alıcı mimarisi ve organizasyonları içerdikleri bilgileri gördüğünüzde sizleri heyecanlan
Çocuklar İçin Sanal Hayvanat Bahçeleri #EvdeKal
Çocuklar İçin Sanal Hayvanat Bahçeleri #EvdeKal
30 Mart 2020
Covid-19 nedeni ile tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de insanlar evden dışarı çıkmıyor. Evde çocuklarınızla verimli dakikalar geçirebilmeniz için bu yazıyı sizlere hazırladık. Sanal Hayvanat bahçele
Mutlaka Görülmesi Gereken 7 Kütüphane
Mutlaka Görülmesi Gereken 7 Kütüphane
16 Nisan 2018
Seyahat planları yapılırken herkesin kendine göre belirlediği öncelikler vardır. Ben doğacıyım, kamp yapabileceğimiz bir yerlere gidelim; müze benim vazgeçilmezim, sanat, tarih hepsini yerinde görmeli
Ramazan Bayramı’nda Gezebileceğiniz 5 Avrupa Ülkesi
Ramazan Bayramı’nda Gezebileceğiniz 5 Avrupa Ülkesi
20 Nisan 2017
Ramazan Bayramı tatilinin 4 gün olması şimdiden çalışan kişilerin tatil planını yapmaya başlamasına neden oldu. Çoğu kişi için yoğun iş temposu ile dolu geçen bahar sonrası Ramazan ayı nihayetinde ail

Dublin Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (55)
İyi (27)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%67
%33
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,7
82 Değerlendirme
K*** P***
20 Ağustos Pazartesi
Gidip görülmesi gereken bir yer ben şahsen çok memnun kaldım
B*** Y***
22 Temmuz Pazar
Daha iyi bekliyordum beklentimin biraz altında kaldı ama güzeldi yine de
A*** S***
10 Ağustos Cuma
Gerçekten büyüleyici bir havası var, aşık oluyorsunuz şehre
İ*** K***
13 Temmuz Cuma
Hocalarımız çok ilgililerdi tarihi konulara çok hakkimler.
D*** H*** B***
12 Temmuz Perşembe
Burayı çok met etmişlerdi bizde geldik görelim dedim
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Dublin Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 27.10.2020 05:18:20 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Dublin, (DUB)
DUB
IE

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=68293
/ True
68293