1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
Selanik

Selanik Uçak Bileti

Selanik Para Birimi
Euro (EUR)
Selanik Zaman Dilimi
GMT +3
Selanik Şehri En İyileri
Deniz Mahsülleri, Atatürk Evi Müzesi, Souvlaki
Selanik Hava Durumu (22 Ekim) 22°C Açık
Selanik Hava Durumu (23 Ekim) 23°C Güneşli

En Ucuz Selanik Varışlı Uçak Seferleri

İstanbul - Selanik
Air Serbia
22 Eki 2020
Dusseldorf - Selanik
Aegean Airlines
17 Kas 2020
Viyana - Selanik
Aegean Airlines
15 Kas 2020
İzmir - Selanik
Türk Hava Yolları
29 Eki 2020
Zagreb - Selanik
Air Serbia
25 Eki 2020
Antalya - Selanik
Türk Hava Yolları
29 Eki 2020
Atina - Selanik
Big Sky Airlines
23 Eki 2020
Gaziantep - Selanik
Türk Hava Yolları
08 Kas 2020
Ankara - Selanik
Türk Hava Yolları
31 Eki 2020
Ordu - Selanik
Türk Hava Yolları
03 Kas 2020
Kayseri - Selanik
Türk Hava Yolları
16 Kas 2020
Çanakkale - Selanik
Türk Hava Yolları
20 Kas 2020
Adana - Selanik
Türk Hava Yolları
28 Eki 2020
Trabzon - Selanik
Türk Hava Yolları
22 Eki 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Selanik Kalkışlı Uçak Seferleri

Selanik - Münih
Aegean Airlines
18 Kas 2020
Selanik - Frankfurt
Aegean Airlines
15 Kas 2020
Selanik - İstanbul
Air Serbia
08 Kas 2020
01 Kas 2020
Selanik - Zürih
Aegean Airlines
26 Eki 2020
Selanik - Londra
Aegean Airlines
10 Kas 2020
Selanik - Atina
Big Sky Airlines
23 Eki 2020
Selanik - İzmir
Türk Hava Yolları
06 Kas 2020
Selanik - Antalya
Türk Hava Yolları
02 Kas 2020
Selanik - Ankara
Türk Hava Yolları
02 Kas 2020
Selanik - Adana
Türk Hava Yolları
09 Kas 2020
Selanik - Kayseri
Türk Hava Yolları
11 Kas 2020
Selanik - Ordu
Türk Hava Yolları
11 Kas 2020
Selanik - Zagreb
Aegean Airlines
07 Kas 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Selanik Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Selanik Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Selanik Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Selanik Havaalanları
Ülke Kodu
GR
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Yunanca
Toplu Taşıma Fiyatı
0,50 EUR
Yemek Fiyatı
10 EUR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
1,45 EUR

Selanik’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Kasım
En Ucuz Gün
Pazartesi
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Mayıs

Ucuz Selanik uçak bileti kullanarak Selanik’e gitmek isteyen ziyaretçilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan birisi de gezmek ve yolculuk için en uygun zamanın hangisi olduğunu tespit etmektir.

Normal şartlarda Selanik’in güzelliklerini yaşamak adına en uygun mevsim ilkbahar aylarıdır. Ancak sonbahar aylarında hafif serin günlerde Selanik’in uzun caddelerinde kocaman alış merkezlerinde rahatça alışveriş yapmanın tadını çıkarmak isteyen ziyaretçiler kış mevsiminde de rahatlıkla Selanik ziyaret edebilirler.

Selanik’e gitmek isteyen ziyaretçilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan birisi de ziyaret ve yolculuk için en uygun zamanın hangisi olduğunu tespit etmektir.

Selanik Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Selanik uçak bileti ile seyahat eden yolcular havalimanından kent merkezine gitmek için farklı ulaşım araçlarından yararlanabilmektedir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 1,40 EUR

Havalimanından Selanik kent merkezine ulaşmak için tercih edilebilecek olan ulaşım araçlarından birisi Selanik halk otobüsleridir. Selanik Havalimanı'na inen tüm uçuşlardan sonra en geç 30 dakika sonra havalimanından şehir merkezinin farklı noktalarına otobüs seferleri ile ulaşabilirler.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 1,40 EUR

Toplu taşıma ile havalimanından Selanik şehir merkezine gitmek isteyen yolcular halk otobüslerinden yararlanarak da havalimanından kent merkezine ulaşım sağlayabilmektedir. 5 farklı otobüs hattını kullanarak kısa sürede havalimanından şehrin farklı noktalarına ulaşım sağlanmaktadır. Havalimanından yapılan otobüs hizmetleri için yolcular 8-12-31 numaralı otobüs hatlarından gidecekleri istikamete uygun olan seferleri tercih edebilmektedirler. Havalimanından ortalama süre: 30 dakika Havalimanından uzaklık: 14 km

Taksi

Ortalama Fiyatı: 3 EUR

Selanik Uluslar arası Havalimanından şehir merkezine gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanmak istemeyen ve daha rahat bir şekilde istediği noktaya gitmek isteyen ziyaretçiler için en uygun seçeneklerden birisi de taksi olmaktadır. Selanil Uluslar arası Havalimanından günün her saati kalkan taksiler sayesinde istenilen noktaya daha kısa ve konforlu bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir.

Araç Kiralama

Yukarıda belirtilen ulaşım seçeneklerinin yanı sıra Selanik Uluslar arası havalimanına iniş yapan ziyaretçiler havalimanının iç ve dış hatlar terminalinde yer alan araç kiralama şirketlerinden istedikleri özelliklerde v

Selanik Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Selanik de havayolu ulaşımı için kullanılan havalimanı Selanik Uluslararası Hava limanıdır. Selanik uçak bileti avantajlarından yararlanarak havayolu ile şehre seyahat eden yolcular ve farklı noktalara uçmak isteyen yolcular havalimanını kullanmaktadır. Selanik Uluslararası Hava limanı şehir merkezine olan uzaklığı 14 km olduğu için havalimanından kent merkezine 25 dakika gibi kısa bir sürede ulaşım sağlanabilmektedir. Selanik Uluslararası Hava limanı iç ve dış hatlar olmak üzere iki farklı terminale sahip olmaktadır. İç hatlar terminalinde yolcuların yararlanması için cafe, büfeler, araç kiralama ofisleri, sağlık ünitesi ve emanet eşya ofisi bulunmaktadır. Selanik Uluslararası Hava limanının aynı şekilde dış hatlar terminalinde de sayıları birer adet olmak üzere sağlık ünitesi, gazete büfesi, araç kiralama ofisi ve restoran bulunmaktadır.

Selanik’e Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Selanik uçak bileti avantajlarından yararlanarak Selanik’e gitmek için en önemli nedenlerden birisi yörenin geleneksel lezzetleri olan deniz mahsullerinden yapılan yemekleridir.
 2. Yunanistan mutfağı bizim Türk mutfağına yakın olduğu için Souvlaki’de bizim büfelerde yediğimiz tavuk dönere benzer bir yiyecektir. Yunanlıların kırmızı et ile yaptıkları bu kebap şiş'in biraz daha ufak taneli olmaktadır.
 3. Yunanistan’da oldukça çok yenen Gyros dürümleri diye bilinen bu yemek aslında Türkiye’de bulunan dürüme benzemektedir ancak Selanikliler bizim dürümlerden biraz daha kendi ülkelerine has baharat çeşitleri ile yapmaktalar.
 4. Selanik’te çok ünlü olan Yunan sanatçı Giorgos Zogolopulu’nun eseri bu şemsiyeler yağmurdan ve güneşten korumak için yapılmamıştır. Selanik sahilinden gökyüzüne özgürce yükselen şemsiyeler ünlü sanatçının Umbrellas adlı eseridir. Selanik haklı ve şehre gelen misafirler tarafından oldukça beğenilen bu şemsiyeler kentin sembolü olmaktadır.
 5. Aristoteles Meydanı Selanik'in ana meydanı olmaktadır. Ayrıca ve şehir merkezinde Nikis Bulvarı üzerinde yer almaktadır. Fransız mimar Ernest Hébrard tarafından 1918 yılında yapılmıştır. Şehrin ama meydanını çevreleyen birçok binalar yeniden restore edilmiştir.

Selanik Hakkında

Selanik Yunanistan’ın ikinci en büyük şehridir. Makedonya bölgesinin Yunanistan içinde kalan kısmında yer almaktadır. Aynı zamanda Yunanistan'ın göz bebeğidir. Selanik kenti Osmanlı ve Bizans imparatorluklarının ikinci önemli kenti olarak en iyi dönemlerini yaşamıştır.

Selanik şehir merkezinde ve bütün köyleri dahil olmak üzere yaklaşık 1 milyon 100 bin’den fazla nüfusa ulaşmaktadır. Selanik aynı zamanda Yunanistan'ın en büyük ekonomik ve ticari kentidir. Festivaller ve hareketli yaşam tarzı ile sanatsal etkinlikleri sayesinde Selanik Yunanistan'ın kültürel şehri olarak tanımlanır.

Selanik’te uluslararası ticaret fuarı ve Selanik Uluslararası film festivali etkinliklerden dolayı çok ünlü bir şehir olmuştur.

Selanik Nerede?

Selanik Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
1 EUR
Taksi
0,74 EUR/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Selanik’de şehir içi ulaşımda kullanılan en temel ulaşım aracı halk tramvaydır. Şehrin tüm merkezi noktalarından geçtiği ve her saatte olduğu için Selanik halkı diğer ulaşım araçlarına göre tramvay tercih etmektedir. Havalimanına inen yolcular otobüs terminal hattını kullanarak havalimanından kent merkezine ulaşım sağlayabilmektedir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Kentin farklı noktalarına onlarca sefer düzenlenen Selanik belediye otobüsleri ile ekonomik bir şekilde seyahat edilebilmektedir. Maliyet olarak pahalı olsa ancak konforlu olan taksileri isteyen yolcular taksi seçeneğinin bulunduğunu bilmeleri lazım.

Selanik Vize Şartları

Yunanistan Vize İstiyor mu?
Evet
Yunanistan Vize Ücreti
80 EUR
Yunanistan Vize Detayları
Pasaportunuzda Kıbrıs'a giriş-çıkış damgası varsa Yunanistan'a gidemiyorsunuz.

Selanik’de Gezilecek Yerler

Atatürk Evi Müzesi
Beyaz Kule
Selanik Arkeoloji Müzesi
Aya Dimitri Kilisesi
Bizans Kültürü Müzesi
Atatürk Evi Müzesi

Selanik’e gezi amaçlı giden misafirlerin bir görmeleri gereken yer olarak Atatürk Evi Müzesi olmalıdır. Atatürk’ün doğup büyüdüğü ve çocukluğunu geçirdiği hatta eğitiminin ilk başladığı yer Selanik’tir. Türkiye cumhuriyetinin kurulması için karar verdiği tarihi ve günümüzde Atatürk Evi Müzesi olarak Selanik halkına ve tüm dünyaya Atatürk’ü ve yaşadığı ev hakkında bilgi vermek için hizmete bulunmaktadır.

Beyaz Kule

Selanik’in en önemli anıtlarından biri olan Beyaz Kule Selanik şehrinin simgesidir. Tam inşa tarihi belli olmamaktadır. Selanik’in Osmanlı İmparatorluğu tarafından ele geçirilmesinin ardından savunma amacıyla eski bir Bizans kulesi üzerine inşa edildiği söylenmektedir. Selanik’te bulunan beyaz kule Tarih boyunca sürekli değişik isimler ile adlandırılmıştır. Beyaz kuleye bundan öncesinde; Leontos Kulesi, Kalamarya Kulesi, Yeniçeri Kulesi ve Kanlı Kulesi denmiştir.

Selanik Arkeoloji Müzesi

Atina'da olduğu gibi Selanik'te de arkeoloji müzesini geziciler ve arkeoloji meraklıları için ayrı bir yer tutmaktadır. Selanik’te bulunan en büyük müze olarak şehre gelen ziyaretçilere Selanik’in geçmiş tarihi hakkında oldukça geniş bilgi yelpazesine sunmaktadır.

Aya Dimitri Kilisesi

Bizans döneminden kalmış çok önemli olan tarihi bir kilisedir. Aya Dimitri Kilisesi Roma Hamamı kalıntılarının yapılmıştır. 1949 yılında restore edilip kullanıma açılmış olan kilise Aziz Dimitri’nin mezarının üstüne denk geldiği düşünülerek bu bölgelerde akan çeşmelerin sularının şifalı olduğu söylenmektedir.

Bizans Kültürü Müzesi

Selanik’in merkezinde bulunan Bizans Kültürü Müzesi Üç Eylül ve Maloni Andronikou caddelerinin kesiştiği noktada yer almaktadır. 1993 yılında tamamlanıp daha sonra tekrar restore edildikten sonra halkın ziyaretine açılan Bizans Kültürü Müzesi hiş şüphesiz Yunanistan’ın en önemli miras değerlerinden biri olmaktadır. Büyük bir pasaj gibi olan müze sergi salonları bölümlerine, amfilere, kafe, restoran, hediyelik eşya mağazalarına ve bakım atölyelerine sahiptir.

Selanik’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Girit Salatası
Frappe
Yunana Ouzo’su
Souvlaki
Girit Salatası

Girit salatası olarak adlandırılan Dako bilinen salatalardan biraz farklıdır. Selanik’te yemek öncesi olarak gelen bu salata oldukça doyurucu olduğu için Dako yiyerek öğün geçiştirilebilir. Gevretilmiş buğday ekmeği dilimleri ile rendelenmiş domates ve yunan peyniri feta karışımı yapılan salataya zeytinyağı baharat, yeşil zeytin ve kapari katılarak servis yapılıyor.

Frappe

Selanik’te kahve denilince severek içilen kahveye frappe deniliyor. Bir büyük fincanın içine 3 ya da 4 tatlı kaşığı kahve ve 1 çay kaşığı şeker. Bu ikisinin ardından karışımı ıslatacak kadar su eklenerek çırpıcı ile köpürene kadar çırpılıyor. Köpük boyutu fincanın yarısına kadar geldiğinde 3 ya da 4 buz parçası ve son olarak ta su eklenip servis yapılıyor.

Souvlaki

Souvlaki Türkiye’de genelde büfelerde satılan tavuk dönere benzemektedir. Sadece Souvlaki dönerden farkı şişlere takılan etlerin daha küçük parçalar halinde dizilmesidir.

Konaklama İçin Selanik Otel Seçenekleri

The Excelsior
Tesisin çatı katında bulunan bahçesinde her gün Yunana mutfağından ve dünya lezzetlerinden oluşan açık büfe kahvaltı servis edilmektedir. Konuklar tesis genelinde ücretsiz WiFi erişiminden yararlanabilirler.
11 Komninon Str. & 23 Mitropoleos Str Selanik 54624
Mediterranean Palace
Mediterranean Palace Hotel'in çok güzel döşenmiş oldukça donanımlı 111 normal odası ve 7 süitin dairesi vardır. Bütün odalarda uydu TV, klima, banyo ve malzemeleri mevcuttur. Tüm otelin odalarında ve ortak kullanım alanlarda ücretsiz Wi Fi erişimi sağlanmaktadır.
Salaminos 3 & Karatasou, Selanik, 54626,
Grand Hotel Palace
Bu 5 yıldızlı otel Selanik şehir merkezine yaklaşık 2,5 km mesafededir. Aristotelus Meydanı'na yürüyerek 4 dakika içinde ulaşılmaktadır. Otel ücretsiz Wi Fi erişimine sahip klimalı odaları ve daha epk çok hizmetleri bulunmaktadır.
Monastiriou Str. 305 Selanik

Selanik Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Selanik 593,66 TL 23 Saat 50 Dakika
İzmir - Selanik 1.156,53 TL 4 Saat 25 Dakika
Antalya - Selanik 1.306,53 TL 5 Saat 20 Dakika
Samsun - Selanik 1.676,70 TL 10 Saat 35 Dakika
Gaziantep - Selanik 1.693,42 TL 5 Saat 10 Dakika
Nevşehir - Selanik 1.704,14 TL 12 Saat 50 Dakika
Ankara - Selanik 1.706,97 TL 10 Saat 35 Dakika
Ordu - Selanik 1.780,04 TL 12 Saat 5 Dakika

Selanik Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Selanik uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Aegean Airlines, Air France, Air Serbia, Klm, Tarom, Türk Hava Yolları.
 • Selanik yurt dışı uçak bileti ne kadar?

  Selanik varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Selanik olup, bilet fiyatı 593,66 TL'dir.
 • Selanik şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?

  Yılın en uygun zamanı Kasım ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Selanik ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Kadınlar Günü’ne Özel: Dağları Delen 10 Kadın Gezginimiz
Kadınlar Günü’ne Özel: Dağları Delen 10 Kadın Gezginimiz
02 Mart 2020
Gezmek, yeni yerler görmek, gezerken öğrenmek ne kadar güzel şeyler değil mi? Hatta gezginliğin günümüzde bir meslek dahi olduğunu söyleyebiliriz. Büyük kitlelere sahip olan bu kişiler, dünyada en çok
2020 Yılbaşında Nerelere Gidebilirsiniz? (Yurt Dışı Öneriler)
2020 Yılbaşında Nerelere Gidebilirsiniz? (Yurt Dışı Öneriler)
06 Aralık 2019
Gelenekler ve alışkanlıklar değişebilir, değişmeyen tek şey yılbaşının dünyanın dört bir yanında sevinçle ve eğlenceli aktivitelerle kutlandığı! “Yılbaşı tatili için nereye gidilir?” derseniz size bir
29 Ekim'de Ziyaret Edebileceğiniz Tarih Kokan Yerler
29 Ekim'de Ziyaret Edebileceğiniz Tarih Kokan Yerler
25 Ekim 2018
29 Ekim bu yıl resmi tatil olarak iş günü olan Pazartesi gününe gelmesi sebebiyle birçok seyahat sever için büyük bir fırsat. Ülkemiz adına büyük önem taşıyan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda, bayram co
Selanik’teki Türk Toprağı: Atatürk Evi Müzesi
Selanik’teki Türk Toprağı: Atatürk Evi Müzesi
10 Haziran 2017
Çağdaş Türkiye'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, birçok kaynağa göre 1881 yılında Selanik’in Aya Dimitriya mahallesinin Apostolu Pavlu isimli sokağındaki 75 numaralı evde dünyaya geldi. 1933 yı

Selanik Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (73)
İyi (8)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%90
%10
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,9
81 Değerlendirme
E*** Ü***
3 Ekim Çarşamba
Arkadaşımın doğum günü için bir çılgınlık yapmıştık güzel geçmişti
Ö*** K***
28 Eylül Cuma
Farklı bir yerde tek başınıza tatil yapmak kadar kyifli başka bir şey yok.
A*** E*** S***
6 Ağustos Pazartesi
Sevgilimi götürmüştüm orada evlenme teklifi ettim hatta
A*** A*** Ö***
20 Ağustos Pazartesi
Sevgilim ile gidiyorum bakalım yarın yola çııkıyoruz.
T*** A***
5 Kasım Pazartesi
Herşey çok güzeldi selanik hep merak ettiğim biryerdi
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Selanik Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 22.10.2020 03:24:24 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Selanik, (SKG)
SKG
GR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=54961
/ True
54961