1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Atina Uçak Bileti

16 Eylül
Bugün
Güneşli
30°C
17 Eylül
Yarın
Güneşli
30°C
18 Eylül
Çarşamba
Güneşli
30°C
Para Birimi
Euro (EUR)
Zaman Dilimi
GMT +3
Atina Şehri En İyileri
  • Medeniyetlerin İzleri
  • Plaka Bölgesi
  • Moussaka
Atina

En Ucuz Atina Varışlı Uçak Seferleri

Selanik - Atina
Air Nippon
19 Eyl 2019
03 Eki 2019
İzmir - Atina
Aegean Airlines
30 Eyl 2019
Londra - Atina
Aegean Airlines
17 Eyl 2019
Viyana - Atina
Air Serbia
20 Eyl 2019
Ankara - Atina
Pegasus
28 Eyl 2019
Amsterdam - Atina
Air Serbia
16 Eyl 2019
Marsilya - Atina
Air France
12 Eki 2019
Antalya - Atina
Pegasus
30 Eyl 2019
Adana - Atina
Pegasus
05 Eki 2019
Hanover - Atina
Air France
29 Eyl 2019
Nantes - Atina
Iberıa
29 Eyl 2019
Kayseri - Atina
Türk Hava Yolları
26 Eyl 2019
Tokyo - Atina
Aeroflot Russian Airlines
10 Eki 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Atina Kalkışlı Uçak Seferleri

10 Eki 2019
Atina - Roma
Air Serbia
14 Eki 2019
Atina - Antalya
Pegasus
10 Eki 2019
Atina - Ankara
Pegasus
04 Eki 2019
Atina - İzmir
Aegean Airlines
22 Eyl 2019
Atina - Viyana
Aegean Airlines
24 Eyl 2019
30 Eyl 2019
Atina - Hatay
Pegasus
04 Eki 2019
Atina - Adana
Pegasus
19 Eyl 2019
12 Eki 2019
Atina - Batman
Türk Hava Yolları
17 Eyl 2019
Atina - Napoli
Alitalia Linee Aeree Italiane
26 Eyl 2019
Atina - Adıyaman
Türk Hava Yolları
17 Eyl 2019
Atina - Kos
Swiss International Air Lines
16 Eyl 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Atina Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Atina Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Atina Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Atina Havaalanları
Ülke Kodu
GR
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Yunanca
Toplu Taşıma Fiyatı
1,40 EUR
Yemek Fiyatı
10 EUR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
5 EUR

Atina’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Kasım
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Nisan

Ucuz Atina uçak bileti ile seyahat eden ziyaretçiler, Atina’nın,  Türkiye'nin ikliminden çok da farklı olmadığını bilmelidir.

Hal böyle olunca nisan ayı ile haziran ayı arasında ziyaret edilmesi oldukça keyifli olacak ve Atina bu aylarda adeta gezginlere bambaşka bir yüzünü gösterecektir.

Buna ek olarak en ucuz Atina uçak bileti arayışında bulunan gezginler kış mevsimini tercih etmelidir. Ne de olsa kış mevsiminde talep azlığından dolayı bilet fiyatları da düşme eğiliminde olacaktır.

Atina Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Ucuz Atina uçak bileti alındıktan sonra gezginler son derece kolay bir ulaşım ağı sayesinde Atina şehir merkezine ulaşım sağlayabileceklerdir. Bu alanda çok sayıda seçenek mevcuttur.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 5 EUR

Atina Havalimanı'ndan şehir içi otobüsler vasıtası ile merkez olarak adlandırılan Syntagma meydanına ulaşılması mümkündür. Bu meydan aynı zamanda otobüslerin de son durağıdır. Buna ek olarak otobüs ile yolculuk yapmak şehrin tanınması açısından da son derece faydalı olacaktır. Ne de olsa otobüs yaklaşık elli dakika kadar sürecek olan yolculuğunda çok sayıda noktadan geçecek ve bu durum da adeta bir panoramik şehir turu anlamına gelecektir.

Metro

Ortalama Fiyatı: 6 EUR

Metro da Atina Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşmak için kullanılabilecek hem ekonomik hem de hızlı yollardan bir tanesidir. Öyle ki merkeze ulaşım otobüsten on beş dakika daha kısa sürecektir. Ancak şehrin içerisinden geçilmesi ve bu esnada şehrin tanınması gibi bir durum söz konusu olmayacaktır. Metro istasyonunu havalimanı terminal binası içerisinde yer alan tabelalar vasıtası ile bulmak mümkün olacaktır.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 40 EUR

Her ne kadar bir miktar pahalı da olsa taksiler ile de bu şehrin merkezine ulaşım sağlanması mümkündür. Taksi seçeneği de yaklaşık olarak yarım saat sürecektir. Havalimanında her saat taksi temin edilmesi mümkündür.

Araç Kiralama

Atina Havalimanı'nda araç kiralama seçeneği sayesinde de şehir merkezine ulaşmak mümkün olacaktır. Aynı zamanda dünya çapında ün yapmış olan araç kiralama firmaları da bu alanda hizmet sunmaktadır.

Atina Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Duty Free
ATM
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Atina Havalimanı, şehir merkezine mesafesi her ne kadar bir miktar fazla da olsa şehir merkezine hem en ekonomik hem de en kolay ulaşım sağlanan havalimanlarından bir tanesidir. Atina uçak bileti olan kişiler ziyaretlerinde bu sebepten dolayı ulaşım konusunda rahat ederler.

Ne de olsa çok sayıda ulaşım seçeneği vardır ve bunların bir kısmı yirmi dört saat aktiftir. Buna ek olarak Atina Havalimanı gezginlere de çok sayıda imkan sunar. Bu imkanlardan bir tanesi de havalimanına yakın otellerdir.

Çok erken ya da çok geç saatlerde uçuşu olanlar ve Atina uçak bileti aldıktan sonra şehre iner inmez dinlenme ihtiyacı hissedenler rahatlıkla bu otellerde konaklayabilir. Her ne kadar fiyatları diğer otellere kıyasla bir miktar fazla da olsa konforu açısından değecektir.

Atina’ya Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Atina uçak bileti ile seyahat eden ziyaretçilerin düşüncesi; romantik bir şehir olmasına ek olarak son derece yoğun bir tarihi dokuyu da bünyesinde barındırmasıdır. Ne de olsa dünyaca ünlü uygarlıklar bu topraklarda filizlenmiştir. Buna ek olarak Yunan halkı kültürüne ve geçmişine sahip çıkmayı çok iyi başarmış, neredeyse tamamını bu günlere dek getirebilmiştir. Sadece bu güzel şehrin sokaklarına yürünürken dahi tarihi dokuyu keşfetmek söz konusu olabilecektir.
  2. Tarihe damgasını vurmuş pek çok filozof ve halen daha etkisin sürdüren eserleri ile pek çok bilim adamı bu topraklarda var olmuştur. Buna ek olarak Atina ilk uygarlıklar dönemine ait çok sayıda eseri de bünyesinde barındırır. İşte felsefenin ve bilimin doğduğu bu ülkeyi keşfetmek tarihe de küçük çaplı bir yolculuk yapılmasını sağlayacaktır.
  3. Mutfak kültürü denildiği zaman Türk mutfağından çok da farklı bir şey anlaşılmamalıdır. Ancak Atina Türk mutfağından farklı olarak ahtapot ızgara ve frappe gibi lezzetleri de barındırır.
  4. Atina'ya ulaşım son derece kolaydır. Türkiye'den bu şehre uçuş düzenleyen üç ayrı hava yolu firması vardır ve bu hava yolu firmaları her gün karşılıklı olarak sefer icra ederler. Aynı zamanda mesafe yakın olduğundan dolayı da bilet fiyatları diğer dış merkezler ile mukayese edildiği zaman çok daha uygun fiyatlı olacaktır.
  5. Atina şehrinin en önemli geçim kaynaklarından bir tanesi de şüphesiz ki turizmdir. İşte bu nedenden dolayı bölge halkı turistlere son derece sıcak davranmaktadır. Gerek esnaf tarafından gerekse de taksiciler tarafından herhangi bir tarzda dolandırıcılık ve benzeri durumlar ile karşılaşılması da pek söz konusu olmayacaktır.

Atina Hakkında

Atina, Yunanistan'ın başkenti ve yaklaşık üç milyon nüfusu ile en büyük şehridir. Bu şehir aynı zamanda medeniyetlerin beşiği olarak da bilinir. İşte Atina tam olarak bu yüzden filozofların ve çok sayıda bilim adamının da dünyaya armağan edildiği topraklardır.

Yunanistan'ın bu güzel şehrini Türkiye açısından cazip kılan bir diğer nokta ise son derece yakın olmasıdır. Bundan dolayı pekala uygun fiyatlı uçak biletleri satın alınabilmektedir. Ucuz Atina uçak bileti temin etmek isteyen gezginler İzmir'den ve İstanbul'dan direkt uçuş seçeneklerinden rahatlıkla istifade edebilirler.

Bunun yanı sıra Atina mutfağı da başlı başına bir ziyaret sebebi sayılabilir. Şöyle ki, Atina esasında Türk mutfağından çok da farklı olmamak ile beraber kimi farklılıklar arz edebilmektedir. İşte birbirine bu denli benzeyen iki mutfak kültürü arasındaki farkları keşfetmek de bambaşka bir haz sunacaktır.

Atina Fotoğraf Galerisi

Atina Nerede?

Atina Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
1,40 EUR
Taksi
0,74 EUR/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şehirde en popüler ulaşım araçlarının başında otobüsler gelir. Ne de olsa Atina pek fazla büyük bir şehir sayılmaz. Hal böyle olunca da bu şehirde hemen her yere otobüs ile ulaşılması mümkün olacaktır. Bunun yanı sıra Pire limanına ve havalimanına da otobüs vasıtası ile ulaşılması mümkün olduğundan dolayı bu ulaşım aracı sıklıkla tercih konusu olur.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Esasında Atina ulaşım bakımından en rahat şehirlerden bir tanesidir. Şehrin pek çok yerine metro, tren, troleybüs ve tramvay ile de ulaşılması mümkündür.

Atina Vize Şartları

Yunanistan Vize İstiyor mu?
Evet
Yunanistan Vize Ücreti
80 EUR
Yunanistan Vize Detayları
Pasaportunuzda Kıbrıs'a giriş-çıkış damgası varsa Yunanistan'a gidemiyorsunuz.

Atina’da Gezilecek Yerler

Plaka Bölgesi
Akropolis
Syntagma Meydanı
Akropolis Müzesi
Pire
Plaka Bölgesi

Plaka Bölgesi, Atina'nın tarihi dokusu açısından düşünülmesi icap ettiği zaman son derece makul bir seyahat rotası olacaktır. Gerçekten Plaka bölgesinin sadece dar sokaklarında yürümek ve özgün mimarisini seyretmek dahi başlı başına muazzam bir deneyim olacaktır. Aynı zamanda bu bölge merkeze de son derece yakındır ve bu bölgede çok sayıda otel yer almaktadır.

Akropolis

Akropolis, Yunanistan denildiği zaman akla ilk gelen yerlerden bir tanesidir. Hatta Atina uçak bileti alan gezginlerin pek çoğunun bu şehri ziyaret etmelerindeki yegane amaç Akropolis ziyaretidir. Aynı zamanda belirtilmesi icap eder ki bu gibi düşünceler içerisinde bulunan gezginler çok da haksız sayılmazlar. Ne de olsa şehrin her yerinden görülecek bir noktada kurulu olan bu tarihi eser sadece uzaktan bakıldığında dahi eşsiz manzaralar sergiler.

Syntagma Meydanı

Syntagma Meydanı, Atina şehrinin kalbinin attığı yerdir. Nitekim havalimanından gelen şehir içi otobüslerin de son durağı burasıdır. Hal böyle olunca da Anayasa Meydanı anlamına gelen Syntagma Meydanı bir Atina gezisinin başlangıç noktası olmak için son derece uygun bir bölgedir.

Akropolis Müzesi

Akropolis Müzesi, esasında Akropolis'ten çok da uzakta yer almaz. Hatta Akropolis'in kurulu olduğu tepenin hemen altında yer almaktadır. Bu müzenin binası dahi kendisine has bir özgün mimari arz eder. Buna ek olarak bina tarihi kalıntılar üzerine inşa edilmiştir. Hal böyle olunca da bu tarihi kalıntıların görülebilmesi için binanın zemini şeffaftır.

Pire

Pire, esasında Atina'nın tam olarak kendisi değildir. Ancak Atina şehrinden şehir içi otobüsler ile son derece rahat ulaşım sağlanan bir nokta olması ve şehir merkezine de son derece yakın bir konumda bulunması sebebiyle Pire ile Atina adeta bütünleşmiştir. Buna ek olarak bu bölge eşsiz bir deniz manzarası ile gün batımı manzarası sunacaktır.

Atina’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Frappe
Ahtapot Izgara
Yunan Salatası
Moussaka

Atina bölgesinde ziyaretçilerin daha önce tatmadığı birçok lezzet bulunmaktadır. Atina uçak bileti olanakları ile bu lezzetler kolaylıkla tadılmaktadır.

Frappe

Frappe, esasında bir tür buzlu kahvedir. Ancak Yunan kültürü ile bütünleşmiştir ve Yunanlılar son derece lezzetli Frappeler hazırlarlar. Bu Frappelerden de muhakkak ki serinletici bir içecek mahiyetinde tadılması lazımdır. Aynı zamanda bu frappeler çeşitli aromalar ile de zenginleştirilebilir.

Ahtapot Izgara

Ahtapot ızgara, aslında Yunanistan'da ahtapot ile hazırlanan yemeklerin sadece bir türüdür. Buna ek olarak haşlanmış ahtapottan da son derece lezzetli yemekler yapılabilir. Nihayetinde ahtapot salatası dahi mevcuttur. Ancak muhakkak bu deniz ürünü denenmek isteniyor ise ızgara türünden başlanması Atina uçak bileti almış olan gezginlere tavsiye edilmelidir.

Yunan Salatası

Yunan salatası, esasında çok da farklı bir malzeme içermez. Ancak feta adı verilen keçi peyniri sayesinde tadına doyum olmayacak bir tat haline gelir. Buna ek olarak içerisinde yer alan kapari turşusu, zeytinyağı ve soğan da eşsiz bir uyum meydana getirir. Sadece Yunan salatası yenilerek dahi bir öğünü geçirmek pekala mümkün olacaktır.

Moussaka

Moussaka da esasında patlıcan musakkadan çok da farklı bir yemek değildir. Gerçekten Türk mutfağı ile Yunan mutfağı arasındaki geniş benzerlikleri yansıtan belki de en tipik yemek budur.

Konaklama İçin Atina Otel Seçenekleri

Ucuz Atina uçak bileti satın almış olan gezginlere hem iş hem de gezi amaçlı hizmet eden çok sayıda otel seçeneği Atina şehrinde mevcuttur. Hilton Atina, Atina'nın en lüks ve en nezih otelleri arasında&

Hilton Atina
Atina'nın en lüks ve en nezih otelleri arasında yer alan Hilton Atina, aynı zamanda pek çok seyahat değerlendirme sitesinde de hem konforu hem de temizliği yönünden yüksek puan almıştır.
Leof. Vasilissis Sofias 46, Athina 115 28, Yunanistan
Wyndham Grand Atina
Atina şehrinin en lüks otellerinden bir tanesi de Wyndham Grans Atina'dır. Bu tesis de temizliği ve konforu yönünden üstün değerlendirmelere tabi tutulmuştur.
Meg. Alexandrou 2, Athina 104 37, Yunanistan
Sofitel Athens Airport
Havalimanına yakınlığı ile tanınan bu otel erken ya da çok geç saatte uçuşu olanlar için birebirdir. Bu otelde konaklayanlar rahatlıkla havalimanına ulaşım sağlayabilirler. Aynı zamanda beş yıldız ile hizmet vermekte olan bu otel konfor açısından da üstün niteliklere sahiptir.
Athens International Airport, Spata 190 19, Yunanistan

Atina Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Brüksel - Atina 282,80 TL 4 Saat 10 Dakika
Tel Aviv - Atina 286,24 TL 3 Saat 20 Dakika
Bükreş - Atina 287,39 TL 1 Saat 35 Dakika
Roma - Atina 295,91 TL 2 Saat 55 Dakika
Bologna - Atina 323,33 TL 3 Saat 10 Dakika
Milano - Atina 379,95 TL 2 Saat 25 Dakika
Frankfurt - Atina 392,27 TL 3 Saat 55 Dakika
Selanik - Atina 393,96 TL 55 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Atina ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Vegan Turizmi Başladı: İşte Vegan Dostu Şehirler!
Vegan Turizmi Başladı: İşte Vegan Dostu Şehirler!
27 Mayıs 2019
Hepimiz yurt dışına çıktığımızda yediklerimizin içeriğine dikkat ederiz. Veganlar için bu seçim birkaç sene öncesine kadar sadece salata ve meyvelerle sınırlı olmasına rağmen günümüzde veganlar için s
Sayılarla İstanbul Havalimanı [Infografik]
Sayılarla İstanbul Havalimanı [Infografik]
11 Aralık 2018
76,5 milyon metrekarelik alanıyla dünyanın en büyük havalimanı olma özelliğine sahip İstanbul Havalimanı, 29 Ekim'de birçok devlet başkanının katılımıyla açıldı. Dünyada büyük yankı uyandırak İstanbul
Yeni Havalimanı'nda Hangi Seferler Var ?
Yeni Havalimanı'nda Hangi Seferler Var ?
03 Aralık 2018
76,5 milyon metrekarelik alanıyla dünyanın en büyük havalimanı olma özelliğine sahip İstanbul Havalimanı, 29 Ekim’de Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov’dan, Moldova Cumhuriyeti Gagauz Özerk Yeri Başk
Havaist Nedir? Fiyatları Nelerdir? Havaist Hareket Saatleri
Havaist Nedir? Fiyatları Nelerdir? Havaist Hareket Saatleri
23 Kasım 2018
76,5 milyon metrekarelik alanıyla dünyanın en büyük havalimanı olma özelliğine sahip İstanbul Havalimanı, 29 Ekim’de Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov’dan, Moldova Cumhuriyeti Gagauz Özerk Yeri Başk

Atina Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (5)
İyi (1)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%83
%17
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
6 Değerlendirme
Gidip gezilesi yerler bu kadar keyifli yerler olamaz ya yeminle.
Doğaçlama takılıp hayatı tiye alanlardansanız benim gibi kesinlikle gidin
Biz karımla çok keyif aldık, tarihi yapıları çok güzel
On numara bir şehir, anlatmaya gerek yok gezmek dolaşmak lazım
Eğer bal ve cevizli meşhur yunan yoğurdunu tatmak istiyorsanız bu şehri ziyaret etmelisiniz
Atinaya tarihi yapısını incelemek için gitmiştik, güzeldi
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Atina Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 16.09.2019 20:19:10 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Atina, (ATH)
ATH
GR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=66350
/
66350