1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Graz Uçak Bileti

Graz Para Birimi
Euro (EUR)
Graz Zaman Dilimi
GMT +2
Graz Şehri En İyileri
Tarihi Doku, Old Town, Tafelspitz
Graz Hava Durumu (13 Ağustos) 28°C Açık
Graz Hava Durumu (14 Ağustos) 24°C Gök Gürültülü Fırtına

En Ucuz Graz Varışlı Uçak Seferleri

Viyana - Graz
Austrian Airlines
25 Ağu 2020
İstanbul - Graz
Deutsche Lufthansa
22 Ağu 2020
İzmir - Graz
Deutsche Lufthansa
13 Ağu 2020
Linz - Graz
Deutsche Lufthansa
09 Eyl 2020
Antalya - Graz
Swiss International Air Lines
01 Eyl 2020
Denizli - Graz
Türk Hava Yolları
21 Ağu 2020
Konya - Graz
Türk Hava Yolları
06 Eyl 2020
Gaziantep - Graz
Türk Hava Yolları
16 Ağu 2020
Samsun - Graz
Türk Hava Yolları
14 Ağu 2020
Sivas - Graz
Türk Hava Yolları
04 Eyl 2020
Mardin - Graz
Türk Hava Yolları
16 Ağu 2020
Adana - Graz
Türk Hava Yolları
15 Ağu 2020
Kayseri - Graz
Türk Hava Yolları
29 Ağu 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Graz Kalkışlı Uçak Seferleri

Graz - İstanbul
Deutsche Lufthansa
27 Ağu 2020
Graz - Frankfurt
Deutsche Lufthansa
24 Ağu 2020
Graz - İzmir
Deutsche Lufthansa
26 Ağu 2020
Graz - Ankara
Deutsche Lufthansa
01 Eyl 2020
Graz - Antalya
Austrian Airlines
26 Ağu 2020
Graz - Gaziantep
Deutsche Lufthansa
24 Ağu 2020
Graz - Malatya
Deutsche Lufthansa
24 Ağu 2020
Graz - Kayseri
Deutsche Lufthansa
15 Ağu 2020
Graz - Adana
Deutsche Lufthansa
21 Ağu 2020
Graz - Konya
Deutsche Lufthansa
05 Eyl 2020
Graz - Sivas
Deutsche Lufthansa
30 Ağu 2020
Graz - Elazığ
Deutsche Lufthansa
09 Eyl 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Graz Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Graz Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
AT
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Almanca
Toplu Taşıma Fiyatı
5 EUR
Yemek Fiyatı
10 EUR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
6 EUR

Graz’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Eylül
En Ucuz Gün
Perşembe
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Mayıs

Ucuz Graz uçak bileti alarak tatil yapmayı planlayanların, istekleri üzerine kış tatil günlerini Graz'a gelerek değerlendirmek istediklerinde muhteşem kış manzaraları ile karşılaşmaları mümkün. İlkbahar ayları ve yaz aylarında da hava koşulları oldukça iyi olan şehirde daha rahat gezilir.

Graz Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Graz'a uçak bileti alarak şehir merkezine ulaşmak isteyen yolcularının önünde birden fazla seçenek bulunur.

Raylı Araçlar

Ortalama Fiyatı: 2,30 EUR

Graz şehir merkezine en uygun ulaşım tramvay ve trenler ile gerçekleşir. Kişi başı 2.3 € ile gerçekleşen bu ulaşım araçlarını kullanabilmek için havaalanından 10 dk mesafede olan duraklara gitmek gereklidir.
Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 3 EUR

Graz şehrinde 24 otobüs hattı bulunur. Belediyeye ait otobüsler ile havaalanında şehir merkezine ulaşım her 15 dk bir gerçekleşir. Şehrin en önemli merkezlerine havaalanından kalkan otobüsler ile gitmek mümkündür.
Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 38 EUR

Graz'da Shuttle hizmeti veren iki firma vardır. Shuttle hizmeti; havaalanından hareket ile şehir merkezindeki otellere ulaşım sağlanır. Graz'a uçak bileti alarak gitme hazırlığı içinde olanlar Shuttle biletlerini daha şehre ulaşmadan önce temin edebilirler.
Taksi
Graz şehir merkezine ya da otellerine konforlu şekilde ulaşmak isteyen yolcular, taksi ile ulaşım sağlayabilir. Graz Havaalanından Şehir merkezine taksi ile ulaşım ücreti yaklaşık olarak: 20 €

Graz Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Hediyelik Eşya
Araç Kiralama

Graz Uluslararası Havaalanı şehre 10 km uzaklıkta bulunur. A9 ve A2 Karayolları bağlantı noktası üzerinde yer alan Graz uçak Havaalanından, şehir merkezine ulaşım çok farklı şekilde ve uygun ücretler ile gerçekleşir.

Havaalanına birçok ülkeden aktarmasız uçuşlar vardır. Ülkemizden de Graz'a uçak bileti alarak seyahat düşünen tatilciler, direk uçuşlar ile şehre ulaşabilir. Şehir havaalanı aynı zamanda önemli aktarım merkezlerinden biridir. Amerika ve Afrika uçuşlarında, durak noktası olarak kullanılır.

Graz’a Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Graz uçak bileti kullanacak olan ziyaretçilerin açısından önemli bir kenttir. Şehrin ortasından geçen Mur Nehri geçmişteki sınıf farkının en çok hissedildiği yer olarak bilinir. Nehrin bir kısmında soylular ve din adamları yaşarken diğer kısmında ise fakirler ve köleler yaşarmış. Avrupa Kültür Başkenti seçilen Graz sokaklarında, tarihinin neredeyse bütün eserlerini görmek mümkündür. Tarihi eserler bu şehirde en iyi şekilde korunur. Eggenberg Sarayı, şehir merkezinde yer alır. Hem yapısı ile hem de görülmeye değer bahçesi ile dikkat çeker. Landhausehof adı verilen ve yine şehir merkezde olan bina Avrupa'nın en büyük silah deposu vardır. Graz şehrinde tarihi bir binada alışveriş yapmak tatilcileri şaşırtan bir durumdur. Tarihi binalar; müze, alış-veriş merkezi ve mağaza şubesi olarak kullanılıyor. Bu durumlara rağmen binalar son derece iyi bir şekilde korunuyor.
 2. Yasaklar Şehri Graz, içinde barındırdığı 6 üniversite sayesinde oldukça hareketlidir. Üniversite gençliği genellikle şehrin Old Twon ve Lend bölgelerinde takılırlar. Barlar, müzik cafeler ve bir çok eğlence merkezinin olduğu şehirde, dışarıda içki içmek yasaktır. İçkili mekanlar cadde üzerinde yer alır. Özellikle Elizabet Caddesi bu tarz mekanlar açısından oldukça zengindir.
 3. Kış aylarında Graz geceleri, beyaza bürünür. Mur Nehri üzerinde yer alan 15 köprü ve nehir kenarları muhteşem bir şekilde ışıklandırılmıştır, kar yağması ile de bu görüntü daha harika bir hal alır. Tarihi binaların, görsel sunumu da bu şehre ayrı bir güzellik katar.
 4. Graz şehrinde 6 üniversite yer alır. Bundan dolayı şehir okul zamanları oldukça kalabalık olur. Ülkenin her yerinden bu şehre eğitim için gelen öğrenciler şehrin büyüsüne kapılır.
 5. Avusturya'nın en ünlü yemeği olan Şnitzel Graz şehrinde de oldukça ünlüdür. Genellikle Viyana usulü yapılan bu yemeğin yanında, Tafelspitz adı çorba da sıkça karşımıza çıkar. Etli ve etsiz yemekler ile hizmet veren mekanlar, Graz tatlı dükkanları ve her yörenin mutfağını yansıtan restoranlar Graz sokaklarında yer alır.

Graz Hakkında

"Yasaklar Şehri" Graz, Avusturya'nın en büyük ikinci şehirden biridir. Ayrıca Steiermark eyaletinin sınırları içerisinde olduğundan bu eyaletinde başkentidir. Graz şehri, tarihten kalan benzersiz ederleri ile Unesco Dünya Kültür Mirası ilan ettiği şehirlerden biridir.

Graz şehri sokakları, Barok ve Gotik mimarisini yansıtan binaları ile ün salmıştır. İtalyan mimarisi tarzında binalarında olduğu bu güzel şehir 1991 yılından sonra gelişimi hızlanmış ve tarihi dokuyu bozmadan aynı tarzda binaların inşası başlamıştır. Çatıları kırmızı olan binalar Graz sokaklarını süsler.

Graz şehir merkezinde Mur Nehri geçer, şehri ikiye bölen bu nehir hızlı akışa sahip olmasına rağmen, derinliği sığdır. Taşımacılığa elverişli olamayan Mur nehrinde, yılın belli dönemlerinde su yarışları yapılır. Graz şehri, ülkede "Yasaklar Şehri" olarak anılır. Şehirde para dilenmek kesinlikle yasaktır. Sokaklarda müzik yapmak isteyenler belediyeden izin almak zorundadır.

Karasal iklimin hakim olduğu, Avusturya'nın bu kentinde; doğal güzellikler ile tarihi güzellikler içiçedir. Kışı karlı geçiren şehirde, sokak lambaları ve Mur Nehri üzerindeki ışıklandırmalar ile harika bir görünüme kavuşur.

Graz Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2,30 EUR
Taksi
1,50 EUR/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Graz şehrinde, ulaşım 5 şekilde gerçekleşir. 24 saat şehir içinde ulaşım sağlamak mümkündür. 25 otobüs hattı bulunur, 6 adet de tramvay hattı vardır. Gece 12.00'dan sabah 6.00'a kadar nöbet otobüsleri çalışır. Tramvay şehrin hemen hemen her yerine ulaşım sağlar.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Graz Şehrinde bisiklet de diğer bir ulaşım aracı olarak kullanılır. Belediye tarafından bisiklet kiralama hizmeti de bulunur.

Graz Vize Şartları

Avusturya Vize İstiyor mu?
Evet
Avusturya Vize Ücreti
80 EUR
Avusturya Vize Detayları
Eğer evraklarınızı eksiksiz götürürseniz zorlanmadan vizenizi alıcaksınızdır.

Graz’da Gezilecek Yerler

Schlossberg Tepesi
Hauptplatz (Ana Meydan)
Old Town (Eski Şehir)
Schlossberg Tepesi

Tepenin adı, aynı tepede bulunan kaleden alır. 10. Yüzyıldan kalma kaleye ait, saat kulesi ve çan hala ayaktadır. 475 metre yüksekliğe sahip tepeden hem Graz şehrini izlemek hem de tarihi kalıntıları görmek mümkündür. Tepeye ilginç bir yöntem ile çıkma imkanı bulunur. Belli bir ücret ile tepeye asansör ile çıkmak mümkündür. Graz şehrinin simgelerinden olan Schlossberg Tepesi, konser alanı olarak da kullanıyor. Schlossberg Tepesinde bulunan saat kulesinin diğer bir özelliği ise saatte bulunan akrebin, yelkovandan büyük oluşu ile dikkat çeker. Graz'a şehir merkezinden tramvay ve otobüs ile ulaşım sağlanabilir.

Hauptplatz (Ana Meydan)

Tarihte Graz şehrinin ticaret merkezi olarak kullanılan ana meydan şimdilerde de yine şehir meydanı olarak kullanılıyor. Bütün etkinliklerin düzenlendiği bu meydanda, konserler, stantlar, şehir simgelerinin satıldığı dükkanlar yer alır. Graz şehrine gelip de ana meydandan geçmeden gelinmez. Ulaşımın da merkezi olan bu meydan da tarihi eserler göze çarpar. En güzel binaların bulunduğu meydanda heykellerin yanında, Arşüdük Jhann adına yaptırılmış süs havuzu bulunur.

Old Town (Eski Şehir)

Mur Nehri ile Schlossberg Tepesi arasında kalan kısma eski şehir denilir. Tarihi binaların büyük bir kısmının bulunduğu Old Town bölgesi, trafiğe kapalı bir alanda yer alır. Büyük alışveriş merkezleri bulunan bu bölgede sonradan yapılan binalara concept dışında olduğu takdirde izin vermez. Eski binalar, alış-veriş merkezi ve ünlü mağazaların şubeleri yer alır. Alış-veriş ve eğlencenin merkezi olan bu bölge binlerce turistin ilk gittiği yerlerden biridir.

Graz’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Viyana Usulü Şnitzel
Tafelspitz
Linz Turtası
Sachertorte
Viyana Usulü Şnitzel

Tavuk bonfile ve dana bonfile etleri ile hazırlanan bu lezzetli yemek patates salatası ile servis edilir. Yumurta, beyaz un ve ekmek kırıntıları ile hazırlanan bonfileler, yine Avusturya'nın milli yemeği olan patates salataları ile hem göz hem de karın doyurur. Graz uçak bileti imkanlarıyla bu yemeklerin tadına varılabiliyor.

Tafelspitz

Avusturya'nın en bilinen yemeklerinden olan Tafelspitz etli bir çorba türüdür. Sığır eti ile yapılan bu çorba özel baharatlar ile servis edilir.

Linz Turtası

Graz şehrine gelip de Linz Turtası yemeden dönmek olmaz, ayrıca Linz Turtasını hediye olarak da götürmeniz gerekir. Graz'da hizmet veren bir çok cafe ve pastahanede Linz Turtası satılır. Hediye amaçlı ise özel olarak paketlenir.

Sachertorte

Avusturya'nın genelinde ünlü olan bir çikolatalı pasta türüdür. Özellikle Graz'da değişik şekillerde satılır.

Konaklama İçin Graz Otel Seçenekleri

Graz'a uçak bileti alıp konaklamalı tatil yapmayı planlayanların, otel konusunda seçenekleri oldukça fazladır. Her bütçeye uygun oteller genellikle şehir merkezinde yer alır.

Hotel Strasser
Otelin bina yapısında geleneksel çizgiler kullanılmıştır. Şehir merkezinde yer alan otelden tren garına gitmek sadece bir kaç dakika sürer. Önemli yerlere yürüme mesafesinde olan otelde; ücretsiz wi-fi ağı, sabah kahvaltı, klimalı oda ve yıkama hizmeti bulunur.
Eggenberger Gürtel 11, Gries, 8020 Graz, Avusturya
Ibis Budget Graz City
Graz Merkeze 5 dakikalık yürüme mesafesinde konumlanmış otelde; ücretsiz wi fi ağı, banyolu ve klimalı odalar, evcil hayvanlar ile girebilme özgürlüğü vardır.
Neubaugasse 11, Lend, 8020 Graz, Avusturya
Hotel Wiesler
Lend bölgesinde yer alan otel, Mur Nehrine çok yakın bi konumda yer alır.
Liebenauer Hauptstraße 276, Liebenau, 8041 Graz, Avusturya

Graz Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Graz 1.911,67 TL 12 Saat 45 Dakika
İzmir - Graz 2.764,44 TL 31 Saat
Antalya - Graz 3.276,10 TL 12 Saat 55 Dakika
Denizli - Graz 3.930,43 TL 19 Saat 50 Dakika
Konya - Graz 4.112,71 TL 18 Saat 40 Dakika
Gaziantep - Graz 4.200,01 TL 29 Saat 55 Dakika
Samsun - Graz 4.206,84 TL 19 Saat 30 Dakika
Sivas - Graz 4.299,02 TL 18 Saat 35 Dakika

Graz Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Graz uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Austrian Airlines, Deutsche Lufthansa, Swiss International Air Lines, Türk Hava Yolları.
 • Graz yurt dışı uçak bileti ne kadar?

  Graz varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Viyana - Graz olup, bilet fiyatı 714,24 TL'dir.
 • Graz şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?

  Yılın en uygun zamanı Eylül ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Graz ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

20 Farklı Dilde Teşekkür Ederim Nasıl Denir? (İnfografik)
20 Farklı Dilde Teşekkür Ederim Nasıl Denir? (İnfografik)
26 Kasım 2019
Gün içerisinde en çok söylediğimiz cümlelerden biridir “Teşekkür ederim.” Seyahatlerde de çokça kullanırız bu sözcükleri.Bu sebeple en çok kullanılan dillerde nasıl teşekkür edilir sizler için der
Tarihiyle Ünlü Mutlaka Görmeniz Gereken 4 Avrupa Köyü
Tarihiyle Ünlü Mutlaka Görmeniz Gereken 4 Avrupa Köyü
19 Aralık 2017
Avrupa, sahip olduğu zengin tarihi dokusuyla her dönem sayısız ziyaretçinin ilgisini çeken bir yerdir. Ortaçağ’a dayanan şatoları, eşsiz müzeleri, doğal harikaları ve kültürel zenginlikleriyle dünyanı
Ramazan Bayramı’nda Gezebileceğiniz 5 Avrupa Ülkesi
Ramazan Bayramı’nda Gezebileceğiniz 5 Avrupa Ülkesi
20 Nisan 2017
Ramazan Bayramı tatilinin 4 gün olması şimdiden çalışan kişilerin tatil planını yapmaya başlamasına neden oldu. Çoğu kişi için yoğun iş temposu ile dolu geçen bahar sonrası Ramazan ayı nihayetinde ail
Hangi Ünlü Sanat Eseri Hangi Müzede Sergileniyor
Hangi Ünlü Sanat Eseri Hangi Müzede Sergileniyor
22 Şubat 2016
Her yıl dünyada en çok rağbet gören sanat eserlerini sanatseverler milyon dolarlar harcayarak satın alıyor. Ancak, çok pahalı olan bu resimler muhakkak ki orijinal resimlerin bir benzeri... Ünlü ressa

Graz Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (60)
İyi (25)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%71
%29
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,7
85 Değerlendirme
Ö*** S*** S***
16 Ağustos Perşembe
Bu kadar keyifli bir şehir olabileceğini tahmin etmemiştik gerçekten çok güzeldi
E*** K***
30 Haziran Cumartesi
Gezmeye doyamazsınız öyle bir şehir. Farklı bir yapısı var.
İ*** T***
7 Temmuz Cumartesi
Bir daha dünyaya gelsem basra da yaşamak isterim herhalde
O*** K***
30 Temmuz Pazartesi
Sevgilimi götürmüştüm orada evlenme teklifi ettim hatta
A*** K***
19 Ekim Cuma
İnternette gözüktüğü kadar güzel mi bakalım göreceğiz
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Graz Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 13.08.2020 02:33:05 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Graz, (GRZ)
GRZ
AT

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=73531
/ True
73531