1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!

Bratislava Uçak Bileti

Bratislava Para Birimi
Euro (EUR)
Bratislava Zaman Dilimi
GMT +1
Bratislava Şehri En İyileri
Heykeller, Bratislava Kalesi, Peynir
Bratislava Hava Durumu (25 Ekim) 14°C Çoğunlukla Bulutlu
Bratislava Hava Durumu (26 Ekim) 17°C Parçalı Bulutlu

Bratislava Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Bratislava Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Bratislava Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
SK
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Slovakça
Toplu Taşıma Fiyatı
3 EUR
Yemek Fiyatı
5 EUR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
4 EUR

Bratislava’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Eylül
En Ucuz Gün
Cumartesi
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Mayıs

Aeroflot ve Lufthansa gibi hava yolu firmaları her dönem Bratislava'ya  uçuş düzenlemektedir. Türkiye'den ise genel olarak aktarmalı şekilde uçuşlar yapılabilir. Aktarmalı uçuşların olduğu zamanlar genel olarak Bratislava'nın en az turist aldığı sonbahar dönemleridir. Bu dönemlerde Bratislava İstanbul arası uçakla kaç saat sorusu aktarmalı uçuşlarda en sık sorulan sorular arasındadır. Çünkü bekleme süresiyle birlikte uçuşlar uzayabilmektedir. Genel olarak uçuş süresinin 7 saati bulabileceği belirtilmelidir.

Karasal bir iklime sahip olan Bratislava özellikle yaz mevsiminde oldukça sıcak ve nemlidir. Mayıs başından itibaren şehir en kalabalık halini almaktadır. Bratislava İstanbul uçak biletleri bu dönemde fiyat olarak artış gösterir. Yaz mevsimi ve sonbahara doğru turist sayısında da bir azalma olur. Özelikle Eylül ayından itibaren yağışlı ve soğuk bir hava şehre hakim olduğu için bu dönemlerde bilet sayısı ve turist sayısı düşüş göstermektedir.

Bratislava Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

En ucuz Bratislava uçak bileti ile ilgili işlemlerinizi tamamlarken mutlaka havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlayan araçlara da göz atmalısınız. Özellikle, araç kiralama hizmeti almak isteyen yolcular mutlaka internet üzerinden gerekli rezervasyon işlemlerini yapmalıdır.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 3 EUR

Otobüsler havalimanı ile şehir merkezi arasında en sık tercih edilen ulaşım araçlarından birisidir. Tren istasyonu bölgesinden havalimanına ve oradan da şehir merkezine ulaşım sağlayan otobüsler oldukça uygun fiyatlıdır. Genel olarak otobüslerin çalışma saatleri ise 08:00 ile 22:00 saatleri arasıdır. Otobüs biletleri sarı bilet olarak 15, 30 ve 60 dakikalık biletler şeklinde satılmaktadır. Kullanıma göre günlük ya da haftalık biletler de bulunmaktadır.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 20 EUR

Bratislava İstanbul uçak bileti işlemlerinizi yaparken, rezervasyon yaptırdığınız otellerden şehir içi ulaşım için transfer hizmeti alabilirsiniz. Ayrıca, şehir içi ulaşım da bisiklet kiralayarak da şehri dolaşabilirsiniz. Yolcuların en fazla tercih ettiği hizmet ise genel olarak transfer hizmetleridir.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 70 EUR

Taksi ile ulaşım kentte çok fazla tercih edilmemektedir. Özellikle bağımsız çalışan taksiler oldukça pahalıya ulaşım sağlarlar. Bratislava en ucuz uçak bileti fırsatlarını yakalayarak, kente gelen bir turist iseniz, taksi ulaşımı size pahalı gelebilir.

Araç Kiralama

Bratislava uçak bileti rezervasyon işlemleriniz sırasında dilediğiniz gibi araç kiralama işlemlerini de yapabilirsiniz. Ayrıca havalimanı çıkış kısımlarında bulunan rent a car firmalarından da günlük ya da haftalık kiralama işlemlerini yapabilirsiniz.

Bratislava Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
Duty Free
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Bratislava Havalimanı şehir merkezine yaklaşık olarak 9 kilometre mesafede yer almaktadır. Havalimanından şehir merkezine farklı ulaşım alternatifleri ile gidilebilir. Orta Avrupa'nın stratejik bir noktasında bulunan Bratislava Havalimanı, her yıl binlerce turisti ağırlamaktadır. Bu sebeple, havalimanı yakınlarında fazlaca konaklama alanları da mevcuttur. Ayrıca, Bratislava Havalimanı küçük bir yer olmasına rağmen ulaşım ağı oldukça gelişmiştir. Bu nedenle, havalimanına gelen yolcular ulaşımları için otobüs, taksi ya da araç kiralama hizmetlerinden faydalanabilirler.

Birçok hava yolu firması, Türkiye'den aktarmalı olarak kente ulaşım sağlamaktadır. Bu açıdan en ucuz Bratislava uçak bileti ile ilgili işlemleri yıl boyunca kolaylıkla yapabilirsiniz.

Bratislava’ya Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Ülkede Macar, Çek Cumhuriyeti ve Avusturya'ya özgü çeşitli yemekler yapılmaktadır. Farklı yemek kültürlerini tatmak isteyen kişiler Bratislava ucuz uçak bileti fırsatlarını gözeterek, eşsiz kültürlere adım atabilirler.
  2. Bratislava ucuz uçak bileti fırsatlarını yakalayarak bu şehre adım atmanın diğer bir sebebi ise muhteşem gece hayatıdır. Şehirde farklı konseptlerde düzenlenmiş bar ve gece kulüpleri şehrin her gece ayakta olmasını sağlamaktadır. Hviezdoslavova Meydanı gece hayatının en renkli sokaklarından birisidir.
  3. Bratislava şehri festivaller açısından oldukça renkli bir şehirdir. Neredeyse her ay farklı bir konu ile festival düzenlenir. Bratislava uçak biletinizi Thy firmasından bir an önce alarak, yaz tatilinizi renkli festivaller ile geçirebilirsiniz. Paskalya Pazarı, tarihi eskrim festivali ve sanat ile caz günleri şehrin en önemli festivalleri arasındadır.
  4. Bratislava uçak bileti fiyatları özellikle bölgeye turistik turların düzenlendiği zamanlarda artış göstermektedir. Bölgenin tarihsel dokusunu ve Orta Avrupa tarihini yakından görmek isteyen kişiler mutlaka bu şehrin farklı kültürlerini yakından görmelidir.
  5. Antika eşyaların en fazla satıldığı şehirlerden olan Bratislava, özellikle sokak mağazalarda bulunan antikacılarla doludur. Her ülkeye ait eşyaların sergilendiği bu yerlerden farklı olarak modern alışveriş merkezleri de kentte yoğun şekilde bulunmaktadır.

Bratislava Hakkında

Slovakya'nın başkenti olan Brastislava şehri, geçmiş zamanlarda pek çok farklı egemenliğin altına girmiş ve farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Bu sebeple, şehirde tarihsel gelişim ve kozmopolit bir yapı mevcuttur. Şehrin en turistik noktası ise Stare Mesto bölgesidir. Geleneksel yapının korunduğu bu alan genel olarak eski Orta Avrupa tarihinin de halen yaşatıldığı bir yerdir.

Bratislava uçak bileti fırsatlarını yakalayarak, Orta Avrupa'nın halen sürdürüldüğü tarihi yakından görebilirsiniz. Ayrıca, Bratislava uçak bileti, bölgede sıklıkla yapılan festival zamanlarında daha çok rağbet görmektedir. Tarih ile eğlenceyi bir arada yaşamak isteyenler bu zamanlarda da şehre turistik gezi düzenleyebilir.

Bratislava Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
3 EUR
Taksi
4 EUR/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şehirde en popüler ulaşım aracı belediye otobüsleridir. Uygun fiyatlı olarak şehrin her noktasını aldığınız biletlerle dolaşabilirsiniz. Ulaşım ağı bu açıdan çok gelişmiştir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehirde bisiklet ve taksi gibi ulaşım araçları da oldukça sık kullanılır. Fakat, taksiler diğer ulaşım araçlarına göre daha pahalıdır. Bisiklet yolunun var olması ulaşım olarak kiralık bisikletlerin de kullanılmasını sağlamıştır.

Bratislava Vize Şartları

Slovakya Vize İstiyor mu?
Evet
Slovakya Vize Ücreti
80 EUR
Slovakya Vize Detayları
Hususi, hizmet ve diplomatik pasaport hamilleri vizeden muaftırlar. Slovakya'ya giren tüm yabancı uyruklu kişiler geçerli sağlık sigortası yaptırmaları zorunludur.

Bratislava’da Gezilecek Yerler

Bratislava Kalesi
Devin Kalesi
St. Martin Katedrali
Michael Kapısı
St. Elizabeth Kilisesi
Şehrin Sembolü: Bratislava Kalesi

Tuna Nehri kıyısında kurulu olan kale şehrin önemli bir sembolü haline gelmiştir. Kale şehir merkezinden biraz uzak konumda olsa dahi kale yolunda yürüyerek, keyifli bir yolculukla buraya ulaşabilirsiniz. Yaz dönemlerinde değişmek üzere kaleye girişler 09:00 ile 17:00 saatleri arasındadır. Girişler ücretsiz olmakla birlikte giriş için mutlaka bilet almanız gerekmektedir.

Yemyeşil Doğası ile Devin Kalesi

Devin Kalesi, şehir merkezinden uzakla bir uçurum kenarında bulunmaktadır. Bisikletle yada yürüyerek kaleye ulaşmanız mümkündür. Tuna ile Morova nehirlerinin buluştuğu yerde kalan kale muhteşem bir manzaraya sahiptir. Kaleyi ziyaret etmek isteyen kişiler pazartesi günü hariç saat 10:00 ile 17:30 arası ziyaret edebilirler.

Şehrin En Büyük Katedrali St. Martin Katedrali

Bratislava İstanbul uçak bileti fiyatları ile ilgili bir fırsat yakaladığınızda mutlaka şehrin en büyük ve gözde katedralini de ziyaret etmelisiniz. 14. yüzyılda inşa edilen bu yer görkemini halen sürdürmektedir. Gotik bir tarzda inşa ettirilen katedral, pek çok kralın taç giyme yeri olarak da kullanılmıştır. Katedral sabah 09:00 ile 17:30 arasında ziyaret edilebilir.

Şehrin Ana Kapısı: Michael Kapısı

14. yüzyılda inşasına başlanan Michael Kapısı, şehrin çevreleyen 4 kapıdan oluşmaktadır. Kule kısmı ise 51 metre yükseklikte bulunmaktadır. Kule kısmında bulunan teras Stare Mesto meydanını görmektedir.

Şehrin Mavi Yapısı: St. Elizabeth Kilisesi

St. Elizabeth Kilisesi bölgede Mavi Kilise adıyla da bilinmektedir. 20. yüzyılda yapılmaya başlanan kilisenin iç ve dış kısımları tamamen mavi mermerlerden örülmüştür. Kiliseye yapılacak ziyaretler 07:00 ile 19:00 saatleri arasında gerçekleştirilir.

Bratislava’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Lokse
Lahana Turşusu
Bryndzove Halusky
Rezen

Bratislava en ucuz uçak bileti ile kentin en önemli yerlerini ve lezzetlerini keşfedebilirsiniz. Bratislava’ya gelenlerin tatmadan dönmemesi gereken en önemli lezzetler şunlardır:

Türk Usulü Krep: Lokse

Lokse, Türk yiyecekleri arasında bulunan krep türü bir yemektir. Özellikle, patates ve krep hamurunun karıştırılıp, pişirilmesiyle elde edilir ve bölgede oldukça ünlüdür.

Ekşili Lahana Turşusu

Orta Avrupa'da da sevilen lahana turşusu özel bir sirke ve limon suyundan elde edilmektedir. En fazla salata ve yemeklerin yanında kullanılır. Ayrıca, bölgede yalnızca lahana turşusu satan sokak satıcıları da bulunmaktadır.

Geleneksel Yemek: Bryndzove Halusky

Koyun sütünden yapılan Bryndzove Halusky yemeği, bölgede en sık tüketilen geleneksel yemeklerden birisidir. Özellikle, koyun sütünden yapılan peynir ve patates köftelerinin bir araya gelmesiyle servis edilir.

Tavuk Yemeği: Rezen

Tavuk şinitzel ile Slovak mutfağına özgü yapılan patates salatasından oluşur. Şinitzel isteğe bağlı olarak acı soslarla harmanlanır.

Meşhur Yerli İçecek: Zincica

Koyun sütünden yapılan zincica, bölgede alkolsüz bir içecek olarak tüketilmektedir. Kıvam olarak biraz yoğundur özellikle soğuk mevsimlerde tüketilir. 

Konaklama İçin Bratislava Otel Seçenekleri

Bratislava İstanbul uçak seferleri ile ilgili bilgi aldıktan sonra mutlaka otel rezervasyonu yaptırmalısınız. Oteli tatilden birkaç ay önce alırsanız fiyat olarak daha uygun fiyatlarda tatilinizi tamamlayabilirsiniz.

Austria Trend Hotel Bratislava
Şehrin pek çok noktasına yürüme mesafesinde olan otel, evcil hayvan da kabul etmektedir. Park yeri ve restoran gibi farklı imkanlara sahip olan otelde günlük konaklama ücreti 200 € kadardır. Bratislava İstanbul uçuş süresi dikkate alınarak otelin transfer araç hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz.
Vysoká 2A, Staré Mesto, 811 06 Bratislava, Slovakya
Mercure Bratislava Centrum Hotel
Bratislava meydanda bulunan otel pek çok turistik bölgeye yakın konumdadır. Otel içerisinde çamaşır hizmeti, klima, oda servisi ve bar gibi imkanlar bulunmaktadır. Otelde günlük konaklama ücreti 180 € kadardır.
Zabotova street 2, Bratislava 1, 811 04 Bratislava, Slovakya
Lindner Hotel Gallery Central
Şehrin en lüks otellerinden birisi de Lindner Hotel Gallery Central otelidir. 4 yıldızlı bu otelde oda servisi, spor alanı, havuz, bar ve restoran gibi alanlar mevcuttur. Günlük oda ücreti ise 250 € kadardır. Bratislava İstanbul uçak saatleri doğrultusunda otelinizden araç hizmeti de temin edebilirsiniz.
Metodova 4, 821 08 Bratislava, Slovakya

Bratislava Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

  • Bratislava şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?

    Yılın en uygun zamanı Eylül ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Bratislava ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Isparta’da Gezilecek Yerler: Isparta’da Nereye Gidilir?
Isparta’da Gezilecek Yerler: Isparta’da Nereye Gidilir?
29 Mayıs 2020
Doğal güzelliği ile büyüleyen Isparta’da gezilmesi gereken yerleri sizin için derledik. Isparta’da nereye gidilir demeden hemen önce Isparta’nın haritadaki konumuna bir bakalım. Şimdi Isparta’da
Kadınlar Günü’ne Özel: Dağları Delen 10 Kadın Gezginimiz
Kadınlar Günü’ne Özel: Dağları Delen 10 Kadın Gezginimiz
02 Mart 2020
Gezmek, yeni yerler görmek, gezerken öğrenmek ne kadar güzel şeyler değil mi? Hatta gezginliğin günümüzde bir meslek dahi olduğunu söyleyebiliriz. Büyük kitlelere sahip olan bu kişiler, dünyada en çok
Nehir Turu Yapılabilecek Şehirler
Nehir Turu Yapılabilecek Şehirler
17 Eylül 2017
Yeni yerler görmek her zaman ilgi çekici olmuştur. Gezmeyi seviyorsanız ve bununla ilgili notlar biriktiriyorsanız ajandanıza nehir turu yapılabilecek şehirleri de eklemelisiniz. Nehir turu yaparak ye
11 Denizsiz Fakat Eşsiz Tatil Yerleri
11 Denizsiz Fakat Eşsiz Tatil Yerleri
29 Haziran 2017
Tatil sadece denize girmekle olmaz. Tatil yeni yerler görmekle, yeni kültürler tanımakla, yenilenmekle olur. Alternatif tatil yerleri arıyorsanız bu yazımız size göre. Türkiye’den Gaziantep, Bolu, Kon

Bratislava Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (56)
İyi (43)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%57
%43
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,6
99 Değerlendirme
Ş*** A***
14 Temmuz Pazar
toplantı için gitmiştim birdaha gezmeye gidicem
Ü*** K***
3 Kasım Pazar
tam gezip görülecek yerler
A*** A***
20 Nisan Cumartesi
çok severek gezdim
2
3
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Bratislava Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 25.10.2020 03:00:13 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=68293
/ True
68293