1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
Budapeşte

Budapeşte Uçak Bileti

Budapeşte Para Birimi
Macar Forinti (HUF)
Budapeşte Zaman Dilimi
GMT +2
Budapeşte Şehri En İyileri
Termal Su, Buda Kalesi, Goulash
Budapeşte Hava Durumu (15 Eylül) 30°C Açık
Budapeşte Hava Durumu (16 Eylül) 30°C Parçalı Bulutlu

En Ucuz Budapeşte Varışlı Uçak Seferleri

İzmir - Budapeşte
Ukraine International Airline
08 Eki 2020
Sofya - Budapeşte
Lot Polish Airlines
10 Eki 2020
Trabzon - Budapeşte
Türk Hava Yolları
01 Eki 2020
Wroclaw - Budapeşte
Lot Polish Airlines
03 Eki 2020
12 Eki 2020
06 Eki 2020
Brüksel - Budapeşte
Lot Polish Airlines
05 Eki 2020
14 Eki 2020
Atina - Budapeşte
Air France
08 Eki 2020
16 Eyl 2020
Konya - Budapeşte
Türk Hava Yolları
27 Eyl 2020
Gaziantep - Budapeşte
Türk Hava Yolları
12 Eki 2020
22 Eyl 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Budapeşte Kalkışlı Uçak Seferleri

Budapeşte - Varşova
Lot Polish Airlines
02 Eki 2020
Budapeşte - İzmir
Ukraine International Airline
11 Eki 2020
Budapeşte - Brüksel
Lot Polish Airlines
30 Eyl 2020
12 Eki 2020
Budapeşte - Köln
Eurowings
28 Eyl 2020
Budapeşte - Sofya
Air France
15 Eyl 2020
30 Eyl 2020
Budapeşte - Amsterdam
Lot Polish Airlines
07 Eki 2020
Budapeşte - Londra
Air France
15 Eyl 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Budapeşte Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Budapeşte Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Budapeşte Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
HU
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Macarca
Toplu Taşıma Fiyatı
350 HUF
Yemek Fiyatı
1.500 HUF
Alkolsüz İçecek Fiyatı
300 HUF

Budapeşte’ye Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
İlkbahar
En Ucuz Ay
Mart
En Ucuz Gün
Pazar
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Haziran

Ucuz Budapeşte uçak bileti ile Budapest’e gitmek isteyen kişiler Orta Avrupa'daki en ünlü şehirlerden birisi olan Budapeşte’nin oldukça nemli bir iklime hakim olduğunu bilmesi gerekir. Yaz aylarında sıcaklığın yaklaşık olarak 25 dereceye yakın olduğundan şehir içerisinde kış ayları oldukça soğuk ve kurudur. İlin sıcaklığı sıfır dereceyi görmüş oldukları kış ayları içerisinde Budapeşte'ye yolculuk etmek oldukça zor olacaktır. En fazla yağışının sonbahar ayları içerisinde olduğunu söylemek mümkündür.

Mart ayları içerisinde sıcaklıkların yükselmeye başlamasından sonra hareketlenen şehir içerisinde yaz aylarının sonuna dek turist sayıları artmaktadır. Bilhassa yaz ayları en kalabalık ve en ünlü olan dönemdir. Fakat birey daha serin ve sakin aylarda gitmek isterse bu ayların ilkbahar aylarında gitmelidir.

Budapeşte Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Budapeşte uçak bileti ile seyahat eden kişilerin Ferenc Lizst Havaalanı içerisinden şehir merkezine gidebilmek için birden fazla ulaşım aracı bulunmaktadır. Bu havaalanı diğer Avrupa ülkelerine nazaran daha ufaktır. Bu yüzden yolcular, pasaport kontrollerini yaptıktan hemen sonra kolay bir biçimde çıkış yazısını görebileceklerdir.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 15.000 HUF

Taksi ile Budapeşte'ye gitmenin biraz pahalı olduğunu söylemek kesin olacaktır. Taksi ile yarım saat süre ile şehir merkezine ulaşacak olan bireylerin ödemesi gereken fiyat yaklaşık olarak 30 Euro'dur.

Metro

Ortalama Fiyatı: 350 HUF

Havalimanından Budapest'e gidebilmek için metro ile ulaşım aracı kullanılabilir. Havalimanından binilecek olan 200 numaralı otobüs ile Kobanya- Kispest metro durağında inilmesi gerekir. M3 hattına binildikten sonra kalınacak yere göre başka hatlara da binmek doğru olacaktır. Otobüs bileti yaklaşık fiyatı 350 Forinti yani 1 Euro'dur.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 3.500 HUF

Havaalanından kalkış yapan shuttle otobüslerine binilerek Budapeşte'nin merkezine kadar gidilebilir. Fakat bu seçeneğin daha pahalı olduğunu belirtmek mantıklı olacaktır. Kişi başı olarak 3500 HUF ödenmesi gerekmekte.

Budapeşte Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
Duty Free
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Budapeşte'de hava yolu ulaşımı adına kullanılıyor olan havalimanı Ferenc Liszt Havalimanı'dır. Budapest uçak bileti fırsatlarından faydalanıp hava yoluyla kente yolculuk yapan ve değişik noktalara uçmak isteyen bireyler havalimanını kullanmakta.

Ferenc Liszt Havalimanı'nın şehir merkezine kadar olan uzaklığı 25 km'dir. Bu yüzden havaalanına ulaşmak için 30 dakika gibi bir zaman dilimi gerekiyor.

Havaalanı dış ve iç hatlar şeklinde iki ayrı terminale ehildir. İç hatlar terminali içerisine yolcular adına, kafe, büfe gibi birçok hizmet anlayışı vardır.

Aynı biçimde dış hatlar terminali içerisinde ATM, alışveriş yapılacak mekanlar, restoranlar gibi birçok hizmet anlayışı bulunmaktadır.

Budapeşte’ye Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Budapest uçak bileti fırsatlarından faydalanıp şehre gitmek için en mühim sebeplerden birisi oranın termal havuzları içerisine girip, şifa almaktır.
 2. Şehir içerisinde fazlaca tüketilen yemeklerden birisi de kızarmış kaz ciğeri yemeğidir. Oldukça farklı tadı ile bu yemeğin yenmesi gerekir.
 3. Budapeşte'nin simgelerinden birisi olan ''Gallert Tepesi'' aynı zaman içerisinde kesinlikle görülmesi gereken, dünya çapında eşi benzeri olmayan bir sembol olarak tanımlanabilir.
 4. Budapeşte, eski Roma Krallıkları'nı temsil eden bir tarihi, yapısında bulundurmaktadır.
 5. Her yıl bahar festivalleri yapılan bu ülke içerisinde eğlenmek kesin olacaktır.

Budapeşte Hakkında

Macaristan'ın başkenti olan Budapeşte, milattan önce 1000 senelerine kadar dayanmış olan çok verimli bir tarihe sahip olan bir şehirdir. Dokuzuncu yüzyılın son zamanlarına doğru Doğu Avrupa'ya gelmiş olan Macar boyları Macar Krallığı'nı kurmuştur. Önceki zamanlarda Roma İmparatorluğuna dahil olan Macaristan, imparatorluğun yıkılmasıyla kendi krallıklarını kurmuşlardır. Ardından Avusturya - Macaristan İmparatorluğu'nun bir kısmı haline gelmiştir.

Reform dönemi zamanları içerisinde şehrin ilk gelişme bombası patlamıştır. Tuna Nehri ve Macar Ulusal Müzesi'nin iki kenarını birbirine bağlamış olan Zincir Köprüsü de bu dönem içerisinde inşa edilmiştir.

1873 senesinde üç il; Buda, Pest ve Eski Buda'nın birleşmesi ile Avrupa içerisinde hiç yaşanmayan bir olay yaşanmıştır. İkinci Dünya Savaşı sonrasında komünist rejimin hakim olduğu bu ülkede, 1989 senesinde parlamenter rejime geçip, cumhuriyet ilan edilmiştir.

Yeni olan Macarların yaklaşık olarak üçte biri Macaristan dışında yaşamaktadır. Bilhassa Romanya içerisinde yaşayan yerli Macarlar savaş dönemleri içerisinde ülkeyi zorunlu biçimde terk etmişlerdir.

Budapeşte Nerede?

Budapeşte Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
350 HUF
Taksi
280 HUF/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şehirde en popüler ulaşım aracı tramway ve otobüslerdir. Hem uygun fiyatları hem de tüm şehre ulaşan yapıları ile çok fazla tercih edilmekte. Şehrin turistik mekanlarına ulaşmak adına 2-4-6 numaralar binmek gerekir. Kırmızı renkli olan otobüsler ile de şehrin tamamı gezilebilir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Taksi, Budapeşte'de pahalı olan bir ulaşım aracıdır. Aynı zamanda HEW otobüsleri şehir içerisinde kullanılan gece otobüsleridir. Bu şekilde gece seyahat etmek isteyenler bu otobüse binebilir.

Budapeşte Vize Şartları

Macaristan Vize İstiyor mu?
Evet
Macaristan Vize Ücreti
80 EUR
Macaristan Vize Detayları
Ortalama 7 iş günü içerisinde vizeniz sonuçlanacaktır. belirli bir ücret karşılığında vize işlemleri süresini kısaltabilirsiniz. Aldığınız vize ile Schengen Vizesi'ni kabul eden ülkelere tekrar vize almadan giriş yapabilirsiniz.

Budapeşte’de Gezilecek Yerler

Buda Kalesi
Gellert Tepesi
Termal Havuzlar
Alışveriş Merkezleri - Müzeler
Şifa İçin: Termal Havuzlar

Mağaralarının dışında doğal termal havuzları mevcut olan Budapest'e, havuzlar yabancı ve yerli turistlerin alakasını çekmektedir. Budapest'te yaklaşık olarak 125 termal, yamaç üzerine kurulmuşlardır. Roma dönemleri içerisinde hiç kullanılmayan bu sular, Osmanlı Dönemi ile beraber kullanılmaya başlandı. Son zamanlarda gece kulüpleri içerisinde dahi bulunan bu havuzlar, genel olarak şifa hedefinde kullanılmaktadır.

Budapest'in Sembolü: Gallert Tepesi

Macaristan'ın başkenti olan Budapeşte'de en göze çarpan hususiyetlerden birisi de Gellert Tepesi'dir. 235 m uzunluğunda olan önemli kayaç bloğu, Tuna Nehri'ne dek inmekte. 13. Yüzyıldan bu güne kadar dünya çapından gelen birçok ziyaretçinin dikkatini çekmektedir. 1046 senesinde ölmüş olan St. Gellert'in mezarının bulunmuş olduğu kuzeydoğu yaması Gellert Anıtı şeklinde anılmaya başlandı. Macaristan'ın en popüler azizi St. Geller'e verilen değer anıtın ilin en iyi yerinde olmasından da anlaşılmakta.

Görülmesi Gereken: Buda Kalesi

Kale şeklinde adlandırılan Buda Kalesi'nin mevcut olduğu yer Budapest'in en çok eski tarihe ehil olan kültürel noktadır. Tuna Nehri'nin üzerinde bulunan bu tepe, Budapeşte'ye gelince mutlaka görülmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır.

Tarihin Canlı Örnekleri: Müzeler

Kale ilçesinin, kuzeybatısında olan 15. yüzyıldan kalma 28 bin eserin mevcut olduğu Macar Askeri Tarih Müzesi bulunmakta. Müzeye yakın olan bir başka müze ise Müzik Müzesi'dir.

Alışverişin En Çok Keyif Alınacağı Mekan: Vaci Caddesi

Budapeşte'nin alışveriş merkezinin Pest şehir merkezi içerisinde bulunduğunu söylemek faydalı olabilir. Vaci Caddesi, Budapeşte'nin en popüler alışveriş caddesi olarak tanımlanmakta. Yalnızca yayaların kullanabileceği bu cadde, Vörösmarty Meydanı içerisinden başlamaktadır. Çok fazla sayıda, kafe, mağaza, restoran ve butikleri bulunan bu cadde içerisinden mutlaka alışveriş yapılmalıdır.

Budapeşte’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Goulash
Langos
Chicken Paprika
Töltött Káposzt
Budapest Denilince Akla İlk Gelen: Goulash

Budapeşte'de çorba oldukça önemli bir yemek çeşididir. Bu yüzden Budapeşte'de en popüler çorbalarından birisi Goulash'tır. Goulash çorbasının içerisine havuç, soğan, patates sebzeler konulup bir de et ilave edilmektedir. İsteğe göre paprika baharatının da koyulduğu bilinmelidir.

Tavuk Severlere: Chicken Paprika

Daha çok acının hakim olduğu bu yemek çeşidi bilhassa Türk ziyaretçilerin seveceği yemeklerden birisidir. Tavuk ile yapılan, paprika baharatının ve çeşitli sosların yer aldığı bu tarifin beğenilmesi kesindir.

Türkçe İsmi Lahana Dolması: Töltött Káposzt

Türkiye içerisinde yapıldığı gibi Budapeşte'de de sıkça tercih edilen yemeklerden birisi olan lahana dolması, burada kesinlikle tadılmalı. Aynı zamanda bu yemeğin biber dolması şeklinde bir diğer alternatifi de bulunmaktadır.

Türk Versiyonu Pişi: Langos

Macarların Langos’u sıkça tükettiklerini hatta ve hatta bir sokak yemeği şeklinde yedikleri bilinmelidir. Çoğunluk ile hamurun üstüne, sarımsak, ekşi krem ve peynirin koyulması ile hazırlanan Langos'u başka şekillerde de tatmak mümkündür.

Konaklama İçin Budapeşte Otel Seçenekleri

Ucuz Budapeşte uçak bileti ile seyahat eden yolcular, geniş otel seçenekleri ile istediği otel içerisinde kalabilirler. Her cebe uygun olan otel fiyatları ile seçim yapmak mümkündür.

The Ritz- Carlton
The Ritz-Carlton, Budapest şehir merkezine 1 km uzaklıkta olup Aziz Stefan Bazilikası ve Tuna Nehri'ne yürüme mesafesindedir. Otelin içerisinde fitness, spa ve daha birçok hizmet sunulmaktadır. Misafirler, otel bünyesinde bulunan restoranlarda yemeklerin tadını çıkararak, içeceklerini içebilirler. İnternet erişimi, TV, klima ve mini bar imkanları ile konfor ve şıklık sağlayan bu otel, trafiğe kapalı olan Moda Caddesiyle Elizabeth Park'ın manzarasına bakmakta.
Erzesbet ter 9 10&&&&&&
Four Seasons Hotel Gresham Palace
Four Seasons Hotel Gresham Palace Budapest 1906 senesinde inşa edilmiş olup, 2004 senesinde tamamı ile yenilenmiştir. Zincirli Köprü karşısında farklı bir konuma ehil olan bu otel içerisinde lüks konaklama, fitness, restoran ve barlar, sonsuzluk havuzu gibi hizmetler yer almaktadır.
Szencheyi İstvan
Aria Hotel Budapest by Library Hotel Collection
Budapeşte'nin şehir merkezinin panoramik manzarasını müşterilerine sunan çatı barına ehil ve sigara içilmeyen bu otel, 4 adet müzik tarzından ilham alınıp dizayn edilmiş olan odalar, süitler ile beraber havuz, hamam, spa ve sauna içeren hizmetler vermekte. Otelin tamamında İnternet erişimi ücretsizdir. Aynı zamanda otel şehir merkezine 1 km uzaklıktadır.
Hercengprimas Street

Budapeşte Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İzmir - Budapeşte 390,00 TL 10 Saat 15 Dakika
İstanbul - Budapeşte 403,90 TL 2 Saat 5 Dakika
Trabzon - Budapeşte 635,23 TL 5 Saat 55 Dakika
Ankara - Budapeşte 705,90 TL 6 Saat 45 Dakika
Antalya - Budapeşte 705,90 TL 14 Saat 35 Dakika
Adana - Budapeşte 837,65 TL 7 Saat
Dalaman - Budapeşte 922,20 TL 5 Saat 20 Dakika
Kayseri - Budapeşte 978,65 TL 7 Saat

Budapeşte Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Budapeşte uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Air France, Klm, Lot Polish Airlines, Pegasus, Tarom, Türk Hava Yolları.
 • Budapeşte yurt dışı uçak bileti ne kadar?

  Budapeşte varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İzmir - Budapeşte olup, bilet fiyatı 390,00 TL'dir.
 • Budapeşte şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?

  Yılın en uygun zamanı Mart ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Budapeşte ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

En Önemli Mimari Akımları ve Ülkelerden En İyi Temsillerini Öğrenmek İster Misiniz?
En Önemli Mimari Akımları ve Ülkelerden En İyi Temsillerini Öğrenmek İster Misiniz?
19 Aralık 2019
Bazıları bir ülkeyi yemekleri için ziyaret eder, bazıları içecekleri, bazıları da en ünlü simgeleri için. Bu yazımız, ülkelerin sokaklarında dolaşmaktan, hatta kaybolmaktan hoşlanan ve güzelliği şehri
Interrail Nedir? Tadını Doyasıya Çıkaracağınız Interrail Rotaları
Interrail Nedir? Tadını Doyasıya Çıkaracağınız Interrail Rotaları
04 Haziran 2018
Interrail; basit anlatımıyla, tren ile Schengen üyesi ülkeleri seyahat etme fırsatıdır. Bu seyahat kapsamında birden fazla ülkeyi görebilirsiniz. Interrail’de tam 7 farklı bilet türü mevcut. Bütçenize
Seyahat Kategorisinde Google'da En Çok Aranan 10 Şehir Listesi
Seyahat Kategorisinde Google'da En Çok Aranan 10 Şehir Listesi
29 Mart 2018
Dünyanın en büyük arama motorlarından birisi olan Google'da, seyahat kategorisinde en çok aranan destinasyonları sizin için araştırdık ve sizlerinde görmesi, gidip gezmesi için önemli ipuçlarını payla
Mart Ayı Gezi Rotası
Mart Ayı Gezi Rotası
06 Mart 2018
Mart ayının gelmesi ile birlikte artık baharın müjdelendiği görülür ve hem doğada hem de insanın kendi içinde bir hareketlenme başlar. Gezmek, dolaşmak, güneşin tadını çıkarmak ve baharı dolu dolu yaş

Budapeşte Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (70)
İyi (12)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%85
%15
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,9
82 Değerlendirme
S*** Ş***
3 Kasım Cumartesi
Tarihi ve mimarisi çok farklı farklı bir gizemi var gidilebilir
B*** Y*** I*** L*** D*** I***
28 Temmuz Cumartesi
Burada geçireceğiniz zamandan pişman olmayacaksınız emin olun
C*** K***
8 Temmuz Pazar
Herşey için teşekkür ederiz tur rehberimiz çok ilgiliydi
S*** B***
9 Ağustos Perşembe
Çok güzel bir arkadaş edindim, 2 gün beraber kaldık.
G*** A***
6 Temmuz Cuma
Kamp yapmak istiyorsanız gerçekten güzel bir ülke
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Budapeşte Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 15.09.2020 07:33:11 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Budapest, (BUD)
BUD
HU

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=19363
/ True
19363