1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!

Kırgızistan Uçak Bileti

Kırgızistan Nüfusu
5 Milyon
Kırgızistan Başkenti
Bişkek
Kırgızistan Resmi Dili
Kırgızca, Rusça
Kırgızistan Zaman Dilimi
GMT +6
Kırgızistan Para Birimi
Kırgızistan Somu (KGS)
Ortama Yemek Fiyatı
15 TL
Kırgızistan Telefon Kodu
+996
Ortama İçecek Fiyatı
10 TL
İstanbul - Bişkek Uçuş Süresi
5 Saat 21 Dk
İstanbul - Bişkek Uçuş Mesafesi
3.753 Km

En Ucuz Türkiye - Kırgızistan Uçak Seferleri

12 Eki 2020
23 Eyl 2020
02 Eki 2020
Konya - Bişkek
Pegasus
12 Eki 2020
Adana - Bişkek
Pegasus
01 Eki 2020
15 Eyl 2020
İstanbul - Osh
Aeroflot Russian Airlines
05 Eki 2020
Hatay - Bişkek
Pegasus
22 Eyl 2020
Alanya - Bişkek
Türk Hava Yolları
15 Eyl 2020
Antalya - Osh
Ural Airlines
16 Eyl 2020
Ankara - Osh
Türk Hava Yolları
28 Eyl 2020

En Ucuz Kırgızistan Kalkışlı Uçak Seferleri

Bişkek - Taşkent
Uzbekistan Airways
28 Eyl 2020
07 Eki 2020
29 Eyl 2020
07 Eki 2020
26 Eyl 2020
Osh - İstanbul
Aeroflot Russian Airlines
21 Eyl 2020
Bişkek - Şanlıurfa
Türk Hava Yolları
15 Eyl 2020
Bişkek - Hatay
Pegasus
30 Eyl 2020
06 Eki 2020
Bişkek - Adana
Pegasus
08 Eki 2020
Bişkek - Moskova
Türk Hava Yolları
16 Eyl 2020
Osh - Ankara
S7 Airlines
18 Eyl 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Kırgızistan Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Kırgızistan Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Kırgızistan'a Nasıl Gidilir?

Kırgızistan'a gitmenin en kolay yolu İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan kalkan uçaklara binmektir. Uçuşlar aktarmalı ve aktarmasız olarak devam etmektedir. Kırgızistan uçak bileti alan kişiler bu havalimanından Kırgızistan'a birçok farklı hava yolu firması ile uçabilir. Bu hava yolu firmaları arasında Pegasus, Türk Hava Yolları, Air Astana, Aeroflot gibi imkanlar yer alır. Günde 20'ye yakın Kırgızistan'a uçak seferleri düzenlenmektedir. Böylece Kırgızistan en ucuz uçak bileti bulunarak ülkeye ulaşım kolay yoldan sağlanabilir.

Türkiye'den Kırgızistan'a gidecek olanların tercihi genelde Türk Hava Yolları oluyor. Türk Hava Yolları daha güvenilir ve konforlu bulunuyor. Bu hava yolu firması kullanılarak uçuş yapılmak isteniyorsa Biletall.com’a Kırgızistan uçak bileti THY yazmak gerekir. Böylece Türk Hava Yolları'na ait olan bütün uçak biletlerini kısa yoldan bulma imkânı söz konusu olur. Ayrıca bilet ararken kişi Kırgızistan uçak bileti fiyatları konusunda da ön bilgi elde etmiş olur. Biletall.com sayesinde hızlı ve kolay şekilde bilet alma olanağınız yer alıyor.

Kırgızistan Vize Şartları Neler?

Kırgızistan Vize İstiyor mu?
Hayır
Kırgızistan Vizesiz Kalınabilecek Süre
30 Gün
Kırgızistan Vize Şartları

Kırgızistan'a uçmanın en kolay yollarından biri Kırgızistan Türkiye uçak bileti temin etmektir. Ancak bileti temin etmeden önce ülke hakkında genel bir vize bilgisi elde edilmelidir. Vizenin gerekli olup olmadığı da ayrıntılı şekilde araştırılmalıdır.

Kırgızistan, Türkiye'nin de üye olduğu TÜRKSOY birliğine üyedir. Kırgızistan'a gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ise 1 aylık sürede vizeden muaftır. Eğer kişiler 30 günü aşmayacak şekilde Kırgızistan'a gidecekse vize almalarına gerek yoktur. 30 günü geçecek ziyaretlerde vize alınabilir.

Kırgızistan için belirlenen bir vize ücreti bulunmaz çünkü Kırgızistan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize talep etmez.

Kırgızistan’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Perşembe
En İyi Mevsim
Sonbahar
En İyi Ay
Eylül

Kırgızistan yazları çok sıcak olan kışları ise çok soğuk olan bir bölgedir. Bahar aylarında da nem oldukça fazladır ancak kış ve yaz aylarına göre daha gezilebilir zaman aralığıdır. Özellikle Eylül ayı uygun bir dönemdir.

Kırgızistan Hakkında Bilgiler

Ekonomisini tarım ve turizm ile devam ettiren bir ülke olan Kırgızistan diğer Orta Asya ülkelerine göre daha liberal olarak adlandırılmaktadır. Ayrıca otomotiv ve makine alanında gelişmiş sayılabilecek bir ülkedir. Kırgızistan Türkiye uçak seferleri takip edilerek ülkeye gidilebilir ve genel bilgi alınabilir.

Kırgızistan'ın Başkenti

Kırgızistan'ın başkenti en büyük ve en gelişmiş şehri olan Bişkek'tir.

Kırgızistan Nüfusu - Kırgızistan Resmi Dili

Kırgızistan'ın nüfusu 5 milyondur. Ülkede kullanılan iki farklı resmi dil bulunur. Bunlardan biri Kırgızca diğeri ise Rusça'dır.

Kırgızistan Para Birimi

Kırgızistan para birimi ise Kırgız Som'udur.

Kırgızistan'da Saat Kaç?

Türkiye'de saat 13.00 iken Kırgızistan'da 16.00'dır. Kırgızistan Türkiye saat farkı -3 şeklindedir. Yani Türkiye Kırgızistan'dan 3 saat geridedir.

Kırgızistan'da Ne Ucuz? Kırgızistan'dan Gelirken Ne Getirilir?

Kişiler Kırgızistan Türkiye uçak saatleri takip ederek ülkeye gidebilir. Gittikten sonra ise gelirken birtakım hediyelik eşyalar getirilebilir. Bu hediyelik eşyalar hem anı olarak kalır hem de işe yarayan ürünler olabilir. Genelde alışverişler Bişkek'ten yapılır. Burada oldukça geniş alışveriş caddeleri bulunur. Ve hediye alırken genelde kalpak, deri ürünleri, satranç takımları ve mücevherler alınabilir. Genelde zanaat ürünleri ve yiyecekler ülkede yaygındır Bu tarz hediyelik eşyalar alınabilir ve sevilen kişilere verilebilir.

Kırgızistan Nerede?

Kırgızistan’a Uçmak İçin 5 Sebep

• Kırgızistan Kültürü ve Tarihi
• Kırgızistan Mutfağı
• Kırgızistan Festivalleri
• Kırgızistan Gezilecek Yerler
• Tatil
 1. Kırgızistan bir Türk devletidir. İçerisinde en yaygın olan din ise Müslümanlık’tır. Ancak ülkede çeşitli kültürler bulunur. Misafire çok fazla önem verilir ancak misafir davet edildiği yere giderken mutlaka hediye götürmelidir.
 2. Kırgızistan mutfağı temelde Türkiye'ye benzemektedir. Ancak farklı tatları ve değişik aromaları bulunmaktadır. Kırgız mutfağının farklı tadını keşfetmek isteyen kişiler geleneksel yiyecekleri satan restoranlara başvurabilir.
 3. Kırgızistan'da yer alan festivaller birbirinden farklı ve eğlencelidir. At Festivalleri, El İşi Festivalleri, Kırgız Gelenekleri ve Seromonileri, Bisiklet Yarışı gibi festivaller düzenlenir. Bu eğlenceli festivallere katılmak için tarihleri doğru şekilde takip etmek yeterli olacaktır.
 4. Kırgızistan'da tarihi alanlar ve gezilecek yerler bulunmaktadır. Özellikle de SSCB'nin etkisinde kalmış olduğu için hala izleri ülkede yer almaktadır. Hem doğal hem de tarihi alanları gezmek isteyen kişiler mutlaka ülkeye gitmelidir.
 5. Kırgızistan'ın genel olarak gelir kaynağı tatil turizmidir. Ülkenin denize kıyısı bulunmamaktadır ancak tatil için çoğu kişinin tercih ettiği bir bölgedir. Hem eğlenceli hem de farklı bir bölge olduğu için çoğu tatilcinin tercihidir.

Kırgızistan’ın En Güzel Şehirleri

Kırgızistan'a gidebilmek için bilet alırken Biletall.com tercih edilebilir. Kırgızistan Türkiye uçak biletleri alındıktan sonra kolaylıkla ülkenin farklı şehirleri gezilebilir.

Bişkek

Bişkek adı verilen şehir Kırgızistan'ın en büyük ve en gelişmiş şehridir. Aynı zamanda ülkenin başkentidir. Şehri en ünlü yapan faktörler arasında mermer yapıları ve dar şehir parkları bulunur. Orta Asya'da İpek Yolu'ndan geçen kervanların dinlenme noktası olarak belirlenmiş bir bölgedir. Şehirde birçok anıt, müze, park bulunur. Bu alanlar keyifle gezilebilir. Gece hayatı da canlı bir şehirdir. Bunun yanı sıra alışveriş yapmak için birçok alışveriş merkezi ve alışveriş caddesi bulunur. Keyifle gezilip alışveriş yapılabilir.

Celalabad

Celalabad ülkede en çok gezilen bir şehirdir. Birçok artı özelliğe sahiptir. Öncelikle ülkede kaplıca turizmi büyük ölçüde gelişmiştir. Dinlenme turizmi için sık sık tercih edilen bir bölgedir. Aynı zamanda ülkede gezilecek birçok alan vardır. Geleneksel ve yöresel alanlar görülür. Ve burada birçok tarım alanı görmek mümkündür. Çünkü ülke tarım ve hayvancılık ile ekonomisini sağlamaktadır. Kırgızistan Türkiye uçak bileti fiyatları ödendikten sonra genel bir şehir turu yapılabilir.

Fergana Vadisi'nin güneyinde yer alan Oş, Güney'in başkenti olarak adlandırılan bir bölgedir. Kırgızistan'ın en büyük ikinci şehri olarak bilinmektedir. Şehrin neredeyse 3000 yıllık bir geçmişi bulunmaktadır. Orta Asya'da pazar şehri olarak görülmekteydi. Tarihi oldukça eski olduğu için gezilecek görülecek birçok alan bulunmaktadır. İkinci başkent olarak görülen bu şehir oldukça önemli bir konuma sahiptir. Kırgızistan Türkiye uçuş süresi tamamlandıktan sonra şehir turu kolaylıkla yapılabilir.

Kırgızistan’da Gezilecek Yerler

Genelde kişiler Kırgızistan Türkiye arası uçakla kaç saat sorusunun cevabını merak eder. Duruma göre 4- 5 saat içerisinde uçuş sağlanmaktadır. Sonrasında ise ülkedeki gezilecek her noktada gerekli geziler yapılabilir.

Kırgızistan'da Deniz Turizmi İçin Nerelere Gidilir?

Kırgızistan, denize kıyısı olan bir ülke değildir. Bu nedenle deniz turizmi hakkında hizmet alınmak istediğinde farklı ülkelere gidilmelidir. Herhangi bir hizmet verilmemektedir.

Kırgızistan'dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Kırgızistan'da alışveriş yapılacak en temel yerler arasında Bişkek bulunur. Bişkek'te birçok alışveriş merkezi ve alışveriş sokağı bulunur. Buralardan gerekli hediyelik eşyalar alınabilir. Bunun dışında ülkeden alınabilecek hediyeler arasında çoğu zaman zanaat ürünleri ve yiyecek imkanları bulunur. Zanaat ürünleri oldukça karlı ve göze hitap eden ürünlerdir. Satranç takımları da alınabilecek en uygun hediyelerdendir.

Kırgızistan'ın Doğal Güzellikleri

Kırgızistan'da el değmemiş oldukça fazla doğal güzellik bulunmaktadır. Tanrı Dağları, Pamir Dağları oldukça doğal bulunan alanlardır. Kutsal Süleyman Taşı, Saymaluu Taşı, Arslanbob Doğal Ceviz Ormanı, Burana Minaresi, Taş Rabat Kervansarayı görülmesi gereken yerler arasında bulunur. Oldukça keyifli yerlerdir.

Kırgızistan'da Gezilecek Tarihi Yerler

Kırgızistan'da gezilecek birçok tarihi alan bulunmaktadır. Bu yerler arasında Balasagun, Issık Göl, Çolpan Ata, Karakol, Skazka Kanyonu, Bokonbayevo gibi birçok alan bulunur. Ülkenin farklı illerine giderek farklı bölgeleri görmek de mümkündür.

Kırgızistan Gezi Rehberi

Kırgızistan'ı gezmek için birçok farklı imkân bulunur. Kişi eğer kendi gezi rehberini kendi hazırlamak istiyorsa ulaşım için dolmuşlar, minibüsler, otobüsler kullanılabilir. Taksiler tercih edilebilir ve araç kiralama durumları da sağlanabilir. Böylece hızlı şekilde şehrin gezilecek her yeri gezilmiş olur. Eğlenceli ve yararlı bir gezi rehberi oluşturulmalıdır.

Kırgızistan’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Manty
Beşparmak
Kırgız Pilavı
Şaşlık

En lezzetli Kırgız yemekleri için mutlaka Kırgızistan'a gidilmelidir.

Mantı Aşkı Orta Asya'dan Geliyor

Her Türk devletinin kendine özel mantı tarifleri bulunuyor. Kırgız mantısı da bunlardan biridir. Kırgız mantısı alışılmış mantılardan daha büyük şekilde oluşturulmaktadır. Ancak kıyma yerine küçük et parçaları tercih ediliyor. En önemlisi ise sadece haşlama olarak değil kızartma şeklinde de sunuluyor.

Elle Yenilmesi Gereken Beşparmak

Beşparmak elle yenilmesi tavsiye edilen bir yiyecek türüdür. Et suyunda haşlanan eriştenin üzerine soğanla karışık minik et parçaları koyuluyor. Önemli günlerde pişirilen bir yiyecektir.

Klasik Pilavdan Farklı Kırgız Pilavı

Normal pirinç pilavından farklı şekilde içerisinde farklı et türleri ve sebzeler bulunuyor. Koyun eti, havuç, bezelye ve birçok baharat kullanılarak yapılan bir pilav türüdür. Oldukça lezzetlidir.

Farklı Et Türleri İle Yapılan Şaşlık

Şaşlık Türkiye'de ki şiş kebaptır. Ancak koyun ve kuzu eti karışık şekilde şişlere geçiriliyor ve pişiriliyor. Soğanla servis edilen bir yiyecektir.

Pişi mi Borsok mu?

Türkiye'de ki pişi Kırgızistan'da Borsok'tur. Yemekten önce atıştırmalık olarak servis ediliyor.

Kırgızistan'da Yenilecek En Güzel Yemekler

Kırgızistan'a giden kişilerin tüketebileceği en güzel yemekler arasında Kımız, Dungan, Şaşlık, Borsok bulunuyor. Biraz Türk mutfağına benzese de içerisinde farklı dokunuşlar bulunur.

Kırgızistan Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Taşkent - Bişkek 863,68 TL 1 Saat 10 Dakika
Astana - Bişkek 915,27 TL 7 Saat 25 Dakika
İstanbul - Bişkek 1.189,90 TL 5 Saat 5 Dakika
Bodrum - Bişkek 1.235,90 TL 17 Saat 50 Dakika
İzmir - Bişkek 1.436,90 TL 9 Saat 35 Dakika
Ankara - Bişkek 1.446,90 TL 16 Saat 30 Dakika
Antalya - Bişkek 1.448,90 TL 17 Saat 25 Dakika
Moskova - Bişkek 1.471,46 TL 6 Saat 5 Dakika
Dalaman - Bişkek 1.537,90 TL 9 Saat 50 Dakika
Kahramanmaraş - Bişkek 1.570,73 TL 10 Saat 10 Dakika
Samsun - Bişkek 1.580,65 TL 14 Saat 30 Dakika
Konya - Bişkek 1.611,73 TL 16 Saat 20 Dakika
St. Petersburg - Bişkek 1.612,06 TL 10 Saat 50 Dakika
Adana - Bişkek 1.637,65 TL 14 Saat 40 Dakika

Kırgızistan Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Kırgızistan uçak bileti ne kadar?

  Kırgızistan varışlı popüler uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Bişkek olup, bilet fiyatı 1.189,90 TL'dir.
 • Kırgızistan uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Aeroflot Russian Airlines, Air Astana, Pegasus, S7 Airlines, Türk Hava Yolları, Uzbekistan Airways.
 • Kırgızistan ülkesine kaç saatlik uçuşla gidilir?

  İstanbul - Bişkek arası 5 Saat 21 Dk uçuş süresi ile ulaşabilirsiniz.
 • Kırgızistan ne zaman gidilmeli?

  Yılın en uygun zamanı Eylül ayıdır.
 • Kırgızistan başkenti neresidir?

  Başkent Bişkek şehridir.
 • Kırgızistan para birimi nedir?

  Ülkenin resmi para birimi Kırgızistan Somu (KGS)
 • Kırgızistan nüfusu kaçtır?

  Nüfusu 5 Milyon kişidir.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Kırgızistan ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Karaman'da Gezilecek Yerler: Karaman'da Nereye Gidilir?
Karaman'da Gezilecek Yerler: Karaman'da Nereye Gidilir?
24 Haziran 2020
Önemli ticaret, kültür ve sanat merkezi olan Karaman, bir sonraki durağımız. Karaman geniş ovalar üzerinde kurulu olan bir ilimizdir. Bizans döneminde isimi Larenda olan Karaman, Selçukluların ele geç
2020 Yılında Vizesiz Gidebileceğiniz Asya Ve Avrupa Ülkeleri
2020 Yılında Vizesiz Gidebileceğiniz Asya Ve Avrupa Ülkeleri
29 Ocak 2020
Eğer tatil zamanlarınızı siz de yurt dışında geçirmek niyetindeyseniz ve vize problemi başınızı arıtıyorsa tam da sizin için geldik! Bu yazı ile o hep başınızı ağrıtan, günün sonunda istemsizce ert
Türkiye’den ve Dünyadan Şubat Ayında Ziyaret Edebileceğiniz Festivaller
Türkiye’den ve Dünyadan Şubat Ayında Ziyaret Edebileceğiniz Festivaller
13 Ocak 2018
Festivaller yılın hangi zamanında yapılırsa yapılsın, insanları birleştirir, eğlendirir ve renkli görüntülere sahne olur. Yazın sıcacık havasında yapılan festivallerin coşkusu ayrı bir tat verirken kı
Vize İstemeyen Ülkelerin Tam Listesi
Vize İstemeyen Ülkelerin Tam Listesi
18 Ekim 2016
İnsanoğlu seyahate çıkmadan önce hiçbir engelle karşılaşmak istemez.  Gezerken zorluklarla karşılaşmayacağınız, vize istemeyen ülkeler hangileridir? Liste halinde incelemek isteyebilirsiniz.  Son döne

Kırgızistan Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

T*** Y***
27 Ekim Cumartesi
Bişkek
Kurban bayramı için kaçmıştık, uygun fiyatlara keyifli bir haftasonu geçirdik.
Ş*** Ö***
14 Ekim Pazar
Bişkek
Sevgilim ile beraber gitmiştik, kamp yaptık biz keyif aldık güzeldi
E*** L***
20 Eylül Perşembe
Bişkek
Sokakları birbirinden güzel her sokağında farklı bir heyecan
İ*** M*** Ü***
16 Ağustos Perşembe
Bişkek
Çok güzel yerler gördük, çok güzel insanlar tanıdık. Herşey için teşekkürler.
E*** A***
15 Temmuz Pazar
Bişkek
Herşey çok güzeldi biz çok keyif aldık, yemekleri falan efsane güzel
2
9
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Kırgızistan Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 15.09.2020 07:35:07 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Bişkek, (FRU)
FRU
KG

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=19363
/ True
19363