Viyana Uçak Bileti

Viyana Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Viyana Hakkında Bilgiler

Avusturya'nın başkenti olan Viyana Avusturya'nın büyük ve güzel kentidir. 2 milyon nüfusu olan başkent Tuna Nehri kıyısında yer almaktadır. Oldukça üstün bir altyapısı ile güvenli ve oldukça temiz bir kent olarak turistlerin ilgisini çekmektedir. Bu nedenle viyana dünyanın her yerinden ziyaretçi ağırlamaktadır.

Viyana şehri trafik ve şehir yapılaşması açısından diğer şehirlerden daha çok beğenilmektedir. Viyana'nın resmi dili Almanca'dır.

Bizim tarihi bilgilerimizde de Osmanlı Devleti'nin Viyana'yı kuşatıp ancak alamadığı için Viyana Kuşatması olarak Osmanlı tarihinde yer almaktadır. Avusturya tarihinde Habsburg Hanedanı'nın saltanat sürdüğü kent, yüzyıllardan beri bünyesinde barındırdığı miras sayesinde Avrupa'nın tarihi ve kültürel zenginliği açısından tarih merkezlerinden biri olmaktadır. Şehrin sahip olduğu mimari dokusunda Romalılar, Keltler, ve Habsburg Hanedanlığı'ndan izler taşımaktadır. Avrupa'nın gözde turistik şehirlerinden birisi olarak Viyana bina yapıları ve düzenli kent planı ile ayrıca modern ve şık kafelerinin olmasından dolayı turistlerin çok gezmek için tercih ettikleri kentlerinden biri olmaktadır.

Viyana Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Viyana Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Schwechat Havalimanı
flight
ba-favicon-white