1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Bakü Uçak Bileti

17 Eylül
Bugün
Açık
26°C
18 Eylül
Yarın
Rüzgarlı
26°C
19 Eylül
Perşembe
Güneşli
25°C
Para Birimi
Azerbaycan Manatı (AZN)
Zaman Dilimi
GMT +4
Bakü Şehri En İyileri
  • Mimari
  • Şirvanşahlar Sarayı
  • Azeri Plovu
Bakü

En Ucuz Bakü Varışlı Uçak Seferleri

Tiflis - Bakü
Azerbaijan Airlines
17 Eyl 2019
İzmir - Bakü
Pegasus
08 Eki 2019
03 Eki 2019
Ankara - Bakü
Pegasus
15 Eki 2019
Alanya - Bakü
Azerbaijan Airlines
03 Eki 2019
Antalya - Bakü
Türk Hava Yolları
15 Eki 2019
Adana - Bakü
Pegasus
28 Eyl 2019
Bodrum - Bakü
Onur Air
02 Eki 2019
Kayseri - Bakü
Pegasus
03 Eki 2019
Trabzon - Bakü
Pegasus
26 Eyl 2019
Gaziantep - Bakü
Türk Hava Yolları
11 Eki 2019
Samsun - Bakü
Türk Hava Yolları
17 Eyl 2019
Ordu - Bakü
Türk Hava Yolları
01 Eki 2019
Dalaman - Bakü
Türk Hava Yolları
18 Eyl 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Bakü Kalkışlı Uçak Seferleri

Bakü - İzmir
Pegasus
02 Eki 2019
Bakü - Alanya
Azerbaijan Airlines
03 Eki 2019
Bakü - Ankara
Azerbaijan Airlines
08 Eki 2019
Bakü - Kiev
Ukraine International Airline
12 Eki 2019
11 Eki 2019
Bakü - Antalya
Azerbaijan Airlines
17 Eyl 2019
Bakü - Minsk
Ukraine International Airline
16 Eki 2019
Bakü - Kayseri
Pegasus
18 Eyl 2019
Bakü - Moskova
Azerbaijan Airlines
25 Eyl 2019
Bakü - Samsun
Türk Hava Yolları
05 Eki 2019
Bakü - Adana
Türk Hava Yolları
08 Eki 2019
Bakü - Trabzon
Türk Hava Yolları
30 Eyl 2019
Bakü - Dalaman
Türk Hava Yolları
16 Eki 2019
Bakü - Roma
Ukraine International Airline
12 Eki 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Bakü Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Bakü Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Bakü Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
AZ
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Azerice
Toplu Taşıma Fiyatı
0,20 AZN
Yemek Fiyatı
10 AZN
Alkolsüz İçecek Fiyatı
2 AZN

Bakü’ye Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Nisan

Güzel bir seyahat gerçekleştirmek için ucuz Bakü uçak bileti kullanarak gelen ziyaretçilerin bir diğer dikkat etmesi gereken konu ise doğru mevsim tercihinin yapılmasıdır. Doğru mevsimde yapılan ziyaret, geziyi daha hoş ve konforlu sunacaktır.

Her mevsim rüzgarlı olan Bakü için en uygun gezi tarihi bahar aylarıdır. Bu nedenle Nisan ve Mayıs ayları ziyaret için doğru aylardan biridir.

Bakü Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Bakü uçak bileti ile seyahat eden yolcular için ulaşım açısından birçok farklı alternatif bulunmaktadır.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 0,20 AZN

Otobüs ile havalimanına ulaşım oldukça kolay. Terminal çıkışlarında otobüsler yolcuları bekliyor olacak. Otobüsler kart ile çalışmamaktadır. Otobüs ücretleri, otobüste görevli olan kişilere ödenip karşılığında bilet alınarak gerçekleştirilir. Havalimanına ulaşım için daha sonra metroya geçiş yapılmalıdır.

Raylı Araçlar

Ortalama Fiyatı: 2 AZN

Havalimanına ulaşım sağlamak için bir diğer alternatif ise trendir. Tren direkt olarak havalimanına ulaşım sağlamaz. İlk metroya binilir daha sonra aktarma yapılarak trene geçilir. Tren 24 saat hizmet vermez. Bu nedenle uçuş saatlerine dikkat edilmelidir.

Taksi

Benzin fiyatlarının ucuz olduğu Bakü’ de taksi taşıma ücretleri de Türkiye’ ye göre daha ucuzdur. Ama yine de taksiye binmeden önce konuşulup anlaşılması önerilmektedir.

Bakü Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
Duty Free
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Bakü’ de hava ulaşımı Haydar Aliyev Havalimanı tarafından karşılanmaktadır. Bakü uçak bileti avantajlardan yararlanılarak uçmak için birçok uçuş noktası bulunmaktadır.

Bakü Haydar Aliyev Havalimanı’nın şehir merkezine olan uzaklığı 25 km’dir. Kent merkezine yaklaşık 30 ile 35 dakika arasında bir zaman içerisinde ulaşım sağlanmaktadır.

Bakü hem iç hem de dış hatlara sahiptir. İçerisinde de cafe, restoran, alışveriş yerleri, ATMler, sağlık ünitesi ve emanet eşya ofisi bulunmaktadır.

Bakü’ye Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Bakü uçak bileti ile yapılan uçuş sonrasında, Bakü yemekleri başlı başına bir ziyaret sebebidir. Bakü’ de yemenin en güzel yönlerinden biri de yiyeceklerin doğal ve lezzetli şekillerde yetiştiriliyor olmasıdır. Her öğün farklı lezzetler sayesinde yemek yeme isteğini arttıracaktır.
  2. Geniş ve güzel mimarisi ile Bakü’ de gezilmesi gereken bir diğer yer kesinlikle müzeleridir. Azerbaycan halkı, tarihine ve geleneklerine büyük önem veren bir halk olmasından dolayı, kendi değerlerini ve geçmişini sergileme konusunda da güzel örnekler oluşturmaktadır.
  3. Azerbaycan’ın ve özellikle Bakü’ nün sahip olduğu zengin tarihi şehrin her yanına yayılmış şekildedir. Farklı kültürlerin birçok farklı özelliğini aynı şehirde barındırıyor. Gidildiğinde, sakakları ve caddeleri insanın kendini kaybedebilecek güzelliğe sahip.
  4. Tarihi yerlerinin yanı sıra Bakü sokakları oldukça ihtişamlı binalara da sahiptir. Oldukça estetik ve gösterişli binalar, insana kendini metropol bir şehirde hissettiriyor. Farklı birçok ülkenin mimarisinden esinlenmiş binalar bulunuyor.
  5. Bakü sokakları, üzerinde birçok ünlü markayı barındırmaktadır. Her türlü tarzın bir arada buluştuğu caddeler, özellikle kadınları cezbeden güzelliğe sahip. Aynı zamanda içinde Türk markalarının da bulunduğu alternatifler sayesinde Türk misafirler yabancılık hissetmeyeceklerdir.

Bakü Hakkında

Bakü, Azerbaycan’ın başkentidir. Kafkas bölgesinin en büyük şehri olma özelliğine sahiptir. Ülkenin Hazar denizine kıyısı olan şehridir. Bakü konum itibariyle oldukça önemli bir şehirdir. Bakü’ nün tarihçesi oldukça eskiye dayanmaktadır. Türklerin çoğunlukta olduğu bir şehirdir. Ayrıca Rus ve Ermeni nüfusu da bulunmaktadır.

Bakü sanatsal ve kültürel açıdan oldukça önemlidir. Özellikle 2000 yılından sonra bu gelişim hızlanmıştır. Bakü’ de birçok tiyatro, sinema, sergi alanı ve kütüphane bulunmaktadır. Bu da oldukça sosyal bir şehir olmasının altyapısını oluşturur. Ayrıca gece hayatı açısından da hareketlidir.

Bakü’ nün bir diğer dikkat çeken özelliği ise mimarisidir. Oldukça değişik ve ilginç bina yapılarına sahip yerleri bulunmaktadır. Kütüphanelerinde oldukça fazla sayıda kitap bulunmaktadır. Ayrıca okumaya da meyilli bir topluluktur. Eski kültürleri yansıtan birçok yapı da bulunmaktadır. Turistik açıdan da tercih edilen bir bölgedir.

Birçok büyük organizasyona ev sahipliği yapmıştır. 2012 yılında Eurovision Şarkı Yarışması, Formula 1 bu organizasyonların bazılarıdır. Bu tarz organizasyonlar da şehrin tanınmasına ve turizmin artmasına yardımcı olmuştur. Sanayi alanında gelişmiştir. Konumu itibariyle deniz ticareti yoğunluktadır.

Bakü Fotoğraf Galerisi

Bakü Nerede?

Bakü Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
0,20 AZN
Taksi
0,60 AZN/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Bakü’ de en çok kullanılan ulaşım aracı otobüs ve minibüslerdir. Hem kullanım açısından hem de fiyat açısından oldukça avantajlıdır. Hemen hemen her yerde durağı bulunmaktadır. Ulaşım kolaylıkla sağlanmaktadır. Her durağın önünde durak ismi bulunmaktadır. Otobüs ve minibüslerde kartlı sistem yoktur. Ücret otobüse bindikten sonra ödenir. Tek kişilik bilet ücreti 0,20 Manat’tır. Otobüs ile şehrin her yerini keyifli bir şekilde gezmek mümkündür.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Diğer bir ulaşım aracı ise metrodur. İki adet metro hattı bulunmaktadır. Bu hatlar yeşil ve kırmızı olarak ayrılmaktadır. Metro Bakü’lüler tarafından oldukça tercih edilmektedir. Biletli sistem kullanılmaktadır. Bilet ismi Metropolitien’dir. Bilet fiyatı 2 Manat’tır. Bakü’ de gezilecek yerlerin birbirinden fazla uzak olmaması nedeniyle merkez üzerinde yürüyerek de ulaşım sağlanabilmektedir. Toplu taşıma aracı kullanılmadan da beklenileni karşılayan bir tatili gerçekleştirmek mümkündür.

Bakü Vize Şartları

Azerbaycan Vize İstiyor mu?
Evet
Azerbaycan Vize Süresi
60 Gün
Azerbaycan Vize Ücreti
10 USD
Azerbaycan Vize Detayları
Kapıda ve online vize hizmeti vermektedir.

Bakü’de Gezilecek Yerler

Şirvanşahlar Sarayı
Kız Kalesi
Letif Kerimov Halı Müzesi/Azerbaycan Halı Müzesi
Bakü Hayvanat Bahçesi
Ateşgah
Şirvanşahlar Sarayı

Saray 15. yüzyılda yapılmıştır. Görünümü ile oldukça ihtişamlıdır ve dikkat çekicidir. Saray iki katlıdır. Saray 1964 yılında müze olarak ziyaretçilere açılmıştır.

Kız Kalesi                                  

Kız Kalesi Bakü’ nün simgesi olmasının haricinde Azerbaycan’ nın da simgesi haline gelmiştir. Kalenin inşaat tarihi tam olarak bilinmemektedir. Aynı zamanda ne için yapıldığı konusunda da farklı söylentiler bulunmaktadır. Bu söylentilerin biri de kralın kızını koruma amaçlı yapılmış olmasıdır. UNESCO tarafından koruma altına alınmıştır.

Letif Kerimov Halı Müzesi/Azerbaycan Halı Müzesi

Halıcılık ve dokumacılık, özellikle Bakü’ nün oldukça ünlü olduğu bir konudur. Azerbaycan Halı Müzesi şehrin en önemli müzelerinden biridir. Ayrıca müze en büyük halı müzesi olması özelliğini de taşımaktadır. Müze içerisinde 6000 adet halı bulunmaktadır. Bakü’ de ziyaret edilmesi gereken yerlerin başında gelmektedir.

Bakü Hayvanat Bahçesi

Bakü hayvanat bahçesi şehrin özelliklerinin yanı sıra ziyaretçi çeken bir yerdir. Hayvanat bahçesinde nesli tükenmekte olan hayvanlar da ayrıca koruma altına alınmıştır. Oldukça özenle bakılan hayvanat bahçesinde 1000 den fazla hayvan türü yaşamaktadır.

Ateşgah

Mecusi tapınağıdır. Bakü’ de görülmesi gereken yerlerden biridir. Ayakta kalmayı başarmış olan nadir Mecusi tapınaklarından biridir. Hala ibadet amaçlı kullanılmaktadır.

Bakü’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Azeri Plovu
Duşbara
Mersin Balığı
Bakü Baklavası
Azeri Plovu

Bildiğimiz pilava benzemektedir. Ancak içerik açısından farklılık göstermektedir. Pilava tavuk ve kuzu etinin eklenmesi ile elde edilir. Daha sonra kuru kayısı, kestane ve üzüm eklenir. Özellikle özel günlerde yapılıp tüketilmektedir.

Duşbara

Bir çeşit börektir. Yuvarlak bir görünüme sahiptir. İçerisinde ise kıymalı bir karışım bulunmaktadır.

Mersin Balığı

Mersin balığı, Hazar denizin kıyısında bulunan Bakü’ nün önemli lezzetlerinden biridir. Çokça tüketilmektedir. Şişte başka sebzelerin eklenmesi ile pişirilmektedir.

Bakü Baklavası

Her şeye lezzet katan safran, Bakü’ de baklavalara eklenmesi ile farklı bir lezzet yaratıyor. Bizdeki baklava gibi yine kat kat açılan baklavanın cevizli ve bademli çeşitleri bulunmaktadır.

Konaklama İçin Bakü Otel Seçenekleri

Ucuz Bakü uçak bileti ile seyahat eden ziyaretçilerin Bakü’de kalabileceği birçok otel ve konaklama seçeneği bulunmaktadır.

Fairmont Baku, Flame Towers
Otel oldukça güzel bir manzaraya sahiptir. Özel sigara içilir alan, odalarda klima, tesis bünyesinde mağazalar, tesis içinde Atm, açık ve kapalı yüzme havuzları, havuz barı, yoga ve fitness dersleri sauna ve daha birçok özelliği ile lüks içerisinde eğlenceli bir tatilin olanağını tanımaktadır. Otel alanında ücretsiz otopark imkanı vardır.
Mehdi Huseyn Street 1A, AZ1006/ Bakü
JW Marriott Absheron Baku Hotel
Beş yıldızlı otel konforunu konaklayanlara yaşatmaktadır. Geniş odalarda çalışma masaları, dizüstü bilgisayar kasaları bulunmaktadır. Restoran yemekler için gün boyu açıktır. Ayrıca manzaranın tadının çıkartılması için muhteşem manzaralı bir kapalı havuz bulunmaktadır. Odalarda sigara içilmemektedir. Resepsiyonda kilitli dolaplar, güvenliğini istediğiniz eşyaları korumaktadır. Otelde ücretsiz otopark hizmeti sunulmaktadır.
Azadliq Square 674, AZ1010/ Bakü
Qafqaz Baku City Hotel & Residences
Otelin büyük bir spa alanı bulunmaktadır. Buda diğer otellere nazaran daha avantajlıdır. Ücretsiz Wifi imkanı sunar. Yüksek tavanlı ferah odaları bulunmaktadır. Lobide ki farklı içeceklerin tadını çıkartabilirsiniz. Otelin 16. Katında türk hamamı, fitness salonu gibi özellikler bulunmaktadır. Otelin bir diğer avantajı ise Türkçe hizmet verilmesidir.
Tbilisi Avenue 34 Baku

Bakü Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Tiflis - Bakü 482,06 TL 1 Saat 10 Dakika
İzmir - Bakü 512,00 TL 2 Saat 55 Dakika
Tahran - Bakü 547,83 TL 1 Saat 25 Dakika
Aktau - Bakü 611,77 TL 50 Dakika
Ankara - Bakü 739,00 TL 10 Saat 15 Dakika
İstanbul - Bakü 739,00 TL 15 Saat 40 Dakika
Odessa - Bakü 756,97 TL 26 Saat 5 Dakika
Alanya - Bakü 773,07 TL 2 Saat 50 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Bakü ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Yalnız Seyahat Etmenin Keyfi Bambaşka! Gözünüz Korkmasın, Nasıl Olur Anlatıyoruz!
Yalnız Seyahat Etmenin Keyfi Bambaşka! Gözünüz Korkmasın, Nasıl Olur Anlatıyoruz!
25 Mayıs 2019
Tek başına seyahat gözünüzü korkutuyor olabilir. Hiç korkmayın! Yalnız seyahat edip kendi kendinize kaldığınız zaman kendiniz hakkında bilmediğiniz bir sürü özelliği keşfedeceksiniz. Tek başına seyaha
Havalar Isınıyor! Kamp Yapacaklara 7 Altın Öneri
Havalar Isınıyor! Kamp Yapacaklara 7 Altın Öneri
11 Mart 2019
Bahar geldi! Gezip dolaşmak için harika bir mevsim olan bahar, kamp için de harika bir mevsim. Kış sonrası uyanmakta olan çiçekler ve ağaçları izlemek için muhteşem manzaralara şahit olabilirsiniz. Ay
10 Kasım'da Ziyaret Edebileceğiniz Yerler
10 Kasım'da Ziyaret Edebileceğiniz Yerler
10 Kasım 2018
10 Kasım; Dünya tarihinin onun gibi birini sadece bir kez tanıklık etme fırsatı bulduğu, ülkemizin kurucusu, kurtarıcısı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Dünya’ya gözlerini kapadığı gün. Kalplerimiz
29 Ekim Tatil Mi? 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 3 Gün Tatil Mi?
29 Ekim Tatil Mi? 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 3 Gün Tatil Mi?
23 Ekim 2018
İçerisinde bulunduğumuz 2018 yılının son bayramı olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda, Cumhuriyet’imizin 95. yıldönümü bütün yurtta birbirinden coşkulu etkinliklerle kutlanacak. Peki, 29 Ekim özel ve k

Bakü Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (6)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%100
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
6 Değerlendirme
Saklı cennet arayanlar için biçilmiş kaftan
Kurban bayramı için oraya gitmiştik gerçekten çok güzeldi
Herşey çok güzeldi ben çok keyif aldım
Yemekleri hiç bize göre değil fakat yine de güzeldi
Sevgilim ile sevigliler gününde gitmiştik, bizim için güzeldi
Muhakkak gidip görmeniz gerekli uçağa hayvan alıyor olmaları da ayrıca güzel
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Bakü Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 17.09.2019 04:48:55 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Bakü, (GYD)
GYD
AZ

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=66350
/
66350