1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Kazakistan
Uçak Bileti

Nüfus
17 Milyon
Başkent
Astana
Para Birimi
Kazakistan Tengesi (KZT)
Zaman Dilimi
GMT +6
Telefon Kodu
+7
Resmi Dil
Kazakça
Ort. Yemek Fiyatı
18 TL
Ort. İçecek Fiyatı
9.80 TL
İstanbul - Astana Uçuş Süresi
5 Saat 42 Dk
İstanbul - Astana Uçuş Mesafesi
3.907 Km

En Ucuz Türkiye - Kazakistan Uçak Seferleri

İstanbul - Aktau
Atlasglobal
03 Eki 2019
İstanbul - Chimkent
Atlasglobal
03 Eki 2019
09 Eki 2019
İzmir - Almatı
Ukraine International Airline
17 Eyl 2019
30 Eyl 2019
İstanbul - Aktyubinsk
Aeroflot Russian Airlines
27 Eyl 2019
İstanbul - Atrau
Aeroflot Russian Airlines
26 Eyl 2019
İzmir - Astana
Atlasglobal
07 Eki 2019
Antalya - Astana
Onur Air
02 Eki 2019
İstanbul - Astana
Air Astana
23 Eyl 2019
Ankara - Astana
Ukraine International Airline
23 Eyl 2019

En Ucuz Kazakistan Kalkışlı Uçak Seferleri

Aktau - İstanbul
Atlasglobal
11 Eki 2019
06 Eki 2019
14 Eki 2019
15 Eki 2019
Aktyubinsk - İstanbul
Aeroflot Russian Airlines
23 Eyl 2019
Atrau - İstanbul
Aeroflot Russian Airlines
25 Eyl 2019
Almatı - Antalya
Air Astana
25 Eyl 2019
Aktyubinsk - Moskova
Aeroflot Russian Airlines
19 Eyl 2019
Astana - İstanbul
Lot Polish Airlines
28 Eyl 2019
Chimkent - Antalya
Atlasglobal
04 Eki 2019
Astana - Antalya
Air Astana
15 Eki 2019
Astana - İzmir
Ukraine International Airline
30 Eyl 2019
Almatı - Hong Kong
Fly Dubaı
07 Eki 2019
Astana - Hong Kong
Fly Dubaı
07 Eki 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Kazakistan Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Kazakistan Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Kazakistan'a Nasıl Gidilir?

Kazakistan'a gidiş için İstanbul'dan Atatürk Havalimanı tercih edilebilir. Genelde uçuşlar Atatürk Havalimanı üzerinden sağlanmaktadır. Birçok havayolu firması sayesinde günlük 90'a yakın uçuş yapılmaktadır. Ancak uçuşların çoğu aktarmalı şekilde gerçekleşmektedir. Kazakistan uçak bileti almak isteyen kişiler birbirinden farklı hava yolu firmalarından alabilirler.

 Ukraine Intl Airlines, Aeroflot, Air Astana, Türk Havayolları, JSC Aircompany Scat, Utair Aviation JSC, Aegean Airlines, Lufthansa, Flydubai, Finnair, Royal Air Maroc, Iran Air, Lot Polish Airlines markaları İstanbul'dan Astana'ya gidişi olan hava yolu firmalarıdır. Kazakistan uçak bileti rezervasyon yapıldığında sorun olmadan kolaylıkla ulaşım sağlanabilir.

Seyahat etmek için genelde tercih edilen markalardan biri de Türk Hava Yolları oluyor. Türk Hava Yolları kullanılarak uçuş hizmeti alınmak istendiği takdirde Biletall.com’da Kazakistan uçak bileti THY olarak aratma yapılmaktadır. Online şekilde bilet satışı gerçekleştirilen Biletall.com’a ulaşım sağlanır ve böylece kolaylıkla bilet temin edilebilir. Kazakistan uçak bileti fiyatları konusunda da online bilet sayesinde birtakım bilgiler elde edilebilir. Herkes bütçesine uygun olan uçak biletini satın alabilir.

Kazakistan Vize Şartları Neler?

Kazakistan Vize İstiyor mu?
Hayır
Kazakistan Vizesiz Kalınabilecek Süre
30 Gün
Kazakistan Vize Şartları

Kazakistan'a en ucuz Kazakistan uçak bileti ile gitmek isteyen kişiler bu imkânı kolaylıkla elde edebilirler. Ancak bilet almadan önce ülkenin uyguladığı vize şartlarını doğru şekilde bilmenin büyük ölçüde faydası bulunmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları hangi pasaporta sahip olursa olsun vize almalarına ihtiyaç duyulmamaktadır. Ülkeye girişten itibaren ilk 30 gün kişiden vize aranmaz, almasına da gerek yoktur. Ancak kalış süresi 30 günü aşacaksa vize başvurusunda bulunmak gerekir. Kazakistan Türkiye uçak biletleri alındıktan sonra gidilebilir.

Kazakistan ülkesine gidişlerde vize şart koşulmadığı için herhangi bir vize ücreti de ödenmemektedir. Ancak kalış süresi 30 günü geçecekse özel olarak vize ücreti talep edilebilir.

Kazakistan’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
İlkbahar
En Ucuz Ay
Nisan
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Haziran

Kazakistan'da kışlar çok soğuk ve sert geçmektedir. Kasım ayından itibaren sıcaklıklar hızla düşmektedir. Bu nedenle ülkeyi ziyaret için ilkbahar ve yaz ayları uygundur. Eylül ayı da aynı şekilde ziyaret edilebilecek uygun bir zamandır.

Kazakistan Hakkında Bilgiler

Kazakistan doğal kaynaklar bakımından en zengin ülkelerden biridir. Petrol, demir, uranyum, altın rezervleri oldukça fazla olan bir ülkedir. Ülkede ana gelir kaynağı yer altı zenginliklerinin ihracatıdır. Ayrıca burada tarım da fazlasıyla gelişmiştir.

Kazakistan'ın Başkenti

Kazakistan devletinin başkenti efsanelerle ünlü Astana'dır.

Kazakistan Nüfusu - Kazakistan Resmi Dili

Kazakistan'ın nüfusu 17 milyondan fazladır. Ülke içerisinde kullanılan resmi dil ise Kazakça'dır.

Kazakistan Para Birimi

Kazakistan devletinin resmi para birimi ise Tenge'dir.

Kazakistan'da Saat Kaç?

Türkiye'de saat 14.00 iken Kazakistan'da 17.00'dır. Yani Kazakistan Türkiye saat farkı -3 şeklindedir. Ülkemizden 3 saat ileride bir saattedir.

Kazakistan'da Ne Ucuz? Kazakistan'dan Gelirken Ne Getirilir?

Kazakistan'da yer altı zenginlikleri ve dokumacılık oldukça gelişmiştir. Hediyelik eşya alımı da ülkede ünlü olan ürünlerle paralel şekilde değişmektedir. Kazakistan'dan gelirken getirilecek hediyelik eşyalar arasında ahşap, deri, keçe, gümüş ve altındır. Ayrıca ülke de Dombra adı verilen özel bir çalgı aleti bulunur. Bu çalgı aleti de ülkeden gelirken hediye olarak getirilebilir. Kullanışlı ve farklı bir hediyelik eşyadır.

Kazakistan Nerede?

Kazakistan’a Uçmak İçin 5 Sebep

• Yaz Tatili
• Kazakistan Mutfağı
• Kazakistan Kültürü Ve Tarihi
• Kazakistan Festivalleri
• Kayak Merkezi
  1. Kazakistan, Hazar Denizi'ne kıyısı olan bir ülkedir. Ülkede deniz turizmi hızla gelişmeye başlamıştır. Artık kişiler deniz turizmi için farklı yerlere gitmek yerine ülkelerindeki imkanlardan yararlanmaya başlamıştır. Plajlar ve değişik kumsallar deniz tatili için tercih edilebilir. En ucuz Kazakistan uçak bileti alındıktan sonra gidilebilir.
  2. Kazakistan Mutfağı Türk mutfağı ile benzer bir mutfak türüdür. Ancak elbette farklılıklar bulunur. Bu farklılık mutlaka keşfedilmelidir. Kazakistan'a gidildiğinde mutlaka değişik tatlar denenmelidir. Farklı restoranlar ve kafeler tercih edilebilir.
  3. Kazakistan kültürü ve tarihi Türk kültürü ve tarihine oldukça benzerdir. Ancak Sovyetler'in de izini taşıdığı için değişiklikler söz konusudur.
  4. Festivaller açısından en aktif şehirler Almaata, Karaganda ve Astana'dır. Bu şehirlerde sık sık festivaller yapılıyor. Film festivalleri, yiyecek festivalleri ve müzik festivalleri yapılıyor. Ülkeye gidildiğinde mutlaka bu festivallerden yararlanılmalıdır.
  5. Kayak merkezleri Kazakistan'da oldukça yaygındır. Dağlık alanlarda kışları oldukça kar yağar ve bu alanlar kayak turizmi için değerlendirilmektedir. Kayak turizmi için mutlaka Kazakistan'a uğranması gerekir.

Kazakistan’ın En Güzel Şehirleri

Kişiler Kazakistan Türkiye uçak bileti aldığı takdirde ülkeye giderek kolaylıkla gezi yapabilirler. Kazakistan ülkesi içerisinde birçok farklı ve eğlenceli şehirler bulunuyor. Mutlaka gezilmesi gerekir.

Almatı

Yeni adı Almatı olan Alma-ata Kazakistan Cumhuriyeti'nin eski başkentidir. Oldukça tarihi bir bölgedir çünkü Ruslar tarafından sınır kalesi olarak kurulmuştur. Ancak şuanda en gelişmiş ve kozmopolit şehir olarak görülmektedir. Şehirde uzun uzun binalar, alışveriş merkezleri, restoranlar ve tesisler yer alıyor. Orta Asya'da yer alan en önemli şehirlerden biridir. Çin'e yakın olduğu için artık başkent değildir ancak Orta Asya'nın başkenti olarak görülür. Milattan Önceki dönemlerden kalma birçok tarihi ize de rastlanmaktadır. Mutlaka şehre gidilmeli ve farklı havası tadılmalıdır. Seyahat edecek kişiler tarafından Kazakistan Türkiye arası uçakla kaç saat sorusu da sık sık sorulmaktadır.

Astana

Astana, 1997 yılında Kazakistan Cumhuriyeti'nin başkenti olarak seçilmiştir. Astana şehri eskiden şehir olarak bile adlandırılamayacak bir bölgeydi. Eski zamanlarda buraya insanlar sürgüne gönderilirdi. Ancak şimdilerde farklı ve gelişmiş bir şehir olarak görülür. Astana'da gezilecek müzeler, camiiler, saraylar bulunur. Mutlaka bu bölge gezilmelidir. Ulaşımı da oldukça kolay bir bölgedir.

Balkaş

Ekonomisi gelişmiş bir şehirdir. Özellikle yer altı zenginliği açısından bol çeşitli bir bölgedir. En yaygın olan yer altı zenginliği ise bakırdır. Hala bakır çıkarılarak ekonomi desteklenir. Ancak burada toksik madde çıkışına da rastlanmaktadır. Kazakistan Türkiye uçak bileti fiyatları doğru şekilde takip edilerek Balkaş'a ulaşım sağlanmaktadır.

Kazakistan’da Gezilecek Yerler

Kazakistan'a gidişlerde Kazakistan Türkiye uçak seferleri doğru şekilde öğrenilmelidir. Biletler alındıktan sonra ise Kazakistan'da gezilecek birçok farklı nokta bulunur. Bu gezi yerleri doğru rotasyonlarla görülmelidir.

Kazakistan'da Deniz Turizmi İçin Nerelere Gidilir?

Kazakistan ülkesi Hazar Denizi'ne sınırı olan bir bölgedir. Deniz turizmi de hızla gelişmektedir. Deniz turizmi için birçok ile gidilebilir. Bu kentlerde plajlar hızla artmaktadır. Ayrıca deniz ürünü yiyecekler de sık sık tüketilebilir.

Kazakistan'dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Kazakistan'da alınabilecek birçok farklı ürün bulunmaktadır. Genelde yer altı zenginliklerinden yapılan özel hediyelik eşyalar alınabilir. Bu hediyelik eşyalar arasında altın, demir, gümüş gibi alternatifler bulunmaktadır. Ayrıca Dombıra Kazakistan'ın en ünlü müzik aletlerinden biridir. Hediye olarak da bu müzik aleti alınabilir. Almatı hediyelik eşya alabilmek için en uygun şehirlerden biridir. Birçok alışveriş merkezi alternatifi Kazakistan'da yer almaktadır.

Kazakistan'ın Doğal Güzellikleri

Kazakistan'da birçok farklı doğal güzellik alternatifleri bulunmaktadır. Bu doğal güzellikleri keşfedebilmek için ise ülkeye gitmek yeterlidir. Pembe Flamingolar, Kum Kızılı, Step Yeşili, Batık Orman, Aral Gölü, Kaya Bölgeleri Kazakistan'da yer alıyor. Hem yeşil hem de mavi güzellikler söz konusudur.

Kazakistan'da Gezilecek Tarihi Yerler

Kazakistan'da keşfedilecek birçok tarihi bölge bulunur. Hoca Ahmed Yesevi Türbesi, Kazakistan Milli Tarih Müzesi, Çimbulak Kayak Tesisleri, Hazret Sultan Camii, Büyük Almatı Gölü, Nur Astana Camii, Baiterek Kulesi, Çimkent, Aktav gezilecek yerler arasında bulunuyor. Farklı ancak göze hitap eden alanlardır.

Kazakistan Gezi Rehberi

Kazakistan ülkesinde rahatlıkla gezebilmek için birçok toplu taşıma aracı kullanılabilir. Gezi rotası oluşturulurken mutlaka ulaşım haritası da çıkarılmalıdır. Otobüs sık kullanılan ulaşım aracıdır. Ayrıca taksiler kullanılabilir, araç kiralanabilir. Sonrasında Astana'da yer alan her tarihi ve doğal güzelliğe sahip olan bölge gezilebilir.

 

Kazakistan’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Sorpa
Kesbe Koje
Beşparmak
Lagman

Kişiler Kazakistan Türkiye uçuş süresi tamamladıktan sonra acıkabilir. Ülkenin değişik kültürdeki yiyeceklerinin tadına bakabilirsiniz.

Vazgeçilmez Lezzetlerden Biri Olan Sorpa

Sofra da en vazgeçilmez lezzetlerden biri Sorpa'dır. Kuyruk yağı, koyun eti, yoğurt, pirinç, soğan dereotu, ayva yaprağı, yapılan bir yiyecektir. Kokusu ayvaya benzer. Ancak bol vitaminli bir yiyecektir.

Et Suyu İle Yapılan Çorba Kesbe Koje

Bizdeki tavuk suyuna çorba onlarda Kesbe Koje olarak adlandırılmaktadır. Et suyu ile yapılan bu çorba içerisine bol bol erişte eklenmektedir. Hastalık günlerinde içilen bir çorba türüdür.

Beş Parmak Kullanılarak Yenilen Beşparmak

Elle yenilen Beşparmak yiyeceği birçok farklı ürün birleşerek elde edilmektedir. Kemikli et, kuru soğan, un, yumurta kullanılarak yapılan bir yiyecektir. Patates ve havuç ile servis edilir ayrıca içerisine de zencefil eklenmektedir. Kokusu da tadı da farklı olan bir yiyecektir. Mutlaka tüketilmelidir.

Kuyruk Yağı ile Yapılan Lagman

Tel hamuru, et kullanılarak yapılan sulu bir yemektir. İçerisine kuyruk yağı eklenir.

Koyun Kellesi Kullanılarak Yapılan Miypilav

Bu yiyecek koyun kellesi kullanılarak yapılmaktadır. Soğan tuz karabiber ile marine edilerek servis edilir.

Kazakistan'da Yenilecek En Güzel Yemekler

Kazakistan birbirinden farklı yiyeceklere sahiptir. Kazakistan Türkiye uçuş süresi tamamlandıktan sonra bu yiyecekler tüketilebilir. Sorpa, lagman, kesbe koje, beşparmak tüketilebilecek lezzetli yiyecekler arasında yer alır. Kazak mutfağı Türk mutfağı ile benzerdir ancak farklılıklar bulunur.

Kazakistan Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Taşkent - Almatı 626,37 TL 1 Saat 30 Dakika
İstanbul - Aktau 802,93 TL 3 Saat 15 Dakika
Bakü - Aktau 840,27 TL 50 Dakika
Prag - Almatı 910,48 TL 13 Saat 15 Dakika
İstanbul - Chimkent 969,92 TL 5 Saat
Aktau - Almatı 994,75 TL 2 Saat 55 Dakika
Antalya - Aktau 1.055,54 TL 6 Saat 30 Dakika
Almatı - Astana 1.085,87 TL 1 Saat 40 Dakika
Astana - Almatı 1.095,16 TL 1 Saat 35 Dakika
Bodrum - Aktau 1.104,96 TL 8 Saat 30 Dakika
Bakü - Almatı 1.105,24 TL 3 Saat 10 Dakika
Ankara - Aktau 1.150,62 TL 5 Saat
Tiflis - Almatı 1.167,28 TL 9 Saat 25 Dakika
İstanbul - Almatı 1.180,00 TL 7 Saat 20 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Kazakistan ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Burçlara Göre Gezi Rehberi
Burçlara Göre Gezi Rehberi
22 Temmuz 2019
Her burcun karakteri ayrı. Bu nedenle her burca özel tatil rotalarını sizin için listeledik. Koç Burcu Koç burcu dediğimiz zaman aklımıza macera gelir. Enerjik ve özgür ruhları ile koçlar doğa sporl
Efsane Geri Döndü! Game of Thrones’un Çekildiği Şehirleri Merak Ediyor Musunuz?
Efsane Geri Döndü! Game of Thrones’un Çekildiği Şehirleri Merak Ediyor Musunuz?
13 Mayıs 2019
Game of Thrones geçtiğimiz 15 Nisan’da son sezonunun ilk bölümü ile yayına girdi. Beklenen 2 yıl geride kaldı. Muhteşem Westeros’u ise ekranlarımızda son kez izliyoruz. Game of Thrones dünyasına hayat
Ne Kadar İsteseniz de Seyahat Edemeyeceğiniz 5 Yer
Ne Kadar İsteseniz de Seyahat Edemeyeceğiniz 5 Yer
24 Eylül 2018
Dünyanın pek çok yerine seyahat etmeyi seviyoruz. Bazen popüler yerleri tercih ederken bazen de keşfedilmemiş sakin yerleri arıyoruz. Seyahat edebileceğimiz pek çok güzel alternatif var. Bunların yanı
Seyahat Kullanımına En Uygun 6 Kamera Önerisi
Seyahat Kullanımına En Uygun 6 Kamera Önerisi
20 Eylül 2018
Seyahate çıkmak çoğu insan için vazgeçilmez bir tutku. Yeni yerler görmek, yeni kültürler keşfetmek en güzel deneyimlerden biri. Seyahatlerde fotoğraf çekilmeyi hepimiz çok seviyoruz. Gittiğimiz yerde

Kazakistan Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Kostanay
Birbirinden güzel meyveleri var gidin tadın bence pişman olmazsınız
Karaganda
Tur ile gittik, gerçekten güzeldi. İkramlar falan on numaraydı
Chimkent
Otobüs ile yolculuk yaptık keyifliydi teşekkürler.
Atrau
Gerçekten keyif alarak tatil yaptık iyi ki gitmişiz
Astana
Bu kadaar güzel bir yapısı olabilir bir şehrin ya yemin ederim muazzam
Almatı
Hiç geri dönmek istemediğim bir şehir, gittiğimde kendimi zincirlemek istiyorum
Aktyubinsk
Tam bir cennetten köşe yemin ederm
Aktau
Birbirinden farklı insan ve doğa güzelliği daha ne olsun
Kostanay
Kurban bayramında oradayım kısmetse.
Karaganda
Biz çok keyif aldık, kamp yapmıştık güzel bir tatil oldu bizim için
Chimkent
Pazarlık yapmayı seven bir millet güzel pazarlık yapıyorlar satışlarda
Atrau
Şehre aşık olunur mu demeyin, burayı görmeden karar vermeyin bence
Astana
Pek memnun kaldığım söylenemez ama yine de güzeldi farklılık oldu
Almatı
kazançları az ama mutlu insanlar insanlarını sevdim
Aktyubinsk
çok eski bi şehir binaları yapıları eski ama güzel
2
48
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Kazakistan Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 16.09.2019 20:24:49 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Chimkent, (CIT)
CIT
KZ

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=66350
/
66350