1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Kazakistan Uçak Bileti

Kazakistan Nüfusu
17 Milyon
Kazakistan Başkenti
Astana
Kazakistan Resmi Dili
Kazakça
Kazakistan Zaman Dilimi
GMT +6
Kazakistan Para Birimi
Kazakistan Tengesi (KZT)
Ortama Yemek Fiyatı
18 TL
Kazakistan Telefon Kodu
+7
Ortama İçecek Fiyatı
9.80 TL
İstanbul - Astana Uçuş Süresi
5 Saat 42 Dk
İstanbul - Astana Uçuş Mesafesi
3.907 Km

En Ucuz Türkiye - Kazakistan Uçak Seferleri

İstanbul - Almatı
Türk Hava Yolları
21 Şub 2020
29 Şub 2020
27 Şub 2020
İzmir - Almatı
Türk Hava Yolları
03 Mar 2020
17 Mar 2020
İstanbul - Aktau
Azerbaijan Airlines
16 Mar 2020
İstanbul - Atrau
Air Astana
17 Mar 2020
İstanbul - Astana
Lot Polish Airlines
11 Mar 2020
16 Mar 2020
Antalya - Astana
S7 Airlines
03 Mar 2020
10 Mar 2020
Ankara - Astana
Türk Hava Yolları
23 Şub 2020
İzmir - Astana
Türk Hava Yolları
24 Şub 2020
Kayseri - Almatı
Türk Hava Yolları
21 Şub 2020

En Ucuz Kazakistan Kalkışlı Uçak Seferleri

Aktau - İstanbul
Atlasglobal
27 Şub 2020
Astana - İstanbul
Aeroflot Russian Airlines
28 Şub 2020
23 Şub 2020
03 Mar 2020
01 Mar 2020
12 Mar 2020
21 Şub 2020
Atrau - İstanbul
Aeroflot Russian Airlines
19 Şub 2020
Astana - Ankara
Türk Hava Yolları
19 Şub 2020
Aktyubinsk - İstanbul
Aeroflot Russian Airlines
18 Şub 2020
Astana - Antalya
S7 Airlines
17 Mar 2020
Almatı - Tiflis
Air Astana
05 Mar 2020
Chimkent - Antalya
Air Astana
16 Mar 2020
Almatı - Seul
Air Astana
07 Mar 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Kazakistan Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Kazakistan'a Nasıl Gidilir?

Kazakistan'a gidiş için İstanbul'dan Atatürk Havalimanı tercih edilebilir. Genelde uçuşlar Atatürk Havalimanı üzerinden sağlanmaktadır. Birçok havayolu firması sayesinde günlük 90'a yakın uçuş yapılmaktadır. Ancak uçuşların çoğu aktarmalı şekilde gerçekleşmektedir. Kazakistan uçak bileti almak isteyen kişiler birbirinden farklı hava yolu firmalarından alabilirler.

 Ukraine Intl Airlines, Aeroflot, Air Astana, Türk Havayolları, JSC Aircompany Scat, Utair Aviation JSC, Aegean Airlines, Lufthansa, Flydubai, Finnair, Royal Air Maroc, Iran Air, Lot Polish Airlines markaları İstanbul'dan Astana'ya gidişi olan hava yolu firmalarıdır. Kazakistan uçak bileti rezervasyon yapıldığında sorun olmadan kolaylıkla ulaşım sağlanabilir.

Seyahat etmek için genelde tercih edilen markalardan biri de Türk Hava Yolları oluyor. Türk Hava Yolları kullanılarak uçuş hizmeti alınmak istendiği takdirde Biletall.com’da Kazakistan uçak bileti THY olarak aratma yapılmaktadır. Online şekilde bilet satışı gerçekleştirilen Biletall.com’a ulaşım sağlanır ve böylece kolaylıkla bilet temin edilebilir. Kazakistan uçak bileti fiyatları konusunda da online bilet sayesinde birtakım bilgiler elde edilebilir. Herkes bütçesine uygun olan uçak biletini satın alabilir.

Kazakistan Vize Şartları Neler?

Kazakistan Vize İstiyor mu?
Hayır
Kazakistan Vizesiz Kalınabilecek Süre
30 Gün
Kazakistan Vize Şartları

Kazakistan'a en ucuz Kazakistan uçak bileti ile gitmek isteyen kişiler bu imkânı kolaylıkla elde edebilirler. Ancak bilet almadan önce ülkenin uyguladığı vize şartlarını doğru şekilde bilmenin büyük ölçüde faydası bulunmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları hangi pasaporta sahip olursa olsun vize almalarına ihtiyaç duyulmamaktadır. Ülkeye girişten itibaren ilk 30 gün kişiden vize aranmaz, almasına da gerek yoktur. Ancak kalış süresi 30 günü aşacaksa vize başvurusunda bulunmak gerekir. Kazakistan Türkiye uçak biletleri alındıktan sonra gidilebilir.

Kazakistan ülkesine gidişlerde vize şart koşulmadığı için herhangi bir vize ücreti de ödenmemektedir. Ancak kalış süresi 30 günü geçecekse özel olarak vize ücreti talep edilebilir.

Kazakistan’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
İlkbahar
En Ucuz Ay
Nisan
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Haziran

Kazakistan'da kışlar çok soğuk ve sert geçmektedir. Kasım ayından itibaren sıcaklıklar hızla düşmektedir. Bu nedenle ülkeyi ziyaret için ilkbahar ve yaz ayları uygundur. Eylül ayı da aynı şekilde ziyaret edilebilecek uygun bir zamandır.

Kazakistan Hakkında Bilgiler

Kazakistan doğal kaynaklar bakımından en zengin ülkelerden biridir. Petrol, demir, uranyum, altın rezervleri oldukça fazla olan bir ülkedir. Ülkede ana gelir kaynağı yer altı zenginliklerinin ihracatıdır. Ayrıca burada tarım da fazlasıyla gelişmiştir.

Kazakistan'ın Başkenti

Kazakistan devletinin başkenti efsanelerle ünlü Astana'dır.

Kazakistan Nüfusu - Kazakistan Resmi Dili

Kazakistan'ın nüfusu 17 milyondan fazladır. Ülke içerisinde kullanılan resmi dil ise Kazakça'dır.

Kazakistan Para Birimi

Kazakistan devletinin resmi para birimi ise Tenge'dir.

Kazakistan'da Saat Kaç?

Türkiye'de saat 14.00 iken Kazakistan'da 17.00'dır. Yani Kazakistan Türkiye saat farkı -3 şeklindedir. Ülkemizden 3 saat ileride bir saattedir.

Kazakistan'da Ne Ucuz? Kazakistan'dan Gelirken Ne Getirilir?

Kazakistan'da yer altı zenginlikleri ve dokumacılık oldukça gelişmiştir. Hediyelik eşya alımı da ülkede ünlü olan ürünlerle paralel şekilde değişmektedir. Kazakistan'dan gelirken getirilecek hediyelik eşyalar arasında ahşap, deri, keçe, gümüş ve altındır. Ayrıca ülke de Dombra adı verilen özel bir çalgı aleti bulunur. Bu çalgı aleti de ülkeden gelirken hediye olarak getirilebilir. Kullanışlı ve farklı bir hediyelik eşyadır.

Kazakistan Nerede?

Kazakistan’a Uçmak İçin 5 Sebep

• Yaz Tatili
• Kazakistan Mutfağı
• Kazakistan Kültürü Ve Tarihi
• Kazakistan Festivalleri
• Kayak Merkezi
  1. Kazakistan, Hazar Denizi'ne kıyısı olan bir ülkedir. Ülkede deniz turizmi hızla gelişmeye başlamıştır. Artık kişiler deniz turizmi için farklı yerlere gitmek yerine ülkelerindeki imkanlardan yararlanmaya başlamıştır. Plajlar ve değişik kumsallar deniz tatili için tercih edilebilir. En ucuz Kazakistan uçak bileti alındıktan sonra gidilebilir.
  2. Kazakistan Mutfağı Türk mutfağı ile benzer bir mutfak türüdür. Ancak elbette farklılıklar bulunur. Bu farklılık mutlaka keşfedilmelidir. Kazakistan'a gidildiğinde mutlaka değişik tatlar denenmelidir. Farklı restoranlar ve kafeler tercih edilebilir.
  3. Kazakistan kültürü ve tarihi Türk kültürü ve tarihine oldukça benzerdir. Ancak Sovyetler'in de izini taşıdığı için değişiklikler söz konusudur.
  4. Festivaller açısından en aktif şehirler Almaata, Karaganda ve Astana'dır. Bu şehirlerde sık sık festivaller yapılıyor. Film festivalleri, yiyecek festivalleri ve müzik festivalleri yapılıyor. Ülkeye gidildiğinde mutlaka bu festivallerden yararlanılmalıdır.
  5. Kayak merkezleri Kazakistan'da oldukça yaygındır. Dağlık alanlarda kışları oldukça kar yağar ve bu alanlar kayak turizmi için değerlendirilmektedir. Kayak turizmi için mutlaka Kazakistan'a uğranması gerekir.

Kazakistan’ın En Güzel Şehirleri

Kişiler Kazakistan Türkiye uçak bileti aldığı takdirde ülkeye giderek kolaylıkla gezi yapabilirler. Kazakistan ülkesi içerisinde birçok farklı ve eğlenceli şehirler bulunuyor. Mutlaka gezilmesi gerekir.

Almatı

Yeni adı Almatı olan Alma-ata Kazakistan Cumhuriyeti'nin eski başkentidir. Oldukça tarihi bir bölgedir çünkü Ruslar tarafından sınır kalesi olarak kurulmuştur. Ancak şuanda en gelişmiş ve kozmopolit şehir olarak görülmektedir. Şehirde uzun uzun binalar, alışveriş merkezleri, restoranlar ve tesisler yer alıyor. Orta Asya'da yer alan en önemli şehirlerden biridir. Çin'e yakın olduğu için artık başkent değildir ancak Orta Asya'nın başkenti olarak görülür. Milattan Önceki dönemlerden kalma birçok tarihi ize de rastlanmaktadır. Mutlaka şehre gidilmeli ve farklı havası tadılmalıdır. Seyahat edecek kişiler tarafından Kazakistan Türkiye arası uçakla kaç saat sorusu da sık sık sorulmaktadır.

Astana

Astana, 1997 yılında Kazakistan Cumhuriyeti'nin başkenti olarak seçilmiştir. Astana şehri eskiden şehir olarak bile adlandırılamayacak bir bölgeydi. Eski zamanlarda buraya insanlar sürgüne gönderilirdi. Ancak şimdilerde farklı ve gelişmiş bir şehir olarak görülür. Astana'da gezilecek müzeler, camiiler, saraylar bulunur. Mutlaka bu bölge gezilmelidir. Ulaşımı da oldukça kolay bir bölgedir.

Balkaş

Ekonomisi gelişmiş bir şehirdir. Özellikle yer altı zenginliği açısından bol çeşitli bir bölgedir. En yaygın olan yer altı zenginliği ise bakırdır. Hala bakır çıkarılarak ekonomi desteklenir. Ancak burada toksik madde çıkışına da rastlanmaktadır. Kazakistan Türkiye uçak bileti fiyatları doğru şekilde takip edilerek Balkaş'a ulaşım sağlanmaktadır.

Kazakistan’da Gezilecek Yerler

Kazakistan'a gidişlerde Kazakistan Türkiye uçak seferleri doğru şekilde öğrenilmelidir. Biletler alındıktan sonra ise Kazakistan'da gezilecek birçok farklı nokta bulunur. Bu gezi yerleri doğru rotasyonlarla görülmelidir.

Kazakistan'da Deniz Turizmi İçin Nerelere Gidilir?

Kazakistan ülkesi Hazar Denizi'ne sınırı olan bir bölgedir. Deniz turizmi de hızla gelişmektedir. Deniz turizmi için birçok ile gidilebilir. Bu kentlerde plajlar hızla artmaktadır. Ayrıca deniz ürünü yiyecekler de sık sık tüketilebilir.

Kazakistan'dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Kazakistan'da alınabilecek birçok farklı ürün bulunmaktadır. Genelde yer altı zenginliklerinden yapılan özel hediyelik eşyalar alınabilir. Bu hediyelik eşyalar arasında altın, demir, gümüş gibi alternatifler bulunmaktadır. Ayrıca Dombıra Kazakistan'ın en ünlü müzik aletlerinden biridir. Hediye olarak da bu müzik aleti alınabilir. Almatı hediyelik eşya alabilmek için en uygun şehirlerden biridir. Birçok alışveriş merkezi alternatifi Kazakistan'da yer almaktadır.

Kazakistan'ın Doğal Güzellikleri

Kazakistan'da birçok farklı doğal güzellik alternatifleri bulunmaktadır. Bu doğal güzellikleri keşfedebilmek için ise ülkeye gitmek yeterlidir. Pembe Flamingolar, Kum Kızılı, Step Yeşili, Batık Orman, Aral Gölü, Kaya Bölgeleri Kazakistan'da yer alıyor. Hem yeşil hem de mavi güzellikler söz konusudur.

Kazakistan'da Gezilecek Tarihi Yerler

Kazakistan'da keşfedilecek birçok tarihi bölge bulunur. Hoca Ahmed Yesevi Türbesi, Kazakistan Milli Tarih Müzesi, Çimbulak Kayak Tesisleri, Hazret Sultan Camii, Büyük Almatı Gölü, Nur Astana Camii, Baiterek Kulesi, Çimkent, Aktav gezilecek yerler arasında bulunuyor. Farklı ancak göze hitap eden alanlardır.

Kazakistan Gezi Rehberi

Kazakistan ülkesinde rahatlıkla gezebilmek için birçok toplu taşıma aracı kullanılabilir. Gezi rotası oluşturulurken mutlaka ulaşım haritası da çıkarılmalıdır. Otobüs sık kullanılan ulaşım aracıdır. Ayrıca taksiler kullanılabilir, araç kiralanabilir. Sonrasında Astana'da yer alan her tarihi ve doğal güzelliğe sahip olan bölge gezilebilir.

 

Kazakistan’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Sorpa
Kesbe Koje
Beşparmak
Lagman

Kişiler Kazakistan Türkiye uçuş süresi tamamladıktan sonra acıkabilir. Ülkenin değişik kültürdeki yiyeceklerinin tadına bakabilirsiniz.

Vazgeçilmez Lezzetlerden Biri Olan Sorpa

Sofra da en vazgeçilmez lezzetlerden biri Sorpa'dır. Kuyruk yağı, koyun eti, yoğurt, pirinç, soğan dereotu, ayva yaprağı, yapılan bir yiyecektir. Kokusu ayvaya benzer. Ancak bol vitaminli bir yiyecektir.

Et Suyu İle Yapılan Çorba Kesbe Koje

Bizdeki tavuk suyuna çorba onlarda Kesbe Koje olarak adlandırılmaktadır. Et suyu ile yapılan bu çorba içerisine bol bol erişte eklenmektedir. Hastalık günlerinde içilen bir çorba türüdür.

Beş Parmak Kullanılarak Yenilen Beşparmak

Elle yenilen Beşparmak yiyeceği birçok farklı ürün birleşerek elde edilmektedir. Kemikli et, kuru soğan, un, yumurta kullanılarak yapılan bir yiyecektir. Patates ve havuç ile servis edilir ayrıca içerisine de zencefil eklenmektedir. Kokusu da tadı da farklı olan bir yiyecektir. Mutlaka tüketilmelidir.

Kuyruk Yağı ile Yapılan Lagman

Tel hamuru, et kullanılarak yapılan sulu bir yemektir. İçerisine kuyruk yağı eklenir.

Koyun Kellesi Kullanılarak Yapılan Miypilav

Bu yiyecek koyun kellesi kullanılarak yapılmaktadır. Soğan tuz karabiber ile marine edilerek servis edilir.

Kazakistan'da Yenilecek En Güzel Yemekler

Kazakistan birbirinden farklı yiyeceklere sahiptir. Kazakistan Türkiye uçuş süresi tamamlandıktan sonra bu yiyecekler tüketilebilir. Sorpa, lagman, kesbe koje, beşparmak tüketilebilecek lezzetli yiyecekler arasında yer alır. Kazak mutfağı Türk mutfağı ile benzerdir ancak farklılıklar bulunur.

Kazakistan Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Taşkent - Almatı 445,71 TL 1 Saat 30 Dakika
Bişkek - Almatı 473,35 TL 55 Dakika
Taşkent - Astana 502,41 TL 2 Saat
İstanbul - Almatı 765,28 TL 5 Saat 30 Dakika
Bişkek - Astana 791,89 TL 11 Saat 40 Dakika
Ankara - Almatı 893,90 TL 15 Saat
Bakü - Aktau 897,90 TL 51 Dakika
Trabzon - Almatı 951,85 TL 19 Saat 5 Dakika
Antalya - Almatı 956,90 TL 20 Saat 25 Dakika
Diyarbakır - Almatı 1.004,65 TL 19 Saat
İzmir - Almatı 1.043,02 TL 8 Saat 30 Dakika
Bodrum - Almatı 1.048,90 TL 17 Saat 10 Dakika
Almatı - Chimkent 1.064,87 TL 1 Saat 25 Dakika
Lefkoşa - Almatı 1.068,90 TL 13 Saat 15 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Kazakistan ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

2020 Yılında Vizesiz Gidebileceğiniz Asya Ve Avrupa Ülkeleri
2020 Yılında Vizesiz Gidebileceğiniz Asya Ve Avrupa Ülkeleri
29 Ocak 2020
Eğer tatil zamanlarınızı siz de yurt dışında geçirmek niyetindeyseniz ve vize problemi başınızı arıtıyorsa tam da sizin için geldik! Bu yazı ile o hep başınızı ağrıtan, günün sonunda istemsizce ert
Dünyada Kış Aylarının En Soğuk Geçtiği 8 Şehir
Dünyada Kış Aylarının En Soğuk Geçtiği 8 Şehir
06 Aralık 2017
Ülkemizde kış yeni başlıyor olsa da dünyanın pek çok yerinde havalar çoktan soğudu. Kış tatili yapmak isteyenler için oteller dolmaya başladı. Güneşin bakıp da geçtiği, kar yağışının durmadığı, kış me
Her Dil Bir İnsan: Dünyada En Çok Konuşulan Diller
Her Dil Bir İnsan: Dünyada En Çok Konuşulan Diller
02 Kasım 2016
Dilin, dünya üzerinde yaşayan her insan için mücevher kadar değerli olduğunu düşünüyoruz. Çünkü anlaşabilmenin, duyguları ifade edebilmenin en sağlıklı yoludur. Tabii ki jestler ve mimikler bize eşlik
Vize İstemeyen Ülkelerin Tam Listesi
Vize İstemeyen Ülkelerin Tam Listesi
18 Ekim 2016
İnsanoğlu seyahate çıkmadan önce hiçbir engelle karşılaşmak istemez.  Gezerken zorluklarla karşılaşmayacağınız, vize istemeyen ülkeler hangileridir? Liste halinde incelemek isteyebilirsiniz.  Son döne

Kazakistan Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Ş*** E***
18 Ekim Cuma
Kostanay
Farklı pek çok yeri var
E*** M***
7 Eylül Cumartesi
Karaganda
Tek sefer gidince doyamıyorsunuz
2
51
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Kazakistan Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 18.02.2020 10:50:37 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Chimkent, (CIT)
CIT
KZ

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=60507
/
60507