Endonezya Uçak Bileti

Endonezya Hakkında Bilgiler

Endonezya, nüfus yoğunluğuna sahip ülkelerden bir tanesi olmasına ek olarak bu ülkede hâkim olan iklim tropikal iklimdir.

Endonezya, tropikal iklimin hâkim olduğu son derece güzel ve görülmeye değer bir ülkedir. Bu ülkede Türk Büyükelçiliği de mevcuttur ve vatandaşların konsolosluk himayesinden istifade etmesi son derece kolay olacaktır. Bu ülkeye direkt uçuş mevcuttur. Endonezya ucuz uçak bileti bulmak isteyen gezginler, Biletall.com'dan istifade edebilirler. Endonezya Türkiye uçak biletleri Biletall.com'da fiyatları ve kalkış saatleri ile detaylı bir şekilde yer alacaktır.

Endonezya'ya gitmek isteyenlerin farklı hava yolu firmalarından yararlanması da mümkündür. Ancak gezginler için Low Cost uçak seferleri bulmak pek zordur. Ancak gezginler belirli dönemlerde kampanyalı olarak satışa sunulan Endonezya uçak bileti THY imkanlarından yararlanması mümkün olabileceği gibi aktarmalı olarak da istifade edebileceği daha avantajlı yöntemleri kullanması mümkündür.

Endonezya Türkiye uçak bileti fiyatları göz önüne alındığı zaman sadece hava yollarına ait siteler ile yetinilmesi yanlıştır. Ne de olsa Biletall.com'da çok daha avantajlı fiyatlar zaman zaman yer alabilir ve bunları muhakkak dikkate almak lazımdır. Endonezya ucuz uçak bileti de bu şekilde temin edilebilir.

Endonezya, vize istemeyen bir ülkedir. Her ne kadar iki sene öncesinde Endonezya Türkiye uçak biletleri alındıktan sonra vize için başvurular gerekse ya da kapı vizesi alınabilse dahi bu da tamamen kaldırıldı. Artık gezginler sadece pasaportları ile gidebiliyor. Bu sayede Endonezya uçak bileti fiyatları üzerine herhangi bir masraf eklenmiyor.

Bu ülkeye gitmek isteyen gezginlerin son derece kolay bir şekilde ülkeye giriş yapması mümkün olduğu gibi uygun mevsim de ucuz biletlerin yer aldığı kış mevsimidir. Aynı zamanda bu ülkede tropikal iklim hâkim olduğundan dolayı herhangi bir şekilde kar yağışı ve benzeri durum söz konusu olmayacaktır. ucuz gün ise hafta ortası olan çarşamba günüdür.

Endonezya, nüfus yoğunluğu açısından dünyada dördüncü sırada yer alan bir ülkedir. Aynı zamanda ülkede çok benimsenmiş olan din İslam'dır.

Endonezya'nın Başkenti

Endonezya'nın başkenti hemen her imkânın yer aldığı Cakarta'dır.

Endonezya Nüfusu - Endonezya Resmi Dili

Endonezya'nın resmi dili Endonezce'dir. Endonezya'nın nüfusu ise 261 milyondur. Bu sayede dünyanın kabalık Müslüman ülkesi olma özelliğini elinde bulundurur.

Endonezya Para Birimi

Endonezya para birimi Endonezya Rupisi'dir. ülkenin milli parası budur.

Endonezya'da Saat Kaç?

Endonezya Türkiye saat farkı normal şartlar altında -6'dır. Endonezya, GMT +8 saat diliminde yer alır. Ancak yaz aylarında bu fark normal şartlar altında -7'ye kadar çıkar.

Endonezya'da Ne Ucuz? Gelirken Ne Getirilir?

Endonezya'da el işleri son derece uygun fiyatlıdır. Bu bağlamda çok sayıda tekstil ürünleri alınabilir. Ancak Endonezya Türkiye uçak seferleri için bagaj hakkı sınırına da dikkat edilmesi lazımdır. Şayet bu sınır aşılmıyor ise egzotik desenlere ve mükemmel renklere sahip olan kumaş ve kıyafetler satın alınabilir.

Endonezya, gezip görmek için çok sayıda sebebe sahiptir. Endonezya Türkiye uçak biletleri fiyatları da bundan dolayı kendisini rahatlıkla amorti edecektir.

Endonezya, nüfus yoğunluğu açısından düşünüldüğü zaman 4. sırada yer alır. Aynı zamanda dünyanın kalabalık Müslüman ülkesi olarak da dikkat çekecektir. İşte bu gibi kendisine has özellikleri ön plana çıkan bir devlet her daim ilgi çekici olacaktır.

Endonezya'da tropikal iklim hakimdir. Dolayısıyla hiçbir zaman dondurucu soğuklar mevcut olmayacak ve yılın pek çok günü gerçekleşen yağışlar çok daha sıra dışı bir gezi olmasını sağlayacaktır. öte yandan bu yağmurların ılık bir havada yağması da ayrıca keyifli olacaktır.

Endonezya'nın tropikal iklimi sayesinde hemen her türlü tropikal meyveyi denemek mümkün olabilecektir. öyle ki adının dahi duyulmadığı pek çok meyve kahvaltı sofralarında ve sokak satıcılarında yer alacaktır.

Endonezya'ya seyahat edilmesini daha cazip hale getirecek olan bir diğer unsur ise direkt uçuş bulunmasıdır. Cakarta ile İstanbul arasında icra edilen bu uçuşlar uzun mesafeli kategorisindedir. Endonezya Türkiye uçuş süresi yaklaşık 11 saat sürecektir.

Bu ülkede yemekler de diğer Uzakdoğu ülkelerine göre daha az rahatsız edici niteliklere sahiptir. Ne de olsa Müslüman bir ülkedir ve Uzakdoğu'ya gidenlerin yaşadığı pek çok tereddüt burada mevcut olmayacaktır.

Endonezya, her açıdan gezip görmeye ve yaşamaya değer çok sayıda şehir barındırır. Bu şehirler aynı zamanda dünyaca ünlü tatil yörelerini de kapsar. üstelik bu tatil yörelerinin ücretleri dünya çapında ünlü olan pek çok yere göre çok daha uygun fiyatlıdır demek yanlış olmayacaktır.

Bali

İşte Endonezya'nın tüm dünyada üne sahip bir şehri burasıdır. Turkuaz renk suları ve eşsiz plajları ile beraber unutulmaz bir tatil deneyimi yaşatmak için hazırdır. Bununla beraber Endonezya'da Bali'ye de direkt uçuş imkânı mevcuttur. Bu sayede tatilciler için eşsiz bir rotaya da bu şekilde rahat bir şekilde ulaşılmış olacaktır.

Cakarta

Bu şehir de Endonezya'nın başkenti olması yönünden muhakkak görülmeye değer bir yerdir. Bununla beraber Cakarta'da gezginler ülkenin gerçek kültürünü de keşfedebilir. Yer yer göze çarpan devasa binaları ile işlek şehir olarak da ifade edilebilir. Ayrıca yöresel yemekleri tatmak adına da bu kent eşsiz fırsatlar sunacaktır.

Sumatra

Volkanik bir ada olan Sumatra, dünyaca ünlü kahveleri ile de gezginleri fazlasıyla memnun edecektir. Aynı zamanda bu kahvelerin yanı sıra eşsiz doğası ile de tam anlamıyla büyüleyici bir adadır. Bu adada yer alan akarsular dahi başlı başına turistik bir potansiyel meydana getirmek adına yeterli olacaktır. Aynı zamanda biyolojik çeşitlilik bakımından da Sumatra, doğa meraklısı gezginler adına bulunmaz bir fırsattır.

Endonezya Türkiye uçak saatleri arasından uygun olan seçildikten sonra Endonezya yolculuğu başlayabilir. Bu durumda nerelerin gezileceğinin de araştırılması çok daha verimli bir gezi adına yararlı olacaktır.

Endonezya'da Deniz Turizmi İçin Nerelere Gidilir?

Endonezya'da deniz turizmi dendiği zaman şüphe yok ki akla ilk olarak Bali gelecektir. Ancak buna karşın belirgin bir sınırlama yapılması da doğru değildir. Ne de olsa Endonezya çok sayıda adadan meydana gelen bir ülkedir ve pek çok noktası deniz turizmi için elverişlidir.

Endonezya'dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Endonezya'nın başkenti olan Cakarta, alışveriş yapmak adına mantıklı yerlerden bir tanesidir. Ne de olsa bu denli büyük bir şehirde hem çok sayıda alışveriş merkezi hem de çok sayıda yöresel çarşı bulmak mümkün olacaktır. Ayrıca Bali Adası'nda da turistlerin alışveriş yapmasını mümkün kılan çok sayıda imkan mevcut olacaktır. Endonezya'dan satın alınabilecekler ise daha ziyade el işi ürünlerdir. Bunlaın başında tekstil gelir. Egzotik renkler ile bezenmiş tekstil ürünleri son derece zevki tasarımlara sahiptir.

Endonezya'nın Doğal Güzellikleri

Endonezya'nın doğal güzellikleri saymakla bitmeyecek kadar çoktur. İşte bunların başında da her şeyden önce Sumatra adası gelir. Volkanik yapısı ve akarsuları ile Sumatra yeryüzünün güzel yerlerinden bir tanesidir. Buna ek olarak Endonezya'daki bitki ve hayvan çeşitliliği de bahsetmeye değerdir. Nihayetinde Endonezya'nın Bali adasındaki denizin güzelliğinden söz etmemek de haksızlık olacaktır.

Endonezya'da Gezilecek Tarihi Yerler

Endonezya'da çok sayıda tarihi alan yer alır. Ne de olsa içlerinde Bizans'ın da yer aldığı çok sayıda uygarlık ve imparatorluğun ticaret yolları üzerinde yer almıştır. Bu uygarlıkların her biri de ülkede kendi izlerini bırakmışlardır. Bu tarihi merkezlere ise daha ziyade Cakarta ve Bali Adası'nda rastlanacaktır.

Endonezya Gezi Rehberi

En ucuz Endonezya uçak bileti fırsatını Biletall.com'dan yakalamış olan gezginler pek çok zaman ya Bali Adası ya da başkent Cakarta'dan bu geziye başlayacaktır. Ne de olsa Türkiye'den direk uçuş bulunan iki şehir bunlardır.

Endonezya'da başta başkent Cakarta olmak üzere otobüsler oldukça sık tercih edilen bir ulaşım aracıdır. İşte bu ulaşım araçları pek çok zaman klimalı ve konforludur. öte yandan otobüslerin fiyatlarının uçuk olmadığını da ifade etmek mümkündür. Havaalanından şehir merkezine gitmek için ise gezginlerin DAMRI adı verilen servislerden yana tercihlerini kullanması icap eder. Bu servisler doğrudan Cakarta'nın merkezine ulaşım sağlayacaktır. Servislerin son derece sık geçtiğini ifade etmek de mümkündür.

ülkede pek çok yerde banliyö trenlerini kullanmak da mümkündür. Bu trenler başkent Cakarta'nın pek çok yerine ulaşımı kolay ve hızlı bir şekilde sağlar. Aynı zamanda son derece de güvenilirdir. Bali Adası'nda ise daha ziyade araç kiralama seçeneği ön plana çıkıyor. Aynı zamanda rehberli turlar da mevcut. Aynı zamanda Bali'de Uber uygulamasının da kullanıldığını ve motosiklet kiralamanın mümkün olduğunu bilmekte yarar vardır.

Endonezya mutfağında Hintliler'den Portekizliler'e kadar pek çok uygarlığın ve milletin izlerini görmek mümkündür. Endonezya uçak bileti rezervasyon işlemleri sonrasında gezginler bu lezzetli yemekleri tatmak adına sabırsızlanmaya başlayabilirler.

Asya'nın Vazgeçilmezlerinden

Endonezya'da da pek çok Asya ülkesinde olduğu gibi erişte ve türevleri çok miktarda tüketir. İşte bu yemeklerin başında da bu ülkede son derece ünlü olan biberli erişte yer alır. Ustası tarafından yapıldığında Türk yemeklerini özletmeyecek kadar lezzetli olur.

Pilavın Sarısı

Endonezya mutfağının temel taşlarından bir tanesi pirinçtir. Bundan dolayı milli yemekler arasında çok zaman pilav yer alır. Nası Kunning de Hindistan cevizi sütünün de yer aldığı bir pilav türüdür. Ayrıca içerisinde hardal tohumunun da yer aldığı çok sayıda malzeme yer alır.

Bu Nasıl Muhteşem Sos?

Endonezya'da nadiren rastlanacak tavuk yemeklerinden bir tanesi de Sambal Oleak soslu tavuktur. çok yüzeysel bir şekilde ifade etmek icap ederse kırmızıbiber sosu da denilebilir. Endonezya Türkiye uçak biletleri tarafından sunulan lezzetli imkanlardan biri de bu yemek olacaktır.

Gerçekte Nereye Ait?

Her ne kadar sadece Endonezya'ya ait olmasa da tavada pişirilmiş bu ekmek çeşidi de bu topraklarda sıklıkla tüketilir. Endonezya Türkiye arası uçakla kaç saat sorusuna verilecek cevap son derece uzak olacağından dolayı yolculuk sonrası hoş bir atıştırmalık olarak değerlendirilmesi mümkündür.

Kızarmış Pilavın Dayanılmaz Lezzeti

Endonezya'nın bir diğer ünlü yemeği de yine pirinçten meydana gelir. İçerisinde soğan, sarımsak ve soya sosu da yer alan bu yemek Endonezya'nın güzel yemeklerinden bir tanesi olarak da tanınır. Yemeğin orijinal adı is Nası Goreng'dir.

Endonezya'da Yenecek Güzel Yemekler

Ağırlıklı olarak pirinçten meydana gelen Endonezya mutfağı, çok sayıda hoş lezzet vaat eder. Bunların başında ise biberli erişte, nası kunning, sambal oleak soslu tavuk, martabak ve nası goreng gelir.

Endonezya Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Popüler Endonezya Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Polonia Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Sultan Iskandarmuda Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Adi Sutjipto Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Wamena Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Mau Hau Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Juanda Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Achmad Yani Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Temindung Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Satar Tacik Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kasiguncu Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Supadio Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Sultan Syarif Kasim Ii Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Mutiara Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Sultan Mahmud Badaruddin Ii Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Tjilik Riwut Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Minangkabau Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Nabire Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Wai Oti Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Selaparang Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Rendani Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Sam Ratulangi Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Tampa Padang Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Makale Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Bubung Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Rahadi Usman Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Wolter Monginsidi Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Soekarno Hatta Havalimanı
Pondok Cabe Havalimanı
Halim Perdanakusuma Havalimanı
Jalaluddin Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
H Hasan Aroeboesman Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Bali Ngurah Rai Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Tunggul Wulung Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Frans Kaisiepo Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Fatmawati Soekarno Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Syamsudin Noor Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Husein Sastranegara Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Pattimura Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
El Tari Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Sentani Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Hasanuddin Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Moses Kilangin Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Mopah Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Pitu Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Sultan Babullah Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Fak Fak Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kaimana Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Babo Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Jefman Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Pinang Kampai Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Binaka Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Sultan Thaha Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Japura Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Maimun Saleh Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Abdul Rachman Saleh Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Penggung Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Hang Nadim Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
H As Hanandjoeddin Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Depati Amir Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kijang Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Dabo Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Iskandar Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Mutiara Ii Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Sepinggan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Juwata Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Muhammad Salahuddin Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Adi Sumarmo Wiryokusumo Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Sumbawa Besar Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Tambolaka Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Bokondini Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Senggeh Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Tanjung Harapan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Datadawai Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Barau(Kalimaru) Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Warukin Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Sampit(Hasan) Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Dumatubun Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Mali Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Radin Inten II (Branti) Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Ranai Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Pangsuma Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Susilo Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Pendopo Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Malikus Saleh Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Stagen Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Long Bawan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Nunukan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Long Apung Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Matak Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Lombok Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Waris Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Amahai Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Namlea Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
flight
ba-favicon-white