1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Endonezya Uçak Bileti

Endonezya Nüfusu
261 Milyon
Endonezya Başkenti
Cakarta
Endonezya Resmi Dili
Endonezce
Endonezya Zaman Dilimi
GMT +8
Endonezya Para Birimi
Endonezya Rupisi (IDR)
Ortama Yemek Fiyatı
5 EUR
Endonezya Telefon Kodu
+62
Ortama İçecek Fiyatı
1 EUR
İstanbul - Cakarta Uçuş Süresi
11 Saat
İstanbul - Cakarta Uçuş Mesafesi
9.500 Km

En Ucuz Türkiye - Endonezya Uçak Seferleri

İstanbul - Jakarta
Qatar Airways
31 Ağu 2020
İstanbul - Balikpapan
Qatar Airways
04 Ağu 2020
Adana - Jakarta
Türk Hava Yolları
31 Ağu 2020
İstanbul - Banjarmasin
Qatar Airways
11 Ağu 2020
İstanbul - Denpasar Bali
Singapore Airlines
13 Ağu 2020
Antalya - Denpasar Bali
Türk Hava Yolları
19 Ağu 2020
Ankara - Jakarta
Qatar Airways
04 Ağu 2020
İstanbul - Bandung
Türk Hava Yolları
20 Ağu 2020
15 Ağu 2020
31 Ağu 2020
25 Ağu 2020
İstanbul - Surabaya
Qatar Airways
10 Ağu 2020
Ankara - Denpasar Bali
Türk Hava Yolları
30 Ağu 2020

En Ucuz Endonezya Kalkışlı Uçak Seferleri

Jakarta - Kuala Lumpur
Malındo Aırways
24 Ağu 2020
Denpasar Bali - Jakarta
Garuda Indonesia
04 Ağu 2020
Jakarta - Denpasar Bali
Garuda Indonesia
01 Eyl 2020
25 Ağu 2020
Jakarta - İstanbul
Etihad Airways
21 Ağu 2020
Denpasar Bali - İstanbul
Malaysia Airlines
21 Ağu 2020
Jakarta - Ankara
Qatar Airways
03 Ağu 2020
Pekanbaru - İstanbul
Singapore Airlines
09 Ağu 2020
Balikpapan - İstanbul
Garuda Indonesia
07 Ağu 2020
Jakarta - İzmir
Qatar Airways
15 Ağu 2020
Surabaya - İstanbul
Malaysia Airlines
17 Ağu 2020
Denpasar Bali - Adana
Qatar Airways
03 Ağu 2020
Bandung - İstanbul
Malındo Aırways
01 Eyl 2020
Denpasar Bali - Elazığ
Qatar Airways
09 Ağu 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Endonezya Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Endonezya Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Endonezya'ya Nasıl Gidilir?

Endonezya, tropikal iklimin hâkim olduğu son derece güzel ve görülmeye değer bir ülkedir. Bu ülkede Türk Büyükelçiliği de mevcuttur ve vatandaşların konsolosluk himayesinden istifade etmesi son derece kolay olacaktır. Bu ülkeye direkt uçuş mevcuttur. Endonezya en ucuz uçak bileti bulmak isteyen gezginler, Biletall.com’dan istifade edebilirler. Endonezya Türkiye uçak biletleri Biletall.com’da fiyatları ve kalkış saatleri ile detaylı bir şekilde yer alacaktır.

Endonezya'ya gitmek isteyenlerin farklı hava yolu firmalarından yararlanması da mümkündür. Ancak gezginler için Low Cost uçak seferleri bulmak pek zordur. Ancak gezginler belirli dönemlerde kampanyalı olarak satışa sunulan Endonezya uçak bileti THY imkanlarından yararlanması mümkün olabileceği gibi aktarmalı olarak da istifade edebileceği daha avantajlı yöntemleri kullanması mümkündür.

Endonezya Türkiye uçak bileti fiyatları göz önüne alındığı zaman sadece hava yollarına ait siteler ile yetinilmesi yanlıştır. Ne de olsa Biletall.com’da çok daha avantajlı fiyatlar zaman zaman yer alabilir ve bunları muhakkak dikkate almak lazımdır. Endonezya ucuz uçak bileti de bu şekilde temin edilebilir.

Endonezya Vize Şartları Neler?

Endonezya Vize İstiyor mu?
Hayır
Endonezya Vize Şartları

Endonezya, vize istemeyen bir ülkedir. Her ne kadar iki sene öncesinde Endonezya Türkiye uçak biletleri alındıktan sonra vize için başvurular gerekse ya da kapı vizesi alınabilse dahi bu da tamamen kaldırıldı. Artık gezginler sadece pasaportları ile gidebiliyor. Bu sayede Endonezya uçak bileti fiyatları üzerine herhangi bir masraf eklenmiyor.

Endonezya kapı vizesi dahi istemediğinden dolayı herhangi bir vize ücreti ödenmesi de gerekmiyor. Ancak seyahat sağlık sigortası yapılması yararlı olabilir. Bunun ücreti de yaklaşık olarak haftalık 50 Türk Lirası civarıdır.

Endonezya’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
Kış
En İyi Ay
Ocak

Bu ülkeye gitmek isteyen gezginlerin son derece kolay bir şekilde ülkeye giriş yapması mümkün olduğu gibi en uygun mevsim de en ucuz biletlerin yer aldığı kış mevsimidir. Aynı zamanda bu ülkede tropikal iklim hâkim olduğundan dolayı herhangi bir şekilde kar yağışı ve benzeri durum söz konusu olmayacaktır. En ucuz gün ise hafta ortası olan çarşamba günüdür.

Endonezya Hakkında Bilgiler

Endonezya, nüfus yoğunluğu açısından dünyada dördüncü sırada yer alan bir ülkedir. Aynı zamanda ülkede en çok benimsenmiş olan din İslam'dır.

Endonezya'nın Başkenti

Endonezya'nın başkenti hemen her imkânın yer aldığı Cakarta'dır.

Endonezya Nüfusu - Endonezya Resmi Dili

Endonezya'nın resmi dili Endonezce’dir. Endonezya'nın nüfusu ise 261 milyondur. Bu sayede dünyanın en kabalık Müslüman ülkesi olma özelliğini elinde bulundurur.

Endonezya Para Birimi

Endonezya para birimi Endonezya Rupisi'dir. Ülkenin milli parası budur.

Endonezya'da Saat Kaç?

Endonezya Türkiye saat farkı normal şartlar altında -6'dır. Endonezya, GMT +8 saat diliminde yer alır. Ancak yaz aylarında bu fark normal şartlar altında -7'ye kadar çıkar.

Endonezya'da Ne Ucuz? Gelirken Ne Getirilir?

Endonezya'da el işleri son derece uygun fiyatlıdır. Bu bağlamda çok sayıda tekstil ürünleri alınabilir. Ancak Endonezya Türkiye uçak seferleri için bagaj hakkı sınırına da dikkat edilmesi lazımdır. Şayet bu sınır aşılmıyor ise egzotik desenlere ve mükemmel renklere sahip olan kumaş ve kıyafetler satın alınabilir.

Endonezya Nerede?

Endonezya’ya Uçmak İçin 5 Sebep

• Kendine Has Özellikleri
• İklimi
• Lezzetli Meyveler
• Direkt Uçuşlar
• Yemekler
 1. Endonezya, nüfus yoğunluğu açısından düşünüldüğü zaman 4. sırada yer alır. Aynı zamanda dünyanın en kalabalık Müslüman ülkesi olarak da dikkat çekecektir. İşte bu gibi kendisine has özellikleri ön plana çıkan bir devlet her daim ilgi çekici olacaktır.
 2. Endonezya'da tropikal iklim hakimdir. Dolayısıyla hiçbir zaman dondurucu soğuklar mevcut olmayacak ve yılın pek çok günü gerçekleşen yağışlar çok daha sıra dışı bir gezi olmasını sağlayacaktır. Öte yandan bu yağmurların ılık bir havada yağması da ayrıca keyifli olacaktır.
 3. Endonezya'nın tropikal iklimi sayesinde hemen her türlü tropikal meyveyi denemek mümkün olabilecektir. Öyle ki adının dahi duyulmadığı pek çok meyve kahvaltı sofralarında ve sokak satıcılarında yer alacaktır.
 4. Endonezya'ya seyahat edilmesini daha cazip hale getirecek olan bir diğer unsur ise direkt uçuş bulunmasıdır. Cakarta ile İstanbul arasında icra edilen bu uçuşlar uzun mesafeli kategorisindedir. Endonezya Türkiye uçuş süresi yaklaşık 11 saat sürecektir.
 5. Bu ülkede yemekler de diğer Uzakdoğu ülkelerine göre daha az rahatsız edici niteliklere sahiptir. Ne de olsa Müslüman bir ülkedir ve Uzakdoğu'ya gidenlerin yaşadığı pek çok tereddüt burada mevcut olmayacaktır.

Endonezya’nın En Güzel Şehirleri

Endonezya, her açıdan gezip görmeye ve yaşamaya değer çok sayıda şehir barındırır. Bu şehirler aynı zamanda dünyaca ünlü tatil yörelerini de kapsar. Üstelik bu tatil yörelerinin ücretleri dünya çapında ünlü olan pek çok yere göre çok daha uygun fiyatlıdır demek yanlış olmayacaktır.

Bali

İşte Endonezya'nın tüm dünyada üne sahip bir şehri burasıdır. Turkuaz renk suları ve eşsiz plajları ile beraber unutulmaz bir tatil deneyimi yaşatmak için hazırdır. Bununla beraber Endonezya'da Bali'ye de direkt uçuş imkânı mevcuttur. Bu sayede tatilciler için eşsiz bir rotaya da bu şekilde rahat bir şekilde ulaşılmış olacaktır.

Cakarta

Bu şehir de Endonezya'nın başkenti olması yönünden muhakkak görülmeye değer bir yerdir. Bununla beraber Cakarta'da gezginler ülkenin gerçek kültürünü de keşfedebilir. Yer yer göze çarpan devasa binaları ile en işlek şehir olarak da ifade edilebilir. Ayrıca yöresel yemekleri tatmak adına da bu kent eşsiz fırsatlar sunacaktır.

Sumatra

Volkanik bir ada olan Sumatra, dünyaca ünlü kahveleri ile de gezginleri fazlasıyla memnun edecektir. Aynı zamanda bu kahvelerin yanı sıra eşsiz doğası ile de tam anlamıyla büyüleyici bir adadır. Bu adada yer alan akarsular dahi başlı başına turistik bir potansiyel meydana getirmek adına yeterli olacaktır. Aynı zamanda biyolojik çeşitlilik bakımından da Sumatra, doğa meraklısı gezginler adına bulunmaz bir fırsattır.

Endonezya’da Gezilecek Yerler

Endonezya Türkiye uçak saatleri arasından uygun olan seçildikten sonra Endonezya yolculuğu başlayabilir. Bu durumda nerelerin gezileceğinin de araştırılması çok daha verimli bir gezi adına yararlı olacaktır.

Endonezya'da Deniz Turizmi İçin Nerelere Gidilir?

Endonezya'da deniz turizmi dendiği zaman şüphe yok ki akla ilk olarak Bali gelecektir. Ancak buna karşın belirgin bir sınırlama yapılması da doğru değildir. Ne de olsa Endonezya çok sayıda adadan meydana gelen bir ülkedir ve pek çok noktası deniz turizmi için elverişlidir.

Endonezya'dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Endonezya'nın başkenti olan Cakarta, alışveriş yapmak adına en mantıklı yerlerden bir tanesidir. Ne de olsa bu denli büyük bir şehirde hem çok sayıda alışveriş merkezi hem de çok sayıda yöresel çarşı bulmak mümkün olacaktır. Ayrıca Bali Adası'nda da turistlerin alışveriş yapmasını mümkün kılan çok sayıda imkan mevcut olacaktır. Endonezya'dan satın alınabilecekler ise daha ziyade el işi ürünlerdir. Bunlaın başında tekstil gelir. Egzotik renkler ile bezenmiş tekstil ürünleri son derece zevki tasarımlara sahiptir.

Endonezya'nın Doğal Güzellikleri

Endonezya’nın doğal güzellikleri saymakla bitmeyecek kadar çoktur. İşte bunların başında da her şeyden önce Sumatra adası gelir. Volkanik yapısı ve akarsuları ile Sumatra yeryüzünün en güzel yerlerinden bir tanesidir. Buna ek olarak Endonezya'daki bitki ve hayvan çeşitliliği de bahsetmeye değerdir. Nihayetinde Endonezya'nın Bali adasındaki denizin güzelliğinden söz etmemek de haksızlık olacaktır.

Endonezya'da Gezilecek Tarihi Yerler

Endonezya'da çok sayıda tarihi alan yer alır. Ne de olsa içlerinde Bizans'ın da yer aldığı çok sayıda uygarlık ve imparatorluğun ticaret yolları üzerinde yer almıştır. Bu uygarlıkların her biri de ülkede kendi izlerini bırakmışlardır. Bu tarihi merkezlere ise daha ziyade Cakarta ve Bali Adası'nda rastlanacaktır.

Endonezya Gezi Rehberi

En ucuz Endonezya uçak bileti fırsatını Biletall.com’dan yakalamış olan gezginler pek çok zaman ya Bali Adası ya da başkent Cakarta'dan bu geziye başlayacaktır. Ne de olsa Türkiye'den direk uçuş bulunan iki şehir bunlardır.

Endonezya'da başta başkent Cakarta olmak üzere otobüsler oldukça sık tercih edilen bir ulaşım aracıdır. İşte bu ulaşım araçları pek çok zaman klimalı ve konforludur. Öte yandan otobüslerin fiyatlarının uçuk olmadığını da ifade etmek mümkündür. Havaalanından şehir merkezine gitmek için ise gezginlerin DAMRI adı verilen servislerden yana tercihlerini kullanması icap eder. Bu servisler doğrudan Cakarta'nın merkezine ulaşım sağlayacaktır. Servislerin son derece sık geçtiğini ifade etmek de mümkündür.

Ülkede pek çok yerde banliyö trenlerini kullanmak da mümkündür. Bu trenler başkent Cakarta'nın pek çok yerine ulaşımı kolay ve hızlı bir şekilde sağlar. Aynı zamanda son derece de güvenilirdir. Bali Adası'nda ise daha ziyade araç kiralama seçeneği ön plana çıkıyor. Aynı zamanda rehberli turlar da mevcut. Aynı zamanda Bali'de Uber uygulamasının da kullanıldığını ve motosiklet kiralamanın mümkün olduğunu bilmekte yarar vardır.

Endonezya’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Biberli Erişte
Nası Kunning
Sambal Oleak Soslu Tavuk
Martabak

Endonezya mutfağında Hintliler'den Portekizliler'e kadar pek çok uygarlığın ve milletin izlerini görmek mümkündür. Endonezya uçak bileti rezervasyon işlemleri sonrasında gezginler bu lezzetli yemekleri tatmak adına sabırsızlanmaya başlayabilirler.

Asya'nın Vazgeçilmezlerinden

Endonezya'da da pek çok Asya ülkesinde olduğu gibi erişte ve türevleri çok miktarda tüketir. İşte bu yemeklerin başında da bu ülkede son derece ünlü olan biberli erişte yer alır. Ustası tarafından yapıldığında Türk yemeklerini özletmeyecek kadar lezzetli olur.

Pilavın Sarısı

Endonezya mutfağının temel taşlarından bir tanesi pirinçtir. Bundan dolayı milli yemekler arasında çok zaman pilav yer alır. Nası Kunning de Hindistan cevizi sütünün de yer aldığı bir pilav türüdür. Ayrıca içerisinde hardal tohumunun da yer aldığı çok sayıda malzeme yer alır.

Bu Nasıl Muhteşem Sos?

Endonezya'da nadiren rastlanacak tavuk yemeklerinden bir tanesi de Sambal Oleak soslu tavuktur. Çok yüzeysel bir şekilde ifade etmek icap ederse kırmızıbiber sosu da denilebilir. Endonezya Türkiye uçak biletleri tarafından sunulan en lezzetli imkanlardan biri de bu yemek olacaktır.

Gerçekte Nereye Ait?

Her ne kadar sadece Endonezya'ya ait olmasa da tavada pişirilmiş bu ekmek çeşidi de bu topraklarda sıklıkla tüketilir. Endonezya Türkiye arası uçakla kaç saat sorusuna verilecek cevap son derece uzak olacağından dolayı yolculuk sonrası hoş bir atıştırmalık olarak değerlendirilmesi mümkündür.

Kızarmış Pilavın Dayanılmaz Lezzeti

Endonezya'nın bir diğer ünlü yemeği de yine pirinçten meydana gelir. İçerisinde soğan, sarımsak ve soya sosu da yer alan bu yemek Endonezya'nın en güzel yemeklerinden bir tanesi olarak da tanınır. Yemeğin orijinal adı is Nası Goreng'dir.

Endonezya'da Yenecek En Güzel Yemekler

Ağırlıklı olarak pirinçten meydana gelen Endonezya mutfağı, çok sayıda hoş lezzet vaat eder. Bunların başında ise biberli erişte, nası kunning, sambal oleak soslu tavuk, martabak ve nası goreng gelir.

 

Endonezya Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Jakarta - Surabaya 716,06 TL 1 Saat 30 Dakika
Kuala Lumpur - Jakarta 736,44 TL 2 Saat 10 Dakika
Denpasar Bali - Jakarta 824,12 TL 1 Saat 55 Dakika
Jakarta - Denpasar Bali 852,32 TL 1 Saat 50 Dakika
Singapur - Denpasar Bali 1.029,48 TL 2 Saat 45 Dakika
Kuala Lumpur - Denpasar Bali 1.298,42 TL 23 Saat
İstanbul - Jakarta 1.592,51 TL 16 Saat 40 Dakika
Manila - Denpasar Bali 1.679,42 TL 8 Saat 5 Dakika
Phnom Penh - Denpasar Bali 1.691,84 TL 20 Saat 5 Dakika
İstanbul - Batam 2.007,38 TL 22 Saat 35 Dakika
Konya - Denpasar Bali 2.098,39 TL 45 Saat 25 Dakika
Seul - Jakarta 2.112,15 TL 7 Saat 15 Dakika
Hatay - Jakarta 2.162,64 TL 17 Saat 20 Dakika
İstanbul - Balikpapan 2.291,52 TL 28 Saat 40 Dakika

Endonezya Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Endonezya uçak bileti ne kadar?

  Endonezya varışlı popüler uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Jakarta olup, bilet fiyatı 1.592,51 TL'dir.
 • Endonezya ülkesine kaç saatlik uçuşla gidilir?

  İstanbul - Cakarta arası 11 Saat uçuş süresi ile ulaşabilirsiniz.
 • Endonezya ne zaman gidilmeli?

  Yılın en uygun zamanı Ocak ayıdır.
 • Endonezya başkenti neresidir?

  Başkent Cakarta şehridir.
 • Endonezya para birimi nedir?

  Ülkenin resmi para birimi Endonezya Rupisi (IDR)
 • Endonezya nüfusu kaçtır?

  Nüfusu 261 Milyon kişidir.
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Endonezya Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 3.08.2020 02:36:50 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Jakarta, (Tümü)
JKTT
ID

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=90163
/ True
90163