Trabzon Havalimanı Uçak Bileti

Havaalanı

IATA

ICAO

Trabzon Havalimanı TZX LTCG

Trabzon Havalimanı Hakkında Bilgi

Asya ve Avrupa'nın İpek Yolu üzerinde ki önemli noktalardan birisi de Trabzon'dur. Tarihi boyunca bir çok insanlığa ev sahipliği yapmıştır.

Tarihi dokusu oldukça fazladır. Manastırlar, camiler, müzeler ve hanlar oldukça fazladır. Tarihi dokusunun yanı sıra doğal güzellikleri de oldukça fazladır.

Yeşil ve mavinin birleştiği bu şehirde doğanın her tür güzelliğini görmek mümkündür. Siz de hiç vakit kaybetmeden Trabzon uçak bileti satın alabilirsiniz.

1957 yılından beri Türkiye'de hizmet vermekte olan Trabzon Havaalanı oldukça geniş bir araziye sahiptir. Trabzon Havaalanı'nda 9.710 metrekare alan üzerine kurulmuş olan dış hatlar terminali ve 14.035 metrekare alan üzerine kurulmuş olan iç hatlar terminali olmak üzere toplamda 1.377.244 metrekare üzerine kurulu alan bulunmaktadır. Toplamda 23.745 alan üzerine kurulmuş olan iç ve dış hatlar terminalleri ile hizmet vermekte olan Trabzon Havaalanı yıllık 3.5 milyon yolcu kapasitesine sahiptir.

Türkiye'de yer alan havaalanları arasında Trabzon Havaalanı denize paralel tek havaalanı olma özelliğine sahiptir. Bunun yanı sıra şehre oldukça yakın olması ile de şehre yakın havaalanları listesinde bulunmaktadır.

Günden güne gelişmekte ve yenilenmekte olan Trabzon Havaalanı yeni bir iç hatlar terminali ve yeni bir otopark ile 2008 yılında hizmet kalitesini yükseltmiştir. İç ve dış hatlar seferleri ile hizmet vermekte olan Trabzon Havaalanı'ndan birçok uçuş firmasının seferleri Türkiye ve dünyada pek çok noktaya yolcu taşımaktadır.

Trabzon Havalimanı'nda bireysel ya da eğer yalnız değilseniz beraber yapılabilecek aktiviteler bulunmaktadır. öncelikle havalimanı içerisinde yer alan kafeterya ve restoran hizmeti ile bu alanlarda vakit geçirmeyi tercih edebilirsiniz.

özellikle yalnız olmayan ve sohbet ederek zaman geçirmeyi planlayan kişiler için bu alanlar oldukça uygundur. Bu alanlarda bir şeyler yiyebilir yahut bir şeyler içerken sohbet ederek uçuş saatinizin gelmesini bekleyebilirsiniz.

Bireysel olarak yalnız bir şeyler yapmak isteyen kişiler için ise bekleme salonları oldukça uygun yerlerdir. Bu alanlarda kimseyi rahatsız etmemek kaydı ile bireysel aktiviteler yapabilmektesiniz.

İnternete bağlanarak internette dolaşabilir uçuş saatinize bağlı olarak kulaklıklarınızı kullanarak müzik dinleyebilir, film yahut dizi izleyebilirsiniz.

Oldukça sessiz ve nezih bir ortama sahip olan bekleme salonları kitap okumak için de oldukça uygundur.

Dilerseniz uçuş saatinizin gelmesini beklerken bu alanlarda kitap okuyabilir ya da dergi ve gazetelere göz atarak zaman geçirebilirsiniz.

Trabzon Havalimanı şehre yakın havaalanları arasında yer almaktadır bu sebeple havalimanına ulaşım oldukça kolaydır.

Şehrin her yerinde bulabileceğiniz taksiler ile ulaşımlarınızı 7/24 gerçekleştirebilirsiniz.

Trabzon havalimanında çok kullanılan araçlar arasında Havaşlar da yer almaktadır. Havaşlar ile belirli noktalardan ulaşım sağlanabilir.

Valiziniz fazla veya kalabalık iseniz araç kiralama ofislerden kendinize uygun araçlardan birini kiralayarak ulaşımlarınızı rahatca yapabilirsiniz.

çoğu yerde güzergah ve durakları olan minibüsler şehir içi popüler araçların başında gelmektir. Minibüsler 8 kişilik araçlardır, fiyatları da gayet makuldur.

Trabzon Havalimanı Havayolları

flight
ba-favicon-white