1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Moskova Uçak Bileti

16 Eylül
Bugün
Çoğunlukla Bulutlu
15°C
17 Eylül
Yarın
Sağanak Yağmur
13°C
18 Eylül
Çarşamba
Sağanak Yağmur
12°C
Para Birimi
Rus Rublesi (RUB)
Zaman Dilimi
GMT +3
Moskova Şehri En İyileri
  • UNESCO Mirasları
  • Kremlin Sarayı
  • Draniki
Moskova

En Ucuz Moskova Varışlı Uçak Seferleri

Antalya - Moskova
Atlasglobal
24 Eyl 2019
28 Eyl 2019
İstanbul - Moskova
Atlasglobal
14 Eki 2019
08 Eki 2019
İzmir - Moskova
Atlasglobal
04 Eki 2019
Bodrum - Moskova
Atlasglobal
06 Eki 2019
17 Eyl 2019
Adana - Moskova
Pegasus
10 Eki 2019
08 Eki 2019
30 Eyl 2019
Bakü - Moskova
Azerbaijan Airlines
25 Eyl 2019
Tahran - Moskova
Atlasglobal
02 Eki 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Moskova Kalkışlı Uçak Seferleri

Moskova - St. Petersburg
Ural Airlines
01 Eki 2019
29 Eyl 2019
28 Eyl 2019
18 Eyl 2019
16 Eyl 2019
19 Eyl 2019
Moskova - Adana
Pegasus
20 Eyl 2019
01 Eki 2019
18 Eyl 2019
Moskova - Tahran
Atlasglobal
25 Eyl 2019
Moskova - Taşkent
Aeroflot Russian Airlines
16 Eyl 2019
Moskova - Aşkabat
S7 Airlines
29 Eyl 2019
18 Eyl 2019
16 Eyl 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Moskova Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Moskova Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Moskova Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Moskova Havaalanları
Ülke Kodu
RU
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Rusça
Toplu Taşıma Fiyatı
24 RUB
Yemek Fiyatı
500 RUB
Alkolsüz İçecek Fiyatı
36 RUB

Moskova’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Şubat
En Ucuz Gün
Pazartesi
En İyi Mevsim
Sonbahar
En İyi Ay
Ekim

Ucuz Moskova uçak bileti kullanarak Moskova'ya gitmek isteyen misafirlerin dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan birisi de gezmek ve görmek için en uygun zamanın hangisi olduğunu tespit etmektir. Normal şartlarda kentin güzelliklerini yaşamak adına en uygun mevsim sonbahar aylarıdır. Ancak kış aylarında daha ucuz olduğu için Moskova’ya gitmek daha ekonomik olacağı için kente gelen ziyaretçiler kış mevsiminde de rahatlıkla Moskova’yı görüp gezmeye gidebilirler.

Moskova Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Moskova uçak bileti ile seyahat eden yolcular havalimanından şehir merkezine gitmek için her türlü ulaşım aracı bulabilmekteler bu yüzden istedikleri ulaşım aracını seçerek şehir merkezine gidebilirler.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 24 RUB

Havalimanından Moskova şehir merkezine ulaşmak için tercih edilebilecek olan ulaşım araçlarından birisi Moskova otobüsleridir. Moskova Havalimanı'na inen tüm uçuşlardan 20 dakika sonra havalimanından kent merkezinin değişik yerlerine giden otobüs seferleri bulunmaktadır.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 24 RUB

Kentin her yerine otobüs yada tercihen troleybüsle ulaşmak mümkün olmaktadır. Biletler gişeleri metro istasyonlarının ve otobüs duraklarının hemen yakınında bulunmaktadır. Bilet ücretleri 24 Ruble’ye satılıyor. Bileti olmayan yolcular şoföre nakit ödemede yapabiliyorlar. Ancak şoföre nakit ödenen biletlerin fiyatları biraz daha pahalı olmaktadır.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 34 RUB

Havalimanından kent merkezine gitmek için toplu taşıma araçlarını değil de biraz daha hızlı ve konforlu olsun isteyen yolcular taksi seçeneğini kullanabilirler. Havalimanından günün her saat dilimi arasında bulunan taksi ulaşım hizmeti taksiler sayesinde istenilen noktaya daha kısa ve konforlu bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir.

Araç Kiralama

Moskova’ya gelen yolcular diğer ulaşım araçlarının yanı sıra havalimanının iç ve dış hatlar terminalinde hazırda bulunan araç kiralama ofislerinden, istedikleri her tip/modelde araç kiralayabilirler.

Moskova Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
Duty Free
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Moskova’da havayolu ulaşımı için kullanılan havalimanlarından birisi Moskova Vnukovo Uluslararası Havaalanı'dır.

Moskova uçak bileti avantajlarından yararlanarak havayolu ile şehre seyahat eden yolcular ve farklı noktalara uçmak isteyen yolcular bu havalimanını kullanmaktadır.

Moskova Vnukovo Uluslararası Havalimanı'nın şehir merkezine olan uzaklığı 30 km olduğu için havalimanından kent merkezine 20 dakika gibi kısa bir sürede ulaşım sağlanabilmektedir.

Havalimanı iç ve dış hatlar olarak her iki bölümden oluşmaktadır. İç hatlar bölümünde giden yolcular için cafe, büfeler, araç kiralama ofisleri, sağlık ünitesi ve emanet eşya ofisi bulunmaktadır.

Aynı şekilde dış hatlar bölümünde de giden yolcular için sağlık ünitesi, cafe, araç kiralama ofisleri, emanet eşya bürosu, restoran bulunmaktadır.

Moskova’ya Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Moskova uçak bileti avantajlarından yararlanarak Moskova’ya gitmek için en önemli nedenlerden birisi kentin eski kiliselerini görmeye ve gezmeye gitmektir.
  2. Kremlin Sarayı çarların ve imparatorların Taç Giyme Törenleri’nin düzenlendiği saray olarak biliniyor. Şimdi ise Kremlin Sarayı resmi törenlere ve yurt dışından gelen büyük elçiler ağırlanmaktadır.
  3. Kızıl meydan olarak bilinen yer Moskova’nın ana meydanıdır. Bu meydanda şimdi ki günümüzde ünlülerin konser verdikleri ve devlet bakanları tarafından resmi geçitler ve resmi törenler yapıldığı meydandır. Eski dönemler ise en büyük buyrukların devrildiği meydan olarak biliniyor.
  4. Mimar Bove’nin çizdiği projeye göre 1895 yılında inşa edilmiş olan Bolşoy Tiyatrosu dünyaca ünlü bir tiyatrodur. Halen faaliyette olan bu tiyatro kapalı gişe oyunlara sahiplik ediyor.
  5. Ostankino Televizyon Kulesi dünyanın ikinci en yüksek kulesi olarak Tokyo’daki televizyon kulesinden sonra gelir. 555m yüksekliği olan televizyon kulesi 1967’de Moskova’da yapılmıştır. Ziyaretçilerin görmek istedikleri kulenin ekseninde dönen restorandın bulunmasıdır. Ziyaretçiler bu restoranda yemeklerini yerlerken diğer yandan da Moskova’yı seyretmeye doyamazlar.

Moskova Hakkında

Rusya’nın başkenti Moskova hem Rusya’nın hem de Avrupa’nın 11 milyon kişiden fazla nüfusu ile en kalabalık kendi olmaktadır. Bu büyük kent 1755 yılında kurulmuştur. Dünyanın en pahalı kenti olarak seçilen Moskova aynı zamanda en çok zenginlerin ikamet ettikleri kent olarak biliniyor.

Gezilip görülmeye değer olan Moskova kenti Rusya’nın en güzel şehirlerinden biridir. Bu güzel kentin kendine ait özel yapılaşması ve özgün mimarisi bu şehri görülmeye değer kılıyor. Moskova çok pahalı bir kent olmasına rağmen gene de oldukça fazla ziyaretçi alıyor. Rusya’nın başkenti olan Moskova’da beş adet hava alanı ve çok sayıda demir yolu ve nehir limanları bulunmaktadır.

Moskova iklim olarak soğuk bir kent olmakla beraber kasım aylarında başlayan kar yağışları neredeyse altı ay kadar sürmektedir. Moskova’da yaz aylarında bile günlük güneşlik bir havada aniden rüzgâr çıkarak birden yağmur yağmaya başlayabiliyor.

Eski dönemlerde çok kiliseli şehir olarak bilinen Moskova’da kırk dörtten fazla kilise bulunmaktadır. Son günlerde de eski manastırlar onarılarak faaliyete geçirilmiştir. Moskova’da bulunan eski saraylar köşkler ve eski kiliselerin çokluğundan dolayı acık hava müzesi olarak adlandırılmıştır.

Moskova Fotoğraf Galerisi

Moskova Nerede?

Moskova Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
55 RUB
Taksi
11 RUB/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Moskova'da şehir içi ulaşımda kullanılan en çok kullanılan ulaşım aracı tramvaydır. Şehrin tüm merkezi noktalarından geçtiği için halkı tramvayı daha çok tercih ediyor. Havalimanına inen yolcular hava ala yakın olan tramvay hattını kullanarak havalimanından kent merkezine ulaşabilirler.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Kentin her noktalarına düzenli olarak giden belediye otobüsleri ile ekonomik bir şekilde yolculuk edilebilmektedir. Maliyet olarak daha pahalı olanda taksiler konfor anlamında seçilmekteler. Taksi seçeneği de oldukça fazla bulunmakta.

Moskova Vize Şartları

Rusya Vize İstiyor mu?
Evet
Rusya Vize Süresi
30 Gün
Rusya Vize Ücreti
280 USD
Rusya Vize Detayları
Vize başvurunuzun gerçekleşmesi için pasaportunuzda 2 adet boş sayfanın bulunması gerekmektedir. Konsolosluk yırtık, deforme ve tahriş olmuş pasaportlarla yapılan başvuruları kabul etmemektedir.

Moskova’da Gezilecek Yerler

Moskova Metrosu
Lujniki
Arbat
Arbat
Kolomenskoye
Moskova Metrosu Görülmeye Değer Bir Mimari Eserdir

Moskova Metrosu, mimari eser olarak sayılabilir. Bu mimari eser olan Metroyu Moskova’nın en iyi mimarları inşa etmişlerdir Sokolniki, Mayakovskaya ve Kızıl Kapı, istasyonları, Uluslararası yapılan sergiler de Grand Prix’ye Büyük Ödülü Brüksel ve Paris’te almıştır. Çar Sarayları’nın inşasında harcanan miktardan daha fazla para harcanan ilk istasyon olarak bilinir. Rusya’nın yaptığı büyük Vatan Savaşı zamanında bu metro korunak olarak kullanılmıştır. Moskova Metrosu’ndaki 11 hat üzerinde 160 tane fazla istasyon bulunmaktadır. Metronun gizemli olan tarafı da Halka açık olan hatlardan başka şehrin kenarında bulunan mistik bir yeraltı şehriyle birleşmesidir.

Lujniki Yıllar Önce Kurulan Bu Muazzam Spor Kompleksidir

Moskova’nın en büyük yapısı olan Lujniki ellili yıllarda kurulmuştur. Muazzam bir spor kompleksi seksenli yıllarda Olimpiyat Oyunları’nın yapıldığı merkez olmuştur. Mişa adlı ayı yavrusu Olimpiyat tılsımı olarak 8 m boyunda olup bu kompleksten göklere uçurulmuştur. 180 hektarlık bir arazi olan Lujniki’de 140 kadar spor tesisi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları Spor sarayı, Büyük ve Küçük Saha, 11 Futbol Sahası, 26 Spor Salonu, 3 Artistik Patinaj Pisti olarak ve daha pek çok açık spor alanı bulunmaktadır.

Moskova’daki En Eski Sokaklardan Birisi Arbat’dır

Moskova’daki en eski sokaklardan birisi olan Arbat eksi dönemlerde oluşmuştur. Moskovalılar için bu eski sokak Moskova Ruhunu muhafaza eden sokak olarak anılır. Bu eksi sokakta kuruluşundan bu yana kadar bir sürü Rus yazarlar, sanatçılar ve ressamlar ikamet etmişlerdir. Ünlü sokakta bulunan 53 No.lu apartmanda bir zamanlar yazar Puşkin’in Arbat’taki Dairesiymiş. Ünlü yazar sadece üç ay mutlu bir şekilde karısı ile birlikte bu dairede ikamet etmiştir. Sadece yayalara ait bir sokak olan taş kaldırımları ve süslü lambaları ile gezinti yolu olarak ziyarete gelen misafirlerini seksenli yıllarda ağırlamış. Şimdi günümüzde bu eski sokakta hediyelik eşyalar satılmakta ve Rus el sanatını yansıtan mamuller bulunmaktadır. Ayrıca sokak müzisyenleri müzik yaparak ve ressamlar resimler çizerek sokağa canlılık katmaktadır.

Eski Bir Çiftlik Olan Kuskovo Müze Haline Dönüştürülmüş

Kont Şeremetevler’in çiftliği olan Kuskovo müze haline dönüştürülerek ziyaretçilere açılmış. Çiftlikte bulunan saray ve bahçeler kırklı yıllar ile yetmişli yıllar arasında Argunov, Mironov ve Dikuşin tarafından yapılmıştır. Bu yapılar arasında Saray, Grotto, pavyonu, İtalya ve Hollanda villaları bulunmaktadır.

Moskova’nın En Güzel Açık Hava Müzesi Olan Kolomenskoye Görülmeye Değer Niteliktedir

Moskova Nehri’nin yüksek bir kıyısı üzerine kurulmuş olan Kolomenskoye büyük Preslik ve Çarlık çiftliği olmaktadır. Kolomenskoye’nin görülmesi gereken en güzel yeri taştan yapılmış ilk kiliseleridir. Bu taş kiliseler önceki cağlardan kalan çadır çatılı Miraç Kilisesi’dir. Ayrıca İsa’nın Göğe Yükselişi bu Kolomenskoye’de olduğu söylenmektedir.

Moskova’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Jumbo Karides
Havyar
Zakuski
Sokak Satıcıların Her Köşe Başında Sattıkları Nefis Karidesler

Gelen ziyaretçilerin en çok ilgisini çeken her köşede karides satan satıcılar olmaktadır. Moskova’da Sokak adetleri olarak bu satıcıların sattıkları karidesleri hem Rus halkı hem de şehre gelen misafirler çok beğenmekteler.

Rus halkı tarafından çok yenen havyar mersin balığından yapılıyormuş. En çok beğenilerek yenen havyar kahvaltı dahil olmak üzere her öğünde servis edilmektedir.

Farklı Meze Çeşitlerinin Bir Arada Servis Tabağına Verilen İsim Zakuski’dir

Büyük bir tepsinin içine sıcak ve soğuk olan meze çeşitlerini hep birlikte servis edilerek yemek masasına gelmesi Rus adetlerinden birisidir. Bu meze tepsisinde deniz ürünleri başta olmak şartı ile füme somon balığı, mersin balığı ve haşlanmış et servis edilerek misafirlere sunulmaktadır.

 

Konaklama İçin Moskova Otel Seçenekleri

Ucuz Moskova uçak bileti ile gerek iş, gerekse gezi amaçlı Moskova'ya gelen ziyaretçiler konaklamak için oldukça çok yer bulabilirler.

Four Seasons Hotel
Merkeze çok yakın olan otelde, Sigara İçilmeyen Odalar, Internet Hizmetleri, Asansör, odalar, Bisiklet Kiralama, WiFi, Ücretsiz, Klima, Özel Sigara İçilir Alan, Çift Yön Servis (ücretli), Otel bünyesinde otopark, bulunmaktadır.
Ulitsa Okhotnyy Ryad, 2, Moskva, Rusya, 109012
The Ritz Carlton
Merkeze çok yakın olan otelde Otopark, Restoran, Oda Servisi, Bar, 24 Saat Açık Resepsiyon, Sauna, Havaalanı Servisi, Kuru Temizleme bulunmaktadır.
Tverskaya St, 3, Moskva, Rusya, 125009
Veliy Hotel Mokhovaya Moscow
19. yüzyıldan kalma tarihi bir bina olan otel olarak kullanılmaya başlamış. Şehir merkezinde sadece 10 dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır. 3 yıldızlı Veliy Hotel Mokhovaya Moscow in odaları klimalı, Wi Fi erişimi ücretsizdir.
Hotel: Veliy Hotel Mokhovaya Moscow строение 1, Mokhovaya St, 10, Moskva, Russia, 119019

Moskova Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
St. Petersburg - Moskova 345,53 TL 1 Saat 25 Dakika
Surgut - Moskova 371,95 TL 3 Saat 20 Dakika
Nizhniy Novgorod - Moskova 429,16 TL 1 Saat 10 Dakika
Krasnodar - Moskova 438,71 TL 2 Saat 15 Dakika
Soçi - Moskova 487,18 TL 2 Saat 20 Dakika
Simferopol - Moskova 520,46 TL 2 Saat 15 Dakika
Larnaca - Moskova 573,72 TL 23 Saat 15 Dakika
Belgrad - Moskova 607,49 TL 2 Saat 40 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Moskova ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Antik Dönemin 7 Harikasını Göremedik Diye Üzülmeyin: İşte Yeni Dünyanın 7 Harikası!
Antik Dönemin 7 Harikasını Göremedik Diye Üzülmeyin: İşte Yeni Dünyanın 7 Harikası!
20 Mart 2019
4.545 milyar yaşında olduğu tahmin edilen gezegenimiz, tarih boyunca sayısız uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Bu uygarlıkların inşa ettikleri yapıların en bilinenleri Dünyanın 7 Harikası listesinde b
Türkiye'den Önce Yeni Yıla Girecek Ülkeler
Türkiye'den Önce Yeni Yıla Girecek Ülkeler
20 Aralık 2018
Dünya öyle bir yer ki biz gündüz arkadaşlarımızla kafede muhabbet ederken aynı zamanda başka bir ülkede insanlar uykularının en derin aşamalarında olabiliyorlar. Ya da biz her sabah güne başlarken far
İstanbul Yeni Havalimanı Nerede? Ulaşım Nasıl Sağlanır?
İstanbul Yeni Havalimanı Nerede? Ulaşım Nasıl Sağlanır?
13 Kasım 2018
Türkiye'nin ve dünyanın en büyük havalimanı İstanbul Yeni Havalimanı 29 Ekim 2018 tarihi itibariyle resmi olarak hizmet vermeye başladı. En çok merak edilen sorular arasında ise İstanbul Yeni Havalima
Karadeniz'de Mutlaka Görmeniz Gereken 8 Tarihi Yer!
Karadeniz'de Mutlaka Görmeniz Gereken 8 Tarihi Yer!
11 Kasım 2018
Doğanın tüm güzelliklerini en cüretkar biçimde sunduğu Karadeniz’de keşfedecek çok yer var! Tarihi bir perspektif ve aynı zamanda doğal güzellikleri ile bir çok seyahat severin iştahını kabartan bu ye

Moskova Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (5)
İyi (1)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%83
%17
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
6 Değerlendirme
2 gün yağmur yağdı pek gezemedik ama yine de çok güzeldi teşekkür ederiz.
Sevgilime sevgililer gününde burada sürpriz yapacağım karar verdim
Buraya yerleşmeye karar verdik. Gerçekten çok güzel bir yer
Haftasonu için mükemmel bir seçim yaptığımı gidince anladım
Otelimiz şehir manzaralıydı gerçekten balkondan şehri bile izlemeniz yetiyor insana
Ben ki gezmeyi sevmem ama burası bambaşka biryermiş
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Moskova Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 16.09.2019 05:48:50 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Moskova, (Tümü)
MOWT
RU

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=66350
/
66350