Moskova Uçak Bileti

Moskova Hakkında Bilgiler

Rusya'nın başkenti Moskova hem Rusya'nın hem de Avrupa'nın 11 milyon kişiden fazla nüfusu ile kalabalık kendi olmaktadır. Bu büyük kent 1755 yılında kurulmuştur. Dünyanın pahalı kenti olarak seçilen Moskova aynı zamanda çok zenginlerin ikamet ettikleri kent olarak biliniyor.

Gezilip görülmeye değer olan Moskova kenti Rusya'nın güzel şehirlerinden biridir. Bu güzel kentin kendine ait özel yapılaşması ve özgün mimarisi bu şehri görülmeye değer kılıyor. Moskova çok pahalı bir kent olmasına rağmen gene de oldukça fazla ziyaretçi alıyor. Rusya'nın başkenti olan Moskova'da beş adet hava alanı ve çok sayıda demir yolu ve nehir limanları bulunmaktadır.

Moskova iklim olarak soğuk bir kent olmakla beraber kasım aylarında başlayan kar yağışları neredeyse altı ay kadar sürmektedir. Moskova'da yaz aylarında bile günlük güneşlik bir havada aniden rüzgâr çıkarak birden yağmur yağmaya başlayabiliyor.

Eski dönemlerde çok kiliseli şehir olarak bilinen Moskova'da kırk dörtten fazla kilise bulunmaktadır. Son günlerde de eski manastırlar onarılarak faaliyete geçirilmiştir. Moskova'da bulunan eski saraylar köşkler ve eski kiliselerin çokluğundan dolayı acık hava müzesi olarak adlandırılmıştır.

Moskova Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Moskova Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Sheremetyevo Havalimanı
Vnukovo Havalimanı
Domododevo Havalimanı
Bykovo Havalimanı
Zhukovsky Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
flight
ba-favicon-white