1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
Kahire

Kahire Uçak Bileti

Kahire Para Birimi
Mısır Lirası (EGP)
Kahire Zaman Dilimi
GMT +2
Kahire Şehri En İyileri
Piramitler, Mısır Piramitleri, Koshary
Kahire Hava Durumu (21 Ekim) 32°C Açık
Kahire Hava Durumu (22 Ekim) 32°C Güneşli

En Ucuz Kahire Varışlı Uçak Seferleri

Cidde - Kahire
Nile Air
27 Eki 2020
İstanbul - Kahire
Aegean Airlines
07 Kas 2020
Kayseri - Kahire
Türk Hava Yolları
16 Kas 2020
Beyrut - Kahire
Egyptair
26 Eki 2020
Dubai - Kahire
Gulf Air
16 Kas 2020
Casablanca - Kahire
Royal Air Maroc
30 Eki 2020
İzmir - Kahire
Türk Hava Yolları
25 Eki 2020
Ankara - Kahire
Türk Hava Yolları
10 Kas 2020
Antalya - Kahire
Türk Hava Yolları
08 Kas 2020
Gaziantep - Kahire
Türk Hava Yolları
22 Eki 2020
Hatay - Kahire
Türk Hava Yolları
10 Kas 2020
Adana - Kahire
Türk Hava Yolları
22 Eki 2020
Lefkoşa - Kahire
Türk Hava Yolları
11 Kas 2020
Erbil - Kahire
Türk Hava Yolları
26 Eki 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Kahire Kalkışlı Uçak Seferleri

05 Kas 2020
Kahire - Beyrut
Egyptair
16 Kas 2020
Kahire - Cidde
Royal Jordanian Airline
02 Kas 2020
Kahire - Tunus
Egyptair
12 Kas 2020
Kahire - Dubai
Gulf Air
27 Eki 2020
Kahire - Ankara
Türk Hava Yolları
24 Eki 2020
Kahire - Amman
Royal Jordanian Airline
12 Kas 2020
Kahire - Antalya
Alitalia Linee Aeree Italiane
05 Kas 2020
Kahire - Gaziantep
Türk Hava Yolları
05 Kas 2020
Kahire - Adana
Türk Hava Yolları
29 Eki 2020
Kahire - Erbil
Royal Jordanian Airline
05 Kas 2020
Kahire - İzmir
Türk Hava Yolları
13 Kas 2020
Kahire - Şanlıurfa
Türk Hava Yolları
14 Kas 2020
Kahire - Abidjan
Ethiopian Airlines
01 Kas 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Kahire Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Kahire Havaalanları
Ülke Kodu
EG
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Arapça
Toplu Taşıma Fiyatı
115 EGP
Yemek Fiyatı
300 EGP
Alkolsüz İçecek Fiyatı
185 EGP

Kahire’ye Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Yaz
En Ucuz Ay
Ağustos
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
Sonbahar
En İyi Ay
Eylül

Ucuz Kahire uçak bileti seyahat edenlerin bilmesi gereken bir konu ise şehrin iklim koşulları bakımından oldukça sıcak kuşakta yer almasıdır. Dönence üzerinde konumlanmış şehrin bir kısmı çöldür. Gündüzleri sıcak, geceleri ise serin olan şehre sonbahar aylarında gitmek gerekir.

Kahire Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Kahire uçak bileti ile kültürel ve tarihi Yine en zengin olan şehri gezmek isteyen ziyaretçiler, havalimanından şehir merkezine 4 ayrı şekilde ulaşabilirler.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 5 LE

Havalimanından uzaklık: 22 km

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 30 LE

Kahire Havalimanı'ndan, şehir merkezine ulaşım için özel servislerde tercih edilebilir. Lüks araçlar ile şehir merkezine yolcu taşıyan firmalar, diğer ulaşım araçlarına göre biraz pahalıdır. Yaklaşık olarak 30 Mısır Lirası gibi ücret politikaları vardır.

Havalimanı Servisleri

Havalimanından belli bir güzergah üzerinden servis yapan Shuttle firmaları ile önceden iletişime geçmek ve yer ayırtmak mümkündür. Shuttle servisler ile Kahire'nin önemli bölgelerine ulaşım sağlanır. Yaklaşık olarak bilet ücretleri: 20 Mısır Lirası kadardır.

Araç Kiralama

Birçok araç kiralama firmaları, havaalanı ofisleri ile hizmet verir. Şehre gelmeden önce de araç kiralayabilir, uçuş bitiminde araç hazır bir şekilde havaalanı otoparkında bekletilebilir.

Kahire Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Kahire Havalimanı, her mevsim milyonlarca yolcuya ev sahipliği yapar. Kahire uçak seyahatleri için Heliopolis bölgesinde yer alan havalimanı, şehir merkezine olan uzaklığı 22 km'dir.

Hava alanında şehir merkezine, taksi Shuttle ve kiralık araçlar ile sağlanır. Metro durağı ile havaalanı arasında sefer yapan otobüsler de bulunur.

Havalimanı içerisinde gazete bayi, büfe, kahve dükkanları ve hediyelik eşya dükkanları yer alır.

Kahire’ye Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Kahire uçak bileti ile gelinen bu şehirde gizemi hala çözülememiş piramitler hem ülkenin, hem de Kahire'nin sembolü olmuş durumdadır. Kahire'ye gelip bu Dünyanın Yedi Harikası'ndan biri olan yapıları ve anıt mezarları görmeden dönmek olmaz.
 2. Nil Nehri, dünyanın en uzun nehri olarak bilinir. Eğim olmadığından dolayı debisi fazla olmayan bu nehirde tekne turları ile Kahire'yi gezmek ve etrafına kurulan otellerde konaklayarak en güzel manzaralara şahitlik etmek mümkündür.
 3. Kahire denilince akla ilk olarak tarihi devirlerin gelmesi, şehrin bir çok medeniyete yurt olmasından kaynaklıdır. Eski Kahire'de medeniyetlerden kalma eseri görmek ve kültürel bir gezi yapma imkanı vardır.
 4. Nohut, tahin ve zeytinyağı ile yapılan bu mezeyi hemen hemen herkes bilir. Arap kültürünün yemeği olan humus Kahire'de farklı şekillerde servis edilir.
 5. Tarihi bir handa Mısır kültürüne ait yöresel ürünler bulmak, gezi ve alış-verişi aynı anda yapma fırsatı yakalamak isteyenler bu çarşıyı mutlaka ziyaret etmelidir.

Kahire Hakkında

Ev sahipliği yaptığı, Keops Piramitleri ile ünlü Kahire Mısır'ın başkentidir. Dünyanın Yedi Harikası'ndan biri olan Piramitler ülkenin en önemli turistik bölgesidir. Bütün dünyanın ilgi odağı olan Kahire, tarihi, doğa güzellikleri ve kültürü ile milyonlarca turistin merak ile geldiği şehirlerden biridir. Tarihi boyunca, birçok medeniyete kucak açmış Mısır, en eski medeniyetlerin başında gelir.

Devlet dairelerinin ve hükümet binasının olduğu bu şehrin nüfusu oldukça fazladır. Ilıman iklimi nedeniyle her mevsim turist akınına uğrar. Kahir'e birçok gezginin uğradığı ilk durak olmuştur. Şehir, Eski Kahire, Heliopolis ve Nars gibi bölgelere ayrılmıştır. Tarih öncesi çağlarda yapılan buluşlar ile tanınan Mısır Medeniyeti, o dönemin en önemli su kaynaklarından olan Nil Nehri etrafında kurulmuştur.

Papirüs kağıdı, astroloji ve rasathane tarih öncesi çağlarda Mısır Medeniyetinin bulup geliştirdiği önemli adımlardan sadece bir kaçıdır. Mısır konumu dolayısıyla birçok medeniyetin ilgisini çekmiş ve zamanla farklı devletlerin egemenliği altına girmiştir. Her medeniyet kendine özgü bir eser bırakmış ve özellikle Kahire'de, bu medeniyetlere ait eserleri görmek mümkündür.

Akdeniz' e olan kıyıları, Baharat Yolu güzergahında olması ve bereketli toprakları yüzünden sık sık istilaya uğramıştır. Sırası ile Mısır'a hakim olan medeniyetler; Roma İmparatorluğu, Bizans, Eyyubiler, Fatimiler, Memlükler ve Osmanlı Devleti hakimiyet kurmuştur. Osmanlı'nın zayıflaması ile uzun yıllar İngiliz sömürgesi altında yaşamak zorunda kalmıştır. 1952 yılında egemenliğine kavuşan Mısır, şimdilerde Mısır Arap Cumhuriyeti olarak anılır.

Kahire Fotoğraf Galerisi

Kahire Nerede?

Kahire Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
3 EGP
Taksi
2,50 EGP/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Kahire'de şehir içi ulaşım metro ağı ve şehir otobüsleri ile gerçekleşir. Her bölgeye otobüs ile gitmenin mümkün olduğu şehirde metro en popüler ulaşım aracı olarak kullanılır. Karmaşık trafiği olan Kahire'de otobüsler istenilen yerlere çok uzun süren yolculuklar ile yapılır. Metro süre anlamında daha hızlıdır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Taksiler ve özel servisler Kahire'de kullanılan diğer ulaşım araçlarıdır. Bu araçların ücretleri pazarlık yaparak oldukça makul ücretler ile gerçekleşir. Trafik yoğunluğundan fazla tercih edilmeyen bu ulaşım araçları olarak bilinir.

Kahire Vize Şartları

Mısır Vize İstiyor mu?
Evet
Mısır Vize Ücreti
120 TL
Mısır Vize Detayları
Vize başvuruları Ankara Mısır Büyükelçiliği ve İstanbul Mısır Başkonsolosluğu'na yapılıyor. 20 yaş altı ve 45 yaş üstü vatandaşlarımıza kapıda 30 günlük giriş vizesi vermektedir.

Kahire’de Gezilecek Yerler

Piramitler
Han El- Halili Çarşısı
Mısır Müzesi
El-Ezher Camisi
Eski Kahire
Mısır Piramitleri

Kahire uçak bileti seyahat eden ziyaretçilerin bilmesi gereken bir konu da şehrin gizemli bölgesinde yer alan piramitler, şehir merkezine de oldukça yakındır. Kral mezarları olarak bilinen piramitlerin nasıl yapıldığı konusundaki sırlar hala çözülmüş değildir. Mısır firavunları adına yapılan piramitler, hangi firavuna ait ise o kralın doğum ve ölüm günlerinde mezar odalarına güneş girer. Yılda iki kere olan bu olayın nasıl gerçekleştiği hala çözülememiştir. Mikerinos, Kefren ve Keops adında üç eser Gize Bölgesi'nde yer alır. Mısır firavunu Khufu adına yapılmış Keops Piramit'i en eski piramit olarak bilinir. 145 metre yüksekliğindedir. Sfenks'in kafası, diğer piramitlerin önünde Nil Nehrine bakmış bir şekilde inşa edilmiştir. Bu harika yapıtlar, Kahire Kültürel turizmine katkısı büyüktür.

Han El- Halili Çarşısı

14. yüzyıldan kalma han Tahrir Meydanı'nda yer alır. Ortadoğu'nun en büyük pazarı ünvanına sahip handa, altın ve gümüş dükkanları, yöresel ürün ve kıyafet dükkanları, hediyelik eşya dükkanları gibi bir çok mağaza yer alır. Dinlenmek için Kahire Kahvesi yapan küçük cafeler de vardır.

Mısır Müzesi

20. yüzyılda tamamlanan müze binası, Fransız mimarisinin izlerini taşır. 120.000 kadar objenin sergilendiği müze, Dünyanın en geniş Antik Mısır koleksiyonunu sergiler. Mısır'da hakimiyet sürmüş medeniyetlerden kalma eserlerin sergilendiği müzede, mumyalama ve firavun mumyaları da sergilenir.

El-Ezher Camisi

Muhteşem Cami anlamına gelen yapıt, Fatimiler dönemine aittir. Tahrir Meydanında olan cami mimari açıdan oldukça zengindir. Yunan, Mısır, Kıptı ve Hıristiyan mimarisine ait çizgiler ile inşa edilmiştir. Hakimiyet süren her medeniyet, cami de bazı değişiklikler yapmıştır. Geniş avlusu ve üç büyük kapısı ile dikkat çeken cami, şehrin sembolü olmuştur.

Eski Kahire

Şehrin güney kısmı olan bölge, kültürel açıdan oldukça önemlidir. Neredeyse tamamı eski binalardan oluşan bölge, Unesco Kültür ve Tarih Mirası listesinde yer alır.

 • Azîz Barbara Kilisesi
 • Kıpti Müzesi
 • Ben - Ezra Sinagogu
 • Roma Babil Kilisesi
 • Azîz Georgia Rum Ortodoks Kilisesi
 • Amr İbn El As Cami birçok tarihi yapıt bu bölgede konumlanmıştır.
Kahire Kalesi

Kahire merkezde ve Mokattam Tepesine inşa edilmiş kalenin mimarı Fatimiler olmuştur. Muhteşem manzaraya sahip olan kale, şehri en iyi gören tepenin üstünde kurulması, turistlerin ilgi odağı olmasına sebep olmuştur.

Nil Nehri

Şehir manzarasın eşlik eden nehir, üstünde taşımacılık, turistik turlar yapılabilir. Hatta Nil Nehrini küçük bir sandal kiralayarak gezebilirsiniz. Eğlenceli turları ile bilinen Nehir dünyanın en uzun nehridir.

Kahire’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Koshary
Humus
Um-ali
Fuul Tameya

Makarna ve pirinç kullanılarak, özel sos ve domates sosları ile servis edilen yemek, öğle aralarında sıklıkla tüketilir. Kahire uçak bileti seyahatçilerinin tatması gereken Mısır Mutfağının ve Türk Mutfağının birbirine yakın yemekleri vardır. Mısır yemeklerinde fazlaca baharat kullanılır.

Humus

Türk mutfağında da olan meze haşlanmış nohut ve susamdan elde edilen tahinin ezilmesi ile yapılır. Zeytinyağı ile de servis edilir.

Um-ali

Kahire'nin yerel tatlısı olan, künefe ve kadayıfın birlikte harmanlanarak elde edilen kalorisi düşük tatlısıdır.

Fuul Tameya

Baklaların kızartılarak ve özel baharatlar ile süslenerek hazırlandığı yöresel yemeklerden bir diğeridir.

Konaklama İçin Kahire Otel Seçenekleri

Ucuz Kahire uçak bileti ile şehre gelen ziyaretçiler için birçok konaklama ve otel seçeneği bulunmaktadır.

Ramses Hilton
Nil kıyısındaki manzaralı ve 5 yıldızlı otelin odalarında, klima, küvetli banyoları, mini bar, kasalar bulunur. Açık yüzme havuzu, bar ve açık büfe restoranları vardır.
1115 Nile Corniche, Sharkas, Cario, Cario Governorate, 12344 Mısır
Steigenberger Hotel El Tahrir Cario
Nil Nehri cevresinde yer alan otel merkezi bir konuma sahip 5 yıldızlı otellerden biridir. Odalarında ; klimalı, banyolu, küvetli, uydu yayınlı tv ve oturma bölümleri vardır. Açık kapalı yüzme havuzu, barlar, restoran, ücretsiz otopark, wi fi ağı ve çamaşır yıkama hizmetleri bulunur. Fitness salonu ve Spa merkezi de vardır.
2 Kasr Al Nile Bridge, Cario Governorate, Mısır
Hotel Sofitel Cario Nile El Gezirah
Nil Nehri manzarasına sahip otel, şehirin en büyük otellerinden biridir. Kahvaltı ve öğle yemekleri açık büfe şeklinde olan otelin akşam yemekleri rezervasyon ile verilir. Klima, tv, banyo ve oturma odalıdır. Açık ve kapalı yüzme havuzu, golf sahası, çamaşır yıkama hizmetleri de bulunur.
3 El Thawra Council St Zamalek Downtown, Le Carie, Cario Governorate, 11518 Mısır

Kahire Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Kahire 1.008,11 TL 9 Saat 10 Dakika
Kayseri - Kahire 1.312,79 TL 9 Saat 10 Dakika
İzmir - Kahire 2.721,04 TL 5 Saat 10 Dakika
Bodrum - Kahire 2.916,98 TL 32 Saat 15 Dakika
Ankara - Kahire 3.048,42 TL 5 Saat 10 Dakika
Antalya - Kahire 3.087,75 TL 5 Saat 55 Dakika
Gaziantep - Kahire 3.089,24 TL 6 Saat 5 Dakika
Hatay - Kahire 3.091,24 TL 8 Saat 20 Dakika

Kahire Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Kahire uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Aegean Airlines, Egyptair, Emirates, Nile Air, Pegasus, Türk Hava Yolları.
 • Kahire yurt dışı uçak bileti ne kadar?

  Kahire varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Cidde - Kahire olup, bilet fiyatı 917,93 TL'dir.
 • Kahire şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?

  Yılın en uygun zamanı Ağustos ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Kahire ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Sokakların Tadını Çıkaran En Etkileyici Heykeller
Sokakların Tadını Çıkaran En Etkileyici Heykeller
03 Temmuz 2020
Heykel sanatçılığı insanlık tarihinin en eski dönemlerinden bu yana kullanılmakta. Gerek dini gerekse kişilere yönelik olarak tasarlanan heykeller bazı bölgelerde bir hayvan ya da bir bitki üzerine de
Gizemler Ülkesi Mısır'da Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler
Gizemler Ülkesi Mısır'da Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler
19 Kasım 2018
Mısır, Dünya’nın en eski medeniyetlerinden biri olan Mısır medeniyetinin doğduğu yerdir. Durum böyle olunca bünyesinde piramitler de dahil birbirinden değerli birçok tarihi eser ve yapı barındırmaktad
Yaz Bitti Diye Üzülmeyin: Eylül Ayının En Sıcak Beş Şehri
Yaz Bitti Diye Üzülmeyin: Eylül Ayının En Sıcak Beş Şehri
14 Eylül 2018
Her sene heyecanla beklediğimiz yaz tatilinin büyük bir kısmı sona ermiş durumda. Hatta çoğu insan Eylül ayında yaz sezonunu kapatıp gelecek yaz tatilini beklemeye başlıyor. Yaz bitti diye üzülmeyin,
Yaz Sofralarının Ferahlatan İçeceği Limonata Hakkında 7 Bilgi
Yaz Sofralarının Ferahlatan İçeceği Limonata Hakkında 7 Bilgi
20 Ağustos 2017
Limonata, en basit tarifiyle limon suyu, şeker ve sudan yapılan bir içecek.  Geçmişten gelen lezzet, günümüzde de ferahlık vermeye devam ediyor. Klasik tarifi değişse de doğal ve sağlıklı şekilde seri

Kahire Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (49)
İyi (42)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%54
%46
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,5
91 Değerlendirme
E*** H***
7 Kasım Çarşamba
Güzel bir gezi oldu, böyle ara ara kamplara kaçmak güzel oluyor
N*** S***
12 Ekim Cuma
Burası çok güzeldi herşey çok gerçek dünyanın içindeki saklı cennet
Ş*** G***
4 Ekim Perşembe
İnsanları çok farklı. Biraz daha iyi olabilirdi aslında geçirdiğimiz zaman
A*** G***
17 Eylül Pazartesi
Herşey çok güzeldi teşekkür ederiz herşey için tur rehberimiz çok ilgiliydi
H*** B***
30 Temmuz Pazartesi
Kamp yapmak için burayı seçmiştik, iyi bir tercih oldu gibi
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Kahire Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 21.10.2020 06:00:57 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Kahire, (CAI)
CAI
EG

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=54961
/ True
54961