-

Covid-19 (Coronavirus) sebebi ile firmalar seferlerinde iptal/değişiklik yapabilmektedir. Seferinizi planlamadan önce güncel firma politikalarına göz atmanızı tavsiye ederiz. Tüm hava yolu firmaları için detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Stuttgart Uçak Bileti

Para Birimi
Euro (EUR)
Zaman Dilimi
GMT +1
Stuttgart Şehri En İyileri
Mercedes Benz Müzesi, Hohenzollern Burg Kalesi, Eisbein Mit Sauerkraut
Stuttgart Hava Durumu (27 Mart) 15°C Açık
Stuttgart Hava Durumu (28 Mart) 16°C Parçalı Bulutlu

En Ucuz Stuttgart Varışlı Uçak Seferleri

İzmir - Stuttgart
Corendon Aırlınes
241,50 TL
06 Nis 2020
Antalya - Stuttgart
Sun Express
313,83 TL
08 Nis 2020
İstanbul - Stuttgart
Türk Hava Yolları
442,37 TL
06 Nis 2020
525,90 TL
01 Nis 2020
527,65 TL
27 Mar 2020
Ankara - Stuttgart
Sun Express
541,96 TL
31 Mar 2020
Trabzon - Stuttgart
Sun Express
576,79 TL
10 Nis 2020
Gaziantep - Stuttgart
Sun Express
623,67 TL
02 Nis 2020
Adana - Stuttgart
Sun Express
625,34 TL
31 Mar 2020
698,64 TL
28 Mar 2020
Hatay - Stuttgart
Türk Hava Yolları
733,53 TL
12 Nis 2020
Malatya - Stuttgart
Türk Hava Yolları
748,11 TL
05 Nis 2020
1.092,73 TL
12 Nis 2020
1.415,99 TL
05 Nis 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Stuttgart Kalkışlı Uçak Seferleri

Stuttgart - Antalya
Corendon Aırlınes
300,25 TL
22 Nis 2020
Stuttgart - İzmir
Corendon Aırlınes
317,39 TL
23 Nis 2020
Stuttgart - İstanbul
Türk Hava Yolları
482,38 TL
30 Mar 2020
Stuttgart - Ankara
Sun Express
567,52 TL
28 Mar 2020
635,90 TL
27 Mar 2020
Stuttgart - Trabzon
Sun Express
696,60 TL
30 Mar 2020
Stuttgart - Adana
Sun Express
698,77 TL
30 Mar 2020
Stuttgart - Samsun
Sun Express
710,34 TL
29 Mar 2020
Stuttgart - Gaziantep
Sun Express
734,62 TL
20 Nis 2020
Stuttgart - Konya
Türk Hava Yolları
771,84 TL
21 Nis 2020
Stuttgart - Malatya
Türk Hava Yolları
831,52 TL
31 Mar 2020
Stuttgart - Ordu
Türk Hava Yolları
871,06 TL
20 Nis 2020
882,54 TL
18 Nis 2020
Stuttgart - Elazığ
Türk Hava Yolları
2.886,99 TL
29 Mar 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Stuttgart Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Stuttgart Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Stuttgart Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Stuttgart Havaalanları
Ülke Kodu
DE
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Almanca
Toplu Taşıma Fiyatı
1,50 EUR
Yemek Fiyatı
10 EUR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
1 EUR

Stuttgart’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Yaz
En Ucuz Ay
Kasım
En Ucuz Gün
Perşembe
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Ağustos

Ucuz Stuttgart uçak bileti kullanarak Stuttgart’a gitmek isteyen ziyaretçilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan birisi de ziyaret ve yolculuk için en uygun zamanın hangisi olduğunu tespit etmektir.

Normal şartlarda kentin güzelliklerini yaşamak adına en ucuz mevsim sonbahar olmaktadır. Ancak kış aylarında Stuttgart’a yağan karlı günlerin tadını çıkarmak isteyen ziyaretçiler kış mevsiminde de rahatlıkla Stuttgart’a ziyaret ederek kar keyfini görebilirler.

Stuttgart Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Stuttgart uçak bileti ile seyahat eden yolcular havalimanından kent merkezine gitmek için fototbüs,tasi ve tren gibi ulaşım araçlarından yararlanabilirler.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 15 EUR

Hava limanından Kayseri kent merkezine ulaşmak için tercih edilebilecek olan ulaşım araçlarından birisi Stuttgart otobüsleri olabilir. Stuttgart Hava limanına inen tüm uçuşlardan 35 dakika sonra hava limanından şehir merkezinin farklı semtlere otobüs seferleri bulunmaktadır.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 15 EUR

Toplu taşıma araçlarından yararlanarak hava limanından Stuttgart şehir merkezine gitmek isteyen yolcular belediye otobüslerini kullanarak hava limanından kent merkezine gidebilirler. Farklı otobüs hatlarını kullanarak kısa sürede hava limanından kentin farklı semtlerine ulaşım sağlanmaktadır. Hava limanından yapılan otobüs hizmetleri için yolcular 122 X3 numaralı otobüs hatlarını gidecekleri istikamete uygun olan seferleri tercih edebilmektedirler.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 2,50 EUR

Stuttgart Hava limanından şehir merkezine gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanmak istemeyen daha hızlı daha raht bir şekilde istediği noktaya gitmek isteyen ziyaretçiler için en uygun seçeneklerden birisi de taksidir. Hava limanından çıkınca terminal kapısının önünde bekleyen ve günün her saati kalkan taksiler sayesinde istenilen noktaya daha kısa ve konforlu bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir. Havalimanından ortalama süre: 45 dakika Havalimanından uzaklık: 20 km

Araç Kiralama

Yukarıda belirtilen ulaşım seçeneklerinin yanı sıra havalimanına iniş yapan ziyaretçiler havalimanının iç ve dış hatlar terminalinde yer alan araç kiralama ofislerinden saatlik, günlük mini araba kiralayarak da yol

Stuttgart Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
Duty Free
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Stuttgart hava yolu ulaşımı için kullanılan hava limanı Stuttgart Baden-Baden Havalimanı'dır. Stuttgart uçak bileti avantajlarını yararlanarak hava yolu ile kente seyahat eden ziyaretçiler ve gezmek istedikleri noktalara uçmak isteyen ziyaretçiler bu hava limanını kullanmaktadır.

Stuttgart Baden-Baden Hava limanının şehir merkezine olan uzaklığı 83 km olduğu için hava limanından kent merkezine 34 dakika gibi kısa bir sürede ulaşım sağlanabilmektedir.

Havalimanı yolcuların kullanması için iç ve dış hatlar olmak üzere iki farklı terminale ayrılmıştır. İç hatlar terminalinde yolcular ihtiyaçları için cafe, büfeler, araç kiralama ofisleri, sağlık ünitesi ve emanet eşya ofisi açılmıştır.

Aynı şekilde dış hatlar terminalinde yolcuların ihtiyaçlarını karşılamak için sağlık ünitesi, gazete büfesi, araç kiralama ofisi ve restoran bulunmaktadır.

Stuttgart’a Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Stuttgart uçak bileti avantajlarından yararlanarak Stuttgart’a gitmek için en önemli nedenlerden birisi kentin en çekici yeri olan eski kaledir. 1. Şehirin görülmesi gereken en önemli yerlerden birisi olan eski kaledir. Bu yünden Stuttgart’a sadece bu eski kaleyi görmeye gitmek bile yeterli bir sebeptir.
 2. Stuttgart’ın en değerli müzesi olan sanat müzesi Almanya’ya gidenlerin mutlaka görmesi gereken önemli müzelerinden biri bu sanat müzesidir.
 3. Stuttgart’ın en değerli müzesi olan sanat müzesi Almanya’ya gidenlerin mutlaka görmesi gereken önemli müzelerinden biri bu sanat müzesidir.
 4. Güney Almanya’nın en yeni sarayı görülmeye değer bir yer olduğu için Stuttgart’a gelen ziyaretçilere mutlaka görmeleri tavsiye ediliyor.

Stuttgart Hakkında

Federal Almanya Cumhuriyeti’nin on altı eyaletinden biridir. Stuttgart Bade Württemberg eyaletinin başkenti olmaktadır. , Almanya’nın en zengin bölgelerinin altıncısıdır. Almanya’da otomobil endüstrisinin en büyük firmaları bu eyalette bulunmaktadır.

Stuttgart eğitim acısından da oldukça yüksek düzeyde kaliteli eğitimi olan bir kenttir. Almanya’nın en eski şehirlerinden biri olan Stuttgart 10. Yün yıl yılda kurulmuş olup ilk ismi ise Stutengarten’dır.

Dünya savaşı sırasında da çok zarar gören kent daha sonradan yeniden inşa edilmiştir. Stuttgart kentinde eski dönemlerde kalmış dört saya bulunmaktadır. Otomobil üretiminde de oldukça ileri düzeylerde olan Almanya lüks otomobillerin bilinen markalarının sahibi olmaktadır.

Stuttgart Nerede?

Stuttgart Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2,80 EUR
Taksi
2,30 EUR/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Stuttgart’a şehir içi ulaşımda kullanılan en temel ulaşım aracı tramvaydır. Şehrin tüm merkezi noktalarından geçtiği ve trafikte öncelikli olduğu için Stuttgart halkı diğer ulaşım araçlarına göre tramvayı tercih etmektedir. Havalimanına inen yolcular sS2 ve 53 tramvay hattını kullanarak havalimanından kent merkezine 30 dakikada ulaşım sağlayabilmektedir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Kentin farklı noktalarına onlarca sefer düzenlenen belediye otobüsleri ile ucuz bir şekilde seyahat edilebilmektedir. Maliyet olarak daha yüksek olsa da konfor anlamında çok rahat olan taksi seçeneğini de göz önünde bulundurmak lazım.

Stuttgart Vize Şartları

Almanya Vize İstiyor mu?
Evet
Almanya Vize Ücreti
80 EUR
Almanya Vize Detayları
Almanya’da uzun süreli (90 Günden Fazla) vize almak isteyen kişiler oturum izni, çalışma izni veya aile birleşimi gibi opsiyonları neden göstererek Türkiye’de bulunan Almanya Konsolosluğuna veya Almanya büyükelçiliğine başvurmalılar.

Stuttgart’da Gezilecek Yerler

Mercedes Benz Museum
Hohenzollern Burg Kalesi
Neuschwanstein Şatosu
König Strasse
Lichtenstein Şatosu
Mercedes Benz Museum

Almanya'da Mercedes Benz Müzesi 206 senesinde açılan bir otomobil müzesidir. 130 yıllık geçmişi olan otomobil tarihinin günümüze kadar gelmesinin her aşamasını tek tek sergilemektedir. Bu müze geçmişten bu güne kadar sürekli model ve görüntü yapısını değiştiren otomobiller hakkında görsellik sergilemektedir. Otomobillerin ilk günden bu güne kadar Almanya'da üretilen ve kullanılan bütün otomobillerin olarak hakkında geniş bir bilgi edinilebilir.

Hohenzollern Burg Kalesi Stuttgart’a Daha Yakın Konumda Olan Eski Bir Kaledir

Stuttgart’a daha yaklaşık 65 km kadar bir mesafededir. Güneyinde Hechingen kasabasında bulunmaktadır. Bu kaleye en kolay ulaşım Trenle sağlanmaktadır. Kalenin hemen 35 km doğusunda Stuttgart’ın 65 km güneyinde başka bir şato daha bulunmaktadır. Çok eski olan Hohenzollern Burg Kalesi gelen ziyaretçileri muhteşem görüntüsü ile etkiliyor.

Neuschwanstein Şatosunun Sarp Tepelerde Muhteşem Görüntüsünü İzlemek Gerekir

Bavyera eyaletine bağlı Hohenschwangau kasabası yakınlarında bulunan çok yüksek sarp bir tepeye kurulmuştur. Bu şato olan 6 katlı olarak inşa edilmiştir. Ayrıca 19. yüzyılda Neo-romantisizm mimari stiliyle yapılmış olan tek kaledir. Münih’e 120km uzaklıkta Stuttgart’a ise 210 km mesafede yer alan bu muhteşem şatonun görülmesi tavsiye edilmektedir.

Stuttgart’ın En Popüler Olan Caddesi König Strasse’dir

König strasse Stuttgart’ın en ünlü ve en popüler caddesidir. Araç trafiğine kapatılmış olan bu caddede şehrin merkez ile buluşma noktası konumundadır. Şehre gelen misafirler ve kent sakinleri yaz kış olmak üzere hem zaman tarihi çeşmeleri ve ağaçlarla süslü bu caddede güzel zaman geçirmekteler.

Lichtenstein Şatosu Peri Masalı Şatosudur

Lichtenstein şatosu Svabya Alplerinde bulunan bu muhteşem görünümlü şato peri masalı sitillinde yapılmış bir yapıdır. Tarihi şato 1200 yılından beri burada ziyaretçi ağırlamaktadır. Lichtenstein Şatosu yüksek kayalıkların üzerinde vadiyi kuş bakışı izlemektedir.

Stuttgart’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Eisbein Mit Sauerkraut
Schwäbische Maultaschen
Knödel
Dampfnudel
Eisbein Mit Sauerkraut

Fırında aromalı otlar eşliğinde pişirilmiş pirzolanın yanında alternatif olarak patatesten püre yapılarak servis edilen değişik bir mezedir.

Schwäbische Maultaschen

Schwäbische maultaschen adında olan bu alman yemeği etli ve ya ıspanak ile büyük mantılardan yapılmaktadır. Ayrıca Almanların çok sevdiği geleneksel bir yemeğidir.

Knödel

Almanların knödel ismini verdikleri bu yemek el yapımı küçük hamur köftesidir. Bu hamur köftelerinin üzerine baharatlı hardallı tavuk budu haşlaması konularak servis edilir.

Dampfnudel

Dampfnudel ise yarı mantı yarı ekmek olan bir hamur işi yemeğidir. Malzemeleri beyaz un, tuz, maya, margarin, su ve tereyağının karışımından oluşur. Bu karışımlardan elde edilen hamurları yumurta şeklinde yapıp tepsilerde dizilerek pişirilir.

Eierpfannkuchen

Eierpfannkuchen, tavada yuvarlak şekilde pişirilen yarı yarıya tatlı ve tuzlu bir krep çeşididir.

Konaklama İçin Stuttgart Otel Seçenekleri

Zur Weinsteige
Zur Weinsteige merkeze yürüme mesafesinde olup sadece 20 dk uzaklıktadır. Otelinde müşterilerinin rahat etmeleri için mükemmel çalışanlar, mükemmel yemek kalitesi kahvaltı, acık büfe akşam yemeği her an kahve bulunmaktadır. Odalarda klima televizyon mini bar ve otopark bulunuyor.
Hohenheimer Straße 28 30, Stuttgart Mitte
Hotel am Wilhelmsplatz
Stuttgart kent merkezinde yer alan bu otel 3 yıldızlı otel arayan ziyaretçiler için en önemli seçeneklerden birisidir. Şehir merkezinde bulunan otel, kentin önemli noktalarından birisi olan Königstraße alışveriş bulvarına yürüyerek sadece 3 dakika varılmaktadır. Aile tarafından işletilen hotel oldukça güzel sabah kahvaltıları vermektedir. Hotel hava alanına 35 km uzaklıktadır.
Wilhelmsplatz 9, Stuttgart Mitte
Der Zauberlehrling
Tesis bünyesindeki restoranda yemeklerin tadını çıkarma fırsatı olan bu tesiste ücretsiz WiFi erişimi, özel otopark, düz ekran TV ve mini bar bulunmaktadır. Odaların tamamında küvetli özel banyo ve Konfor için bornoz ve ücretsiz banyo malzemeleri temin edilmektedir. sigara içilmeyen odalarda evcil hayvanlar kabul edilmektedir.
Rosenstr. 38, Stuttgart-Mitte

Stuttgart Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ort. Sefer Süresi
İzmir - Stuttgart 241,50 TL 3 sa
Antalya - Stuttgart 313,83 TL 3 sa 35 dk
İstanbul - Stuttgart 442,37 TL 3 sa
Kayseri - Stuttgart 525,90 TL 3 sa 35 dk
Samsun - Stuttgart 527,65 TL 10 sa 50 dk
Ankara - Stuttgart 541,96 TL 3 sa 25 dk
Trabzon - Stuttgart 576,79 TL 9 sa 10 dk
Gaziantep - Stuttgart 623,67 TL 3 sa 55 dk

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Stuttgart ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Kahvaltısıyla Gönüllere Taht Kurmuş 9 Şehrimiz
Kahvaltısıyla Gönüllere Taht Kurmuş 9 Şehrimiz
22 Ocak 2020
Hafta sonlarının en zevkli aktivitesi, günün en önemli öğünü ve sohbetin en tatlı yeri! Her yemeğin, her öğünün yeri ve önemi ayrı ama kahvaltının gönlümüzde ayrı bir yeri olduğunu söylesek kimse itir
30 Ağustos Zafer Bayramı nda İstanbul a Yakın Tatil Rotaları
30 Ağustos Zafer Bayramı'nda İstanbul'a Yakın Tatil Rotaları
29 Ağustos 2019
Tatil sevenler en küçük fırsatları bile muhteşem gezilere çevirebilirler. Bu Ağustos ayında güzel bir fırsatınız var. 30 Ağustos tatilini hafta sonu ile birleştirip güzel bir hafta sonu kaçamağı yapab
Tablo mu Gerçek Hayatı Şekillendirmiş, Gerçek Hayat mı Tabloyu? Seçim Sizde!
Tablo mu Gerçek Hayatı Şekillendirmiş, Gerçek Hayat mı Tabloyu? Seçim Sizde!
19 Haziran 2019
Tarih boyunca sanatçılar çevrelerinden ilham almışlardır. Ancak çoğu kişinin bilmediği gerçek ise bazı mekanlar da ünlü tablolardan esinlenerek şekillenmeye çalışmıştır. Kafe Terasta Gece / Le Café l
Kaplıcasıyla Ünlü 11 Şehir
Kaplıcasıyla Ünlü 11 Şehir
04 Temmuz 2017
Organik yemek, doğal yöntemlerle tedavi, doğal hayata dönmek son yıllarda yükselen bir değer oldu. Günümüzde, tedavi yöntemi olarak suyun kullanılması önemli bir turizm kolu halini aldı. Kaplıcalar sa

Stuttgart Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Stuttgart uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Deutsche Lufthansa, Klm, Onur Air, Pegasus, Sun Express, Türk Hava Yolları.
 • Stuttgart yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Stuttgart varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İzmir - Stuttgart olup, bilet fiyatı 241,50 TL'dir.
 • Stuttgart şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Kasım ayıdır.

Stuttgart Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (80)
%81
İyi (19)
%19
Orta (0)
%0
Kötü (0)
%0
Çok Kötü (0)
%0
Ortalama Puan
4,8
99 Değerlendirme
Yorum Yap
S*** K***
29 Ağustos Perşembe
buralara hep gelmek istedim
İ*** K***
1 Kasım Cuma
güzelmiş tavsiye ederim
2
2
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Stuttgart Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 27.03.2020 02:55:39 )

İSTANBUL
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
STUTTGART
Stuttgart Arp...(STR)
STR
DE
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=39749

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
/ True
39749