-

Frankfurt Uçak Bileti

Para Birimi
Euro (EUR)
Zaman Dilimi
GMT +1
Frankfurt Şehri En İyileri
Fuarlar, Goethe House, Steak Ve Spatzle
Frankfurt Hava Durumu (20 Ekim) 14°C Bulutlu
Frankfurt Hava Durumu (21 Ekim) 18°C Gök Gürültülü Fırtına

En Ucuz Frankfurt Varışlı Uçak Seferleri

488,90 TL
03 Kas 2020
Kayseri - Frankfurt
Corendon Aırlınes
502,06 TL
11 Kas 2020
Ankara - Frankfurt
Türk Hava Yolları
528,67 TL
13 Kas 2020
Amsterdam - Frankfurt
Air Europa Lineas Aereas
536,24 TL
21 Eki 2020
İzmir - Frankfurt
Corendon Aırlınes
597,19 TL
07 Kas 2020
631,65 TL
04 Kas 2020
631,65 TL
01 Kas 2020
651,89 TL
29 Eki 2020
683,73 TL
10 Kas 2020
689,65 TL
03 Kas 2020
689,65 TL
03 Kas 2020
735,73 TL
15 Kas 2020
799,70 TL
06 Kas 2020
966,65 TL
26 Eki 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Frankfurt Kalkışlı Uçak Seferleri

Frankfurt - İstanbul
Türk Hava Yolları
442,30 TL
15 Kas 2020
Frankfurt - İzmir
Corendon Aırlınes
487,61 TL
14 Kas 2020
Frankfurt - Madrid
Air Europa Lineas Aereas
515,98 TL
22 Eki 2020
Frankfurt - Ankara
Türk Hava Yolları
525,79 TL
10 Kas 2020
Frankfurt - Kayseri
Sun Express
625,61 TL
21 Eki 2020
Frankfurt - Antalya
Sun Express
681,19 TL
22 Eki 2020
Frankfurt - Gaziantep
Sun Express
688,31 TL
20 Eki 2020
Frankfurt - Adana
Sun Express
707,06 TL
15 Kas 2020
Frankfurt - Paris
Air France
726,57 TL
27 Eki 2020
Frankfurt - Elazığ
Türk Hava Yolları
739,00 TL
16 Kas 2020
Frankfurt - Amsterdam
Air Europa Lineas Aereas
753,57 TL
22 Eki 2020
Frankfurt - Londra
British Airways
841,40 TL
20 Eki 2020
925,90 TL
28 Eki 2020
928,83 TL
05 Kas 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Frankfurt Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Frankfurt Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Frankfurt Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Frankfurt Havaalanları
Ülke Kodu
DE
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Almanca
Toplu Taşıma Fiyatı
4,50 EUR
Yemek Fiyatı
10 EUR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
2,35 EUR

Frankfurt’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Yaz
En Ucuz Ay
Haziran
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
Sonbahar
En İyi Ay
Eylül

Ucuz Frankfurt uçak bileti satın alarak Frankfurt gezisi yapmak isteyen kişiler için en uygun zaman Eylül olarak adlandırılabilir. Genelde ilkbahar ve sonbaharın başları en uygun zamandır. Hem mevsimin tadını çıkarmak hem de etrafı görmek için uygun bir zaman dilimidir.

Eğer fuarlara katılmak isteniyorsa da fuar ayları Eylül ve Ekim olarak belirlenmiştir. Bu zamanlarda en zevkli fuarları gezmek mümkün olabilmektedir.

Frankfurt Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Şüphesiz ki her turistin merak ettiği durumlardan biri de havalimanından şehir merkezine ulaşımın kolay olup olmadığıdır. Frankfurt uçak bileti alan kişiler için şehir merkezine havalimanından ulaşım birçok çeşitte ve kolay şekilde sağlanıyor.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 2 EUR

Frankfurt'ta bulunan Skyline adı verilen raylı sistem ile havalimanından şehre 20-25 dakika da ulaşım sağlamak mümkün oluyor. Yaklaşık 2 Euro olan bu sistem ile hızlı ve kolay ulaşım sağlanabilir. Ancak bu hat biraz gecikmeleri ile ünlü olmuş bir hattır.

Havalimanı Servisleri

Otobüs ile havalimanından metro hattına geçiş yapıp metro ile istenilen yere gitmek de mümkün olabiliyor. Özellikle S8 ve S9 verilen araçlara binerek geçiş yapmak mümkün olabiliyor.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 25 EUR

Genelde herkesin tercih etmiş olduğu bir seçenek olan taksiler uygun fiyatlı olarak adlandırılabilir. Taksi ile daha hızlı şekilde Frankfurt'tan şehir merkezine gitmek kolaydır. Bunun için ise yaklaşık olarak 25-30 Euro'yu gözden çıkarmak gerekebilir.

Araç Kiralama

Bu ise tercih edilebilecek bir başka seçenektir. Havalimanına inildiği anda kişi kendine uygun bir araç kiralayarak ulaşımı söz konusu haline getirebilir. Günlük, haftalık, aylık olacağına ise kişi programına göre kend

Frankfurt Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
Duty Free
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Frankfurt şehri için kullanılan havalimanı Frankfurt Havalimanı'dır. Frankfurt uçak bileti ile iç hatlar ve dış hatlar olarak seyahat etmek mümkün kılınıyor. İç hatlarda da dış hatlarda da kişileri birbirinden farklı ortamlar bekliyor.

Frankfurt'a yolculuk eden kişiler 25 dakika gibi kısa bir sürede şehir merkezine ulaşım sağlayabiliyor. Bu konuda kişilerin tereddütleri bulunmuyor.

Aynı zamanda en büyük ve en işlek havalimanı olmasından dolayı içerisinde birçok kafe, restoran ve mağaza bulunuyor. İnsanlar uçaklarını beklerken bir kahve içebiliyor, yemek yiyebiliyor ya da kendi ülkelerinde bulunmayan mağazalardan alışveriş yapabiliyor.

Havalimanı içerisinde hayvanat bahçesi bulunuyor. Uçak vaktine çok varsa ve keyifli zaman geçirmek isteniyorsa hayvanat bahçesine uğranabilir. Oldukça büyük bir alandır. Çeşitli hayvanları ve onlarla birlikte bitkileri görmek bu havaalanı için mümkün bir durumdur.

Havalimanı arasında yer alan bir diğer alternatif ise simülatör oluyor. Uçak kullanma deneyimi yaşamak isteyen kişiler havaalanında yer alan simülatörleri kullanabilir. Böylelikle oldukça heyecanlı bir deneyim söz konusu olabilir.

Frankfurt’a Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Frankfurt uçak bileti alarak şehre uçmanın en kıymetli sebeplerinden biri fuarlardır. Şehirde birbirinden zengin ve çeşitte fuarlar söz konusu oluyor. Genelde açık hava da sergilenen fuarları Eylül- Ekim ayı gibi yakalamak mümkündür. Kitap fuarından saat fuarına kadar her türlü seçeneği keşfetmek mümkündür.
 2. Diğer bir ziyaret sebebi ise gökdelenlerdir. Gökdelen merakından daha çok uzun binaların tepesine çıkarak bütün şehir manzarasını görmek çoğu turistin tercihidir. Yaklaşık 5 Euro'ya Frankfurt'un en uzun gökdeleni olan Main Tower'a çıkıp gün batımı manzarası izlemek mümkün oluyor. Çeşitli fotoğraflar çekmek mümkündür.
 3. Alte Oper, tarihi yerleri gezmeyi sevenler için bir gitme sebebidir. 2. Dünya Savaşı'nda yıkılıp inşa edilen bu opera binasında konserlere, tiyatrolara ve keyifli gösterilere şahit olmak mümkündür.
 4. Leberwurst yemeğini tatmak için de Frankfurt yolcusu olmak mantıklı bir seçenektir. Çünkü Leberwurst bir bakıma Frankfurt'un özel sucuğudur. Karaciğer ezmesinden yapılır.
 5. Modern ve geleneksel mimariyi bir arada tutan bir şehirdir. Şehrin bir kısmı gökdelenleri ile çok modern gibi görünse de nehrin yanındaki kesim daha yeşil ve mavidir. Doğayı ve modernliği birleştiren bu şehirde harika manzaralar yakalayarak kişisel doyum yaşamak mümkündür.

Frankfurt Hakkında

Almanya'da bulunan Frankfurt şehri klasik Alman binalarının yanı sıra bünyesinde barındırdığı gökdelenler ile oldukça ilgi çeken bir şehirdir. Frankfurt Main Nehri kıyısında kurulan bir şehirdir. Hessen eyaletinin en büyük şehri olmasının yanı sıra Almanya'nın en büyük beşinci şehri olma görevini üstleniyor. Bunun yanı sıra Almanya'da yaşayan göçmenleri en çok barındıran şehirdir. Türk göçmenlerin büyük bir kesimi de Frankfurt'ta ikamet ediyor.

Frankfurt tarihi yapısı, modern izlerinin yanı sıra fuar şehri olarak tanımlanıyor. Yılın belli zamanlarında çeşitli fuarlara ev sahipliği yaptığı için birçok ziyaretçiye sahip oluyor. Ayrıca Almanya'nın en büyük finans şehirlerinden biri denilebilir. Pek çok şirket, banka, ekonomi merkezi Frankfurt'ta yer alıyor. Hatta şehirde birçok gökdelen bulunduğu için de şehre gökdelen şehri de deniliyor.

Diğer birçok Avrupa şehirlerinde olduğu gibi Frankfurt'ta da belli bir saatten sonra yaşam duruyor. Şehir bir anda ıssızlaşıyor. Turistler de bu duruma oldukça şaşırıyor. Frankfurt'ta aktif şekilde Almanca konuşuluyor. Ayrıca para birimi olarak da Euro kullanımı söz konusu oluyor.

Nüfusu çok fazla kalabalık değildir. Bulunan nüfusta genelde çalışan bir kesimdir. Finans şehri olmasından kaynaklı bu alanda kendini geliştirmek isteyen kişilerin göç etmiş olduğu bir şehir olarak görülebilir.

Frankfurt Fotoğraf Galerisi

Frankfurt Nerede?

Frankfurt Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2,90 EUR
Taksi
2 EUR/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Frankfurt'ta bisiklet kullanımı yaygın olsa da demir yolu ve otobüs hattı ulaşım oldukça yaygın bir seçenektir. Her yere metro ile ulaşım sağlamak kolay bir seçenek olarak görülebilir. Aynı zamanda ucuz bir seçenektir. Tek biletler 2 Euro iken haftalık ya da aylık bilet çıkarmak da mümkün oluyor. Frankfurt kart satın alınırsa daha hızlı bir ulaşım söz konusu olur.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Otobüs konusunda da birçok hatta sahiptir. Metro kadar olmasa da gelişmiş bir alternatiftir. Aynı ulaşım kartını otobüslerde de kullanmak mümkün olabilir. Ortalama uygun bir fiyata sahip olan taksi gün içinde fazla kullanılmıyor. Genelde toplu taşıma araçları daha fazla tercih ediliyor.

Frankfurt Vize Şartları

Almanya Vize İstiyor mu?
Evet
Almanya Vize Ücreti
80 EUR
Almanya Vize Detayları
Almanya’da uzun süreli (90 Günden Fazla) vize almak isteyen kişiler oturum izni, çalışma izni veya aile birleşimi gibi opsiyonları neden göstererek Türkiye’de bulunan Almanya Konsolosluğuna veya Almanya büyükelçiliğine başvurmalılar.

Frankfurt’da Gezilecek Yerler

Goethe House
Frankfurt Katedrali
Alter Oper
Senckenberg Müzesi
Main Nehri
Ünlü Alman Edebiyat Yazarı Johann Wolfgang Von Goethe'nin Evi: Goethe House

Özellikle edebiyat severlerin mutlaka gezi rehberine eklemeleri gereken bir mekandır. Yalnızca 5 Euro'ya girilecek bu ev gezinin başlangıcı için muhteşem bir seçim olabilir. İçerisine girildiği andan itibaren edebiyat tarihinin ruhunu hissetmek mümkün olacaktır. Ardından hemen yan tarafındaki Zeil caddesine geçerek tur atmak da hoş bir seçenek olur.

Şehrin Sembol Mimarisi: Frankfurt Katedrali

Frankfurt'un bütün mimarisini özetleyen bir yapıdır. Ayrıca bu mimarinin sembolü niteliğini taşır. Etrafında ve içinde gezerek harika bir tarihi şölen söz konusu olabilir.

Kültürel Gösterilere Ve Konserlere Ev Sahipliği Yapan: Alter Oper

2.Dünya Savaşı'nın Almanya'sında yıkıldıktan sonra tekrar yapılan bu opera binası şehrin bütün konserlerine, tiyatrolarına, gösterilerine ev sahipliği yapıyor. Aynı zamanda katedrale yakın Aziz Paul Kilisesi de görülmesi gereken mekanlardandır.

En Büyük Doğa Müzesi: Senckenberg Müzesi

Avrupa'nın ve Almanya'nın en büyük müzelerinden olan bu müzede çeşitli dinozor kalıntılarına rastlamak da mümkündür. İçerisinde doğa ve hayvanlara ait birçok görseli keşfetmek mümkündür.

Huzurlu Bir Yürüyüş: Main Nehri

Frankfurt'un simgelerinden biri olan Main Nehri insana keyif veren bir doğal yapıdır. Özellikle gece yarısı bu nehrin etrafında yapılacak bir yürüyüş kişilerin ruhunu tatmin edebilir, oldukça keyif alabilir. Şehrin ruhunu hissetmek isteyenler mutlaka nehri görmeli ve etrafında yürümelidir.

Frankfurt’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Ekşi Lahana ve Şnitzel
Steak Ve Spatzle
Alman Sosisi
Brezel Ekşi ILahana (Sauerkraut) Ve Şnitzel

Frankfurt'un en çok bilinen yiyeceklerinden biridir. İlk görüşte lahana turşusuna benzetilse de aslında daha farklı yapılmaktadır. Lahana rendelenip pişiriliyor. Ancak bu lezzet sıcak yenilebileceği gibi soğuk da tüketilebiliyor. Normalde dana eti ile yapılan Şnitzel, Frankfurt'ta tavuk eti ile yapılıyor. Alman kültürünün çok meşhur olan bu tadını neredeyse her restoranda bulmak ve tatmak mümkün olabiliyor.

Steak Ve Spatzle

Frankfurt içerisinde Steak House'lar oldukça yaygın şekilde hizmet veriyor. Hızlı ve çalışkan bir nüfusa sahip olan Frankfurt'ta genelde Steak ürünler tercih ediliyor. Çoğunlukla dana eti ağırlıklı beslenme söz konusudur. Frankfurt'ta ki Steak House'ların en önemli özelliği eti az pişmiş olarak sunmalarıdır. Alman Makarnası olarak da geçen Spatzle en uygun yiyeceklerden biridir. En önemli özelliği ise tadını farklı hale getirmek için üzerine çeşitli sosların dökülmesidir. Böylece kendi damak tadınıza uygun olan makarnayı bulmak hiç zor olmuyor.

Alman Sosisi

Frankfurt'ta her köşe başı bir sosis arabası görmek mümkün oluyor. Ünlü ve lüks restoranların yanı sıra sokaklarda bile birbirinden lezzetli Alman sosislerine rastlamak mümkündür.

Brezel

Alman simidi olarak da adlandırılan bu ürün dışı sert içi yumuşak bir besindir. Oldukça lezzetli her Frankfurtlunun tercihi olur.

Konaklama İçin Frankfurt Otel Seçenekleri

Ucuz Frankfurt uçak bileti ile gidildiği takdirde kişilere sunulan otel seçenekleri bulunuyor. Genelde lüks oteller 800- 1600 TL arası, orta seviye oteller 180-750 arası, ucuz oteller ise 160-200 TL arasında seyrediy

Hotel Tabitha
Bu otel seçeneği şehir merkezine yürüme mesafesinde Bahnhofviertel bölgesinde yer alıyor. Küçük bir otel olmasına karşılık temiz ve ucuzdur.
Elbestrasse 36, 60329 Frankfurt am Main, Almanya
Ibis Frankfurt Centrum
Tüm dünyada otel zinciri bulunan bu marka en ucuz alternatiflerden biridir. Aynı zamanda temizliği ve kahvaltı hizmet dolayısıyla çoğu kişinin tercihleri arasında bulunuyor.
Speicherstrasse 4, 60327 Frankfurt am Main, Almanya
Hampton by Hilton Frankfurt City Centre Messe
Hilton kalitesini kişilere sunan bu otel, tren ile havaalanına yalnızca 10 dakika uzaklıkta. Konforu fiyatına göre oldukça fazladır. Çevresinde alışveriş merkezleri, marketler ve yürüyüş yolları bulunuyor.
Europe- Alle 46, 60327 Frankfurt am Main, Almanya

Frankfurt Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ort. Sefer Süresi
İstanbul - Frankfurt 488,90 TL 3 sa 20 dk
Kayseri - Frankfurt 502,06 TL 3 sa 55 dk
Ankara - Frankfurt 528,67 TL 3 sa 35 dk
İzmir - Frankfurt 597,19 TL 3 sa 20 dk
Ordu - Frankfurt 628,73 TL 8 sa 5 dk
Samsun - Frankfurt 631,65 TL 7 sa 45 dk
Adana - Frankfurt 631,65 TL 9 sa
Antalya - Frankfurt 651,89 TL 9 sa 25 dk

Frankfurt Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Frankfurt uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Air France, British Airways, Deutsche Lufthansa, Pegasus, Sun Express, Türk Hava Yolları.
 • Frankfurt yurt dışı uçak bileti ne kadar?

  Frankfurt varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Frankfurt olup, bilet fiyatı 488,90 TL'dir.
 • Frankfurt şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?

  Yılın en uygun zamanı Haziran ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Frankfurt ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Kartepe Kayak Merkezi
Kartepe Kayak Merkezi
14 Kasım 2019
Kartepe Kayak Merkezi Hakkında Kartepe Kocaeli il sınırları içerisinde yer almaktadır. İstanbul’a en yakın kayak merkezidir. Diğer Kayak merkezlerine göre yüksekliği biraz azdır. Kartepe kayak me
2018’de En Çok Bu Ülkelere Gidildi, Sizce Bu Sene Durum Değişecek Mi?
2018’de En Çok Bu Ülkelere Gidildi, Sizce Bu Sene Durum Değişecek Mi?
19 Şubat 2019
Dünyanın en çok ziyaret edilen 10 ülkesi! Bu ülkelerden birini tercih edip de pişman olmak mümkün mü? Belki de bir sonraki ziyaretinizde siz de bu ülkeleri tercih eden milyonlarca kişiden biri olacaks
Sonbahar Geldi: Eylülde Ziyaret Edebileceğiniz 10 Yer
Sonbahar Geldi: Eylülde Ziyaret Edebileceğiniz 10 Yer
14 Eylül 2017
Sıcak, nemli, kavurucu ve de tabiî ki de boğucu havalardan bunalanlar bayram edebilirler. Eylül kapıda… Havalar serinliyor, yağmurlar artıyor ve sonbahar bize uzaktan göz kırpıyor. Yazın istediğiniz ş
Star Alliance Nedir?
Star Alliance Nedir?
08 Kasım 2016
Havacılık sektörü zamanla geliştikçe firmalar arasında çeşitli yollarla bağ kurulmaya çalışılmıştır ve bu genellikle bir birlik çatısı altında kurulmaktadır. Star Alliance, 14 Mayıs 1997 tarihinde kur

Frankfurt Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (54)
%64
İyi (31)
%36
Orta (0)
%0
Kötü (0)
%0
Çok Kötü (0)
%0
Ortalama Puan
4,6
85 Değerlendirme
Yorum Yap
Y*** G*** C***
30 Ekim Salı
O kadar yer gezdim ama burası gibi güzel baaşka biryer görmedim ben
U*** S***
17 Ekim Çarşamba
Birbirinden farklı millet ve kültür bir arada gidin ve görün bence
N*** Z***
22 Temmuz Pazar
Bol baharatlı yemekleri çok güzel ama ufak bir hatırlatma valizinizden şişme montunuzu eksik etmeyin
İ*** F*** K***
23 Haziran Cumartesi
Kaliteli bir tatil oldu bizim için biz çok keyif aldık teşekkürler
M*** D*** B***
21 Haziran Perşembe
Bir kere gitme fırsatım oldu ama bir daha kesin gitmek istiyorum
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Frankfurt Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 20.10.2020 02:31:14 )

İSTANBUL
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
FRANKFURT
Frankfurt, (Tümü)
FRAT
DE
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=54961

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
/ True
Biletini daha hızlı satın al
Biletall uygulamasını indir
54961