Frankfurt Uçak Bileti

Frankfurt Hakkında Bilgiler

Almanya'da bulunan Frankfurt şehri klasik Alman binalarının yanı sıra bünyesinde barındırdığı gökdelenler ile oldukça ilgi çeken bir şehirdir. Frankfurt Main Nehri kıyısında kurulan bir şehirdir. Hessen eyaletinin büyük şehri olmasının yanı sıra Almanya'nın büyük beşinci şehri olma görevini üstleniyor. Bunun yanı sıra Almanya'da yaşayan göçmenleri çok barındıran şehirdir. Türk göçmenlerin büyük bir kesimi de Frankfurt'ta ikamet ediyor.

Frankfurt tarihi yapısı, modern izlerinin yanı sıra fuar şehri olarak tanımlanıyor. Yılın belli zamanlarında çeşitli fuarlara ev sahipliği yaptığı için birçok ziyaretçiye sahip oluyor. Ayrıca Almanya'nın büyük finans şehirlerinden biri denilebilir. Pek çok şirket, banka, ekonomi merkezi Frankfurt'ta yer alıyor. Hatta şehirde birçok gökdelen bulunduğu için de şehre gökdelen şehri de deniliyor.

Diğer birçok Avrupa şehirlerinde olduğu gibi Frankfurt'ta da belli bir saatten sonra yaşam duruyor. Şehir bir anda ıssızlaşıyor. Turistler de bu duruma oldukça şaşırıyor. Frankfurt'ta aktif şekilde Almanca konuşuluyor. Ayrıca para birimi olarak da Euro kullanımı söz konusu oluyor.

Nüfusu çok fazla kalabalık değildir. Bulunan nüfusta genelde çalışan bir kesimdir. Finans şehri olmasından kaynaklı bu alanda kendini geliştirmek isteyen kişilerin göç etmiş olduğu bir şehir olarak görülebilir.

Frankfurt Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Frankfurt Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Frankfurt Main Havalimanı
flight
ba-favicon-white