1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
Berlin

Berlin Uçak Bileti

Berlin Para Birimi
Euro (EUR)
Berlin Zaman Dilimi
GMT +1
Berlin Şehri En İyileri
Parklar, Potsdamer Meydanı, Hamburger
Berlin Hava Durumu (24 Ekim) 14°C Çoğunlukla Bulutlu
Berlin Hava Durumu (25 Ekim) 16°C Parçalı Bulutlu

En Ucuz Berlin Varışlı Uçak Seferleri

18 Kas 2020
Ankara - Berlin
Türk Hava Yolları
20 Kas 2020
17 Kas 2020
İzmir - Berlin
Pegasus
01 Kas 2020
Hatay - Berlin
Pegasus
27 Eki 2020
Adana - Berlin
Pegasus
27 Eki 2020
Samsun - Berlin
Pegasus
03 Kas 2020
01 Kas 2020
29 Eki 2020
13 Kas 2020
02 Kas 2020
21 Kas 2020
Trabzon - Berlin
Türk Hava Yolları
29 Eki 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Berlin Kalkışlı Uçak Seferleri

Berlin - Antalya
Corendon Aırlınes
08 Kas 2020
21 Kas 2020
Berlin - Ankara
Türk Hava Yolları
20 Kas 2020
12 Kas 2020
Berlin - İzmir
Pegasus
13 Kas 2020
Berlin - Samsun
Pegasus
19 Kas 2020
Berlin - Adana
Pegasus
26 Eki 2020
26 Eki 2020
22 Kas 2020
19 Kas 2020
25 Eki 2020
Berlin - Hatay
Pegasus
30 Eki 2020
Berlin - Londra
British Airways
21 Kas 2020
Berlin - Elazığ
Türk Hava Yolları
04 Kas 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Berlin Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Berlin Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Berlin Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
DE
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Almanca
Toplu Taşıma Fiyatı
2,70 EUR
Yemek Fiyatı
10 EUR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
2 EUR

Berlin’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Pazartesi
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Ağustos

Ucuz Berlin uçak bileti kullanarak Berlin'e gitmek için en mühim konulardan birisi de seyahat ve ziyaret için en uygun vaktin hangisi olduğu tespit edilmelidir.

Berlin içerisinde genellikle hava şartları soğuktur. Bu yüzden gidilecek olan en iyi mevsim ağustos aylarıdır. Ancak kış mevsiminde gitmek isteyenler var ise sıfırın altındaki havayı göz önünde bulundurmalıdır. Yaz ayları içerisinde de yağışların olduğu Berlin'de şemsiye bulundurmak uygun olacaktır. Bununla beraber hırka gibi giysiler bulundurmak faydalı olabilir.

Berlin Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Berlin uçak bileti ile yolculuk yapan yolcular, havalimanından şehir merkezine gidebilmek adına değişik ulaşım araçlarından faydalanabilirler.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 3 EUR

Berlin içerisindeki şehir içi ulaşımının en fazla tercih edileni otobüslerdir. Otobüs seferleri kendi içinde üç ayrı gruba ayrılmıştır. Genellikle iki kattan oluşan metrobüsler, metro seferleri gibi sıkça düzenlenmektedir. Bunun yanı sıra ''Bus'' şeklinde belirtilmiş olan ve metrobüse tahminle daha seyrek geçen otobüs seferleri ile beraber, N harfi ile belirtilmiş gece otobüsleri yer almakta. Metro ve banliyö hatları cuma ve cumartesinin geceleri dışında, haftanın geri kalmış günleri içerisinde 01.00 veya en geç 01.30'dek çalıştığından, o hatlar yerine gece otobüsleri devreye girmekte. Gece otobüsleri her yarım saatte bir geçmektedir

Metro

Ortalama Fiyatı: 3 EUR

Almanya’nın başka illerinde olduğu üzere Berlin'de de metrolar U, banliyo hatları ise S harfi ile gösterilmekte. Aralarından bulunan fark, banliyö hatları şehrin etrafındaki yerleşim kesimlerine gitmesidir. Metrolar ise sadece şehir içinde gezmektedir.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 25 EUR

Berlin'de bulunan taksiler, Avrupa'nın başka şehirlerine göre daha ucuzdur. Eğer ufak mesafe gidilecek ise, yoldan geçen taksiler durdurulup 4 Euro'ya seyahat edilebilmekte. Ancak bir yerden bir yere gidebilmek için daha farklı bir ücret ödenmektedir.

Raylı Araçlar

Bütün bu taşıtların dışında Berlin içerisinde tramvay vardır. Ancak tramvaylar yalnızca Doğu Berlin içerisinde işlemekte. Batı'dakiler tramvay yerine metro inşa etmiş bulunmaktalar. Şehrin doğusunda kalınan semtlerde gece ulaşımı

Berlin Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
Duty Free
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Berlin'de hava yolu ulaşımında kullanılan havalimanı Tegel Havalimanı'dır. Berlin uçak bileti fırsatlarından yararlanmak ve hava yolu ile şehre yolculuk yapan yolcular havalimanlarını kullanmaktadır.

Tegel Havalimanı'nın şehir merkezine uzaklığı 10 km olduğundan ötürü 20- 30 dakika içerisinde ufak bir zaman diliminde ulaşım sağlanmaktadır.

Havalimanı iç-dış hatlar şeklinde iki ayrı terminale sahip. İç hatlar terminalinin içinde yolcular için birçok hizmet noktası bulunuyor.

Aynı biçimde dış hatlar terminalinin içinde de, iç hatlarda olduğu üzere birçok hizmet mekanı mevcuttur. Bu sayede yolcuların hiçbiri herhangi bir problemle karşı karşıya kalmamakta.

Berlin’e Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Berlin uçak bileti fırsatlarından faydalanıp, Berlin'e gitmek için en güzel sebeplerden birisi de tarihi mekanların yakından izlenmesidir.
 2. Şehrin en popüler yemeklerinden olan hamburgerin tadına bakılmalıdır.
 3. Alman Parlamento Binası'nın görkemli yapısını görmek ve oranın fotoğraflarını çekmek oldukça keyif verecektir.
 4. Barok mimarisinin en muhteşem örneklerinden biri olan Alman Kadetrali gezip görülmesi gereken yerler arasında bulunmakta.
 5. Alexander Binası, şehrin en ünlü ve en büyük meydanı noktaları arasında yer almaktadır. Bu meydan içerisinde gezip, fotoğraflar çektirmek doğru olabilir.

Berlin Hakkında

Tarihi mekanları, geniş caddeleri, müzeleri ve oldukça temiz havası ile içerisinden nehir geçiyor olan Berlin içerisinde, gezilecek birden fazla yer vardır. Avrupa içerisinde müzik, sanat ve kültür merkezi şeklinde tanımlanan şehrin turistik mekanları gezilerek, arka sokaklar keşfedilebilir ve şehrin bohem havası sonuna dek yaşanabilir.

2000'li senelerin başından itibaren house türü müziğin gelişmesi, sanat galerilerinin çoğalmış olması şehir içerisinde bohem hava yaratmıştır. Berlin gezisi içerisinde bu hava kesinlikle sezilecektir. Dünya Savaşları içerisinde birçok darbe alan şehir, geçmişini çok iyi bir biçimde yansıtmakta. Gezilecek pek çok yerin içerisinde en fazla dikkat çeken vaziyetlerden birisi de ilin ağaçlar ile kaplı olmasıdır. Sokaklar içerisinde dolanır iken anında genişçe bir parka denk gelmek mümkündür.

Berlin Fotoğraf Galerisi

Berlin Nerede?

Berlin Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2,80 EUR
Taksi
2 EUR/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Berlin'in en popüler ulaşım araçları metro ve tramvaydır. Bu tür ulaşım araçlarının çok fazla kullanıldığı söylenebilir. Batı taraflarda metro, Doğu taraflarda ise tramvay kullanılmakta. Ucuz ulaşım imkanları ve hızlı ulaşmadan ötürü bu ulaşım vasıtaları daha fazla kullanılmakta.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehrin diğer noktalarına birçok sefer düzenleyen otobüsler, gece olarak çalışmaktadır. Metro ve tramvayın olmadığı saatlerde gece seferleri yapan otobüsler bulunmakta. Taksi ile ulaşım biraz pahalı olmak ile beraber pek tercih edilmeyen bir araçtır. Konfor açısından daha rahat bir şekilde seyahat edilmek isteniyor ise taksi ulaşım aracı kullanılabilir.

Berlin Vize Şartları

Almanya Vize İstiyor mu?
Evet
Almanya Vize Ücreti
80 EUR
Almanya Vize Detayları
Almanya’da uzun süreli (90 Günden Fazla) vize almak isteyen kişiler oturum izni, çalışma izni veya aile birleşimi gibi opsiyonları neden göstererek Türkiye’de bulunan Almanya Konsolosluğuna veya Almanya büyükelçiliğine başvurmalılar.

Berlin’de Gezilecek Yerler

Potsdamer Meydanı
Doğu Yakası Galerisi
Berlin Kadetrali
Brandenburg Kapısı
Müzeler Adası
Muhteşem Yapılar: Potsdamer Meydanı

Berlin'in en popüler meydanları arasında yerini alan aynı zamanda tarihi kent merkezi Mitte'ye 3 km uzaklıkta olan Potsdamer Meydanı Berlin'in modern tarafını sembolize etmekte. Bu meydan içerisinde sokak sanatçılarının gösterileri izlenebilir ve açık hava sergileri gezilebilir. Berlin Duvarı içerisinden kalmış birtakım parçaları içinde saklayan meydan içerisinde geleneksel olarak duvarın bölümlerine sakız yapıştırılır.

Muhteşem Sanat Eserleri: Doğu Yakası Galerisi

Berlin içerisinde gezilecek yerler listesinde bir başka önemli mekanın burası olduğunu söylemek doğru olacaktır. Berlin Duvarı'nın doğu tarafında dünya çapındaki neredeyse her yerinden gelmiş olan ressamların yaptıkları 105 adet resmi bulunduran Doğu Yakası Galerisi, Berlin'in uluslararası özgürlük anıtı olarak tanımlanmakta. 1.3 km alan içerisinde mevcut olan ve dünya çapındaki en önemli açık hava galerisinden birisi olan Doğu Yakası Galerisi, daha güzel gelecek umutlarını vurgulamakta. 28 Eylül 1990 senesinde açık hava galerisi şeklinde açılan galerinin en tanınan bölümü Dmitri Vrubel'in ''Kardeşçe Öpücük'' eseridir.

Muazzam Yapı: Berlin Kadetrali

Berlin'in en görkemli olan simgelerinden birisi olan Berlin Kadetrali, 1700'lü senelerde barok tarzında dizayn edilen, 1822 senesinde tekrardan modelleştirilmiş ve 1894 senesinde II. Willhelm'in emretmesi ile yıkılıp yeniden yapılması ile neo-barok biçimde tasarlanıp 1905 senesinde inşa ettirilmiştir. İkinci Dünya Savaşı içerisinde oldukça hasar gören bu yapı, 1981 senesinde restore edilmiştir. Bu etkileyici olan yapının içerisindeki merdivenlerden en tepe noktaya çıkıldığı zaman harika bir Berlin Manzarası görülmektedir.

Görkemli Görünüş: Brandenburg Kapısı

Brandenburg Kapısı'nın orijinal ismi Brandenburger Tor'dur. Şehrin en mühim simgelerinden ve Berlin'in en çok ziyaretçi çekmiş olan bölgelerinden birisidir. 1788- 1791 senesi arasında inşa edilmiş kapı, dönemin Prusya Kralı olan 3. Friedrich Wilhelm'in görkemli bir kapı yaptırma talebi ile ortaya çıkmıştır. Neoklasik mimarisinin Almanya içerisindeki en iyi örneklerinden gösterilmektedir.

Tarih Dolu: Müzeler Adası

Beş ayrı müzeden oluşmuş olan Müze Adası, kültürel ve tarihi değerlere ehil olan Berlin'in Spree Nehri üstünde ufak bir adada kurulmuştur. Ada içerisinde bulunan müzeler; Neues Museum, Bode Museum, Altes Museum, Alte Nationalgalerie ve Pergamonmuseum'dur. Buraların görülmesi gereken en iyi müzelerden olduğunu belirtmek faydalı olacaktır.

Berlin’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Hamburger
Sosisli Sandviç
Patates Yemekleri

Berlin, yemek kültürüne sahip olmayan bir özelliği ile ön plana çıkmaktadır. Ancak her damak tadına uygun olabilecek yemekler mevcuttur. Herkesin bildiği gibi bira, bu topraklar üzerinde doğmuş olup su niyetine kullanılmaktadır. Berlin mutfağının en fazla bilinen yemekleri, patates ve kırmızı ettir.

Ayrı bir şekilde sosisli sandviç ve hamburger yemekleri de oldukça popüler olup, sıkça tüketilmektedir. Berlin içerisinde kafelerde kahvaltı yapmak çok yaygındır. Fiyatların da oldukça uygun olduğunu söylemek kesin olacaktır.

Yemek alternatiflerinin az olmasından ötürü ve yemeklerin görselinin cezp edici olmasından Alman mutfağı, yabancılar açısından pek tercih edilememektedir. Türk nüfusunun çok olmasından ötürü, Türk damak tadına uygun yiyeceklerin çok fazla bulunması kesindir. Patates kızartması, sosisli sandviç sokak yiyecekleri arasında yer almaktadır.

Konaklama İçin Berlin Otel Seçenekleri

Ucuz Berlin uçak bileti ile gerek ziyaret hedefli, gerek Berlin'e iş amaçlı gidenlerin konaklama konusunda çeşitliliğe sahip bir şehirdir.

Apartments am Brandenburger Tor
Berlin merkezi içerisinde, Potsdamer Platz ve Brandenburg Kapısı içerisinde bulunan şık daireler, tam olarak donanımlı mutfak, muhteşem toplu taşıma araçları ile hizmet vermekte. Tüm odalar içerisinde İnternet erişimi ücretsiz. Aynı zamanda şehir merkezine 2 km uzaklıkta.
Behrenstraße 1C, 10117 Berlin, Almanya
Berlin Marriott Hotel
Berlin'de bulunan bu otel, Brandenburg Kapısı'na yürüme mesafesi 10 dakika uzaklıkta. Tiergarten Parkı ise otele 100 m mesafede. Otel içerisinde şık odalar, 24 saat açık fitness, yüzme havuzu ve sauna sunulmakta. Berlin Marriott Hotel içerisinde klimalı odalar TV gibi hizmetlerde verilmekte.
Inge Beisheim Platz 1, 10785 Berlin, Almanya
Patrick Hellman Schlosshotel
Patrick Hellmann Schlosshotel, Berlin içerisindeki yeşil ve seçkin olan Grunewald'de hizmette bulunan lüks ve hususi bir oteldir. Birçok hizmeti içerisinde bulundurmaktadır.
Brahmsstraße 10, 14193 Berlin, Almanya

Berlin Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Berlin 438,90 TL 3 Saat
Ankara - Berlin 524,26 TL 3 Saat 10 Dakika
Antalya - Berlin 591,90 TL 6 Saat 35 Dakika
İzmir - Berlin 603,90 TL 9 Saat
Hatay - Berlin 606,73 TL 8 Saat 30 Dakika
Balıkesir - Berlin 607,73 TL 7 Saat 10 Dakika
Denizli - Berlin 607,73 TL 8 Saat 5 Dakika
Samsun - Berlin 609,65 TL 7 Saat 45 Dakika

Berlin Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Berlin uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Air Baltic, Air France, Klm, Pegasus, Sun Express, Türk Hava Yolları.
 • Berlin yurt dışı uçak bileti ne kadar?

  Berlin varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Berlin olup, bilet fiyatı 438,90 TL'dir.
 • Berlin şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?

  Yılın en uygun zamanı Ocak ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Berlin ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Avrupa’nın En İyi ve En Eğlenceli Rotaları (İnfografik)
Avrupa’nın En İyi ve En Eğlenceli Rotaları (İnfografik)
13 Nisan 2020
Avrupa’nın her şehri ayrı güzel, ama her yerin “en”i başka! Eğlence arayana en eğlenceli, romantik arayana en romantik Avrupa şehirlerini uygun etkinlik sayılarına göre sıraladık! Şehirlerin Eğle
Mimari Aşıklarını Buraya Alalım: Mimarisiyle Nefes Kesen Şehirler
Mimari Aşıklarını Buraya Alalım: Mimarisiyle Nefes Kesen Şehirler
24 Haziran 2019
Paris’in Eyfel’i, Mısır’ın piramitleri, Londra’nın Saat Kulesi, dünyanın en ünlü ve en çok görülmek istenen mimari eserlerinden olabilir ama bir şehri gezmek tek bir simgeden çok daha fazlasını içeriy
Vegan Turizmi Başladı: İşte Vegan Dostu Şehirler!
Vegan Turizmi Başladı: İşte Vegan Dostu Şehirler!
27 Mayıs 2019
Hepimiz yurt dışına çıktığımızda yediklerimizin içeriğine dikkat ederiz. Veganlar için bu seçim birkaç sene öncesine kadar sadece salata ve meyvelerle sınırlı olmasına rağmen günümüzde veganlar için s
Çize Çize Dünya Turu: Pablo Lentile
Çize Çize Dünya Turu: Pablo Lentile
21 Şubat 2019
Pablo Lentile, Berlin'de yaşayan ve çalışan bir tasarımcı. Şu anda Volkswagen, Pull & Bear, VisitBerlin ve SAP gibi başarılı müşterilere sahip serbest illüstratör ve hareket tasarımcısı, kariyerin

Berlin Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (74)
İyi (6)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%93
%8
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,9
80 Değerlendirme
A*** F*** Ö***
12 Eylül Çarşamba
Herşey çok güzeldi teşekkür ederiz, tur rehberimiz çok ilgiliydi
Ö*** Ç***
8 Ağustos Çarşamba
Her haftasonu buraya şirketin merkezine gidiyoruz, güzel bir şehir ben seviyorum
H*** G*** K***
1 Temmuz Pazar
Uçak yolculuğundan sonra muhteşem şehre ulaşmak çok güzeldi teşekkürler
P*** A***
13 Haziran Çarşamba
Bir istanbul olamasa da yine de güzeldi ve keyifliydi
Ü*** D***
17 Ekim Çarşamba
Hep üzerinden geçiyordum bu hafta kısmetse gideceğim.
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Berlin Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 24.10.2020 02:50:33 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Berlin, (Tümü)
BERT
DE

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=68293
/ True
68293