1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Türkmenistan Uçak Bileti

Türkmenistan Nüfusu
5 Milyon 307 Bin
Türkmenistan Başkenti
Aşkabat
Türkmenistan Resmi Dili
Türkmence
Türkmenistan Zaman Dilimi
GMT +5
Türkmenistan Para Birimi
Türkmenistan Manatı (TMT)
Ortama Yemek Fiyatı
60 TL
Türkmenistan Telefon Kodu
+993
Ortama İçecek Fiyatı
14 TL
İstanbul - Aşkabat Uçuş Süresi
2 Saat 5 Dk
İstanbul - Aşkabat Uçuş Mesafesi
2.602 Km

En Ucuz Türkiye - Türkmenistan Uçak Seferleri

İstanbul - Aşkabat
Türk Hava Yolları
05 Mar 2020
Malatya - Aşkabat
Türk Hava Yolları
29 Şub 2020
Bodrum - Aşkabat
Türk Hava Yolları
27 Şub 2020
Ankara - Aşkabat
Türk Hava Yolları
03 Mar 2020
Antalya - Aşkabat
Türk Hava Yolları
27 Şub 2020
Adana - Aşkabat
Türk Hava Yolları
20 Şub 2020
Kayseri - Aşkabat
Türk Hava Yolları
20 Şub 2020
Dalaman - Aşkabat
Türk Hava Yolları
29 Şub 2020
Lefkoşa - Aşkabat
Türk Hava Yolları
25 Şub 2020
Şanlıurfa - Aşkabat
Türk Hava Yolları
08 Mar 2020
Ağrı - Aşkabat
Türk Hava Yolları
08 Mar 2020
Van - Aşkabat
Türk Hava Yolları
08 Mar 2020
Konya - Aşkabat
Türk Hava Yolları
20 Şub 2020
Gaziantep - Aşkabat
Türk Hava Yolları
18 Mar 2020

En Ucuz Türkmenistan Kalkışlı Uçak Seferleri

Aşkabat - İstanbul
Türk Hava Yolları
17 Mar 2020
Aşkabat - Moskova
S7 Airlines
29 Şub 2020
Aşkabat - Kiev
Türk Hava Yolları
27 Şub 2020
Aşkabat - Minsk
Türk Hava Yolları
15 Mar 2020
Aşkabat - İzmir
Türk Hava Yolları
08 Mar 2020
Aşkabat - Ankara
Türk Hava Yolları
07 Mar 2020
Aşkabat - Antalya
Türk Hava Yolları
07 Mar 2020
Aşkabat - Gaziantep
Türk Hava Yolları
29 Şub 2020
Aşkabat - Bakü
Belavia - Belarusian Airlines
18 Mar 2020
Aşkabat - Adana
Türk Hava Yolları
02 Mar 2020
Aşkabat - Şanlıurfa
Türk Hava Yolları
08 Mar 2020
Aşkabat - Lefkoşa
Türk Hava Yolları
18 Mar 2020
Aşkabat - Bişkek
Türk Hava Yolları
11 Mar 2020
Aşkabat - Las Vegas
Türk Hava Yolları
22 Şub 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Türkmenistan Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Türkmenistan'a Nasıl Gidilir?

Türkmenistan'a uçuşlar İstanbul Atatürk Havalimanı ile sağlanıyor. Talebe göre uçuş sefer sayısında farklılıklar söz konusu olsa da günde en az 5- 10 sefer yapılmaktadır. Atatürk Havalimanı’ndan Türkmenistan'a uçuş yapan hava yolu firmaları arasında Belavia Belarusian Havayolları, Lufthansa, Azerbaijan Havayolları, Ukrayna Havayolları, Emirates, Aeroflot Russian Havayolları, Türk Havayolları, Air Naimbia yer alıyor.

Bu firmalardan herhangi birinden Türkmenistan uçak bileti alabilirsiniz. Böylece ülkeye ulaşım kolaylıkla sağlayabilir ve Biletall.com internet sitesinden erkenden Türkmenistan uçak bileti rezervasyon yaptırılabilirsiniz. Sonrasında gönül rahatlığı ile seyahatinizi yapmanız mümkün.

Genelde Türkiye'den Türkmenistan'a gidişlerde tercih edilecek hava yolu markası Türk Hava Yolları’dır. Türk Hava Yolları üzerinden bilet alarak ülkeye gitmek isteyenler Türkmenistan uçak bileti THY kelime grubunu Biletall.com’da aratarak uygun Türk Havayolları biletlerini keşfedebilir. Biletall.com bu konuda seyahat edecek kişilere en iyi yöntemle yardım etmektedir. Türkmenistan uçak bileti fiyatları da aratmanın sonucunda karşınıza gelir. Kişiler bütçesine uygun olan bilet fiyatını tercih edebilir.

Türkmenistan Türkiye uçak saatleri de Biletall.com sayesinde kolaylıkla öğrenilebilir. Kişi biletini istediği sınıftan da alabilir. Sınıflara özel bilet fiyatları da Biletall.com içerisinde kişinin karşısına çıkarılır.

Türkmenistan Vize Şartları Neler?

Türkmenistan Vize İstiyor mu?
Evet
Türkmenistan Vize Süresi
10 Gün
Türkmenistan Vize Ücreti
25 USD
Türkmenistan Vize Şartları

Türkmenistan Türkiye uçak bileti almanın yanı sıra vize almak da şarttır. Çünkü Türkmenistan Türk vatandaşlarından vize isteyen bir ülkedir.

Türkmenistan'a seyahat edilirken Türkmenistan Türkiye uçak biletleri almadan önce ya da aldıktan sonra mutlaka vizeye başvurmak gerekir. Vize sadece bordo yani umumi pasaportlar için geçerlidir. Diğer pasaportlara sahip kişiler 90 gün süreyle vizesiz şekilde Türkmenistan'a gidebilir. Türkmenistan Türkiye uçak bileti fiyatları da ortalama bir ücrete sahiptir.

Türkmenistan'a giriş yapmadan önce mutlaka vize ücreti ödenmelidir. İstenilen vize ücreti ise 25 Dolar şeklinde belirlenmiştir. Ayrıntılı bilgiler ise kolaylıkla öğrenilebilir.

Türkmenistan’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Şubat
En Ucuz Gün
Perşembe
En İyi Mevsim
Sonbahar
En İyi Ay
Eylül

Türkmenistan kış aylarında çok fazla soğuk ve kar yağışlıdır yaz aylarında ise oldukça sıcaktır. Bu nedenle turistik gezi yapmak isteyen kişiler bahar aylarını tercih etmelidir. Nisan-mayıs ve eylül-ekim ayları Türkmenistan'ı gezmek için uygun zamanlardır.

Türkmenistan Hakkında Bilgiler

Orta Asya'da bulunan ülke İpek Yolu'nun en önemli duraklarından biriydi. Konumu itibari ile oldukça önemli bir yerde bulunmaktadır. Doğal gaz, petrol ve pamuk ile ekonomisini dengede tutan bir ülkedir.

Türkmenistan'ın Başkenti

Türkmenistan'ın başkenti, ekonominin de merkezi olan Aşkabat kentidir.

Türkmenistan Nüfusu - Türkmenistan Resmi Dili

Türkmenistan'ın nüfusu 5 milyonun üzerindedir. Kullanılan resmi dili ise Türkmence şeklinde belirlenmiştir.

Türkmenistan Para Birimi

Türkmenistan içerisinde kullanılan para birimi Türkmenistan Manatı'dır.

Türkmenistan'da Saat Kaç?

Türkmenistan'ın saati Türkiye'den 2 saat ileridedir. Türkiye'de saat 12.00 iken Türkmenistan'da 14.00'dır. Türkmenistan Türkiye saat farkı oldukça azdır.

Türkmenistan'da Ne Ucuz? Türkmenistan'dan Gelirken Ne Getirilir?

Türkmenistan oldukça gelişmiş bir pamuk üreticisidir. Bu nedenle de giyim ve dokumacılık alanında gelişmiştir. Özellikle Türkmenistan'dan hem kendine hem de sevdiklerine hediye almak isteyenler kilim, halı alabilirler. Bu konuda oldukça gelişmiş bir ülkedir. Geleneksel kıyafetler, farklı desende kıyafetler alınabilir. Türkmenistan bu açıdan birçok çeşitte ürüne sahiptir.

Türkmenistan Nerede?

Türkmenistan’a Uçmak İçin 5 Sebep

• Deniz Tatili
• Tarihi ve İlgi Çekici Alanları
• Türkmenistan Mutfağı
• Kilim Sanatı
• Cehennem Kapısı
  1. Türkmenistan yazları çok sıcak olan bir bölgedir. Ancak buna rağmen ülkede tatil yapmak isteyenler için uygun bölgeler bulunmaktadır. Çöl sıcaklarından kaçmak isteyen kişiler Avaza'ya gidebilir. Büyük bir tatil alanı olarak tasarlanmıştır. Hala daha bölgeye yapılan yatırımlar devam etmektedir.
  2. Ülke oldukça eski ve tarihi bir yerdir. Tarih boyunca farklı kültürlere ev sahipliği yapmıştır. Özellikle de Türkler açısından önemli bir bölgedir. Eski şehir yerleşim yerleri de burada bulunuyor. Farklı yerleri görmek isteyen kişiler mutlaka Türkmenistan'a uğramalıdır.
  3. Türkmenistan mutfağı Türk mutfağı ile benzerlikler gösteriyor. Ancak bilinen yemekleri daha farklı şekillere sokarak tatlarında farklılık oluşturuyor. Mutlaka denenmesi gereken Türkmenistan mutfağı oldukça çeşitli ve lezzetli yiyeceklere ev sahipliği yapıyor.
  4. Türkmenistan üzerinde pamuk yetiştiriciliği oldukça yaygındır. Bu durum dokumacılığı da geliştirmiştir. Eğer göze hitap eden tasarımlar görülmek isteniyorsa ve hediye olarak çeşitli kilimler ve halılar alınmak isteniyorsa Türkmenistan bunun için uygun bir seçenek olacaktır.
  5. 40 yıldır bir çukurun içerisinde sönmeyen ateş olarak bilinen Cehennem Kapısı görülmeye değerdir. Görsellik açısından cehennemi andırıyor. Çünkü büyük bir obruk içerisinde yere açılır şeklinde görülüyor. Mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir yerdir.

Türkmenistan’ın En Güzel Şehirleri

Türkmenistan için bilet almak isteyenler Biletall.com’u tercih ederek En ucuz Türkmenistan uçak bileti bu sayede alınabilir. Ardından ülkenin birbirinden güzel ve farklı şehirlerini gezme imkânı yakalanabilir. Farklı yerleri görmek isteyen kişiler için mutlaka uğranması gereken bir ülkedir.

Aşkabat

Türkmenistan'ın başkenti olmasının yanı sıra en önemli şehirlerinden biridir. Adının anlamı ise Aşkın Şehri'dir. Çoğu kişi şehre bu adla da seslenmektedir. Ülkenin güneyinde olan bu şehir İran sınırından 26 km uzakta yer almaktadır. Şehirde liman ve uluslararası havalimanı da bulunuyor. Tekstil, gıda, elektroteknik, makina gibi birçok alanla şehir gelişimini sağlar. Çoğu görülmesi gereken alanlar Aşkabat'ta yer alır. İlgisi olan kişiler mutlaka giderek Aşkabat'ı gezmelidir.

Balkan

Türkmenistan'ın illerinden biri olan Balkan, Özbekistan, Kazakistan ve İran'a sınırı olan bir ildir. Ayrıca Hazar Denizi'ne de sınırı bulunmaktadır. Bu il oldukça önemlidir. Gezme, yeme ve içme özelliklerinin yanı sıra oldukça önemli enerji rezervlerine de sahiptir. Türkmenistan'ın büyük doğal gaz, petrol üretimi burada gerçekleşmektedir. Bu nedenle yer altı zenginliği açısından önemli bir bölgedir. Ülkenin çoğu zenginliği buradan sağlanmaktadır.

Daşoğuz

Bir diğer önemli illerden biri de Daşoğuz adı verilen bölgedir. Bu il Özbekistan'a sınır olması özelliği ile bilinir. Ayrıca Daşoğuz'da bulunan Köneürgenç adlı bölge UNESCO'nun Dünya Miras Listesine dahil olan bir bölgedir. Mutlaka gezip görülmesi gereken yerlerden biridir. İlgi çekicidir.

Türkmenistan’da Gezilecek Yerler

Türkmenistan'da geniş çaplı gezi yapmak isteyen kişiler Türkmenistan Türkiye uçak seferleri konusunda gerekli bilgiyi Biletall.com üzerinden alabilir. Sonrasında ise harika vakit geçirme olanağı kişilere sunulmaktadır.

Türkmenistan'da Deniz Turizmi İçin Nerelere Gidilir?

Türkmenistan deniz turizm imkanına sahip olan bir bölgedir. Birçok imkânı sunmasının yanında özellikle de denizden yararlanmak isteyen, tatil keyfi yapmak isteyen herkes Avaza bölgesine gidebilir. Burada şimdilerde geniş bir turizm alanı oluşturulmaktadır. Çöl sıcaklarından sıkılan herkesin uğrayabileceği bir alandır.

Türkmenistan'dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Seyahat yapmak için aldığınız biletler ile Türkmenistan Türkiye uçuş süresi ortalama bir zamana sahiptir. Yani yaklaşık 2 saatte gidiş sağlanır. Gittikten sonra alışveriş yapacak birçok alanı Türkmenistan'da bulmak kolaydır. Türkmenistan içerisinde alışveriş yaparken alınması gereken ürünler arasında el dokumacılığı sonucunda oluşan halılar, kilimler, geleneksel kıyafetler bulunur. Bu ürünler alınarak unutulmaz ve kalıcı hediyelik eşyalara sahip olunabilir. Özellikle Aşkabat'ta alışveriş yapmak için birçok alan bulunmaktadır.

Türkmenistan'da Gezilecek Tarihi Yerler

Türkmenistan'da gezilecek birçok tarihi alan bulunmaktadır. Bu tarihi alanlar arasında Türkmenbaşı Ruhi Camii, Cehennem Kapısı, Nisa, Bağımsızlık Anıtı, Türkmen Halı Müzesi, Mary Müzesi, Gonur Debe, Tarafsızlık Anıtı, Aşkabat Şehri gezilecek tarihi yerler arasındadır. Türkmenistan keyifli bir yerdir. Eski zamanlardan kalma birçok ize rastlamak mümkün olmaktadır.

Türkmenistan Gezi Rehberi

Kişiler Türkmenistan uçak bileti fiyatları konusunda bilgi edindikten sonra kolaylıkla ülkeye ulaşabilir. Ülkeye gittikten sonra ilk gezilmesi gerekilen bölge başkent olan Aşkabat'tır. Aşkabat içerisinde gezmek için otobüsler kullanılır. Geniş bir otobüs ağı bulunur her yere ulaşım kolay sağlanır. Ayrıca taksiler de ulaşım için tercih edilebilecek araçlardır. Bunun dışında araç kiralama şansınız da bulunuyor. Ancak yabancı kişilerin araba kullanması yasaktır bu nedenle şoför kullanılması daha doğru olacaktır. Aksi takdirde ceza yazılma durumu söz konusu olabilir.

Türkmenistan’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Badamjan Gatlamasy
Fıtçi
Shurpa
Gelin Budu Köfte

Ulaşım sağlanmak istendiği takdirde Türkmenistan Türkiye arası uçakla kaç saat sorusu sorulabilir. Ülkeye geldikten sonra ise mutlaka ülkenin farklı tatları denenmelidir. Bunun için birçok olanağınız vardır.

Kat Kat Görüntüsüyle, Badamjan Gatlamasy

Kat kat görüntüsü ile Türkmenistanlıların en sevdiği tatlardan biri olarak görülmektedir. Lezzetli olarak da adlandırılan bu yiyecek dairesel şekilde doğranan patlıcanlardan oluşur. Bu patlıcanlara çeşitli sebzeler de eklenir. Türkiye'de ki mücvere benzetilir.

Hamurun Lezzetli Hali, Fıtçi

Önceden hamur mayalanır ve bekletilir. Ardından ise bu hamurun içerisine yine önceden hazırlanan kıymalı iç harç eklenir. Sonra mini tart kalıplarının içerisine koyulur. Oldukça minik ancak lezzetli olan bu yiyeceği neredeyse her restoranda bulmak mümkündür.

Türkmen Çorbası, Shurpa

Türkmen çorbası olarak da adlandırılabilecek olan bu yiyecek oldukça sağlıklıdır. Türkmenistan'da bağışıklık sistemi yükseltici yiyecek olarak görülmektedir. İçerisinde patates, havuç gibi sebzeler yer alır. Ayrıca koyun ya da dana eti de içerisine ekleniyor. İsteğe göre et çeşidi farklılık gösterebilir. Denenbilecek bir yiyecektir.

Gelin Budu Köfte

Tamamıyla Türkiye'de kadın budu köfte olarak geçen köfteye benzerdir. Ancak adı farklıdır. Bu yiyeceği de her restoranda ve evde bulmak mümkündür. Pilav ya da sebzelerle servis edilir. Oldukça hoş bir tada sahiptir.

Türkiye'nin de en sevilen ve vazgeçilmez tatlarından biri olan mantı Türkmenistan'a özel şekilde yapılıyor. Türkmenler Türklere göre mantıyı biraz daha büyük yapmaktadır. Ve dört köşeden kapatmak yerine bohça şeklinde kapama yapılır. Ancak içerisine sadece kıyma koyulmaz. İsteğe göre peynir ya da patates de koyulabilir. Üzerine ise yoğurt ve kızartılmış tereyağı eklenir. Oldukça lezzetli bulunan bu tadı mutlaka denemek gerekir. Türk mantısına benzese de farklı bir tattır.

Türkmenistan’da Yenecek En Güzel Yemekler

 Türkmenistan’da kendi kültürüne özgün birçok yemek bulunmaktadır. Bu yemeklerde shurpa, gelin budu köfte, fitçi ve çeşitli hamur işi yemekleri olmaktadır.

Türkmenistan Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Aşkabat 845,01 TL 3 Saat 50 Dakika
Moskova - Aşkabat 974,20 TL 9 Saat 45 Dakika
Minsk - Aşkabat 982,66 TL 8 Saat 40 Dakika
Malatya - Aşkabat 1.210,36 TL 16 Saat 20 Dakika
Bodrum - Aşkabat 1.227,38 TL 10 Saat 35 Dakika
Erivan - Aşkabat 1.237,82 TL 12 Saat 40 Dakika
St. Petersburg - Aşkabat 1.333,26 TL 9 Saat 20 Dakika
Ankara - Aşkabat 1.555,13 TL 7 Saat 15 Dakika
Kharkov - Aşkabat 1.744,72 TL 14 Saat 5 Dakika
Delhi - Aşkabat 2.220,23 TL 18 Saat 5 Dakika
Pekin - Aşkabat 2.254,61 TL 29 Saat 35 Dakika
Antalya - Aşkabat 2.381,39 TL 8 Saat 50 Dakika
Bakü - Aşkabat 2.468,23 TL 12 Saat 40 Dakika
Tiflis - Aşkabat 2.610,19 TL 9 Saat 35 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Türkmenistan ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Ankara'da Fotoğraf Çekebileceğiniz En Güzel 10 Yer
Ankara'da Fotoğraf Çekebileceğiniz En Güzel 10 Yer
01 Şubat 2020
Gri şehir lafına sakın aldanmayın! Birbirinden güzel doğal ve tarihi yerlere sahip olan Ankara fotoğrafçılar için bir cennet adeta. Neyse, bu kadar takdim yeter sizi daha fazla tutmayalım, işte Ankara
Akıllı Arama Nedir? Nasıl Kullanılır?
Akıllı Arama Nedir? Nasıl Kullanılır?
07 Ekim 2019
Biletall.com Akıllı Arama özelliğini kullanıcılarımızın hizmetine sunduk! Akıllı arama ile aradığınız otobüs biletini, uçak biletini, blog sayfalarını, seyahat firmalarını ve daha birçok sayfayı 2-3 k
Okunması Gereken Dünyanın En İyi 22 Seyahat Kitabı
Okunması Gereken Dünyanın En İyi 22 Seyahat Kitabı
25 Eylül 2019
Seyahat etmek güzel, seyahat hakkında okumak ayrı güzel. Geçmişten günümüze seyahat hakkında, seyahat anıları hakkında bir sürü eser yazılmış. Bu yazımızda sizlere dünyanın en iyi 22 seyahat kitabında
Aksaray'da Gezilecek Yerler: Aksaray'da Nereye Gidilir?
Aksaray'da Gezilecek Yerler: Aksaray'da Nereye Gidilir?
23 Eylül 2019
Aksaray’ın adı Hitit tabletlerinde Kurşura, İlk Çağ’da ise Garsaura olarak geçmekte. Türklerin Anadolu’ya geçmesi ile birlikte adı Aksaray olmuş. İlk çağlara uzanan geçmişi sebebiyle Aksaray’da gezile

Türkmenistan Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

T*** Y*** K***
26 Ekim Cuma
Aşkabat
Muazzam bir güzelliği ve tarihi yapısı var.. Gidin gezin, görün
Ç*** O***
13 Eylül Perşembe
Aşkabat
Farklılık olsun diye haftasonu gittiğimiz biryerdi hiç bilmiyorduk araştırma da yapmadık pek
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Türkmenistan Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 20.02.2020 07:39:59 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Aşkabat, (ASB)
ASB
TM

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=97415
/
97415