1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin Tekrar Dene

Cidde Uçak Bileti

21 Kasım
Bugün
Güneşli
33°C
22 Kasım
Yarın
Sağanak Yağmur
31°C
23 Kasım
Cumartesi
Sağanak Yağmur
28°C
Para Birimi
Suudi Arabistan Riyali (SAR)
Zaman Dilimi
GMT +3
Cidde Şehri En İyileri
  • Festivaller
  • Kral Fahd Fıskiyesi
  • Nejdi Kabsa
Cidde

En Ucuz Cidde Varışlı Uçak Seferleri

İstanbul - Cidde
Aegean Airlines
19 Ara 2019
Riyad - Cidde
Saudi Arabian Airlines
25 Kas 2019
Ankara - Cidde
Pegasus
27 Kas 2019
İzmir - Cidde
Pegasus
05 Ara 2019
Trabzon - Cidde
Pegasus
06 Ara 2019
Kayseri - Cidde
Pegasus
15 Ara 2019
Adana - Cidde
Pegasus
08 Ara 2019
Antalya - Cidde
Pegasus
22 Kas 2019
Hatay - Cidde
Pegasus
04 Ara 2019
Samsun - Cidde
Pegasus
20 Ara 2019
Gaziantep - Cidde
Türk Hava Yolları
04 Ara 2019
Casablanca - Cidde
Tunis Air
27 Kas 2019
Bağdat - Cidde
Saudi Arabian Airlines
25 Kas 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Cidde Kalkışlı Uçak Seferleri

Cidde - İstanbul
Aegean Airlines
13 Ara 2019
Cidde - İzmir
Pegasus
09 Ara 2019
Cidde - Riyad
Saudi Arabian Airlines
22 Kas 2019
Cidde - Ankara
Pegasus
05 Ara 2019
Cidde - Kayseri
Pegasus
01 Ara 2019
Cidde - Adana
Pegasus
28 Kas 2019
Cidde - Hatay
Pegasus
18 Ara 2019
Cidde - Trabzon
Pegasus
28 Kas 2019
24 Kas 2019
Cidde - Dubai
Saudi Arabian Airlines
29 Kas 2019
Cidde - Sivas
Pegasus
21 Kas 2019
Cidde - Samsun
Pegasus
27 Kas 2019
Cidde - Bağdat
Saudi Arabian Airlines
10 Ara 2019
Cidde - Erzincan
Türk Hava Yolları
10 Ara 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Cidde Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Cidde Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Cidde Havaalanları
Ülke Kodu
SA
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Arapça
Toplu Taşıma Fiyatı
3 SAR
Yemek Fiyatı
20 SAR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
5 SAR

Cidde’ye Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Şubat
En Ucuz Gün
Perşembe
En İyi Mevsim
Kış
En İyi Ay
Şubat

Ucuz Cidde Uçak bileti ile seyahat etmek ve merak ettiğiniz yerleri görmek için yukarıda yer alan dönemlere göre hareket etmeniz önemlidir. Seyahat için gidilecek yer kadar hangi dönemlerde gidileceği de önemlidir. Hac döneminde en çok ziyaret edilen uğrak limanı ile birlikte birçok yerli ve yabancı turistin mekanı haline gelmiştir. Yazın fazla sıcak olan bu şehre kışın gidilmesi gezmek ve görmek açısından daha rahat edeceğiniz bir dönem olacaktır.

Cidde Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Cidde uçak bileti ile seyahat edenler için şehir merkezinde tercih edilen ulaşım araçlarından biri halk otobüsleri ve taksilerdir. Cidde gelmek istiyorsanız ve gezinti yapmak istiyorsanız faytonda kiralayabilirsiniz.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 28 SAR

Şehir içindeki halkın bir yerden bir yere taşınması için bazı dönemlerde ücretsiz halk otobüslerine yer veriliyor. Haftanın belli günlerinde ve özel günlerinde toplu taşıma araçları ücretsiz kullanılabiliyor. Kraliyet ailesi dışında Cidde halkının en çok ulaşım taşıtları arasında tercih ettiği araçlardan biridir. Uygun ve ekonomik olması ile şehir içinde istenilen yere kolayca ulaşmak mümkün hale gelmiştir. Şehir hattı dışında bir bölgeye gitmek için bu ulaşım araçlarını tercih edebilirsiniz.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 3 SAR

Şehir içi hatların en fazla kullanıldığı güzergaha sahip ulaşım araçlarında biridir. Otobüslerin kalkış saatleri ve şehir içindeki bölgelere hareket saatleri 10 dakikalık süre ile başlar. Şehir içinde hiç beklemeden her 10 dakika da bir otobüsün geldiğini görmeniz mümkün. Hava limanı ve diğer şehir hatlarına taşıma yapan bu otobüslerin gidiş güzergahları da farklı olabilir.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 36 SAR

Cidde hava limanına indiğinizde sizi karşılayan taksi ofisleri vardır. Eğer hava yolu ile anlaşmalı taksi servisleri varsa bunlardan faydalanabilirsiniz. Eğer bu imkan yoksa terminal bölgesinde yer alan ücretli özel taksilerden birini kiralayarak gideceğiniz yere kadar eşlik etmesini sağlayabilirsiniz.

Araç Kiralama

Hava limanında her ofise özel bekleyen taksiler ve duraklarını bulmak mümkün. Açık olan taksi ofislerinden biri ile anlaşma yaparak istediğiniz adrese konforlu bir şekilde kısa sürede ulaşın.

Cidde Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Wifi

Şehir merkezine yakın olması ile birlikte ulaşım için birçok seçeneğinde ortaya çıkmasında etkili olmuştur. Cidde uçak bileti seyahati yapanlar için yakın mesafede kullanılan tramvay ve diğer raylı ulaşım araçları tercih edilmiştir. Genel olarak bakıldığında Cidde’ de coğrafi konumun düz olması nedeni ile kara yolu ulaşımları daha fazla tercih edilmiştir. Taksi ve diğer motorlu ulaşımları şehir içinde kullanılıyor.

Hava limanı içinde bekleme sırasında kişisel bakım ve ihtiyacınızı giderecek yerler vardır. Küçük büfe işletmeleri şeklinde olan bu yerlerde dinlenebilir ve ihtiyaç duyduğunuz konu hakkında yardım alabilirsiniz. Araç trafiği sorunu yaşamadan her an özel olarak bulacağınız taksiler bulunuyor.

Cidde’ye Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Cidde uçak bileti bulacağınız hava alanı firmaları ile her mevsimde indirimli bilet satışlarını bulabilirsiniz. Bu sayede şehri daha yakından görme ve tanıma imkanı bulursunuz.
  2. Arap günü festivalleri ve eğlenceli gösterileri ile büyük şölenler sizleri bekliyor. Yaz aylarına özel yapılan festivallerde eğlenirken liman boyunu gezmeniz mümkündür.
  3. Arap mutfağına özel olan yöresel et yemeği lezzetlerini tatmadan gitmeyiniz. Farklı sulu yemekler ve diğer aperatifleri ile lezzetli bir Arap mutfağı sizi bekliyor.
  4. Önemli tarih ve din halifelerinin yaşamış olduğu şehirde tarihi eserler ve kalıntılara rastlamak mümkün. Mekke için halife döneminde açılan büyük limanların manzarasına hayran kalabilirsiniz.
  5. Suudi Arabistan’ın tek liman boyu olan şehridir. Bu sayede Riyad’dan sonra ikinci büyük şehir unvanını almıştır.

Cidde Hakkında

Riyad’dan sonra ikinci büyük kenttir. Kızıldeniz’ in kıyısında yer alan liman kentidir. Aynı zamanda Mekke Limanı olarak da biliniyor. Hac için gelen adayların karşılandığı yer Cidde limandır.

Hava limanı geçişlerine açık olması ile birlikte Suudi Arabistan’ın diplomasi merkezi haline gelmiştir. Suudi Arabistan’ın dışarıya açılan tek liman kenti olarak biliyor. Eşsiz manzarası ve görselliği ile görenleri kendine hayran bırakıyor.

Halife Osman döneminde bu bölge Mekke’nin limanı haline getirilmesi sonucu öne kazanmıştır. Kentin surlar ile çevrilmesi Mısır ve Hindistan gibi ülkelerin gemileri için uğrak bir liman halini almıştır.

Denizcilik, ticaret, diplomasi, ulaşım ağı ve taşımacılık için önem arz eden Suudi Arabistan kentidir. Suudi Arabistan’ın geçiş bölgesi olarak belirlenmiştir. Konuk ağırlama, turist karşılama ve diğer diplomasi işleri için bu şehir tercih ediliyor.

Cidde Fotoğraf Galerisi

Cidde Nerede?

Cidde Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
3 SAR
Taksi
10 SAR/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Cidde’ de gezmek ve merak ettiğiniz yerlerini yakından görmek için bir uçak ileti alarak şehir merkezine yakın olan otellerden birinde konaklayabilirsiniz. Hava limanının yakın olması ve özel kiralık taksilerin olması turistlerin işini kolaylaştıracaktır. Şehir içinde en çok tercih edilen taşımalardan biri taksidir. Özel araba kullanımlarının yanında vip araç kiralama ofisleri de bulunuyor. 5 yıldızlı otel bölgesi olan liman boyunda gezintiye çıkabilir ve Suudi Arabistan’ a birde bu açıdan bakabilirsiniz.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Cidde içinde ulaşım maliyeti bakımından daha uygun olan ve kiralanabilen araçlar vardır. Bunun yanında halk otobüsleri ve diğer toplu taşıma araçlarına yer veriliyor. Cuma günleri ücretsiz olan toplu taşıma araçları sayesinde kişilerin şehir içinde istedikleri yere ücretsiz gitmeleri sağlanıyor. Tramvay kullanımının yeni faaliyete geçmesi ile birlikte kraliyet ailesinin yaşadığı bölgelerdeki ulaşım ağı daha fazla ve daha gösterişlidir. Kraliyet ailesinin olduğu bölgeleri yakından görmek için ulaşım araçlarından birini tercih edebilirsiniz. Şehir merkezine en uzak bölge 12 km’ dir.

Cidde Vize Şartları

Suudi Arabistan Vize İstiyor mu?
Evet
Suudi Arabistan Vize Ücreti
71 USD
Suudi Arabistan Vize Detayları
Vize başvurularını Ankara ve İstanbul’da Suudi Arabistan konsolosluklarına vize başvurularında bulunabilirsiniz. Pasaport rengi ayırmadan her renk pasaporttan vize talep etmektedir.

Cidde’de Gezilecek Yerler

Eski Şehir (Al-Balad)
Nasseef Evi (Bayt Nasseef)
Kral Fahd Fıskiyesi
Ulusal Ticaret Bankası (AlAhli Bank)
Cidde Kulesi (Burj al-Mamlakah)

Yukarıda sayılan bölgelerin dışına birçok gezip göreceğiniz eşsiz ve görülmeye değer yerler vardır. Cidde’nin sembolü olan bu bölgeleri inceleyecek olursak;

Eski Taştan Otel: Eski Şehir

Dış mimari olarak eski tarihten kalan Suudi Arabistan evlerini anlatıyor olsa da iç dizayn olarak bir oteli andıran mimariye sahiptir. Dış mimarisi taşlardan örülmüş hayta geçmiş tarihlerden kalan bir tarihi vardır. Bu yüzden dış kısmı restore edilmeden sadece iç düzenlemesi yapılan konaklama alanıdır.

Ticari Kültür Merkezi: Nasseef Evi

Eski tarihlerde ticaret merkezi olarak kullanılan bu yer zamanla halka açık hale getirilen bir kütüphaneye çevrildi. 16.000 kitaba yer verilen bu büyük evi ziyaret etmek ücretsizdir. Cuma günleri hariç haftanın her günü açık olarak hizmet verir.

Görsel Su Şöleni: Kral Fahd Fıskiyesi

Cidde’ nin şehir merkezinde yer alan bu fıskiye devasa büyüklüğe sahiptir. 312 metre su püskürtmesi ile dünyanın en yüksek fıskiyesi olarak kabul edilmiştir. Akşamları ve gece yarısı olduğunda 500 adet spor ışık ile aydınlatılan fıskiye etrafında büyük görsel şovlar düzenleniyor.

Uluslar arası Ticaret Bankası: AlAhli Bank

Suudi Arabistan’ın ilk bankası olarak değer görüyor. Aynı zamanda Arap dünyasının da en büyük bankalarından biri olarak kabul ediliyor. 235 metre yüksekliğinde olan bina, İslam bankacılığında öncülük yapmaya devam ediyor.

Cidde Gökdeleni: Cidde Kulesi

Kraliyet kulesi olarak geçen en yüksek kulelerden biridir. Kraliyet ailesi ve mensuplarının yerleşim yeri olarak biliniyor. 1.2 milyar yapım maliyeti ola kulenin yapımı tamamlandığında dünyanın en yüksek bine unvanının sahibi olacaktır.

Cidde’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Nejdi Kabsa
Yemeni Mandi
Brost
Falafel
Nejdi Kabsa

Fıstıklı ya da domatesli soslarla hazırlanan tavuklu pilavdır. Cidde uçak bileti ile seyahat eden kişilere bu yemek önerilmektedir. Yoğun yağlı ve baharatlı olması nedeni ile muhteşem kokuları beraberinde getiriyor. Tavuk etinin en lezzetli hali bu pilav içinde yerini alır.

Yemeni Mandi

Dana eti ve deve etinin en güzel yerlerinden alınan kırmızı etler ile hazırlanan pilavdır. Dana ya da deva kaburgasının pilavla doldurularak servis edilmesidir.

Brost

Büyük porsiyonlarda servis edilen ızgara et, kızarmış etin yanında yağda kızartılmış tavuk parçalarının olduğu karışık et menüsüne sahip yemeğidir.

Falafel

Arap mutfağında olmazsa olmaz en ünlü yemeklerden biridir. Kızartılmış nohuttan yapılan lezzetli bir köftedir.

Magliya

Lavaşa sarılan ve severek tüketilen tavuk dürümü.

Konaklama İçin Cidde Otel Seçenekleri

Ucuz Cidde uçak bileti ile seyahat eden kişiler için bölgede birçok otel ve konaklama hizmeti bulunmaktadır.

Mövenpick Hotel City Star Jeddah
5 yıldızlı olan otel şehir merkezinin içindedir. Açık yüzme havuzu, güneşlenme terası, spa ve daha birçok imkanları ile müşterilerini ağırlıyor. Şehrin içinde olduğu için turistlerin yürüyerek ulaşacakları bir yerdir. Aynı zamanda 5 yıldızlı olan otele ait özel servis araçları bulunuyor. Cidde, Suudi Arabistan.
&Cidde, Suudi Arabistan / Şehir Merkezi
The Hotel Galleria By Elaf
5 yıldızlı olan otel şehir merkezine 8 km uzaklığında. Otelin ulaşım özel araçları sayesinde konforlu bir şekilde yolculuk yapmanız sağlanıyor. Keyif alarak tatil yapacağınız kaliteli otellerden biridir. Cidde, Suudi Arabistan.
Cidde, Merkez
Park Hyatt Jeddah – Marina, Club and Spa
Al Hamra bölgesinde yer alıyor. Deniz kıyısına karşı manzarası olan ve liman boyunca geniş bir yer kaplayan 5 yıldızlı oteldir. Kızıl deniz manzarasına sahip otele olan ilgi ve alaka büyüktür. Şehir merkezine yakın olmasının yanında görsel manzara olarak huzur verici bir görüntüye sahiptir. 5 yıldızlı olan otelde neredeyse bütün hizmet veriliyor.
Suudi Arabistan, Al Hamra

Cidde Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Medine - Cidde 456,60 TL 1 Saat
İstanbul - Cidde 751,63 TL 10 Saat 5 Dakika
Riyad - Cidde 866,10 TL 1 Saat 35 Dakika
Tebük - Cidde 870,30 TL 1 Saat 29 Dakika
Ankara - Cidde 876,90 TL 15 Saat 55 Dakika
İzmir - Cidde 878,00 TL 15 Saat 50 Dakika
Denizli - Cidde 896,20 TL 15 Saat 55 Dakika
Trabzon - Cidde 898,95 TL 15 Saat 40 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Cidde ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Hem Yürüyüş Hem Manzara: Türkiye'nin Mutlaka Denenmesi Gereken Trekking Rotaları
Hem Yürüyüş Hem Manzara: Türkiye'nin Mutlaka Denenmesi Gereken Trekking Rotaları
05 Ağustos 2019
Trekking son zamanlarda çok popüler bir aktivite haline geldi. Bizim her köşesi ayrı güzel memleketimizde de bir sürü trekking rotası var tabii ki. Bu yazımızda sizler için deneyebileceğiniz en güzel
Yaz Seyahatleriniz İçin İndirmek İsteyeceğiniz 7 Uygulama
Yaz Seyahatleriniz İçin İndirmek İsteyeceğiniz 7 Uygulama
10 Temmuz 2019
Seyahat etmek artık çok kolay. İnternet üzerinden uçak bileti, otel ayarlamak kadar gezecek binbir türlü yer bulabiliyorsunuz. Bu yaz seyahatlerinizi kolaylaştıracak birkaç uygulamayı size tanıtmak is
Hem Gezgin Hem Sanatçı: Jose Naranja'nın Çizim Defterini Görmek İster Misiniz?
Hem Gezgin Hem Sanatçı: Jose Naranja'nın Çizim Defterini Görmek İster Misiniz?
13 Haziran 2019
Gezginler arasında gezilerini not almak, günlük tutmak yaygın bir uygulama fakat biz sizlere norma günlüklerden farklı gezi defterleri ile ünlü birini tanıtacağız. Bu yazımızda 13 yıl boyunca gezdiği
Biraz Yüksekten Bakalım: Sıra Dışı 10 Gökdelen
Biraz Yüksekten Bakalım: Sıra Dışı 10 Gökdelen
29 Ekim 2016
Hayata bu kadar yüksekten bakmak kimileri için biraz ürkütücü olsa da, bir an için ayaklarınızın yerden kesildiğini hissedeceğinizbir yerde bulunmak ve her şeye tepeden bakmak istemez miydiniz? Kendin

Cidde Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (5)
İyi (1)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%83
%17
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
6 Değerlendirme
T*** Ö*** A***
22 Ekim Pazartesi
Rehberimiz çok bilgili ve kültürlüydü teşekkürler.
M*** K*** P***
25 Eylül Salı
Arkadaşım ile birlikte gitmiştik, güzel bir tatil oldu bizim için
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Cidde Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 21.11.2019 16:15:08 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Cidde, (JED)
JED
SA

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=95226
/
95226