1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!

Pakistan Uçak Bileti

Pakistan Nüfusu
194 Milyon
Pakistan Başkenti
İslamabad
Pakistan Resmi Dili
Urduca, İngilizce
Pakistan Zaman Dilimi
GMT +5
Pakistan Para Birimi
Pakistan Rupisi (PKR)
Ortama Yemek Fiyatı
12 TL
Pakistan Telefon Kodu
+92
Ortama İçecek Fiyatı
6 TL
İstanbul - İslamabad Uçuş Süresi
7 Saat
İstanbul - İslamabad Uçuş Mesafesi
3.799 Km

En Ucuz Türkiye - Pakistan Uçak Seferleri

21 Eyl 2020
Adana - Karachi
Pegasus
09 Eki 2020
İzmir - Lahor
Pegasus
14 Eki 2020
İstanbul - Lahor
Türk Hava Yolları
22 Eyl 2020
İstanbul - İslamabad
Qatar Airways
10 Eki 2020
Ankara - İslamabad
Qatar Airways
16 Eyl 2020
Ankara - Lahor
Türk Hava Yolları
16 Eyl 2020
İzmir - İslamabad
Türk Hava Yolları
01 Eki 2020
Lefkoşa - İslamabad
Türk Hava Yolları
01 Eki 2020

En Ucuz Pakistan Kalkışlı Uçak Seferleri

Karachi - İstanbul
Qatar Airways
25 Eyl 2020
28 Eyl 2020
İslamabad - İstanbul
Qatar Airways
10 Eki 2020
İslamabad - Lefkoşa
Türk Hava Yolları
01 Eki 2020
Lahor - Tahran
Emirates
04 Eki 2020
02 Eki 2020
Karachi - Adana
Türk Hava Yolları
25 Eyl 2020
İslamabad - Ankara
Qatar Airways
15 Eyl 2020
İslamabad - İzmir
Türk Hava Yolları
19 Eyl 2020
Lahor - Ankara
Oman Air
19 Eyl 2020
İslamabad - Batman
Qatar Airways
10 Eki 2020
Lahor - İzmir
Qatar Airways
13 Eki 2020
Karachi - Denpasar Bali
Qatar Airways
27 Eyl 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Pakistan Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Pakistan Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Pakistan’a Nasıl Gidilir?

Pakistan’a, İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan 20 firma tarafından günlük ortalama 38 sefer yapılıyor. İstanbul Pakistan arasında en çok uçuş yapan hava yolu şirketleri; British Airways, Royal Dutch Airlines, Türk Hava Yolları, Saudia, Qatar Airways, Etihad Airways, Emirates ve Egyptair olarak sıralanabilir. Pakistan’dan Türkiye’ye gelecekler Biletall.com’a girerek Pakistan Türkiye uçak seferleri hakkında bilgilere ulaşabilirler. Pakistan’ın uluslararası İslamabad Havalimanı’ndan kalkan ve tarifeli sefer yapan hava yolu şirketleri ile Pakistan Türkiye uçuş süresi ise 8 saat civarında gerçekleşiyor.

Pakistan’a hava yolu seyahati ile yolculuk yapmak isteyenlerin, Pakistan uçak bileti almak için Biletall.com’a girmeleri yeterlidir. Biletall.com üzerinden daha ileri tarihler için Pakistan uçak bileti rezervasyon işlemleri de yapılabilir.

Pakistan’a hava yolu ile seyahat etmeyi planlayanlar Biletall.com’da sıkça Pakistan Türkiye arası uçakla kaç saat sorusunu soruyorlar. Biletall.com internet sitesine girerek, Pakistan Türkiye uçak saatleri ile ilgili güncel bilgilere ulaşılabilir.

Pakistan Türkiye rotasını kullanacak yolcular için en uygun Pakistan Türkiye uçak bileti fiyatları da Biletall.com’da firma bazında listelenmiş olarak bulunur. Listeden seçim yapılarak en uygun Pakistan Türkiye uçak bileti Biletall.com’dan temin edilebilir.

 

Pakistan Vize Şartları Neler?

Pakistan Vize İstiyor mu?
Evet
Pakistan Vize Süresi
30 Gün
Pakistan Vize Ücreti
60 EUR
Pakistan Vize Şartları

Biletall.com’un Pakistan en ucuz uçak bileti fırsatları ile Pakistan’a seyahat edecekler, vize işlemlerine en az 15 gün önceden başlamalıdır.

Pakistan Türkiye’den gelecek misafirlerden sadece bordo pasaport sahiplerine vize uygulamaktadır.

Pakistan’ın uyguladığı vize ücreti 60 Euro'dur.

Pakistan’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Aralık
En Ucuz Gün
Perşembe
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Mayıs

Biletall.com’un indirimli Pakistan uçak bileti fiyatları ile Pakistan’a gidecek misafirler, gidecekleri bölgenin hava durumuna uygun seyahat zamanı seçmelidirler. Genel olarak ise ilkbahar mevsimi her yer için en uygun zaman oluyor.

Pakistan Hakkında Bilgiler

Pakistan İslam Cumhuriyeti Hindistan, İran, Afganistan ve Çin'in yanında bulunan güney Asya'da bir ülkedir. 212 milyondan fazla nüfusu olan Pakistan, dünyanın nüfusu en kalabalık altıncı ülkesidir. Dünyada 796.095 kilometrekarelik yüz ölçümü ile aynı zamanda en büyük 36. büyük ülkesidir. Pakistan, nükleer güce sahip dünyanın ilk İslam ülkesidir. Ülke dünyanın en büyük kanal tabanlı sulama sistemine sahiptir.

Guinness Rekorlar Kitabı listesinde yer alan Pakistanlı Edhi Vakfının işletmesini yaptığı dünyanın en büyük ambulans ağına sahiptir. “Roh” olarak da bilinen şeker kamışı suyu Pakistan'ın ulusal içeceğidir. Pakistan'daki “Khewra Tuz Madeni”, dünyanın ikinci en büyük ve en eski tuz madenidir. Ülke, Sindh eyaletinde bulunan dünyadaki tek verimli çöle sahiptir. Pakistan nüfusunun %96,4'lük kısmı Müslüman'dır, geri kalanı Hindular ve Hıristiyanlar'dan oluşur.

Pakistan aynı zamanda dünyanın en büyük tek kubbe camisine de ev sahipliği yapıyor. Pakistan aynı zamanda dünyanın en büyük cerrahi alet üreticisi ve ihracatçısıdır. Bu aletlerin neredeyse % 99'u Sialkot'ta üretilmektedir, bunun yanı sıra dünyanın dördüncü büyük pamuk üreticisi ülkesidir. Tekstil, çimento, gübre, çelik, şeker, elektrik ürünleri ve gemi yapımı Pakistan'daki başlıca sektörlerdir.

Pakistan’ın Başkenti

Pakistan’ın başkenti İslamabad’dır.

Pakistan Nüfusu – Pakistan Resmi Dili

Pakistan’ın nüfusu 194 milyondur ve ülkenin resmi dilleri Urduca ve İngilizcedir.

Pakistan Para Birimi

Pakistan’ın para birimi Pakistan Rupisi'dir.

Pakistan’da Saat Kaç?

Türkiye Pakistan’dan 2 saat daha geridedir ve Pakistan Türkiye saat farkı +2’dir. Türkiye’de saat 10.00 iken Pakistan’da 12.00’dır.

Pakistan’da Ne Ucuz? Pakistan'dan Gelirken Ne Getirilir?

Pakistan’dan özellikle el dokuması halı ve kilimler alınıyor. Fiyatları ise diğer ülkelere göre oldukça ucuz.

Pakistan Nerede?

Pakistan’a Uçmak İçin 5 Sebep

• Dünyanın En Yeni Adası
• Changa Manga
• Faisal Mosque
• Karachi Safari Park
• Satpara Lake
 1. 2013 yılında meydana gelen depremden dolayı oluşan dünyanın en yeni adası çok fazla ziyaretçi çekmektedir.
 2. Dünyanın en büyük insan yapımı olan ormanı, belediyenin buharlı trenine binilerek keyifli bir şekilde gezilebilir.
 3. Faisal camii, Pakistan’ın en büyük ve mimari olarak da en güzel camisidir. Buraya her yıl yüz binlerce turist sırf ibadet için bile gelmektedir.
 4. Sadece ailelerin gezmesine izin verilen bu parkta ulaşım genellikle teleferiklerle sağlanıyor.
 5. Satpara Gölü, Skardu Vadisi'ne su sağlayan Gilgit-Baltistan Skardu'nun yakınlarında doğal bir göldür. Muhteşem manzarasının yanında doğa sporları için de ideal bir konumdadır.

Pakistan’ın En Güzel Şehirleri

Biletall.com’un sağladığı Pakistan Türkiye uçak biletleri indirimleri sayesinde Pakistan’a yolculuk yapacakların bilgilenmesi maksadı ile Biletall.com’da ülke ile ilgili lüzumlu bilgiler bulunuyor.

İslamabad

Pakistan'ın başkenti olan İslamabad, Güney Asya bölgesinin en güzel şehirlerinden biridir. Geniş, ağaçlıklı sokaklar, şehrin çeşitli sektörlerini ve bölgelerini süslüyor ve bu sayede erişilebilir hale geliyor. Ünlü şehir plancıları Doxiadis Associates tarafından titizlikle planlanmış bir şehir olan İslamabad, nüfus, ekonomi ve kentsel gelişim açısından en hızlı büyüyen şehirdir. İslamabad dünyanın her yerinden ve Pakistan'dan farklı insanlardan oluşan bir kombinasyona sahiptir. Dünyanın diğer birçok başkenti gibi, İslamabad birçok alanın geleneklerini birleştiriyor ve böylece herkes için kültürel fırsat sağlıyor. Pazarlar ve alışveriş alanları, farklı kültürel değerlerin temasını temsil ediyor.

Karayolu taşımacılığı, Pakistan'ın ulaşım sisteminin bel kemiğidir. Toplam karayolu ağının yüzde 3.65'i olan 9.574 km uzunluğundaki Ulusal Karayolu ve Otoyol ağı, Pakistan'ın toplam trafiğinin yüzde 80'ini taşıyor. Şehir dünyanın en temiz başkentleri arasında üst sıralardadır ve doğal güzellikleri ile tarihi yerleri çok sayıda yabancı turist çekmektedir.

Karaçi

Karaçi, Sind eyaletinin başkenti ve Pakistan'ın en büyük şehridir. İndus Nehri Deltası'nın kuzeybatısındaki Umman Denizi kıyısında yer alan mega şehir, sermaye ve kültürel, ekonomik, eğitim ve politik merkezi olmanın yanı sıra en büyük limanıdır. Karaçi İhracat İşleme Bölgesi, SİTE, Korangi, Kuzey Bypass Sanayi Bölgesi, Bin Qasim ve Kuzey Karaçi gibi büyük sanayi bölgelerine sahiptir. Başlıca endüstri alanları tekstil, ilaç, çelik ve otomobildir. Karaçi, Pakistan'ın bazı önemli kültür kurumlarına ev sahipliği yapmaktadır. Karaçi’nin, zengin mimari yapılara sahip zengin bir koleksiyonu bulunuyor ve birçok modern yüksek katlı bina yapım aşamasındadır. Karaçi'deki gece hayatının tüm Pakistan'ın en iyisi olduğuna inanılıyor. Karaçi ayrıca ışık şehri ve asla uyumayan şehir olarak bilinir. Hemen hemen her gün eğlence etkinlikleri, moda gösterileri, konserler ve hatta yerel kafelerde küçük konserler düzenleniyor.

Lahor

Lahor, Pakistan'ın en büyük ikinci şehri ve Pencap'ın eyalet başkentidir. Tarihsel olarak, yaklaşık 2000 yaşında olduğu söylenir. Batı ve Viktorya mimarlık stilleri ile geleneksel Babür'ü güzelce birleştiren İngiliz yönetimi sırasında Lahor'da birçok etkileyici bina ortaya çıkarıldı.1849'da Pencap'ı işgal eden İngilizler, Lahor'un eski görünümünü yeniden canlandırdılar. Tarih, kurumlar, yiyecek, giyim, sinema, müzik, moda ve liberal bir toplum yaşam tarzı, ülkenin dört bir yanından birçok kişiyi bu şehre çekmektedir. Ulusal At ve Sığır Gösterisi, Fortress Stadyumunda ilkbaharda düzenlenen en ünlü yıllık festivallerden biridir. Hafta boyunca süren aktiviteler arasında bir hayvancılık gösterimi, at ve deve dansları, çadır pegging, Pakistan'ın tüm bölgelerinden gelen renkli halk oyunları, kitle-grup gösterileri ve akşamları dövme gösterileri yer alıyor.

Pakistan’da Gezilecek Yerler

Pakistan’a, Biletall.com’un sağladığı indirimlerle ucuz Pakistan uçak bileti alıp gelenler için ziyaret süresinin yetmeyeceği kadar çok gezilecek yerler mevcuttur.

Pakistan’da Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

Ülkede deniz turizmi için gelenleri hayran bırakan birçok sahil ve plaj bulunuyor. Hawkes Körfezi ve Cennet noktası arasında yer alan Fransız Plajı, Pasni'den 5 saat uzaklıkta bulunan en büyük offshore adası olan Astola ve rahatlamak ve güneşlenmek için mükemmel bir sahil olan Sandspit, ülkenin belli başlı plajlarıdır.

Pakistan’dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Ülkenin tüm büyük şehirleri alışveriş için uygun olsa da, en önemli alışveriş merkezleri İslamabad, Karaçi ve Lahor’da bulunuyor. Sokak pazarlarının en büyüğü ise Haydarabat’ta bulunuyor. Ülkeden en çok alınan malzemelerin başında ise el dokuması halılar geliyor.

Pakistan’ın Doğal Güzellikleri

Pakistan’ın birçok bölgesi doğal güzelliklerle dolu olmasına rağmen en güzelleri genellikle Kaşmir bölgesinde bulunuyor. Bunları; Neelum Valley, Hunza Valley, Swat Valley ve Kalash Valley olarak sayabiliriz.

Pakistan’da Gezilecek Tarihi Yerler

Ülkeye tarihi bir gezi maksadı ile gelenler için ilginç eser ve kalıntıların bulunduğu çak sayıda bölge bulunmaktadır. Bunlar; Mohenjo-Daro, Lahore Fort and the Shalamar Gardens, Takht-i-Bahi ve Minar-e-Pakistan olarak sıralanabilir.

Pakistan Gezi Rehberi

Pakistan’a gelecek olan misafirler, seyahat edecekleri bölgelere geniş ve modern ulaşım araçları gidebiliyorlar. Pakistan'ın büyük şehirlerinin çoğunda, özellikle havalimanlarından şehir merkezlerine ulaşım sağlayan çok fazla taksiler bulunuyor. 24 saat hizmet veren taksi firmaları makul fiyatlı ve oldukça verimli bir ulaşım aracıdır.

Araba kiralama acenteleri Karaçi, Lahor ve Rawalpindi gibi daha büyük merkezlerde hizmet vermektedir. Büyük otellerin çoğu da, misafirleri için araç organize etmektedir.

Ulusal demiryolu şirketi, ülke çapında kapsamlı bir ağ işleten Pakistan demiryoludur. Ana hat Karaçi'den Lahor'a (20 saat), Rawalpindi'ye (28 saat) ve Peşaver'e (32 saat) kadar uzanmaktadır. Yolcular ayrıca gündüz veya gece yolculuklarını trenlerle gerçekleştirebiliyorlar. Biletler tüm yerel otobüs istasyonlarından satın alınabilir, üç yaşından küçük çocuklar ücretsiz seyahat edebilir ve 11 yaşın altındaki çocuklar yarı fiyatına ödeme yapabilirler.

En popüler şehirlerarası otobüs seyahat şirketi, Karaçi ve Lahor arasındaki yol da dahil olmak üzere, büyük şehirlerin çoğu arasında düzenli hizmet veren Sammi Daewoo Express'tir. Otobüslerin çoğu saat başı hareket ettiklerinden rezervasyona gerek duyulmuyor.

Pakistan'da 151 adet havaalanı vardır ve ülkenin ulaşımında hava yolu seyahatleri de yaygın olarak kullanılmaktadır. Bunların yanı sıra özellikle önemli gezi rotaları için tur otobüsleri de hizmet vermektedir.

Pakistan’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Biryani
Chicken Tikka
Channa Chaat
Aloo Keema

Pakistan’a Biletall.com’da ki indirimli Pakistan uçak bileti fiyatları ile seyahat edenler, muhteşem yöresel yemeklerin tadına varabiliyorlar.

Sarı Pirinçten Gelen Lezzet, Biryani

Biryani, lezzetli sarı pirinç ve tavuk ya da sığır eti karışımıdır. Pirinç, rengini inanılmaz baharatlar ve baharatlar ile birleştirerek inanılmaz bir lezzet katıyor.

Ülkenin Milli Yemeği, Chicken Tikka

Tavuk tikka, hem tadı hem de besin değeri için Pakistan'daki en popüler yiyeceklerden biridir. Geleneksel baharatlarda pişirilen tavuklar ilginç ama güzel bir tada dönüşüyor.

Hem Acı Hem de Tatlı Nohut, Channa Chaat

Ülkemizdeki nohut gibi pişirilmesine rağmen, içine konulan baharatlardan dolayı hem acı hem de tatlı bir lezzeti var.

Basit ama Lezzetli, Aloo Keema

Basit yapılışı ve çok güzel lezzetinden dolayı, bu yemek Pakistan'da hemen hemen her evde servis edilmektedir. Patatesler ile kıyılmış kuzu ya da tavuk etinin mükemmel bir karışımıdır.

Börekte Son Nokta, Samosas

Yeşil biber, soğan ve patatesten (istenirse et) yapılan bu muhteşem üçgen şeklindeki börekler özellikle kahvaltı için ideal.

Pakistan’da Yenecek En Güzel Yemekler

Et yemeklerinde zengin bir mutfağa sahip olan ülkede, en çok beğenilen yemeklerin başında pirinçle doldurulan ve Sajji adını alan kuzu geliyor.

Pakistan Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Ankara - Karachi 1.231,90 TL 12 Saat 35 Dakika
İstanbul - Karachi 1.260,90 TL 5 Saat 20 Dakika
Dubai - Sialkot 1.552,47 TL 3 Saat 15 Dakika
Adana - Karachi 1.610,65 TL 15 Saat 25 Dakika
Cidde - İslamabad 1.620,91 TL 14 Saat 15 Dakika
İzmir - Lahor 2.160,28 TL 15 Saat 10 Dakika
İstanbul - Lahor 2.203,40 TL 5 Saat 20 Dakika
İstanbul - İslamabad 2.255,76 TL 10 Saat 20 Dakika
Mezar-ı Şerif - İslamabad 2.261,35 TL 20 Saat 45 Dakika
Kiev - Karachi 2.495,98 TL 8 Saat 45 Dakika
İstanbul - Multan 2.586,75 TL 13 Saat 5 Dakika
Antalya - Karachi 2.679,44 TL 15 Saat 35 Dakika
Ankara - İslamabad 2.699,72 TL 28 Saat 15 Dakika
Kabil - İslamabad 2.733,76 TL 1 Saat 30 Dakika

Pakistan Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Pakistan uçak bileti ne kadar?

  Pakistan varışlı popüler uçak seferlerinden en ucuzu Ankara - Karachi olup, bilet fiyatı 1.231,90 TL'dir.
 • Pakistan uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Emirates, Fly Dubaı, Oman Air, Pegasus Airlines, Qatar Airways, Türk Hava Yolları.
 • Pakistan ülkesine kaç saatlik uçuşla gidilir?

  İstanbul - İslamabad arası 7 Saat uçuş süresi ile ulaşabilirsiniz.
 • Pakistan ne zaman gidilmeli?

  Yılın en uygun zamanı Mayıs ayıdır.
 • Pakistan başkenti neresidir?

  Başkent İslamabad şehridir.
 • Pakistan para birimi nedir?

  Ülkenin resmi para birimi Pakistan Rupisi (PKR)
 • Pakistan nüfusu kaçtır?

  Nüfusu 194 Milyon kişidir.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Pakistan ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Kütahya’da Gezilecek Yerler: Kütahya’da Nereye Gidilir?
Kütahya’da Gezilecek Yerler: Kütahya’da Nereye Gidilir?
28 Ağustos 2020
Kütahya 579,257 nüfusu ile Ege bölgesinin en hareketli şehirlerinden birisidir. Seramik ve Çini üretimi ile tanınan bu şehirde her yıl çeşitli amaçlarla yönelik bir dizi ziyaret yapılmaktadır. Bölgeye
Karabük'te Gezilecek Yerler: Karabük'te Nereye Gidilir?
Karabük'te Gezilecek Yerler: Karabük'te Nereye Gidilir?
17 Haziran 2020
Batı Karadeniz bölgesinde yer alan Karabük, doğal ve tarihi güzelliği ile sizi büyüleyecek! Kanyonları gezerek doğa ile iç içe olabilir veya korunma altına alınan evleriyle tarihe doyabilirsiniz. Siz
Türkiye’den ve Dünyadan Şubat Ayında Ziyaret Edebileceğiniz Festivaller
Türkiye’den ve Dünyadan Şubat Ayında Ziyaret Edebileceğiniz Festivaller
13 Ocak 2018
Festivaller yılın hangi zamanında yapılırsa yapılsın, insanları birleştirir, eğlendirir ve renkli görüntülere sahne olur. Yazın sıcacık havasında yapılan festivallerin coşkusu ayrı bir tat verirken kı
Dünyada Ziyaret Edebileceğiniz 10 Ucuz Şehir
Dünyada Ziyaret Edebileceğiniz 10 Ucuz Şehir
18 Temmuz 2016
TUNUS, TUNUS Akdeniz’in incisi Tunus ülkesinin aynı adlı başkenti Tunus, yapılan araştırmalar ve anketler neticesinde Dünya’daki en ucuz şehirlerin arasında başı çekmektedir. Turizm sektöründe ön

Pakistan Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

S*** U***
10 Kasım Cumartesi
Lahor
Farklı hayvanlar ve doğa yapısı gördüm gerçekten aşık olmamak elde değil
E*** K*** Y***
4 Kasım Pazar
Karachi
Biz çok keyif aldık, gerçekten güzeldi ,herşey için teşekkür ederiz
İ*** S***
1 Temmuz Pazar
Lahor
Ailem ile birlikte kurban bayramında farklılık olsun diye gitmiştik, güzeldi
R*** S***
17 Eylül Pazartesi
İslamabad
Burası için çok yazı okumuştum bakalım gittiğim de görebilecek miyim beklentimi karşılayacak mı
M*** G***
16 Haziran Cumartesi
Lahor
Kalitei yemekleri var bol etli, biz türklere yakın bir kültürleri var
2
27
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Pakistan Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 15.09.2020 07:51:56 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
İslamabat, (ISB)
ISB
PK

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=19363
/ True
19363