1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Panama Uçak Bileti

Panama Para Birimi
Panama Balboası (PAB)
Panama Zaman Dilimi
GMT -5
Panama Şehri En İyileri
Su Sporları, Panama Kanalı, Ensalada De Papas
Panama Hava Durumu (25 Şubat) 29°C Açık
Panama Hava Durumu (26 Şubat) 30°C Parçalı Bulutlu

En Ucuz Panama Varışlı Uçak Seferleri

Miami - Panama
American Airlines
07 Mar 2020
Beyrut - Panama
British Airways
29 Şub 2020
Belgrad - Panama
Air Europa Lineas Aereas
18 Mar 2020
İzmir - Panama
Türk Hava Yolları
29 Şub 2020
Ankara - Panama
Türk Hava Yolları
29 Şub 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Panama Kalkışlı Uçak Seferleri

12 Mar 2020
Panama - Quito
Aeroméxico
22 Mar 2020
Panama - İzmir
United Airlines
16 Mar 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Panama Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Panama Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Panama Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Panama Havaalanları
Ülke Kodu
PA
Priz Voltajı ve Tipi
120v
Resmi Dil
İspanyolca
Toplu Taşıma Fiyatı
1,25 PAB
Yemek Fiyatı
8 USD
Alkolsüz İçecek Fiyatı
2,50 PAB

Panama’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
İlkbahar
En Ucuz Ay
Mart
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Mayıs

Ucuz Panama uçak bileti fırsatları ile şehre gelecek misafirler, şehirdeki sıcaklığın 12 ay boyunca birbirine yakın seyretmesinden dolayı, istedikleri zamanda gelebilirler.

Panama Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Panama uçak bileti avantajları ile hava limanına gelen yolcuların, otobüs, taksi veya araç kiralayarak şehir merkezine gitme imkanları bulunmaktadır.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 1,25 PAB

Hava limanı ile şehir merkezi arasında çalışan otobüsler, uçakların sefer saatlerine uygun olarak hareket etmektedir.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 30 PAB

Hava limanından şehir merkezine yaklaşık 10 dakika süren bir yolculukla gidilebilmektedir.

Araç Kiralama

hava limanında bulunan araç kiralama ofislerinden, şehir merkezine gitmek veya günlük kullanım için ihtiyaç duyulan cinste araçlar kiralanabiliyor.

Panama Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Panama uçak biletini fırsatlardan yararlanarak indirimli olarak alıp, hava yolunu kullanarak hava limanına iniş yapan yolcuların, kısa süreli duraklamalar için acil olarak ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri az sayıda da olsa tesis bulunuyor.

Panama’ya Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Panama uçak bileti indirimleri ile tatil yapmak için şehre gelenle, özellikle muhteşem kıyıların ve denizin tadını doyasıya çıkarmaktadır.
  2. Şehirde neredeyse her ay meşhur bir festival düzenlenmektedir.
  3. Şehir, su sporu meraklıları için çok fazla imkan tanımaktadır.
  4. Panama’daki eğlence anlayışı kesintisiz ve her zevke uygun şekilde devam etmektedir.
  5. Şehirde ahşap ve oymacılık işlemleri çok gelişmiş olduğundan, şehre gelen turistler kıyafetlerin yanı sıra tören masklarından da bol miktarda almaktadır.

Panama Hakkında

Panama’nın başkenti olan ve aynı adı taşıyan Panama, 900.000 civarında nüfusa sahiptir. Şehrin ismi sayısız kelebekler anlamına gelmektedir. Tropikal savan ikliminin hüküm sürdüğü şehrin yıllık sıcaklık ortalaması 27 derece civarında gerçekleşmektedir. Ticaret, finans ve bankacılık olarak ülkenin merkezi olan şehir, sahilleri ve doğal güzellikleri ile tropikal bir cennet görünümündedir.

Panama Nerede?

Panama Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
0,25 PAB
Taksi
2 PAB/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şehirdeki en sık olarak kullanılan ulaşım araçlarının başında otobüsler gelmektedir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehir içinde kullanılan diğer ulaşım vasıtaları ise, metro ve taksiler olarak kullanılmaktadır.

Panama Vize Şartları

Panama Vize İstiyor mu?
Hayır
Panama Vizesiz Kalınabilecek Süre
180 Gün
Panama Vize Detayları
Panama, TC vatandaşlarından vize istemeyen ülkeleri arasında yer almaktadır. 180 gün pasaport ayrımı yapmadan vizesiz ülkelerine almaktadırlar.

Panama’da Gezilecek Yerler

Panama Kanalı
San Blas Islands
Contadora Island
Volcán Barú
Soberanía National Park
Bir Kıtayı İkiye Bölen Kanal, Panama Kanalı

Panama Kanalı, Atlantik ve Pasifik okyanuslarını birbirine bağlayan ve Panama'nın dar kısmından geçen kilit tipi bir kanaldır. Panama Kanalı'nın kıyı şeridinden kıyı şeridine olan uzunluğu, yaklaşık 65 km ve Atlantik'teki derin sulardan, Pasifik'teki derin suya yaklaşık 82 km uzaklıktadır. Ağustos 1914'te tamamlanan kanal, dünyadaki en stratejik iki suyolundan biridir. Amerika Birleşik Devletleri'nin doğu ve batı kıyıları arasında seyreden gemiler, kanal sayesinde yaklaşık 15.000 km seyahatlerini kısaltmışlardır. Şehir kanal boyunca yerleşimini arttırmış ve gelişmiştir. Şehir merkezinden kanal turu yapma imkanı sağlayan firmalar bulunmaktadır. Bu turlar esnasında kanalın muhteşem görüntüsünün yanında bir çok doğal güzellikler de keşfediliyor.

Eşsiz Bir Tatil Yeri, San Blas Islands

San Blas adaları, Karayip Denizi'ne bakan Panama'nın kuzeybatısındaki San Blas adasındaki bir grup adadır. Adalar içinde 378 ada vardır ve yaklaşık 100 mil karelik bir alana yayılmıştır. Golfo de San Blas'tan tekneyle ayrılınca Karayip Denizi'ne girilmektedir. 378 adanın çoğunun sakinleri yoktur, ancak daha büyük olanlarda Kuna’lar olarak bilinen nazik yerli insanlar bulunmaktadır. San Blas, Panama'da resmi olarak Kuna Yala adı verilen bağımsız bir bölgedir. Adalar, Panama'daki ve muhtemelen Orta Amerika'daki 1 numaralı tatil beldesidir. Bunun nedeni, henüz büyük turizm endüstrisi tarafından keşfedilmemesi ve yerli Kuna’ların kontrolü altında olmasıdır. Kuna, topraklarını büyük turizmlere karşı koruyor ve onları sağlıklı ve güzel tutuyor. Guna’daki Hintliler tarafından, Adalarda ve ormanda bulunan doğal malzemelerden yapılan çevre dostu konaklama birimleri bulunmaktadır.

İnciler Arasında Yüzmek, Contadora Island

Archipiélago de las Perlas (inci adaları), sularında bulunan büyük inciler için isimlendirilmiştir. Adalar, her biri seyahat dergisine layık, beyaz kumlu plajlar ve turkuaz sularla çevrelenmiş 90 isimli ve 100'den fazla adsız adacıktan oluşuyor. Contadora, 1960'larda zengin ve ünlü insanlar için özel bir kuruluşa doğru gelişti. John Wayne, Elisabeth Taylor, Christian Dior, Julio Iglesias, Jimmy Carter gibi ünlüler burada ev yaptırdılar. Bugün adanın tamamlanmış bir altyapısı var, son zamanlarda asfalt yollar, güvenilir elektrik ve su, bir tıp merkezi, restoranlar, süpermarketler, benzin istasyonları, bir polis karakolu, bir hava alanı ve bir feribot servisi yapılmış ve tatil için her türlü olanak sağlanmıştır.

Hem Volkan Hem Milli Park, Volcán Barú

Volcan Baru, 3,474 metre yüksekliği ile Panamadaki en yüksek dağdır. Bu aktif yanardağ, aynı zamanda hem Pasifik Okyanusu hem de Karayip Denizini aynı anda görme şansına sahip olunan birkaç yerdendir. Bu muhteşem manzarayı görebilmek için zirveye yürüyüş yapmak gerekiyor ve özellikle bu tırmanış için çok sayıda ziyaretçi bu bölgeye gelmektedir. Milli park, tüm ülkenin en doğal manzaralarından biri olan Sendero Los Quetzales'e de ev sahipliği yapmaktadır. İsminden de anlaşılacağı gibi, Orta Amerika'daki en nadir yerlerden biridir, özellikle kurak mevsim boyunca (Şubat-Mayıs arası) nadir görülen, Maya cennet kuşu tespit etmek için bu zamanlarda gelenler vardır. Park 250'den fazla kuş türünün yanı sıra puma, tapir ve agouti paca, aynı zamanda conejo pintado denilen büyük benekli kemirgene ev sahipliği yapmaktadır.

Bu Kadar Hayvan Türünü Başka Yerde Bulamazsınız, Soberanía National Park

Soberanía Milli Parkı Limón'dan Lago Gatún'a uzanır. Başkentten günübirlik gezi yapmak isteyenler için Panama Şehri 45 dakikalık sürüş mesafesindedir. Parkta iyi yürüyüş parkurları ve tonlarca yaban hayatı var. Park, 525 kuş türünü, 105 memeli türünü, 80 sürüngen türünü ve 55 tür amfibiyi korur. Kuş türleri arasında tukanlar, tronslar, motmots, sinekkapanlar, ağaçkakanlar, şahinler ve tanjerler bulunur. Nadir türler arasında kızıl-karınlı ağaçkakan, tepeli kartal, sarı kulaklı toucanets, sirist, rofo-ventaul, yer guguklu ve hatta nesli tükenmekte olan harpy kartal bile bulunur. Soberanía'ya gelen ziyaretçiler, tarihi Las Cruces Trail'in (Camino de Cruces) bir bölümü boyunca da yürüyebilirler. İspanyolların Panama boyunca altın taşımak için kullandığı yol, 16. yüzyıla dayanmaktadır. Bugün, yolun ilk bölümü bir zamanlar tarihi patikanın yolunu çizen antik taşlarla kaplıdır.

Panama’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Ensalada De Papas
Caldo De Bolas De Verde
Yuca Frita
Panama Tamales
Hafif Bir Salata, Ensalada De Papas

Panama uçak bileti indirimleri ile yolculuk yaparak şehre gelenlerden hafif bir salata yemek isteyenler pancar, havuç, patates ve soğanla yapılan bu hafif salatayı tercih eden büyük bir sayı bulunmaktadır.

Şehrin milli Yemeği, Caldo De Bolas De Verde

Köfte ve fasulyeden oluşan bu sulu yemek şehrin gelenekseli haline gelmiştir.

Değişik Bir Atıştırma, Yuca Frita

Hamurların kanola yağı ile kızartıldıktan sonra üzerine limon sıkılarak ikram edildiği değişik bir atıştırmalık.

Tavuğun Tadı Değişmiş, Panama Tamales

Kuru üzüm ve pişmiş domates sosu ile sarılan tavuk fırında çok yavaş pişiyor ve bazı meyvelerle sunuluyor.

Kilo Almaya Değer, Cocadas

Hindistan cevizi, vanilya ve baden hamur haline getirilip kızartıldıktan sonra üzerine çikolata sosu dökülen, kalorisi yüksek ama enfes bir tatlı.

Konaklama İçin Panama Otel Seçenekleri

Ucuz Panama uçak bileti indirimleri ile şehre gelenler için bütçeleri ile orantılı konaklama imkanları bulunmaktadır.

JW Marriott Panama Golf & Beach Resort
Panama uçak biletini çok uygun fiyatlarla alarak tatillerini geçirmek için şehre gelenlerin çok rağbet ettikleri, Buenaventura'ya 1,5 km mesafede yer alan bu lüks 5 yıldızlı otel, Playa Blanca sahiline 8 km ve Playa Farallón kıyısına 12 km uzaklıktadır. Tavandan tabana pencereleri olan zarif ve öncü tarzdaki odalar, sarkıt veya çıkıntıları vurgulamak için seviye ekranları, mini buzdolabı ve çay-kahve malzemeleri içerir. Süitlerde jakuzili küvetler ve salon odaları bulunmaktadır. Dört odalı malikanelerde mutfak bulunmaktadır. Konforlar arasında özel bir sahil, 2 bar ve 1 tanesi Japon mutfağı servis eden 5 yemek mekanı bulunmaktadır. Aynı şekilde bir rec merkezi, 6 dış havuz ve bir buhar odası ve bir spa bölgesi bulunmaktadır, ayrıca geniş toplantı ofisleri de mevcuttur.
Calle 3ra 340, Río Hato
Selina Playa Venao
3 yıldızlı olan otel sahilde, Venao Plajı'na 1,4 km, Playa El Toro ve Playa El Arenal'a 25 km uzaklıkta yer almaktadır. Los Destiladeros Plajı ve Guanico Abajo Plajı da 32 km uzaklıktadır. Otelin açık yüzme havuzu bulunmakta ve ücretsiz internet erişimi bulunmaktadır.
Playa Venao 1, Las Escobas del Venado
Hotel Magnolia Inn
Otel 4 yıldızlı olup, Panama City’deki Casco Viejo semtinin kalbinde yer almaktadır. Özel odaları temiz ve konforludur. Tüm odalarda bir veya iki kraliçe yatak ve sıcak su duşlu özel banyo vardır. Klima ve tavan vantilatörleri içeriyi serin tutmaktadır. Değerli eşyaları saklamak için oda içi kasa ve kablo TV bulunmaktadır. Yerel sanat eserleri duvarları süslemektedir ve pencereler aşağıdaki sokaklara bakar. Konukların parti, düğün ve diğer etkinlikler için kiralayabilecekleri büyük bir balo salonu da bulunmaktadır. Balo salonu, Metropolitan Katedrali'ne ve yerel sokaklara bakan kemerli pencerelere sahiptir. Merkezi klima, bir bar ve iki banyo bulunmaktadır. Bu oda 100 kişi kapasitelidir.
Calle 1era Oeste 8-18

Panama Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Panama 4.444,97 TL 37 Saat 55 Dakika
İzmir - Panama 5.958,78 TL 21 Saat 15 Dakika
Ankara - Panama 6.045,37 TL 20 Saat
Miami - Panama 664,24 TL 3 Saat 10 Dakika
Medellin - Panama 1.191,47 TL 1 Saat 18 Dakika
Beyrut - Panama 4.822,09 TL 39 Saat 35 Dakika
Belgrad - Panama 5.065,62 TL 19 Saat

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Panama ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Denizli'de Gezilecek Yerler: Denizli'de Nereye Gidilir?
Denizli'de Gezilecek Yerler: Denizli'de Nereye Gidilir?
03 Şubat 2020
Pamukkele travertenleri ile ünlü olan Denizli, bundan çok daha fazlasını vadediyor. Horozu, kaplıcaları, antik kentleri ve doğal güzellikleri bunlardan birkaçı sadece. Denizli’de gidilecek yerleri in
Balıkesir'de Gezilecek Yerler: Balıkesir'de Nereye Gidilir?
Balıkesir'de Gezilecek Yerler: Balıkesir'de Nereye Gidilir?
31 Ekim 2019
Eğer önünüzde Balıkesir planı varsa, kesinlikle birkaç gün ayırmanız lazım çünkü bu şehirde gezecek çok yer var! Balıkesir’da gezilmesi gereken yerleri saymadan önce, Balıkesir’ın haritadaki konumunu
Vize İstemeyen Ülkelerin Tam Listesi
Vize İstemeyen Ülkelerin Tam Listesi
18 Ekim 2016
İnsanoğlu seyahate çıkmadan önce hiçbir engelle karşılaşmak istemez.  Gezerken zorluklarla karşılaşmayacağınız, vize istemeyen ülkeler hangileridir? Liste halinde incelemek isteyebilirsiniz.  Son döne
Alışveriş Yapmadan Gelemeyeceğiniz 10 Dünya Alışveriş Merkezi
Alışveriş Yapmadan Gelemeyeceğiniz 10 Dünya Alışveriş Merkezi
12 Nisan 2016
Dünya'nın En Ünlü 10 Alışveriş Merkezi.. Alışveriş merkezleri,  renkli vitrinleri, harika mimarileri, devasa oyun parkları, restoran ve kafeleri ile ve ürün çeşitliliği sunması bakımından, alışveriş

Panama Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (5)
İyi (1)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%83
%17
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
6 Değerlendirme
B*** Ç***
12 Kasım Pazartesi
Kaliteli bir tatil oldu bizim için biz çok keyif aldık teşekkürler
E*** T*** A***
1 Temmuz Pazar
Çok güzel yerler gördük, çok güzel insanlar tanıdık. Herşey için teşekkürler.
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Panama Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 25.02.2020 06:22:02 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Panama City, (Tümü)
PTYT
PA

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=97415
/
97415