1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
Brüksel

Brüksel Uçak Bileti

Brüksel Para Birimi
Euro (EUR)
Brüksel Zaman Dilimi
GMT +2
Brüksel Şehri En İyileri
Çikolata, Grand Place, Midye
Brüksel Hava Durumu (15 Eylül) 31°C Parçalı Bulutlu
Brüksel Hava Durumu (16 Eylül) 26°C Gök Gürültülü Fırtına

En Ucuz Brüksel Varışlı Uçak Seferleri

13 Eki 2020
01 Eki 2020
27 Eyl 2020
13 Eki 2020
24 Eyl 2020
20 Eyl 2020
30 Eyl 2020
Atina - Brüksel
Alitalia Linee Aeree Italiane
17 Eyl 2020
16 Eyl 2020
Gaziantep - Brüksel
Türk Hava Yolları
05 Eki 2020
04 Eki 2020
01 Eki 2020
Diyarbakır - Brüksel
Türk Hava Yolları
27 Eyl 2020
Iğdır - Brüksel
Türk Hava Yolları
13 Eki 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Brüksel Kalkışlı Uçak Seferleri

28 Eyl 2020
Brüksel - Antalya
Türk Hava Yolları
24 Eyl 2020
Brüksel - İzmir
Sun Express
02 Eki 2020
20 Eyl 2020
Brüksel - Budapeşte
Lot Polish Airlines
05 Eki 2020
14 Eki 2020
08 Eki 2020
27 Eyl 2020
Brüksel - Gaziantep
Sun Express
14 Eki 2020
Brüksel - Samsun
Türk Hava Yolları
22 Eyl 2020
Brüksel - Trabzon
Türk Hava Yolları
16 Eyl 2020
Brüksel - Adana
Türk Hava Yolları
27 Eyl 2020
Brüksel - Diyarbakır
Türk Hava Yolları
25 Eyl 2020
Brüksel - Elazığ
Türk Hava Yolları
15 Eyl 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Brüksel Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Brüksel Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Brüksel Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Brüksel Havaalanları
Ülke Kodu
BE
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Fransızca-Flamanca-Almanca
Toplu Taşıma Fiyatı
2 EUR
Yemek Fiyatı
15 EUR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
3,50 EUR

Brüksel’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Kasım
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Nisan

Ucuz Brüksel uçak bileti kullanarak Brüksel’ e gitmek isteyen kişiler için önemli olan bir diğer konu ise hangi zamanda gitmek olmaktadır. İlkbahar mevsiminde gitmek şehrin tadını çıkarmak için en uygun zamandır. İlkbahar aylarında havalar ne çok sıcak ne de çok soğuk olur bu durumda gezmek ve tatilin tadını çıkarmak daha kolay olmaktadır.

Kentin eğlenerek tadını çıkarmak isteyenler için festival zamanları ve özellikle yılbaşı zamanı daha uygun bir zaman olacaktır. Yılbaşı zamanı şehir daha fazla eğlenmekte ve her yer ışıl ışıl olmaktadır.

Kış döneminde gidenler için midye yemek için en uygun zamandır.

Brüksel Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Brüksel uçak bileti ile seyahat eden yolcular havalimanından kent merkezine gitmek için farklı ulaşım araçlarından yararlanabilmektedir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 4 EUR

De lijn otobüslerin Havalimanından Brüksel Kuzey istasyonu ve Flanders yönündeki noktalara gitmektedir. The MIVB/ STIB Airport Line hizmetleri Brüksel havalimanından Nato, Avrupa Komisyonu alanı ve şehir merkezine ulaşım sağlamaktadır.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 10 EUR

Scheduled Airport Express otobüsleri Antwerp yönüne gitmektedir.45 dakika-22 km

Taksi

Ortalama Fiyatı: 45 EUR

Gelen yolcu bölümünden taksimetreli taksiler bulunmaktadır. Bu taksiler ile istediğiniz noktaya daha hızlı gitmek isteyenler tercih etmektedir. Daha rahat ve konforlu bir şekilde ulaşım sağlamak için tercih edilmektedir. Tekerlikli sandalyelere uygun taksiler bulunmaktadır.

Raylı Araçlar

Şehir merkezine ulaşım için trafik sorunu yaşamak istemeyenler için tren seferleri bulunmaktadır. Airport City Express trenleri ile Brüksel’in üç noktasına ulaşım bulunmaktadır.

Brüksel Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Döviz Bürosu
Duty Free
ATM
Büfe
Araç Kiralama
Banka

Brüksel'de havayolu ulaşımı için kullanılan havalimanı BRU Havalimanı'dır. Brüksel uçak seyahati yapmak isteyenler daha çok BRU havaalanını kullanmaktadır. Brüksel havaalanından Paris, Köln, Amsterdam gibi şehirlere tren seferleri bulunmaktadır. Bu şehirlerden de Brüksel havaalanına sıklıkla sefer düzenlenmektedir.

Brüksel havaalanının şehir merkezine uzaklığı 11 km’dir. 17-25 dk gibi bir zaman içerisinde havaalanına ulaşılmaktadır.

Havaalanı sadece dış hatlara hizmet vermektedir. Havaalanı içerisinde bir çok imkan bulunmaktadır. Araç kiralama, ibadet için yerler, banka, döviz bozdurma, çocuk bakımı gibi.

Brüksel’e Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Brüksel’e uçak bileti avantajlarından yararlanarak şehre gitme nedenlerinde bir tanesi de waffel ve çikolata’dır. Belçika ve Brüksel denince ilk akla gelen çikolatadır.
 2. Patates kızartmasını şehir her yerinde görebilirsiniz. Midye ise eylül ve şubat ayları arasında daha çok görülmektedir.
 3. Grand Place meydanı Avrupa’nın en önemli ve hareketli meydanları arasındadır. Çevresinde birçok kafe, restoran ve mağaza bulunmaktadır. Barok ve gotik gibi bir çok mimari ve tarihi doku bulunmaktadır.
 4. Tarihinde yaşamış oldukları ve hala şehirde izlerini hala görmek mümkündür.
 5. Brüksel şehrinde birçok mimari yapı bulunmaktadır. Bu yapılar tarihe tanıklık etmektedir. Şehir ile simgeleşmiş birçok mimari yapı bulunmaktadır.

Brüksel Hakkında

Brüksel, Belçika’nın başkentidir. Belçika ise bir Batı Avrupa ülkesidir. Ülkede 3 dil kullanılmaktadır. Almanca, Felemenkçe ve Fransızca. Ülkede sokaklarda ve caddelerde tabelalarda daha çok Felemenkçe ve Fransızca kullanılmaktadır. Avrupa Birliği ve Avrupa başkenti olarak kabul edilen Brüksel, Avrupa Birliği ve Nato ile ilgili birçok kurumu içerisinde barındırmaktadır. Mimari ve sanatsal faaliyetler gelişmiştir.

Şehir meydanında Grand Place ve farklı yüzyıllara ait mimari eserleri ile Unesco Dünya Mirasları Listesi’nde yer almaktadır. Sadece Grand Place Meydanı değil şehrin sokaklarında ve alışveriş merkezlerinde dahi mimari yapılar ve şekiller ön planda tutulmaktadır. Birçok ekonomik topluluğa ev sahipliği yapmıştır.

Avrupa Ekonomik Topluluğu, Avrupa Kömür ve Çelik Topluluğu gibi. Brüksel birçok ekonomik topluluğa ev sahipliği yapmaktadır ve bu nedenle de ulaşım gelişmiştir. Nüfus sayısı 1.200.000 olmasına rağmen şehirde iki havaalanı üç tren istasyonu bulunmaktadır. Önemli otoyolların kavşağı durumundadır.

Tarihi açıdan bakıldığında kendini birçok saldırından korumak için 12.yy sınırları belirlemiş ve şehri duvar ile kaplamıştır. 13.yy ve 14.yy nüfusun artması ile birlikte nüfus şehre sığmamaya başlamış ve dışarı taşmıştır. Şehir yeni duvarlar örmüştür. 18.yy kadar bu duvar yeterli olmuştur. Duvarın bazı kısımlarını şehirde görmek mümkündür.

Şehir bir çok saldırıya maruz kalmıştır. Bu saldırılara rağmen şehir ekonomik ve sanatsal yükselişini sürdürmüştür. 1700 yıllarda ekonomiyi geliştirmek ve şehri eski haline getirmek için uğraşmışlardır. 1810 ve 1840 yılları arasında duvarları yıkmışlardır. 1830 yılında Belçika bağımsızlığını ilan etmiştir.

Brüksel Fotoğraf Galerisi

Brüksel Nerede?

Brüksel Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2 EUR
Taksi
1,80 EUR/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Brüksel’de şehir içi ulaşım aracı olarak daha çok bisiklet tercih edilmektedir bunun nedeni ise şehrin küçük olması ve bisiklet ulaşımının daha rahat olmasıdır. 4 adet metro istasyon ağı bulunmaktadır. Kentin iki ucu arasında seyahat etmek için veya şehir dışında konaklamak için metro hızlı ve konforlu bir ulaşım aracıdır. Otobüs, tramvay ve troleybüsler şehir her köşesine ulaşım imkanı sağlamaktadırlar. Toplu taşımada farklı abonelik sistemi ile değişik ücretler uygulanmaktadır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehir içinde farklı ulaşım aracı arayanlar olacaktır. Bu araçlar genellikle taksi olmaktadır. En güvenli ulaşım aracı olarak görülmektedir. Şehirde bir çok taksi şirketi bulunmaktadır. Hepsinin de ücret tarifesi farklıdır.

Brüksel Vize Şartları

Belçika Vize İstiyor mu?
Evet
Belçika Vize Ücreti
80 EUR
Belçika Vize Detayları
Dönüş tarihinizden itibaren pasaportunuzun 3 ay daha geçerlilik süresi olmalıdır. Pasaportunuzda en az 2 adet boş vize sayfası olması lazım. Vize başvurusu sırasında seyahat içeriği ve bilgilerinizi paylaşmanız faydalı olacaktır.

Brüksel’de Gezilecek Yerler

Grand Place
Atomium
Manneken Pis ( işeyen çocuk heykeli)
Aziz Micheal ve Aziz Gudula Katedreli
Brüksel Şehir Müzesi / Brussels City Museum
Şehir En Önemli Meydanı: Grand Place

14. yy ve 17. yy arasında inşa edilmiştir. Unesco kültür mirası listesinde yer almaktadır. Şehir en kalabalık yeridir. Bu meydanda çikolata mağazaları, waffle satan yerler ve alışveriş merkezleri bulunmaktadır. Oturup dinlenmek ve şehrin önemli yiyeceklerini yemek için en uygun yerler arasındadır.

Expo Dünya Fuarı İçin İnşa Edilen Atomium

Demir kristali 165 milyar kez büyütülmüş ve aynı ölçülerde yapılmıştır. Dokuz bölümden oluşmaktadır. Ziyaretçiler için sadece 5 bölümü açıktır. Ün üst küre şehri 360 derece görebilmektedir. Bu bölümde manzara karşında yemek yemek mümkündür. Rezervasyon yapılması gerekmektedir. Kalan 3 bölüm ise özel aktiviteler için ayrılmıştır. 6 numaralı metro hattı ile ulaşım kolaylıkla sağlanmaktadır.

İşeyen Çocuk Heykeli

İşeyen çocuk heykeli şehrin önemli simgeleri arasındadır. Bu heykel için bir çok hikaye bulunmaktadır. Çocuğun ajan olduğu, kayıp çocuğu bulan ailenin yaptırdığı ve onun patlamakta olan bir bombanın üzerine işediği gibi bir çok hikaye rivayet edilmektedir. Heykel defalarca kez çalınmış ve orijinalinden restore edilerek tekrar yapılmıştır.

Aziz Micheal Ve Aziz Gudula Katedreli

8. yy’da yapılan ve şehrin en önemli dini yapısı olan katedral Aziz Micheal’a ithaf edilen bir şapel olduğuna inanılmaktadır. Bugünkü haline 300 yıl sonra gelebilmiştir. Gotik mimari yapı ile yapılmıştır. Kilisenin Katedral unvanını alması 1962 yılında olmuştur.

Brüksel Şehir Müzesi / Brussels City Museum

Ünlü Brüksel sanatçılarının eserleri bulunmaktadır. Tarihe tanıklık etmek için güzel bir müzedir. Pazartesi hariç her gün ziyaret edilmektedir. Müzeye giriş ücreti 8 Euro’dur.

Brüksel’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Çikolata
Waffle
Midye
Brüksel Denince Akla İlk Gelen Lezzet: Çikolata

Birçok yerde Çikolata yiyebilir ve tadına bakabilirsiniz. Ama Brüksel de yiyeceğiniz çikolatanın tadını asla unutamayacaksınız. Brüksel uçak bileti ile seyahat eden kişiler kakao çekirdeklerinin özenle işlenmesi ile oluşan bu çikolata Brüksel’de tadına ayrı bir varmaktadır. Çeşitli aromalar ile tatlandırılmış çikolatayı hem yiyebilirsiniz hem de hediye olarak Türkiye’ye getirebilirsiniz.

Tadı ile Meşhur: Waffle                                   

Brüksel’de Waffle günün her saati ve her öğün tercih edilmektedir. Pudra şekeri, çikolata, reçel, meyve gibi ekstralar ile tercih edilmektedir.

Deniz Ürünlerinden En Gözde Olan: Midye

Brüksel’de yediğiniz midye diğer yerlerde yediğiniz midyelerden çok daha başkadır. Eylül ayından itibaren şubat ayına kadar tüketilmektedir. Çeşitli dolgu maddeleri ile çeşitlendirilmektedir.

Konaklama İçin Brüksel Otel Seçenekleri

Ucuz Brüksel uçak bileti ile dilerseniz iş seyahati dilerseniz de turistik amaçlı gezileler yapabilirsiniz.

Rocco Forte Hotel Amigo
Grand Place’nin köşesinde yer almaktadır. 5 yıldızlı bir oteldir. Özel tasarımlar ile yapılmıştır. Güzeli ve tarihi bir ortamı bir araya getirmiştir. İşiyen çocuk heykeline 200 metre uzaklıktadır. Bourse Metro İstasyonuna 5 dk yürüme mesafesindedir. 24 saat oda servisi bulunmaktadır. Havaalanına servisi bulunmaktadır.
Rue de I’Amigo 1, 1000 Brüksel
NH Collection Brussels Centre
Brüksel’in 5 yıldızlı otellerinden bir tanesidir. Pazar meydanı, işeyen çocuk heykeline 800 metre uzaklıktadır. Odalarında çay ve kahve yapmak için makinalar bulunmaktadır. Otel içerisinde bir çok imkan mevcuttur. Brüksel Merkez Tren İstasyonuna 10 dk yürüme mesafesindedir.
Boulevard Adolphe Max 7, 1000 Brüksel
Radisson Blu Royal Hotel Brussels
Cam kubbeli bir oteldir. Şehrin tam merkezinde bulunmaktadır. Brüksel Merkez İstasyonuna 5 dakika yürüme mesafesindedir. Otel bünyesinde bulunan 3 restoran benzersiz tasarımı ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Sea Grill deniz mahsulleri servis eden ve 2 michelin yıldıyızla taçlandırılmıştır.
47 Rue de Fosse- aux- Loups 1000 Brüksel

Brüksel Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Brüksel 483,90 TL 3 Saat 35 Dakika
Konya - Brüksel 532,20 TL 7 Saat 50 Dakika
Balıkesir - Brüksel 614,20 TL 9 Saat 10 Dakika
Ankara - Brüksel 625,90 TL 15 Saat 55 Dakika
İzmir - Brüksel 687,90 TL 16 Saat 25 Dakika
Kayseri - Brüksel 714,65 TL 7 Saat 25 Dakika
Eskişehir - Brüksel 716,22 TL 3 Saat 35 Dakika
Bodrum - Brüksel 717,90 TL 16 Saat 40 Dakika

Brüksel Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Brüksel uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Brussels Airlines, Klm, Lot Polish Airlines, Pegasus, Sun Express, Türk Hava Yolları.
 • Brüksel yurt dışı uçak bileti ne kadar?

  Brüksel varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Brüksel olup, bilet fiyatı 483,90 TL'dir.
 • Brüksel şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?

  Yılın en uygun zamanı Kasım ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Brüksel ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

İlginç Bina Görmeyi Sevenler Buraya! Dünyanın En İlginç Binalarını Görmek İster misiniz?
İlginç Bina Görmeyi Sevenler Buraya! Dünyanın En İlginç Binalarını Görmek İster misiniz?
18 Eylül 2019
Bazıları klasik sever, bazıları şaşırtıcı! Eğer siz şaşırtıcı yapılardan hoşlanıyorsanız bu ilginç binalar sizin için. Bu şehirlere giderken fotoğraf makinelerini hazırlayın! Ters ev – Antalya D
Avrupa Şehirlerinin Kendine Has Mutlaka Denenmesi Gereken Ünlü Lezzetleri
Avrupa Şehirlerinin Kendine Has Mutlaka Denenmesi Gereken Ünlü Lezzetleri
27 Eylül 2018
Avrupa eşsiz mimarisi ve birbirinden güzel seyahat noktalarıyla her yıl pek çok turisti ağırlıyor. Avrupa seyahatlerinden önce gidilecek mekanlar ve kalınacak yerler detaylıca araştırılıyor. Tüm bunla
Kuzey Avrupa'nın Küçük Venediği: Brugge
Kuzey Avrupa'nın Küçük Venediği: Brugge
12 Ağustos 2018
Bu tatil döneminde, Avrupa’da unutulmaz bir yolculuğa hazır mısınız? Tarihin derinlerine uzanan mimarisi, kendine özgü evleri, unutulmaz lezzetleri ve romantizm dolu kanallarıyla sizi kendisine hayran
Interrail Nedir? Tadını Doyasıya Çıkaracağınız Interrail Rotaları
Interrail Nedir? Tadını Doyasıya Çıkaracağınız Interrail Rotaları
04 Haziran 2018
Interrail; basit anlatımıyla, tren ile Schengen üyesi ülkeleri seyahat etme fırsatıdır. Bu seyahat kapsamında birden fazla ülkeyi görebilirsiniz. Interrail’de tam 7 farklı bilet türü mevcut. Bütçenize

Brüksel Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (79)
İyi (1)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%99
%1
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
80 Değerlendirme
S*** V***
18 Ekim Perşembe
Herşey çok güzeldi, teşekkürler. Keyif aldık, memnun kaldık.
T*** A***
30 Haziran Cumartesi
Sevgilim ile beraber gitmiştik, kamp yaptık biz keyif aldık güzeldi
M*** K***
26 Eylül Çarşamba
Sevgilim ile kamp yapmaya gitmmiştik gerçekten çok güzüeldi
H*** T***
21 Ekim Pazar
Paramı kaybetmeme rağmen yine de çok güzeldi keyif aldım
E*** Ö***
24 Ekim Çarşamba
Güzel bir yer ben çok keyif aldım sevgilim pek beğenmedi
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Brüksel Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 15.09.2020 08:01:54 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Brüksel, (Tümü)
BRUT
BE

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=19363
/ True
19363