Brüksel Uçak Bileti

Brüksel Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Brüksel Hakkında Bilgiler

Brüksel, Belçika'nın başkentidir. Belçika ise bir Batı Avrupa ülkesidir. ülkede 3 dil kullanılmaktadır. Almanca, Felemenkçe ve Fransızca. ülkede sokaklarda ve caddelerde tabelalarda daha çok Felemenkçe ve Fransızca kullanılmaktadır. Avrupa Birliği ve Avrupa başkenti olarak kabul edilen Brüksel, Avrupa Birliği ve Nato ile ilgili birçok kurumu içerisinde barındırmaktadır. Mimari ve sanatsal faaliyetler gelişmiştir.

Şehir meydanında Grand Place ve farklı yüzyıllara ait mimari eserleri ile Unesco Dünya Mirasları Listesi'nde yer almaktadır. Sadece Grand Place Meydanı değil şehrin sokaklarında ve alışveriş merkezlerinde dahi mimari yapılar ve şekiller ön planda tutulmaktadır. Birçok ekonomik topluluğa ev sahipliği yapmıştır.

Avrupa Ekonomik Topluluğu, Avrupa Kömür ve çelik Topluluğu gibi. Brüksel birçok ekonomik topluluğa ev sahipliği yapmaktadır ve bu nedenle de ulaşım gelişmiştir. Nüfus sayısı 1.200.000 olmasına rağmen şehirde iki havaalanı üç tren istasyonu bulunmaktadır. önemli otoyolların kavşağı durumundadır.

Tarihi açıdan bakıldığında kendini birçok saldırından korumak için 12.yy sınırları belirlemiş ve şehri duvar ile kaplamıştır. 13.yy ve 14.yy nüfusun artması ile birlikte nüfus şehre sığmamaya başlamış ve dışarı taşmıştır. Şehir yeni duvarlar örmüştür. 18.yy kadar bu duvar yeterli olmuştur. Duvarın bazı kısımlarını şehirde görmek mümkündür.

Şehir bir çok saldırıya maruz kalmıştır. Bu saldırılara rağmen şehir ekonomik ve sanatsal yükselişini sürdürmüştür. 1700 yıllarda ekonomiyi geliştirmek ve şehri eski haline getirmek için uğraşmışlardır. 1810 ve 1840 yılları arasında duvarları yıkmışlardır. 1830 yılında Belçika bağımsızlığını ilan etmiştir.

Brüksel Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Brüksel Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Brussels Natl Havalimanı
Midi Railway Station Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
flight
ba-favicon-white