1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
"Dünya daha büyük, keşfet!"
Turkish Airlines

Türk Hava Yolları Türk Hava Yolları Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
1933
Firma Kısaltması
THY
Firma Merkezi
İstanbul
IATA Kodu
TK
Uçtuğu Şehir Sayısı
398
Çağrı Merkezi
444 0 849
Uçak Sayısı
338
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,9/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Türk Hava Yolları Popüler Uçak Seferleri

İstanbul - Çanakkale
Uçak Bileti
30 Eki 2020
Alanya - İstanbul
Uçak Bileti
30 Eki 2020
Nevşehir - İstanbul
Uçak Bileti
14 Kas 2020
İstanbul - Nevşehir
Uçak Bileti
09 Kas 2020
İstanbul - Adıyaman
Uçak Bileti
29 Eki 2020
Iğdır - İstanbul
Uçak Bileti
02 Kas 2020
İstanbul - Iğdır
Uçak Bileti
04 Kas 2020
Adana - Nevşehir
Uçak Bileti
04 Kas 2020
Hakkari - İstanbul
Uçak Bileti
27 Eki 2020
03 Kas 2020
Antalya - Diyarbakır
Uçak Bileti
15 Kas 2020
Diyarbakır - Adana
Uçak Bileti
31 Eki 2020
Ankara - Nevşehir
Uçak Bileti
29 Eki 2020
Şırnak - İstanbul
Uçak Bileti
18 Kas 2020
İstanbul - Şırnak
Uçak Bileti
24 Eki 2020
Nevşehir - Ankara
Uçak Bileti
20 Kas 2020
Nevşehir - Adana
Uçak Bileti
07 Kas 2020
Diyarbakır - Antalya
Uçak Bileti
11 Kas 2020
Kahramanmaraş - Adana
Uçak Bileti
29 Eki 2020
İstanbul - Taşkent
Uçak Bileti
07 Kas 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Türk Hava Yolları Hakkında

Türk Hava Yolları kısa adı ile THY, sadece Türkiye'nin değil, dünyanın en önemli havayollarından birisi olarak 1933 yılından bu yana yolcularına hizmet vermektedir. 2013 yılı içerisinde Türk Sivil Havacılık tarihinin en büyük ve en önemli uçak alımını gerçekleştirmiş olan THY hizmet kalitesini her geçen gün arttırmaktadır.

Dünyanın pek çok yerine uçak seferleri düzenleyen Türk Hava Yolları, 5 uçakla hizmet vermeye başlamış, her geçen süre filosundaki uçak sayısını arttırarak günümüzde toplam 338 uçak ile yolcularına hava yolu hizmeti sunmaya devam etmektedir. Şu an hava yolu şirketinin vermiş olduğu uçak siparişlerini göz önüne alırsak 2023 yılında Türk Hava Yolları uçak filosunun kargo uçakları dahil 500'ü bulması tahmin edilmektedir.

Avrupa'nın En İyi Hava Yolu Şirketi başta olmak üzere sektörde birbirinden değerli ve anlamlı ödülleri almış olan Türk Hava Yolları yolcularına kaliteli bir şekilde hizmet vermek için hız kesmeden çalışmalarına devam etmektedir.

Türk Hava Yolları Online Check - in

Türk Hava Yolları'na ait uçak biletlerinin kullanılabilmesi için hava yolu firmasının belirtmiş olduğu süreler içerisinde THY web sitesinden check-in işlemlerinin yapılması gerekmektedir. Check-in işlemi, gişeler üzerinden yapılabildiği gibi online olarak da rahatlıkla yapılabilir.

THY avantajlarından yararlanarak seyahat edecek olan yolcular online check-in işlemlerini gerçekleştirmek için Türk Hava Yolları web sitesindeki uygun alanlara bilet bilgilerini girmelidirler. Yolcular soy isimlerini ve bilet (PNR) kodlarını girerek kısa sürede online check-in işlemlerini gerçekleştirebilmektedir.

 • Online Check in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Türk Hava Yolları online check-in işlemleri sırasında yolcular istedikleri takdirde seyahat edecekleri koltuk seçimini de online olarak yapabilmektedir. Ayrıca yine check-in işlemleriyle birlikte seyahat sırasında istenilen yemeklerin tüketilebilmesi için yemek siparişi de verilebilmektedir.

Türk Hava Yolları Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Türk Hava Yolları, şu an dünyanın en güvenilir hava yolu şirketi olarak hizmet vermektedir. Bugüne kadarki uçuş tecrübeleri göz önüne alındığında uçak seyahatleri için Türk Hava Yolları'nı tercih etmek kaçınılmaz olmaktadır.
 2. Dünyanın en büyük uçak filolarından birisine sahip olan Türk Hava Yolları, yolcuları için dünyanın birçok noktasına çok sayıda uçak seferi seçeneği sunmaktadır. Hava yolu firması, günün her saati, gerek yurtiçi, gerekse yurt dışı onlarca uçak seferi ile aralıksız olarak yolcularına hizmet vermeye devam etmektedir.
 3. Türk Hava Yolu personellerinin tamamı aynı hizmet kalitesi ve anlayışını benimsediği için uçak seyahati ile ilgili sürecin başından sonuna kadar tüm personeller yolcularını memnun etmek adına yapılması gereken tüm hizmetleri vermektedir.
 4. Türk Hava Yolları ile seyahat eden yolcular Miles&Smiles ayrıcalıklarından da yararlanabilmektedir.
 5. Türk Hava Yolları özellikle erken tarihli bilet alımlarında yolcularına ekonomik fiyatlarla uçak yolculuğu deneyimi yaşatmaktadır. Gerek yurtiçi, gerekse yurt dışı birçok noktaya erken bilet avantajlarından yararlanarak çok uygun fiyatlarla uçak bileti alınabilmektedir.
 6. Hava yolu şirketi yolcularının seyahatleri sırasında yiyecek ve içecek ihtiyaçlarını da en kaliteli besinler aracılığı ile karşılamalarını sağlamaktadır.
 7. Türk Hava Yolları engelli yolcuları için özel indirimler sunmaktadır. Ayrıca engelli yolcuların her uçuşta belge göstermelerinin önüne geçmek için Miles&Smiles ile birlikte ortak bir çalışma başlatmıştır.

Türk Hava Yolları Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

THY bagaj hakkı ile de yolcularına ayrıcalıklı hizmetler sunuyor.

 • Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

THY, yolcuları için kabin ve check in bagaj hakkı olmak üzere iki farklı bagaj hakkı tanıyor.

Bagaj: Yolcular THY ile gerçekleştirdikleri gerek yurt içi, gerekse yurt dışı uçuşlarda Economy sınıfını tercih ettiklerinde 20 kg, Business sınıfını tercih ettiklerinde 30 kg bagaj haklarına sahiptir. Yurt içi uçuşlardaki Promosyon uçuşlarında ise 15 kg bagaj hakkı bulunmaktadır. Bunların dışında THY seyahat güzergahına göre bagaj hakkı belirleyebilmektedir.

Kabin/El Bagajı:  THY, kabin içinde ise Business sınıfı yolcularına 2 adet 8 kg kapasiteli, Economy sınıfı yolcularına ise 1 adet 8 kg kapasiteli bagaj hakkı tanımaktadır.

 • Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Yurtiçi: İç hatlarda bagaj hakkının aşılması durumunda her bir kilo için 8 TL ücret ödenmesi gerekmektedir. Bu rakam aktarmalı uçuşlarda kilo başına 10 TL olarak belirlenmiştir.

Yurtdışı: Yurt dışı fazla bagaj ücretlendirmesi seyahat edilecek olan destinasyona göre farklılıklar göstermektedir.

 • ABD Bagaj Kuralları

THY tarafından ABD'ye gerçekleştirilen seyahatlerde ise Economy sınıfı yolcuları kabinde 8 kg, check in için 23 kg, Business sınıfı ise kabinde 8 kg, check in için 32 kg bagaj hakkı bulunmaktadır.

 • Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

THY, yolcularının bagajlarını büyük bir özenle taşımaktadır ancak yine de herhangi bir olumsuzluk durumunda yolcular böyle bir durumla karşılaştıklarında THY'ye ait Kayıp ve Buluntu Eşya Ofisi'ne başvurabilmektedir.

 • Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

THY seyahatleri sırasında kabin içinde zehirli spreyler, çakmak, biber gazı, para çantaları, radyoaktif madde içeren ekipmanlar ve sivri uçlu cisimler taşımak yasaktır. Ancak kesinlikle yasak olan biber gazı vs gibi maddelerin dışındaki kanunlarla taşınması yasaklanmamış olan eşyalar yolcuların kayıtlı bagajlarında taşınabilmektedir.

Türk Hava Yolları Yiyecek, İçecek ve İkram

Türk Hava Yolları yolcularına yiyecek, içecek ikramı anlamında da seyahatleri boyunca ayrıcalıklar tanıyor. Seyahatin başından sonuna kadar hava yolu firmasının ikramlarından yararlanılabilmektedir.

 • Economy Class İkramlar

Türk Hava Yolları Economy sınıfı yolcularına iç hat uçuşlarında farklı içeriklerde sıcak sandviç ikram etmektedir. Bunun dışında kek ve uçak seferi saatine göre kahvaltı ve yemek ikramları da bulunmaktadır.

 • Business Class İkramlar

Business Class yolcuları iç hatlarda ilk olarak içecekler ile karşılanıyor. Uçak seferi saatine göre sefer süresince yolculara mantı, sarma ve köfte gibi Türk mutfağından lezzetli yemekler ikram edilmektedir.

 • Özel Yemek Servisi

Türk Hava Yolları seyahatlerinde özel yemek siparişi veren yolcularının isteklerini de memnuniyetle karşılamaktadır. Bebek yemeği, deniz ürünleri yemeği, sindirimi kolay yemek ve az yağlı yemek gibi farklı menülerde yemek siparişi verilebilmektedir.

Türk Hava Yolları: Business Class

Türk Hava Yolları yolcularına farklı sınıflarda seyahat etme olanağı sunmakla birlikte Business Class sınıfındaki yolcularına daha farklı ve önemli ayrıcalıklar göstermektedir.

 • Koltuk Diz Mesafesi

Masaj özelliğine sahip olan Business Class sınıfındaki koltuklar aynı zamanda yatar pozisyona getirilebiliyor. Ayrıca koltuklar arasındaki diz mesafesi de Business Class sınıfında daha fazladır.

 • Yiyecek, İçecek ve İkram

Business Class sınıfındaki yolcular havada uçan aşçılar tarafından hazırlanan birbirinden lezzetli yemekleri ve içecekleri ikram olarak tüketebilmektedirler.

 • CIP Salonu / CIP Lounge

THY Business Class yolcuları uçakların kalkmasını beklerken CIP Salonu avantajlarından yararlanabilmektedir. Lounge İstanbul sayesinde yolcular ister uçuş öncesi, ister uçuş sonrası ve aktarma beklerken duş, yemek ve eğlenceli aktiviteler gibi olanaklardan yararlanabilmektedir.

 • Diğer Özellikler

Bunların yanı sıra Business Class yolcuları daha fazla bagaj hakkı ve Miles&Smiles ile daha fazla mil kazanma şansına da sahiptirler.

Türk Hava Yolları: Miles and Smiles

Türk Hava Yolları'nın farklı ve özel yolcu programı olan Miles&Smiles ile hava yolu firmasını tercih eden yolcular özel avantajlardan yararlanabiliyor.

Ödül bilet, Türk Hava Yolları Lougne, rezervasyon önceliği ve ekstra bagaj hakkı bu avantajlardan birkaç tanesidir.

Türk Hava Yolları Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Dünyanın sayılı hava yolu firmalarından birisi olan Türk Hava Yolları bünyesinde her gün yurt içi ve yurt dışı olmak üzere yüzlerce sefer düzenlenmektedir. Hava yolu firması Almanya, Belçika, Brezilya, ABD, Danimarka ve Fransa gibi dünyanın önemli ülkeleri dahil onlarca ülkeye uçak seferleri düzenlemektedir.

 • THY Seferleri: Türk Hava Yolları her gün çok sayıda uçak seferleri düzenleyerek hava yolu ulaşımı konusunda profesyonel olarak hizmet vermektedir. Hava yolu şirketi dünya üzerinde toplam 176 ülkenin farklı noktalarına düzenli olarak sefer düzenlemektedir.
 • THY Rezervasyon: Türk Hava Yolları'na ait uçak seferlerinin biletlerine online olarak Biletall.com üzerinden rezervasyon yapılabilmektedir.
 • THY Bilet Al: Hava yolu firması tarafından düzenlenen uçak seferleriyle seyahat etmek için ihtiyaç duyulan uçak biletleri de Biletall.com'dan online bir şekilde alınabilmektedir.

Türk Hava Yolları Bilet İptal/İade Prosedürü

Türk Hava Yolları'na ait olan uçak biletlerinin iptal ya da iade edilmesi gerektiği durumlarda hava yolu firmasının çağrı merkezi ya da Biletall.com ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. Hava yolu firması Business Class biletlerinin iadesinde uçuş saatinden 12 saat ya da daha uzun sürede işlem yapılması durumunda %10 kesinti ile iade alır.

Uçuşa 1-2 saat kala yapılan iade işlemlerinde ise %30 kesinti yapılmaktadır. Ancak tüm koşullarda yolculara biletleme servis ücreti iade edilmemektedir. Yurt dışı uçuşlar için iptal ve iade işlemi yapılmamakta, sadece vergi ücreti iade edilmektedir.

Ekonomi esnek biletlerinin iadesinde uçuş saatinden 12 saat ya da daha fazla zaman varken işlem yapıldığında ise %20 kesinti ile iade alınmaktadır. Uçuşa 2 saat varken yapılan iade ve iptal işlemlerinde ise %40 kesinti yapılmaktadır.

Türk Hava Yolları Diğer Önemli Bilgiler

 • Koltuk Özellikleri

Maksimum konfor sağlayan koltuklar özelliğine göre masaj koltuğu olarak kullanılmaktadır. Ayrıca okuma lambası ve elektrik bağlantısı da koltukların özelliklerinden birkaç tanesidir.

 • Bebek ve Çocuk Yolcular

Bebek ve çocuklu ebeveynler çocukları için özel kemer kullanabilir ya da ayrı koltuk talep edebilirler. Uçağın yanına kadar bebek arabalarının kullanılabilmesi ve bebekler için mama siparişinin verilebilmesi bebek yolcuların ayrıcalıklarındandır.

 • Hamile Yolcular

28-35. hafta arasındaki dönemde olan hamile yolcular "uçakla seyahat edebilir " ibareli doktor raporu ile seyahat edebilmektedir. 36. haftadan sonra ya da iki bebek taşıyan ve 32.haftada olan anne adayları raporları olsa da uçamamaktadır.

 • Hasta ve Engelli Yolcular

Hasta ve engelli olan yolcular ise sahip oldukları hastalıklara göre kendi başlarına, doktor raporu ile ya da refakatçileri ile birlikte seyahat edebilmektedir.

 • Evcil Hayvanlar

Evcil hayvanı olan yolcular ekstra ücret ödeyerek taşınması yasak olmayan hayvanları özelliğine göre kabin ya da kargo bölümünde taşınmasını sağlayabilmektedirler.

 • Seyahat Sigortası

Türk Hava Yolları ile seyahat eden yolcular hava yolu şirketinin anlaşmalı olduğu Gulf Sigorta avantajlarından yararlanarak seyahat sırasında beklenmeyen durumlar için ücret karşılığında sigorta yaptırabilmektedir.

Türk Hava Yolları Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Uşak - İstanbul 110,26 TL 1 Saat 10 Dakika
Kastamonu - İstanbul 120,99 TL 1 Saat 35 Dakika
Kütahya - İstanbul 120,99 TL 1 Saat 10 Dakika
İstanbul - Zonguldak 120,99 TL 1 Saat 15 Dakika
Çanakkale - İstanbul 120,99 TL 1 Saat
İstanbul - Kütahya 120,99 TL 1 Saat 15 Dakika
Isparta - İstanbul 120,99 TL 1 Saat 25 Dakika
İstanbul - Isparta 122,99 TL 1 Saat 25 Dakika
İstanbul - Kastamonu 122,99 TL 1 Saat 25 Dakika
İstanbul - Uşak 124,99 TL 1 Saat 35 Dakika

Türk Hava Yolları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Türk Hava Yolları uçak bileti ne kadar?

  Türk Hava Yolları firmasının popüler seferlerinden en ucuzu İstanbul - Çanakkale olup, bilet fiyatı 124,99 TL'dir.
 • Türk Hava Yolları kaç yılında kuruldu?

  1933 yılında kurulmuştur.
 • Türk Hava Yolları firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi İstanbul şehrindedir.
 • Türk Hava Yolları IATA kodu nedir?

  TK uluslar arası IATA kodudur.
 • Türk Hava Yolları çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası 444 0 849

Türk Hava Yolları Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (86)
İyi (15)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%85
%15
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,9
101 Değerlendirme
C*** A***
6 Ocak Pazartesi
Thy'den çok memnunum her zaman :) özellikle sandviçleri harika. Tüm soruları çok iyi diye yanıtladım zaten :) Sadece araç içi olanaklara ''iyi'' dedim. Çünkü uçaktaki koltuk mesafesi uzun boylu olmama rağmen bana bile çok az geliyor :(
S*** P***
9 Aralık Pazartesi
Herşey çok iyiyidi memnun kaldık hizmetin dahada geliştirilerek devamını temenni eder kolaylıklar dilerim
E*** Y***
9 Aralık Pazartesi
THY iyiki var uzaklar yakın oluyor. İyiki engüvenilir ve iletişimli biletall.com ile anlaşmalı. Çok teşekkür ederim O? 5yıldız
T*** D***
8 Ekim Salı
Hosteslerin yeni üniformaları asker kıyafeti gibi olmuş. Arap ülkelerinin formlarını andırıyor.
U*** U***
27 Ağustos Salı
Uçaklarında ekran yoktu bomboş bir koltuk sıkıcıydı ama çalışma ekibi muhteşem gayret ve özveri ile çalışıyorlardı.
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Türk Hava Yolları sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Türk Hava Yolları Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 23.10.2020 03:06:26 )

Şırnak, (NKT)
NKT
TR
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=68293
/ True
68293