1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
"Made of Switzerland."
Swiss International Air Lines

Swiss International Airlines Swiss International Airlines Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
2002
Firma Kısaltması
SWISS
Firma Merkezi
Zürih Havalimanı
IATA Kodu
LX
Uçtuğu Şehir Sayısı
32
Çağrı Merkezi
+90 (212) 375 59 35
Uçak Sayısı
90
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,9/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Swiss International Airlines Popüler Uçak Seferleri

Milano - Dublin
Uçak Bileti
16 Eki 2020
Antalya - Dublin
Uçak Bileti
03 Eki 2020
Antalya - Timisoara
Uçak Bileti
23 Eki 2020
Larnaca - Antalya
Uçak Bileti
05 Eki 2020
Antalya - Larnaca
Uçak Bileti
05 Eki 2020
Antalya - Dresden
Uçak Bileti
14 Eki 2020
Antalya - Varna
Uçak Bileti
11 Eki 2020
Aarhus - Antalya
Uçak Bileti
14 Eki 2020
Antalya - New York
Uçak Bileti
02 Eki 2020
Antalya - Miami
Uçak Bileti
03 Eki 2020
Antalya - Boston
Uçak Bileti
05 Eki 2020
Antalya - Kosice
Uçak Bileti
08 Eki 2020
02 Eki 2020
Antalya - Pittsburgh
Uçak Bileti
29 Eyl 2020
Antalya - Aarhus
Uçak Bileti
13 Eki 2020
Antalya - Seattle
Uçak Bileti
03 Eki 2020
Male - Antalya
Uçak Bileti
08 Eki 2020
Antalya - San Diego
Uçak Bileti
17 Eki 2020
Havana - Samsun
Uçak Bileti
09 Eki 2020
Havana - Ankara
Uçak Bileti
09 Eki 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Swiss International Airlines Hakkında

Swiss International Air Lines (SWISS), İsviçre'nin hava yolu firmasıdır, Zürih ve Cenevre'den 43 ülkede 100'den fazla noktaya hizmet vermekte olup 90 uçak filosuyla yılda 17 milyondan fazla yolcu taşımaktadır. Şirketin Swiss World Cargo bölümü, 80'den fazla ülkede 130'a yakın noktaya yüksek değere sahip ve yoğun bakım gerektiren lojistik çözümleri için kapsamlı bir havaalanı-hava yolu hizmetleri yelpazesi sunmaktadır. Kapsamlı hava kargo hizmetleri ağı, önemli iş merkezleri arasında günlük kamyon bağlantıları ile desteklenmektedir. Lufthansa Grubunda güvenilir ve yenilikçi bir hizmet sağlayıcı olarak, Swiss WorldCargo, hava taşımacılığı müşterilerine sürekli olarak “SWISS kalitesi” sunmaya kendini adamıştır.

İsviçre'nin hava yolu şirketi olan SWISS, ülkenin geleneksel değerlerini temsil ediyor ve en yüksek ürün ve hizmet kalitesini sunmayı taahhüt ediyor. 9,000'den fazla personelin iş gücüyle, SWISS, 2016 yılında yaklaşık 5 milyar CHF'lik toplam işletme geliri elde etti. SWISS, Lufthansa Grubunun bir parçasıdır ve aynı zamanda dünyanın en büyük hava yolu grubu olan Star Alliance'ın bir üyesidir.

SWISS Global Air Lines, Swiss International Air Lines'ın % 100 iştirakidir. 15 Bombardier C Serisi 100/300 filosu Avrupa'daki 30 noktaya uçuyor. 2016 Ocak ayından bu yana, Swiss Global Air Lines, şu andaki SWISS rota ağında dokuz Boeing 777-300ER ile çeşitli uzun mesafeli uçuşlara hizmet veriyor. SWISS, uzun menzilli güzergah ağını genişletmek için 2020 yılına kadar, 31 adet Boeing 777-300ER almaya karar vermiştir. Şirket ayrıca, İsviçre'nin en cazip işvereni olarak Randstad Ödülü'ne layık görülmüştür

Swiss International Airlines Online Check - in

Swiss International Hava Yolları biletlerinin kullanılması için gerekli olan check-in işlemleri de online olarak satış sitelerinden veya şirketin sitesinden yapılabilmektedir.

 • Online Check-in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Şirketin biletlerini online olarak check-in yapılması sırasında, istenilen koltuklar ve yemek menüleri de seçilerek anında ödeme yapılabilmektedir.

Swiss International Airlines Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Swiss International Hava Yolları, özellikle uzak mesafeli uçuşlarda lüksü arayanlar için aradıkları her imkanı bulabildikleri bir şirkettir.
 2. Şirketin kişiye özel olarak hazırladığı yemek menüleri ve yemeklerin sunumu tercih nedenleri arasında önemli bir yer tutmaktadır.
 3. Swiss International Hava Yollarının uçuş filosundaki uçakların kalitesi ve teknolojik olarak üstünlüğü, emniyetli ve üst seviyede güvenli bir uçuş sağlamaktadır.
 4. Şirketin özellikle zamanında kalkış oranlarının yüksekliği, iş seyahatlerinde önemli bir etken olmaktadır.
 5. Swiss International Hava Yolları dinlenme salonları, yer hizmetleri ve transferlerinde uyguladığı kaliteli uygulamalar ile de çok tercih edilmektedir.
 6. Şirketin üyelerine uyguladığı indirimler ve puan kazanma imkanları da seyahat edeceklerin tercihlerini cezp ediyor.
 7. Swiss International Hava Yolları pilotlarının deneyimleri ve kabin personelinin yardımsever ve samimi tutumları da şirketin çok tercih edilmesini sağlamaktadır.

Swiss International Airlines Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Swiss International Hava Yollarının, uçuş sınıflarına özel bagaj hakkı uygulamaları mevcuttur.

 • Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

Swiss International Hava yolları, Avrupa ve kıtalar arası uçuşlar için ayrı bagaj hakları kullandırmaktadır. Tüm ücret sınıflarındaki küçük çocuklar, katlanabilir bir bebek arabası hakkına sahiptir. Ek olarak, Classic ve Flex ücret sınıflarındaki bebekler, 23 kg bir eşya bagaj hakkına sahiptir.

Bagaj: Swiss International Hava yolları, Avrupa uçuşları için; Classic ve Flex kategorisi ile uçanlara 1 adet 23 kg, Business class yolcularına ise 1 adet 32 kg’lık bagaj hakkı tanıyor. Ayrıca sık uçan yolcularına ise, Ekonomi Sınıfında 23 kg'lık 1 ilave bagaj, Business class yolcularına ise 32 kg’lık 1 ilave bagaj hakkı da tanımaktadır. Kıtalar arası uçuşlarda; ekonomi sınıfı için 1 adet 23 kg, Business class için 2 adet 32 kg ve First class için ise 3 adet 32 kg bagaj hakkı vermektedir.

Kabin/El Bagajı: Swiss International Hava Yolları, ekonomi sınıfı için 1 adet 8 kg, diğer tüm sınıf yolculuklar için ise 2 adet 8 kg el veya kabin bagajına izin vermektedir. Bu bagajlarda, sürekli kullanılan ilaçların seyahat esnasında kullanılması gereken dozu, 100 ml. ye kadar sıvı içecek, süt ve sıvı bebek maması ile alerjisi olanlar için yeterli miktarda sıvı gıda da taşınabilmektedir.

 • Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Yurtiçi: Swiss International Hava Yolları, bagaj hakkını aşan yolcular için yurt içi ağırlık veya ölçü aşımında 46 dolar, hem ölçü hem de ağırlık aşımında ise 92 dolar ücret talep etmektedir.

Yurtdışı: Şirket yurt dışı fazla bagaj uygulamasında Avrupa içi için ağırlık veya ölçü aşımında 57 dolar, hem ölçü hem de ağırlık aşımında ise 115 dolar, kıtalar arası uçuşlarda ise ağırlık veya ölçü aşımında 172 dolar, hem ölçü hem de ağırlık aşımında ise 345 dolar ücret talep etmektedir.

 • ABD Bagaj Kuralları

Swiss International Hava Yolları, ABD uçuşları için kıtalar arası bagaj kurallarını uygulamaktadır.

 • Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Swiss International Hava Yolları, ulaşılamayan bagajları genellikle 24 saat içinde teslim etmektedir. Bagaj kaybı yaşandığında; Check-in sırasında alınan bagaj fişi ile birlikte Kayıp Eşya bürosuna kayıp rapor edilir, bagaj takip ofisi yazılı bir kayıp raporu verir, bagaj takibi için bu belgedeki referans numarası kullanılabilir. Bagajın bulunamaması durumunda; ekonomi sınıfı için 100 dolar, Business class için 200 dolar ve First class için ise 300 dolar ödeme yapılmaktadır. Hasar gören bagajlar için de aynı şekilde başvuru yapılır ve hasar tespitinden sonra, hasar onarılır veya bagajın yenisi yolcuya teslim edilir.

 • Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Swiss International Hava Yolları, bazı nesnelerin elde veya kontrol edilmiş bagajda taşınmasına izin vermez ve el kor. Bu öğeler yolcu sağlığını ve güvenliğini tehlikeye atabilecek nesnelerdir. Bunlardan bazıları; yanıcı, yanıcı olmayan, derin dondurulmuş ve zehirli itici gazlar, çakmak gazı, tiner, benzin veya çözücüler gibi yanıcı sıvılar, Radyoaktif malzeme, zehirli ve bulaşıcı maddeler (virüsler, bakteriler) patlayıcılar, mühimmat ve havai fişekler, asitler, civa, alkali ve hücre aküsü sıvıları gibi aşındırıcı maddelerdir.

Swiss International Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

Swiss International Hava Yolları yiyecek, içecek ve ikramlarında kişiye özel sunumlar yapmaktadır.

 • Economy Class İkramlar

Swiss International Hava Yolları, uçuşun uzunluğuna bağlı olarak, en iyi İsviçre ürünleri kullanılarak hazırlanan bir aperitif, hafif atıştırmalıklar veya lezzetli birçok yemek ikram edilmektedir.

 • Business Class İkramlar

Swiss International Hava Yolları, günün saatlerine bağlı olarak kapsamlı bir kahvaltı, öğle veya akşam yemeği ikram edilmektedir. Yemekler taze, bölgesel ürünler ve en yüksek İsviçre kalitesi ile yapılmaktadır. Bunların yanında, şampanya ve SWISS Business ekibinin kişisel hizmetleri de dahil olmak üzere geniş bir içecek seçkisi sunulmaktadır.

 • Özel Yemek Servisi

Swiss International Hava Yolları, yolcular için özel olarak hazırlanan menüler sunulmaktadır. Bu menü önceden sipariş edilmelidir. Servis, uzun mesafe uçuşlarında ve belirli Avrupa uçuşlarında herhangi bir uçuş sınıfında mevcuttur. Bunların bazıları; fındık, glüten ve laktoz alerjisi olanlara, bebek ve çocuklar için, vejetaryenler ve veganlar için, özel diyet uygulayanlar için ve hastalar için özel olarak hazırlanan yemekler olarak sayılabilir.

Swiss International Hava Yolları: Business Class

Swiss International Hava Yolları, Business Class yolcularına özel hizmetler ve imkanlar sunmaktadır.

 • Koltuk Diz Mesafesi

Yeni SWISS Business koltuk, bir düğmeye dokunarak geniş 2 metrelik düz bir yatağa dönüşen geniş bir çalışma alanıdır. Koltuğun entegre masaj fonksiyonu yolcuları yönlendirmektedir.

 • Yiyecek, İçecek ve İkram

Business class ile uçan yolculara ücretsiz olarak dünya mutfağından seçebilecekleri çeşitli lezzet ve içecekler sunulmaktadır.

 • CIP Salonu / CIP Lounge

Ayrıcalıklı bir salonda ayrılıncaya kadar zaman geçirilen, dünyanın her yerinden SWISS ve Star Alliance PartnerCIP salonlarında her türlü ihtiyaç için dizayn edilen olanaklardan faydalanılmaktadır.

 • Diğer Özellikler

Dünyanın herhangi bir yerinde, bir SWISS Business yolcusu olarak, check in sırasında birinci sırada yer alınmakta, uçuşlarda puan kazanılmakta ve ilave seyahat kitleri kullanılmaktadır.

Swiss International Airlines Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Swiss International Hava Yolları, iştirakleri ile birlikte Avrupa ve kıtalar arası uçuşlar yapmaktadır.

 • SWISS Seferleri: Şirketin dünyadaki 130 noktaya uçuşları tarifeli olarak sürmektedir.
 • SWISS Rezervasyon: Şirketin biletleri için rezervasyonlar, online olarak yapılmaktadır.
 • SWISS Bilet Al: Şirketin uçuş biletleri Biletall.com'dan temin edilebilmektedir.

Swiss International Airlines Bilet İptal/İade Prosedürü

Şirket iptal ettiği veya uzun süre gecikme olan biletlerin ücretlerini kesinti yapmadan ödemekte ve yolculardan kaynaklanan iptallerde ise, zamana ve mesafeye uygun olarak sitesinde yayınladığı oranlarla kesinti yaparak ödemektedir.

Swiss International Airlines Diğer Önemli Bilgiler

 • Koltuk Özellikleri

Şirketin özel yapım konforlu koltukları, eğlence ve dinlenme için birçok özelliğe sahiptir.

 • Bebek ve Çocuk Yolcular

Swiss International Hava Yolları kuralları gereği çocuklar için geçerli bir bilet alınması gerekir, ancak kendi koltuğuna sahip olması gerekmez. Bilet, standart fiyatın yaklaşık% 10'una mal olacaktır. Uçuş sırasında, bir bebek özel bir emniyet kemeriyle tutturulmuş bir yetişkin kucağına oturabilir. Bir haftadan kısa yeni doğanların, uçmaya elverişli olduklarını belirten bir doktor sertifikası almaları gerekmektedir. Ayrıca, uzun mesafeli uçuşlarda ve Avrupa uçuşlarında Business Class'taki tüm uçuş sınıflarında bebek koltukları mevcuttur.

 • Hamile Yolcular

Hamileliği komplikasyonsuz devam eden anneler, SWISS uçuşlarında hamileliğin 36. haftasının sonuna kadar, yani planlanan doğum tarihinden dört hafta öncesine kadar seyahat edebilirler. Çoğul doğum bekleyenler ise hamileliğin 32. haftasının sonuna kadar seyahat edebilmektedir.

 • Hasta ve Engelli Yolcular

Swiss International Hava Yolları bazı rahatsızlığı olanların uçuşlarına izin vermemektedir. Bunlar; akut soğuk algınlığı ve şiddetli ateşli hastalıklar, şiddetli kalp ya da akciğerle ilgili hastalıklar (nefes darlığı, yakın zamanda geçirilen kalp krizi gibi) ve bazı psikolojik rahatsızlıklar olarak sıralanabilir. Engelli yolcular ise, doktor raporu ile ve bazı uçaklarda tekerlekli sandalye ile seyahat edebilirler.

 • Evcil Hayvanlar

Swiss International Hava Yolları, her yolcunun kendisi ile birlikte en fazla iki hayvana izin vermektedir (onaylanmış bir taşıma konteynerinde). Taşıma işlemi kabinde ve/veya bagajda olabilir (Kabinde bir hayvan (köpek ya da kedi) ve bagajda bir hayvan).

 • Seyahat Sigortası

Swiss International Hava Yolları, kendisi ile uçuş yapan tüm yolcuları aldıkları biletle birlikte, anlaşmalı olduğu Allianz Global Assistance sigorta şirketine sigorta ettirmektedir.

Swiss International Airlines Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Milano - Dublin 701,93 TL 7 Saat 15 Dakika
Antalya - Dublin 1.241,17 TL 22 Saat 5 Dakika
Antalya - Timisoara 2.114,75 TL 17 Saat 10 Dakika
Larnaca - Antalya 2.672,76 TL 15 Saat 50 Dakika
Basel - Köln 2.894,88 TL 7 Saat 35 Dakika
Antalya - Larnaca 3.231,06 TL 30 Saat 45 Dakika
Antalya - Dresden 3.324,74 TL 13 Saat 55 Dakika
Antalya - Varna 3.503,00 TL 26 Saat 30 Dakika
Aarhus - Antalya 3.563,60 TL 17 Saat 20 Dakika
Budapeşte - Malmö 3.588,49 TL 23 Saat 30 Dakika

Swiss International Airlines Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Swiss International Airlines uçak bileti ne kadar?

  Swiss International Airlines firmasının popüler seferlerinden en ucuzu Milano - Dublin olup, bilet fiyatı 701,93 TL'dir.
 • Swiss International Airlines kaç yılında kuruldu?

  2002 yılında kurulmuştur.
 • Swiss International Airlines firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Zürih Havalimanı şehrindedir.
 • Swiss International Airlines IATA kodu nedir?

  LX uluslar arası IATA kodudur.
 • Swiss International Airlines çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +90 (212) 375 59 35

Swiss International Airlines Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (86)
İyi (6)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%93
%7
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,9
92 Değerlendirme
Y*** Z*** Y***
30 Kasım Cuma
Genel de farklı firma ile uçardık ama ilk oldu güzel oldu personel güler yüzlü
N*** D***
19 Kasım Pazartesi
Personel biraz daha güler yüzlü olabilirdi ama yine de güzeldi biz keyif aldık.
N*** M***
27 Ekim Cumartesi
Ben şahsen memnun kaldım ama personel biraz daha güler yüzlü olabilirdi
B*** K***
26 Ekim Cuma
Firma gerçekten memnun etme konusunda kendinden emin ben çok memnun kaldım
F*** Ş***
19 Eylül Çarşamba
Genel temizlik bakımından biraz daha dikkat etmeleri gerekli
2
26
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Swiss International Airlines sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Swiss International Airlines Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 30.09.2020 00:22:26 )

Antalya, (AYT)
AYT
TR
New York, (Tümü)
NYCT
US

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=54961
/ True
54961