1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
Prag

Prag Uçak Bileti

Prag Para Birimi
Çek Korunası (CZK)
Prag Zaman Dilimi
GMT +1
Prag Şehri En İyileri
Tarihi Yapıtlar, İhtişamlı bir müze Prag Ulusal Müzesi, Kızarmış Ördek
Prag Hava Durumu (25 Ekim) 16°C Açık
Prag Hava Durumu (26 Ekim) 11°C Bulutlu

En Ucuz Prag Varışlı Uçak Seferleri

23 Kas 2020
İzmir - Prag
Pegasus
20 Kas 2020
Adana - Prag
Pegasus
26 Eki 2020
Samsun - Prag
Pegasus
22 Kas 2020
Ankara - Prag
Pegasus
06 Kas 2020
Erzurum - Prag
Pegasus
15 Kas 2020
Antalya - Prag
Pegasus
03 Kas 2020
20 Kas 2020
Kayseri - Prag
Pegasus
01 Kas 2020
Roma - Prag
Alitalia Linee Aeree Italiane
05 Kas 2020
Trabzon - Prag
Türk Hava Yolları
14 Kas 2020
Hatay - Prag
Türk Hava Yolları
29 Eki 2020
26 Eki 2020
Elazığ - Prag
Türk Hava Yolları
01 Kas 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Prag Kalkışlı Uçak Seferleri

20 Kas 2020
Prag - Paris
Air France
12 Kas 2020
Prag - Antalya
Pegasus
10 Kas 2020
Prag - İzmir
Pegasus
04 Kas 2020
Prag - Erzurum
Pegasus
03 Kas 2020
Prag - Hatay
Pegasus
25 Eki 2020
01 Kas 2020
Prag - Porto
Tap Air
31 Eki 2020
Prag - Berlin
Lot Polish Airlines
04 Kas 2020
Prag - Adana
Türk Hava Yolları
26 Eki 2020
Prag - Van
Türk Hava Yolları
04 Kas 2020
Prag - Bakü
Türk Hava Yolları
16 Kas 2020
Prag - Samsun
Deutsche Lufthansa
28 Eki 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Prag Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Prag Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Prag Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Prag Havaalanları
Ülke Kodu
CZ
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Çekce
Toplu Taşıma Fiyatı
24 CZK
Yemek Fiyatı
120 CZK
Alkolsüz İçecek Fiyatı
28,50 CZK

Prag’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Aralık
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Haziran

Ucuz Prag uçak bileti kullanarak Prag’a gitmek isteyen ziyaretçilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan birisi de ziyaret ve yolculuk için en uygun zamanın hangisi olduğunu tespit etmektir. Normal şartlarda kentin güzelliklerini yaşamak adına en uygun mevsim yaz aylarıdır. Ancak ilkbahar aylarında botanik parkların yeşerdiği dönemler olduğu için doğayı seyretmek içinde ziyaret edebilirler.

Prag Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Prag uçak bileti ile seyahat eden yolcular havalimanından kent merkezine gitmek için maalesef sadece otobüs ve taksi ulaşım araçlarından yararlanabilmektedir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 32 CZK

Havalimanından Prag kent merkezine ulaşmak için tercih edilebilecek olan ulaşım araçlarından birisi Prag yolcu otobüsleri. Ancak Prag otobüsleri direkt olarak şehir merkezine gitmemektedir. Havalimanı'na inen yolcular kent merkezine gitmek istiyorlarsa 199 numaralı otobüse binip Dejvicka durağında inerek metro bağlantısından metro ya binip metro ile şehir merkezine gidebilirler.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 32 CZK

Toplu taşıma ile havalimanından Prag şehir merkezine gitmek isteyen yolcular belediye otobüslerinden ve metrodan yararlanarak da havalimanından kent merkezine ulaşım sağlayabilmektedir. Havalimanından 119 numaralı otobüs hattını kullanarak kısa sürede metroya ulaşıp sonra metro ile şehrin farklı noktalarına ulaşım sağlanmaktadır. Havalimanından yapılan otobüs hizmetleri için yolcular 119 numaralı otobüs hatlarından gidecekleri istikamete uygun olan seferleri tercih edebilmektedirler.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 150 CZK

Havalimanından şehir merkezine gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanma kısıtlılığı olduğu için hem otobüs hem de metro yolculuğu yapmak istemeyen ve daha rahat bir şekilde istediği noktaya gitmek isteyen ziyaretçiler için en uygun seçeneklerden birisi de taksidir. Havalimanından günün her saati kalkan taksiler sayesinde istenilen noktaya daha kısa ve konforlu bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir.

Araç Kiralama

Yukarıda belirtilen ulaşım seçeneklerinin yanı sıra havalimanına iniş yapan ziyaretçiler havalimanının iç ve dış hatlar terminalinde yer alan araç kiralama ofislerden istedikleri özelliklerde ve modellerde araç

Prag Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Prag’da hava yolu ulaşımı için kullanılan havalimanı Prag Václav Havel Havalimanı'dır. Prag uçak bileti avantajlarından yararlanarak hava yolu ile şehre seyahat eden yolcular ve farklı noktalara uçmak isteyen yolcular havalimanını kullanmaktadır.

Prag Václav Havel Havalimanının şehir merkezine olan uzaklığı 17 km olduğu için havalimanından kent merkezine 30 dakika gibi kısa bir sürede ulaşım sağlanabilmektedir.

Prag Václav Havel Havalimanı iç ve dış hatlar olmak üzere iki farklı terminale sahiptir. İç hatlar terminalinde yolcular için cafe, büfeler, araç kiralama ofisleri, sağlık ünitesi ve emanet eşya ofisi bulunmaktadır.

Aynı şekilde dış hatlar terminalinde yolcuların faydalanması için sağlık ünitesi, gazete büfesi, araç kiralama ofisi ve restoran bulunmaktadır.

Prag’a Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Prag uçak bileti avantajlarından yararlanarak Prag’a gitmek için en önemli nedenlerden birisi olan Kral Köprüsü'dür. Vltava Nehrinin üzerinde trafiğe kapalı muazzam manzaralı mistik bir köprüdür. Köprünün uzunluğu 600 metredir ayrıca köprünün üzerinde 30 fazla heykel bulunmaktadır.
 2. Prag Kalesi Prag'a gelinip de görülmeden gidilmesi gereken yerler birisidir. Prag Kalesi kentin üst kısmında konumlandırıldığı için muhteşem Prag manzarasına görmektedir. Dünyanın en büyük antik kalesi olarak Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeyi hak eden muhteşem görüntüsü ile görmeye gelenleri pişman etmiyor.
 3. Prag’da en çok görülmesi gereken yer olan eski şehir meydanı oldukça çok ziyaretçi almaktadır. Eski Şehir Meydanı. 10.yüz yılda uluslararası ticaret merkezi olmak üzere inşa edilmiştir. Prag’a gelip de Nerede olursanız olun bulunduğunuz her yerden bu meydanı görmeye gelmek için metro veya tramvay hattı ulaşımı ve bulunması oldukça kolaydır.
 4. Astronomik Saat, Prag’a gelenlerin illaki görmek istediklerinin arasında olmaktadır. Eski şehir meydanında bulunduğu için oldukça kalabalık bir yerdedir. Bu saatin en ilginç olan tarafı da Her 12 saat diliminin her biri 12 burcu temsil ettiğidir. Ayrıca her saat başında saatin üzerinde çıkan değişik figürlerin gösterisini izleyebilirsiniz. Hava şartları ve saatin kaç olduğu frak etmeksizin bu saat kulesinin önünde toplanan ve bu şova tanıklık etmek isteyen turist sayısı hiç eksilmez.
 5. Barok, Gotik binaların arasında yer alan ve çok dikkati çeken modern tarzda yapılmıştır. Dans eden ev ismini ise dans eden iki partneri anımsattığı için almıştır.

Prag Hakkında

Avrupa’nın en önemli şehirlerinden birisi olan Prag dünyanın en ünlü turizm şehirlerindendir. Prag’ın böyle bir ün kazanmasının pek çok birçok nedeni vardır. Öncelikle Prag, muhteşem bir orta çağ kenti olmaktadır.

Bu sebepledir ki orta çağa tanıklık etmiş ve o döneme ait olan kalıntıları sanat ve estetikle bütünleştirerek hala aynı şekilde kullanılıyor olmasıdır. Tam ortasından geçen Vltava Nehri ve tüm ihtişamlı görünümü ile Prag Kalesi şehre gelen turist misafirleri hayran bırakmaktadır. Prag mutlaka görülmesi gereken en güzel şehirlerden biri olduğu için Prag’a gitmeden önce bilinmesi gerekenlerden bazıları şunlardır.

Koruması UNESCO tarafından yapılmış olan efsane şehir meydanı barok ve gotik mimarinin en ihtişamlı örnekleri olan dev katedralleri ile büyülüyor. Geçmişte Çekoslovakya'nın başkentini olan Prag günümüzde 1993 tarihinden itibaren Çek Cumhuriyeti'nin başkentliğini yapmaktadır.

Prag Fotoğraf Galerisi

Prag Nerede?

Prag Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
24 CZK
Taksi
25 CZK/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Prag'da şehir içi ulaşımda kullanılan en temel ulaşım aracı metrodur. Şehrin tüm merkezi noktalarından geçtiği ve trafikte öncelikli olduğu için Prag halkı diğer ulaşım araçlarına göre tramvayı tercih etmektedir. Havalimanına inen yolcular şehir merkezine gelmek için önce halk otobüsüne sonra tramvay hattını kullanarak havalimanından kent merkezine ulaşım sağlayabilmektedir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Kentin farklı noktalarına onlarca sefer düzenlenen metro ile ekonomik bir şekilde seyahat edilebilmektedir. Maliyet olarak daha yüksek olsa da konfor anlamında daha rahat olan taksi seçeneğini de kullanmaktalar.

Prag Vize Şartları

Çek Cumhuriyeti Vize İstiyor mu?
Evet
Çek Cumhuriyeti Vize Ücreti
80 EUR
Çek Cumhuriyeti Vize Detayları
Schengen ülkeleri arasında yer aldığı için umuma mahsus pasaport hamili T.C. vatandaşlarının Çek Cumhuriyeti'ne seyahatleri vizeye tabidir. Transit geçişler için de vatandaşlarımızdan vize istemektedir.

Prag’da Gezilecek Yerler

Tarihi Tiyatro Binası
İhtişamlı bir müze Prag Ulusal Müzesi
Bir Katedralden Fazlası St. Vitus Katedrali
Eiffel Kulesinin biraz küçüğü Petrin Kulesi
Vltava Nehri kıyısında harika bir kale Vysehrad
Vltava Nehri kıyısında harika bir kale Vysehrad

10. yüzyılda Prag Kalesi'nden sonra inşa edilmiştir. Şehrin kalabalık atmosferinden kaçmak isteyen Prag halkı kale etrafındaki bahçeler ve kalenin Vltava Nehri muhteşem manzarasıyla kendilerini huzurlu bir şekilde vakit geçirmekteler.

Eiffel Kulesinin küçüğü Petrin Kulesi

Prag'ın en yüksek tepe noktalarından birine inşa edilmiştir. Bu kule aynı zamanda TV kulesi olarak da kullanılmaktadır. Kulenin esprili olan tarafı da kulede bulunan ayna salonunda kişilerin kendilerini komik şekillere sokarak eğlenceli görüntülerin ortaya çıkmasıdır. Kuleye gelen misafirler bu komik aynalar sayesinde eğlenceli vakit geçirmekteler.

Bir Katedralden Fazlası St. Vitus Katedrali

Prag Kalesi sahasına çıkıldığında ziyaretçileri karşılayan büyüleyici bir tarzdadır.

Giriş ücreti biraz pahalı olsa da ödenen bu fazla ücret boşa gitmemektedir. Prag kalesine gelen ziyaretçilerin başını döndürecek güzellikte olan kale iç mimari yapısı ile ziyarete gelenler kaleye verile giriş parasından dolayı pişman olmazlar.

İhtişamlı Bir Müze Prag Ulusal Müzesi

Prag Ulusal Müzesi 1818 yılında kurulmuştur. Prag şehrinin en büyük müzesi konumundadır. Wenceslas Meydanı'nda kurulmuş olan bu müze muhteşem merdivenleri ve salonlarıyla görülmesi gereken yerlerin ilk başlarında gelmektedir.

Tarihi Tiyatro Binası

Prag Ulusal Tiyatro Binası Vltava Nehri kenarında bulunmaktadır. Bu büyük yapı 19. yüzyılların sonlarında inşa edilmiştir. Prag’ın özgürlük ve kültürünün sembolü olarak kabul edilmektedir. Altın sarısı görünümlü çatısıyla da turistlerin ilgi odağı olmaktadır. Geceleri daha da heybetli görünen bina ışıklandırma sistemleri ile ve ayrıca ışıklarının Vltava Nehri üzerine yansımasıyla muazzam bir manzara ortaya çıkarmaktadır.

Prag’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Kızarmış Ördek
Sarımsak Soslu ve Kremalı Bohemya Tabağı
Tavşan
Prag Denince Akla İlk Gelen Lezzet: Kızarmış Ördek

Prag’ın mutfak lezzetleri açısından son derece ünlü bir besin olan kızarmış ördek kentin Prag ziyaretçileri arasında ün yapmış lezzetlerinden birisidir. Prag uçak bileti olanakları ile sadece kızarmış ördek yemek için bile dünyanın bir ucundan şehri ziyaret eden çok sayıda ziyaretçi bulunmaktadır.

Prag’a Geldiğinizde Mutlaka Denemeniz Gerekenlerden Birisi Biftektir

Prag’da hem Çek halkının hem de kente gelen turistlerin oldukça ilgi gösterdikleri tatlardan biri biftektir. Bir parça kızartılmış bifteğin yanında soğan, patates ve lahana ile servise sunulmaktadır.

Sarımsak Soslu ve Kremalı Bohemya Tabağı

Ekşili sarımsak sosu ve krema ile hazırlanan özel bir sos ile servis edilir. Sırt etinin özel teknikler ile pişirilip ev yapımı sosisler eşliğinde servis edilen bir çeşit et yemeğidir.

Tavşan Bacağı

Tütsülenen kırmızı etlerin sarımsak ile pişirilip. diğer yanda da tavşan bacağının özel bir yöntemle pişirilip ıspanak ile servis edildiği bir et yemeğidir. İsteğe bağlı olarak tütsülü et eklenmeden yapılmaktadır. Ancak bunu yemeğe gidilen restoranda jambon istenilmediği belirtmek gerekmektedir.

Konaklama İçin Prag Otel Seçenekleri

Ucuz Prag uçak bileti ile gerek iş, gerekse gezi amaçlı Prag'a giden ziyaretçiler konaklama konusunda da geniş seçeneklere sahip olmaktadırlar.

Old Town Square Hotel
Eski Kent Meydanı'nda bulunan bu otel, aile tarafından işletilmektedir. Odaları meydan manzaralı olmaktadır. Modern iç tasarım ve mobilyalarla döşenmiştir. Misafirler kardeş otel olan Emblem'de bulunan masaj spa hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanabilirler.
Staromestske Namesti 20, Prag
Four Seasons Hotel Prague
Prag'ın Eski Kent bölgesinde bulunan 5 yıldızlı Four Seasons Hotel Prag Kalesi ve Charles Köprüsü'nün muhteşem manzarasını sunmaktadır.Akşam yemeklerinde taze ürünler ve ev yapımı makarna eşliğinde İtalyan mutfağı lezzetlerini sunmaktadır. Otelde kalan konuklar tarihi kentte gezilerinin verdiği yorgunluğu soğuk bar içecekleri ile gidermekteler.
Veleslavínova 2a/1098 Prag
Le Palais Art Hotel Prague
1897 yılında konut olarak inşa edilen 5 yıldızlı lüks bir butik otel olan Le Palais Art Hotel son günlerde yeniden tadilat görmüştür. Lobide aralıksız olarak çağdaş sanat sergileri yapılır. Seçkin bir yerleşim bölgesinde olan otel Vaclav Meydanı'na 15 dakikalık yürüme mesafesindedir.
Senovazne Namesti 13, Prag

Prag Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Prag 358,90 TL 2 Saat 45 Dakika
İzmir - Prag 632,00 TL 9 Saat 30 Dakika
Adana - Prag 636,65 TL 15 Saat 45 Dakika
Samsun - Prag 664,65 TL 8 Saat
Ankara - Prag 688,90 TL 8 Saat 10 Dakika
Erzurum - Prag 697,75 TL 6 Saat 25 Dakika
Antalya - Prag 703,90 TL 6 Saat 35 Dakika
Diyarbakır - Prag 861,65 TL 9 Saat 20 Dakika

Prag Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Prag uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Air France, Csa Czech Airlines, Klm, Lot Polish Airlines, Pegasus, Türk Hava Yolları.
 • Prag yurt dışı uçak bileti ne kadar?

  Prag varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Prag olup, bilet fiyatı 358,90 TL'dir.
 • Prag şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?

  Yılın en uygun zamanı Aralık ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Prag ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Avrupa’nın En İyi ve En Eğlenceli Rotaları (İnfografik)
Avrupa’nın En İyi ve En Eğlenceli Rotaları (İnfografik)
13 Nisan 2020
Avrupa’nın her şehri ayrı güzel, ama her yerin “en”i başka! Eğlence arayana en eğlenceli, romantik arayana en romantik Avrupa şehirlerini uygun etkinlik sayılarına göre sıraladık! Şehirlerin Eğle
14 Şubat’ta Sevgiliniz ile Gidebileceğiniz Romantik Ülkeler
14 Şubat’ta Sevgiliniz ile Gidebileceğiniz Romantik Ülkeler
08 Şubat 2020
14 Şubat her sene milyonlarca insan tarafından farklı yöntemlerle kutlanıyor. Sevdiğini alıp romantik bir yemeğe çıkaran da var, bu günde evlilik teklifi eden ya da evlenen de. Birbirlerine hediye ver
Vegan Turizmi Başladı: İşte Vegan Dostu Şehirler!
Vegan Turizmi Başladı: İşte Vegan Dostu Şehirler!
27 Mayıs 2019
Hepimiz yurt dışına çıktığımızda yediklerimizin içeriğine dikkat ederiz. Veganlar için bu seçim birkaç sene öncesine kadar sadece salata ve meyvelerle sınırlı olmasına rağmen günümüzde veganlar için s
En Görkemli Yılbaşı Kutlamalarının Olduğu Yerler
En Görkemli Yılbaşı Kutlamalarının Olduğu Yerler
18 Aralık 2018
Yeni yıla yavaş yavaş yaklaşırken, kutlama hazırlıklarına birçok yerde başlandı. Her sene dünyanın dört bir yanında yeni yıl, büyük kutlamalarla karşılanıyor. Bu kutlamaların en görkemli olanlarını si

Prag Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (57)
İyi (40)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%59
%41
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,6
97 Değerlendirme
İ*** S***
4 Kasım Pazar
Farklı yaşam tarzları dikkatinizi çekiyorsa buraası tam size göre
Ü*** G*** T***
25 Ekim Perşembe
Karıma sürpriz yapmak adına gitmiştik keyif aldı. Biz de keyif aldık.
A*** C*** K***
11 Ekim Perşembe
Biz çok keyif aldık, şiddetle öneriyoruz, kesinlikle ilk fırsatta gidin
İ*** R***
16 Eylül Pazar
Bir daha gider miyim bilmiyorum ama güzeldi biz keyif aldık.
M*** S*** P***
3 Ağustos Cuma
Herşey çok güzeldi çokgüzel bir hafta geçirdik, biz memnun kaldık
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Prag Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 25.10.2020 03:02:07 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Prag, (PRG)
PRG
CZ

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=68293
/ True
68293