1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Prag Uçak Bileti

16 Eylül
Bugün
Bulutlu
20°C
17 Eylül
Yarın
Sağanak Yağmur
16°C
18 Eylül
Çarşamba
Parçalı Bulutlu
14°C
Para Birimi
Çek Korunası (CZK)
Zaman Dilimi
GMT +1
Prag Şehri En İyileri
  • Tarihi Yapıtlar
  • İhtişamlı bir müze Prag Ulusal Müzesi
  • Kızarmış Ördek
Prag

En Ucuz Prag Varışlı Uçak Seferleri

Amsterdam - Prag
Csa Czech Airlines
20 Eyl 2019
02 Eki 2019
Roma - Prag
Ryanair
10 Eki 2019
İzmir - Prag
Pegasus
13 Eki 2019
Berlin - Prag
Germanwings
02 Eki 2019
Krakow - Prag
Ukraine International Airline
24 Eyl 2019
Ankara - Prag
Pegasus
28 Eyl 2019
Antalya - Prag
Pegasus
30 Eyl 2019
Gdansk - Prag
Air Baltic
01 Eki 2019
Adana - Prag
Pegasus
24 Eyl 2019
Samsun - Prag
Pegasus
25 Eyl 2019
16 Eyl 2019
Trabzon - Prag
Pegasus
25 Eyl 2019
Kayseri - Prag
Pegasus
19 Eyl 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Prag Kalkışlı Uçak Seferleri

04 Eki 2019
Prag - Roma
Vueling Airlines
11 Eki 2019
Prag - Antalya
Smart Wings
08 Eki 2019
Prag - Berlin
Eurowings
08 Eki 2019
Prag - Ankara
Pegasus
28 Eyl 2019
Prag - İzmir
Ukraine International Airline
26 Eyl 2019
Prag - Nuremberg
Air France
09 Eki 2019
28 Eyl 2019
Prag - Porto
Brussels Airlines
17 Eyl 2019
Prag - Adana
Pegasus
10 Eki 2019
Prag - Bingöl
Pegasus
16 Eyl 2019
Prag - Samsun
Sun Express
20 Eyl 2019
Prag - Batman
Türk Hava Yolları
24 Eyl 2019
Prag - Şanlıurfa
Türk Hava Yolları
15 Eki 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Prag Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Prag Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Prag Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Prag Havaalanları
Ülke Kodu
CZ
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Çekce
Toplu Taşıma Fiyatı
24 CZK
Yemek Fiyatı
120 CZK
Alkolsüz İçecek Fiyatı
28,50 CZK

Prag’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Aralık
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Haziran

Ucuz Prag uçak bileti kullanarak Prag’a gitmek isteyen ziyaretçilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan birisi de ziyaret ve yolculuk için en uygun zamanın hangisi olduğunu tespit etmektir. Normal şartlarda kentin güzelliklerini yaşamak adına en uygun mevsim yaz aylarıdır. Ancak ilkbahar aylarında botanik parkların yeşerdiği dönemler olduğu için doğayı seyretmek içinde ziyaret edebilirler.

Prag Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Prag uçak bileti ile seyahat eden yolcular havalimanından kent merkezine gitmek için maalesef sadece otobüs ve taksi ulaşım araçlarından yararlanabilmektedir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 32 CZK

Havalimanından Prag kent merkezine ulaşmak için tercih edilebilecek olan ulaşım araçlarından birisi Prag yolcu otobüsleri. Ancak Prag otobüsleri direkt olarak şehir merkezine gitmemektedir. Havalimanı'na inen yolcular kent merkezine gitmek istiyorlarsa 199 numaralı otobüse binip Dejvicka durağında inerek metro bağlantısından metro ya binip metro ile şehir merkezine gidebilirler.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 32 CZK

Toplu taşıma ile havalimanından Prag şehir merkezine gitmek isteyen yolcular belediye otobüslerinden ve metrodan yararlanarak da havalimanından kent merkezine ulaşım sağlayabilmektedir. Havalimanından 119 numaralı otobüs hattını kullanarak kısa sürede metroya ulaşıp sonra metro ile şehrin farklı noktalarına ulaşım sağlanmaktadır. Havalimanından yapılan otobüs hizmetleri için yolcular 119 numaralı otobüs hatlarından gidecekleri istikamete uygun olan seferleri tercih edebilmektedirler.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 150 CZK

Havalimanından şehir merkezine gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanma kısıtlılığı olduğu için hem otobüs hem de metro yolculuğu yapmak istemeyen ve daha rahat bir şekilde istediği noktaya gitmek isteyen ziyaretçiler için en uygun seçeneklerden birisi de taksidir. Havalimanından günün her saati kalkan taksiler sayesinde istenilen noktaya daha kısa ve konforlu bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir.

Araç Kiralama

Yukarıda belirtilen ulaşım seçeneklerinin yanı sıra havalimanına iniş yapan ziyaretçiler havalimanının iç ve dış hatlar terminalinde yer alan araç kiralama ofislerden istedikleri özelliklerde ve modellerde araç

Prag Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Prag’da hava yolu ulaşımı için kullanılan havalimanı Prag Václav Havel Havalimanı'dır. Prag uçak bileti avantajlarından yararlanarak hava yolu ile şehre seyahat eden yolcular ve farklı noktalara uçmak isteyen yolcular havalimanını kullanmaktadır.

Prag Václav Havel Havalimanının şehir merkezine olan uzaklığı 17 km olduğu için havalimanından kent merkezine 30 dakika gibi kısa bir sürede ulaşım sağlanabilmektedir.

Prag Václav Havel Havalimanı iç ve dış hatlar olmak üzere iki farklı terminale sahiptir. İç hatlar terminalinde yolcular için cafe, büfeler, araç kiralama ofisleri, sağlık ünitesi ve emanet eşya ofisi bulunmaktadır.

Aynı şekilde dış hatlar terminalinde yolcuların faydalanması için sağlık ünitesi, gazete büfesi, araç kiralama ofisi ve restoran bulunmaktadır.

Prag’a Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Prag uçak bileti avantajlarından yararlanarak Prag’a gitmek için en önemli nedenlerden birisi olan Kral Köprüsü'dür. Vltava Nehrinin üzerinde trafiğe kapalı muazzam manzaralı mistik bir köprüdür. Köprünün uzunluğu 600 metredir ayrıca köprünün üzerinde 30 fazla heykel bulunmaktadır.
  2. Prag Kalesi Prag'a gelinip de görülmeden gidilmesi gereken yerler birisidir. Prag Kalesi kentin üst kısmında konumlandırıldığı için muhteşem Prag manzarasına görmektedir. Dünyanın en büyük antik kalesi olarak Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeyi hak eden muhteşem görüntüsü ile görmeye gelenleri pişman etmiyor.
  3. Prag’da en çok görülmesi gereken yer olan eski şehir meydanı oldukça çok ziyaretçi almaktadır. Eski Şehir Meydanı. 10.yüz yılda uluslararası ticaret merkezi olmak üzere inşa edilmiştir. Prag’a gelip de Nerede olursanız olun bulunduğunuz her yerden bu meydanı görmeye gelmek için metro veya tramvay hattı ulaşımı ve bulunması oldukça kolaydır.
  4. Astronomik Saat, Prag’a gelenlerin illaki görmek istediklerinin arasında olmaktadır. Eski şehir meydanında bulunduğu için oldukça kalabalık bir yerdedir. Bu saatin en ilginç olan tarafı da Her 12 saat diliminin her biri 12 burcu temsil ettiğidir. Ayrıca her saat başında saatin üzerinde çıkan değişik figürlerin gösterisini izleyebilirsiniz. Hava şartları ve saatin kaç olduğu frak etmeksizin bu saat kulesinin önünde toplanan ve bu şova tanıklık etmek isteyen turist sayısı hiç eksilmez.
  5. Barok, Gotik binaların arasında yer alan ve çok dikkati çeken modern tarzda yapılmıştır. Dans eden ev ismini ise dans eden iki partneri anımsattığı için almıştır.

Prag Hakkında

Avrupa’nın en önemli şehirlerinden birisi olan Prag dünyanın en ünlü turizm şehirlerindendir. Prag’ın böyle bir ün kazanmasının pek çok birçok nedeni vardır. Öncelikle Prag, muhteşem bir orta çağ kenti olmaktadır.

Bu sebepledir ki orta çağa tanıklık etmiş ve o döneme ait olan kalıntıları sanat ve estetikle bütünleştirerek hala aynı şekilde kullanılıyor olmasıdır. Tam ortasından geçen Vltava Nehri ve tüm ihtişamlı görünümü ile Prag Kalesi şehre gelen turist misafirleri hayran bırakmaktadır. Prag mutlaka görülmesi gereken en güzel şehirlerden biri olduğu için Prag’a gitmeden önce bilinmesi gerekenlerden bazıları şunlardır.

Koruması UNESCO tarafından yapılmış olan efsane şehir meydanı barok ve gotik mimarinin en ihtişamlı örnekleri olan dev katedralleri ile büyülüyor. Geçmişte Çekoslovakya'nın başkentini olan Prag günümüzde 1993 tarihinden itibaren Çek Cumhuriyeti'nin başkentliğini yapmaktadır.

Prag Fotoğraf Galerisi

Prag Nerede?

Prag Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
24 CZK
Taksi
25 CZK/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Prag'da şehir içi ulaşımda kullanılan en temel ulaşım aracı metrodur. Şehrin tüm merkezi noktalarından geçtiği ve trafikte öncelikli olduğu için Prag halkı diğer ulaşım araçlarına göre tramvayı tercih etmektedir. Havalimanına inen yolcular şehir merkezine gelmek için önce halk otobüsüne sonra tramvay hattını kullanarak havalimanından kent merkezine ulaşım sağlayabilmektedir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Kentin farklı noktalarına onlarca sefer düzenlenen metro ile ekonomik bir şekilde seyahat edilebilmektedir. Maliyet olarak daha yüksek olsa da konfor anlamında daha rahat olan taksi seçeneğini de kullanmaktalar.

Prag Vize Şartları

Çek Cumhuriyeti Vize İstiyor mu?
Evet
Çek Cumhuriyeti Vize Ücreti
60 EUR
Çek Cumhuriyeti Vize Detayları
Schengen ülkeleri arasında yer aldığı için umuma mahsus pasaport hamili T.C. vatandaşlarının Çek Cumhuriyeti'ne seyahatleri vizeye tabidir. Transit geçişler için de vatandaşlarımızdan vize istemektedir.

Prag’da Gezilecek Yerler

Tarihi Tiyatro Binası
İhtişamlı bir müze Prag Ulusal Müzesi
Bir Katedralden Fazlası St. Vitus Katedrali
Eiffel Kulesinin biraz küçüğü Petrin Kulesi
Vltava Nehri kıyısında harika bir kale Vysehrad
Vltava Nehri kıyısında harika bir kale Vysehrad

10. yüzyılda Prag Kalesi'nden sonra inşa edilmiştir. Şehrin kalabalık atmosferinden kaçmak isteyen Prag halkı kale etrafındaki bahçeler ve kalenin Vltava Nehri muhteşem manzarasıyla kendilerini huzurlu bir şekilde vakit geçirmekteler.

Eiffel Kulesinin küçüğü Petrin Kulesi

Prag'ın en yüksek tepe noktalarından birine inşa edilmiştir. Bu kule aynı zamanda TV kulesi olarak da kullanılmaktadır. Kulenin esprili olan tarafı da kulede bulunan ayna salonunda kişilerin kendilerini komik şekillere sokarak eğlenceli görüntülerin ortaya çıkmasıdır. Kuleye gelen misafirler bu komik aynalar sayesinde eğlenceli vakit geçirmekteler.

Bir Katedralden Fazlası St. Vitus Katedrali

Prag Kalesi sahasına çıkıldığında ziyaretçileri karşılayan büyüleyici bir tarzdadır.

Giriş ücreti biraz pahalı olsa da ödenen bu fazla ücret boşa gitmemektedir. Prag kalesine gelen ziyaretçilerin başını döndürecek güzellikte olan kale iç mimari yapısı ile ziyarete gelenler kaleye verile giriş parasından dolayı pişman olmazlar.

İhtişamlı Bir Müze Prag Ulusal Müzesi

Prag Ulusal Müzesi 1818 yılında kurulmuştur. Prag şehrinin en büyük müzesi konumundadır. Wenceslas Meydanı'nda kurulmuş olan bu müze muhteşem merdivenleri ve salonlarıyla görülmesi gereken yerlerin ilk başlarında gelmektedir.

Tarihi Tiyatro Binası

Prag Ulusal Tiyatro Binası Vltava Nehri kenarında bulunmaktadır. Bu büyük yapı 19. yüzyılların sonlarında inşa edilmiştir. Prag’ın özgürlük ve kültürünün sembolü olarak kabul edilmektedir. Altın sarısı görünümlü çatısıyla da turistlerin ilgi odağı olmaktadır. Geceleri daha da heybetli görünen bina ışıklandırma sistemleri ile ve ayrıca ışıklarının Vltava Nehri üzerine yansımasıyla muazzam bir manzara ortaya çıkarmaktadır.

Prag’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Kızarmış Ördek
Sarımsak Soslu ve Kremalı Bohemya Tabağı
Tavşan
Prag Denince Akla İlk Gelen Lezzet: Kızarmış Ördek

Prag’ın mutfak lezzetleri açısından son derece ünlü bir besin olan kızarmış ördek kentin Prag ziyaretçileri arasında ün yapmış lezzetlerinden birisidir. Prag uçak bileti olanakları ile sadece kızarmış ördek yemek için bile dünyanın bir ucundan şehri ziyaret eden çok sayıda ziyaretçi bulunmaktadır.

Prag’a Geldiğinizde Mutlaka Denemeniz Gerekenlerden Birisi Biftektir

Prag’da hem Çek halkının hem de kente gelen turistlerin oldukça ilgi gösterdikleri tatlardan biri biftektir. Bir parça kızartılmış bifteğin yanında soğan, patates ve lahana ile servise sunulmaktadır.

Sarımsak Soslu ve Kremalı Bohemya Tabağı

Ekşili sarımsak sosu ve krema ile hazırlanan özel bir sos ile servis edilir. Sırt etinin özel teknikler ile pişirilip ev yapımı sosisler eşliğinde servis edilen bir çeşit et yemeğidir.

Tavşan Bacağı

Tütsülenen kırmızı etlerin sarımsak ile pişirilip. diğer yanda da tavşan bacağının özel bir yöntemle pişirilip ıspanak ile servis edildiği bir et yemeğidir. İsteğe bağlı olarak tütsülü et eklenmeden yapılmaktadır. Ancak bunu yemeğe gidilen restoranda jambon istenilmediği belirtmek gerekmektedir.

Konaklama İçin Prag Otel Seçenekleri

Ucuz Prag uçak bileti ile gerek iş, gerekse gezi amaçlı Prag'a giden ziyaretçiler konaklama konusunda da geniş seçeneklere sahip olmaktadırlar.

Old Town Square Hotel
Eski Kent Meydanı'nda bulunan bu otel, aile tarafından işletilmektedir. Odaları meydan manzaralı olmaktadır. Modern iç tasarım ve mobilyalarla döşenmiştir. Misafirler kardeş otel olan Emblem'de bulunan masaj spa hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanabilirler.
Staromestske Namesti 20, Prag
Four Seasons Hotel Prague
Prag'ın Eski Kent bölgesinde bulunan 5 yıldızlı Four Seasons Hotel Prag Kalesi ve Charles Köprüsü'nün muhteşem manzarasını sunmaktadır.Akşam yemeklerinde taze ürünler ve ev yapımı makarna eşliğinde İtalyan mutfağı lezzetlerini sunmaktadır. Otelde kalan konuklar tarihi kentte gezilerinin verdiği yorgunluğu soğuk bar içecekleri ile gidermekteler.
Veleslavínova 2a/1098 Prag
Le Palais Art Hotel Prague
1897 yılında konut olarak inşa edilen 5 yıldızlı lüks bir butik otel olan Le Palais Art Hotel son günlerde yeniden tadilat görmüştür. Lobide aralıksız olarak çağdaş sanat sergileri yapılır. Seçkin bir yerleşim bölgesinde olan otel Vaclav Meydanı'na 15 dakikalık yürüme mesafesindedir.
Senovazne Namesti 13, Prag

Prag Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Brüksel - Prag 247,87 TL 1 Saat 30 Dakika
Milano - Prag 287,30 TL 1 Saat 30 Dakika
Budapeşte - Prag 318,48 TL 1 Saat 15 Dakika
Gothenburg - Prag 382,47 TL 2 Saat 50 Dakika
Amsterdam - Prag 402,54 TL 1 Saat 30 Dakika
Varşova - Prag 406,37 TL 1 Saat 35 Dakika
İstanbul - Prag 416,00 TL 2 Saat 40 Dakika
Roma - Prag 430,00 TL 1 Saat 50 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Prag ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

23 Nisan Çocukların Günü! İşte Çocuklarla Gidebileceğiniz 10 Yer!
23 Nisan Çocukların Günü! İşte Çocuklarla Gidebileceğiniz 10 Yer!
23 Nisan 2019
23 Nisan Çocuk Bayramı! Çocukların en çok eğlenmesi, dolu dolu, mutlu bir tatil günü geçirmesi gereken günlerden birisi. Siz de bu güzel günde planlarınıza çocuğunuzu mutlu edecek yerleri dahil etmeye
2019 Kayak Sezonu Açıldı: Türkiye’nin En İyi Kayak Merkezleri
2019 Kayak Sezonu Açıldı: Türkiye’nin En İyi Kayak Merkezleri
15 Ocak 2019
Karlı havalara alıştığımız bu günlerde, Türkiye’nin dört bir tarafından kayak merkezlerinin açılma haberleri de gelmeye başladı. Yaz tatilinin üzerinden bu kadar vakit geçtikten sonra tekrar tatil yap
Türkiye Kış Mevsimindeyken Yaz Tatili Yapabileceğiniz 10 Ülke
Türkiye Kış Mevsimindeyken Yaz Tatili Yapabileceğiniz 10 Ülke
05 Ocak 2019
Kışın seveni çok olduğu gibi sevmeyeni de çok fazla. Karların bembeyaz masalsı görüntü, sıcak çikolata alıp pencere kenarında manzaraya karşı içmek ve battaniye altında film izlemek size göre değilse
Havayolu Firmaları Tarafından Sunulan En İyi 9 Uçak Yemeği
Havayolu Firmaları Tarafından Sunulan En İyi 9 Uçak Yemeği
24 Kasım 2018
11 Ekim 1919’dan bu yana uçaklarda yolculara yemek servis edilmektedir. Fakat yaklaşık 100 yıl geçmesine rağmen uçaklarda yenilen yemeklerin tadının farklı olmasına bir çözüm bulunamamıştır. Bu farklı

Prag Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (4)
İyi (2)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%67
%33
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,7
6 Değerlendirme
Farklı yaşam tarzları dikkatinizi çekiyorsa buraası tam size göre
Karıma sürpriz yapmak adına gitmiştik keyif aldı. Biz de keyif aldık.
Biz çok keyif aldık, şiddetle öneriyoruz, kesinlikle ilk fırsatta gidin
Bir daha gider miyim bilmiyorum ama güzeldi biz keyif aldık.
Herşey çok güzeldi çokgüzel bir hafta geçirdik, biz memnun kaldık
Biz bu kadar güzel olacağını bilmiyorduk, maç için gitmiştik.
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Prag Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 16.09.2019 11:55:13 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Prag, (PRG)
PRG
CZ

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=66350
/
66350