1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
"Welcome to your world!"
Saudi Arabian Airlines

Saudi Arabian Airlines Saudi Arabian Airlines Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
1945
Firma Kısaltması
Saudia 
Firma Merkezi
Cidde
IATA Kodu
SV
Uçtuğu Şehir Sayısı
11
Çağrı Merkezi
0 (850) 455 16 01
Uçak Sayısı
171
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,8/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Saudi Arabian Airlines Popüler Uçak Seferleri

Cidde - Medine
Uçak Bileti
06 Eyl 2020
Medine - Cidde
Uçak Bileti
07 Eyl 2020
Riyad - Cidde
Uçak Bileti
20 Ağu 2020
Riyad - Medine
Uçak Bileti
23 Ağu 2020
Medine - Riyad
Uçak Bileti
06 Eyl 2020
Medine - İstanbul
Uçak Bileti
17 Ağu 2020
Cidde - Dammam
Uçak Bileti
06 Eyl 2020
Taif - Riyad
Uçak Bileti
07 Eyl 2020
Ankara - Cidde
Uçak Bileti
29 Ağu 2020
Cidde - Riyad
Uçak Bileti
21 Ağu 2020
08 Eyl 2020
Taif - İstanbul
Uçak Bileti
11 Ağu 2020
Amman - Cidde
Uçak Bileti
03 Eyl 2020
İstanbul - Mauritius
Uçak Bileti
07 Eyl 2020
İstanbul - Nairobi
Uçak Bileti
07 Eyl 2020
Gassim - Adana
Uçak Bileti
24 Ağu 2020
Cidde - Kuala Lumpur
Uçak Bileti
22 Ağu 2020
Riyad - İstanbul
Uçak Bileti
25 Ağu 2020
Dhaka - İstanbul
Uçak Bileti
05 Eyl 2020
Bişa - Antalya
Uçak Bileti
16 Ağu 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Saudi Arabian Airlines Hakkında

1945 yılında kurulan ve Saudi Arabian'ın ulusal hava yolu şirketi olan, Orta Doğu'nun en büyük 3. hava yolu şirketi kısa adı ile Saudia, uzun olarak Saudi Arabian Airlines ve Türkçe olarak Suudi Arabistan Hava Yolları olarak telaffuz edilir. 183 uçağa sahip hava yolu şirketinin uçak filosu Cidde'de yer alan Cidde Kral Abdülaziz Uluslararası Havalimanı'nda bulunur. Riyad ve Dammam'da filonun bir kısmı apronlarda hazır bekletilir. Uygun fiyatlı uçak biletleri ve kendi bünyesinde olan Catering şirketi ile 2016 yılından itibaren daha da fazla büyüyen hava yolu şirketi, dünyanın en büyük markalarından biri olmaya adaydır.

Asya, Uzakdoğu, Türkiye, Amerika, Kanada, İskandinav Ülkeleri ve Avrupa'ya kadar toplam 203 yurt dışı tarifeli uçuşları bulunan hava yolu şirketi, Mekke ve Medine uçuşlarında özellikle Hac Dönemlerinde charter uçuşları ile dikkat çeker. Sky Team üyesi hava yolu şirketi ortak uçuşlarda ve aktarmalı uçuşlarda oldukça makul fiyatlarda uçak bileti satışa çıkarır. Chater (kiralık) uçakları da dahil olmak üzere 183 uçağı bulunan ve genç uçakları ile ilgi toplayan hava yolu şirketinde, lüks business ve first class koltukları, kabinleri dikkat çeker. 2017 yılında 35 milyon yolcu sayısına ulaşan hava yolu şirketinin bu başarısını karlılık oranındaki artış da görmekteyiz.

Saudi Arabian Airlines Online Check - in

Online check-in işlemi bulunan ve bu işlemi, uçuş saatinden 24 saat önce başlatır ve son 1 saat kala online check-in işlemini kapatır. Havalimanı check-in işlemleri; yurt içi uçuşlarda 2 saat önce başlar ve uçuşa 45 dakika kala son bulur. Yurt dışı uçuşlarda ise bu süre 3 saat önce başlar ve 30 dakika kala sona erer. Online check-in işlemleri, web sayfasından ve mobil uygulamalardan yapılır.

 • Online Check-in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Online check in işlemi yaparken ücretli ve ücretsiz olan koltukların seçimi yapılabilir. Koltuk Seçimi yapmak isteyen yolcular, internet üzerinden boş olarak belirlenmiş koltukları seçme hakkına sahiptirler. Kendi Catering şirketi ile hizmet veren hava yolu şirketi lezzetli yemekleri ile misafirlerini ağırlar. Online yemek siparişi check in işlemi sırasında vermek mümkündür.

Saudi Arabian Airlines Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. 70 yıllık tecrübe ile tarifeli uçuş düzenleyen hava yolu, yolcuların rahatlığını düşünmüştür.
 2. Ucuz uçak bileti ile Orta Doğu'nun en çok uçak bileti satan ve doluluk oranı fazla olan hava yolu şirketi, Haç dönemlerinde oldukça uygun uçak bileti satışa çıkarttık sefer sayısını arttırmıştır.
 3. Yardım sever kabin ekibi; kabin içi hizmeti en iyi şekilde gerçekleştiren kabin memurları, kusursuz hizmetleri ile dikkat çekiyor.
 4. Sky Team sayesinde dünyanın her yerine uçmak, kendi bireysel uçuşları dışında, aktarma uçuşlarda havacılık kuruluşuna üye olan hava yolu şirketleri ile ortak çalışan Saudi Arabian Airlines ile dünyanın her noktasına uçuş imkanı bulunur.
 5. Leziz yemekler ve ikramlar, catering tedarikçisi ve lezzet anlayışı gurme olan bu hava yolu harika menüleri ile yolcuların gözdesi olmuş durumdadır.
 6. Business ve first class koltuklarda muhteşem teknolojik donanım ile tek kişilik kabinler, 2 mt açılabilen koltuklar, masaj özelliği olan koltuklar, 15 inç televizyonlar ve film arşivi ile yolculuğu keyifli hale getirmek için Saudi Arabian Airlines tercih edilebilir.
 7. Bagaj uygulamaları, esnek kuralları ile bilinen hava yolu business ve first class bagajları 60 kg kadar yükselmektedir. Economy Class için 45 kg esnek paketleri bulunur.

Saudi Arabian Airlines Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

 • Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne kadar?

Esnek uygulamaları ile tanımı Saudi Arabian Airlines ekonomik sınıf bagaj uygulaması ve fazla bagaj ücretleri oldukça makul ücretlere tabiidir.

Bagaj: Ücretsiz kontrol edilmiş serbest bagaj hakkı economy class yolcuları için 2 adet bavul ve her biri 23 kg ağırlığında olmalıdır. Bir durum business class ve first class yolcuları için ise 2 bavul her biri 32 kg olarak toplamda 64 kg'lık bagaj hakkına sahiptirler. Ücretsiz bagaj uygulamaları, rota unsuru devreye girdiğinde farklılık gösterebilir. Özellikle Uzakdoğu ve Asya uçuşlarında bu fark ortaya çıkar. Aktarmalı uçuşlarda bagajlar hava yolu şirketi tarafında aktarma yapılacak olan uçağa alınır.

Kabin/ El Bagajı: El bagaj uygulaması, economy class 7 kg, business 10 kg ve first class ise 12 kg olarak belirlenmiştir.

 • Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Fazla bagaj her hava yolu şirketinin uygun gördüğü ölçülerde verilir. Belli bir ücret karşılığı alınan fazla bagaj ücretleri rota faktörüne göre değişim gösterir.

Yurtiçi: Yurt içi, Asya, Uzakdoğu ve Avrupa Ülkelerine olan tarifeli seferlerde, paketler haline verilen fazla bagaj hakkı 60 USD olarak ücretlendirilir.

Yurtdışı: Yurt dışı uçuşlarda ise ABD uçuşlarında fazla bagaj ücretleri 80 USD olarak belirlenmiştir.

 • ABD Bagaj Kuralları

ABD bagaj kuralları, genel bir uygulama olarak elektronik cihazların el bagajlarında taşınması ve uçağa alınmadan güvenlik güçleri tarafından kontrol edilmesi gerekir. Bu cihazların şarj aletleri ile beraber güvenlik görevlerine gösterilmesi istenir.

 • Kayıp, Hasarlı, Eksik ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Kayıp ve hasarlı bagajların havalimanından ayrılmadan kontrol edilmesi ve hasarlı bagajların yer hizmetleri tarafından tutanak tutularak şikayet formunun doldurulması gerekir. Hasar havalimanından ayrıldıktan sonra tespit edilmişse en geç 7 gün içerisinde ilgili makamlara bildirilmesi gerekir. Kayıp bagajların bulunmaması gibi durum yaşandığında, hava yolu şirketi yolcu mağduriyetini gidermekle hükümlüdür.

 • Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Bagaj kısıtlaması, uluslararası havacılık kurallarına göre düzenlenmiştir. Kontrol edilmiş bagajlarda ve el bagajlarında taşınması kesinlikle yasak olan, tehlikeli maddeler Saudi Arabian Airlines web sitesinde ayrıntılı şekilde verilmiştir. Sıvı kısıtlaması 75 ml ve üzeri için geçerlidir.

Saudi Arabian Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

 • Economy Class İkramlar

Özel arap kahvesi ve hurma ikram edilir. Yemek servisinde ikram edilen yiyecek ve içecekler bilet fiyatına dahildir.

 • Business Class İkramlar

Doğu ve batı lezzetlerinin bulunduğu Saudi Arabian Airlines şirketinde, business class yolcuları istedikleri vakitte servis açtırabilir ve içecek servisi isteyebilirler.

 • Özel Yemek Servisi

Diyet menü isteyen yolcular, vejetaryen yolcular ve vegan yolcularda düşünülmüş ve onlar için özel yemekler ile servis yapılır.

Saudi Arabian Airlines Business Class

 • Koltuk Diz Mesafesi

85 cm diz mesafesi, 180 derece yatabilen koltuklar, masaj özellikli olup rahat ve konforludur. 15 ve 9 inçlik televizyonlar, tek kişilik paravanlarla ayrılmış koltuklar uzun menzilli yolculuklarda vazgeçilmez özelliklere sahiptir.

 • Yiyecek, İçecek ve İkram

Tatlı, yemek meyve içecek servisleri tamamen ücretsizdir. Seyahat süresine göre servis sayısı değişir. Sabah uçuşlarında kahvaltı ve çay ikramı yapılırken, öğle uçuşlarında yolcu isteğine göre aperitif sandviçler ve menüler ikram edilir. Yemek servisi genellikle kalkıştan hemen sonra başlar.

 • CIP Salon / VIP Lounge

Vip salonlar, yolcuların uçuş öncesi dinleneceği şekilde hazırlanmıştır. Saudi Arabian Airlines business ve first class yolcuları havalimanlarında özel salonlardan faydalanma imkanına sahiptir. Dinlenme odaları, ücretsiz wi-fi ağı ve banyo bulunan bu salonlara business class yolcuları hiç bir ücret ödemeden kullanabilir.

Saudi Arabian Airlines Uçuş Programı Al Fursan

Saudi Arabian Airlines şirketinde Sky Team üyesi olan diğer hava yolu şirketleri ile birlikte ortak uçuşlarda dahil olmak üzere indirim kazanılan bu program özellikle aktarmalı uçuşlarda büyük indirimler ve bedava uçak bileti kazanma fırsatı verir.

Saudi Arabian Airlines Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Saudi Arabian Airlines Seferi: 203 noktaya tarifeli seferleri bulunan hava yolu şirketi, uçuş ağını Hac Dönemlerinde geçici antlaşmalarla arttırır.

Saudi Arabian Airlines Rezervasyon: Hem Biletall.com web sitesinde hem de mobil uygulamasında rezervasyon özelliği bulunur.

Saudi Arabian Airlines Bilet Al: Biletall.com çağrı merkezi ve mobil uygulama ile kredi kartı kullanılarak uçak bileti almak mümkündür.

Saudi Arabian Airlines Bilet İptal/İade Prosedürü

Promosyon biletlerde iade ve iptal işlemi yapılmaz. Promosyon biletler dışında, bilet satışından 24 saat geçmeden değişiklik yapma hakki bulunur. Rota değişikliği yapılamayan biletlerde, tarih ve saat değişikliği yapılabilir. Özellikle yurt içi uçuşlarda standart pakette tabi biletlerde iade ve değişim işlemleri oldukça kolay şekilde gerçekleşir.

Sigortalı biletlerin değişikliği ve iadesi yapılır. Bilet satışı sırasında yer alan seyahat sigortası ile uygun ücretler karşılığı uçak biletini sigortalamak mümkündür.

Saudi Arabian Airlines Diğer Önemli Bilgiler

 • Koltuk Özellikleri                                                                    

60 cm diz mesafesi ile özel dizayn koltuklar bel boşluğunu en iyi kavrayan özelliğe sahiptir. Uzun menzilli uçuşlarda televizyon, elektrik girişi ve kulaklık girişi bulunur. Kısa menzilli uçuşlarda genellikle sadece elektrik girişli koltuklar mevcuttur.

 • Bebek ve Çocuk Yolcular

Bebek yolcular için belli bir ücret alınır. 2 yaşını geçmiş çocuk yolcular için ise koltuk verilir. Bebek ve çocuk yolcuların bagaj hakları bulunur.

 • Hamile Yolcular

Hamilelik dönemlerinde uçakla yapılan yolculuklar gebeliğin belli haftalarında risk oluşturabilir. 34 haftadan sonraki dönemlerde uçak yolculuğu yapmak yasaktır. 28 ve 34 hafta arası olan gebelikler doktor raporu ile seyahat etme imkanına sahiptir.

 • Hasta ve Engelli Yolcular

Hasta, yaşlı ve engelli yolcular uçağa bekletilmeden alınır. Check in işlemi için bekletilmezler. Özellikle Hac Dönemlerinde bu uygulama için personel sayısı artırılır ve yolcuların güvenliği sağlanarak seyahat etmeleri sağlanır.

 • Evcil Hayvanlar

Evcil Hayvanlar, kafes ölçüleri uygun olduğu sürece kabinde taşınabilir. Kafes ölçüleri büyük olan evcil hayvanlar kargo bölümünde güvenli bir şekilde taşınır.

 • Seyahat Sigortası

Travel Guard sigorta ile anlaşmalı olan hava yolu şirketinin her yolcusu bu sigorta şirketi tarafından seyahat sigortası ile garantiye alınmaktadır.

Saudi Arabian Airlines Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Cidde - Medine 695,12 TL 55 Dakika
Medine - Cidde 711,79 TL 1 Saat
Riyad - Cidde 862,91 TL 1 Saat 35 Dakika
Riyad - Medine 978,98 TL 1 Saat 35 Dakika
Medine - Riyad 1.000,52 TL 1 Saat 20 Dakika
Medine - İstanbul 1.153,30 TL 10 Saat 20 Dakika
Cidde - Dammam 1.171,57 TL 2 Saat
Taif - Riyad 1.199,55 TL 1 Saat 25 Dakika
Ankara - Cidde 1.309,17 TL 7 Saat 55 Dakika
Cidde - Riyad 1.322,61 TL 1 Saat 30 Dakika

Saudi Arabian Airlines Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Saudi Arabian Airlines uçak bileti ne kadar?

  Saudi Arabian Airlines firmasının popüler seferlerinden en ucuzu Cidde - Medine olup, bilet fiyatı 695,12 TL'dir.
 • Saudi Arabian Airlines kaç yılında kuruldu?

  1945 yılında kurulmuştur.
 • Saudi Arabian Airlines firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Cidde şehrindedir.
 • Saudi Arabian Airlines IATA kodu nedir?

  SV uluslar arası IATA kodudur.
 • Saudi Arabian Airlines çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası 0 (850) 455 16 01

Saudi Arabian Airlines Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (81)
İyi (18)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%82
%18
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
99 Değerlendirme
Y*** K***
30 Kasım Cuma
İngilizce bilmediğim halde bütün ihtiyaçlarımı karşıladılar teşekkürler
A*** S*** B***
10 Kasım Cumartesi
Fiyatları sorun yapanlar lütfen farklı firmalardan alışverş yapıp yolculuk yapsın
D*** B***
31 Ekim Çarşamba
Biz tercih ediyoruz her tatilimiz de çok keyif alıyoruz ikramlar çok güzel
H*** Ö***
22 Eylül Cumartesi
Yolculuk yaparken çok keyif alıyorsunuz. Teşekkürler herşey için
S*** A***
21 Eylül Cuma
İkramlar güzel yiyecekler biraz daha iyi olabilirdi ama olsun yine de güzel
2
23
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Saudi Arabian Airlines sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Saudi Arabian Airlines Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 11.08.2020 02:40:05 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Johannesburg, (Tümü)
JNBT
ZA

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=57800
/ True
57800