1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
Dammam

Dammam Uçak Bileti

Dammam Para Birimi
Suudi Arabistan Riyali (SAR)
Dammam Zaman Dilimi
GMT +3
Dammam Şehri En İyileri
Dalış, Mercan Adası, Kabsah
Dammam Hava Durumu (30 Mayıs) 38°C Açık
Dammam Hava Durumu (31 Mayıs) 36°C Güneşli

En Ucuz Dammam Varışlı Uçak Seferleri

İstanbul - Dammam
Türk Hava Yolları
10 Haz 2020
15 Haz 2020
09 Haz 2020
Ankara - Dammam
Pegasus
04 Haz 2020
Beyrut - Dammam
Gulf Air
03 Haz 2020
Samsun - Dammam
Türk Hava Yolları
15 Haz 2020
08 Haz 2020
Gaziantep - Dammam
Türk Hava Yolları
31 May 2020
Şanlıurfa - Dammam
Türk Hava Yolları
30 May 2020
Hatay - Dammam
Türk Hava Yolları
20 Haz 2020
Konya - Dammam
Türk Hava Yolları
22 Haz 2020
Antalya - Dammam
Türk Hava Yolları
28 Haz 2020
Adana - Dammam
Türk Hava Yolları
14 Haz 2020
Toronto - Dammam
Air Canada
05 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Dammam Kalkışlı Uçak Seferleri

26 Haz 2020
01 Haz 2020
Dammam - Ankara
Türk Hava Yolları
20 Haz 2020
Dammam - Hatay
Türk Hava Yolları
13 Haz 2020
Dammam - Kayseri
Türk Hava Yolları
27 Haz 2020
Dammam - Konya
Türk Hava Yolları
11 Haz 2020
Dammam - Antalya
Türk Hava Yolları
28 Haz 2020
Dammam - İzmir
Türk Hava Yolları
28 Haz 2020
Dammam - Beyrut
Middle East Airlines
23 Haz 2020
05 Haz 2020
Dammam - Samsun
Pegasus
16 Haz 2020
Dammam - Erzurum
Türk Hava Yolları
28 Haz 2020
Dammam - Toronto
Egyptair
21 Haz 2020
Dammam - Seul
Türk Hava Yolları
27 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Dammam Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Dammam Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Dammam Havaalanları
Ülke Kodu
SA
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Arapça
Toplu Taşıma Fiyatı
5 SAR
Yemek Fiyatı
20 SAR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
3 SAR

Dammam’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Aralık
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
Sonbahar
En İyi Ay
Kasım

Ucuz Dammam uçak bileti ile bölgeye gitmek isteyenlerin bilmeleri gereken en önemli konu, hangi aylarda gidilmesi gerektiğidir. Dammam şehrinde çöl sıcakları hakim olduğundan yaz aylarında sıcaklarının 40 derecenin üzerinde olması nedeniyle, yaz mevsiminde gidilmesi önerilmemektedir. Daha ziyade sonbahar ve kış aylarında şehri ziyaret etmek daha doğru bir seçenek olabilmektedir.

Sonbahar ve kış aylarında sıcaklıklar ortalama 10 ile 15 derece arasındadır. Ekim, Kasım, Aralık ve Ocak aylarında Dammam ziyaretlerinde bulunmak, şehirde daha aktif bir şekilde gezinti yapmak için önemlidir.

Dammam Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Dammam uçak bileti ile yolculuk eden kişiler, King Fahd Uluslararası Havaalanı'ndan şehir merkezine ulaşım sağlamak için birçok seçenek arasından tercih yapabilmektedirler

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 12 SAR

Halk otobüsleri olarak bilinen SAPTCO otobüsleri aynı isimli bir firma tarafından işletilmektedir. Bu otobüsler Dammam şehrinin yanı sıra El Hassa ve El Huber şehirlerine yönelik de hizmet verirler. Havaalına iniş yapan yolcular için SAPTCO bilgi masaları kurulmuştur.
Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 60 SAR

Havaalanına iniş yapan yolcuların Dammam şehir merkezine gitmek için tercih edebilecekleri bir diğer seçenek de toplu taşıma taksileridir. "Gelen Yolcu" alanının dışında bulunan bu taksiler, en az 2 en çok 5 yolcu aldıktan sonra hareket ederler.
Araç Kiralama
Diğer ulaşım seçeneklerini kullanarak Dammam şehrine gitmek istemeyen ve özel araç kiralamak isteyenler için, özel araç kiralama kontuarları bulunmaktadır.

Dammam Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Dammam'a gitmek için kullanılan havaalanı King Fahd Uluslararası Havaalanı'dır. Dammam uçak biletinin avantajlı seçeneklerinden yararlanarak havayolu vasıtası ile Dammam şehrine gitmek isteyenler ya da Dammam şehrinin diğer farklı noktalarına gitmek isteyenler, bu havaalanını kullanabilmektedirler.

King Fahd Uluslararası Havaalanı'nın şehir merkezine uzaklığı 20 kilometre olduğu için, bu havaalanından şehir merkezine yaklaşık 10-15 dakika gibi bir sürede ulaşım kolayca sağlanabilmektedir.

King Fahd Uluslararası Havaalanı, iç hatlar ve dış hatlar olmak üzere ikiye ayrılır. Her iki hatta da döviz büroları ve ATM'ler bulunmaktadır. Bu bürolarda, her türlü paranın Riyal'e çevrilmesi mümkün olabilmektedir. Ayrıca içerisinde el sanatları ve hediyelik eşyaların bulunduğu alışveriş merkezleri de bulunmaktadır.

King Fahd Uluslararası Havaalanı'nda, çok katlı otoparkın tam üzerinde yürüyüş yolları ve geniş bir cami bulunmaktadır. Oyun alanları, seyahat acenteleri ve sigara içme odaları da mevcuttur.

Dammam’a Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Dammam uçak bileti avantajlarından önemli ölçüde faydalanarak Dammam'a gitmek için en önemli nedenlerden biri de şehrin görsel açıdan zenginliği ve yöresel lezzetleridir.
 2. 1932 yılında başlayan Dammam arkeolojik kazılar, kısa süre içerisinde belirgin hale getirilerek halka açık hale getirilmiştir. Dammam şehrinde halen halka açık olarak ziyarete açık tutulan arkeolojik yapılar mevcuttur. Tamamen ücretsiz olarak ziyaret edilebilen bu yerler, yabancı turistlerin yoğun ilgisi ile karşılaşmaktadır.
 3. Dammam şehrinin Al Khobar bölgesi, oyun etkinlikleri ve spor etkinlikleri için ayrılmış bir bölgedir. Dammam şehrinin en önemli spor kulüpleri bu bölgede hizmet vermektedir. Dammam spor kulüpleri içerisinde başı geçen su sporlarıdır. Burada bulunan Deniz Feneri ve Mercan Ada'nın da turizm açısından önemi büyüktür. Mercan Feneri üzerinde, şehri tüm manzarasını ve kıyı kesimlerini izlemek mümkün olabilmektedir.
 4. Al Khobar bölgesinin güney tarafında bulunan yarım ay sahili, yeni düzenlenmiş iki park alanını sahiptir. Bu kumsal, hilal şeklindedir ve 22.000 hektarlık bir alanı kapsar.
 5. Dammam şehrinin dalış için en ideal şehirlerden biri olduğu söylenebilir. Zira, Prens Muhammed Bin Fhd Park'ının 6 kilometre güneyinde bulunan koylar dalış için son derece elverişli olmaktadır. Burada bazı araçların suya batırıldığı ve dalış alanı şeklinde oluşturulduğu görülebilmektedir. Dalış eğitimleri almak isteyenler, burada bulunan özel eğitim merkezlerinden dalış eğitimi alabilmektedirler.

Dammam Hakkında

Dammam, Suudi Arabistan'ın başkenti olan Riyad ile Mekke, Medine ve Cidde şehirlerinden sonra doğu bölgesinin en büyük beşinci şehridir. Petrol rezervleri açısından dünyanın en önde gelen şehirlerinden biri olarak bilinen Dammam, Basra Körfezi'nin en önemli limanı olma ünvanını da taşımaktadır. Dammam limanı, Kral Abdul Aziz'in onuruna yaptırılmış olan ve oldukça modern görünümlü olarak petrol ticaretlerinin haricinde de kullanılabilen bir limandır. Dammam limanının, Basra Körfezi'nin en büyük limanı olduğu söylenebilir.

Yapılan arkeolojik çalışmalar neticesinde tarih öncesi devirlerde de Damman şehrinin yerleşime açık bir yer olduğuna ilişkin izler bulunmuştur. 1932 yılında Suudi Arabistan Krallığı kurulduktan sonra, küçük bir köy olarak balıkçılıkla geçinen Dammam, petrolün keşfi ile birlikte Riyat demiryolunun inşa edilmesinden sonra büyük bir gelişim göstererek hızla zenginleşmiş ve büyüme göstermiştir.

Yaklaşık 50 yıl içerisinde Suudi Arabistan bölgesinin bir ticaret merkezi haline gelen Dammam şehri, sanayi, ticari, siyasi ve kültürel açıdan bir başkent konumunda bulunmaktadır. Dammam şehri görsel açıdan muazzam yapılar barındırmaktadır. Şehir halkının neredeyse tamamı, köy hayatından çıkarak oldukça modern ve zengin bir hayat sürmektedirler.

Dammam Nerede?

Dammam Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
4 SAR
Taksi
10 SAR/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Dammam'da şehir içi ulaşımda nadir de olsa kullanılan en popüler araçlardan biri SAPTCO otobüsleridir. Şehrin tüm merkezlerine yolculuk imkanı sunan bu araçlar, sık sefer düzenlememektedirler. Ayrıca, yapılan otobüs seferleri kadınlara ve erkeklere özel araçlarla yapılmaktadır. Suudi Arabistan'da kadınların ve erkeklerin toplu bir şekilde yolculuk yapmaları da kısmen yasaklamıştır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Gelişmiş toplu taşıma sistemi bulunmayan Dammam şehrinde, ulaşımlar genelde araba kiralama şeklinde gerçekleşmektedir. Suudi Arabistan'ın genelinde olduğu gibi Dammam şehrinde de kadınların araç kullanmaları yasaktır. Kadınların yer aldıkları araçların sürücülerinin ya eşleri ya da akrabalarından biri olması gerekmektedir. Şehir içi ulaşımlarda halk otobüsleri bulunsa da, kiralanan araçlar kadar yaygın değildir.

Dammam Vize Şartları

Suudi Arabistan Vize İstiyor mu?
Evet
Suudi Arabistan Vize Ücreti
71 USD
Suudi Arabistan Vize Detayları
Vize başvurularını Ankara ve İstanbul’da Suudi Arabistan konsolosluklarına vize başvurularında bulunabilirsiniz. Pasaport rengi ayırmadan her renk pasaporttan vize talep etmektedir.

Dammam’da Gezilecek Yerler

Tarut Kalesi
Korniş
Mercan Adası
Kral Abdullah Parkı
Dammam Arkeoloji Müzesi
Tarut Kalesi

Tarut Kalesi, aynı isimle anılan bir ada üzerinde bulunur. Kalenin tarihi, binlerce yıl öncesinde dayanmaktadır. Adanın tam merkezinde bulunan Tarut Kalesi, özellikle arkeolojik eserlere meraklı olan gezginler için oldukça ideal bir yapıdır.

Korniş

Korniş, Dammam şehrinin sahil kesiminde yer almaktadır ve şehrin en popüler yerlerinden biridir. Özellikle akşam saatlerinde bir buluşma noktasına dönüşen Korniş alanı, birçok park ve yeşil alan bulundurmaktadır.

Mercan Adası

Korniş sahilinde bulunan bu ada, şehri ziyaret eden turistlerin uğrak noktalarının başında gelir. Tekne ve feribotlarla ulaşım sağlanabilmektedir.

Kral Abdullah Parkı

Birbirinden renkli çiçeklerde donatılmış bu park, özellikle akşam saatlerinde ziyaretçi akınına uğramaktadır.

Dammam Arkeolojik Müzesi

Sayısız arkeolojik eser bu müzede sergilenir. Dammam şehri denilince akla gelen Dammam Arkeolojik Müzesinde sergilenen tüm kalıntılar detaylı bir şekilde incelenebilmektedir.

Dammam’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Kabsah
Arekah
Gursan
Mande

Dammam’da birçok etnik kökenden ve farklı ulularlardan insanlar bir arada yaşamaktadırlar. Bu nedenle, şehirdeki yemek kültürü son derece zengindir. Dammam mutfağını, diğer Arap ülkelerinin mutfaklarından ayıran en temel özellik, yemeklerin çok yağlı ve baharatlı olmasıdır.

Kabsah

Safra pirinç ve et ile hazırlanan bu yemek, Suudi Arabistan'ın en popüler yemeklerinden biridir. Dammam sokaklarının neredeyse tamamında bu yemeğin hazırlandığı restoranları bulmak mümkündür. Deve eti ya da tavuk ile hazırlanan Kabsah yemeği, hemen hemen her evde pişirilen bir yemektir.

Arekah

Suudi Arabistan'ın özellikle güney kısımlarında sabah kahvaltılarında tüketilen Arekah yemeği, oldukça sağlıklı bir yemek olduğu kadar enerji vermesi ile de bilinmektedir.

Gursan

Taze sebze ve etin bir araya gelerek oluşturduğu bir lezzet olan Gursan, Dammam şehrini ziyaret eden yabancıların oldukça ilgisini çekmektedir.

Mande

Mande yemeği için, Kabsah'ın farklı bir versiyonu denilebilir. Mande yemeğinde kullanılan et birkaç saat pişirildikten sonra üzerine sebze ve pirinç ilave edilerek servis edilir.

Konaklama İçin Dammam Otel Seçenekleri

Ucuz Dammam uçak bileti fırsatlarından yararlanarak Dammam şehrini ziyaret etmek isteyenler için birçok konaklama seçeneği sunulmaktadır.

Ramada Dammam Hotel and Suites
Açık havuzu, buhar odası, geniş yemek seçenekleri ve otobüs transfer hizmetleri bulunan Ramada Ramman Hoteli, havaalanından beş dakika uzaklıkta bulunmaktadır.
Corniche Road Dammam
Novotel Dammam Business Park Hotel
Geniş bir park bulunduran, açık büfe ve zengin bir yemek menüsüne sahip olan Novotel Damam Business Park Hotel'i, havaalanından 25 dakika uzaklıkta bulunmaktadır. Otelde 10 adet toplantı odasının bulunması, iş yolculu yapanlar için gözde bir tercih olmaktadır.
Dammam 31422, El Huber Dammam Highway
Sheraton Dammam Hotel & Towers
Beş yıldızlı olan Sheraton oteli, Dammam şehrinin iş bölgesinde bulunmaktadır. İçerisinde birden fazla havuz, spa merkezi ve tenis kortları bulunur. Zengin bir eğlence imkanı sunan Dammam Sheraton oteli, İtalyan, Asya ve Lübnan mutfaklarının yemeklerine yer verir.
1st Street, P.O. Box 5397

Dammam Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Dammam 1.014,43 TL 3 Saat 55 Dakika
Kayseri - Dammam 1.298,65 TL 17 Saat 15 Dakika
İzmir - Dammam 1.339,90 TL 14 Saat 35 Dakika
Trabzon - Dammam 1.381,75 TL 17 Saat 15 Dakika
Ankara - Dammam 1.475,90 TL 15 Saat 45 Dakika
Samsun - Dammam 1.494,79 TL 29 Saat
Erzurum - Dammam 1.539,65 TL 14 Saat 30 Dakika
Diyarbakır - Dammam 1.539,65 TL 16 Saat 15 Dakika

Dammam Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Dammam uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Egyptair, Fly Dubaı, Gulf Air, Middle East Airlines, Pegasus, Türk Hava Yolları.
 • Dammam yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Dammam varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Dammam olup, bilet fiyatı 1.014,43 TL'dir.
 • Dammam şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Aralık ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Dammam ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

18 Mart Çanakkale Zaferi’nde Rota Belli: Çanakkale’de Tarih Kokan Yerler
18 Mart Çanakkale Zaferi’nde Rota Belli: Çanakkale’de Tarih Kokan Yerler
11 Mart 2020
Çanakkale, arkasında bıraktığı hikayelerle bizlere büyük dersler vermekte. Türkiye Cumhuriyeti'nin var olmasında büyük bir paya sahip olan Çanakkale, yıkılmak üzere olan bir devletin bağımsızlık ve öz
Kadınlar Günü’ne Özel: Dağları Delen 10 Kadın Gezginimiz
Kadınlar Günü’ne Özel: Dağları Delen 10 Kadın Gezginimiz
02 Mart 2020
Gezmek, yeni yerler görmek, gezerken öğrenmek ne kadar güzel şeyler değil mi? Hatta gezginliğin günümüzde bir meslek dahi olduğunu söyleyebiliriz. Büyük kitlelere sahip olan bu kişiler, dünyada en çok
Sevgililer Günü Ne Zaman 2021?
Sevgililer Günü Ne Zaman 2021?
14 Şubat 2020
Sevgililer Günü her yıl olduğu gibi bu yıl da 14 Şubat’ta kutlanacak. Siz de 14 Şubat Sevgililer günü öncesinde güzel bir seyahat planı yaparak en güzel Sevgililer Günü hediyesini eşinize armağan edeb
Uluslararası Karadeniz Gününe Özel: Karadeniz'in En Güzel Şehirleri
Uluslararası Karadeniz Gününe Özel: Karadeniz'in En Güzel Şehirleri
16 Ekim 2019
Karadeniz’de oluşan kirliliğin önlenmesi amacıyla, 21 Nisan 1992 tarihinde Karadeniz’e kıyısı olan ülkelerin temsilcileri tarafından imzalanan Karadeniz’in Kirliliğe Karşı Korunması Sözleşmesi sonrası

Dammam Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (58)
İyi (39)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%60
%40
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,6
97 Değerlendirme
D*** O***
20 Ekim Cumartesi
Okulum bitiince burada yaşamayı düşünüyorum. İnşallah da gideceğim
Ö*** P***
20 Ekim Cumartesi
Her haftasonu buraya şirketin merkezine gidiyoruz, güzel bir şehir ben seviyorum
E*** A***
24 Eylül Pazartesi
Biz gittiğimizde yağmur yağıyordu ama yine de çok güzeldi teşekkürler.
İ*** K***
21 Haziran Perşembe
İş olanakları çok fazla kamp yapan birisiyim hiç aç kalmadım orada
S*** K*** B***
9 Haziran Cumartesi
Güzel zaman geçirmek istiyorsanız sevgiliniz ile kesin gidin
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Dammam Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 30.05.2020 06:01:04 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Dammam, (Tümü)
DMMT
SA

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=44678
/ True
44678