-

Bangladeş Uçak Bileti

Nüfus
163 Milyon
Başkent
Dakka
Para Birimi
Bangladeş Takası (BDT)
Zaman Dilimi
GMT +6
Telefon Kodu
+880
Resmi Dil
Bengalce
Ort. Yemek Fiyatı
90 BDT
Ort. İçecek Fiyatı
30 BDT
İstanbul - Dakka Uçuş Süresi
7 Saat 25 Dk
İstanbul - Dakka Uçuş Mesafesi
5.969 Km

En Ucuz Türkiye - Bangladeş Uçak Seferleri

İstanbul - Dhaka
Qatar Airways
2.311,91 TL
04 Eyl 2020
Antalya - Dhaka
Pegasus
2.627,22 TL
23 Ağu 2020
2.947,32 TL
25 Ağu 2020
3.195,38 TL
13 Ağu 2020
Ankara - Dhaka
Türk Hava Yolları
4.679,20 TL
16 Ağu 2020
Denizli - Dhaka
Türk Hava Yolları
8.427,39 TL
26 Ağu 2020
Konya - Dhaka
Türk Hava Yolları
9.897,39 TL
22 Ağu 2020

En Ucuz Bangladeş Kalkışlı Uçak Seferleri

Dhaka - İstanbul
Qatar Airways
2.218,05 TL
07 Eyl 2020
Dhaka - Gaziantep
Qatar Airways
2.596,30 TL
07 Eyl 2020
Dhaka - Adana
Türk Hava Yolları
3.018,09 TL
20 Ağu 2020
Dhaka - Ankara
Türk Hava Yolları
3.373,90 TL
30 Ağu 2020
Dhaka - Atina
Gulf Air
4.177,37 TL
23 Ağu 2020
Dhaka - Tahran
Qatar Airways
5.883,55 TL
02 Eyl 2020
Dhaka - Konya
Türk Hava Yolları
8.916,87 TL
13 Ağu 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Bangladeş Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Bangladeş Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Bangladeş’e Nasıl Gidilir?

Güney Asya’da bir ülke olan Bangladeş’e (Bangladeş Halk Cumhuriyeti) gitmenin en kolay yolu havayoludur. Türkiye’den Bangladeş’e aktarmalı ve aktarmasız olarak yaklaşık 50 civarı fazla sefer bulunuyor. THY, Atlasglobal, Qatar Airways ve Emirates uçuş sağlayan birkaç hava yolu şirketinden biri. Bangladeş ucuz uçak bileti almak için Biletall.com’dan seferleri listeleyebilir, uçak bileti fiyatlarını diğer firmalar ile karşılaştırabilirsiniz.

Bangladeş en ucuz uçak bileti için Biletall.com’da İstanbul – Dakka arasında arama yaptığınızda sefer saatleri, uçuş yapan bütün firmalar ve bilet fiyatlarını inceleyebilirsiniz. Bangladeş uçak bileti rezervasyon seçeneği ile seçtiğiniz bir sefere önceden rezervasyon işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Bangladeş Vize Şartları Neler?

Bangladeş Vize İstiyor mu?
Evet
Bangladeş Vize Ücreti
70 EUR
Bangladeş Vize Şartları

Bangladeş Türkiye uçak bileti alarak uçuş yapacakların vize ve ülkeye giriş şartlarını çok iyi bilmesi gerekiyor. Özel bir anlaşma gereği kısa sürelik girişler için vize gerekmiyor. Bunun dışında ki giriş çıkışlar için çeşitli vizelere gerek oluyor.

Bangladeş Türkiye arası uçakla kaç saat sorusuna cevap olarak ortalama 7 saat denilebilmektedir. Bu yolu kat edip sürpriz ile karşılaşmak istemiyorsanız vize şartlarını bilmeniz gerekiyor. Bangladeş’e 3 aya kadar kalımlar için vize almanıza gerek yok.

Bangladeş Türkiye uçak biletleri temin edip uzun süreli bir ziyaret için yaklaşık olarak 70 Euro’luk bir vize masrafı yapmanız gerekiyor.

Bangladeş’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Şubat
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Mayıs

Bangladeş genel olarak sıcak bir ülke. Ülkeyi ziyaret etmek için en uygun zaman mayıs ile kasım aylarıdır. Ülkeyi ziyaret etmek için önerilmeyen dönem ise mart ayı ile haziran arasıdır.

Bangladeş Hakkında Bilgiler

Bangladeş Orta Asya’nın en kalabalık nüfusa sahip ülkelerinden biridir. Başkent Dakka’da ortalama 20 milyon insan yaşıyor. Sanayi, teknoloji açısından çok gelişmemiş olan Bangladeş’te ticaret tarım üzerine kurulu. Ülke tropikal bir iklime yatkın olmasına karşın sinekler büyük sorun. En ucuz Bangladeş uçak bileti alırken mutlaka bunları göz önünde bulundurup buna göre hareket etmek gerekiyor.

Bangladeş Başkenti

Bangladeş başkenti Dakka farklı tatil arayışı içinde olanlar için en ideal şehirlerden biri. Çok eski bir yerleşim yeri olmasının getiri olarak özellikle dini yapılar açısından önemli bir yerleşim yeri.

Bangladeş Nüfusu – Bangladeş Resmi Dili

Bangladeş nüfusu son alınan verilere göre 163 milyon civarında saptandı. Kullanılan dil Bengalce.

Bangladeş Para Birimi

Bangladeş’te kullanılan para birimi Bangladeş Takası.

Bangladeş’te Saat Kaç?

Bangladeş Türkiye arası saat farkı tam olarak 5 saat. Türkiye’de saat 16:00 iken Bangladeş’te saat 19:00 olur.

Bangladeş’te Ne Ucuz? Bangladeş’ten Gelirken Ne Getirilir?

Bangladeş’te yöresel kıyafetler, hediyelik eşyalar özellikle dini semboller çok dikkat çekiyor. Bangladeş Türkiye uçak bileti fiyatları doğru zamanda bakıldığında çok makul olabiliyor. Bu şekilde bir bilet temin edip Bangladeş’e giderseniz mutlaka ülkeye özgü sembollerden edinmelisiniz. Bangladeş’te yeme içme çok ucuz. Farklı lezzetleri, son derece makul rakamlara tatmak mümkün.

 

Bangladeş Nerede?

Bangladeş’e Uçmak İçin 5 Sebep

• Yemekleri
• Kültürü
• Dini Mabetler
• Doğal Güzellikler
• Başkent Dakka
 1. Yemek konusunda farklı lezzetleri arıyor, baharatlara karşı ilginiz var ise Bangladeş en ideal ülkelerden biri. Bangladeş Türkiye uçak saatleri faktörünü ayarlanıp özellikle Dakka’ya bir ziyaret gerçekleştirdiğinizde çok egzotik yemekler tatma imkânınız var.
 2. Bangladeş Türkiye saat farkı çok fazla. Buna karşın özel bir kültür ile tanışmak istiyorsanız Bangladeş en iyi tercihlerden biri.
 3. Bangladeş birçok inancın yer aldığı buna bağlı olarak birçok dini mabede de ev sahipliği yapan ülkelerden biri. Özellikle başken Dakka’da farklı dinlere ait birçok tarihi dini sembol, dini mabet bulmak mümkün.
 4. Bangladeş tropikal bir mevsimin genel olarak görüldüğü ülkelerden biri. Bunun sonucu olarak da geniş ormanlar, nehirler ortaya çıkıyor.
 5. Bangladeş’in başkenti Dakka dünyanın en kalabalık 4. başkentidir. 20 milyondan fazla bir nüfus söz konusu. Bunun sonucu olarakta ülkenin eğlence, kültür merkezi Dakka konumunda. Bangladeş’i ziyaret edecekseniz önceliğiniz Dakka olmalı.

Bangladeş’in En Güzel Şehirleri

Biletall.com’dan yararlanarak Bangladeş’e en uygun fiyatlarda uçuş sağlayabilirsiniz. Bangladeş’te çok farklı kültürleri tanıyabilir birçok şehir gezebilirsiniz.

Dakka

Bangladeş’in en eski en kalabalık yerleşim yeri olan başkent Dakka 20 milyondan fazla nüfusu ile dünyanın en kalabalık yerleşim yerlerinden biri. Bangladeş tarihi binaları ile tam bir kültür şehri. Bangladeş’i bu coğrafyayı tanımak için mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden biri. Bangladeş’te alışveriş yapmak istiyorsanız Dakka bunun için en ideal şehirlerden biri. Dakka eğlence mekanları, alternatif eğlenceler açısından da ideal şehirlerden biri olarak dikkatleri çekiyor.

Sylhet

Syhlet doğal güzellikleri, bahçeleri ile dikkatleri çeken yerlerden biri. Büyük oranları ile doğayı sevenler için en dikkat çekici yerlerden biri kesinlikle.

Rangpur

Rangpur Bangladeş tarihini en iyi yansıtan şehirlerden biri olarak dikkatleri çekiyor. Yüzyıllardır ayakta kalan binaları ile Bangaldeş, Orta Asya tarihine yakından tanıklık etmenizi sağlıyor.

Bangladeş’de Gezilecek Yerler

Bangladeş’e çok ucuz uçak biletleri bulup çok farklı bir tatil yapabilirsiniz. Bangladeş’te herkes ilgi alanlarına uygun yerler bulabilir kesinlikle. Bangladeş eğlenceden, yemek kültürüne, tarihine kadar beklentileri karşılayan ülkelerden biri.

Bangladeş’te Deniz Turizmi İçi Nerelere Gidilir?

Bangladeş denilince akla ilk başkent Dakka geliyor. Dakka gezmek için eğlenmek için ihtiyacınız olan her şeyi sağlıyor. Dakka Bangladeş ticaretinin başkenti. Bunun sonucu olarak da alışveriş merkezleri, yöresel pazarlar çok fazla. Birçok dinin bir arada yer aldığı şehirde bunun etkisi ile tarihe tanıklık eden birçok yapıyı görebilirsiniz. Eğlence mekanları, ülkeye özel eğlence anlayışı Dakka’yı özel yapan etkenlerden birkaçı… Ülkenin en güzel yemeklerini burada tadabilirsiniz. Dakka yakınlarında birçok plaj sahip var. Şehir merkezinde özellikle bisikletli taksiler ile buralara ulaşabilir, güneşin ve denizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Bangladeş’te Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Bangladeş’i ziyaret edenlerin festival zamanlarını denk getirmesi çok önemli. Bangladeş nüfusunun çok büyük bir kısmı Müslüman. Bu nedenle dini bayram dönemleri daha renkli oluyor. Ayrıca halkın bir kısmı Budist olduğu için yılın belirli aralıklarında çok renkli Budist kutlamaları, festivaller düzenleniyor. Bangladeş2e yolunuz düşerse bu festivallerden birine mutlaka uğramaya çalışın. Açılan pazarlar yabancı turistler için çok dikkat çekici olabiliyor. Bu pazarlardan mutlaka ülkenin kültürüne ait yöresel kıyafetler almalısınız. Ülke ekonomisi düşünülünce bunları iyi bir pazarlık ile çok makul rakamlara almak mümkün.

Bangladeş’te Doğal Güzellikler

Bangladeş çok sıcak bir ülke. Hangi mevsimde giderseniz gidin plajlarına uğramalısınız. Ülkenin en güzel plajlarından biri kesinlikle Cox’s Bazar beach. Burası yerli turistlerin ve yabancı turistlerin en çok ziyaret ettiği yerlerin başında geliyor. Dinlenmek ve rahatlamak için otelleri turistlere özel uygulamaları ile size istediklerinizi verecektir. Bangladeş iklimi konumu nedeniyle özellikle orman açısından çok zengin bir ülke. Ülkenin her yerinde doğal güzellikleri ile insanları büyüleyecek yerlere rastlamak mümkün.

Bangladeş’te Gezilecek Tarihi Yerler

Tatil içinde tarihi bir gezinti, farklı kültürleri tanımayı sevenlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken yerlerden biri Lalbag Fort Kalesi. Başkent Dakka’da yer alan kale ülkenin en çok ilgi duyulan tarihi yapılarından biri. 1677 yılında yapılan hala dimdik ayakta duran kaleyi mutlaka incelemelisiniz. Kale içinde bir müzede var. Bu müzede ülkenin kültürüne geçmişine daha iyi tanık olma imkânınız var. Başkent Dakka içinde yer alan Star Mosque farklı tasarıma sahip tarihi bir cami Bangladeş’e yola düşen herkesin mutlaka görmesi gereken çok önemli bir tarihi yapı. Beyaz rengin ağrılıkta olduğu yıldız şeklinde olan havuzları ile dikkat çeken cami eski Dakka diye anılan yerde bulunuyor. Farklı dinleri tanımak, özellikle Budizm’i anlamak için mutlaka bu tapınağı ziyaret etmelisiniz. En eski tapınaklardan biri ve her gün binlerce kişi ya ibadet ya da gezmek için bu tapınağı ziyaret ediyor.

Bangladeş Gezi Rehberi

Bangladeş eğlence mekanları farklı eğlence anlayışı ile nam yapmış ülkelerden biri. Yolunuz Bangladeş’e özellikle başken Dakka’ya düşerse mutlaka akşam dışarı çıkmalı şehir merkezini ziyaret etmelisiniz. Şehir merkezi akşamları son derece renkli oluyor. Canlı müzik, etnik grupları dinleyebilir Bangladeş’te bu kültürü özel bir eğlenceye tanık olabilirsiniz. Bangladeş özellikle başkent çok kalabalık. Buna karşın toplu taşıma çok gelişmiş değil. Bir yerden bir yere giderken bisikletli taksiler en ideal ulaşım aracı. Yollar ve trafik de düşünülünce araba kiralama da iyi bir seçenek olmuyor. Ülkede neredeyse her ay farklı festivaller düzenleniyor. Plan yaparken bunları mutlaka değerlendirmelisiniz.

Bangladeş’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Aloo Bhartha
Sığır Eti Kebabı
Biryani
Tehari

Bangladeş yer aldığı coğrafyada göz önünde bulundurulunca en zengin mutfaklardan birine sahip. Özellikle baharat sevenler için çok ideal bir şehir.

Aloo Bhartha

Bu yemek Bangladeş’te en çok sevilen yemeklerden biri. Bir patates püresi olan Aloo Brahtha baharatlar ile zenginleştiriliyor. Bangladeş Hindistan’a çok yakın bunun sonucu olarak da baharat mutfakta çok görülüyor. Bu yemekte istediğiniz gibi baharatları seçebilir tadı değiştirebilirsiniz.

Etin En Özel Hali Sığır Eti Kebabı

Bangladeş ek kültürünün geliştiği ülkelerden biri. Sığır eti kebabı da çok sevilen tatlardan biri. Bu yemekte de diğer bütün yemeklerde olduğu gibi birbirinden farklı baharatlar aktif olarak kullanılıyor. Farklı bir tat yakalanıyor.

Biryan

Biryani bir tavuk yemeği. Tavuk içinde baharatlar farklı sebzeler ile özel bir tat yakalanıyor. Ülkede neredeyse adım başı bu yemeği yapan küçük büyük lokantalar bulabilirsiniz.

Tehari

Tehari yemeği pirinçle etin bir araya geldiği bir lezzet. Baharatın çok olması bazı damakları zorlayabilir.

Bangladeş Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ort. Sefer Süresi
Hong Kong - Dhaka 1.713,30 TL 9 sa
Dubai - Dhaka 1.765,70 TL 7 sa 30 dk
Katunay - Dhaka 2.159,08 TL 3 sa 15 dk
İstanbul - Dhaka 2.311,91 TL 10 sa 50 dk
Delhi - Dhaka 2.461,24 TL 9 sa 50 dk
Amman - Dhaka 2.528,61 TL 15 sa
Antalya - Dhaka 2.627,22 TL 31 sa 35 dk
Gaziantep - Dhaka 2.947,32 TL 52 sa 5 dk
Lefkoşa - Dhaka 3.195,38 TL 36 sa 50 dk
Tahran - Dhaka 4.480,84 TL 9 sa
Ankara - Dhaka 4.679,20 TL 28 sa 15 dk
Denizli - Dhaka 8.427,39 TL 32 sa 5 dk
Konya - Dhaka 9.897,39 TL 19 sa 20 dk
Vladivostok - Dhaka 11.486,42 TL 32 sa 25 dk

Bangladeş Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Bangladeş uçak bileti ne kadar?

  Bangladeş varışlı popüler uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Dhaka olup, bilet fiyatı 2.311,91 TL'dir.
 • Bangladeş uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Biman Bangladesh Airlines, Deutsche Lufthansa, Egyptair, Gulf Air, Qatar Airways, Türk Hava Yolları.
 • Bangladeş ülkesine kaç saatlik uçuşla gidilir?

  İstanbul - Dakka arası 7 Saat 25 Dk uçuş süresi ile ulaşabilirsiniz.
 • Bangladeş ne zaman gidilmeli?

  Yılın en uygun zamanı Mayıs ayıdır.
 • Bangladeş başkenti neresidir?

  Başkent Dakka şehridir.
 • Bangladeş para birimi nedir?

  Ülkenin resmi para birimi Bangladeş Takası (BDT)
 • Bangladeş nüfusu kaçtır?

  Nüfusu 163 Milyon kişidir.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Bangladeş ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Koronavirüs Salgınıyla Mücadele İçin 46 Ülkeye Uçuşlar Durduruldu
Koronavirüs Salgınıyla Mücadele İçin 46 Ülkeye Uçuşlar Durduruldu
21 Mart 2020
Gün geçtikçe etkilerini göstermeye devam eden korona virüsü salgını kapsamında, ülkemizde tedbirler alınmaya devam etmekte. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın yaptığı son açıklama ile 46 ülkeye uçuşla
Her Dil Bir İnsan: Dünyada En Çok Konuşulan Diller
Her Dil Bir İnsan: Dünyada En Çok Konuşulan Diller
02 Kasım 2016
Dilin, dünya üzerinde yaşayan her insan için mücevher kadar değerli olduğunu düşünüyoruz. Çünkü anlaşabilmenin, duyguları ifade edebilmenin en sağlıklı yoludur. Tabii ki jestler ve mimikler bize eşlik
Vize İstemeyen Ülkelerin Tam Listesi
Vize İstemeyen Ülkelerin Tam Listesi
18 Ekim 2016
İnsanoğlu seyahate çıkmadan önce hiçbir engelle karşılaşmak istemez.  Gezerken zorluklarla karşılaşmayacağınız, vize istemeyen ülkeler hangileridir? Liste halinde incelemek isteyebilirsiniz.  Son döne
Karakter Yapınıza Göre Seyahat Önerileri
Karakter Yapınıza Göre Seyahat Önerileri
18 Ocak 2016
Hemen her insan boş zamanını seyahat ederek değerlendirir. Kimisi dünyayı bir uçtan başka bir uca dolaşır, kimisi ise sabit bir noktada kalır ve içinde bulunduğu şehri ya da ülkeyi gezer. Gerçekleştir

Bangladeş Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

O*** B***
28 Ekim Pazar
Dhaka
Çok gizemli havası var değişik konuları vaar, bunları gidip çözmem lazım.
E*** E*** P***
7 Ekim Pazar
Dhaka
Merak ve karışık duygular yaşamak istiyorsanız bu şehre gidin derim
İ*** E*** Y***
2 Eylül Pazar
Dhaka
Yolculuk çok keyifli geçti, insanları çok farklı gidilmesi gereken biryer bence
S*** K***
15 Temmuz Pazar
Dhaka
Gerçekten beklediğim gibi değildi neden bilmiyorum ama ben keyiff alamadım
İ*** A*** T***
27 Eylül Perşembe
Dhaka
Sevgilimle gitik, buraya gidipte pişman olmak mümkün mü?
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Bangladeş Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 12.08.2020 05:26:59 )

İSTANBUL
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
DHAKA
Hazrat Shahja...(DAC)
DAC
BD
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=57800

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
/ True
Biletini daha hızlı satın al
Biletall uygulamasını indir
57800