1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
Kalküta

Kalküta Uçak Bileti

Kalküta Para Birimi
Hindistan Rupisi (INR)
Kalküta Zaman Dilimi
GMT +5:30
Kalküta Şehri En İyileri
Liman Ticareti, Chowringhee Caddesi, Jalebi
Kalküta Hava Durumu (26 Ekim) 31°C Açık
Kalküta Hava Durumu (27 Ekim) 30°C Güneşli

En Ucuz Kalküta Varışlı Uçak Seferleri

09 Kas 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Kalküta Kalkışlı Uçak Seferleri

26 Eki 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Kalküta Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Kalküta Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Kalküta Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Kalküta Havaalanları
Ülke Kodu
IN
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Hintçe
Toplu Taşıma Fiyatı
10 INR
Yemek Fiyatı
150 INR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
15 INR

Kalküta’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Yaz
En Ucuz Ay
Haziran
En Ucuz Gün
Cuma
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Temmuz

Kalküta'yı ziyaret etmek için en çok tercih edilen aylar, yaz aylarıdır. Yaz aylarında havanın ısısı dengelenmekte ve yağışlar tamamen son bulmaktadır. Kalküta uçak bileti fiyatları haziran aylarında indirime girmektedir. Ayrıca cuma günü alınacak olan biletler, daha uygun fiyata denk gelecek ve yolcular fazla masraftan kurtulacaktır. Temmuz ayı en iyi ay olarak nitelendirilmektedir. Temmuz ayında sezonun tamamen açılması ve yağışın, ısının olmaması insanları sevindirmektedir. Kalküta İstanbul uçak biletleri en çok haziran ayında satılmaktadır. Haziran ayında turistlerin şehri ziyaret etmesi, şehrin turizminin açılışının göstergesidir.

Kalküta Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Şehir merkezine ulaşmak için ortalama 60 dakikaya ihtiyaç duyulmaktadır. THY gibi firmalarla şehre gelen yolcuların kart veya tek yönlü toplu taşıma bileti alması gerekmektedir. Alınacak olan biletin süresine göre ulaşım kolayca sağlanacaktır.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 10 INR

Şehir merkezine ulaşım sağlayan otobüsler, tek yön bilet ile ulaşımı tamamlamaktadır. Ortalama 60 dakika süren bu yolculuk sırasında otobüste yoğunluğun görülmesi mümkündür.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 10 INR

Tren, servis gibi ulaşım alternatifleriyle şehir merkezine ulaşılabilmektedir. Otobüsün yoğunluğundan etkilenmek istemeyen kişilerin çoğu trenleri tercih ederek ulaşımını tamamlamaktadır.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 150 INR

Taksiler, yüksek fiyatlı bir ulaşım aracı olmalarına rağmen tercih edilmektedirler. Yanında taşınamayacak kadar fazla yük bulunduran yolcular taksiyi tercih ediyor. Şehir merkezine ulaşım sağlamak için yüksek düzeyde bir ücret ödemek gerekiyor.

Araç Kiralama

Hava limanında her bütçeye ve her ihtiyaca uygun araçlar kiralama hizmetiyle müşterilere sunulmaktadır. Sunulan bu hizmet, her bütçeye hitap ettiğinden dolayı çok sayıda kişinin araç kiraladığı bilinmektedir.

Kalküta Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Hava limanında sunulan imkanlar, yolcuların tüm ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. Sunulan imkanlar sayesinde yolcuların şehre ulaşımı da kolay hale getirilmiştir. Kalküta en ucuz uçak bileti alarak şehre gelen yolcular, istedikleri kadar vakit geçirebiliyor ve hava limanında tüm ihtiyaçlarını karşılayabileceği mekanları bulabiliyor. Araç kiralama firmaları, büfeler, alışveriş salonları tüm yolcuların hizmetine sunulmuştur. Kalküta İstanbul uçak bileti alarak, şehre gelen yolcuların şehir merkezine ulaşması ortalama 60 dakikayı bulmaktadır. 26 kilometrelik yolun çoğu zaman trafik nedeniyle uzun sürede tamamlanması, yolcuların zamanını biraz almaktadır.

Kalküta’ya Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Şehrin pazarları ekonomik alışveriş yapmaya müsaittir. Kalküta ucuz uçak bileti alarak şehir merkezinde bütçelere uygun pazarlar bulunabilmektedir. Pazarlar, her kategoriden ürün satışı yapmaktadır.
 2. Şehir içi turlar sayesinde şehrin kültürünü tanımak en iyi yollardan biridir. Kalküta uçak bileti fiyatları araştırması yapan kişilerin şehir içi turlar hakkında da bilgi toplaması gerekir. Bilgiler toplandığı taktirde bir gün içerisinde şehri gezmek mümkün hale gelecektir.
 3. Durga Buja gibi plaj festivalleri ve sanata verilen önemi ön plana çıkaran kitap festivalleri şehrin kültürel anlamda, eğlence bakımından da geliştiğini göstermektedir. Şehre gelen yolcuların bu festivallere katılması oldukça önemlidir. Kitap festivallerinde dünyanın en önemli eserleri tanıtılmaktadır.
 4. Kalküta, Hindistan'ın en önemli tarihi eserlerini sınırları içerisinde bulundurmaktadır. Şehre gelen kişilerin tarihi mekanları ziyaret etmesi, şehrin tarihi hakkında bilgi toplamalarına yardımcı olacaktır. Toplanan bilgiler, kişinin tarihi açıdan gelişimini olumlu düzeyde etkileyecektir.
 5. Kalküta, dünyanın en ilginç mutfağına sahip olan şehirleri arasında bulunmaktadır. En ucuz Kalküta uçak bileti alarak şehre gelen yolcuların bu lezzetlerle tanışması mümkündür. Lezzetlerle tanışmak için şehir merkezinde bulunan restoranları ziyaret etmek yeterli olacaktır.

Kalküta Hakkında

Batı Bengal eyaletinin başkenti olan Kalküta, Hindistan'ın en büyük ikinci şehri olarak bilinmektedir. Şehrin turizm, ekonomi, endüstri açısından gelişmesi çok sayıda kişinin şehri ziyaret etmesine ve Kalküta uçak bileti almasına sebebiyet vermektedir. Kalküta uçak bileti alan turistlerin sayısı her yıl artış göstermekte ve şehirde bulunan turist sayılarının da yükseldiği görülmektedir. Şehre gelen turistlerin mükemmel bir tatil yapması ve festivallere katılarak sosyalleşmesi mümkündür. Şehirde düzenlenen çeşitli eğlenceler, şehrin kültürünü ön plana çıkarmaktadır. 19. ve 20 yüzyıllar arasında Hindistan'a başkentlik yapan Kalküta, Hindistan açısından oldukça büyük bir öneme sahiptir. Şehrin sahip olduğu konum ve gelişim, yurt dışı tarafından da ilgi görmektedir.

Kalküta Nerede?

Kalküta Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
10 INR
Taksi
5,75 INR/Km
Tramvay
10 INR
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

En popüler şehir içi ulaşım aracı trenlerdir. Trenlerin her bölgede istasyonu bulunmaktadır. Tek yön bilet alarak trenler kullanılabilmektedir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Uygun fiyatla hizmet veren otobüsler hem kısa, hem de uzun mesafeye ulaşım sağlamaktadır. Şehir içerisinde hizmet veren otobüslerin, çok sayıda hattı bulunmaktadır. Her hat belli bir ilçeye ulaşım sağlamaktadır.

Kalküta Vize Şartları

Hindistan Vize İstiyor mu?
Evet
Hindistan Vize Süresi
180 Gün
Hindistan Vize Ücreti
43 USD
Hindistan Vize Detayları
Diplomatik pasaport hariç diğer tüm pasaportlardan vize isteyen Hindistan, vize başvurularınışahsen yapmaktadır. Vize başvurunuz ortalma 2-3 gün içerisinde sonuçlanacaktır.

Kalküta’da Gezilecek Yerler

Victoria Memorial Anıtı
Chowringhee Caddesi
Maidan Park
St Paul Katedrali
Şehid Minar Anıtı
Şehrin Geçmişini Görkemiyle Anlatan: Victoria Memorial Anıtı

Olağanüstü bir tasarıma sahip olan Anıt, aynı zamanda müze olarak da bilinmektedir. Müze olarak sergi yapan bu bölgede, çok sayıda turist bulunmaktadır. Bölgenin ziyaretçi kabul saatleri bulunmaktadır.

Kalküta'nın Kalbi: Chowringhee Caddesi

Şehrin en işlek caddesi olan Chowringhee, halkın en çok ziyaret ettiği bölgedir. Bölgenin her yere yakın olması ve ihtiyaç niteliğinde olan mekanların bile konumun yakınlarında bulunması, gidilme sebeplerinden biridir.

Muhteşem Manzarası ve Temiz Atmosferiyle Bilinen: Maidan Park

Maidan Park, tertemiz bir atmosfere sahiptir. Yerli halkın ve turistlerin dinlenmek için geldiği bu park çeşitli ağaçlarla süslenmiştir. Ağaçlar sayesinde oksijenin temizliği hissedilecek ve günün yorgunluğu bu parkta atılabilecektir.

Kuzey Hindistan'ın En Önemli Katedrali: ST Paul Katedrali

Turistlerin en çok ilgisini çektiği mekanlardan biri olan St. Paul Katedrali, Hindistan açısından büyük öneme sahiptir. Katedral, Kuzey Hindistan'ın en önemli katedrali olarak bilinmekte ve yüzlerce ziyaretçiye kapılarını açmaktadır.

Şehrin Askeri Tarihini Anlatan: Şehid Minar Anıtı

Nepal savaş zaferini kutlamak amacıyla yapılan bu anıt, şehrin en önemli eserlerinden biri olarak bilinmektedir. Şehrin askeri tarihini anlatan ve kalıntıları kendi üzerinde bulunduran bir eser olması, ziyaret edilmesini sağlayan unsurlardan bir tanesidir.

Kalküta’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Dal
Naan
Roti
Briyani

Kalküta, Kuzey Hindistan'ın en önemli lezzetlerini mutfağında bulundurmaktadır. Kalküta İstanbul uçuş süresinde mutfak araştırması yapılmalıdır. Araştırma sonucunda uygun bir lezzetin bulunması mümkün hale gelecektir:

Kalküta'nın En Ünlü Yemeği: Dal

Dal, mercimekle yapılan bir çorba çeşidi olarak bilinmektedir. Yeşilliklerle süslenerek servis edilen çorba, en çok tercih edilen yemekler arasında bulunmaktadır. Sahip olduğu lezzet turistlerin ilgisini çekmeyi başarmıştır.

Tüm Yemeklerle Birlikte Servis Edilen: Naan

Kalın bir yapıya sahip olan ekmek, farklı bir pişirme tarzıyla yapılmaktadır. İçerisine yağ konulması ve farklı bir şekilde pişirilmesi lezzetini ön plana çıkartmaktadır. Tüm yemeklerle birlikte servis edilmesi en önemli özelliğidir.

Köri Soslarıyla Yenilen: Roti

Roti, Naan'ın ince halidir. Köri soslarıyla yenilmek ve mükemmel bir lezzete sahiptir. Birçok yemeğin yanında servis edilen Roti, diyet yapmak isteyen kişiler tarafından da tüketilmektedir.

Aromalı Pirinçlerle Yapılan: Briyani

Farklı pirinçlerle yapıla Briyani, tüm restoranlarda servis edilen bir pilav çeşididir. İçerisinde çeşitli sebzeler, baharatlar ve özel yeşillikler konulmaktadır. Pilavın görüntüsü lezzetli olduğunun göstergesidir.

Kalküta'nın En Sevilen Atıştırmalık Yemeği: Samosa

Mercimek, patates, tavuk, kıyma soğan ve buna benzer malzemelerle yapılan Samosa; en sevilen atıştırmalık olarak bilinmektedir. Sokakta satılan bu yiyecek türü aynı zamanda restoranlarda aperatif yiyecekler kategorisinde servis edilmektedir.

Konaklama İçin Kalküta Otel Seçenekleri

Kalküta, turizm açısından gelişmiş olduğundan dolayı bu gelişim konaklama seçeneklerine de yansımaktadır. Otellerin büyük bir kısmı 24 saat boyunca hizmet vermektedir.

 
Radisson Kolkata Ballygunge
Beş yıldızlı olan otel merkezi bir konuma sahiptir. İnternet erişimi otelin her bölgesinde bulunmaktadır. Ayrıca hizmetleri arasında SPA, havuz ve spor salonu bulunmaktadır. Fiyatları 600 ile 850 TL arasında değişmektedir.
17 Garcha, 1st Lane, 700 019, Kalküta, Hindistan
The Park Kolkata
Muhteşem manzaraya sahip olan otel, beş yıldızlı oteller arasında bulunmaktadır. Eğlence merkezlerine ve ihtiyaçları karşılayacak mekanlara sahip olması, otelin tercih edilmesini sağlamaktadır. Fiyatları 520 ile 900 TL arasında değişmektedir.
17, Park Street, 700 016, Kalküta, Hindistan
The Peerless Inn Kolkata
Şehir merkezine yakın olan otel, çok sayıda hizmeti kusursuz bir şekilde müşterilerine sunmaktadır. Otelin sahip olduğu konum, turistlerin rahatlıkla şehirde gezmesini sağlamaktadır. Fiyatları 400 ile 950 TL arasında değişim göstermektedir.
12, J.l. Nehru Road, 700 013, Kalküta, Hindistan

Kalküta Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Kuveyt - Kalküta 2.686,88 TL 12 Saat 15 Dakika

Kalküta Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Kalküta uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Air India, British Airways, Emirates, Fly Dubaı, Gulf Air.
 • Kalküta yurt dışı uçak bileti ne kadar?

  Kalküta varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Kuveyt - Kalküta olup, bilet fiyatı 2.686,88 TL'dir.
 • Kalküta şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?

  Yılın en uygun zamanı Haziran ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Kalküta ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Muğla’da Gezilecek Yerler: Muğla’da Nereye Gidilir?
Muğla’da Gezilecek Yerler: Muğla’da Nereye Gidilir?
13 Ekim 2020
Ege bölgesinde bulunan ve Türkiye’nin en kalabalık 24. şehri olan Muğla, tatil yöreleri bakımından zengin bir ildir. Ortaca, Dalaman, Köyceğiz, Fethiye, Marmaris, Milas, Datça ve Bodrum bu şehrin ünlü
Kargo Beklemeyin: Ücretsiz İndirip Okuyabileceğiniz E-Kitaplar
Kargo Beklemeyin: Ücretsiz İndirip Okuyabileceğiniz E-Kitaplar
15 Mayıs 2020
Evden çıkamayan insanların gün geçtikçe daha fazla internetten sipariş vermesi sonucu kargoların ulaşması gecikebiliyor, ancak bu sebeple kitap okumaktan mahrum kalmayın. Kitap satın alamıyorsanız bil
Dünya Turu Yapmak Mı İstiyorsunuz? (İnfografik)
Dünya Turu Yapmak Mı İstiyorsunuz? (İnfografik)
24 Ocak 2020
Seksen Günde Devr-i Alem'i Örnek Alalım! Hatırlamayanlar için Seksen Günde Devr-i Alem: Phileas Fogg hayalının her saniyesini planlar ve dakik olmanın her koşulun üstesinden gelebileceğine İna
Uludağ Kayak Merkezi
Uludağ Kayak Merkezi
13 Kasım 2019
Uludağ Kayak Merkezi Hakkında Bursa il sınırları içerisinde yer alan Uludağ kayak merkezi 2.543 metre yüksekliğe sahiptir. Oldukça yeterli rakıma sahip olan Uludağ, Türkiye’nin en popüler kayak m

Kalküta Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (63)
İyi (22)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%74
%26
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,7
85 Değerlendirme
F*** Y***
5 Ekim Cumartesi
Arkadaşlarla gittik biraz paranız fazla gidiyor ama o da normal yanş
M*** K***
2 Eylül Pazartesi
Bir daha gider miyim bilmem ama ilk kez giden birisini etkilecek kada rgüzel
S*** Ö***
8 Haziran Cumartesi
yurtdışına ilk kez çıkacaksanız iyi bir araştıurma yapmanızı tavsiye ederim
R*** Y***
14 Haziran Cuma
Olabilecek en iyi gezi yeri
E*** Ş***
22 Ağustos Perşembe
bu ne güzel tatil yeri
2
5
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Kalküta Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 26.10.2020 02:41:33 )

Kuveyt, (KWI)
KWI
KW
Calcutta, (CCU)
CCU
IN

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=68293
/ True
68293