-
/ucak-bileti/riyad

Riyad Uçak Bileti

Riyad Hava Durumu
15 Kasım
Bugün
Çoğunlukla Bulutlu
24°C
16 Kasım
Yarın
Parçalı Bulutlu
26°C
17 Kasım
Pazar
Gök Gürültülü Fırtına
23°C
Para Birimi
Suudi Arabistan Riyali (SAR)
Zaman Dilimi
GMT +2
Riyad Şehri En İyileri
  • Uçak Müzesi
  • Fayseliye Kulesi
  • Marqouq
Riyad

En Ucuz Riyad Varışlı Uçak Seferleri

726,00 TL
12 Ara 2019
Medine - Riyad
Saudi Arabian Airlines
795,75 TL
19 Kas 2019
Cidde - Riyad
Saudi Arabian Airlines
877,65 TL
02 Ara 2019
Ankara - Riyad
Pegasus
899,00 TL
01 Ara 2019
Adana - Riyad
Pegasus
922,95 TL
26 Kas 2019
Kayseri - Riyad
Pegasus
959,95 TL
23 Kas 2019
Trabzon - Riyad
Pegasus
1.008,85 TL
03 Ara 2019
1.072,85 TL
29 Kas 2019
Hatay - Riyad
Pegasus
1.094,20 TL
05 Ara 2019
Kahire - Riyad
Gulf Air
1.112,29 TL
03 Ara 2019
Konya - Riyad
Pegasus
1.141,20 TL
13 Ara 2019
1.152,30 TL
18 Kas 2019
Beyrut - Riyad
Saudi Arabian Airlines
1.227,39 TL
07 Ara 2019
Erbil - Riyad
Fly Dubaı
2.100,67 TL
22 Kas 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Riyad Kalkışlı Uçak Seferleri

768,00 TL
30 Kas 2019
Riyad - Medine
Saudi Arabian Airlines
782,10 TL
18 Kas 2019
Riyad - Ankara
Pegasus
863,00 TL
02 Ara 2019
Riyad - Cidde
Saudi Arabian Airlines
866,10 TL
25 Kas 2019
Riyad - Hatay
Pegasus
985,00 TL
25 Kas 2019
Riyad - Kayseri
Pegasus
990,00 TL
15 Kas 2019
Riyad - Adana
Pegasus
1.000,00 TL
20 Kas 2019
Riyad - Trabzon
Pegasus
1.014,00 TL
25 Kas 2019
1.042,90 TL
26 Kas 2019
Riyad - Antalya
Pegasus
1.113,90 TL
14 Ara 2019
Riyad - Beyrut
Gulf Air
1.197,65 TL
28 Kas 2019
Riyad - Erbil
Fly Dubaı
1.714,56 TL
15 Kas 2019
1.892,91 TL
21 Kas 2019
Riyad - Şanlıurfa
Türk Hava Yolları
2.105,75 TL
14 Ara 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Riyad Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Riyad Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Riyad Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Riyad Havaalanları
Ülke Kodu
SA
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Arapça
Toplu Taşıma Fiyatı
2 SAR
Yemek Fiyatı
20 SAR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
4 SAR

Riyad’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Cuma
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Nisan

Ucuz Riyad uçak bileti kullanarak Riyad'a gitmek isteyen bireylerin dikkat etmeleri gereken en mühim konulardan birisi de ziyaret ve seyahat için en uygun vaktin hangisi olduğunu seçmektir.

Normal şartlarda şehri en iyi şekilde gezebilmek ve seyahatin tadını çıkarmak amacı ile seçilmesi gereken en uygun ay ilkbahardır. Ancak diğer aylarda gidilir ise, gezilmesi gerekilen yerlerin alışveriş merkezleri olduğunu söylemek doğru olacaktır. Yaz aylarında 50 dereceyi aşan sıcaklıktan bunalmak istemeyen herkes alışveriş merkezlerini tercih etmektedir.

Sonbahar ayları içerisinde de pek sıcak olmadığından Riyad'ı gezecek en güzel aylar sayılabilir. Bu şekilde doğal parklar, tarihi mekanlar rahat bir biçimde gezilebilir.

Riyad Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Riyad uçak bileti ile seyahat eden yolcular havalimanından kent merkezine gitmek için farklı ulaşım araçlarından yararlanabilmektedir.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 70 SAR

Havalimanından şehir merkezine gitmek adına internet aracılığı ile Uber çağırarak seyahat edilebilir.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 200 SAR

Daha konforlu ve daha rahat bir ulaşım adına Careem ile seyahat edilebilir.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 100 SAR

Havalimanından kent merkezine gitmek adına daha konforlu, daha rahat seyahat etmek isteyenler için taksi seçeneği de bulunmaktadır. Havaalanından günün her saati kalkan taksiler ile beraber arzu edilen noktaya daha ufak ve daha rahat bir biçimde ulaşım sağlanabilir.

Araç Kiralama

Yukarıda belirtilmiş olan ulaşım alternatiflerinin yanında havalimanına inen bireyler havalimanının iç ve dış hatlar terminali içerisinde bulunan araç kiralama firmalarından arzu ettikleri hususiyetlerde vasıta kiralayarak da yolcu

Riyad Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Riyad'a havayolu ulaşımı için kullanılan havalimanı King Khalid Uluslararası Havalimanı'dır. Riyad uçak bileti avantajlarından yararlanarak havayolu ile şehre seyahat eden yolcular ve farklı noktalara uçmak isteyen yolcular havalimanını kullanmaktadır.

King Khalid Uluslararası Havalimanı'nın şehir merkezine olan uzaklığı 35 km olduğu için havalimanından şehir merkezine 60- 70 dakika gibi bir sürede ulaşmak mümkündür.

Havalimanı iç ve dış hatlar olmak üzere iki farklı terminale sahiptir. İç hatlar terminalinde yolcular için cafe, büfeler, araç kiralama ofisleri, sağlık ünitesi ve emanet eşya ofisi bulunmaktadır.

Aynı şekilde dış hatlar terminalinde de sayıları birer adet olmak üzere sağlık ünitesi, gazete büfesi, araç kiralama ofisi ve restoran bulunmaktadır.

Riyad’a Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Riyad uçak bileti avantajlarından yararlanıp, Riyad'a gitmek için en güzel sebeplerden birisi de şehrin değişik alışveriş merkezlerinden, alışveriş yapmaktır.
  2. Şehrin en ünlü yemeklerinden biri olan Kepse, tadılmaya değer bir pilav çeşididir. Farklı baharatlar ile tatlandırılmış olan bu yemeğin, Türk damak zevkine uyacağını söylemek mümkündür.
  3. 25 Hektarlık bir alana sahip olan Salaam Park'ta oturup, yeşilliklerde vakit geçirerek piknik yapılmalıdır. Doğal görünüme sahip olan ve yeşillikler ile donatılan bu parkta yürüyüş yapmak çok zevkli olacaktır.
  4. Birçok değişik ve tarihi mekanları ile gezilmesi gereken Riyad'ta, ziyaretçilerin ilgisini çekecek olan birden fazla mekan vardır.
  5. Saqr El Cezire adlı olan uçak müzesi gezilerek, uçaklar görülebilir ve orada keyifli vakit geçirilebilir.

Riyad Hakkında

Riyad, Suudi Arabistan ülkesinin başkenti olarak kabul edilen bir şehirdir. Arap Yarımadası'nın merkezi üzerinde, genişçe platoda yer alan ve yaklaşık olarak 6 milyon insana ev sahipliği yapan Riyad, Suudi Arabistan'ın en kalabalık şehridir.

Riyad, dünya üzerindeki en önemli ve en büyük kadın üniversitesi olan Princess Nora bin Abdul Rahman Üniversitesi'ne ehildir.

Birçok Türk'ün de yaşadığı Riyad, Suudi Arabistan'ın en önemli ticaret merkezleri arasında yer almaktadır.

Riyad Fotoğraf Galerisi

Riyad Nerede?

Riyad Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
4 SAR
Taksi
2 SAR/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Riyad'ta şehir içi ulaşım adına kullanılan en ana ulaşım aracı genel olarak arabadır. Herkesin kendisine göre özel bir arabası bulunur. Burada, halk otobüsleri gibi otobüslerin kullanılmasına pek rast gelinmez. Ancak yeni yapılacak olan Riyadh Metro, arabanın yerini tutacağına benziyor. Toplu taşıma araçlarından birisi olan Riyadh Metro yakın zaman içerisinde halkın kullanımına açılacaktır. Havaalanından şehir merkezine gitmek isteyen bireyler taksi veya uber vasıtalarını kullanmaları gerekmektedir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehrin değişik noktalarına gidebilmek için, birey kendisine araç kiralamalıdır. Burada toplu taşıma araçları kullanılmaz. Bu yüzden de hususi araç veya taksi ile ulaşım gerçekleştirilmektedir.

Riyad Vize Şartları

Suudi Arabistan Vize İstiyor mu?
Evet
Suudi Arabistan Vize Ücreti
71 USD
Suudi Arabistan Vize Detayları
Vize başvurularını Ankara ve İstanbul’da Suudi Arabistan konsolosluklarına vize başvurularında bulunabilirsiniz. Pasaport rengi ayırmadan her renk pasaporttan vize talep etmektedir.

Riyad’da Gezilecek Yerler

Fayseliye Kulesi
Salaam Park
Hanife Vadisi
Suudi Arabistan Ulusal Müzesi
Al-Hokair Tema Parkı
Görkem ve İhtişam: Fayseliye Kulesi

Bu kule, şehri süsleyip, mühim ve ihtişamlı yapıların arasında yer almaktadır. Bu gökdelen, şu an Suudi Arabistan'da bulunan yapıların yüksekliği arasındaki dördüncü sırada yer alıyor. 267 metre yüksekliğinde olan bu görkemli bina, 44 katlıdır. Bu kule içerisinde bulunanlar; mağazalar, 5 yıldızlı lüks oteller, birkaç önemli firma ofisi, lüks rezidanslar bulunmaktadır.

Yemyeşil Güzellikleri İle: Salaam Park

Riyad'ın en yoğun merkezinde bulunan Salaam Park, her sene 780.000 ziyaretçisi ile bilinen en büyük parklar arasında yer almaktadır. 25 hektar alana sahip olan bu park oldukça büyük olmakla beraber içerisinde göl ve doğal yeşillikleri bulundurmaktadır. Birçok kültürden insanı ağırlayan bu parkın içerisinde kesinlikle piknik yapılmalıdır.

Bir Nehir Yatağı: Hanife Vadisi

Keskin ve kuru bir biçimde tanımlanan nehir yatağı, Riyad'ın yaklaşık olarak 40 kilometre kuzeyinde başlayarak, şehrin batısında ''Wadi Hanifah'' şeklinde bilinen 120 kilometreden daha uzun olarak kuzey- güney yönünde akmaktadır. Burada, canlı yeryüzü suyu, palmiyeler ve tarlalar var iken, şu an sadece bir nehir yatağı olarak bilinmektedir.

Eğlencenin Merkezi: Al-Hokair Tema Parkı

Eğlencenin merkezi olan Al- Hokair Tema Parkı, Riyad'ın en donatılmış olan parklarından birisidir. Tarihi güzelliklerden ve alışveriş merkezlerinden sıkılanlar için oldukça eğlenceli olan bu mekana, yalnızca aileler girebilmektedir. Park içerisine erkek veya kadınlar tek tek girememektedirler.

Müzenin Böylesi: Suudi Arabistan Ulusal Müzesi

Bu müze, Kral Abdül Aziz tarihi merkezinin batı tarafında 17 bin metrekarelik bir sahaya inşa edilmiştir. Kendi ziyaretçilerini ve halkını Arap Yarımadası hakkında bilgilendirmeyi hedefleyen müze içerisinde Arap Krallıkları, İslam öncesinde olan tarih konuları ile alakalı bilgilere de rastlamak mümkündür.

Riyad’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Marqouq
Matazeez
Kepse
Fast Food
Ana Maddesi Buğday: Marqouq

Temel maddesi buğday olan bu yemeğin, hamur parçaları, et, baharat, margarin ve çeşitli sebzeler ile yapıldığını söylemek mümkündür.

Geleneksel Yemeğin En Sevileni: Matazeez

Geleneksel yemeklerin en çok tercih edileni ve en çok yenen yemekleri arasında bulunur. Bu yemek de buğday ağırlıklı yapılmaktadır. Hamur ufak parçalara ayrıldıktan sonra içlerine et koyulup, kaynamış suda pişirilir. Bu, Türk kültüründeki mantıya benzemektedir.

Pilavın Farklı Hali: Kepse

Kepse, farklı baharat çeşitleri ile yapılan bir pirinç pilavıdır. Pirincinin normal pirinçten farklı şekilde olması da bu yemeğin özelliğinden birisidir. Aynı zamanda bu yemek tavuk veya etle de servis edilmektedir.

En Fazla Tercih Edilen: Fast Food

Suudi Arabistan'da en fazla tercih edilen yemeklerden birisi de fast food yemekleridir. Bu yemeklerin çok fazla tercih edildiğini söylemek kesinlikle mümkündür.

Konaklama İçin Riyad Otel Seçenekleri

Ucuz Riyad uçak bileti ile gerek ziyaret, gerek ise iş amacı ile Riyad'a giden ziyaretçiler konaklama konusunda da oldukça geniş alternatiflere sahiptir.

Al Faisaliah Hotel
Birçok toplantının, konferansın, düğünün ve etkinliklerin gerçekleştiği bu otelde, lüks ve ihtişamın ön planda olduğunu söylemek mümkündür. Turistlerin yanında birçok iş yolculuğu amacı ile konaklama, restoran ve tatil paketlerini de bir arada sunmaktadır.
Al Amiriyah, Al Olaya, King Fahd Road, Riyadh 12212, Riyadh 12212
Hotel Al Khozama
Bu otelin bir zamanlar, şehrin en iyi otellerinden olduğunu söylemeden geçmek olmaz. Sıkışık odalara sahip olmasına karşın oldukça temiz olan odaları ve Al Faisaliah'ın hemen yanındaki konumu itibariyle mükemmeldir. Otelin, spor salonu, kapalı yüzme havuzu ve sauna gibi birçok hizmeti bulunmaktadır.
Olaya Street, Al Olaya، Al Olaya, Riyadh 12212
Four Seasons Hotel Riyadh At Kingdom Center
302 metre boyutunda olan Krallık Kulesi içerisinde kalmak bireye değişik bir tecrübe kazandıracaktır. Oldukça havalı bir mekan olan bu otel, konfor kelimesinin tüm hakkını verdiğini söylemek gerekir. Ancak bu lüksün maliyetinin biraz tuzlu olduğunu belirtmek gerekir.
Al Olaya, Kingdom Centre, Olaya Street, Olaya Dist. Riyadh 12214

Riyad Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ort. Sefer Süresi
İstanbul - Riyad 726,00 TL 4 sa 25 dk
Taif - Riyad 782,10 TL 1 sa 25 dk
Medine - Riyad 795,75 TL 1 sa 20 dk
Cidde - Riyad 877,65 TL 1 sa 30 dk
Ankara - Riyad 899,00 TL 15 sa 30 dk
Adana - Riyad 922,95 TL 15 sa 40 dk
Kayseri - Riyad 959,95 TL 17 sa 10 dk
Trabzon - Riyad 1.008,85 TL 15 sa 10 dk

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Riyad ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Uluslararası Karadeniz Gününe Özel: Karadeniz'in En Güzel Şehirleri
Uluslararası Karadeniz Gününe Özel: Karadeniz'in En Güzel Şehirleri
16 Ekim 2019
Karadeniz’de oluşan kirliliğin önlenmesi amacıyla, 21 Nisan 1992 tarihinde Karadeniz’e kıyısı olan ülkelerin temsilcileri tarafından imzalanan Karadeniz’in Kirliliğe Karşı Korunması Sözleşmesi sonrası
Her İnsanın Hayatı Boyunca En Az Bir Kere Deneyimlemesi Gereken Yerler
Her İnsanın Hayatı Boyunca En Az Bir Kere Deneyimlemesi Gereken Yerler
28 Ağustos 2019
Dünya üzerinde milyonlarca insan, milyonlarca farklı kültür ve farklı doğa mevcut. Her köşesi farklı hikayeler ve deneyimlerle dolu. Bu sebeple öğrenebileceklerimizin sınırı yok. Bu yazıda dünya üzeri
Fotoğraf Makinenizi Hazırlayın: Pembeler İçerisinde 10 Harika Manzara!
Fotoğraf Makinenizi Hazırlayın: Pembeler İçerisinde 10 Harika Manzara!
09 Ağustos 2019
Craigievar Kalesi, İskoçya 17. yüzyılda tamamlanmış olan Craigievar Kalesi, 1963 yılına kadar İskoçya’ya verilene kadar Forbes ailesinin ikametgahıydı. Pembe renkli taşlar ve masalsı stili ile bu kal
Kamp Severler için Üretilmiş 6 Teknolojik Araç
Kamp Severler için Üretilmiş 6 Teknolojik Araç
21 Kasım 2018
Genellikle şehir dışı bir yerde doğa ile iç içe olmak amacıyla yapılan kampın insan vücuduna ve psikolojisine birçok yararı vardır. Şehrin gürültüsünden ve günlük hayatın yoğunluğundan uzaklaşmak, bol

Riyad Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (6)
%100
İyi (0)
%0
Orta (0)
%0
Kötü (0)
%0
Çok Kötü (0)
%0
Ortalama Puan
5,0
6 Değerlendirme
Yorum Yap
N*** E***
9 Kasım Cuma
Herşey çok güzeldi teşekkürler, tur ile gitmiştik
A*** G*** U***
8 Kasım Perşembe
Birbirinden farklı yapıyı inceledik gezdik dolaştık.
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Riyad Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 15.11.2019 17:50:11 )

İSTANBUL
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
RİYAD
King Khaled I...(RUH)
RUH
SA
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=15038

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
/
15038