1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

İslamabad Uçak Bileti

İslamabad Para Birimi
Pakistan Rupisi (PKR)
İslamabad Zaman Dilimi
GMT +5
İslamabad Şehri En İyileri
Doğal Güzellikler, Faisal Camii, Tavuk Biryani
İslamabad Hava Durumu (14 Ağustos) 31°C Gök Gürültülü Fırtına
İslamabad Hava Durumu (15 Ağustos) 31°C Gök Gürültülü Fırtına

En Ucuz İslamabad Varışlı Uçak Seferleri

Antalya - İslamabad
Qatar Airways
20 Ağu 2020
İstanbul - İslamabad
Qatar Airways
10 Eyl 2020
Ankara - İslamabad
Qatar Airways
25 Ağu 2020
İzmir - İslamabad
Türk Hava Yolları
15 Ağu 2020
04 Eyl 2020
Kahramanmaraş - İslamabad
Türk Hava Yolları
15 Ağu 2020
Nevşehir - İslamabad
Türk Hava Yolları
07 Eyl 2020
Ağrı - İslamabad
Türk Hava Yolları
06 Eyl 2020
Lefkoşa - İslamabad
Türk Hava Yolları
16 Ağu 2020
Stockholm - İslamabad
Türk Hava Yolları
07 Eyl 2020
Kiev - İslamabad
Türk Hava Yolları
04 Eyl 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz İslamabad Kalkışlı Uçak Seferleri

İslamabad - Frankfurt
Türk Hava Yolları
07 Eyl 2020
İslamabad - Paris
Etihad Airways
19 Ağu 2020
İslamabad - Lefkoşa
Qatar Airways
29 Ağu 2020
29 Ağu 2020
İslamabad - Batman
Türk Hava Yolları
09 Eyl 2020
İslamabad - Stuttgart
Qatar Airways
17 Ağu 2020
İslamabad - Ankara
Qatar Airways
15 Ağu 2020
04 Eyl 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

İslamabad Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

İslamabad Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

İslamabad Şehri İçin Faydalı Bilgiler

İslamabad Havaalanları
Ülke Kodu
PK
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Urduca-İngilizce
Toplu Taşıma Fiyatı
20 PKR
Yemek Fiyatı
200 PKR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
50 PKR

İslamabad’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
İlkbahar
En Ucuz Ay
Mayıs
En Ucuz Gün
Pazartesi
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Haziran

Ucuz İslamabad uçak bileti kullanarak İslamabad’a gitmek isteyen yolcuların göz önünde bulundurmaları gereken en önemli konulardan birisi de seyahat için en uygun zamanın hangisi olduğunun tespit edilmesidir.

Hem iklim koşulları hem de bilet fiyatları birlikte değerlendirildiğinde Türkiye’den İslamabad’a seyahat edecek kişiler ilkbahar sonu yaz başını tercih ederlerse fiyat/performans açısından verimli olacaktır.

İslamabad Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

İslamabad uçak bileti ile seyahat eden yolcular havalimanından kent merkezine varmak için değişik ulaşım araçlarından yararlanabilirler. Ayrıca İslamabad’daki otellerin önemli bir kısmının müşterileri için havalimanı servisi hizmeti verdiği unutulmamalıdır.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 20 PKR

Çeşitli güzergahlar üzerinde çalışan ve havalimanı durağına da uğrayan otobüsler vardır ve bunların bilet ücreti oldukça uygundur. Konforsuzluğu göze alarak ucuz bir şekilde ulaşımınızı sağlamak isterseniz 21 numaralı hatta işleyen otobüsleri kullanabilirsiniz.
Taksi

Ortalama Fiyatı: 1.100 PKR

Havalimanından şehir merkezine ulaşırken toplu taşıma araçlarını kullanmak istemeyen ve daha konforlu bir şekilde istediği noktaya varmayı önemseyen ziyaretçiler için uygun seçeneklerden birisi taksidir. İslamabad’da taksiler özelliklerine göre değişkenlik gösterir. Bazılarında klima varken bazılarında yoktur. Ücret konusunda taksi yolculuğu başlamadan pazarlık yaparak fiyat belirlemek öneriliyor. Havalimanında günün her saati çalışan taksiler sayesinde istenilen noktaya daha kısa sürede ulaşım sağlanabiliyor. Metro Radio Cab ve İslamabad Radyo Cab bu hizmeti alabileceğiniz firmalardandır.
Araç Kiralama
Havalimanına iniş yapan ziyaretçiler araç kiralama şirketlerinden tercih ettikleri özelliklerde araç kiralayarak tatillerini ya da iş seyahatlerini daha konforlu ve özgür bir şekilde tamamlayabilmektedir.

İslamabad Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Postane
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Banka

İslamabad’da havayolu ulaşımı için kullanılan havalimanı Benazir Bhutto Uluslararası Havalimanı'dır. İslamabad uçak bileti avantajlarından fayda sağlayarak havayolu ile şehre seyahat edenler ve şehirden başka noktalara uçmak isteyen yolcular bu havalimanını kullanırlar.

Benazir Bhutto Uluslararası Havalimanı 1948’de faaliyete başlamıştır, 2008 itibariyle adı Pakistan İslam Cumhuriyeti Başbakanı Benazir Bhutto ile anılmaktadır. Çok sayıda ülkeye yüzlerce uçuş yapılıyor.

Şehir merkezine uzaklığı 20 kilometre olan havalimanından kent merkezine yarım saat gibi bir zaman zarfında ulaşım sağlanabilmektedir. Benazir Bhutto Uluslararası Havalimanı iç ve dış hatlarla hizmet vermektedir. Havalimanı içinde yolcuların tüm ihtiyaçları düşünülmüştür.

İslamabad’a Uçmak İçin 5 Sebep

 1. İslamabad uçak bileti faydalarından yararlanarak İslamabad’a gitmek için en önemli nedenlerden biri çok sayıdaki ibadethaneyi ziyaret etmektir.
 2. Ülkemizdeki genel cami tasarımından farklı olarak inşa edilen Faisal Camii gibi eserler mimari yorumlama gücünüzü geliştirebilir.
 3. İslamabad’ın yeşil örtüsünü ve göz dolduran nehirlerini görmek için bile bu kente bir seyahat yapmayı düşünebilirsiniz.
 4. Her yerin kendine özgü bir kültürü vardır. İslamabad’ın kültürünü öğrenmek ve insanlarıyla bir arada olmak için kenti ziyaret edebilirsiniz.
 5. Pakistan’ın zengin mutfağını görmek ve tatmak için İslamabad’a gidebilirsiniz.

İslamabad Hakkında

İslamabad, Pakistan ya da resmi kullanımıyla Pakistan İslam Cumhuriyeti’nin başkentidir. Güney Asya’da yer alır. Pakistan, 1947’de İngiliz sömürgesinde bulunan Hindistan’dan ayrılarak 14 Ağustos 1947 tarihinde kurulmuştur.

Bağımsızlığını ilan eden Pakistan’da daha sonra bir bölünme daha yaşanmıştır ve doğu tarafı Bangladeş olmuştur. İslamabad, Pakistan’ın önemli kentlerinden biridir. İslamabad, 1960’lı yıllarda Karaçi kentinin yerine yeni bir başkent olması amacıyla inşa edilmiştir. Pakistan’daki diğer kentlere göre daha modern ve temizdir. İslamabad bölgelere ayrılarak düzenli bir yapılanma süreci geçirmiştir. Bu bölgeler arasında diplomasi bölgesi, ticaret bölgesi, eğitim bölgesi ve endüstri bölgesi sayılabilir. Kentin en düşük rakımı 457 metre, en yüksek rakımı ise 1604 metredir.

Türkiye ile İslamabad arasında iki saatlik zaman farkı bulunur. Yani ülkemizde saatler 10.00’u gösterirken İslamabad’da saat 12.00’dir. Bu kente seyahat edecek yolcuların bu zaman farkına dikkat etmeleri gerekir.

İslamabad’da Urduca, Hintçe ve İngilizce dilleri konuşulur. Halkın çoğunluğu İslam dinini benimsemişken az bir kesim Hinduizm, Hıristiyanlık ve Sih inançlarını kabul etmiştir. Pakistan’da Aşure Günü, Pakistan Günü, Bağımsızlık Günü, Ramazan Bayramı, Muhammed İkbal Günü, Qaid e Azam Cinnah’ın Doğum Günü ve Christmas ile Kurban Bayramı kutlanır.

 

İslamabad Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
20 PKR
Taksi
50 PKR/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

İslamabad’da şehir içi ulaşım için sekiz kişilik “Rakşa” denilen dolmuş ve minibüsler tercih ediliyor. Bu dolmuş ve minibüsler göz alıcı işlemelerle kaplanmış durumda. Rakşalara aracın arka kısmından binilip iniliyor.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Rakşa adındaki minibüs ve dolmuşların yanı sıra taksiyle de şehir içinde istediğiniz noktalara ulaşabilirsiniz. Taksiler rakşalara göre daha konforlu ancak ücreti daha pahalı.

İslamabad Vize Şartları

Pakistan Vize İstiyor mu?
Evet
Pakistan Vize Süresi
30 Gün
Pakistan Vize Ücreti
170 USD
Pakistan Vize Detayları
Pakistan’ın Ankara’daki Büyükelçiliği veya İstanbul Başkonsolosluğu’na başvurarak vize başvurusu yapabilirsiniz, Pakistan’a yapacağınız seyahatin amacına uygun vize başvurusu yapılmalıdır. Vizenizin sonucu ortlama 7 günde açıklanır.

İslamabad’da Gezilecek Yerler

Faisal Camii
Lok Virsa Müzesi
Bari İmam Türbesi
Lal Mescidi
Rawal Gölü
Mimarisiyle Dikkat Çeken İbadethane: Faisal Camii

Türkiye’deki cami mimarisinden farklı bir tasarımı olan bu ibadethane dört adet görkemli minaresiyle dikkat çekiyor. Şehir merkezinin biraz dışında yapılan eser, yeşil bitki örtüsüyle iç içe geçmiş durumda. Böylece bulunduğu konum hem bu özel yapıyla hem de doğal güzelliğiyle biliniyor.

Yerel Kültürü Tanımak İçin: Lok Virsa Müzesi

Özelde İslamabad’ın, geneldeyse Pakistan’ın yerel kültürünü tanımak ve incelemek isteyen herkesin bu müzeyi ziyaret etmesi öneriliyor. Çok sayıda eserin yer aldığı müze İslamabad’ın önemli turistik ve kültürel noktalarından biri.

İnce İşçiliği ile Bari İmam Türbesi

Göğe doğru uzayan yemyeşil kubbeleri ve devasa sütunları ile şehrin görsel açıdan dikkat çeken ibadethane ve tarihi yapılarından olan Bari İmam Türbesi, hem dua etmek isteyenlerin hem de ince işçiliği ile estetik bir mekan görmek isteyenlerin ilgi odağı.

Lal Mescidi ya da Kırmızı Mescit

Yer yer kızıl rengin tercih edildiği mimari yapısı ve huzur veren mekânsal tasarımı ile şehrin görülmeye değer noktalarından biri olan Lal Mescidi, Kırmızı Mescit olarak da biliniyor.

Rawal Gölü

Hem büyüleyici manzarası hem de son derece dinlendirici etkisiyle ziyaretçi akınına uğrayan Rawal Gölü sakin zaman geçirmek isteyenler ve doğa fotoğrafçıları önem teşkil ediyor.

Margalla Tepeleri

Şehrin gürültülü ve kalabalık ortamından ayrılarak dingin yer arayışına girenlerin öncelikli olarak tercih ettiği Margalla Tepeleri sunduğu harikulade manzarayla da ziyaretçilerini heyecanlandırıyor.

Kente Yukarıdan Bak: Daman-e-Koh

Margalla Tepeleri gibi doğayla iç içe bir seyir tepesi olan Daman-e-Koh, İslamabad’ın en güzel manzaralarından birini sunuyor. Nefes kesici manzarasıyla Daman-e-Koh bu kente gelenlerin mutlaka görmesi gereken yerlerden biri.

İslamabad’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Körili Tavuk
Tavuk Biryani
Raita

İslamabad yemeklerinde Hindistan Mutfağı’nın etkisi görülür ve ayrıca Afgan, Türk ve Orta Asya yemek kültürlerinin de izleri vardır. Güney Asya’nın çeşidi bol, lezzetli yemeklerinin sunulduğu İslamabad mutfağının temel bileşenleri et, sebze, bakliyat, ekmek, pirinç ve elbette baharatlardır.

Körili Tavuk

Kızartılan tavuk parçalarının üzerine yoğurt, salça ve içinde körinin de bulunduğu baharatlar eklenir. Üzerine kaynar su ilave edilir ve tavuklar yumuşayıncaya kadar pişirilir.

Tavuk Biryani

Pirinç bol su ile yıkandıktan sonra haşlanır, ama biraz diri bırakılır. Bir tencerede bir fincan yağ ile soğanlar kavrulur. Üzerine sarımsak, baharat ve domatesler eklenir. Tavuk butları bu karışımın üzerine konularak pişirilir. Daha sonra önce pirinçten bir katman, üzerine tavuk butları, onun üzerine sos, onun üzerine tekrar pirinç, sonra tavuk, sonra sos ve en üstede de tekrar pirinç konularak katmanlı bir biçimde servise hazır hale getirilir.

Raita

Yoğurdun kimyon, karabiber ve tuz ile karıştırılmasıyla elde edilen bir tür mezedir. İstenirse üzerine rendelenmiş salatalık ilave edilebilir.

Konaklama İçin İslamabad Otel Seçenekleri

Ucuz İslamabad uçak bileti ile iş seyahati veya tatil amacıyla İslamabad’a giden ziyaretçiler konaklama konusunda pek çok alternatife sahiptir.

İslamabad Serana Hotel
Açık yüzme havuzu ile günün yorgunluğunu yüzerek atmak isteyenler için İslamabad Serena Hotel güzel bir tercih. Rahatlatıcı spa terapileri ile bambaşka bir otel deneyimi yaşayabilirsiniz. Otelde ücretsiz servis imkanı da vardır. Otel müşterilerine sunulan kablosuz internet bağlantısı sayesinde iletişiminiz hiç aksamayacak. Dünya lezzetleri yanı sıra Pakistan’ın yerel tatlarını da sunan otelde odaya yemek siparişi verme seçeneği de mevcut.
Khayaban e Suharwady, İslamabad, Pakistan
Hotel Crown Plaza İslamabad
İslamabad Havalimanı’na 12 kilometre mesafede bulunan Hotel Crown Plaza, şehrin kalbinde yer alıyor. Bundan dolayı hem gezme amacıyla hem de iş seyahati maksadıyla kente gelenlerin ilk konaklama tercihlerinden biri oluyor. Lüks ve modern mekan tasarımıyla göz dolduran tesis dünya lezzetlerinden örneklerin sunulduğu restoranıyla dikkat çekiyor. 24 saat oda servisi, açık büfe imkanı, kablosuz internet bağlantısı, çamaşırhane, havaalanı servisi gibi özellikler sunan otel, İslamabad uçak seyahati ile kente giden birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.
99 E, Jinnah Bulvarı, Blue Area, İslamabad, Pakistan
Islamabad Mariott Hotel
Yüksek hızlı kablosuz internet bağlantısı, kapalı yüzme havuzu ve fitness salonu gibi nitelikli hizmetleri ile seyahat edenlerin öncelikli tercihlerinden biri olan İslamabad Mariott Hotel, geniş ekranlı televizyon ve kişisel kasa ile donatılan odalarıyla dikkat çekiyor. Tesis, İslamabad Havalimanı’na yalnızca 20 kilometre uzaklıkta konumlanıyor. Otelde çiçekçi, kitapçı, güzellik salonu gibi işletme birimleri de bulunuyor.
Aga Khan Yolu, Shalimar 5, Pakistan, İslamabad, Pakistan

İslamabad Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Antalya - İslamabad 2.134,22 TL 11 Saat 5 Dakika
İstanbul - İslamabad 2.537,29 TL 10 Saat 20 Dakika
Ankara - İslamabad 2.580,78 TL 10 Saat 5 Dakika
Kayseri - İslamabad 2.605,85 TL 15 Saat 10 Dakika
İzmir - İslamabad 3.052,36 TL 7 Saat 45 Dakika
Sivas - İslamabad 3.217,76 TL 38 Saat 20 Dakika
Kahramanmaraş - İslamabad 3.378,80 TL 14 Saat 40 Dakika
Nevşehir - İslamabad 3.456,63 TL 29 Saat 45 Dakika

İslamabad Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • İslamabad uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Air Serbia, Emirates, Gulf Air, Pegasus, Qatar Airways, Türk Hava Yolları.
 • İslamabad yurt dışı uçak bileti ne kadar?

  İslamabad varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Antalya - İslamabad olup, bilet fiyatı 2.134,22 TL'dir.
 • İslamabad şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?

  Yılın en uygun zamanı Mayıs ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek İslamabad ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

17 Eylül Ekspresi Hakkında Tüm Bilgiler
17 Eylül Ekspresi Hakkında Tüm Bilgiler
03 Mart 2020
Kalkış Şehir: İzmir Varış Şehir: Bandırma Rota Uzunluğu: 240 Km Yolculuk Süresi: 6 Saat 20 Dakika 17 Eylül Ekspresi Nedir? 17 Eylül Ekspresi, İzmir Basmane ve Balıkesir Bandırma arasında günlük
Erciyes Kayak Merkezi
Erciyes Kayak Merkezi
14 Kasım 2019
Erciyes Kayak Merkezi Hakkında Erciyes Kayak Merkezi İç Anadolu Bölgesinin en büyük kayak alanlarından birisidir. Erciyes’in Kayseri merkezine olan uzaklığı yaklaşık 25 kilometredir. Erciyes’in r
Her İnsanın Hayatı Boyunca En Az Bir Kere Deneyimlemesi Gereken Yerler
Her İnsanın Hayatı Boyunca En Az Bir Kere Deneyimlemesi Gereken Yerler
28 Ağustos 2019
Dünya üzerinde milyonlarca insan, milyonlarca farklı kültür ve farklı doğa mevcut. Her köşesi farklı hikayeler ve deneyimlerle dolu. Bu sebeple öğrenebileceklerimizin sınırı yok. Bu yazıda dünya üzeri
Dünyada Ziyaret Edebileceğiniz 10 Ucuz Şehir
Dünyada Ziyaret Edebileceğiniz 10 Ucuz Şehir
18 Temmuz 2016
TUNUS, TUNUS Akdeniz’in incisi Tunus ülkesinin aynı adlı başkenti Tunus, yapılan araştırmalar ve anketler neticesinde Dünya’daki en ucuz şehirlerin arasında başı çekmektedir. Turizm sektöründe ön

İslamabad Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (44)
İyi (36)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%55
%45
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,6
80 Değerlendirme
R*** S***
17 Eylül Pazartesi
Burası için çok yazı okumuştum bakalım gittiğim de görebilecek miyim beklentimi karşılayacak mı
L*** T***
15 Eylül Cumartesi
Buraya motosikletler ile gitmiştik, 1 hafta kaldık çok güzeldi her sokağını gezdik dolaştık
M*** B***
23 Ekim Salı
Herşey o kadar farklı ve güzelki geri dönmek istemiyorsunuz
A*** Y*** B***
10 Temmuz Salı
Ailem ile birlikte gezi amaçlı gitmiştik güzeldi
G*** M***
10 Temmuz Salı
Kurban bayramında oraya gideceğiz inşallah.
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. İslamabad Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 14.08.2020 03:17:09 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
İslamabat, (ISB)
ISB
PK

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=73531
/ True
73531