1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
"Uçmanın Kolay Yolu"
Pegasus Airlines

Pegasus Pegasus Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
1990
Firma Kısaltması
Flypgs
Firma Merkezi
İstanbul
IATA Kodu
PC
Uçtuğu Şehir Sayısı
196
Çağrı Merkezi
0 (888) 228 12 12
Uçak Sayısı
83
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,8/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Pegasus Popüler Uçak Seferleri

İstanbul - Ankara
Uçak Bileti
11 Eyl 2020
Ankara - İstanbul
Uçak Bileti
10 Eyl 2020
İstanbul - İzmir
Uçak Bileti
11 Eyl 2020
İzmir - İstanbul
Uçak Bileti
15 Eyl 2020
Adana - İzmir
Uçak Bileti
27 Eyl 2020
Antalya - İstanbul
Uçak Bileti
30 Eyl 2020
İstanbul - Adana
Uçak Bileti
24 Eyl 2020
İzmir - Ankara
Uçak Bileti
22 Eyl 2020
Antalya - Ankara
Uçak Bileti
10 Eyl 2020
İstanbul - Malatya
Uçak Bileti
12 Eyl 2020
Ankara - İzmir
Uçak Bileti
22 Eyl 2020
İstanbul - Hatay
Uçak Bileti
18 Eyl 2020
Ankara - Antalya
Uçak Bileti
14 Eyl 2020
Ordu - İstanbul
Uçak Bileti
07 Eki 2020
15 Eyl 2020
İstanbul - Kars
Uçak Bileti
21 Eyl 2020
Trabzon - İstanbul
Uçak Bileti
15 Eyl 2020
24 Eyl 2020
Batman - İstanbul
Uçak Bileti
17 Eyl 2020
22 Eyl 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Pegasus Hakkında

Türkiye'yi ekonomik uçak bileti fiyatlarıyla tanıştıran Pegasus, 12 Ocak 1990 yılında Aer Lingus, Silkar Yatırım ve Net Holding'in ortak olduğu bir girişimle, İstanbul merkezli olarak hizmet hayatına başlamıştır. Kurulduğu zamanlarda bünyesinde sadece 2 adet uçak bulunuyordu ve ilk uçusunu Mayıs 1990 yılında gerçekleştirmiştir. Sonrasında büyümeye başlayan Pegasus, İzAir ortaklığıyla uçak sayısını 40'a yükseltti. Tarifeli ve Charter uçuşları düzenleyen Pegasus, alanını genişleterek kargo, uçak kiralama gibi hizmetleri de vermeye başlamıştır.

Son verilere göre, Türkiye'nin en çok yolcu taşıyan ve en büyük özel hava yolu şirketi olma ünvanına kavuşmuştur. Bünyesinde 83 uçak vardır ve uçak filolarının ortalama yaşları 5,7 olmaktadır. 2005 yılında ESAS Holding tarafından satın alınmasıyla hava yolu firmaları arasında büyük sıçramalar yaşamış ve henüz 28 yıllık bir geçmişi olmasına rağmen yurtiçinde 38 noktaya, yurtdışında 71 noktaya, toplamda 109 noktaya ve 41 ülkeye uçak seferi düzenleyerek, Avrupa'nın en hızlı büyüyen hava yolu şirketi olmuştur.

2017 yılı Ocak - Aralık döneminde iç hat pazar payı %30.8, dış hat pazar payı %12.4 olarak açıklanmıştır. Türkiye'de ve Dünya'da hava yolu piyasasını olumlu yönde etkilediği ve herkesin uçma hakkına sahip olduğunun farkında olarak ekonomik fiyatlar belirlediği için yolcu sayısını ile ilgili her yıl kendilerine ciddi hedefler koymuşlardır.

Pegasus Online Check - in

Pegasus Hava Yolları'nın sunduğu uçak bileti hizmetlerinin geçerli sayılabilmesi için, uçak bileti edinmiş olan yolcuların belirtilen süreler içerisinde check-in işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir.

Check-in işlemleri genel olarak havaalanlarında bulunan gişelerden yapılmaktadır. Fakat internet olanaklarının ve kullanımlarının artmasıyla Pegasus Hava Yolları, internet siteleri üzerinden online check-in işlemleri aktif hale getirmiştir. Bu sayede bilet bastırma zamanında geçen boş vakitlerin önüne geçilecek, sadece kimlik bilgileri ve uçak PNR kodlarıyla kolaylıkla uçaklara gidişler sağlanacaktır.

 • Online Check-in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Online check-in işlemleri sırasında merak konusu olan durumlar arasında koltuk seçimi ve yemek siparişi yer almaktadır. Bu sorun edilecek ya da üzerinde fazlaca durulacak olan bir konu değildir. Çünkü online check-in işlemlerinde olduğu gibi, sistem üzerinden kolaylıkla koltuk seçimi yapabilir ve yemek siparişi verebilirsiniz. Ayrıca yemek siparişlerinizi seyahatiniz esnasında, uçak içerisinde bulunan Pegasus Cafe'den verebilirsiniz.

Pegasus Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Pegasus Hava Yolları'nın hizmet kalitesi ve sağladığı olanaklar incelendiğinde, dünya çapında değer gördüğünü anlamak kaçılmaz olmaktadır.
 2. Her kesime hitap eden uçak bileti fiyatları, kampanya ve promosyonları bulunmaktadır. Bu özelliğiyle Türkiye ve dünyada en ucuz hizmet veren hava yolu şirketleri arasında yerini almıştır.
 3. Pegasus Hava Yolları, diğer hava yolu şirketlerine göre, özellikle Ekonomi Class koltuk seçeneğini tercih eden yolcular için standart yemek ücretlerini bilet fiyatlarına dahil etmemektedir. Çünkü diğer firmaların uçak içerisinde dağıtılan ikramlar herkese hitap etmemektedir ve yemeyen yolcular bu konuda fazla ücret ödemektedir. Pegasus bunun önüne geçerek, seçimi yolculara bırakmış ve Pegasus Cafe'yi hizmete sunmuştur.
 4. Dünyanın birçok yerine ve yurtiçine düzenlediği uçak seferleri ile güvenli bir şekilde seyahat etme imkanı sunmaktadır.
 5. Güler yüzlü personelleri ve uçak içi hizmetleriyle ön plana çıkmıştır. Bu sayede yolcuların memnuniyet dereceleri ve sayıları artmaktadır.
 6. Pegasus Hava Yolları çocuklara, engelli yolculara ve öğrencilere asıl bilet fiyatı üzerinden, ekstra indirimler gerçekleştirmektedir.
 7. İnternet üzerinden sunduğu bilet fiyatlarını ve saatlerini düzenli aralıklarla güncelleyerek doğru bilgiler vermeyi amaçlamaktadır.

Pegasus Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Hava yolu şirketleri arasında fark yaratmaya devam eden Pegasus, yolcularına bagaj hakkı ve ücretlendirme konusunda da özel ayrıcalıklar sunmaktadır.

 • Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

Pegasus, yolcularına iki ayrı bagaj hakkı olanağı vermektedir.

Bagaj: Uçuşlara kayıt esnasında, uçağın alt bagaj kısmında taşınmak üzere alınan bagajlardır. Alınan bagajlar tartıya konarak ağırlıkları alınır ve üzerlerine bagaj kayıt bilgileri etiketlenir. Tüm Pegasus uçuşlarında standartlara göre izin verilen ücretli, ücretsiz azami bagaj ağırlığı 32 kg ile sınırlıdır. Yetişkinler için bagaj ağırlığı yurtiçi uçuşlarda 20 kg, yurtdışı uçuşlarda uçuş süresinin uzunluğuna göre 20-30 kg arasında olmaktadır. Bebek ve çocuklar için ise bagaj ağırlığı 10 kg olarak belirlenmiştir.

Kabin/El Bagajı: Pegasus'nın Ekonomi Class yolcularına belirlemiş olduğu el bagajı hakkı 8 kg ile sınırlıdır. Business Class yolcuları için ise 8 kg'lık 2 ayrı el bagaj hakkı ayrıcalığı tanınmıştır.

 • Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Yurtiçi: Pegasus ücretsiz bagaj hakkı sınırlarının aşılması durumunda 5, 10, 15 kg gibi ek bagaj paket olanakları sunmaktadır. İç hatlarda her 5 kg'lık ek bagaj paketleri 20 TL olarak ücretlendirilir. 15 kg üstünde ek bagaj hakkı bulunmamaktadır.

Yurtdışı: Yurtdışı uçuşları tercih eden yolcular için ise aynı paketler geçerli olup, her 5 kg'lık ek bagaj için 63 TL ücret talep edilmektedir.

 • ABD Bagaj Kuralları

Pegasus şirketini tercih ederek ABD'ye uçacak olan yolcular, ekonomi sınıfını seçerlerse el bagajları azami ağırlıkları 8 kg, uçak kabini bagajları 20 kg olmaktadır. Business Class yolcularının el bagajları 8 kg, uçak kabini bagajları ise maksimum standart değeri olan 32 kg'a kadar çıkarılmaktadır.

 • Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Eğer uçuş esnasında bagaja zarar geldiyse, havalimanı içerisinde bulunan Pegasus danışma masasına bildirimde bulunulmalı ve tutanak tutturulmalıdır. El bagajlarının sorumluluğu yolcularda olduğundan, hava yolu şirketine herhangi bir şikayette bulunulamaz. Kayıp veya eksik durumlarında ise, kayıp eşya bürolarına başvurulmalıdır.

 • Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Pegasus tarafından gerçekleştirilen uçak seferlerinde, bagaj sınırlamaları mevcuttur. Tabancı, silah, kesici ve delici aletler, yanıcı ve parlayıcı kimyasalların uçak içerisine alınması kesinlikle yasaktır. Görev halinde olan yolcuların silah, tabanca gibi aletlerinin uçağa alınmasından şirket görevlileri sorumludur. Alt bagajda taşınacak olan tehlikesiz sıvıların 5 litreyi aşmaması gerekir. Eğer gerçekten önemli bir durum varsa ve sıvılar 5 litreden fazlaysa müşteri hizmetleri aranmalı ve yardımcı olunması istenmelidir. Uçak kabinine alınacak olan sıvıların 1 litreyi geçmemesi ve önlem alınmış bir şekilde ambalajlanmış olması gerekmektedir.

Pegasus Yiyecek, İçecek ve İkram

Pegasus yiyecek, içecek ve ikram konusunda standart hizmetlerin dışına çıkmıştır. 50'den fazla besin çeşidiyle farklılık yaratmıştır. Diğer hava yolu şirketlerine göre bilet satış fiyatlarına yemek ücreti dahil etmemektedir.

 • Economy Class İkramlar

Pegasus, bilet fiyatlarına ikram hizmetlerini dahil etmediğinden ve ücret almadığından dolayı, uçak içerisine Pegasus Cafe'yi dahil etmiştir. Yolcular menülerde bulunan yiyecek ve içecekleri sipariş edebilirler, uçak içerisinde nakit ya da kartlı ödeme yapabilirler.

 • Business Class İkramlar

Business Class yolcularına içecek ve sıcak yemek ikramları vermektedir.

 • Özel Yemek Servisi

Pegasus resmi internet sitesi üzerinden yayınlanan özel yemek seçeneklerine giriş yaparak, dilediğiniz yemeği önceden sipariş verebilir ve uçağa bindiğiniz anda hazır hale getirildiğini görebilirsiniz.

Pegasus: Business Class

Pegasus, Ekonomi ve Business Class olarak hizmet vermektedir. Business Class yolculara tanınan bazı özel ayrıcalıklar vardı.

 • Koltuk Diz Mesafesi

Business Class koltuklar, oldukça geniştir ve masaj özelliklidir. Ayrıca diz mesafeleri ekonomik koltuklara göre çok fazladır ve yolculara büyük rahatlık sağlamaktadır.

 • Yiyecek, İçecek ve İkram

Business Class yolcularına özel olarak hazırlanan yiyecek, içecek ve ikram ayrıcalıkları vardır. Taze sıkılmış portakal suyu, sıcak Türk yemekleri, ikram hizmetlerine dahildir ve ücretsiz olarak sunulmaktadır.

 • CIP Salonu / CIP Lounge

Pegasus Business Class ayrıcalıklarından faydalanan yolcular, uçuş sürelerini beklerken havalimanlarında ayrılan özel bekleme alanlarına geçebilir, duş, eğlenceli aktiviteler, ücretsiz yemek gibi hizmetlere dahil olabilirler.

 • Ücretsiz Bilet Değişikliği

Business Class sınıfını tercih eden yolcular, uçuş saatine 2 saat kalana kadar uçuş saati ve tarihini değiştirebilir ya da biletlerini ücretsiz olarak iade edebilirler.

Pegasus Hava Yolları: ING Bank Pegasus Plus

Pegasus ve ING Bank ortaklığıyla gerçekleştirilen Pegasus Plus ayrıcalıklarıyla yılda 6 kez hızlı rezervasyon, %50 indirimli Lounge hizmeti ve %50 indirimli Vale park hizmetlerinden faydalanılabilir. Bunun yanında uçuş puanları, temassız sigorta ve ektra taksit imkanları da sunulmaktadır.

Pegasus Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Pegasus yurtiçi ve yurtdışı uçuşlarının aralıksız olarak her gün sağlamaktadır. Büyük ülkeler dahil toplamda 41 ülkeye ulaşım yapılır.

 • Pegasus Seferleri: Pegasus, düzenli uçuşlar halinde yurtiçinde 38, yurtdışında 71, toplamda 109 farklı noktaya ulaşım sağlar.
 • Pegasus Rezervasyon: Pegasus uçak biletlerine rezervasyon yaptırmak için Biletall.com web sitesi, çağrı merkezi ve uygulamaları kullanılabilmektedir.
 • Pegasus Bilet Al: Pegasus Hava Yolları tarafından düzenlenen uçuşlar için bilet almak isteyen yolcular, Biletall.com üzerinden online olarak biletlerini satın alabilirler.

Pegasus Bilet İptal/İade Prosedürü

Pegasus sitesi üzerinden alınan biletler için iptal/ iade işlemi 24 saatten azsa 30 dakika içerisinde, 24 saatten fazla ise 60 dakika içerisinde gerçekleştirilmelidir.

Ayrıca konuyla ilgili olarak müşteri hizmetleri aranabilir. Biletler satış ofisleri veya seyahat acentelerinden alındıysa ve uçuş süresi 72 saatten az ise 60 dakika içerisinde, fazla ise 12 saat içerisinde iptal/ iade gerçekleştirilmelidir.

Yine aynı şekilde müşteri hizmetleri aranarak destek alınabilir. İptal/iade işlemlerinden sonra, bilet ödemeleri nakit yapıldıysa iade anında nakit olarak, Türk bankasına ait bir karttan yapıldıysa 2-3 gün, yabancı bir karttan yapıldıysa 3-7 gün içerisinde iade gerçekleştirilir. Yapılan tüm iadeler kesintisiz niteliğindedir ve bilete ödenen ücretler tam olarak iade edilir.

Pegasus Diğer Önemli Bilgiler

 • Koltuk Özellikleri

Business yolcuların koltukları masaj özelliklidir ve geniştir. Ekonomi yolcularının koltukları ayarlanabilir ve konforludur. Koltuk üstlerinde bulunan ışıklar ve klimalar yolculara özel olarak konumlandırılmıştır.

 • Bebek ve Çocuk Yolcular

Bebek ve çocuk yolculara, özel boyutlara sahip kemerler verilir. Yiyecek uygulamalarında süt ve mama bulunur. Ayrıca uçakta bulunan bebek yolculara temizlenmiş seyahat yastıkları temin edilir.

 • Hamile Yolcular

Pegasus Hava Yolları, tekli hamileliklerde 36. haftayı aşmış yolcuları, çoklu hamileliklerde ise 32. haftayı geride bırakmış olan yolcuları, kendi sağlıkları için uçuşa dahil etmemektedir.

 • Hasta ve Engelli Yolcular

Hasta ve engelli yolcular için belli sınırlar içerisinde herhangi bir uçuş reddi yoktur fakat, yine kendileri için yanlarında bir rafakatçi bulundurmaları önerilir.

 • Evcil Hayvanlar

Pegasus, evcil hayvan taşınmasında ayrı bir ücret tanımlaması yapmaktadır. Yırtıcı ve vahşi hayvanlar kesinlikle taşınmaz ve zararsız hayvanların 12 haftadan büyük olması gerekmektedir.

 • Seyahat Sigortası

Pegasus Hava Yolları, Gulf Sigorta şirketiyle anlaşmalıdır ve sigorta dahilinde hem yolcular hem de bagajları garanti altına alınmaktadır.

Pegasus Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Ankara - Tekirdağ (Çorlu) 96,99 TL 1 Saat 10 Dakika
İstanbul - Ankara 99,89 TL 1 Saat 5 Dakika
Ankara - İstanbul 104,89 TL 1 Saat
İstanbul - Balıkesir 104,89 TL 1 Saat 10 Dakika
İzmir - Adana 106,99 TL 1 Saat 20 Dakika
İstanbul - İzmir 109,89 TL 1 Saat 15 Dakika
İzmir - İstanbul 109,89 TL 1 Saat 5 Dakika
Tekirdağ (Çorlu) - Ankara 116,99 TL 1 Saat 5 Dakika
Adana - İzmir 116,99 TL 1 Saat 30 Dakika
Adana - Antalya 117,49 TL 1 Saat 5 Dakika

Pegasus Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Pegasus uçak bileti ne kadar?

  Pegasus firmasının popüler seferlerinden en ucuzu İstanbul - Ankara olup, bilet fiyatı 99,89 TL'dir.
 • Pegasus kaç yılında kuruldu?

  1990 yılında kurulmuştur.
 • Pegasus firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi İstanbul şehrindedir.
 • Pegasus IATA kodu nedir?

  PC uluslar arası IATA kodudur.
 • Pegasus çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası 0 (888) 228 12 12

Pegasus Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (89)
İyi (22)
Orta (1)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%79
%20
%1
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
112 Değerlendirme
B*** U***
28 Şubat Cuma
Airbus ve boing arasında bukadar fark olduğuna inanmadım. Feyza isimli uçağınıza denk geldim. Super bir yolculuktu. Tesekkurler
U*** T***
15 Şubat Cumartesi
En iyi uçuşlardan biriydi. Başından sonuna iyiydi. Özellikle inişte bir aracın içinde bile olduğumu hissetmedim.
M*** A***
15 Şubat Cumartesi
Öncelikle pegasus daha sonra biletall a çok teşekkürlerimi sunuyorum iyiki varsınız
O*** M***
8 Şubat Cumartesi
Teşekkürler. Sayenizde güvenli ve biz öğrencilere dönük ucuz biletler bulabiliyoruz. İyi ki sizin gibi bir firma var.
B*** K***
16 Ocak Perşembe
En azından seyahat esnasında ücretsiz su ikramı yapılmaları lazım
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Pegasus sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Pegasus Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 10.09.2020 04:36:24 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Ankara, (ESB)
ESB
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=19363
/ True
19363