1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
"The World Is Our Home, You Are Our Guest"
Etihad Airways

Etihad Airways Etihad Airways Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
2003
Firma Kısaltması
Etihad
Firma Merkezi
Abu Dabi
IATA Kodu
EY
Uçtuğu Şehir Sayısı
22
Çağrı Merkezi
+90 (850) 282 50 01
Uçak Sayısı
182
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,8/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Etihad Airways Popüler Uçak Seferleri

Beyrut - Abu Dabi
Uçak Bileti
14 Eki 2020
Amman - Cidde
Uçak Bileti
10 Eki 2020
Kahire - Abu Dabi
Uçak Bileti
28 Eyl 2020
Abu Dabi - Kahire
Uçak Bileti
14 Eki 2020
05 Eki 2020
Jakarta - İstanbul
Uçak Bileti
12 Eki 2020
Maskat - Londra
Uçak Bileti
07 Eki 2020
Amsterdam - Tokyo
Uçak Bileti
12 Eki 2020
15 Eki 2020
Kuveyt - Milano
Uçak Bileti
07 Eki 2020
Maskat - Frankfurt
Uçak Bileti
10 Eki 2020
Maskat - Dusseldorf
Uçak Bileti
26 Eyl 2020
08 Eki 2020
Londra - Bangkok
Uçak Bileti
01 Eki 2020
Tokyo - İstanbul
Uçak Bileti
14 Eki 2020
Tokyo - Londra
Uçak Bileti
18 Eki 2020
Bangkok - Casablanca
Uçak Bileti
27 Eyl 2020
Singapur - New York
Uçak Bileti
18 Eki 2020
İstanbul - Cairns
Uçak Bileti
22 Eki 2020
08 Eki 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Etihad Airways Hakkında

Royal Decree tarafından kurulan, Abu Dhabi hükümetine ait hava yolu şirketi, 2003 yılından bu yana en çok tercih edilen hava yolu şirketlerinden biri olmuştur. 120 noktaya uçuş düzenleyen şirket, sivil havacılıkta, adını altın harfler ile yazdırmayı hedefleyen filo sahibi, first class yolculuklarda son teknoloji ile dizayn edilmiş koltukları ile dikkat çeker. 120 uçağı ile 6 kıtada rotası bulunan hava yolu şirketinin 62 uçağı kiralanmıştır. Daha fazla rotaya uçmak adına iş ortaklığı bulunan Etihad, düşük maliyetli uçak biletleri ile göz doldurmayı başarmıştır. En yaşlı uçağı 6 yıllık olan filoda 5 adet kargo uçağı ile de ticari anlamda büyüme sağladığını göstermiştir.

Arap kültürünü en iyi şekilde temsil eden şirket, misafirperverliğini en iyi şekilde göstermektedir. 2004 yılında Sky Team üyesi olan Etihad Airways şirketi bir çok anlaşmalı hava yolu şirketi ile dünyanın her yerine uçmayı ve yolcu aktarmayı hedeflemiştir ve bu hedef doğrultusunda, yılda 20 milyondan fazla yolcu taşımıştır.

Etihad Airways Online Check - in

Havalimanında check-in işlemleri uçağın kalkış saatinden 4 saat önce başlatılır. Ekonomik sınıf için son check-in 1 saat kala, business sınıf için bu süre 45 dakikadır. Online Check-in yapmak isteyen yolcular, uçuş saatinden 48 saat önce açılır ve uçuş saatinden 2 saat önce son bulur. Online Check-in yapan yolcular, mutlaka biniş kartlarını cıktı olarak yanlarına almalıdır. QR kodu ile resim olarak indirilen e-biletler, QR okuyucusu olan havalimanlarında geçerlidir.

 • Online Check-in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Online check-in sırasında, ücrete tabi olarak koltuk seçimi yapılır. Yemek siparişleri, özel durumu olan yolcuların isteğine bağlı olarak yapılır. Vegan yolcular ve vejetaryen yolcular uçak kalkış saatine 48 saat kala, yemek siparişlerini vermelidirler.

Etihad Airways Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Uygun uçak bileti, Avrupa ve Asya kıtasına düşük bütçeli biletler ile uçan hava yolu şirketi, Birleşik Arap Emirlikleri'nde en çok kullanılan hava yolu şirketi olmuştur. Amerika uçak biletleri, yılın belli dönemlerinde düzenlenen kampanyalar sayesinde oldukça uygun olur. Aktarmalı uçuşlarda Abu Dhabi üzerinden yapılan seyahatlerde, bilet fiyatları; diğer aktarma bölgelerine oranla daha ucuz olmaktadır.
 2. Sky Team ayrıcalığı ile seyahat yapan yolcular, dünyanın her yerine gitme imkanı yakalar. Yaklaşık olarak anlaşmalı 20 hava yolu şirketinin bulunduğu Sky Team, bünyesinde olan Etihad Airways ile seyahat eden yolcular, devam eden yolculuklarında anlaşmalı hava yollarından alacakları biletlerde indirim kazanabilirler. Bu ortak yapı sayesinde daha da büyüyen Etihad Airways, hedeflediği yolcu sayısına ulaşmayı başarmıştır.
 3. Muhteşem Kabin ekibi ile hizmette sınır tanımayan şirket, mükemmel servisi ve güler yüzlü personelleri ile dikkat çeker. Kaliteli hizmet anlayışını arşa çıkaran hava yolu şirketi ile seyahat yapan yolcular, ayrıcalıklı bir serüvene katılmış olur.
 4. Geniş rota ağı, 6 kıtada toplamda bireysel olarak 120 noktaya uçuş düzenleyen hava yolu şirketi, yurt içinde 50'den fazla uçuş rotası ile büyüme yolundaki basamakları emin adımlar ile çıkar.
 5. Aktarmalı uçuşlarda kolaylık sağlayan ve bagaj teslimi yapmadan, aktarma uçağına sevk eden firma hızlılığı ile tanınır. Özellikle aktarmalı uçuşlarda Sky Team üyesi olan hava yolu şirketlerinden birini tercih ettiğinizde, uçak biletini indirimli alabilir. Aktarma sırasında, bagaj taşımak durumunda kalmazsınız.
 6. Genç uçaklar ile güvenli yolculuk, en eski uçağı 6 yaşında olan hava filosu sivil havacılık kurallarına harfiyen bağlıdır. Kendi teknik ekibi ile her uçuş öncesi bakımı yapılan uçaklar, güvenle göklere yükselir.
 7. Deneyimli pilotlar ile uçuş sırasında misafirlerinin rahatlığını düşünen hava yolu şirketi, pilot sayısı ile dikkat çeker.

Etihad Airways Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Etihad Havayolları ile seyahat planlayan yolcular, el bagajı ve serbest bagaj olarak iki hakka sahiplerdir.

 • Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne kadar?

Ücretsiz bagaj hakları gidilecek rotaya göre değişir.

Bagaj: Afrika uçuşlarında, ekonomik sınıf 40, business class 40, first class 50 kg olarak belirlenmiştir. Asya kıtasında, ekonomik sınıf 35, business class 40, first class 50 kg kontrol edilmiş bagaj verme hakkına sahiptirler.

Kabin/ El Bagajı: Kabine alınacak çantaların ağırlığı ise ekonomik sınıf için 7 kg, business class ve first class yolcuların ise bu hakkı 12 kg olarak belirlenmiştir. Bebek yolcuların el bagaj hakkı 5 kg geçmeyecek şekilde olmalıdır.

 • Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Fazla bagaj ücretleri de, yine gidilecek rotaya göre faklı olarak hesaplanır.

Yurtiçi: Yurt içinde her hangi bir rotaya gidecek yolcuların fazla bagajları, kg başına 40 USD üzerinden hesaplanır.

Yurtdışı: Asya ve Afrika ülkeleri için 50 USD olarak ücretlendirilir

 • ABD Bagaj Kuralları

ABD bagaj uygulaması, economy class 2 bagaj her biri 23 kg ağırlığında, business class; 2 bagaj her biri 32 kg, first class da ise yine iki bagaj her biri 32 olarak ayarlanmalıdır. ABD uçuşlarında fazla bagaj ücretleri, kg başına 60 Amerikan Doları ödeme yapılarak alınabilir.

 • Kayıp, Hasarlı, Eksik ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Etihad Airways ile seyahat eden yolcular, havaalanından ayrılmadan bagajlarını kontrol ederek, hasar tespiti yapmalıdır. Hasarlı, eksik veya kayıp bagaj bildirimini yapan yolcuların mağduriyetleri kısa süre içerisinde giderilir. Hasar tespitini havalimanından ayrıldıktan sonra yapan yolcuların en geç 7 gün içinde şirket web sayfasından talep formu doldurarak başvuru yapmaları gerekir.

 • Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Uçak kabininde taşınmasına izin verilmeyen, kesici ve delici aletler; balta, nacar, ok, bıçak, neşter, 6 cm'den uzun olan makas gibi ve silah gibi ateşleyici aletler bu listenin başında gelir. Ayrıca spor malzemeleri de uçak kabinine kabul edilmez. Şişirilmiş eşyalar (balon ve top gibi) eşyalar uçağa alınmaz. ABD bagajlarında, laptop, tablet bilgisayar, powerbank, elektronik sigara gibi aletler kabinde taşınır, kontrol edilmiş bagajda taşınmasına izin verilmez. Amerika Birleşik Devletleri'nin genel kuralları çerçevesinde, elektronik cihazların havalimanında güvenlik görevlerince kontrol edilmesi ve mutlaka çalıştırılması gereklidir.

Sıvı kısıtlaması tüm uçuşlarda genel olarak 75 ml altında olmalıdır. Aksi halde uçağa alınmamaktadır.

Etihad Airways Yiyecek, İçecek ve İkram

Etihad Airways ayrıcalığı ile seyahat yapanlar, uçak içerisinde ücretsiz yemek ve içecek servisinden faydalanabilir.

 • Economy Class İkramlar

Economy Class yolcuları, kısa ve uzun menzilli uçuşlarda servis sayısı farklı olarak yemek menüsü + içecek ve ayrıca yapılan içecek servisi yapılır.

 • Business Class İkramlar

Business Class yolcuları, seçtikleri menüleri alabilir. İçecek servisinde sınır bulunmamaktadır. İçecek servisleri uzun menzilli uçuşlarda yolculara özel olarak yapılır.

 • Özel Yemek Servisi

Özel durumları olan yolcular online check in işlemi ile yemek menülerini seçebilirler.

Etihad Airways Business Class

 • Koltuk Diz Mesafesi

Business Class koltuklarında diz mesafesi 81 cm ve 15 cm esneyebilir özelliği ile dikkat çeker. 55 cm genişliğindeki koltuklar 2 metre yatak olma özelliği ile bilinir. Uzun menzilli seyahatlerde, pijama, yorgan ve terlik verilerek yolcuların rahat bir seyahat geçirmeleri sağlanır. First Class koltuklar konfor açısından oldukça iddialıdır. 81 cm diz mesafesi, 2 metre yatak olma özelliği, tv özelliğinin yanında tek kişilik kabinleri ile seyahat yapmak oldukça keyiflidir. Ayrıca uzun menzilli uçaklar özel olarak dizayn edilmiş olup, banyo kabinleri de bulunur.

 • Yiyecek, İçecek ve İkram

Yiyecek ve içecek ikramları tamamen ücretsizdir. Lezzetli yemekleri ve kaliteli içkileri ile servis yapan Etihad Airways, kaliteli yolculuğun kapılarını açar.

 • CIP Salon / VIP Lounge

CIP salonlar anlaşmalı havalimanlarında hizmettedir. Ücretsiz vale, araç kiralama, havaalanı transferleri ile hizmet kalitesini gözler önüne seren Etihad Airways, mükemmel bir yolculuk vaat eder.

Etihad Airways Uçuş Kulübü

Dünyayı keşfetmeye Abu Dhabi'den başlayın etiketi ile hizmet veren şirket, Etihad Guest ile misafir yolcular için de fırsat kapılarını aralar. Uçak bileti alırken biriktirilen miller ile indirimli seyahat etmek mümkündür.

Etihad Airways Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

 • Etihad Airways Seferi; 120 noktaya uygun saatlerde ve günler de ulaşım ağı bulunur.
 • Etihad Airways Rezervasyon; uçak rezervasyonlarını online olarak yapma imkanı bulunur.
 • Etihad Airways Bilet Al; Online olarak bilet alma imkanı olan hava yolu şirketinin biletleri Biletall.com'dan alınabilmektedir.

Etihad Airways Bilet İptal/İade Prosedürü

Promosyonlu biletlerin iptal ve iadesi, bilet ücretinin belli bir kısmına cezayı işlem uygulanarak yapılır.

Etihad Airways Diğer Önemli Bilgiler

 • Koltuk Özellikleri

55 cm'lik diz mesafesi, elektronik donanım ve bel desteği bulunur.

 • Bebek ve Çocuk Yolcular

0-24 aylık bebekler, ebeveynleri ile seyahat edebilir. Kabin memurları tarafından verilen ek kemer ile bağlanan bebek yolcuların rahatlığı için en ufak ayrıntılar düşünülmüştür. Refakatsiz çocuk yolcular, yer ekibi tarafından teslim alınır, uçağa kadar refakat edilir. Uçak yolculuğu esnasında ekstra özen gösterilir. Teslim aşamasına kadar Etihad Airways personellerinle emanet olan çocukların, teslimi yine yer ekibi tarafından yapılır.

 • Hamile Yolcular

28 ve 32 haftadan itibaren hamile yolcuların doktor raporu ile alana gelmeleri önerilir.

 • Hasta ve Engelli Yolcular

Hasta ve Engelli misafirler, yer hizmetleri ekibi ve kabin ekiplerinin ortak desteği ile seyahat eder.

 • Evcil Hayvanlar

Evcil hayvanları olan yolcular, ek ücretler ödeyerek kargo bölümünde ve kafesinde taşınır.

 • Seyahat Sigortası

Travel Guard seyahat sigortası ile hizmet veren firma, promosyon biletler dışında tüm iptal ve iade işlemleri sigorta tarafından karşılanır. Seyahat süresinde, tüm yolcular Travel Guard güvencesi altındadır.

Etihad Airways Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Beyrut - Abu Dabi 1.135,30 TL 4 Saat 45 Dakika
Amman - Cidde 1.375,28 TL 9 Saat 35 Dakika
Kahire - Abu Dabi 1.412,35 TL 5 Saat 20 Dakika
Abu Dabi - Kahire 1.511,25 TL 1 Saat 40 Dakika
İstanbul - Kuala Lumpur 1.834,42 TL 20 Saat 20 Dakika
Jakarta - İstanbul 2.058,04 TL 12 Saat 30 Dakika
Maskat - Londra 2.096,56 TL 7 Saat 10 Dakika
Amsterdam - Tokyo 2.467,54 TL 39 Saat 20 Dakika
Kuala Lumpur - İstanbul 2.549,53 TL 17 Saat 35 Dakika
Kuveyt - Milano 2.598,99 TL 9 Saat

Etihad Airways Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Etihad Airways uçak bileti ne kadar?

  Etihad Airways firmasının popüler seferlerinden en ucuzu Beyrut - Abu Dabi olup, bilet fiyatı 1.135,30 TL'dir.
 • Etihad Airways kaç yılında kuruldu?

  2003 yılında kurulmuştur.
 • Etihad Airways firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Abu Dabi şehrindedir.
 • Etihad Airways IATA kodu nedir?

  EY uluslar arası IATA kodudur.
 • Etihad Airways çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +90 (850) 282 50 01

Etihad Airways Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (65)
İyi (20)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%76
%24
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
85 Değerlendirme
C*** Y***
18 Kasım Pazar
Güzel bir firma fakat camları biraz küçük geldi uçağın bana o kadar
M*** B*** C***
11 Kasım Pazar
İmkanda sıkıntı yok herşey çok güzeldi bizce tamamdır bu firma
C*** A***
6 Ekim Cumartesi
Firma gerçekten kaliteli hizmet sunuyor ben memnun kaldım şahsen
İ*** T***
23 Ağustos Perşembe
Koltuklar biraz dar gibi ama yine de güzeldi ben keyif aldım.
F*** Ş*** Ş***
25 Temmuz Çarşamba
Aynı hizmeti alıpta memnun kalmayan insanları anlamıyorum sadece içecekler kötü
2
25
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Etihad Airways sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Etihad Airways Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 25.09.2020 19:03:32 )

Tokyo, (Tümü)
TYOT
JP
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=19363
/ True
19363