1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin Tekrar Dene

Czech Airlines Czech Airlines
Uçak Bileti

"At home in the skies"
Kuruluş Tarihi
1923
Firma Merkezi
Prag
Firma Kısaltması
CSA
IATA Kodu
OK
Uçak Sayısı
31
Uçtuğu Şehir Sayısı
21
Çağrı Merkezi
Ort. Kullanıcı Puanı
4,8/5

Czech Airlines Popüler Uçak Seferleri

Milano - Prag
Uçak Bileti
13 Kas 2019
Amsterdam - Prag
Uçak Bileti
11 Kas 2019
Varşova - Prag
Uçak Bileti
25 Eki 2019
Paris - Budapeşte
Uçak Bileti
04 Kas 2019
Kopenhag - Amsterdam
Uçak Bileti
05 Kas 2019
Stockholm - Amsterdam
Uçak Bileti
11 Kas 2019
Prag - Roma
Uçak Bileti
11 Kas 2019
Budapeşte - Amsterdam
Uçak Bileti
13 Kas 2019
Amsterdam - Frankfurt
Uçak Bileti
04 Kas 2019
Amsterdam - Dusseldorf
Uçak Bileti
23 Eki 2019
Roma - Dusseldorf
Uçak Bileti
13 Kas 2019
Dusseldorf - Amsterdam
Uçak Bileti
04 Kas 2019
Budapeşte - Varşova
Uçak Bileti
05 Kas 2019
Frankfurt - Amsterdam
Uçak Bileti
05 Kas 2019
Paris - Barselona
Uçak Bileti
09 Kas 2019
Varşova - Budapeşte
Uçak Bileti
09 Kas 2019
Amsterdam - Brüksel
Uçak Bileti
25 Eki 2019
Kosice - Antalya
Uçak Bileti
19 Eki 2019
27 Eki 2019
Antalya - Helsinki
Uçak Bileti
23 Eki 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Czech Airlines Hakkında

Avrupa'nın en eski havayolu şirketi unvanına sahip olan Czech Airlines, 1923 yılında kuruldu. Merkezi Prag'da olan havayolu şirketi, 48 ülkeye düzenli uçuşlar gerçekleştiriyor.

Czech Airlines, Çek Cumhuriyeti'nin milli havayolu unvanına da sahiptir. Şirket; ilk İstanbul-Prag uçuşunu 1991 senesinde gerçekleştirmiştir.

Şirket, yolcularına, Economy ve Business olmak üzere iki farklı sınıfta uçma imkanı sunuyor. Bu iki sınıfa ait biletler, farklı avantaj paketleri ile satın alınabiliyor. Güçlü bir filoya sahip olan şirket, hala dünyanın dört bir yanına uçuşlarını sürdürmektedir.

Czech Airlines Online Check - in

Uçuşlarda sorun yaşamamak için havayolu şirketinin belirlediği süre içerisinde check-in işlemlerinin yapılması gerekmektedir. Check-in işlemi, havalimanında gişelerde de gerçekleştirilebilmektedir. Ancak en güvenli ve pratik olanı, işlemin online olarak yapılmasıdır. Czech Airlines uçuşları için check-in işlemleri, online olarak PNR kodu ve yolcu bilgileri girilerek gerçekleştirilebilir.

 • Online Check-in Sırasında Koltuk Seçimi Ve Yemek Siparişi

Czech Airlines ile yolculuk yapacak olan kişiler, online check-in işlemleri sırasında, koltuk haritasından, uygun olan koltuklar arasında seçim yapabilirler. Bunun yanı sıra, online check-in sırasında, Gourmet Menü'den yemek siparişi verilebilmektedir. Bu geniş menüden bir yemek seçimi yapılabilir. Seçim yapılmaması halinde, yolculara standart menü sunulacaktır.

Czech Airlines Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Czech Airlines, Avrupa'nın en eski havayolu şirketi olma ünvanına sahiptir. Bu anlamda, köklü ve tecrübeli bir şirket olduğu söylenebilir.
 2. Şirketin filosunda, güvenilirliğini ispatlamış uçaklar bulunmaktadır.
 3. Tecrübeli firmanın, hem yerde, hem de havada vermiş olduğu hizmet son derece kalitelidir. Personelleri, yolcuların konforu ve güvenliği için büyük özen göstermektedir.
 4. Şirketin sunmuş olduğu ikramlar birinci kalitede olup, yine şirket tarafından alternatif olarak Gourmet Menu hizmeti verilmektedir.
 5. Engelli yolcular için talep edilmesi halinde, şirket tarafından refakat hizmeti verilmektedir.
 6. Şirket, uçuşlarında yüksek ücretsiz bagaj hakları sunmaktadır.
 7. Czech Airlines tarafından sunulan OK Plus isimli sadakat programı sayesinde, indirimler ve avantajlar elde etmek mümkündür.

Czech Airlines Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Czech Airlines, yolcularına bagaj hakkı konusunda da yüksek ayrıcalıklar sunuyor.

 • Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

Czech Airlines, kendisini tercih eden yolculara, check-in ve kabin bagajı olmak üzere iki farklı bagaj hakkı tanımaktadır.

Bagaj: Czech Airlines'ın sunduğu ücretsiz bagaj hakları, biletin türüne ve uçuş sınıfına göre değişiklik göstermektedir. Lite Economy türü biletlerin ücretsiz bagaj hakkı bulunmamaktadır. Plus Economy türü biletler için 23 kg.'a kadar 1 adet bagaj hakkı bulunur. Flex Economy türü biletlerde, 23 kg.'a kadar 1 adet bagaj hakkı olup, bu tür biletlerin Seul uçuşlarında, her biri en fazla 23 kg. olmak kaydı ile 2 bagaj ücretsiz kabul edilir.

Business Lite ve Business uçuşlarda, her biri maksimum 32 kg. olmak üzere 2 adet ücretsiz bagaj hakkı vardır. Lite Economy, Plus Economy ve Flex Economy türü bilet almış olup, aynı zamanda Gümüş, Altın veya Platinium OK Plus üyelik kartı bulunan yolculara, maksimum 23 kg. olmak üzere ekstra 1 bagaj hakkı daha verilir. OK Plus üyelik kartlarından herhangi birine sahip olan Business veya Business Lite türü biletle uçacak olan yolculara da, maksimum 32 kg. olmak üzere ekstra 1 bagaj hakkı daha tanınır.

Kabin / El Bagajı: Czech Airlines, kabin ve el bagajı haklarını da bilet türlerine göre belirlemiştir. Lite Economy, Plus Economy ve Flex Economy tipi biletlerle uçan yolcuların, kişi başı 1 adet bagaj hakları bulunur. Business Lite ve Business tipi biletlerle uçan yolcular içinse, ücretsiz kabin bagajı hakkı kişi başı 2 adettir. Kabinde taşınacak bagajların, maksimum 55 x 45 x 25 cm. ölçülerinde ve maksimum 8 kg. ağırlığında olmaları gerekmektedir.

 • Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Yurtiçi: Yurtiçi uçuşlarda, ücretsiz bagaj sınırını aşan fazla bagajlara, uçağın kalkışına 36 saat veya daha fazla kala, her 32 kg. ağırlığındaki yük için 25 € ekstra ödeme alınır. Uçuşa 36 saatten daha az bir süre kalmış ise, ekstra bagajlar için her 32 kg. başına 35 € fiyatlandırma yapılır.

 

Yurtdışı: Czech Airlines, yurtdışı uçuşlar için de aynı koşulları uygular. Uçuşa 36 saat veya daha fazla zaman kala ödemesi yapılan her 32 kg. ağırlığındaki ekstra bagaj için 25 € alınır. Uçuşa 36 saatten daha az bir süre kalmış ise 32 kg. için 35 € ek ücret alınacaktır.

 • ABD Bagaj Kuralları

Czech Airlines tarafından ABD'ye gerçekleştirilen seyahatlerde; Economy Class ile yolculuk eden yolcuların, kabin içi 8 kg.'ya kadar, check-in için 23 kg. bagaj hakları bulunur. Business Class ile uçan yolcular içinse, kabin içi maksimum 8 kg., check-in için 32 kg. bagaj hakları mevcuttur.

 • Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Czech Airlines, yolcularının herhangi bir bagaj sorunu yaşamaması için maksimum özeni göstermektedir. Ancak böylesi bir durumun yaşanması halinde, yolcuların hemen Baggage Claim masasına başvurarak rapor tutturmaları gerekmektedir. Rapor tutulduktan sonra yolcuya bir vaka referans numarası verilir. Bu numara ile bagaj durumu takibi, havayolu şirketinin internet sitesinden kolaylıkla yapılabilir. Bagajın 5 gün süresince bulunamaması halinde, havayolu şirketinin internet sitesinin ilgili bölümünden form doldurulması gerekir. 21 gün içinde bulunamayan bagajlar için tazminat başvurusu için sitedeki form doldurulabilir. Czech Airlines, belirli kurallar çerçevesinde, kayıp ve hasarlı bagajlar için tazminat ödemesi yapmaktadır.

 • Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Czech Airlines, kabinde, ateşli silah, mermi içeren aletler, çarpıcı cihazlar, keskin kenarlı nesneler, iş araçları, spor ekipmanı ve silahları andıran eşyaların taşınmasına izin vermez. Uygun görülmesi ve kurallar dahilinde olması halinde, bunlardan bazıları bagajda taşınabilir. Bunun yanı sıra, evrak çantası, patlayıcı maddeler, havai fişek, yanıcı maddeler, sıkıştırılmış gazlar, aşındırıcı maddeler, zehirli maddeler, radyoaktif maddeler, manyetik malzemeler, sıvı elektroitli akümülatör ve bataryalar, bulaşıcı ajanlar, 2,5 kg.'dan fazla miktarda kuru buz asla uçağa kabul edilmez.

Czech Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

Czech Airlines, tüm yolcularına, uçuşları boyunca, birbirinden kaliteli yiyecek ve içecek alternatifleri sunuyor.

 • Economy Class İkramlar

Kısa süreli uçuşlarda, sadece Flex tipi bilet alan yolcular ücretsiz ikramlardan yararlanabilmektedirler. Flex tipi biletle uçan Economy Class yolcularına, hafif atıştırmalıklar, bisküvi veya bir parça çikolata ile su ikram edilir. Farklı ikramları tercih eden Flex tipi biletli yolcular uçuşlarından 24 saat önce online olarak Gourmet Menu'den sipariş verebilirler. Economy Lite ve Economy Plus tipi biletle uçan yolcular, kısa uçuşlarda, ücretli olarak uçak içinde sipariş verebilirler veya uçuştan 24 saat önce Gourmet Menu üzerinden siparişlerini oluşturabilirler. Uzun uçuşlar olan Seul ve Riyad uçuşlarında, tüm bilet tipini kullanan yolculara ikramlar ücretsizdir. Seul uçuşlarında; sıcak yemek, salata, tatlı, tereyağ eşliğinde taze hamur işi olmak üzere 2 defa yemek servisi yapılır. Tüm sıcak ve soğuk içecekler de ücretsiz sunulur. Riyad uçuşlarında ise, 1 sıcak yemek ile taze baget sandviçin yanı sıra, salata, tatlı, tereyağ eşliğinde taze hamur işi ikram edilir. tüm sıcak ve soğuk içecekler ücretsizdir.

 • Business Class İkramlar

Czech Airlines, Business Class ile uçan yolcularına, kısa ve uzun süreli uçuşlarda, ücretsiz ikramlarını porselen tabaklarda sunmaktadır. Kısa uçuşlarda; uçuş saati 10.00'dan önce ise, karşılama içeceği, soğuk kahvaltı, peynir çeşitleri, sebze çeşitleri, taze meyveler, taze hamur işleri, tereyağ ve reçel sunulabilir. Business Class yolcular 5 farklı kahvaltı menüsünden istediklerini seçebilirler.

Saat 10.00'dan sonra olan kısa uçuşlarda; karşılama içeceği, sıcak yemekler, salata, tatlı, taze hamur işleri, tereyağı sunulabilir. Yine yolcular 5 farklı yemek menüsünden birini seçebilirler. Bu menüler arasında vejetaryen menü de bulunmaktadır. Tüm sıcak ve soğuk içecekler de tamamen ücretsizdir. Seul uçuşlarında; Business Class yolcuları için sıcak yemek, meyve, tatlı ve tuzlu atıştırmalıklar vardır.

2 defa yemek servisi yapılır. Riyad uçuşlarında; Business Class yolculara, 1 sıcak ve 1 soğuk yemek servis edilir. Sınırsız alkolsüz içecek sunulur. İlk serviste; başlangıç, ana yemek, salata, peynir çeşitleri, tatlı, tereyağ ve hamur işi bulunur. İkinci serviste ise soğuk atıştırmalıklar ile tatlı ikram edilir.

 • Özel Yemek Servisi

Czech Airlines, yolcuları için Gourmet Menu hizmetini vermektedir. Şirketin internet sitesi üzerinden, istenildiği zaman bu menüden özel yemek siparişleri verilebilir. Online check-in işlemi sırasında da yemek siparişi verilebilmektedir. Uçuştan en az 24 saat önce yemek siparişinin oluşturulması gerekmektedir. Gourmet Menu'de çok sayıda kahvaltı menüleri, soğuk gurme menüleri, sıcak gurme menüleri ve vejetaryen menüleri bulunmaktadır.

Czech Airlines: Business Class

Czech Airlines, Business Class'da uçmayı tercih eden yolcuları için çok yönlü avantajlar sunmaktadır. Business Class yolcularının, hem konfor, hem de olanaklar açısından mükemmel bir uçuş deneyimi yaşadıkları söylenebilir.

 • Koltuk Diz Mesafesi

Czech Airlines uçaklarının tamamında, yolcuların konforu birinci plandadır. Ancak Business Class yolcuları için koltuklar bir miktar daha fonksiyonel ve konforlu biçimde tasarlanmıştır. Son derece ferah diz mesafelerine sahip olan koltukların yatay pozisyona alınmaları da mümkündür.

 • Yiyecek, İçecek Ve İkram

Czech Airlines, Business Class yolcularına, hem kısa, hem de uzun süreli uçuşlarda mükemmel bir ikram sunumu hazırlamaktadır. Sıcak yemek servislerinde ve kahvaltı servislerinde birbirinden farklı menü seçenekleri bulunmaktadır. Bunun yanı sıra vejetaryen yolcular için de seçenekler mevcuttur.

 • CIP Salonu / CIP Lounge

Czech Airlines ile Business Class uçan yolcular, CIP Salonu avantajlarından yararlanabilir. Yolcular; uçuş öncesi, uçuş sonrası veya aktarma beklerken bu salonları kullanabilirler. Bu salonlarda; dinlenme alanları, duş imkanı, yemek ve eğlence alanları bulunmaktadır. Çocuklar için de ayrıca alan mevcuttur.

 • Diğer Özellikler

Czech Airlines Business Class yolcuları, eğer OK Plus karta sahip olurlarsa birçok farklı imkana daha kavuşacaklardır. Bu kart sayesinde, ekstra ücretsiz bagaj hakkı, indirimli ve ücretsiz uçuş fırsatlarından yararlanabilirler. Havayolu firmasının internet sitesinden Ok Plus başvurusu yapılabilmektedir.

Czech Airlines: OK Plus

Czech Airlines'ın müşteri sadakat programı dahilinde çıkarılmış bir kart olan OK Plus, birçok avantaj sunmaktadır. Bu karta sahip olmak için havayolunun internet sitesinden başvuru yapılabilir. Bu kart sayesinde; ekstra ücretsiz bagaj hakları, ücretsiz ve indirimli uçuş hakları kazanılabilmektedir.

Czech Airlines Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Czech Airlines, Avrupa'nın en eski ve köklü havayolu şirketi olarak, her gün iç hatlarda ve dış hatlarda, 100'ün üzerinde noktaya düzenli seferler yapmaktadır.

 • Czech Airlines Seferleri: Sektörün tecrübeli ve köklü firması, 100'ün üzerinde noktaya yurtiçi ve yurtdışı seferleri düzenlemektedir. Economy ve Business Class olmak üzere iki sınıfta hizmet veren şirket, verdiği kaliteli hizmetle tanınmaktadır.

 

 • Czech Airlines Rezervasyon: Czech Airlines uçuşlarına ait tüm seferlere online olarak rezervasyon yapma imkanı bulunmaktadır.
 • Czech Airlines Bilet Al: Havayolu şirketine ait uçuşlar için bilet satın alma işlemleri online olarak yapılabilmektedir. Biletall.com internet sitesinden uçuşların listesine ulaşılarak satın alma işlemi güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilir. Havayoluna ait uçuşlarda check-in işlemleri de online olarak yapılabiliyor.

Czech Airlines Bilet İptal/İade Prosedürü

Czech Airlines, bilet iptal ve iade koşullarını bilet paket türüne göre belirlemiştir. Economy Lite, Economy Plus ve Business Lite paketlerine dahil olan biletler iade ve iptal edilemez.

Economy Flex ve Business paketlere dahil olan biletlerin belirlenen şartlar dahilinde iade ve iptali mümkündür. Economy Flex biletlerde, iptal ve iade halinde, kısa uçuşlar için 60 €, Seul uçuşları için 200 € ücret kesintisi yapılır.

Business Class biletlerde ise iptal ve iade durumunda ücret kesintisi yapılmaz. Para iadeleri 10 gün içerisinde gerçekleştirilir.

Uçuş saatine 72 saat kalaya kadar uçuşlarda, tarih ve saat değişikliği yapılabilmektedir.

Czech Airlines Diğer Önemli Bilgiler

 • Koltuk Özellikleri

Czech Airlines filosundaki uçakların tümünde bulunan koltuklarda, yolcuların maksimum konforu hedeflenmiştir. İdeal diz mesafesine sahip koltuklar son derece rahat bir yolculuk imkanı sunmaktadır.

 • Bebek Ve Çocuk Yolcular

2 yaş altı bebekler, bir yetişkinin kucağında seyahat edebilirler. Kucakta seyahat eden bebekler için normal bilet ücretinin sadece %10'luk kısmı ödeme olarak alınır. 2-12 yaş arası çocukların biletlerinde %25 indirim yapılmaktadır. Talep edilmesi halinde, Czech Airlines, yalnız yolculuk edecek çocuklar için refakatçi hizmeti sunmaktadır.

 • Hamile Yolcular

Hamileliğinin 28. haftası ile 35. haftası arasında olan yolcular, ancak "Uçakla seyahat edebilir" ibaresinin bulunduğu bir doktor raporu ile uçağa kabul edilirler. 36. haftadan sonrasında hamilelerin uçağa kabul edilmesi söz konusu olamaz. İkiz gebelik yaşayan hamileler için de doktor raporu şarttır ve 32. hafta sonrasında uçmaları mümkün değildir.

 • Hasta Ve Engelli Yolcular

Hasta ve engelli yolcuların, sağlık durumları ve koşullarına göre refakatçi talep edilebilir. Talep edilmesi halinde, refakatçi hizmetini havayolu şirketi de vermektedir. Kabinde tekerlekli sandalye eşliğinde uçacak yolcular sadece Airbus 319 ve A330 tipi uçaklarda bu taleplerine karşılık alabilirler. Engelli yolcuların rehber köpekleri kabinde ücretsiz olarak uçabilir ve yolcuya eşlik edebilirler. Rehber köpekler için önceden rezervasyon yapılması, aşı ve eğitim belgelerinin sunulması şarttır.

 • Evcil Hayvanlar

IATA standartlarına göre uçuşlara kabul edilen evcil hayvanlar, Czech Airlines tarafından da uçaklara kabul edilmektedir. Bagaj kısmında yolculuk edecek hayvanlar için maksimum 125 x 69 x 80 cm. boyutunda standartlara uygun bir taşıma çantası istenir. 23 kg.'a kadar olan evcil hayvanlar için 1.620 CZK, 23-32 kg. arası için 3.240 CZK, 32-50 kg. arası için 4.680 CZK, 50 kg. ve üzeri için 6.480 CZK ücret alınır.

Evcil hayvanın içinde bulunduğu çantanın hayvan için rahat olması ve su geçirmez nitelikte olması gerekir. Bagaj kısmında yolculuk eden evcil hayvanların en geç uçuşa 60 dakika kala check-in işlemleri yapılmış olmalıdır. 8 kg.'a kadar olan evcil hayvanlar kabinde yolcu ile beraber uçabilirler. Su geçirmez özellikte maksimum 43 x 30 x 27 cm. boyutlarında bir taşıma çantası seçilmelidir. Kabinde uçacak evcil hayvanlar için 1.620 CZK ücret alınır. Tüm evcil hayvanlar için aşı karnesi ve sağlık belgesi talep edilmektedir. Uluslararası uçuşlarda, gidilecek ülkenin evcil hayvanlar için uyguladıkları prosedürleri incelemekte fayda vardır.

 • Seyahat Sigortası

Czech Airlines ile uçacak yolcular, talep etmeleri takdirde, havayolu şirketinin anlaşmalı olduğu sigorta şirketinden sigortalarını yaptırıp, sigortalı olarak uçuşlarını gerçekleştirebilirler.

Czech Airlines Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Milano - Prag 291,50 TL 1 Saat 30 Dakika
Budapeşte - Prag 318,85 TL 1 Saat 15 Dakika
Brüksel - Prag 374,56 TL 1 Saat 25 Dakika
Prag - Amsterdam 376,73 TL 1 Saat 35 Dakika
Prag - Brüksel 383,37 TL 1 Saat 30 Dakika
Prag - Paris 392,43 TL 1 Saat 50 Dakika
Amsterdam - Prag 393,26 TL 1 Saat 35 Dakika
Kopenhag - Paris 399,24 TL 18 Saat 25 Dakika
Varşova - Prag 399,70 TL 1 Saat 35 Dakika
Paris - Prag 434,96 TL 1 Saat 45 Dakika

Czech Airlines İle Seyahat Eden Yolcularımızın Yorumları

Çok İyi (19)
İyi (5)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%79
%21
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
24 Değerlendirme
M*** C***
27 Kasım Salı
Bence denemeye gerek yok berbat ötesi bir firma
T*** E***
21 Kasım Çarşamba
Uçakta istediğiniz herşeye erişim serbest
2
24
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Czech Airlines sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Czech Airlines Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 19.10.2019 13:50:32 )

Frankfurt, (Tümü)
FRAT
DE
Amsterdam, (AMS)
AMS
NL

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=25249
/
25249