1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
"Enjoy the Sky"
EgyptAir

EgyptAir EgyptAir Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
1932
Firma Kısaltması
MSR
Firma Merkezi
Mısır
IATA Kodu
MS
Uçtuğu Şehir Sayısı
86
Çağrı Merkezi
0 (212) 231 11 26
Uçak Sayısı
54
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,6/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

EgyptAir Popüler Uçak Seferleri

İstanbul - Hartum
Uçak Bileti
10 Kas 2020
Kahire - Beyrut
Uçak Bileti
05 Kas 2020
Dammam - İstanbul
Uçak Bileti
04 Kas 2020
06 Kas 2020
Beyrut - Erbil
Uçak Bileti
11 Kas 2020
Hartum - İstanbul
Uçak Bileti
20 Kas 2020
İstanbul - Abuja
Uçak Bileti
07 Kas 2020
İstanbul - Medine
Uçak Bileti
05 Kas 2020
Erbil - Beyrut
Uçak Bileti
22 Kas 2020
Cidde - Kayseri
Uçak Bileti
23 Kas 2020
Cezayir - Ankara
Uçak Bileti
12 Kas 2020
Cidde - Sivas
Uçak Bileti
06 Kas 2020
Cidde - İzmir
Uçak Bileti
23 Kas 2020
Amman - Gaziantep
Uçak Bileti
10 Kas 2020
Medine - Ankara
Uçak Bileti
02 Kas 2020
Sharjah - İstanbul
Uçak Bileti
29 Eki 2020
Abuja - Ankara
Uçak Bileti
31 Eki 2020
Erbil - Şırnak
Uçak Bileti
22 Kas 2020
Riyad - Trabzon
Uçak Bileti
31 Eki 2020
Hangzhou - İstanbul
Uçak Bileti
11 Kas 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

EgyptAir Hakkında

7 Haziran 1932 senesinde kurulmuş olan Egypt Air, faaliyetlerine Temmuz 1933 yılında başlamıştır. Şirket hızlı bir büyümeye girerek, hava ulaşımı konusunda Mısır'ın bayrak taşıyıcı firması olmayı başarmıştır.

Merkezi Mısır'da Kahire Uluslararası Havalimanı'nda bulunan şirket, Orta Doğu, Avrupa, Amerika, Afrika ve Asya'da 70'den fazla noktaya tarifeli seferler düzenlemektedir.

Egypt Air, yolcu taşımacılığının yanı sıra, yük ve kargo taşımacılığı da yapmaktadır.

EgyptAir Online Check - in

Check-in işlemlerinin dış hat uçuşlarının 3 saat öncesinde, iç hat uçuşlarının ise 2 saat öncesinde yapılması Egypt Air tarafından önerilen ideal zamanlamadır. Bu sayede, yolcuların havalimanı yoğunluklarından etkilenmeden uçuşlarına yetişmeleri mümkün olacaktır. Egypt Air için check-in işlemleri online olarak, bilgisayar ve mobil cihazlar üzerinden yapılabilmektedir. Online check-in işlemi için bilet bilgileri ve yolcu kimlik bilgileri yeterli olmaktadır.

 • Online Check-in Sırasında Koltuk Seçimi Ve Yemek Siparişi

Egypt Air uçak biletleri için online check-in işlemi yapılırken, koltuk seçimi yapma imkanı bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, standart ikramlardan farklı istekleri olan yolcular, bu işlem sırasında, geniş menüdeki yemek seçeneklerinden istediklerini seçerek sipariş edebilirler.

EgyptAir Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Egypt Air, Mısır'ın bayrak taşıyıcı havayolu firmasıdır ve güvenilirliğini ispatlamış bir tarihi bulunmaktadır.
 2. Egypt Air, gelişmiş filosu ve profesyonel personeli ile üstün bir uçuş deneyimi yaşatmayı hedefler.
 3. Egypt Air, tüm yolcularına son derece kaliteli bir mutfaktan çıkan ve deneyimli aşçılarından ellerinden muhteşem bir ikram demeti sunar.
 4. Şirket, yolcularının farklı ihtiyaç ve isteklerini önemsiyor. Bu ihtiyaç ve isteklere özel çözümler sunuyor.
 5. Şirket, uçuşlarında farklı sınıflara özel farklı avantajlar sunuyor.
 6. Egypt Air, yüksek ücretsiz bagaj hakları tanıyor ve ekstra bagaj ücretlerinde de yolcularına kolaylıklar sunuyor.
 7. Şirket, yer hizmetlerinde ve kabinde verdiği hizmetlerle, müşterilerin kusursuz bir uçuş deneyimi yaşamaları için gayret ediyor.

EgyptAir Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Egypt Air, yolcularının sorunsuz bir yolculuk yaşamaları adına çeşitli bagaj imkanlarını onların kullanımına sunuyor.

 • Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

Egypt Air, yolcuları için check-in ve kabin olmak üzere iki farklı ücretsiz bagaj hakkı sunuyor.

Bagaj: Egypt Air, Economy Class yolcuları için her biri maksimum 23 kg. olmak üzere 2 ücretsiz bagaj hakkı sunuyor. Business Class yolcuları içinse bagaj hakkı her biri maksimum 32 kg. olmak üzere 2 adet olarak belirlenmiş.

Kabin / El Bagajı: Şirket, Economy Class yolcuları için 1 adet maksimum 8 kg. ağırlığında el bagajı hakkı tanıyor. Business Class yolcular içinse her biri maksimum 8 kg. ağırlığında olmak üzere 2 ücretsiz el bagajı hakkı bulunuyor.

 • Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Yurtiçi: Egypt Air, yolcularının uçtukları noktaya, uçuş sınıfına ve yük miktarına göre değişen ekstra bagaj ücretleri belirlemiştir. İlgili listeye resmi web sitesi üzerinden ulaşılabilir.

Yurtdışı: Şirket, dış hat uçuşları için uçuş sınıfına, bilet türüne ve rotaya göre değişiklik gösteren fiyatlar sunmaktadır. Çeşitli indirimlerden yararlanılması da mümkün olmaktadır.

 • ABD Bagaj Kuralları

Egypt Air yolcuları, tarifeli ABD uçuşlarında, Economy Class için 2'şer adet her biri maksimum 23 kg. ağırlığında olan ücretsiz bagaj hakkına sahiptir. Business Class içinse, yine 2 adet bagaj hakkı bulunur. Ancak her birinin 32 kg. ağırlığında olması mümkündür. Kabin içinde ise Economy Class yolcuları 8 kg. ağırlığında 1 adet, Business Class yolcuları da 8 kg. ağırlığında 2 adet el bagajı taşıyabilirler.

 • Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Hasarlı, kayıp, eksik ve geç teslim edilen bagaj durumlarında, Egypt Air belirli kurallar dahilinde sorumluluk kabul eder. Kaybolan bir bagaj söz konusu olduğunda, bagaj sahibi, havalimanında bulunan Kayıp Eşya Ofisi'ne başvuru yapmalıdır. Bu noktada kayıp bagaj ile ilgili gereken rapor, yetkililer tarafından tutulacaktır. Raporda yer alan referans numarası ile şirketin internet sitesinden, bagajın bulunma süreci takip edilebilir. 5 gün bulunamayan bagajlar için site üzerinde bulunan formun doldurulması gereklidir.

 • Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Uçuş güvenliğini riske atacak her türlü yanıcı, patlayıcı, parlayıcı ve kimyasal madde uçuşlara kabul edilmemektedir. İlaçlar ve sıvı formdaki kişisel bakım ürünleri için de belirli prosedürlere uyulması gereklidir. Silahlar ve silah görevi görebilecek eşyalar hiçbir şekilde uçağa kabul edilmezler. Bazı spor ekipmanları bagaj kısmında taşınabilmektedir. Kabin içerisinde taşınmalarına izin verilmez.

EgyptAir Yiyecek, İçecek ve İkram

Egypt Air, tüm uçuşlarında, usta aşçıların hazırladığı, birbirinden lezzetli ikramları ve yemekleri yolcularına sunar. Özel ihtiyaçlara yönelik yemeklerin de siparişleri hazırlanması sağlanmaktadır.

 • Economy Class İkramlar

Uçuşun uzunluğuna göre ikramlar sunulmaktadır. Kısa uçuşlar için hafif atıştırmalıklar sunulur. Uzun uçuşlar ise eşsiz bir yemek menüsünden mükemmel sıcak yemekler ikram edilir. Uçuş sırasında sıcak ve soğuk alkolsüz içecekler sunulmaktadır. Özel yemek siparişleri de alınabilmektedir.

 • Business Class İkramlar

Egypt Air, Business Class yolcuları için seçkin bir mutfağın seçkin yemeklerini sunar. Geleneksel yemeklerin yanı sıra, ihtiyaçlara ve zevklere hitap eden seçeneklere sahip geniş bir menü sunulur. Uçuş öncesinde özel yemek siparişleri alınır. İçecek seçenekleri, alkolsüz, sıcak ve soğuk olarak geniş bir yelpazede hazırlanmıştır.

 • Özel Yemek Servisi

Egypt Air, her ihtiyaca ve zevke göre özel yemek siparişlerini almaktadır. Vejetaryenler için özel menü seçenekleri bulunur. Hindu tercihler için menüler ve dini tercihlere göre seçenekler mevcuttur. Alerjisi olan ve diyabet hastası olanlar için özel siparişler hazırlanır. Bebekler ve çocuklar için de isteğe özel yemek hazırlanmaktadır.

Egypt Air: Business Class

Egypt Air, her sınıfta yolculuk eden misafirleri için standartların üzerinde bir hizmet sunmaktadır. Business Class ile uçmayı tercih eden yolcuları içinse üst düzey bir uçuş deneyimi yaşatmayı hedefler. Kusursuz bir konforu garantilemek isteyenler, Egypt Air Business Class ile yolculuk edebilirler.

 • Koltuk Diz Mesafesi

Business Class yolcuları, koltukların diz mesafelerinin ideal olması ile son derece konforlu bir yolculuk yaparlar. Koltuk mesafeleri, her bir yolcunun bireysel bir konfora sahip alması hedeflenerek hazırlanmıştır.

 • Yiyecek, İçecek Ve İkram

Egypt Air mutfağı, havayolu dünyasında adından söz ettiren bir mutfaktır. Menüsü son derece geniştir ve bu imkanları Business Class yolcularının önüne sermektedir. Geniş ve çeşitli menülerden zevke göre seçim yapılabilmektedir. Uçuş boyunca içecekler servis edilmektedir.

 • CIP Salonu / CIP Lounge

Egypt Air Business Class yolcuları, havalimanlarında bulunan CIP Salonları'nda uçuş öncesi, uçuş sonrası ve aktarma beklerken vakit geçirebilirler. Bu salonlarında duş alabilir, yemek yiyebilir ve dinlenebilirler. Eğlence imkanlarının da bulunduğu salonlarda, hem çocuklar, hem de yetişkinler için eğlence alanları vardır.

 • Diğer Özellikler

Egypt Air, yolcularına, Star Alliance ayrıcalıklarını sunmaktadır. Bu karta sahip olan yolcular çeşitli indirimlerden sıklıkla yararlanabilirler. Ayrıca biriken puanlar sayesinde indirimli ve bedava uçuş imkanlarını yakalayabilirler.

Egypt Air: Star Alliance

Egypt Air, sadık müşterileri için Star Alliance kartı sunmaktadır. Bu kart için başvurular, havayolu şirketinin internet sitesinden yapılabilir. Bu kart sayesinde, bagaj ve bilet indirimleri elde edilebilir.

Biriken puanlar, sık yolculuk edenlerin ücretsiz bilet almasını sağlar. Bunun yanı sıra her uçuşlarında indirimli fiyattan bilet alma imkanı yakalarlar.

EgyptAir Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Egypt Air, yıllardır hem Mısır içinde hem de dünyanın dört bir yanına uçuşlar yapmaktadır. Mısır'ın önde gelen firması, tarifeli seferlerinin sayılarını ve rotalarını her geçen gün arttırmaktadır.

 • Egypt Air Seferleri: Egypt Air, Mısır'dan birçok şehre ve ülkelere tarifeli seferlerini her gün düzenli olarak sürdürmektedir. Personelleri ile üst düzey bir hizmet sunan şirket, havacılık ağına yeni noktalar ve filosuna yeni uçaklar eklemeye devam etmektedir.
 • Egypt Air Rezervasyon: Egypt Air, tüm iç hat ve dış hat seferleri için online olarak rezervasyon yapılabilmektedir. Rezervasyon değişiklikleri de yine online olarak belirli kurallar içerisinde gerçekleştirilebilmektedir.
 • Egypt Air Bilet Al: İç hat ve dış hat seferleri için Egypt Air biletleri, online olarak satın alınabilmektedir. Satın alma sonrasında, check-in işlemleri de online olarak yapılabiliyor.

EgyptAir Bilet İptal/İade Prosedürü

Egypt Air biletlerinde iptal ve iade işlemleri, bilet tipine göre değişen bir prosedüre tabi tutulur. Bazı bilet tiplerinde iptal işlemi mümkün olmayabilmektedir.

 • Business Class biletlerde iade, iptal ve değişiklik imkanı bulunur.
 • Bazı iade işlemlerinde, uçuşa ve bilet tipine göre belirlenmiş kesintiler uygulanabilir.
 • Bazı bilet tiplerinde, fark ödenmeksizin tarih değişikliği yapılabilir. Rota üzerinde değişiklik yapılması ile mümkün değildir.

EgyptAir Diğer Önemli Bilgiler

 • Koltuk Özellikleri

Egypt Air, tüm sınıflarda bulunan koltuklarında yolcuları için yüksek konfor sunmaktadır. İdeal diz mesafesi bulunan koltuklar, son derece geniş ve rahat olarak tasarlanmıştır. Her boy ve vücut tipinde yolcular bu koltuklarda rahat bir şekilde seyahat edebilirler.

 • Bebek Ve Çocuk Yolcular

Egypt Air, 7 günden küçük bebeklerin uçmalarına izin vermemektedir. Çocuk yolcular için, çocuk başına ve rota başına 25 $ ücret alınır. Yanında yetişkin bulunmadan yolculuk eden çocuk yolcular için bir yetişkin tam bilet ücreti alınmaktadır.

 • Hamile Yolcular

Egypt Air uçuşlarında, sağlıklı bir gebelik geçirmekte olan hamile yolcular doktor raporu olmaksızın uçağa kabul edilirler. Sadece, gebelikle alakalı komplikasyonları bulunanlar, ikiz gebeliği olanlar ve doğumuna 1 ay kalan hamileler doktor raporu sunulduktan sonra uçuşa alınırlar. Doktor raporunun 7 günden eski olmaması gerekmektedir.

 • Hasta Ve Engelli Yolcular

Hasta ve engeli olan yolcular için gerekirse havayolu şirketi tarafından refakatçi talep edilebilir. Talep edilmesi halinde, Egypt Air refakatçi hizmeti de sunmaktadır. Engelli yolcuların beraberinde rehber köpek bulunuyorsa, ücretsiz olarak uçuşlara kabul edilir.

 • Evcil Hayvanlar

Egypt Air, uçuşlarına kabul ettiği evcil hayvanların güvenliği ile alakalı bir sorumluluk kabul etmemektedir. Sorumluluk tamamen yolcuya aittir. 8 haftadan büyük olan kedi ve köpekler uçuşlara kabul edilmektedir. Evcil hayvanlar, sıvı sızdırmayan, güvenli taşıma çantalarında muhafaza ediliyor olmalıdır. Evcil hayvanlar için uçuş ücretleri, içinde bulundukları taşıma çantası ile beraber tartılmalarından sonra, kiloya göre belirlenir.

 • Seyahat Sigortası

Egypt Air, kendisini tercih eden yolcuların talep etmeleri halinde, istenilen özelliklerde seyahat sigortasını, anlaşmalı olduğu şirket aracılığı ile ve avantajlı fiyatlarla sunmaktadır.

EgyptAir Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Cidde - Kahire 1.079,59 TL 1 Saat 15 Dakika
Abu Dabi - Kahire 1.259,66 TL 2 Saat
Kahire - Abu Dabi 1.445,03 TL 5 Saat
İstanbul - Hartum 1.479,14 TL 12 Saat 10 Dakika
Kahire - Beyrut 1.518,42 TL 1 Saat 20 Dakika
Riyad - Hartum 1.553,92 TL 13 Saat 20 Dakika
Kahire - Sharjah 1.703,79 TL 5 Saat 5 Dakika
Milano - Sharm El Sheikh 1.787,79 TL 6 Saat 40 Dakika
Kahire - Tunus 1.797,66 TL 2 Saat 15 Dakika
Dammam - İstanbul 1.839,46 TL 13 Saat 5 Dakika

EgyptAir Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • EgyptAir uçak bileti ne kadar?

  EgyptAir firmasının popüler seferlerinden en ucuzu İstanbul - Hartum olup, bilet fiyatı 1.479,14 TL'dir.
 • EgyptAir kaç yılında kuruldu?

  1932 yılında kurulmuştur.
 • EgyptAir firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Mısır şehrindedir.
 • EgyptAir IATA kodu nedir?

  MS uluslar arası IATA kodudur.
 • EgyptAir çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası 0 (212) 231 11 26

EgyptAir Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (51)
İyi (31)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%62
%38
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,6
82 Değerlendirme
A*** S***
8 Ekim Pazartesi
Bir şey demek istemiyorum, kişşiden kişiye değişir. Ben beğenmedim
S*** U***
3 Eylül Pazartesi
Kız arkadaşımın yanına gideyim diye bindim her tarafım ağırdı
M*** C*** T***
11 Ağustos Cumartesi
İçecekler konusun da kendilerini biraz geliştirmeleri gerekmekte hepsi o
A*** G*** S***
23 Temmuz Pazartesi
Firma gerçekten kaliteli içecekler konusun da biraz daha iyimser olabilirler.
A*** K***
12 Temmuz Perşembe
Firma gerçekten ilgili personeller biraz daha güler yüzlü olabilirler.
2
26
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com EgyptAir sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. EgyptAir Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 29.10.2020 04:39:55 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Abuja, (ABV)
ABV
NG

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=68293
/ True
68293