1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
Beyrut

Beyrut Uçak Bileti

Beyrut Para Birimi
Lübnan Poundu (LBP)
Beyrut Zaman Dilimi
GMT +3
Beyrut Şehri En İyileri
Sosyal Hayat, Jeitta Mağrası, Tabbule
Beyrut Hava Durumu (15 Eylül) 28°C Güneşli
Beyrut Hava Durumu (16 Eylül) 28°C Güneşli

En Ucuz Beyrut Varışlı Uçak Seferleri

17 Eyl 2020
İzmir - Beyrut
Pegasus
18 Eyl 2020
Ankara - Beyrut
Pegasus
02 Eki 2020
Konya - Beyrut
Pegasus
16 Eyl 2020
Kahire - Beyrut
Middle East Airlines
08 Eki 2020
16 Eyl 2020
01 Eki 2020
Adana - Beyrut
Pegasus
13 Eki 2020
Hatay - Beyrut
Pegasus
20 Eyl 2020
Dubai - Beyrut
Middle East Airlines
15 Eyl 2020
25 Eyl 2020
Erbil - Beyrut
Türk Hava Yolları
18 Eyl 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Beyrut Kalkışlı Uçak Seferleri

09 Eki 2020
04 Eki 2020
Beyrut - Hatay
Pegasus
15 Eyl 2020
Beyrut - Adana
Pegasus
02 Eki 2020
Beyrut - Ankara
Pegasus
29 Eyl 2020
15 Eyl 2020
Beyrut - Kahire
Middle East Airlines
16 Eyl 2020
Beyrut - İzmir
Pegasus
11 Eki 2020
07 Eki 2020
23 Eyl 2020
01 Eki 2020
Beyrut - Dubai
Emirates
19 Eyl 2020
Beyrut - Erbil
Türk Hava Yolları
20 Eyl 2020
Beyrut - Addis Ababa
Ethiopian Airlines
15 Eyl 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Beyrut Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Beyrut Havaalanları
Ülke Kodu
LB
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Arapça
Toplu Taşıma Fiyatı
10 LBP
Yemek Fiyatı
10 USD
Alkolsüz İçecek Fiyatı
15 LBP

Beyrut’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Yaz
En Ucuz Ay
Temmuz
En Ucuz Gün
Perşembe
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Nisan

Ucuz Beyrut uçak bileti kullanan kişiler şehre ne zaman gidileceğini iyi bilmesi gerekiyor. Tamamen Akdeniz İkliminin karakteristik özelliğini gösteren Beyrut'a yaz aylarında ve kış aylarında gitmek çok doğru değildir. Yazları sıcak geçen şehirde, kışın kuru bir soğuk hakimdir. İlkbahar ve son bahar ayları oldukça iyi dönemlerdir.

Beyrut Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Beyrut uçak seyahati yapan yolcuların havalimanından şehir merkezine gitmesi için birçok ulaşım aracı bulunuyor.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 10 LBP

Beyrut'ta havaalanından şehir merkezine ulaşım sağlayan, belediye otobüsleri bulunmaz. Yakın konumda yer alan havalimanından özel servisler ile şehir merkezine ulaşım sağlanır.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 30 LBP

Taksiler en çok kullanılan araçlardır. Hava alanında şehir merkezine kısa süre içerisinde ulaşım sağlayan araçlar, 7/ 24 havalimanında hazır bir şekilde beklerler. Hava alanında şehir merkezine 15 dakika, trafiğin durumun bağlı olarak en geç 25 dakika içerisinde ulaşım sağlarlar

Havalimanı Servisleri

Lebanon Shuttle adlı firma, havaalanından şehir merkezine ulaşımı, kişinin isteğine göre ya toplu taşıma araçları ile ya da özel vip araçlar ile sağlarlar. Birçok Shuttle firması Refik Hariri Uluslararası Havalimanında bu hizmeti verir.

Araç Kiralama

Araç kiralama firmaları, birçok havalimanında olduğu gibi Beyrut'ta da terminal binası içerisinde yer alır. Şehre gelmeden ya da şehre ulaşır ulaşmaz araç kiralanabilir.

Beyrut Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Duty Free
ATM
Büfe
Hediyelik Eşya
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Beyrut Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım oldukça kolaydır. Suikaste kurban giden eski başbakan Refik Hariri'nin anısına Beyrut uçak kalkışlarının yapıldığı havalimanın adı Beyrut Refik Hariri Uluslararası Havalimanı olarak değiştirilmiştir. En önemli cazibe merkezlerinden biri olan ve ülkenin en büyük şehri olan Beyrut'a gelen misafirler bu havaalanını kullanır. Avrupa'dan, Amerika'dan, İskandinav Ülkeleri ve Türkiye'den gelen uçakları karşılayan terminal binası içersinde, ATM'ler, hediyelik eşya dükkanları, büfeler ve cafeler bulunur.

Beyrut’a Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Beyrut uçak bileti kullanan kişiler için şehirde yapılacak çok fazla aktivite bulunmaktadır. İlk olarak Fenikelilerin hüküm sürdüğü şehirde, Osmanlı ve Fransızlardan sonra bağımsızlığını ilan edene kadar geçen süreçte, kültür beşiği olma ünvanını kazanmıştır. Tarihi mirasları oldukça fazla olan şehir, dünyanın bilinen en eski yerleşim yerlerinden biridir. Konumu bakımından Akdeniz'e kıyısı olan şehir, önemli ticaret yollarının güzergahında bulunur. Fenikeliler, Memlükler, Osmanlı Devleti ve Fransa şehre hakim olmuş kültürlerin başında gelirler. Bu kültürlerin mirasları iç savaş döneminde hasar görse de yeniden restore edilerek, miraslara sahip çıkmayı başarmışlardır.
 2. Doğanın Beyrut'a ödülü olarak gösterilebilecek kayalıklar, yerli ve yabancı turistlerin ilk ziyaret ettiği yer olarak bilinir. Raouhce Bölgesinde bulunan bu kayalıklar, kıyıdan biraz uzakta yer alır. Yüzerek ya da küçük botlar yardımı ile kayalıklara ulaşmak mümkündür. Kayalıkların karşısında yer alan tepede, cafeler ve restoranlar yer alır. Seyre açık bu kayalıklara tırmanmak yasaktır.
 3. Beyrut'un sembollerinden biri olan, dünyanın yedi harikasına aday gösterilen mağara oldukça ilginç bir yapıya sahiptir. Beyrut'a gelen yerli ve yabancı turistlerin ilk olarak görmek istedikleri yerin başında gelen bu mağaradaki sarkıtların boyu 120 metreyi bulur.
 4. Turistik bir şehir olan Beyrut, gece hayatı da oldukça renkli ve hareketlidir. Genellikle yüksek binaların en üst katlarında yer alan Beyrut barları, canlı müzikleri, dekorasyonları ile dikkat çeker. Şehrin bütün manzarasını ayaklar altına seren bu barlarda, yerli ve yabancı içkiler, özel geceler ve özel partiler düzenlenir.
 5. Gelişimine devam eden Beyrut şehrinde kültürel festivaller her yıl yapılır. Müzik ve film festivallerinin çoğunlukta olduğu şehirde; Mart, Nisan ve Ekim aylarında film festivalleri yapılır. Arap Filmleri, Arapça ve Fransızca olarak gösterime girer. Caz festivali uluslararası boyutta yapılır ve her yıl Temmuz ayında, 4 gün sürecek şekilde sahil bölgesinde yapılır. Büyük pazar festivali, yaz aylarında plajlarda yapılan partiler ile kutlanır.

Beyrut Hakkında

Lübnan'ın hem başkenti hem de en büyük şehri olan Beyrut, Ortadoğu’nun Paris'i olarak bilinir. Yarımada şeklindeki Beyrut şehri, ülkenin en büyük limanını sınırları içerisine almıştır. En önemli ticaret merkezi olan şehrin tarihi M.Ö 15.yüzyıla dayanır.

Ülkede yaşanan iç savaş sonrası kısa sürede yeniden inşa edilen şehir, şimdilerde büyük şirketlerin ve bankaların genel merkezi olmuş durumdadır. Kente hayat veren nehir şehrin doğu kısmında güney kısmına doğru akar. Beyrut hem kültürel bakımından hem de tarih bakımından oldukça zengin bir yapıya sahiptir.

Tarih boyunca birçok kültüre kucak açmış şehir, şimdilerde Ortadoğu’nun en iyi ticaret merkezi olarak anılmaktadır. M.Ö 15 yüzyılda Mısır kaynaklarında geçen Beyrut, Osmanlı Devleti hakimiyetine girmiştir. Osmanlı hakimiyetinden sonra uzun yıllar Fransız Mandası altında kalan şehir Lübnan'ın bağımsızlık yemininde sonra gelişmeye başlamıştır. İç savaş başladıktan sonra gerileme dönemini yaşayan Beyrut, kısa süre zarfında yeniden en önemli merkezlerden biri haline gelmeyi başarmıştır.

Şehirde birçok dine mensup vatandaşlar bir arada yaşayarak, şehrin kozmopolit bir yapıya sahip olmasında katkıda bulunmuştur. Hatta Ortadoğu'nun en kozmopolit şehri olmayı başarmıştır. 1 500 000 Nüfusa sahip şehir Akdeniz iklimi etkisi altındadır. Yaz turizmine de oldukça el verişli olan Beyrut, her geçen yıl daha da gelişerek, Orta-doğu sınırlarından çıkıp, dünyanın ticaret ve kültür merkezlerinden biri olma yolunda ilerlemektedir. Beyrut, Dünya Beta Kenti seçilmiştir.

Beyrut Nerede?

Beyrut Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2.020 LBP/KM
Taksi
2.647 LBP/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Beyrut'ta en çok kullanılan ve şehir içi ulaşım ağı en çok olan araçlar otobüslerdir. Ulaşım otobüsler ve minibüsler sayesinde oldukça hızlıdır. Bunun yanında ulaşım ağı da şehrin her yerine kadar uzanır. Şehir merkezinden her hangi bir yere gitmek için aktarma da yapılsa en fazla iki araç ile yapılır. Trafiğin yoğun olduğu şehirde araba kiralayarak da ulaşım sorununu çözmek farklı bir alternatif olur.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Beyrut'a gelen turistlerin birçoğu şehir içi ulaşımda, Beyrut Şehir merkezini en iyi bilen taksileri kullanır. Mesafeye göre ücretlendirme yapan taksiler, şehir merkezinden havaalanına ulaşımı da sağlarlar.

Beyrut Vize Şartları

Lübnan Vize İstiyor mu?
Hayır
Lübnan Vizesiz Kalınabilecek Süre
90 Gün
Lübnan Vize Detayları
Pasaportlarında İsrail’e giriş-çıkış damgası bulunan kişilerin girişlerine izin verilmemektedir.

Beyrut’da Gezilecek Yerler

Jeitta Mağrası
Milli Müze
Al Omari Camisi
Beyrut Ulusal Müze
Azîz Georgia Yunan Ortodoks Katedrali

Beyrut uçak bileti olanaklarından faydalanan kişiler şehirde birçok yeri gezebilir ve aktivitelere katılabilirler.

Jeitta Mağrası

Beyrut'un en ilgi çekici mekanlarında biri olan mağara, şehir merkezine yaklaşık bir saat uzaklıkta yer alır. İki ayrı mağaranın birleşmesi ile ortaya çıkan yapı oldukça ilginç sarkıtlara yer verir. Sarkıt uzunlukları 120 metreyi bulmuştur. Yaz aylarında açık olan mağara, dünyanın 7 harikası finalistlerinden biri olma özelliği taşıdığı gibi, dünyanın en uzun araştırma süresine sahip mağara özelliğini de taşır. Üç ayrı odadan oluşan mağaraya odaların içinde barındırdıkları renklerim isimleri ile anılırlar. Mağaranın alt katına gitmek için asansörlü bir sistem geliştirilmiştir. Elektrikli tekne olan bu sistemler mağaranın 500 metre derinine inmek mümkündür.

Milli Müze

Beyrut Ulusal Müzesi olarak bilinen ve turistler tarafından sıkça ziyaret edilen, 1942 yılında açılmıştır. İç savaş sırasında, tahribata uğraşan müzede 100.000 parça tarihi eser sergilenmektedir. Beyrut ve Lübnan tarifi boyunca, kazılarda elde edilen eserler, dönemlerine göre sıralanmıştır.

Al Omari Camisi

Geçmişi 12. yüzyıla dayanan ve ilk olarak kilise olarak inşa edilen yapı Memlükler hakimiyetinin hüküm sürdüğü dönemlerde şehrin camisi olarak değiştirildi. Join Saint Haçlı kilisesi olan cami iç savaştan payını alan yapılardan biridir. Minareleri sonradan eklendiği için Memlük mimarisinin izlerini taşısa da, sütunlar Roma mimarisinin özelliklerini gösterir.

Azîz Georgia Yunan Ortodoks Katedrali

Lübnan tarihinin en eski yapılarında biri olan katedral, Yunan ve Ortodoks Başpiskoposluğu’nun koruması altındadır. 12. Yüzyılda inşa edildiği düşünülen yapı, Anastasia Katedralinin yerine kurulmuştur. Yıllar içinde bir çok kez restorasyon giren yapı en 2003 yılında restore edilerek, ziyaretçilere açıldı.

Beyrut’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Tabbule
Humus
Fattuş
Künefe
Tabbule

Ülkemizde, kadın günlerinde yapılan kısır adı verilen yemeğin birebir aynısı gibidir. Daha fazla baharat kullanılır. Bizdeki gibi gün ya da toplantılarda değil, akşam yemeği olarak yenir. Beyrut uçak bileti kullanan kişiler bu tadı tadabilirler.

Humus

Türk Mutfağının nerdeyse aynısı olan lezzetler, Lübnan mutfağında da yer alır. Haşlanmış nohut ve tahin ile yapılan bu lezzete koyun eti ve ceviz eklenerek yapılır.

Fattuş

Kızarmış lavaş ekmeği ile yapılan bu salataya mevsim sebzeleri eklenir. Sumak ve nar ekşisi ile tatlandırılır.

Künefe

Kadayıf ve peynirin bir arada şerbetlendirilerek hazırlanan tatlı, Beyrut'un bilinen en güzel tatlısıdır.

Konaklama İçin Beyrut Otel Seçenekleri

Ucuz Beyrut uçak bileti kullanan kişilerin şehirde çok fazla konaklama ve otel seçeneği bulunuyor.

Ramada Beirut Downtown
Beyrut sahil yoluna 15 dakikalık yürüme mesafesinde olan otel, şehir merkezinin en gözde otellerindendir. 4 yıldızlı otelin odaları, klimalı, banyolu ve oturma bölümüdür. Çamaşır yıkama hizmeti, ücretsiz park yeri ve vale hizmetleri, oda servisi ve çamaşır yıkama hizmetleri bulunur. Aynı zamanda otelin havaalanı servisi de bulunur.
Minet El Hosn, Chateaubriand Street, 11 215, Beyrut, Lübnan
Four Seasons Hotel Beirut
5 yıldıza sahip otel aynı zamanda işlem2bir bölgede yer alır. Oda servisleri kusursuz olan otelin yemekleri de oldukça kaliteli şekilde hazırlanır ve sunulur. Ücretsiz otopark ve çamaşır yıkama hizmeti de bulunur.
1418 Prof Wafic Sinno Avenue, Minet El Hosn, Beyrut, Lübnan
Saifi Suites
4 yıldızlı otel, spa, masaj ve sağlık bölümü ile ziyaretçilere hizmet verir. Klimalı odalar, tv ve banyosu ile yaşamı kolaylaştıran özellikle sahip otelde, wi fi ağı, ücretsiz park yeri, cafe m, restoran ve barlar yer alır.
Maroun Naccache Ave - Saifi, 1100 Beyrut, Lübnan

Beyrut Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Trabzon - Beyrut 857,65 TL 15 Saat 20 Dakika
İzmir - Beyrut 877,90 TL 9 Saat 5 Dakika
Ankara - Beyrut 889,90 TL 11 Saat 30 Dakika
Konya - Beyrut 987,73 TL 13 Saat 25 Dakika
Gaziantep - Beyrut 1.139,65 TL 13 Saat 10 Dakika
İstanbul - Beyrut 1.150,90 TL 1 Saat 50 Dakika
Kayseri - Beyrut 1.208,65 TL 6 Saat 35 Dakika
Antalya - Beyrut 1.214,90 TL 1 Saat 15 Dakika

Beyrut Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Beyrut uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Egyptair, Emirates, Middle East Airlines, Pegasus, Qatar Airways, Türk Hava Yolları.
 • Beyrut yurt dışı uçak bileti ne kadar?

  Beyrut varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Trabzon - Beyrut olup, bilet fiyatı 857,65 TL'dir.
 • Beyrut şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?

  Yılın en uygun zamanı Temmuz ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Beyrut ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Küllerinden Doğan Şehir: Beyrut’a Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler
Küllerinden Doğan Şehir: Beyrut’a Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler
04 Mart 2019
‘’Küllerinden Doğan Şehir’’ olarak anılan Beyrut, 1.5 milyonun üzerindeki nüfusuyla Lübnan’ın başkenti ve en büyük şehri olma özelliği taşıyor. Beş bin yıldan fazla tarihiyle dünyanın en eski şehirler
Kesinlikle Görmek İsteyeceğiniz 10 Tarihi Şehir
Kesinlikle Görmek İsteyeceğiniz 10 Tarihi Şehir
08 Ağustos 2016
PRAG, ÇEK CUMHURİYETİ Çek Cumhuriyeti’nin en büyük şehri olan başkent Prag, dünyanın tarihi açıdan en güzel şehirlerinden biri olan adeta bir açık hava müzesidir. Altın Şehir ya da Masal Şehri ol
Ramazan Bayramında Gidebileceğiniz En İyi 10 Yurtdışı Tatili
Ramazan Bayramında Gidebileceğiniz En İyi 10 Yurtdışı Tatili
23 Haziran 2016
Her yıl genellikle bayramla birleşen günler vesilesiyle uzayan tatiller bu yıl da devam etmektedir. Ramazan bayram arifesi pazartesi gününe denk geliyor, Ramazan Bayramı ise; 5 Temmuz Salı günü başlay
2016 Yılında Gezmek İsteyeceğiniz 10 Yer
2016 Yılında Gezmek İsteyeceğiniz 10 Yer
07 Ocak 2016
İRLANDA Avrupa’nın kuzeybatısında bulunan adalarla çevrili mitler ve masalar ülkesi İrlanda, 2016 yılında gezilmesi gereken ülkelerin başında gelmektedir. Bir kültür başkenti olan Dublin, adanın

Beyrut Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (72)
İyi (12)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%86
%14
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,9
84 Değerlendirme
Ö*** A***
13 Kasım Salı
Arkadaşımla beraber bir çılgınlık yapıp bu hafta buraya gidiyoruz.
O*** D***
10 Ağustos Cuma
Kesinlikle önerebileceğim bir şehir. Kesin gidin görün
İ*** A***
4 Haziran Pazartesi
Herşey çok güzeldi biz çok keyif aldık teşekkürler
E*** E*** Ö***
20 Ekim Cumartesi
Gidin de bir görün gerçekten çok güzel biryer
T*** U***
20 Haziran Çarşamba
Herşey çok güzel, herşey çok farklıydı.
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Beyrut Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 15.09.2020 09:03:31 )

Adana, (ADA)
ADA
TR
Beyrut, (BEY)
BEY
LB

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=19363
/ True
19363