1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
Beyrut

Lübnan Uçak Bileti

Lübnan Nüfusu
6 Milyon
Lübnan Başkenti
Beyrut
Lübnan Resmi Dili
Arapça
Lübnan Zaman Dilimi
GMT +2
Lübnan Para Birimi
Lübnan Lirası (LBP)
Ortama Yemek Fiyatı
8 USD
Lübnan Telefon Kodu
+961
Ortama İçecek Fiyatı
1 USD
İstanbul - Beyrut Uçuş Süresi
1 Saat 40 Dk
İstanbul - Beyrut Uçuş Mesafesi
1.450 Km

En Ucuz Türkiye - Lübnan Uçak Seferleri

İstanbul - Beyrut
Türk Hava Yolları
13 Eki 2020
Ankara - Beyrut
Pegasus
03 Eki 2020
Adana - Beyrut
Pegasus
26 Eki 2020
20 Eki 2020
06 Eki 2020
26 Eki 2020
Konya - Beyrut
Pegasus
28 Eyl 2020
26 Eki 2020
İzmir - Beyrut
Pegasus
08 Eki 2020
26 Eki 2020
Hatay - Beyrut
Pegasus
05 Eki 2020
26 Eki 2020

En Ucuz Lübnan Kalkışlı Uçak Seferleri

Beyrut - İstanbul
Türk Hava Yolları
24 Eki 2020
Beyrut - Ankara
Pegasus
25 Eki 2020
Beyrut - İzmir
Pegasus
25 Eki 2020
Beyrut - Adana
Pegasus
25 Eki 2020
04 Eki 2020
Beyrut - Kahire
Middle East Airlines
17 Eki 2020
07 Eki 2020
15 Eki 2020
01 Eki 2020
28 Eyl 2020
Beyrut - Dubai
Fly Dubaı
01 Eki 2020
Beyrut - Hatay
Pegasus
05 Eki 2020
Beyrut - Erbil
Türk Hava Yolları
03 Eki 2020
16 Eki 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Lübnan Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Lübnan Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Lübnan'a Nasıl Gidilir?

Lübnan'a gitmek içerisinde bulunulan dönemde son derece kolaydır. Pek çok hava yolu firmasının her gün çok sayıda seferi mevcuttur. Bu seferlerin tamamı başkent Beyrut'a icra edilir. Bu ülkeye Lübnan uçak bileti satan firmalar ise kısaca Türk Hava Yolları ve MEA şeklinde özetlenebilir. Öte yandan bazı zamanlarda Lübnan ucuz uçak bileti arayışı içerisinde olanların charter seferleri takip etmesi ve İstanbul dışındaki şehirlerden de direkt olarak Beyrut'a uçması mümkün olabilir. Biletall.com’da tüm bu hava yolu firmalarına ait biletler satışa sunulmuştur.

Türk Hava Yolları da bazı zamanlarda özel kampanyalar düzenlemektedir. Sizde bu kampanyalara ulaşmak için Lübnan uçak bileti THY araması ile erişebilirsiniz. Bu aramaların tamamında gezginler uçuş saatleri, fiyatları ve uçuş süresine de ulaşabilirler.

Lübnan Vize Şartları Neler?

Lübnan Vize İstiyor mu?
Hayır
Lübnan Vizesiz Kalınabilecek Süre
30 Gün
Lübnan Vize Şartları

Gezginler Lübnan en ucuz uçak bileti satın almadan evvel vize şartlarını elbette incelemelidir. Ne de olsa planlı bir gezi vizede çıkan zorluklardan dolayı adeta zehir olabilir.

Lübnan Cumhuriyeti, Türk Vatandaşlarından vize istemiyor. İki ülke arasında imzalanan anlaşma gereği Lübnan'a girişler her türden pasaport ile mümkün olmak ile beraber Türkiye'den geçiş yapmak istemesine rağmen Türk vatandaşı olmayan kimselerin kendi ülkelerinde bulunan ya da yoksa Türkiye'deki Lübnan Cumhuriyeti Büyükelçiliği'nde vize işlemlerini halletmesi mümkündür. Elbette bu durum Lübnan'ın vize uyguladığı kimseler açısından geçerli olacaktır.

Lübnan, Türk vatandaşlarına vize uygulamadığından dolayı herhangi bir ücret ödenmesine de gerek yoktur. Ancak gezginler ayrıca sağlık sigortası yaptırmak isterse yaklaşık 45 TL ödenmesi karşılığında halledilebilecektir. Vizesi olmayan yabancıların Türkiye'den kalkan uçaklara (Lübnan Türkiye uçak bileti satın almış olsalar dahi) alınmaması söz konusu olabilecektir.

Lübnan’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
Sonbahar
En İyi Ay
Ekim

Gezginlerin her şeyden önce göz önüne almaları icap eden husus Lübnan'ın sıcak bir ülke olduğudur. Bu nedenle yaz aylarında yapılacak bir Lübnan seyahati bunaltıcı sıcak dolayısıyla yeteri kadar güzel geçmeyebilir. En ucuz gün ise hafta ortası olarak değerlendirilebilecek olan çarşamba günüdür. Ancak bu ülkede sıcak ayları yaşamak isteyenler ya da yaz tatilinde gidilecek bir yer arayanlar elbette Lübnan uçak bileti rezervasyon işlemlerini yaz ayları için yapabilirler.

Lübnan Hakkında Bilgiler

Her ne kadar bir dönemler iç savaştan büyük zarar görmüş olsa dahi bu savaşın izleri çok çabuk silinmiştir. Aynı zamanda Beyrut gerek tarih gerekse de gezip görülecek doğal güzellikler açısından adeta bir ömre bedeldir.

Lübnan'ın Başkenti

Lübnan'ın başkenti, her yanı tarihi izler ile dolu olan Beyrut'tur.

Lübnan Nüfusu – Lübnan Resmi Dili

Lübnan'ın son sayımlar itibariyle yaklaşık altı milyon nüfusu vardır. Aynı zamanda Lübnan'ın resmi dili Arapçadır.

Lübnan Para Birimi

Lübnan'ın para birimi Lübnan Lirası'dır.

Lübnan’da Saat Kaç?

Lübnan Türkiye saat farkı mevcut değildir. Saat Türkiye'de 22.00 ise aynı anda Lübnan'da da 22.00'dır.

Lübnan’da Ne Ucuz? Lübnan'dan Gelirken Ne Getirilir?

Lübnan'da ilk olarak tekstil ürünleri ön plana çıkar. Beyrut'ta bu alanda çok sayıda seçenek mevcut olacaktır. Aynı zamanda bakırdan imal edilmiş ürünler ve tavla setlerinin de gelirken getirilmesi cazip olacaktır.

Lübnan Nerede?

Lübnan’a Uçmak İçin 5 Sebep

• Sahil Şeridi
• Vizesiz Seyahat
• Yakın Mesafe
• Yakın Mutfak Kültürü
• Tarihi İzler
 1. Beyrut'un en güzel yerlerinden bir tanesi olan sahil şeridi muhakkak uzun yürüyüşlerin yapılması ve deniz manzarasının hatta gün batımının izlenmesi eşsiz hatıralar biriktirmeye yardımcı olacaktır.
 2. Lübnan'a gitmek için herhangi bir vize almaya gerek yoktur. Öyle ki kapı vizesi alınması dahi gerekmeyecektir. Dolayısıyla gezginler geçerli bir pasaportları olması şartıyla Lübnan'a rahatlıkla giriş yapabilirler. Ancak bazı ülkelere karşı ambargo uygulanması söz konusu olabilir. Bundan dolayı Lübnan'ın pasaportlarda hangi ülkenin mühürleri bulunduğu takdirde girişlere yasak koyduğunu bilmek lazımdır.
 3. Gezginler, bir buçuk saat olan Lübnan Türkiye uçuş süresi sonunda Beyrut Havalimanı'na inmiş olacaktır. İşte bu kadar kısa bir sürede farklı bir ülkeye seyahat edebilmek de Lübnan'ı cazip hale getiren bir diğer önemli noktadır.
 4. Lübnan ile Türkiye arasında çok geniş bir yemek kültürü benzerliği vardır. Elbette bu durum ülkeler arasındaki mesafenin yakın olmasından da kaynaklandığı da söylenebilir. Örnek olarak kuskus ve bazı et yemekleri bunlara örnektir.
 5. Pek çok iç savaşın ve çekişmelerin izlerini taşıyan, aynı zamanda dünyadaki ilk yerleşim yerlerinden bir tanesi olan Beyrut'un istisnasız her köşesi görülmeye değerdir.

Lübnan’ın En Güzel Şehirleri

Lübnan'ın görülmeye değer şehirlerine yolculuk yapılırken, Lübnan Türkiye arası uçakla kaç saat sorusuna verilecek olan cevap bu şehirlere göre değişkenlik arz edecektir. Ancak direkt olarak yalnızca Beyrut'a uçmak mümkündür. Biletall.com’da bu şehre bilet bulunabilir.

Beyrut

Lübnan'ın en güzel şehirlerinden bir tanesi hatta tartışmasız en güzeli Beyrut'tur. Beyrut, Ortadoğu'nun Paris'i olarak da ifade edilebilir. Beyrut'un tarihi yerleri ve yemekleri için üç günlük bir süre yeterli olacaktır. Aynı zamanda Akdeniz ikliminin hâkim olduğu şehir Türkiye'nin güneyinde yer alan iller ile de bu alanda benzerlik arz eder.

Beyrut'ta sahil yürüyüşleri de oldukça güzel olacaktır. Ne de olsa Beyrut bir körfezin kıyısında yer alır. Körfez manzarasının izlenmesi de bu güzel şehrin güzel sahil yolundan bir başka güzel olacaktır.

Sur

Lübnan’ın tarihi şehirlerinden bir tanesi olan Sur, bir liman kentidir. Antik liman kentleri arasında gösterilen bu şehir, Akdeniz iklimi görülmesi ve kültürü bakımından Beyrut'a benzer. Beyrut gezisi sonrası ülkeyi daha iyi tanımak adına Sur iyi bir seçenek olabilir. Sur, Lübnan'ın pek çok yerinde mevcut olduğu gibi pek çok Fenike kolonisine ev sahipliği yapan bir şehirdi. Akdeniz kıyısında yer aldığını da bilmekte yarar vardır.

Sayda

Sayda da Fenikeliler döneminden kalma bir liman kentidir. Tarih boyunca ismi pek çok defa değişmiştir. Çok sayıda tarihi izin yer aldığı bu şehir de Lübnan'ın görülmeye değer yerleri arasında bulunur. Bu şehirde de tıpkı Beyrut'da olduğu gibi Akdeniz iklimi mevcuttur. Beyrut'un güneyinde yer alan bu şehir, bir dönem Osmanlı hakimiyeti altında da bulunmuş ve Osmanlı hakimiyetine Yavuz Sultan Selim döneminde geçmiştir. Biletall.com üzerinden Beyrut bileti alındıktan sonra Sayda'ya geçilebilir.

Lübnan’da Gezilecek Yerler

Kampanyalar takip edildikten sonra en ucuz Lübnan uçak bileti satın alınırsa muhteşem bir Beyrut tatili için hazırlıklara başlanabilir. Bu ülkede gezip görülmeye değer çok sayıda yer vardır.

Lübnan'da Deniz Turizmi İçin Nerelere Gidilir?

Lübnan'da deniz turizmi için gidilebilecek başlıca iki şehir vardır. Bu şehirlerden bir tanesi Beyrut, bir diğeri ise Biblos'tur. Her iki şehirde de oldukça güzel plajlar ve sahil otelleri vardır. Bu deniz turizmi alanlarında bazı su sporlarının yapılması da mümkündür. Ancak buna rağmen Lübnan esasında deniz turizmi için gidilecek bir ülke değildir.

Lübnan'dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Lübnan'dan alınacak çok sayıda hediyelik eşya vardır. İlk olarak klasik yabancı ülke hediyeleri arasında yer alan magnetler ve kupalar uygun fiyatlardan bulunabilir. Aynı zamanda gezginlerin Beyrut'tan uygun fiyata baharat satın alması da mümkündür. Nihayetinde Lübnan'da tekstil ürünleri, bakır ürünler ve tavla setleri de son derece ünlüdür. Ülkenin kültürünü yansıtan bu eşyalar da hediyelik olarak getirilebilir.

Lübnan'ın Doğal Güzellikleri

Esas olarak Lübnan, doğal güzelliklerinden ziyade tarihi güzellikleri ile tanınan bir ülkedir. Ancak buna rağmen Lübnan'ın doğal güzellikleri de hafife alınacak türden değildir. Bunlardan bir tanesi de Beyrut'un kıyısında yer aldığı eşsiz körfezdir. Buna ek olarak başkent Beyrut'un yaklaşık olarak yirmi kilometre uzağında yer alan Jeiata mağarası da ziyaret edilmesi icap eden doğal güzellikler arasında yer alır.

Lübnan'da Gezilecek Tarihi Yerler

Lübnan, her yanı tarih ile dolu bir ülkedir. Öyle ki bu ülkede Roma uygarlığından kalma izler dahi vardır. Bu izleri görmek isteyenler Baalbeck Harabeleri'ni ziyaret edebilirler. Buna ek olarak yakın tarihe ilgi duyanlar da şehir esasında son derece güvenli olmasına karşın iç savaşın izlerini binalar başta olmak üzere pek çok yerde görebilirler. Nihayetinde gezginler Beyrut'taki Old Town bölgesini de gezebilirler.

Lübnan Gezi Rehberi

Lübnan gezilerine Türkiye'den direkt uçuş icra edilen tek şehir olduğundan dolayı her zaman için başkent Beyrut'tan başlanır. Lübnan Türkiye uçak saatleri çok çeşitli olduğundan dolayı gezginler kendilerine uygun olan seferi bulabilirler. Beyrut Havalimanı'ndan dolmuşlar olduğunu havalimanı personeli dahil hiç kimse bilmez. Ancak otoparka gelmeden evvel yaklaşık bir dolara şehir merkezine dolmuşla gitmek mümkündür. Aksi halde şehir merkezine sadece taksi ya da Uber araçları ile gitmek mümkün olabilecektir.

Lübnan'da neredeyse yerli para biriminden daha çok Amerikan Doları kullanılır. Bundan dolayı yanında Dolar bulunanlar zorluk çekmeyecektir. Öte yandan gezginlerin ellerindeki parayı Lübnan Lirası'na çevirmesi de mümkündür. Şehirde en yaygın ulaşım aracı taksidir. Öyle ki paylaşımlı taksiler dahi kullanılmaya başlanmıştır.

Beyrut'un gezilmesi ve lezzetli yemeklerin tadılması adına sadece üç gün yeterli olacaktır. Tarihin izlerini taşıyan eski şehir bölgesi ve kentin göbeğinde yer alan sahil ilk olarak gezilmesi gereken yerlerin başında gelir. Aynı zamanda gezginler old town ya da eski şehir bölgesini de gezebilirler. Beyrut'tan sonra ise gezginlerin Sur ve Sayda gibi şehirleri görmesi önerilir. Ancak bu şehirlerde izah etmeye değer çok fazla özellik mevcut değildir. Gerçekten Lübnan pek çok zaman sadece Beyrut ile tanınır. Biletall.com adresinde Beyrut biletleri çok sayıda satışa sunulmuştur.

Lübnan’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Falafel
Humus
Tabbule Salatası
Pita

Lübnan'da çok sayıda tadına bakmaya değer yemek vardır. Bu yemeklerin her biri damaklarda bambaşka bir tat bırakacaktır.

Mamul Kurabiyesi Nohut Bir Başka Güzel

Falafel, her ne kadar Lübnan menşeili bir yemek olsa dahi dünyanın pek çok yerinde sevilmiş ve benimsenmiştir. Öyle ki Avrupa dahi bunların arasında yer alır. Öte yandan falafelin içerisinde yer alan baharatlar da ayrıca keyif verecektir. Bu yemeği bir nevi nohut köftesi olarak özetlemek de mümkündür.

Nohutun Farklı Bir Tonu

Nohudun haşlandıktan sonra ezilmesi ve bazı baharatlar ile çok daha lezzetli hale getirilmesi ile hazırlanan humus, etli de hazırlanabilir. Humus da pek çok ülkede meşhur hale gelmiş olan bir yemektir.

Tabbule Salatası

Bu yemek, Türkiye'deki kısıra da benzer. Bu salata oldukça fazla baharat ile hazırlanır. Aynı zamanda içerisinde çeşitli sebzeler de yer alır. Haşlanmış bulgur kullanılması da bu yemeğin kısıra benzediğini teyit eder.

Pita

Bu yemek de Türk mutfağında aşina olunan pidenin benzer bir halidir. Üzerinde bol miktarda bulunan çörek otu da bu yemeği lezzetlendiren detaylardan bir tanesidir.

Mamul Kurabiyesi

Bu kurabiye, pek çoğunun aksine hamur ile yapılmaz. Yapımında irmik kullanılır. Öte yandan mamul kurabiyesine yapımında kullanılan tarçın da çok büyük lezzet verir. Lübnan Türkiye uçak bileti fiyatları da bu kurabiyeden yenince fazlasıyla kendisini amorti edecektir.

Lübnan'da Yenilecek En Güzel Yemekler

Lübnan'da eşsiz lezzete sahip yemekler çok sayıda olmakla beraber Falafel, Humus, Tabbule Salatası, Pita ve Mamul Kurabiyesi muhakkak tadılmalıdır. Lübnan Türkiye uçak biletleri alınır alınmaz bu yemeklerin en güzel nerede yeneceği araştırılmaya başlanabilir.

Lübnan Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Kahire - Beyrut 739,81 TL 1 Saat 15 Dakika
İstanbul - Beyrut 792,43 TL 1 Saat 45 Dakika
Dusseldorf - Beyrut 861,42 TL 4 Saat 15 Dakika
Ankara - Beyrut 959,90 TL 13 Saat 55 Dakika
Adana - Beyrut 1.186,65 TL 13 Saat 35 Dakika
Kayseri - Beyrut 1.208,65 TL 7 Saat 15 Dakika
Antalya - Beyrut 1.214,90 TL 1 Saat 15 Dakika
Gaziantep - Beyrut 1.241,65 TL 15 Saat
Konya - Beyrut 1.288,73 TL 7 Saat 20 Dakika
Alanya - Beyrut 1.324,90 TL 14 Saat 15 Dakika
Basel - Beyrut 1.363,90 TL 7 Saat
Trabzon - Beyrut 1.376,65 TL 15 Saat 25 Dakika
İzmir - Beyrut 1.381,90 TL 14 Saat 25 Dakika
Erzincan - Beyrut 1.438,73 TL 14 Saat 40 Dakika

Lübnan Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Lübnan uçak bileti ne kadar?

  Lübnan varışlı popüler uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Beyrut olup, bilet fiyatı 792,43 TL'dir.
 • Lübnan uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Egyptair, Fly Dubaı, Middle East Airlines, Pegasus, Pegasus Airlines, Türk Hava Yolları.
 • Lübnan ülkesine kaç saatlik uçuşla gidilir?

  İstanbul - Beyrut arası 1 Saat 40 Dk uçuş süresi ile ulaşabilirsiniz.
 • Lübnan ne zaman gidilmeli?

  Yılın en uygun zamanı Ekim ayıdır.
 • Lübnan başkenti neresidir?

  Başkent Beyrut şehridir.
 • Lübnan para birimi nedir?

  Ülkenin resmi para birimi Lübnan Lirası (LBP)
 • Lübnan nüfusu kaçtır?

  Nüfusu 6 Milyon kişidir.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Lübnan ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Koronavirüs Salgınıyla Mücadele İçin 46 Ülkeye Uçuşlar Durduruldu
Koronavirüs Salgınıyla Mücadele İçin 46 Ülkeye Uçuşlar Durduruldu
21 Mart 2020
Gün geçtikçe etkilerini göstermeye devam eden korona virüsü salgını kapsamında, ülkemizde tedbirler alınmaya devam etmekte. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın yaptığı son açıklama ile 46 ülkeye uçuşla
2020 Yılında Vizesiz Gidebileceğiniz Asya Ve Avrupa Ülkeleri
2020 Yılında Vizesiz Gidebileceğiniz Asya Ve Avrupa Ülkeleri
29 Ocak 2020
Eğer tatil zamanlarınızı siz de yurt dışında geçirmek niyetindeyseniz ve vize problemi başınızı arıtıyorsa tam da sizin için geldik! Bu yazı ile o hep başınızı ağrıtan, günün sonunda istemsizce ert
Küllerinden Doğan Şehir: Beyrut’a Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler
Küllerinden Doğan Şehir: Beyrut’a Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler
04 Mart 2019
‘’Küllerinden Doğan Şehir’’ olarak anılan Beyrut, 1.5 milyonun üzerindeki nüfusuyla Lübnan’ın başkenti ve en büyük şehri olma özelliği taşıyor. Beş bin yıldan fazla tarihiyle dünyanın en eski şehirler
Sanatçılarıyla Özdeşleşen 10 Ülke
Sanatçılarıyla Özdeşleşen 10 Ülke
27 Aralık 2017
Her ülkenin yetiştirdiği, dünya çapında tanınan önemli isimler vardır. Bu isimlerin kimileri yurtlarını terk etmiş ve bambaşka ülkelerde yetişip orada tanınmışlardır. Ama kimileri de vardır ki, anavat

Lübnan Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Ö*** A***
13 Kasım Salı
Beyrut
Arkadaşımla beraber bir çılgınlık yapıp bu hafta buraya gidiyoruz.
O*** D***
10 Ağustos Cuma
Beyrut
Kesinlikle önerebileceğim bir şehir. Kesin gidin görün
İ*** A***
4 Haziran Pazartesi
Beyrut
Herşey çok güzeldi biz çok keyif aldık teşekkürler
E*** E*** Ö***
20 Ekim Cumartesi
Beyrut
Gidin de bir görün gerçekten çok güzel biryer
T*** U***
20 Haziran Çarşamba
Beyrut
Herşey çok güzel, herşey çok farklıydı.
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Lübnan Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 28.09.2020 08:22:03 )

Adana, (ADA)
ADA
TR
Beyrut, (BEY)
BEY
LB

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=19363
/ True
19363