1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
"The airline of the Maltese Islands."
Air Malta

Air Malta Air Malta Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
1973
Firma Kısaltması
AMC
Firma Merkezi
Luqa Malta
IATA Kodu
KM
Uçtuğu Şehir Sayısı
9
Çağrı Merkezi
+356 (21) 662 211
Uçak Sayısı
14
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,6/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Air Malta Popüler Uçak Seferleri

Malta - Viyana
Uçak Bileti
23 Eki 2020
Amsterdam - Dusseldorf
Uçak Bileti
15 Kas 2020
Paris - Frankfurt
Uçak Bileti
19 Kas 2020
Dusseldorf - Frankfurt
Uçak Bileti
13 Kas 2020
Dusseldorf - Viyana
Uçak Bileti
13 Kas 2020
Amsterdam - Frankfurt
Uçak Bileti
01 Kas 2020
Amsterdam - Paris
Uçak Bileti
14 Kas 2020
Berlin - Roma
Uçak Bileti
08 Kas 2020
Paris - Amsterdam
Uçak Bileti
31 Eki 2020
Paris - Dusseldorf
Uçak Bileti
12 Kas 2020
Viyana - Prag
Uçak Bileti
14 Kas 2020
Frankfurt - Dusseldorf
Uçak Bileti
19 Kas 2020
Dusseldorf - Amsterdam
Uçak Bileti
11 Kas 2020
Malta - İstanbul
Uçak Bileti
29 Eki 2020
İstanbul - Malta
Uçak Bileti
19 Kas 2020
İstanbul - Roma
Uçak Bileti
29 Eki 2020
Lyon - Frankfurt
Uçak Bileti
22 Eki 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Air Malta Hakkında

İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra küçük özel hava yolu şirketleri kuruldu. Malta Instone Hava Yolu, Malta Hava Yolu, BAS Ltd. şirketi bunlardan bazılarıdır. İlk 1947 yılında birleşmeler başladı. Çeşitli süreçlerden sonra, yeni hava yolu şirketi 31 mart 1973 yılında kuruldu ve adı Air Malta Co ltd oldu.

Pek çok noktaya uçuş düzenlemeye başlayan Malta Havayolları ilk uçuşlarını 2 adet Boeing 720B kiralayarak Roma, Tripoli, Londra, Paris, Frankfurt ve Manchester şehirlerine yaptı. Daha sonra aynı uçaktan 3 tane satın aldı. 1981 yılında 3 adet Boeing kiraladı, 1983 yılında 3 tane daha Boeing 737-200 teslim aldı. Günümüzde uçak sayısını 14’e çıkarmıştır.

Kaliteli hizmetleri ile piyasada önemli bir yer edinmiştir. Şirket ekonomisini korumak ve kazancını artırmak için kış dönemlerinde yolcu sayısı düştüğü için, kış mevsimlerinde kiralık uçak kullanmayı tercih etmiştir.

Air Malta Online Check - in

Air Malta havayollarına ait uçuş biletleri, Air Malta Co Ltd şirketinin belirlemiş olduğu uçuş öncesi zaman dilimlerinde check in işlemlerinin tamamlanmış olmasını istemektedir. Check in işlemleri için havaalanına geldiğinizde gişelerden yapabilirsiniz. Ya da bilet aldığınız online sistem üzerinden zaman kaybetmeden ve sıra beklemeden yapabilirsiniz. Check in işlemleri için yolculardan bilen PNR numarası ve yolcunun adı soyadı bilgileri istenilmektedir. Online işlemlerde yolcu bu bilgileri kendisi girerek check in işlemini başarı ile tamamlayabilir.

 • Online Check in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Air Malta ile seyahat etmek isteyen yolcular online check in yaparken, gidecekleri ülkeye göre yemek seçimi ve koltuk seçimlerini aynı anda yapabilmektedirler. Koltuk seçimlerini seçim yaptıkları anda boşta kalan koltuklar arasında yaparlar. Uçuş esnasında yemeklerinin hazır olması için önceden siparişleri online olarak verilmiş olur.

Air Malta Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Avrupa'nın en küçük ülkesi Malta'nın hava yolu firması olan Malta Hava Yolları, ülkesi için en konforlu ve güvenilir hava yolu şirketidir. Hizmet kalitesini yüksek tutmaktadır.
 2. Uçak filosu fazla büyük olmasa da, Avrupa’nın ve dünyanın birçok noktasına güvenli uçak seferleri düzenlemektedir. Uçuş saatleri mevsimsel olarak değiştirilmekte, tatil aylarında her saatte uçak seferi bulmak mümkündür. Hizmetlerinde kalitesini sürekli artırdığı için tercih edilmelidir.
 3. Air Malta şirketi personeli her türlü hizmet eğitimlerini tamamlamış, hizmette kalite anlayışı ile görev yapmaktadırlar. Yer ve uçuş hizmetlerinde müşteri memnuniyetine ilk öncelik verilmektedir.
 4. Air Malta ile uçmayı tercih eden yolcular Miles&Smiles avantajlarından faydalanmaktadırlar.
 5. Air Malta Hava yolları seyahat için kendilerini seçen ve erken rezervasyon yapan tüm yolcularına çeşitli indirim avantajları sunmaktadır. Uçak bileti ne kadar erken alınırsa bilet fiyatı o kadar ucuza denk gelir.
 6. Air Malta hava yolu şirketi müşterilerinin memnuniyeti ve sağlığı için uçakta yapmış olduğu içecek ve yiyecek servislerinde hijyene dikkat etmekte ve en sağlıklı ürünleri kullanmaktadır.
 7. Air Malta havayolları çocuklar ve engelli insanlar için daha ekonomik bilet hakkı tanımakta ve o müşterilerine ayrıcalıklı davranmaktadır.

Air Malta Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Air Malta yolcularına bagaj kapasitelerinde ayrıcalıklı davranmaya çalışmaktadır.

 • Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

THY, yolcuları için kabin ve check in bagaj hakkı olmak üzere iki farklı bagaj hakkı tanıyor.

Bagaj: Air Malta ile yapılan yolculuklarda yetişkinler için 20 kg, çocuklar için 10 kg ile sınırlamıştır. Uçuş güzergahına göre yolcularına ek bagaj hakkı vermektedir. Belirlenin ağırlığın üzerinde olan bagajlar için ise ek ücret talep edilmektedir.

Kabin/El Bagajı: Air Malta havayolları ekonomi sınıfı yolcularına el bagaj kapasitesini 10 kg, club class bölümü yolcuları için 15 kg olarak belirlemiştir.

 • Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Yurtiçi: Malta küçük bir ada ülkesi olduğu için yurt içi uçuşları bulunmamaktadır.

Yurtdışı: Air Malta havayolları yurt dışı uçuşlarında yolcunun bagaj kapasitesi belirlenen oranın üzerinde ise kilo başına 2.5 Euro ücret alınmaktadır.

 • ABD Bagaj Kuralları

Air Malta ile Amerika Birleşik Devletlerine yapılan uçuşlarda yolculara el bagajı olarak 10 kg, check in bagajı için 25 kg, club class yolcuları için el bagaj hakkı 15 kg check in bagaj hakkı 30 kg olarak belirlenmiştir.

 • Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Air Malta havayolları yolcularını ve eşyalarını en güvenli şekilde taşımaya çalışmaktadır. Uçakta unutulan eşyalar, Malta ve Avrupa’nın diğer ülkelerinde bulunan temsilciliklerdeki kayıp ve unutulan eşya büroları tarafından muhafaza edilmektedir.

 • Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Air Malta güvenli seyahat yapılabilmesi ve yolcularının can güvenlikleri için, her türlü silah, kesici delici aletler, zehirli gazlar, radyoaktif maddeler, biber gazı, çakmak, para çantaları vs eşyaları ve maddeleri el bagajında taşımak yasaktır. Özel izinli olan madde ve eşyalar check in bagaj bölümünde taşınabilir.

Air Malta Yiyecek, İçecek ve İkram

Air Malta genellikle turizm amaçlı uçuşlar gerçekleştirdiği için uçuş esnasında yolcularına sınırsız içecek ve yiyecek ikramında bulunmaktadır. Yolcular seyahatleri boyunca ikramlardan faydalanabilir.

 • Economy Class İkramlar

Air Malta şirketi economy bölümünde seyahat eden yolcularına talepleri doğrultusunda ikramlarda bulunmaktadır. Yapılan ikramlar içecek çeşitleri ve atıştırmalık yiyeceklerden oluşmaktadır.

 • Business Class İkramlar

Businnes Class yolcuları uçuşları öncesinde istedikleri yemek siparişlerini online olarak belirtebilmektedirler. Uçak içerisinde ise, et yemekleri, balık ürünleri, tercihe göre sebze yemek çeşitleri ikram edilir.

 • Özel Yemek Servisi

Air Malta müşteri memnuniyetine öncelik veren bir hava yolu şirketi olarak, müşterilerinin istekleri doğrultusunda alkollü içecekler hariç tüm içecek ve yiyecek siparişlerini almaktadır.

Air Malta: Business Class

Air Malta müşterilerine ekonomilerine göre seyahat etme imkanı vermektedir. Businnes Class bölümünde yer alan yolcuları çeşitli avantajlar ile karşılaşırlar.

 • Koltuk Diz Mesafesi

Air Malta uçaklarında yolcularının rahatı için koltuklarda masaj özelliği bulunmakta ve yolcuların rahatı için istenilen seviyede yatma özelliği vardır. İki koltuk arasındaki diz mesafesi ise en uzun boylu kişinin rahat edebileceği şekilde ayarlanmıştır.

 • Yiyecek, İçecek ve İkram

Business Class bölümünde yolculuk yapan yolcular Air Malta tarafından sunulan özel yemek servisleri ikram edilmekte, en lezzetli tatlar sunulmaktadır.

 • CIP Salonu / CIP Lounge

Air Malta havayolları şirketi yolcularının uçuş öncesinde ve uçuş sonrasında ya da aktarmalarda rahat edebilmeleri için özel bekleme salonları, yemek yeme, dinlenme ve duş almalarına imkan tanıyan ortamlar hazırlamış ve yolcularının kullanımına sunulmuştur.

 • Diğer Özellikler

Air Malta yolcularına erken rezervasyonlarında indirimli bilet imkanı, ek bagaj imkanı ve Miles&Smiles ile bonus kazanma imkanı tanımaktadır.

Air Malta: Miles and Smiles

Air Malta özel yolcu programı Miles&Smiles ile Air Malta’yı tercih eden müşterilere çeşitli avantajlar sunmaktadır. İndirimli bilet, ekstra bilet, ek bagaj, Air Malta lougne gibi çeşitli avantajlar yer almaktadır.

Air Malta Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Air Malta küçük bir ada ülkesi olduğu için yurt içi uçuşları bulunmamaktadır. Tüm uçuşları yurt dışına yapılmakta ve 37 farkı noktaya gerçekleştirilmektedir. Yaz aylarında daha yoğun seferler düzenlenmekte, kış aylarında sefer sayıları düşmektedir. Uçuşlar Paris, Londra, Manchester, Frankfurt, ABD, gibi çeşitli noktalara yapılmaktadır.

 • Air Malta Seferleri: Air Malta havayolları şirketi yurt dışına sürekli uçuş planlamakta ve hizmetlerinde profesyonel eğitim almış personeli ile kaliteli hizmet sunmaktadır. Dünyanın 37 farklı noktasına uçuş seferleri düzenlemektedir.
 • Air Malta Rezervasyon: Air Malta ile uçmak isteyen yolcular biletlerini önceden onilen sistemler üzerinden rezervasyon yaparak ayırabilirler.
 • Air Malta Bilet Al: Air Malta tercihini kullanan yolcular biletlerini havaalanlarında bulunan bilet satış noktalarından ve online satış sistemleri üzerinden satın alabilirler.

Air Malta Bilet İptal/İade Prosedürü

Air Malta şirketine ait uçuş biletleri iptal edilmek istenildiğinde veya iade edilmek istenilmesi durumunda, Air Malta iletişim merkezi ile irtibat kurulmalı ya da Biletall.com sistemi üzerinden işlemler yapılmalıdır. Business Class bölümünde yolculuk yapmak için bilet alan yolcuların uçuş saatinden en az 12 saat önce yapılacak iptal ya da iade işlemlerine %10, uçuş saatine 2 saat kala yapılan iade işlemlerine %30 kesinti yapılarak işlemler kabul edilmektedir. Uçuş saatine yetişememe gibi durumlarda yolculara hiçbir şekilde geri ödeme yapılmamaktadır. Bilet iptal durumları bilet sözleşmelerinde belirtilmiştir.

Economy bölümünde yolculuk yapmak için bilet almış yolcularda, bilet iadeleri için uçuştan en az 12 saat veya daha fazla zaman içerisinde talepte bulunurlarsa %20 kesinti ile biletleri iade alınır. Uçuşa kalan zaman azaldıkça kesinti oranı artar ve 2 saat kaldığında kesinti oranı %40 civarında olmaktadır. Hava yolu şirketleri tarafından genellikle bilet iptallerinde bilet ücreti değil vergi tutarları geri ödenmektedir.

Air Malta Diğer Önemli Bilgiler

 • Koltuk Özellikleri

Air Malta yolcularının keyifli ve rahat yolculuk yapabilmeleri için koltuk seçiminde konfor özelliklerine dikkat etmiştir. Masaj özelliğinde olan koltukları, rahat uyunabilecek pozisyona gelmekte, öndeki koltuk ile mesafesi en iyi oranda ayarlanmıştır.

 • Bebek ve Çocuk Yolcular

Aileler yolculuklarında yanlarında bulunan bebeklerinin ve çocuklarının rahat edebilmeleri için çeşitli çabalar harcarlar. Çocukların ve bebeklerin güvenlikleri için, özel emniyet kemerleri bulunmakta ve talep edilmesi durumunda bebekler için ayrı koltuk verilmektedir.

 • Hamile Yolcular

Hamilelik durumları olan bayan yolcular doktor raporu ile seyahat etmesinde sakınca yoktur yazısı ile yolculuklarına izin verilmektedir. Doktor raporu ile 28 ile 35 haftalık olan hamileliklere izin verilmektedir. 35. Haftadan sonrası hamileliklere hiçbir şekilde uçak ile yolculuğa izin verilmemektedir. İkiz hamileliklerde ise bu 32. Hafta ile sınırlandırılmıştır.

 • Hasta ve Engelli Yolcular

Engelli ve hasta yolcular yine doktor raporu ile refakatçileri eşliğinde ya da doktorları ile birlikte uçağa binebilirler.

 • Evcil Hayvanlar

Yolcular yanlarında evcil hayvanlarını da taşımak istiyorlarsa ek ücret ödeyerek ve özel kafeslerinde taşıyabilirler. Bu hayvanlar özel bagaj bölümüne konur.

 • Seyahat Sigortası

Air Malta’yı tercih eden yolcular, Ergo İsviçre Sigorta şirketi güvencesi ile taşınmakta, her türlü durumlar için sigorta şirketi ile anlaşma yapılmaktadır.

Air Malta Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Malta - Viyana 469,63 TL 2 Saat 20 Dakika
Amsterdam - Dusseldorf 771,94 TL 7 Saat 10 Dakika
Paris - Frankfurt 773,99 TL 24 Saat 15 Dakika
Dusseldorf - Frankfurt 799,70 TL 9 Saat 5 Dakika
Dusseldorf - Viyana 800,89 TL 23 Saat 15 Dakika
Amsterdam - Frankfurt 828,08 TL 22 Saat 20 Dakika
Amsterdam - Paris 849,15 TL 21 Saat 40 Dakika
Berlin - Roma 875,23 TL 15 Saat 35 Dakika
Viyana - Prag 895,12 TL 8 Saat
Frankfurt - Dusseldorf 913,98 TL 13 Saat 10 Dakika

Air Malta Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Air Malta uçak bileti ne kadar?

  Air Malta firmasının popüler seferlerinden en ucuzu Malta - Viyana olup, bilet fiyatı 469,63 TL'dir.
 • Air Malta kaç yılında kuruldu?

  1973 yılında kurulmuştur.
 • Air Malta firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Luqa Malta şehrindedir.
 • Air Malta IATA kodu nedir?

  KM uluslar arası IATA kodudur.
 • Air Malta çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +356 (21) 662 211

Air Malta Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (58)
İyi (32)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%64
%36
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,6
90 Değerlendirme
U*** S***
14 Temmuz Pazar
Arkadaş tavsiyesi ile bindim biraz beklentim yüksekti ama güzeldi.
F*** T***
26 Kasım Pazartesi
Firma gerçekten kaliteli hizmet sağlıyor fakat içecekler bana göre değildi.
M*** S*** D***
17 Kasım Cumartesi
Firma her hizmeti ile on numara benim gözümde fazla söze gerek yok görüyorsunuz
S*** E***
6 Kasım Salı
Air Malta'yı her zaman takdir ediyorum fakat arada koltukları rahatsız olabiliyor.
R*** G*** K***
31 Ekim Çarşamba
Firma gerçekten güler yüzlü hizmet sağlıyor, teşekkürler Air Malta
2
25
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Air Malta sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Air Malta Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 22.10.2020 02:47:15 )

Frankfurt, (Tümü)
FRAT
DE
Dusseldorf, (Tümü)
DUST
DE

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=54961
/ True
54961