1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin Tekrar Dene

KLM KLM
Uçak Bileti

"Journeys of Inspiration"
Kuruluş Tarihi
1919
Firma Merkezi
Amsterdam
Firma Kısaltması
KLM
IATA Kodu
KL
Uçak Sayısı
115
Uçtuğu Şehir Sayısı
122
Çağrı Merkezi
Ort. Kullanıcı Puanı
4,9/5
KLM Royal Dutch Airlines

KLM Popüler Uçak Seferleri

Amsterdam - Dublin
Uçak Bileti
28 Ara 2019
Frankfurt - Amsterdam
Uçak Bileti
26 Ara 2019
İstanbul - Casablanca
Uçak Bileti
26 Ara 2019
İstanbul - Floransa
Uçak Bileti
07 Ara 2019
Eindhoven - İstanbul
Uçak Bileti
02 Oca 2020
İstanbul - Napoli
Uçak Bileti
28 Ara 2019
İstanbul - Gdansk
Uçak Bileti
13 Ara 2019
10 Ara 2019
İstanbul - Wroclaw
Uçak Bileti
25 Ara 2019
İstanbul - İbiza
Uçak Bileti
20 Ara 2019
İstanbul - Malaga
Uçak Bileti
16 Ara 2019
İstanbul - Porto
Uçak Bileti
30 Ara 2019
Birmingham - Ankara
Uçak Bileti
07 Ara 2019
İstanbul - Entebbe
Uçak Bileti
10 Ara 2019
New York - İstanbul
Uçak Bileti
28 Ara 2019
İstanbul - Sao Paulo
Uçak Bileti
14 Ara 2019
Washington - İstanbul
Uçak Bileti
12 Ara 2019
Bogota - İstanbul
Uçak Bileti
22 Ara 2019
07 Ara 2019
Cancun - İstanbul
Uçak Bileti
10 Ara 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

KLM Hakkında

7 Ekim 1919 yılında Rotterdam'da Albert Plesman tarafından kurulan hava yolu şirketi, şu sıralara dünya devleri ile yarışan, büyük hava yolu şirketlerinden bir olmuştur. Fransız ve Hollanda ortaklığı ile daha da büyüyen şirket, son teknoloji 115 uçağı ile havacılık ödüllerinin birçoğuna sahip olmuştur.

Yurt içi, yurt dışı ve kargo uçuşları ile beraber yaklaşık olarak 150 noktaya seferleri bulunan şirketin, Kuzey ve Güney Amerika, Asya ve Afrika uçuşları bulunur. Ülkenin siyasi hava yolu şirketi olarak bilinen KLM Airlines, gerçek adı ile Hollanda Kraliyet Hava yolu, 2004 yılının Mayıs ayında ortaklık imzalayarak çatı bir grup oluşturmuştur.

Bağımsız olarak 150 uçuş noktası bulunan şirketin, ortak grup ile uçuşları 500'ün üzerindedir. Sky Team ile yapılan anlaşmadan sonra uçuşlarını ve uçak sayısını arttırmayı başarmıştır. KLM Havayolları, Dünyanın en iyi kabin ekibi ödülünü iki kez kazanmıştır.

KLM Online Check - in

KLM Havayolları ile seyahat edecek yolcular, online check-in yapabilirler. Varış noktasına göre değişim gösteren Check-in açılış ve kapanış saatleri, mobil telefonlara indirilen uygulama ile de yapılır. Hava alanlarında bulunan kioks cihazları ile kolaylıkla Check-in işlemleri gerçekleşir. Avrupa içi uçuşlarda, uçuş saatine 30 saat kala açılan Check-in işlemleri, 1 saat kala kapanır. USA uçuşlarında uçuş saatine 24 saat kala açılıp, yine 1 saat öncesinde kapanır. Online Check-in yapmayacak olan yolcular, uçuş saatinden en az 60 dakika önce Check-in işlemi ve bagaj teslimi yapmalıdır.

 • Online Check-in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Online check in işlemi sırasında, koltuk seçimi yapmak ücrete tabiidir. Koltuk seçimi yapmak isteyen yolcuların, ek ücretleri, KLM resmi sitesinden öğrenme imkanı vardır. Yemek siparişi vermek isteyen yolcular uçuş saatine 48 saat kala online olarak sipariş verebilir. Ücretsiz olan ikramlarda, özel durumda olan yolcular (sağlık ve dini durumlardan dolayı) online sipariş verebilir.

KLM Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Global uçuş ağı; Dünyada 145 noktaya hizmet sağlayan KLM Havayolları, Air France ile olan ortaklığı ile daha fazla ulaşım ağına sahiptir. Özellikle Amerika uçuşlarında sıklıkla tercih edilen hava yolu şirketi, aktarmalı uçuşlarda uygun bilet fiyatları ile dikkat çeker.
 2. Güler yüzlü kabin ve yer hizmetleri personeli, gerek yer hizmetleri ekibi, gerekse kabin ekibi tecrübeli olan KLM Airlines, sivil havacılık kurumu tarafından defalarca ödüle layık görülmüştür. Tecrübeli kabin ekipleri, yolculuk esnasında, kusursuz hizmet verir.
 3. Ücretsiz yemek ve içecek servisi ile KLM Airlines tercih eden yolcular, diledikleri yemek menülerini seçme hakkına sahiptirler. Uçuş süresince kısa menziller hariç, bir yemek servisi ile iki içecek servisi yapılır. Uzun menzilli uçuşlarda iki yemek servisi ve üç içecek servisi yapılır.
 4. Sky Team üyesi, olan KLM Airlines 2004 yılından bu yana Sky Team üyeliği sayesinde aktarmalı uçuşların en çok tercih edilen hava yolu şirketi olmuştur. Aktarmalı yolculuklarda bagaj transferleri, oldukça basit bir şekilde gerçekleşir. KLM Airlines yolcuları, aktarmalı bagajlarını sadece bir kere teslim ederler.
 5. Kampanyalar; yaz ve bahar aylarında düzenlenen ucuz bilet şenlikleri ile dikkat çeken hava yolu şirketi, yolcularına konaklama ve araç kiralama konusunda da büyük destek sağlar.
 6. Uygun uçak bileti ile Avrupa'nın öncü firmalarından biri haline gelmiştir. Avrupa içi uçuşlarda oldukça uygun bilet fiyatları ile dikkat çeken hava yolu şirketinin yılda iki defa düzenlediği, 7 günlük indirimler ile Afrika ve Amerika biletlerini de çok uygun fiyatlarla alma şansı vardır.
 7. KLM ile yolculuk planlayan engelli yolcuların terminal binasından uçağa olan yolculukları, uzman ekiplerin yardımı ile gerçekleşir. 65 yaş üstü yolcular ve engelli yolcular bu hizmetten faydalanır.

KLM Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

 • Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne kadar?

Bagaj: Serbest bagaj hakkı, ekonomik sınıfta uçan yolcular için 23 kg ile sınırlandırılır, business class ise 32 kg ile sınırlandırmıştır.

Kabin/ El Bagajı:12 kg el bagajı ekonomik sınıf uçuşlarında uygun görülürken, 18 kg ile business class yolcuları faydalanır.

 • Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Yurtiçi: Yurt içi fazla bagaj en fazla 30 kg alma hakkına sahiptir. Kg başına 5 € ile ücretlendirilir.

Yurtdışı: Yurt dışı uçuşlarda ve Afrika, Asya uçuşlarında ekstra bagaj kg ücreti 10 € olarak belirlenmiştir.

 • ABD Bagaj Kuralları

ABD uçuşları olan yolcular havalimanlarında bagajlarındaki elektronik cihazları çıkartmak zorundadır. Elektronik cihazların çalışır durumda olduklarını göstermeleri gerekir. Bagaj uygulamaları ABD kurallarına göre yapılır. ABD bagaj uygulaması ise; el bagajlarında 20 kg, serbest bagajlarda her biri 35 kg olarak iki bagaj ile sınırlıdır. ABD bagajlarında kısıtlamalar, diğer ülkelere oranla biraz daha sıkıdır.

 • Kayıp, Hasarlı, Eksik ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Kayıp bagaj bildirimleri, havalimanından yapılır. Kayıp eşya bürolarına, kimlik uçuş kartı ve bagaj etiketini göstererek, bagaj hakkındaki bilgiler ile tutanak tutulmalıdır. Geç teslimatlarda mutlaka şirket tarafından kargo ile teslimat yapılır. Hasarlı bagajlarda, yine hasar tespiti için tutanak tutturmak gerekir. Hasar tespiti yapıldıktan sonra KLM güvencesi ile yolcu hesabına hasar ücreti 15 iş günü içerisinde yatırılır.

 • Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Bagaj kısıtlamaları, KLM Airlines resmi internet sitesinde verilir. Streç filmler ile sarılı, dökülebilir gıdalar bagaj kontrolünde çıkartılır. Sıvı kısıtlaması hem el bagajlarında hem de serbest bagajlarda uygulanır. Kesici, delici, yaralayıcı ve ateşleyici aletler uçağa alınmamaktadır.

KLM Yiyecek, İçecek ve İkram

KLM Airlines uçuşlarında yiyecek içecek ikramları ücretsizdir.

 • Economy Class İkramlar

Economy Class yolcularına, uçuş esnasında sabah saatlerinde kahvaltı, öğle ve akşam uçuşlarında ise sandviç ve içecek ikram edilir. Uzun menzilli uçuşlarda iki içecek servisi yapılırken, kısa menzilli uçuşlarda bir kez daha içecek servisi yapılmaktadır.

 • Business Class İkramlar

Özel yemeklerden oluşan ikramlar ve içeceklerden oluşur. Business Class koltuklarında yolculuk yapanlar, dilediklerin de özel servis alma hakları bulunur.

 • Özel Yemek Servisi

Vejetaryen ve vegan yolcular uçuş saatinden en az 48 saat önce online check in sırasında yemek siparişlerini verebilirler.

KLM Havayolları Business Class

 • Koltuk Diz Mesafesi

KLM Havayollarına ait uçaklarda, business class koltukları, diz mesafesi olarak 65 cm olarak üretilmiştir. Rahat ve konforlu koltuklarda, tv yayını bulunur. Ayrıca, tek kişilik ve çift kişilik koltuklar, yolcu tercihine bırakılmıştır. Business Class'da uçma ayrıcalığını veren hava yolu şirketi, son model uçaklarda, tek kişilik kabin uygulaması ile uzun menzilli yolculukları konforlu hale getirmeyi başarmıştır.

 • Yiyecek, İçecek ve İkram

Yiyecek, içecek ve ikramlar, kabin ekibi aracılığı ile servis edilir. Uzun menzilli uçuşlarda tüm yemekler ve içecekler ücretsiz olarak verilir.

 • CIP Salon / VIP Lounge

KLM Havayolları, Air France ve Sky Team ortaklığı ile anlaşmalı havalimanlarında, CIP salon kullanma özgürlüğüne sahiptirler. Ayrıca ücretsiz vale hizmeti de talep edebilirler.

KLM Havayolları Uçuş Kartı Flying Blue

KLM Havayollarına ait Flying Blue ile her uçuşta indirim kazanmak ve bedava uçak bileti kazanmak için FLYING BLUE kulübüne üye olmak gerekir.

Üyeliğin bitmesi ile her uçuşta belli miktarlarda mil kazanılır. Kazanılan miller kişiye özel kartlara yüklenir ve diğer uçuşlarda kullanım hakkı verilir. Ucuza uçak bileti almak isteyenler, KLM Airlines ayrıcalığını keşfedebilir.

KLM Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

KLM hava yolu firması olarak birçok bölgeye ulaşım sağlamaktadır.

 • KLM Havayolları Seferi: KLM Airlines ile 150 noktaya uçuş imkanı bulunur.
 • KLM Havayolları Rezervasyon: Web sitesi ve mobil uygulama ile uçak rezervasyonu yapılabilir.
 • KLM Airlines Bilet Al: Uçuş düzenlediği her şehirde satış ofisi bulunan KLM şirketinin, mobil uygulaması ve web sitesinden online olarak bilet alım işlemi gerçekleşir.

KLM Bilet İptal/İade Prosedürü

KLM Havayolları, promosyonlu biletlerin iptalinde cezai işlem uygular. Şirket kuralları gereği, insan hatalarında herhangi bir ücret alınmadan düzeltme işlemi yapılabilir.

Ayrıca KLM Airlines bilet sahipleri, bilet aldıktan sonraki 24 saat içerisinde promosyonlu biletler de dahil olmak üzere iptal işlemi gerçekleştirilebilir.

KLM Diğer Önemli Bilgiler

 • Koltuk Özellikleri

Koltuklarda tv özelliği ve kulaklık girişi bulunur. Ayrıca kitap okuma ışığı ve elektirik girişi de eklenmiştir.

 • Bebek ve Çocuk Yolcular

Küçük misafirler için sonradan takılan emniyet kemerleri, kalkış öncesi hostesler tarafından verilir. 2 Yaş üstü çocukların koltuk hakkı vardır. Bebek ve çocuk yolcuların el bagaj hakkı bulunur. Özellikle bebek gereçlerinin bulunduğu çantalar, kabine alma izni verilir. Bebek yolcuların ek bagaj alma hakkı bulunmaz. Çocuk yolcuların ise serbest bagaj hakları, yetişkin bilette olduğu gibidir.

 • Hamile Yolcular

28 haftadan sonraki uçuşlarda, doktor raporu istenir. 28 ve 34 haftada olan gebelikler büyük risk taşıdığından, KLM Airlines yetkililerince uygun görülen doktor raporu ile uçuşa izin verilir.

 • Hasta ve Engelli Yolcular

Hasta ve engelli bilet sahipleri yer ekibi tarafından terminal binasında karşılanır. Özel araçlar ile uçağa kadar götürülür. Hasta ve 65 yaşını geçmiş yolcular, KLM Airlines farkı ile özenle refakat edilir.

 • Evcil Hayvanlar

Özel kafeslerde olan evcil hayvanlar ücrete tabi olarak kabinde ve kargo bölümlerinde seyahatine izin verilir.

 • Seyahat Sigortası

Seyahat Sigortası yaptırmak isteyen yolcuların, online bilet alırken, " Seyahat Sigortası" linkini işaretlemeleri gerekir. Seyahat sigortası yaptıran yolcular, bagaj kayıp durumlarında masraflarını sigortadan karşıladıkları gibi bilet iptalinde herhangi bir ek ücret ödemezler.

KLM Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Kuala Lumpur - Jakarta 385,54 TL 1 Saat 5 Dakika
Amsterdam - Dublin 556,66 TL 40 Dakika
Dublin - Eindhoven 569,02 TL 5 Saat 25 Dakika
Napoli - Brüksel 597,54 TL 7 Saat 23 Dakika
Viyana - Amsterdam 634,32 TL 1 Saat 55 Dakika
Napoli - Dusseldorf 643,75 TL 9 Saat 25 Dakika
Napoli - Bremen 644,08 TL 18 Saat 30 Dakika
Denpasar Bali - Singapur 645,32 TL 2 Saat 35 Dakika
Amsterdam - Belfast 658,63 TL 35 Dakika
Viyana - Hamburg 659,93 TL 26 Saat 35 Dakika

KLM İle Seyahat Eden Yolcularımızın Yorumları

Çok İyi (24)
İyi (2)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%92
%8
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,9
26 Değerlendirme
P*** S***
6 Kasım Çarşamba
Neden binmedim uçağa daha önce diyeceksiniz.
S*** K***
24 Mayıs Cuma
Fobilerimi yendim sayenizde resmen teşekkürler.
2
26
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com KLM sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. KLM Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 7.12.2019 07:59:48 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Kasablanka, (CMN)
CMN
MA

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=44130
/
44130