1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
Kopenhag

Kopenhag Uçak Bileti

Kopenhag Para Birimi
Danimarka Kronu (DKK)
Kopenhag Zaman Dilimi
GMT +2
Kopenhag Şehri En İyileri
Deniz Turizmi, Tivoli Bahçeleri, Rejer
Kopenhag Hava Durumu (15 Ağustos) 26°C Açık
Kopenhag Hava Durumu (16 Ağustos) 26°C Güneşli

En Ucuz Kopenhag Varışlı Uçak Seferleri

02 Eyl 2020
09 Eyl 2020
Dusseldorf - Kopenhag
Lot Polish Airlines
09 Eyl 2020
11 Eyl 2020
31 Ağu 2020
12 Eyl 2020
01 Eyl 2020
29 Ağu 2020
07 Eyl 2020
25 Ağu 2020
16 Ağu 2020
Ordu - Kopenhag
Pegasus
26 Ağu 2020
01 Eyl 2020
Toronto - Kopenhag
Icelandair
25 Ağu 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Kopenhag Kalkışlı Uçak Seferleri

07 Eyl 2020
17 Ağu 2020
Kopenhag - Konya
Sun Express
19 Ağu 2020
Kopenhag - İzmir
Sun Express
25 Ağu 2020
25 Ağu 2020
Kopenhag - Sofya
Lot Polish Airlines
28 Ağu 2020
Kopenhag - Atina
Air France
05 Eyl 2020
06 Eyl 2020
01 Eyl 2020
04 Eyl 2020
15 Ağu 2020
20 Ağu 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Kopenhag Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Kopenhag Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Kopenhag Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Kopenhag Havaalanları
Ülke Kodu
NL
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Hollandaca-Frizce
Toplu Taşıma Fiyatı
24 DKK
Yemek Fiyatı
15 EUR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
20 DKK

Kopenhag’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Aralık
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Temmuz

Ucuz Kopenhag uçak bileti olan kişiler için şehir hakkında önemli bir bilgi de, Kopenhag'dan da öte Danimarka, kuzey kutup kuşağına son derece yakın bir ülke olduğundan dolayı son derece soğuk bir iklime sahiptir. Hal böyle olunca da kış mevsiminde gezilmesi mümkün olmayacak kadar soğuk olabilir. Bundan dolayı yaz aylarında gidilmesi çok daha mantıklı olacaktır. Gerçekten bu bölgeye yaz aylarında Kopenhag uçak bileti alındığı zaman kavurucu bir sıcak ile karşılaşılması söz konusu olmayacaktır.

Kopenhag Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Kopenhag uçak bileti almış olan yolcuların şehir merkezine ulaşmak için çok sayıda seçeneği vardır. Ancak ilk olarak bilinmesi icap eder ki bu şehirde Uber adı verilen transfer uygulaması çalışmamaktadır.

Metro

Ortalama Fiyatı: 3 EUR

Şehrin düzenli yapısından dolayı en rahat ulaşım araçlarından bir tanesi olarak metro görülür. Gerçekten metro seferleri son derece düzenli icra edilmektedir ve metro ile Kastrup Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşım yaklaşık on beş dakika kadar sürecektir.

Raylı Araçlar

Kopenhag havalimanı içerisinde terminal 3 binasındaki tren garına ulaşımı sağlayan ücretsiz shuttle otobüsleri mevcuttur. İşte bu otobüsler vasıtası ile tren garına ulaşarak ülkenin pek çok yerine gitmek hatta diğer İskandinav ülkelerine dahi geçmek mümkün olabilecektir.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 50 EUR

Kopenhag şehrinin bir diğer önemli noktası ise taksi ücretlerinin kredi kartı ile de ödenebilir olmasıdır. Taksiler de tıpkı tren gibi Teminal 3 binasından kalkacaktır.

Araç Kiralama

Kopenhag havalimanından kiralanacak olan araçlar ile de rahatlıkla şehir merkezine ulaşım sağlanabilir. Aynı zamanda pek çok ünlü araç kiralama firmasının ofisi de bu alanda mevcuttur.

Kopenhag Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
Duty Free
ATM
Büfe
Araç Kiralama

Kopenhag Kastrup Havalimanı, mesafe yönünden düşünüldüğü zaman şehir merkezine en kolay ulaşım sağlanan hava meydanlarından bir tanesidir. Kopenhag uçak bileti olan kişiler için bu durum ciddi anlamda olumlu olmaktadır. Her ne kadar hemen her şeyin olduğu gibi ulaşımın da bu ülkede pahalı olması bir nebze de olsa zorlayıcı olabilecektir.

İşte tam olarak bu sebepten dolayı Kastrup Havalimanı'na ulaşmak için toplu taşıma seçeneğinden istifade edecek olanların kombine bilet satın almaları gerekecektir.

Öte yandan bilinmesi icap eder ki, bu hava meydanında büfe, lokanta, kafeler, mağazalar ve havalimanına çok yakın bölgelerde yer alan oteller de mevcuttur.

Kopenhag’a Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Kopenhag uçak bileti ile hem sade ve mütevazı hem de şık bir tarz yaratmayı başarmış bir mimariye sahip olan şehri görebilirsiniz. İşte bu mimari örneklerine değil her köşe başında, her adımda dahi rastlamak mümkün olacaktır. Bu mimari örneklerinin en özgün olanlarının başında ise hemen her Kopenhag gezi rehberinde yer alan renkli evler gelir. Bu renkli evler, ileride bahsedilecek olan Nyhavn bölgesidir. Bu bölge gerçekten büyülü görüntüler sunmak için oluşturulmuş gibidir.
 2. Kopenhag şehri düzen bakımından adeta emsalsizdir. Öyle ki metronun saniye sektirmesi dahi söz konusu değildir. Danimarkalıların tamamında olduğu gibi Kopenhgalılar da yaşamdaki düzeni çok güzel muhafaza etmeyi başarmıştır. Buna ek olarak şehir yapılanması da son derece düzenlidir.
 3. Kopenhag'da ulaşım bakımından herhangi bir sıkıntı ile karşı karşıya kalınması hiçbir şekilde söz konusu olmayacaktır. Ne de olsa kentte hem otobüs, hem metro hem de diğer pek çok ulaşım aracı mevcuttur. Aynı zamanda aşırı büyük bir şehir de olmadığı için ulaşım konusunda hem mesafe hem de zaman yönünden herhangi bir sıkıntı ile karşı karşıya kalınması söz konusu olmayacaktır.
 4. İskandinav ülkeleri genel olarak deniz ürünleri ile ün yapmıştır. İşte bu deniz ürünlerinin başında da soğuk denizlerin vazgeçilmez balığı somon gelir. Kopenhag'da somonun tadına bakmak için son derece lezzetli yemekler yapan lokantalar ve balıkçılar bulunur.
 5. Kopenhag gerçekten dünyanın her yerinde bilinen pek çok turistik bölgeye ev sahipliği yapar. İşte bu bölgelerden bir tanesi de az sonra izah edilecek olan Christiania bölgesidir.

Kopenhag Hakkında

Kopenhag, Avrupa'nın hem en düzenli hem de en nezih şehirlerinden bir tanesidir. Öyle ki bir buçuk milyon insanın yaşamakta olduğu bu şehirde kusursuz bir metro hattı vardır. Bu metro hattı ise havalimanına dek uzanır. Bunun yanı sıra bu şehrin kendine has bir rengi ve mimarisi de bulunur.

İşte bu mimariyi şehrin sokaklarında gezerken birer birer keşfetmek belki de Kopenhag ziyaretinin en güzel yanlarından bir tanesi olacaktır. Buna ek olarak Kopenhag'da çok sayıda müze de vardır ve bu müzeleri gezmek de Kopenhag ile ilgili unutulmaz deneyimler sunacaktır. Nihayetinde Kopenhag, Avrupa'nın en pahalı şehirlerinden bir tanesi olarak da bilinir.

Bunda yabancı para birimlerinin Türk Lirası karşısında değerli olmasının herhangi bir etkisi yoktur. Bu şehir, pek çok Avrupa ülkesinden dahi çok daha pahalı hayat standartlarına sahiptir. Şüphesiz ki bölge halkı için durum bu şekilde olmasa da Kopenhag uçak bileti alan gezginlerin sıkı bir bütçe planlaması yapması gerekiyor.

Kopenhag Fotoğraf Galerisi

Kopenhag Nerede?

Kopenhag Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
24 DKK
Taksi
15,55 DKK/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Kopenhag'da son derece gelişmiş bir metro ağı yer aldığından dolayı bu şehirde ağırlıklı olarak metro ulaşımı tercih edilir. Buna ek olarak metro ağı çeşitli bölgelere ayrılmıştır ve her bölgenin ücreti farklıdır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Kopenhag'da en sık tercih edilen ulaşım araçlarından bir tanesi de bisiklettir. İşte bu nedenle gezginler de yerel halk da bu şehirde bisiklet kiralayarak gezmeyi tercih eder. Bisikletlere belirli bir depozito ücreti ödenmesi de gerekecektir. Buna ek olarak kentte otobüs vasıtası ile ulaşım sağlamak da son derece kolay olacaktır.

Kopenhag Vize Şartları

Hollanda Vize İstiyor mu?
Evet
Hollanda Vize Ücreti
80 EUR
Hollanda Vize Detayları
Hollanda’da turistik amaçla gitmek isteyen vatandaşlar için Schengen vizesi orada kalacağı gün süresince verilir. Yeşil pasaport sahibi vatandaşların 3 aya kadar vize almaları gerekmeksizin ülkeye giriş hakları vardır.

Kopenhag’da Gezilecek Yerler

Tivoli Bahçeleri
Christiania
Nyhavn
Kağıt Adası
Tivoli Bahçeleri

Tivoli Bahçeleri, Kopenhag'ın en ünlü eğlence mekanları arasında yer alır. Gerçekten bu alanlarda yediden yetmişe herkes için eğlenceli bulunacak bir aktivite mümkündür ve tabiri caizse bu alanda eğlence hiç bitmez. Buna ek olarak bu alana giriş bir nebze de olsa pahalı bulunabilir. Ancak bu paraya fazlasıyla değeceğine de şüphe yoktur.

Christiania

Christiania, yetmişli senelerde özgürlükçü birtakım hareketler tarafından işgal edilmiş bir kasabadır. Bu kasabada halen daha çok sayıda insan yaşamaktadır ve Danimarka polisi burayı kısmen de olsa sosyal deney alanı olarak kullanmak üzere serbest bırakmıştır. Bu bölgenin koşmanın yasak olması, uyuşturucunun belirli dozlarda serbest olması, araç girişinin yasak olması gibi çeşitli ilginç kuralları vardır. Buna ek olarak şehrin hemen her yeri graffitile ile doludur.

Nyhavn

Nyhavn da Kopenhag denildiği zaman ilk akla gelen yerlerden bir tanesidir. Bir kanal etrafına dizilmiş olan renkli renkli evlerin yer aldığı fotoğraf karesi işte tam olarak burasıdır. Buna ek olarak bu kanal bölgesinde çok sayıda kafe, lokanta ve eğlence mekanları da yer almaktadır.

Kağıt Adası

Her ne kadar bir ada olarak nitelendirilmekte de olsa esasında şehir merkezinin tam da göbeğinde yer alan bu yer, uygun fiyatlı yemek yenmesi için de birebirdir. Üstelik fiyatlar neredeyse yarı fiyatınadır ve kağıt adasında bulunan ünlü mekanlarda sokak lezzetlerini tatmak dahi mümkün olabilecektir.

Kopenhag’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Somon Balığı
Rejer
Rogn
Gule aerter
Somon Balığı

Bilindiği üzere somon, soğuk denizlerden çıkarılan bir balık türüdür. İşte tam olarak bu sebepten dolayı somon balığının en güzellerinin yenilebileceği yerlerden bir tanesi de Danimarka'nın başkenti Kopenhag'dır. Kopenhag uçak bileti olan kişilerin bunun yanı sıra Kopenhag'da somon ile beraber tüketilmesi mümkün olan çok sayıda balık seçeneği olduğunu bilmesi avantajına olacaktır. Zira İskandinav ülkeleri balıkçılıkta son derece ileridir.

Rejer

Rejer de esasında karidesten başka bir şey değildir. Ancak belirtilmesi icap eder ki, Kopenhag'da karides yumurta ve yeşillik ile servis edilir. En azından rejer adı verilen yemekte durum bu şekildedir.

Rogn

Kopenhag'a özel yemekler arasında ağırlıklı olarak deniz ürünleri vardır tezinin bir diğer kanıtı ise Rogn yemeğidir. Rogn esasında havyardan başka bir şey değildir.

Gule aerter

Nihayetinde Kopenhag'da deniz ürünleri dışında da meşhur olan yemekler vardır. İşte bu yemeklerden bir tanesi de gule aerter adı verilen ve sarı bezelyeden imal edilen bir tür çorbadır.

Konaklama İçin Kopenhag Otel Seçenekleri

Ucuz Kophenag uçak bileti olanakları ile seyahat eden kişiler şehirde otel ve konaklama seçenekleri aramaktadırlar.

Tivoli Hotel
Hem şehir merkezinde hem de gezginler tarafından pek çok değerlendirme sitesinde yüksek puan almış bu tesis, dört yıldız kalitesinde hizmet sunar. Buna ek olarak bu tesisin temizliği ve yemekleri de konukların büyük beğenisini toplamayı başarmıştır.
Arni Magnussons Gade 2, 1577 København, Danimarka
Cabinn Metro
Kopenhag şartları dikkate alındığı zaman son derece makul fiyatlar üzerinden konaklamanın mümkün olduğu otellerden bir tanesi de bu tesistir. Bu tesis her ne kadar şehir merkezinde olmasa dahi şehir merkezine sadece 3,5 km mesafede yer aldığından dolayı rahatlıkla ulaşım sağlanabilir.
Arne Jacobsens Allé 2, 2300 København S, Danimarka
First Hotel Twentyseven
Kopenhag'daki en lüks ve en nezih otellerden bir tanesi de bu tesistir. Şöyle ki, bu tesis dört yıldızlı hizmet vermesinin yanı sıra temizlik ve konfor bakımından da gezginlerin büyük beğenisini toplamıştır.
Løngangstræde 27, 1468 København K, Danimarka

Kopenhag Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Kopenhag 481,90 TL 3 Saat 25 Dakika
Kayseri - Kopenhag 654,65 TL 14 Saat 40 Dakika
Konya - Kopenhag 737,73 TL 14 Saat
Alanya - Kopenhag 773,90 TL 8 Saat 45 Dakika
Sivas - Kopenhag 787,20 TL 15 Saat 15 Dakika
İzmir - Kopenhag 794,00 TL 7 Saat 55 Dakika
Antalya - Kopenhag 890,90 TL 3 Saat 50 Dakika
Ankara - Kopenhag 900,90 TL 8 Saat 5 Dakika

Kopenhag Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Kopenhag uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Air Baltic, Klm, Pegasus, Sas Scandinavian Airlines, Sun Express, Türk Hava Yolları.
 • Kopenhag yurt dışı uçak bileti ne kadar?

  Kopenhag varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Kopenhag olup, bilet fiyatı 481,90 TL'dir.
 • Kopenhag şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?

  Yılın en uygun zamanı Aralık ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Kopenhag ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Türkiye'den ve Dünya'dan En İyi Açık Hava Müzeleri
Türkiye'den ve Dünya'dan En İyi Açık Hava Müzeleri
10 Haziran 2019
Bahar gelmişken kim ister bir mekana kapanıp kalmayı! Peki bu müze sevdamızın sonu mu olacak? Tabii ki hayır. Açık hava müzeleri ile hem havanın hem de müzelerin keyfini çıkaracağız! Kröller-Müller M
Kış Bitmeden Görmeniz Gereken Avrupa Ülkeleri
Kış Bitmeden Görmeniz Gereken Avrupa Ülkeleri
07 Şubat 2019
Bazıları kış aylarını evinde geçirmek ve soğuktan kaçmak isterken, bazıları kışı sevinçle karşılar. Eğer siz de kar yağışına karşı sıcak çikolatanızı alıp etrafı izlemeyi, kar topu savaşı yapmayı ve m
Yurtdışında Ücretsiz Olarak Gezebileceğiniz 6 Müze
Yurtdışında Ücretsiz Olarak Gezebileceğiniz 6 Müze
03 Eylül 2018
Yepyeni ülkeleri ve şehirleri ziyaret etmenin en güzel yanlarından biri, o ülkenin sanat ve tarihi ile ilgili keyifli bir yolculuğa çıkma fırsatını değerlendirebilmektir. Eğer siz de bulunduğunuz ülke
Baharda Gidebileceğiniz Renkli Şehirler
Baharda Gidebileceğiniz Renkli Şehirler
12 Nisan 2018
Her rengin farklı hisler uyandırdığını bir yerlerde okumuş veya duymuşsunuzdur; dahası, bu hisse mutlaka siz de kapılmışsınızdır. Mavi huzuru ve sakinliği hatırlatırken, yeşil rahatlığı yansıtır, sarı

Kopenhag Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (68)
İyi (31)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%69
%31
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,7
99 Değerlendirme
E*** S***
29 Ekim Pazartesi
Sevgilim bana sürpriz yapmak için gelmişti gerçekten güzeldi, keyifli zaman geçirdik
K*** G***
22 Ekim Pazartesi
Herşey çok farklı ve güzel ki gerçekten attığınız her adımda mutlu oluyorsunuz
Y*** Y***
15 Eylül Cumartesi
Her zaman merak ettiğim şehirlerden birisiydi sonunda bu hafta gidebilme fırsatım oldu
L*** T*** M***
11 Eylül Salı
Herşey çok güzeldi, bunda sonra ara ara ziyaret edebiliriz gibi
Ö*** C***
8 Ağustos Çarşamba
Merak ve karışık duygular yaşamak istiyorsanız bu şehre gidin derim
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Kopenhag Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 15.08.2020 04:31:53 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Kopenhag, (CPH)
CPH
DK

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=73531
/ True
73531