1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
"World-Class Hospitality with Eastern Charm"
China Eastern Airlines

China Eastern Airlines China Eastern Airlines Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
1957
Firma Kısaltması
CEAH
Firma Merkezi
Şanghay
IATA Kodu
MU
Çağrı Merkezi
0 (855) 589 55 30
Uçak Sayısı
600
Firma Yorum Sayısı
Ortalama Kullanıcı Puanı
0/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

China Eastern Airlines Popüler Uçak Seferleri

Pekin - Şangay
Uçak Bileti
04 Kas 2020
Şangay - Hong Kong
Uçak Bileti
06 Kas 2020
Şangay - Shenzhen
Uçak Bileti
05 Kas 2020
Guangzhou - Qingdao
Uçak Bileti
14 Kas 2020
Şangay - Adana
Uçak Bileti
17 Eki 2020
Şangay - İstanbul
Uçak Bileti
31 Eki 2020
Guangzhou - İstanbul
Uçak Bileti
24 Eki 2020
Pekin - İstanbul
Uçak Bileti
01 Kas 2020
Shenzhen - İstanbul
Uçak Bileti
08 Kas 2020
Urumçi - İstanbul
Uçak Bileti
24 Eki 2020
Şangay - Antalya
Uçak Bileti
31 Eki 2020
Macau - Münih
Uçak Bileti
19 Eki 2020
Xi'an - İstanbul
Uçak Bileti
05 Kas 2020
Macau - Sao Paulo
Uçak Bileti
19 Eki 2020
Macau - Dusseldorf
Uçak Bileti
01 Kas 2020
Şangay - Moskova
Uçak Bileti
09 Kas 2020
Chengdu - Casablanca
Uçak Bileti
27 Eki 2020
Taiyuan - İstanbul
Uçak Bileti
18 Eki 2020
Qingdao - İstanbul
Uçak Bileti
21 Eki 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

China Eastern Airlines En Çok Sefer Yaptığı Ülkeler

China Eastern Airlines Hakkında

Merkezi Şanghay'da bulunan China Eastern Air Holding Company (CEAH), Çin'in en büyük üç hava taşımacılığı grubu arasında yer alıyor. Sürekli yapısal uyum ve kaynak entegrasyonu sayesinde, CEAH havacılık taşımacılığı ve lojistiğinin ana işine odaklanan entegre bir hizmet sistemi ile büyük bir havacılık sektörü grubuna dönüştü. Havacılık gayrimenkul, havacılık finansmanı, reklam medyası ve gümrüksüz, hava ikmali, ticaret ve lojistik, genel havacılık ve endüstriyel yatırımlar dahil olmak üzere çok çeşitli ek işletmeler tarafından desteklenmiştir.

China Eastern Airlines dünya çapında 100 milyondan fazla yolcuya hizmet vermekte ve dünya hava yolları şirketleri arasında 7. sıradadır.

Hava ağı sayesinde CEAH, 177 ülkede 1.052 noktaya ulaşmaktadır. 2009 yılından bu yana, CEAH toplum tarafından geniş çapta tanındı ve bir ödül dizisi için aday gösterildi. Çin Sivil Havacılık İdaresi (CAAC) tarafından Beş Yıldızlı Uçuş Güvenliği Ödülü'ne layık görülen CEAH, “Çin'de 25 En Yenilikçi Şirket” unvanını aldı ve Fortune tarafından Kurumsal Sosyal Sorumluluğun İlk 10 şirketi arasında yer aldı. WPP tarafından 30 en değerli Çinli markalardan biri olarak kabul edildi ve KİT'ler arasında ROE'de en üst sıralarda yer aldı.

Ulusal refah ve halkın geçim kaynağı, ekonomik ve sosyal kalkınma, reform ve açılışa hizmet eden CEAH, “ulusal çıkar, ekonomik faydalar ve sosyal refah” ın koordineli gelişimini sürekli olarak sürdürmektedir. 2011 yılında “geleneksel hava yolcu taşımacısından modern bir entegre hava hizmeti sağlayıcısına dönüşme” geliştirme kılavuzunu belirledi.

China Eastern Airlines Online Check - in

China Eastern Hava Yolları biletlerini online olarak almış olan yolcular, aynı site üzerinden bilet üzerindeki bilgileri girerek, iki gün önceden check-in işlemini de yapabilirler.

 • Online Check in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

China Eastern Hava Yolları'ndan biletli olan yolcular, online check-in işlemi yaparken, sitenin ilgili bölümlerine girerek oturmak istedikleri koltukları seçip, uçakta beklemeden yemek yiyebilmek için de önceden menü seçerek yemek siparişi verebiliyor ve ödeme işlemlerini de yapabiliyorlar.

China Eastern Airlines Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. China Eastern Hava Yolları, dünyanın en büyük 10 hava yolu şirketi içinde bulunduğundan, gerek hizmet kalitesi gerekse uçuş noktalarının çok fazla olmasından dolayı tercih edilen hava yolu şirketlerinin başlarında yer alıyor.
 2. Bünyesine kattığı yeni ve modern uçaklar ile tam anlamı ile konfor sağlayan şirket, özellikle kabin içindeki modern cihaz ve rahat koltuklarından dolayı tercih edilmektedir.
 3. Uçuş personelinin deneyimi ve uçakların teknolojik özelliklerinden dolayı, dünyanın en güvenilir hava yolları arasında üst sıralarda bulunan China Eastern Hava Yolları, yolcuların uçuş emniyetini ve güvenini tam anlamı ile sağlamaktadır.
 4. China Eastern Hava Yollarının uçuş esnasında verdiği ikramlar ve tüm dünya ülkelerinin en beğenilen yemeklerden oluşan menüleri ve içecekleri de bu şirketi ayrı bir konuma ulaştırmaktadır.
 5. China Eastern Hava Yollarının yer hizmetlerindeki kalitesi de yolcular tarafından çok beğenilmekte, işlemlerin hızlılığı ve dinlenme yerlerinin her türlü ihtiyacı karşılayacak şekilde tasarımı bu beğenilerin en büyük sebepleri arasında bulunuyor.
 6. Şirket belirlenen saatlerde kalkış oranları ile de dünya sıralamalarının ilkleri arasında bulunduğundan ve hava koşulları haricinde gecikme olmadan varış yaptığından, özellikle zamanı önemseyenlerin ilk tercihleri arasında bulunuyor.
 7. China Eastern Hava Yollarının engelli yolcular ile çocuk ve bebekler için aldığı önlem ve kolaylıklarda şirketin seçilme nedenleri arasında bulunuyor.

China Eastern Airlines Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

China Eastern Hava Yolları, yolcularının bagaj hakkı ve fazla bagaj ile ilgili ücretlendirmelerini değişik kriterlerle hesaplıyor.

 • Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

China Eastern Hava Yolları, yolcuları için bagaj haklarını, ücret, varış, bilet alım tarihi ve sık uçan yolcu statüsüne göre belirlemektedir.

Bagaj: China Eastern Hava Yolları ile uçuş yapan yolcular, 1 adet standart ve 1 adet te kişisel bagaj getirebiliyorlar. Standart bagajın ağırlığı 23 kg ve en fazla 158 cm olarak hesaplanıyor. Buna ek olarak, küçük bir katlanabilir bebek arabası da dahil olmak üzere ceket, küçük çanta, özel ihtiyaç veya bebek bakım malzemeleri de getirebilir. Business class ve first class yolcularına ise daha avantajlı bagaj hakları sağlanmaktadır.

Kabin/El Bagajı: China Eastern Hava Yolları ile uçan yolcular 10 kilograma kadar el bagajı taşıyabiliyor ve bu bagajın ölçüleri ise 20 cm x 40 cm x 55 cm.yi geçmemesi gerekiyor.

 • Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Yurtiçi: China Eastern Hava Yolları, yurt içindeki uçuşlarda ekstra bagaj için 80 dolara kadar değişen fiyatlarda ücretlendirme yapmaktadır.

Yurtdışı: Şirketin yurt dışı uçuşlarındaki fazla bagaj ücretleri ise, uçuş mesafesi ile orantılı olarak değişmektedir.

 • ABD Bagaj Kuralları

China Eastern Hava Yolları tarafından ABD'ye gerçekleştirilen seyahatlerde de standart bagaj hakkı kurallarını uygulamaktadır.

 • Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

China Eastern Hava Yolları, yolcularının bagajlarına büyük önem vermekte ve özel tedbirlerle taşımaktadır. Buna rağmen bagajlarını bulamayan yolcular, şirketin Bagaj Bürosuna ellerindeki bagaj fişleri ile müracaat ettiklerinde her türlü problemleri çözüyorlar. Şirket bir hafta içinde bulunamayan veya zarar gören bagajların ücretini de gerekli bagaj fişi ibrası ile ödemektedir. Bagaj hasarları için tazminat almaya hak kazanan yolcular, kontrol edilen bagajın alınmasından itibaren 7 gün içinde Çin Eastern Airlines'a tazminat talebinde bulunmalıdır

 • Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

China Eastern Hava Yolları, bagajlarda bazı malzemelerin taşınmasına izin vermemektedir. Bunlar; tehlikeli mallar (Patlayıcılar, yanıcı gaz, yanıcı ve toksik olmayan gaz ve zehirli gaz dahil olmak üzere gaz, yanıcı sıvı kendiliğinden tutuşabilen madde, zehirli ve bulaşıcı madde, Radyoaktif madde), ateşli silahlar, mühimmat, askeri veya polis araçları, uçakta hasar veya lekelere yol açması kolay olan ürünler ve uçuş sırasında pilot araçlara etki eden elektronik ürünler veya iletişim ekipmanı gibi malzemeler olarak sıralanmaktadır. Daha detaylı bilgi ise şirketin sitesinde mevcuttur.

China Eastern Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

China Eastern Hava Yolları yolcularına istedikleri yemek menülerini seçme imkanı, bazı uçuş sınıflarına çeşitli ücretsiz ikramlar ve güvenlikten geçtikten sonra hava alanı büfelerinden alınan yiyeceklerin uçakta yenmesine imkan tanıyor.

 • Economy Class İkramlar

China Eastern Hava Yolları Premium Economy'de seyahat ederken, öncelikle karşılama içkisi veya içeceği veriliyor. Uluslararası uçuşlar ve Kuzey Amerika uçuşlarında ise, Çin güveci ve çatal-bıçak takımı eşliğinde servis edilen iki lezzetli sıcak yemek arasında serinletici bir salata, sıcak ekmek ve tatlı ya da taze kahve ile servis edilen sıcak kahvaltı servis ediliyor.

 • Business Class İkramlar

China Eastern Hava Yolları, Business Class yolcularına, sıcak ekmek ve tereyağı, karışık yeşillik, peynir ve kraker ile servis edilen seçkin ana yemek çeşitleri ve her türlü içki ve içecek ikramını özellikle uluslararası uçuşlarda sunuyor.

 • Özel Yemek Servisi

China Eastern Hava Yolları seyahatlerinde yemek çeşitleri oldukça fazla çeşitlilik gösteriyor. Bunların bazıları; bebek yemeği, ekonomik yemek, çocuk ve diyabetik yemek, meyve tabağı, düşük kalorili, az yağlı ve az tuzlu menüler, Hint ve vejetaryen yemekleri olarak sıralanabilir.

China Eastern : Business Class

China Eastern Hava Yolları Business Class sınıfındaki yolcularına çok özel hizmetler ve ayrıcalıklar sunmaktadır.

 • Koltuk Diz Mesafesi

Şirketin Business class yolcularının koltukları, tamamen düz bir yatağa dönüşen bel desteği ve masaj fonksiyonu bulunan koltuklardan oluşmaktadır.

 • Yiyecek, İçecek ve İkram

Business Class sınıfında seyahat eden yolcular için yiyecek, içecek ve ikramda ise sınır yok. Ünlü aşçıların hazırladığı onlarca çeşit yemek ve kaliteli içki ve içecekler sunuluyor.

 • CIP Salonu / CIP Lounge

China Eastern Hava Yollarının CIP Salonlarında; ücretsiz Wi-Fi, çeşitli dijital ve basılı gazeteler ve dergiler, ücretsiz yemek ve içecek seçenekleri servis edilmektedir.

 • Diğer Özellikler

Şirket Business class sınıfı ile uçan yolcularına ayrıca, havaalanı ve otellere ulaşım imkanı ile kabinlerde ise özel bilgisayar ve televizyon gibi bir çok ayrıcalık tanıyor.

China Eastern Airlines Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Dünyanın havayolları şirketleri sıralamasının başlarında olan China Eastern Hava Yolları dünyanın onlarca sayılı merkezine uçuş seferleri yapmaktadır.

 • CEAH Seferleri: China Eastern Hava Yollarının 177 ülkenin binin üzerinde noktasına tarifeli seferleri bulunmaktadır.
 • CEAH Rezervasyon: China Eastern Hava Yollarına online rezervasyon yapılabiliyor.
 • CEAH Bilet Al: Şirketin biletleri, Biletall.com'dan ve çağrı merkezinden temin edilmektedir.

China Eastern Airlines Bilet İptal/İade Prosedürü

Yolcuların, sadece seyahat rotasının bir kısmı veya tamamı geçerli süre içinde bitmemişse, bilet satın alan ofiste sadece iade başvurusunda bulunabilirler. Ancak, biletin üzerinde “REF-REF” veya “İADE DEĞİL” ibaresi varsa, bilet iade edilmez. İade tutarı, bilet fiyatı ve yolcu tarafından ödenen vergilerdir, geçerli fiyatlar ve fiziksel koltukların vergileri düşülür. Hiç kullanılmayan biletlerde; yolcuya iade edilen miktar, bilet bedeli için belirtilen iade ücretine ek olarak ödenen bilet tutarına eşittir.

Kısmen kullanılan biletlerde; yolcuya iade edilen tutar, kullanılan uçuş segmentlerine uygulanan tek yönlü veya gidiş-dönüş ücreti hariç, ödenen bilet tutarına eşittir ve ilgili iade ücretinin yanı sıra kullanılan uçuş segmentlerine ait vergi ve harçlar da hesaplanacaktır. Yalnızca iç hatlar ve / veya uluslararası hatlar arası kısım kalırsa: Yolcuya iade edilen tutar, kullanılan uçuş bölümleri için geçerli olan eksi ücret tutarına eşit olan ödenen bilet tutarına eşittir ve ilgili geri ödeme ücreti ile kullanılan uçuşun vergi ve harçları hariç tutulur.

Yalnızca yurt içi ve / veya Uluslararası hat içi bölüm (yabancı havayolları tarafından işletilen kod paylaşımı uçuşları dahil) kullanılıyorsa; yolcuya iade edilen miktar, SITA AIRFARE tarafından yayınlanan asıl hizmet sınıfındaki en yüksek ücretin ödenen bilet tutarına eşittir.

China Eastern Airlines Diğer Önemli Bilgiler

 • Koltuk Özellikleri

China Eastern Hava Yollarının koltukları, ileri teknoloji ürünü ve en fazla rahatlık ve konfor sağlayan özelliklerdedir. Özel cihaz ve aparatlar ise yolculuk sınırlarına göre değişmektedir.

 • Bebek ve Çocuk Yolcular

Şirketin bebek ve çocuk yolcular için bir çok kullanışlı çözümleri ve olanakları mevcuttur.

 • Hamile Yolcular

China Eastern Hava Yolları hamile yolcuların seyahatine uluslararası standartlar çerçevesinde doktor raporu ve 32. Haftaya kadar hamileliklerde izin vermektedir.

 • Hasta ve Engelli Yolcular

Şirket hasta ve engelliler için seyahat edebilme raporu ve gerekiyorsa refakatçi talep etmektedir.

 • Evcil Hayvanlar

Taşınmasına müsaade edilen evcil hayvanlar gerekli koşullar sağlandığında, bagaj bölümünde taşınmaktadır.

 • Seyahat Sigortası

China Eastern Hava Yolları anlaşmalı olduğu sigorta şirketi vasıtası ile tüm yolcularına zorunlu olarak sigorta yapmasının yanında özel ve ücretli sigorta da sunmaktadır.

China Eastern Airlines Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Pekin - Şangay 2.385,80 TL 2 Saat 5 Dakika
Şangay - Hong Kong 2.461,56 TL 2 Saat 55 Dakika
Şangay - Shenzhen 2.476,06 TL 3 Saat
Guangzhou - Qingdao 2.784,58 TL 19 Saat 45 Dakika
Şangay - Adana 9.286,15 TL 19 Saat 45 Dakika
Shenzhen - İstanbul 10.700,75 TL 20 Saat 40 Dakika
Şangay - Antalya 12.002,38 TL 18 Saat
Macau - Münih 14.488,19 TL 43 Saat 5 Dakika
Macau - Sao Paulo 20.278,94 TL 37 Saat 25 Dakika
Macau - Dusseldorf 23.320,50 TL 29 Saat 50 Dakika

China Eastern Airlines Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • China Eastern Airlines uçak bileti ne kadar?

  China Eastern Airlines firmasının popüler seferlerinden en ucuzu Pekin - Şangay olup, bilet fiyatı 2.385,80 TL'dir.
 • China Eastern Airlines kaç yılında kuruldu?

  1957 yılında kurulmuştur.
 • China Eastern Airlines firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Şanghay şehrindedir.
 • China Eastern Airlines IATA kodu nedir?

  MU uluslar arası IATA kodudur.
 • China Eastern Airlines çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası 0 (855) 589 55 30

China Eastern Airlines Firması İçin İlk Yorum Yapan Sen Ol!

Çok İyi (0)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%0
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
0.0
Henüz Değerlendirilmedi
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com China Eastern Airlines sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. China Eastern Airlines Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 17.10.2020 04:50:11 )

Shenzhen, (SZX)
SZX
CN
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=54961
/ True
54961