Tayvan Uçak Bileti

Tayvan Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Tayvan Hakkında Bilgiler

Tropik ormanları, farklı coğrafyası, ulusal parkları ile pek çok güzelliği barındıran ülke ayrıca Tayvan ucuz uçak bileti fiyatları ile çok fazla turistlerin ilgisini çekmektedir.

Tayvan'a gitmek için iyi seçenek uçaktır. Tayvan ucuz uçak bileti ile ülkeye çok uygun fiyatlar ile uçmanız mümkün hale gelmektedir. Tayvan'a Türkiye'den direk olarak aktarmasız uçuşlar bulunduğu gibi aktarmalı olarak da uçuş imkânı da vardır. Tayvan'a ulaşmak için hızlı seçenek uçak ile fazla uçuş süresi 15 saatdir.

Tayvan'a gitmek için Tayvan vizesi almanız gerekiyor. Vize almak oldukça kolay ve basit işlemlerden oluşuyor. Gidiş dönüş için almış olduğunuz uçak bileti koltuk numarası, başvuru formu doldurmak ve 2 resim başvuru için yeterli oluyor. Başvuru yapılırken talep edilen ücret ise 800 Tayvan Doları tutuyor.

Türkiye'den Tayvan'a seyahat etmek için Tayvan vizesi almanız gerekir.

Tayvan ada ülkesi olması ve dört bir yanının deniz ile çevrili olması sebebi ile muson rüzgarlarının etkisi altında olmaktadır. ülke geneline tropikal iklim hakimdir. Kış aylarında ülke genel olarak çok fazla yağış almaktadır. ülkede mayıs ayında Erik yağmurları denilen yağmurlar görülmektedir. ülkeye genel olarak kar yağmaz. ülkede sonbahar aylarında kuvvetli yağış ve muson yağmurları görüldüğü için ziyaret etmek için iyi dönem kış sonu yaz başı olan İlkbahar mevsimi olmaktadır.

Tayvan ulaşımı oldukça rahat ve gezilecek yerleri ile harika bir ülkedir. Hesaplı ve konforlu pek çok otel seçeneği mevcuttur. TayvanTürkiye saat farkı 5 saat ileri durumdadır. ülkede ilk yerleşim 30 bin yıl öncesine dayanmaktadır. Birçok ülke tarafından yerleşim yeri haline gelen Tayvan son olarak da çin'e bağlı bir bölge haline gelmiştir. Tayvan'da yaşayan halkın büyük bir çoğunluğu Budizm dinine inanmaktadır. Tayvan 21 takım ada ve Pescadores adalarından oluşmaktadır. Gittikçe büyüyen bir ekonomiye sahip olan Tayvan'da yaklaşık olarak 4 binden fazla ağaç çeşidi bulunmaktadır. Ayrıca Kafur ağaçları dünyaca ünlüdür ve bu ağaçtan elde edilen yağlar, dünya toplamının %70'lik kısmını oluşturmaktadır. ülkede 500 den fazla balık çeşidi bulunmaktadır. Dünyanın güvenli ülkeleri arasında gösterilen Tayvan uçak bileti fiyatları oldukça uygun seçeneklere sahiptir.

Tayvan Başkenti

Tayvan'ın başkenti Taipei'dir. Oldukça gelişmiş bir şehir olan Taipei'de ulaşım çok rahat sağlanmaktadır. Şehirde bulunan Taipei 101 dünyanın büyük ikinci gökdeleni unvanına sahiptir. Binanın yapımı 5 senede tamamlanmıştır. Tayvan'ın pahalı şehri Taipei'dir.

Tayvan Nüfusu - Tayvan Resmi Dili

Tayvan nüfusu 23,5 milyon civarındadır ve büyük çoğunluk Mandarin çincesi konuşmaktadır. Mandarin çincesi yanı sıra Fujian ve Minnan dilleri de konuşulmaktadır.

Tayvan Para Birimi

Tayvan da para birimi olarak Tayvan Doları kullanılmaktadır.

Tayvan'da Saat Kaç?

Tayvan Türkiye konumundan 5 saat ileridedir. Tayvan Türkiye saat farkı 5 saat olarak bilinmektedir.

Tayvan'da Ne Ucuz? Tayvan'dan Gelirken Ne Getirilir?

Tayvan da uygun fiyatlı hediyelik eşya arıyorsanız uygun seçenek elektronik eşyalar olmaktadır. Elektronik eşyalar ucuz olması sebebi ile çok fazla tercih edilmektedir. Tüm bunların yanı sıra tütsüler, elektronik ev eşyaları, biblolar ve çeşitli süs eşyaları uygun seçenekler arasında yer almaktadır. Tayvan'dan gelirken almanız gereken hediyelik eşyaların yanı sıra bitki çayı seçenekleri de bulunmaktadır.

Tayvan, harika bir ülkedir ve Tayvan ucuz uçak bileti imkanları ile mutlaka gidilmesi gereken yerler arasında bulunuyor. ülkeye gittiğinizde mutlaka görmeniz gereken yerler ve sebepler bulunuyor. Bunlar arasında çok dikkat çekenler;

çin takvimine göre her yıl 5. ayın 5. günü düzenlenen festival haziran ayına denk gelmektedir. Tayvan ucuz uçak bileti imkânı sayesinde festival boyunca bot yarışları izlenir, müzik, dans ve sayısız alışveriş imkânı sunulmaktadır. Festival boyunca geleneksel yemekler ve şenlikler düzenlenerek harika bir eğlence yaşanmaktadır. Tayvan'da gidilmesi görülmesi gereken nedenler arasında bu festival yer almaktadır.

Tayvan'ın başkenti aynı zamanda gelişmiş şehri olan Taipei mutlaka görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor. Tayvan uçak bileti olanakları ile ülkeye gidildiğinde mutlaka görülmesi gereken yerler arasında başkent yer almaktadır. Doğa güzellikleri, tarihi mekanları ve yemekleri ile Tayvan görmeniz gereken bir yer.

Dünyaca ünlü olan Tayvan fener festivali mutlaka görmeniz gereken festivaller arasında bulunuyor. Tayvan uçak bileti THY imkanları ile şehre şubat ayında gitmeniz halinde festivallere katılarak ışık şovları, şahane fener şenlikleri ve havai fişek gösterileri düzenlenmektedir. Festival yerel ve uluslararası katılımcıları ile dünyanın büyük fener festivali olarak bilinmektedir.

Modern çin'in babası kabul edilen siyaset ve düşünür adamı Sun Yat Sen için yapılan ünlü ve tarihi anıt, Tayvan uçak bileti fiyatları ile Tayvan'a gidince görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor. 1984'te inşa edilen anıt, sadece anıt olarak değil bu alanda sanatsal faaliyetlerde gerçekleşmektedir. Aynı zamanda kültür merkezi olarak da bilinmektedir.

Muhteşem doğası ve iklimi ile harika bir ülke olan Tayvan görülmesi gereken botanik bahçeleri ile ünlüdür. Tayvan uçak bileti ile şehre gittiğinizde bitkilerin ve çiçeklerin muhteşem uyumunun buluştuğu, kuşların cıvıl cıvıl huzur verdiği bahçeleri görmeniz gerekiyor.

Tayvan iklimi ve konumu itibari ile çok güzel bir ülkedir. ülkede birçok orman, botanik bahçe ve yapılar bulunmaktadır. Birçok güzel şehre sahip olan ülke çok fazla turist çekmektedir.

Taipei

ülkenin başkenti olan şehir, sevilen ve güzel şehirleri arasında yer alıyor. Şehirde görülmesi ve gezilmesi gereken çok fazla yapı mevcut durumda. Taipei 101 gökdeleni ise çok dikkat çeken yapılar arasında yer alıyor.

Tainan

Tayvan'ın eski şehirleri arasında yer alan Tainan önemli ticaret ve eğitim merkezidir. Yemekleri ve çay kültürü ile tanınmaktadır. Şehirde konaklamanız gezip görebilmeniz için harika mekanlar bulunmaktadır.

Hua Lien

Mükemmel bir tatil için iyi bir alternatif olan Hua Lien gezilecek mekanları ile ünlüdür. Harika bir güzelliğe sahip olan şehir, nehir üzerinde asma köprüleri, dağ yamaçları ve muhteşem yürüyüş parkurları ile ünlüdür.

Tayvan'da kesinlikle keşfetmeniz gereken tarihi alanlar bulunuyor. Tayvan uçak bileti imkanları ile ülkeye gittiğinizde pek çok gezilecek mekân bulabilirsiniz. Bunlar arasında birçok ünlü tapınak, müze, botanik bahçeler, ormanlar yer alıyor. Tayvan'a gittiğinizde mutlaka Taipei'yi ziyaret etmeniz gerekiyor.

Tayvan'da Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

Dört bir yanı denizlerle çevrili olan Tayvan deniz turizmi açısından oldukça önemli bir yere sahiptir. özellikle Hualiye görmeniz gereken şehirler arasında bulunuyor.

Tayvan'dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Tayvan'a gittiğinizde mutlaka almanız gereken eşyalar arasında elektronik eşyalar yer alıyor. özellikle Taipei' de bulunan Yılan Pazarı gitmeniz gereken alışveriş mekanları arasında yer alıyor. Shilin gece pazarı, Huaxi gece pazarı alışveriş yapmanız için oldukça uygun mekanlardır

Tayvan'ın Doğal Güzellikleri

Tayvan'ın önemli doğal güzellikleri arasında Taipei botanik bahçeleri, 228 barış parkı ve daha birçok güzellikler yer alıyor.

Tayvan'da Gezilecek Tarihi Yerler

Tayvan'da gezilecek birçok tarihi mekân bulunuyor. Bu mekanlar arasında Taiwan Ulusal Müzesi, Longshan Tapınağı, Taipei 101, Ximending, Yangmingshan Milli Parkı, Kaplıca ve Müzeler yer almaktadır.

Tayvan Gezi Rehberi

Tayvan oldukça güzel mekanlara sahip ilkimi ve doğa şartları nedeni ile harika bir ülkedir. Gezilecek yerler arasında bulunan ülke ulaşım konusunda da oldukça gelişmiş olması sebebi ile çok rahat gezi imkânı sunmaktadır.

THY direk olarak Tayvan'da bulunan Taoyuan Havalimanı'na uçuşlar düzenlemektedir. Tayvan'dan şehir merkezine ise birçok farklı alternatif ile ulaşmanız mümkün olmaktadır. Şehir merkezine yaklaşık 1 saat içinde ulaşmanız mümkün olmaktadır.

Tayvan'da toplu taşıma ağı oldukça gelişmiş durumda… Şehirler arası mesafelere ulaşmak için toplu taşıma sistemlerinden, demir yolu, taksi, tramvay, otobüs ve feribot seferlerini kullanabilirsiniz. Asya'nın gelişmiş ulaşım ağına sahip ülkede ziyaretçilerine sunulan farklı ulaşım alternatiflerinden yaygın olarak kullanılan sistem tren seferleri oluyor. rahat ulaşım seferi ise araç kiralama seçeneği oluyor.

Tren ağının çok fazla gelişmiş olduğu ülkede tren seferlerini kullanarak pek çok şehre yolculuk yapabilirsiniz. Ayrıca trenle yolculuk yapan ziyaretçilerine İngilizce dil seçeneği ile yardımcı olan kişiler bulunuyor. Şehirde tren seferleri 15 dakika aralık ile düzenlenmektedir. Bilmeniz gereken tek şey trende yemek ve içmek kesinlikle yasaktır.

Şehir içinde kullanılan bir diğer yaygın seçenek ise otobüsler oluyor. Hem konforlu hem de uygun fiyat seçeneklerine sahip otobüsler ile birçok bölgeye rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Dilerseniz otobüs içerisinden bilet alabileceğiniz gibi duraklarda bulunan otomatlardan da bilet temin edebilirsiniz. Yolculuk için taksi seçeneği diğer seçeneklerden daha pahalıdır ama rahat bir yolculuk için tercih edilebilir.

Tayvan'ın ünlü şehri olan Taipei şehrine tren ile ulaşmanız mümkün olmaktadır. Hızlı tren ve raylı sistem sayesinde şehirlere kolay ve hızlı bir şekilde ulaşmanız mümkün. Ulaşım birçok Asya ülkesine oranla oldukça ekonomiktir. Tayvan da şehirler arası ulaşım yapısı itibari ile tüm sahil boyunca uzandığı için isterseniz feribot ile deniz yolu ile de ulaşmanız mümkün oluyor.

Tayvan yöresel ve ulusal lezzetleri bir arada barındıran ülkedir. Tayvan uçak bileti sayesinde yolculuk yaptığınızda mutlaka tüketmeniz gereken yemek çeşitleri bulunuyor. Her damağa hitap edebilecek, her bütçeye uygun yemek seçenekleri Tayvan'da bulunmaktadır. özellikle çay ve kahve kültürü ile ünlü olan ülkede mutlaka çay ve kahve tüketimi yapmanız tavsiye edilmektedir.

Muhteşem Lezzet: Sushi

Tayvan'da hemen hemen her restoranda rastlayabileceğiniz lezzet oldukça yaygındır. Dört tarafı denizler ile çevrili olması sebebi ile çok fazla balık çeşidi bulunmaktadır.

Yemeden Gelmemeniz Gereken Lezzet: Noodle

Birçok restoranda rastlayabileceğiniz lezzet oldukça yaygındır. Yerli halk ve gelen turistler tarafından çok fazla tercih edilmektedir.

Kalın Noodle: Ramen

çorba gibi bir yemek olan Ramen aslında kalın Noodle den oluşmaktadır. İçerisinde et de bulunan yemek seçeneği çok fazla tercih edilmektedir.

Olmazsa Olmaz Lezzet: Tofu

Yemeniz gereken iyi yemek seçenekleri arasında yer alan Tofu besin değeri bakımından çok zengindir. Soya ile yapılan yemek mutlaka tadına bakmanız gereken lezzetler arasında bulunuyor.

Olmazsa Olmaz: çay

Uzak doğu kültüründe yaygın olan çay ve kahve seçenekleri ile Tayvan harika bir alternatif. Mutlaka Tayvan da çay ve kahve tüketimi yapmanız tavsiye ediliyor.

Tayvan Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Popüler Tayvan Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Sungshan Havalimanı
Taoyuan Havalimanı
Tainan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Ching Chuang Kang Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Taichung Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Pingtung South Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kaohsiung Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Shang Yi Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Fengnin Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Lyudao Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Chiayi Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Lanyu Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Magong Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Wang An Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Hualien Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Matsu Beigan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Matsu Nangan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Hengchun Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Cimei Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Hsinchun Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
flight
ba-favicon-white