1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin Tekrar Dene

Guangzhou Uçak Bileti

21 Kasım
Bugün
Açık
27°C
22 Kasım
Yarın
Güneşli
28°C
23 Kasım
Cumartesi
Güneşli
30°C
Para Birimi
Çin Yuanı Renminbi (CNY)
Zaman Dilimi
GMT +8
Guangzhou Şehri En İyileri
  • Tapınaklar
  • Temple of the Six Banyan Trees
  • Noodle
Guangzhou

En Ucuz Guangzhou Varışlı Uçak Seferleri

Phuket - Guangzhou
Vietnam Airlines
26 Kas 2019
Şangay - Guangzhou
China Southern Airlines
21 Kas 2019
İstanbul - Guangzhou
Sichuan Airlines
14 Ara 2019
Qingdao - Guangzhou
Sichuan Airlines
06 Ara 2019
Antalya - Guangzhou
Aeroflot Russian Airlines
24 Kas 2019
Entebbe - Guangzhou
Ethiopian Airlines
09 Ara 2019
Oslo - Guangzhou
Aeroflot Russian Airlines
15 Ara 2019
Ankara - Guangzhou
Türk Hava Yolları
25 Kas 2019
Tahran - Guangzhou
Türk Hava Yolları
07 Ara 2019
Kayseri - Guangzhou
Türk Hava Yolları
21 Kas 2019
Bağdat - Guangzhou
Türk Hava Yolları
26 Kas 2019
Adana - Guangzhou
Türk Hava Yolları
07 Ara 2019
Erbil - Guangzhou
Fly Dubaı
25 Kas 2019
Miami - Guangzhou
Qatar Airways
16 Ara 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Guangzhou Kalkışlı Uçak Seferleri

Guangzhou - Kuala Lumpur
Philippine Airlines
21 Kas 2019
Guangzhou - Phuket
Sichuan Airlines
20 Ara 2019
Guangzhou - Şangay
China Southern Airlines
02 Ara 2019
Guangzhou - Qingdao
China Eastern Airlines
03 Ara 2019
Guangzhou - Urumçi
Sichuan Airlines
21 Kas 2019
21 Kas 2019
Guangzhou - Tahran
China Southern Airlines
15 Ara 2019
17 Ara 2019
03 Ara 2019
Guangzhou - Miami
Delta Air Lines
15 Ara 2019
15 Ara 2019
Guangzhou - Bağdat
Singapore Airlines
30 Kas 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Guangzhou Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Guangzhou Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Guangzhou Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Guangzhou Havaalanları
Ülke Kodu
CN
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Çince
Toplu Taşıma Fiyatı
40 CNY
Yemek Fiyatı
20 CNY
Alkolsüz İçecek Fiyatı
50 CNY

Guangzhou’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Kasım
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Temmuz

Ucuz Guangzhou uçak bileti alarak, indirimli fiyatlar sayesinde şehre gelmeyi planlayanlar, seyahat zamanlarını, maksatlarına uygun iklim koşullarına göre düzenlemelidir.

Guangzhou Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Guangzhou uçak bileti fırsatlarından faydalanarak şehre gelenlerin, şehir merkezine ulaşım konusunda birçok alternatifi bulunuyor.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 50 CNY

şehrin belediye otobüsleri, uygun saatlerdeki seferleri ile şehir merkezine yolcuları ulaştırıyor.
Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 40 CNY

Hava limanı servisleri otobüslerden daha uygun fiyat olan 40 Çin Yuanı Renminbi karşılığında şehir merkezine seferler yapıyor.
Taksi

Ortalama Fiyatı: 200 CNY

90 dakikalık şehir merkezine seyahati 60 dakikaya düşürmek ve daha konforlu seyahat etmek isteyenler, hava limanında bulunan yeterli miktardaki taksilerden faydalanabilirler.
Metro
Sabah 06:00 ile 23:00 arası hava limanına gelenler, daha hızlı ve ucuz fiyata metroyu kullanarak ulaşıyorlar.

Guangzhou Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Guangzhou uçak bileti avantajları ile dünyanın en büyük 15. Hava limanına gelen yolcular, tüm ihtiyaçları karşılama kapasitesine sahip olan çeşitli tesislerden faydalanabilir ve 28 km olan şehir merkezine, 60 ile 90 dakika arsında değişen süreler ile ulaşabilirler.

Guangzhou’ya Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Guangzhou uçak bileti alarak büyük indirimlerden yararlanıp şehre gelenler, doğal yaşam alanları ve parkları büyük bir hayranlıkla geziyor ve bunları unutulmaz anılara çeviriyorlar.
  2. Bir çok mistik ve tarihi tapınağa sahip şehrin, bu ibadet mekanları şehre gelen misafirleri gizemli bir hayranlık duygusuna sokuyor.
  3. Eğlence mekanlarının çokluğu ve çeşitliliği nedeni ile şehre bu maksatla gelen ziyaretçilerin sayılarında kayda değer bir artış olmaktadır. Özellikle çocuklara ve yetişkinlere hitap eden büyük eğlence merkezleri bu sayının artmasının en büyük nedenlerinden oluyor.
  4. Çok eski zamanlara ait eserlerin ve kalıntıların bulunduğu müzeler, mimari yapıları ile de gezilmeye değer nitelikte.
  5. Dünyaya oldukça yayılmış olan ilginç, tarihi ve yöresel Çin malları, alışveriş yapmayı sevenlerin isteklerini fazlası ile karşılamaktadır.

Guangzhou Hakkında

Renkli caddeleri, ilginç tapınakları, müzeleri ve büyük alışveriş merkezlerine sahip olan Guangzhou, Çin’in en büyük ve gelişmiş şehirleri arasında bulunuyor.

14 milyonun üzerinde nüfusu olan şehir, nisan ile eylül ayları arasında muson yağmurlarının etkisine giriyor.

Tarih ve eğlencenin buluştuğu ve muhteşem doğal güzelliklere sahip olan şehir özellikle fuar zamanlarında dolup taşmaktadır.

Guangzhou Nerede?

Guangzhou Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2 CNY
Taksi
2,60 CNY/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Geniş bir metro ağı bulunan şehirde, halk bu hızlı ve ucuz şehir içi ulaşım vasıtasını yaygın olarak kullanmaktadır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları Metrodan sonra ikinci olarak kullanılan ulaşım vasıtası otobüs oluyor, taksiler ise nadiren ve ihtiyaç dahilinde tercih edilmektedir.

Guangzhou Vize Şartları

Çin Vize İstiyor mu?
Evet
Çin Vize Süresi
90 Gün
Çin Vize Ücreti
110 USD
Çin Vize Detayları
Diplomatik, Hizmet ve Hususi pasaport sahibi Türk vatandaşları her bir sene için 30 günü aşmaması koşuluyla Çin’e vizesiz girebilmektedir. Çin turistik vize çıkış süresi evrakların eksiksiz olarak teslim edilmesi ve vize işlemleri sırasında özel bir durum olmaması halinde ortalama 7 iş günüdür.

Guangzhou’da Gezilecek Yerler

Safari Park
Chimelong Paradise
Temple of the Six Banyan Trees
Nanyue Kral Türbesi Müzesi
Güney Çin Botanik Bahçesi
En büyük Hayvanat Bahçesi, Safari Park

Chimelong Safari Parkı, uluslararası standartlarda bir vahşi yaşam dünyasıdır. Asya'daki en büyük vahşi hayvan tema parkıdır ve 10 dev panda, 50 koalas, Honduras anteratörü, siyah gergedan, beyaz kaplan ve beyaz aslan gibi 500 tür ve 20.000 nadir hayvana ev sahipliği yapmaktadır. 29 Temmuz 2014 tarihinde dünyadaki tek panda üçlüsü, parkın hazineleridir. Ziyaretçiler, hayvanları yakından izlemenin en iyi yolu olarak, arabalarını stok alanına sokabilir hayvanları besleyebilir ve onlarla fotoğraf çekebilirler.

Muhteşem Bir Eğlence Merkezi Chimelong Paradise

Guangzhou'daki Chimelong Tourist Resort'un merkezi bölgesinde yer alan Chimelong Paradise, birinci sınıf bir eğlence parkı olarak kabul edilebilir. Chimelong Paradise, 1.333.340 metrekarelik bir alana yayılmıştır. 7 Nisan 2006'dan beri halka açık olan merkez günde 50.000 turist kapasitesine sahip. Bu cennet; eğlence gezileri, geçit törenleri ve gösteriler, dublör gösterileri, ekolojik eğlence, özel mağazalar ve özel yemekler sunmaktadır. Chimelong Paradise, ailelerinizle kaliteli zaman geçirmenin ve canlandırıcı bir molanın tadını çıkarmak için mükemmel bir yerdir. Çin'in en büyük eğlence parkı olarak, burada 70'den fazla yolculuk var. Ve bunların çoğu, Avrupa, Amerika, İsviçre, Hollanda, Almanya, ABD gibi dünyanın önde gelen eğlence ekipmanı şirketlerinden tasarlanmış ve ithal edilmiştir. Habi Fantasyland da aileler, Surf Spin Boat, Crazy Bus, Marry-Go-Round, Aircop, Freefall Ride ve diğer ilginç ürünlerden faydalanıyorlar.

Budist Tapınaklarının En Görkemlisi, Temple of the Six Banyan Trees

Bu Budist tapınağı, MS 537 yılında Hindistan'dan getirilen Budist emanetler için yapılmış ve sekizgen dekore edilmiş Pagoda'ya (Huā Tǎ) yerleştirilmiştir. Tapınağa şu anki adı 1099 yılında sürgün edilen şair Su Dongbo tarafından verildi ve avluda banyanların üzerine lirik olarak yazıları bulunuyor. Ayrıca, kapıların üstünde yazdığı altı yasağı görebilirsiniz. Zen Budizm'in kurucusu Bodhidharma da dahil olmak üzere birçok tanınmış keşiş burada eğitildi. Tapınak ayın ilk ve 15. gününde saat 6.30'da açılır. Ana kapıdan geçtikten sonra, ilk salonda gülen Buda olan Tianwang Hall geliyor. Dokuz kat yüksekliğinde ve çatılar kırmızıya boyanmış olan Daxiong Baodian Hall adındaki ana salonda, Amitabha Buddha, Sakyamuni Buddha ve bir başka Buddha olan üç bakır Buddha bulunuyor.

En Eski Han Mezarlığı Müzesi, Nanyue Kral Türbesi Müzesi

Nanyue Kral türbesi müzesi, Guangzhou Jiefang Bei yolu üzerinde yer alıyor, Nanyue Kralının Batı Han Hanedanlığı Mozolesi Müzesi, Lingnan'daki (Nanling Dağı'nın Güney Bölgesi) cenaze objeleri ile en eski ve en büyük Han mezarıdır. Dünyadaki 80 ünlü müzeden biri olarak, 10 sergi salonu ile 14.000 metrekare alanı kapsar. Mezarın sahibi, ikinci kral, Batı Han Hanedanı'nın Nanyue Eyaleti'nden Zhao Mei'dir. Yerin 20 metre altında saklı olan mezar, renkli duvar resimleriyle ve 750 büyük taştan oluşuyor. Özellikle 1.000'den fazla kültürel kalıntı, bronz eşya ve pişmiş toprak eşya, güney Çin'in Yue Kültürü'nü barındırmaktadır. Temsil edilen Çin'in merkezi kültürü, güney Çin'in Chu kültürü, güneybatı Çin'in Bashu kültürü, kuzey otlaklarından Hun kültürü ve hatta yabancı kültürlerin izler burada görülebiliri.

Dünyanın Bitki Deposu, Güney Çin Botanik Bahçesi

Güney Çin Botanik Bahçesi, Guangzhou şehrinin yaklaşık 8 kilometre kuzeyinde bulunur ve yaklaşık 741 dönüm alanda bulunur. 1929 yılında inşa edilmiş, Çin'in en eski ve en büyük Güney Asya tropikal botanik bahçesidir. Aynı zamanda, Çin'deki çoğu türünü içeren ve “Tropik ve Alt Tropikal Botanik Müzesi” olarak adlandırılan botanik bahçesidir. Botanik Bahçe üç bölümden oluşmaktadır: kreş ve sergi bölgesi, araştırma ve konut bölgesi ve Dinghushan doğa koruma alanı. Kreş ve Sergi Bölgesinde modern konservatuarlar, eğitim salonu ve yaklaşık 30 uzmanlık bahçesi bulunmaktadır. Araştırma ve konut bölgesinde yaklaşık 1.000.000 bitki örneği, 200.000 kitaplık ve bir kütüphane bulunur. Dinghushan doğa koruma alanında ise;2.400'den fazla bitki türü ve ek olarak, Forest Ekosisteminin Dinghushan ulusal saha araştırma istasyonu bulunuyor.

Guangzhou’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Deniz Ürünleri
Noodle
Çin Böreği
Ballı Kızarmış Dondurma
Denizden Çıkan Her Şeyin Yendiği Şehir, Deniz ürünleri

Guangzhou uçak bileti ile alarak, çok indirimli fiyatlarla şehre gelen ziyaretçiler, deniz ürünlerinden (ahtapot, yengeç ve karides gibi) yapılan karışık ızgara veya kızartma tabaklarını bayılarak yiyorlar. Şehirde, denizden çıkan her şey değişik soslarla hazırlanarak ikram ediliyor.

Makarnanın Küçük Kardeşi, Noodle

Ülkemizde yapılan ince makarnayı andıran bu yemeğin en büyük özelliği, değişik deniz ürünlerinin katılması ve değişik soslarla (böcekler dahil) hazırlanarak sunulması.

Değişik Bir Tat, Çin Böreği

Tek lokmalık küçük parçalar halinde kesilerek sunulan böreğin içine lahana gibi bir çok sebze konuyor ve yöresel soslarla pişiriliyor.

Dondurmayı Da Kızartıyorlar, Ballı Kızarmış Dondurma

Şehrin baş tatlılarından olan kızartılmış dondurma üzerine bal ve krema konularak, yanında ise meyve ile sunuluyor.

Muhteşem Bir lezzet, Çin Usulü Tavuk

Tavuk parçaları, patates ve havuç gibi bir çok sebzenin, özel soslarla kızartılması ile oluşan yemek, şehirde çok yaygın, tezgahlarda bile satılıyor.

Konaklama İçin Guangzhou Otel Seçenekleri

Ucuz Guangzhou uçak bileti indirimleri ile şehre gelenlerin konaklama konusunda değişik alternatifleri bulunuyor.

Crowne Plaza Guangzhou City Centre
Guangzhou uçak bileti avantajlarını kullanarak şehre gelenlerin tercih sırasında 1. Sırada olan bu 5 yıldızlı otelin odaları, istisnai hizmet ve konforlu olanakları bulunan stil odaklı konuklar için benzersiz bir şekilde tasarlanmıştır. Otel, şehrin hareketli ticari ve alışveriş bölgesinin kalbi Huanshi Road East'te bulunuyor ve Guangzhou Metro İstasyonu'na 200m yürüme mesafesinde yer almaktadır. Otelde ihtiyaç duyulabilecek her türlü konfor sağlanmıştır.
339 Huanshi E Rd, HuanShi DongLu YanXian, Yuexiu Qu
The Garden Hotel
Varlıklı kültürel geçmiş ve mükemmel hizmet için iyi bir üne sahip olan The Garden Hotel, Guangzhou, Çin Ulusal Turizm İdaresi tarafından verilen prestijli Platin Beş Yıldızlı Ödülü'nü kazanmıştır. 5 yıldızlı otel şehir merkezinde ve lüks tasarımlı odaları ile spor ve sağlık mekanları ile oldukça fazla tercih ediliyor.
368 Huanshi E Rd, HuanShi DongLu YanXian, Yuexiu Qu,
Asia International Hotel
Muhteşem manzaraya sahip olan 5 yıldızlı otel, Baiyun Uluslararası Havaalanı'na sadece 15 dakika uzaklıktadır. Otel yüksek hızlı internet erişimi ileuydu TV ve geniş bir banyo gibi modern olanaklara sahip etkileyici 70 konuk süiti, beş daire ve bir lüks Presidential süit sunmaktadır. Ayrıca sekizinci katta bulunan kapsamlı bir iş merkezi de bulunmaktadır.
No 326 Huan Shi East Road

Guangzhou Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Phuket - Guangzhou 1.162,43 TL 6 Saat 55 Dakika
Moskova - Guangzhou 1.304,67 TL 9 Saat 35 Dakika
Ho Chi Minh City - Guangzhou 1.352,56 TL 5 Saat 40 Dakika
Şangay - Guangzhou 1.404,69 TL 2 Saat 25 Dakika
Denpasar Bali - Guangzhou 1.578,59 TL 14 Saat 45 Dakika
İstanbul - Guangzhou 1.579,31 TL 15 Saat
Tokyo - Guangzhou 1.677,99 TL 13 Saat 25 Dakika
Qingdao - Guangzhou 1.855,16 TL 15 Saat 25 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Guangzhou ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Tatilde Fotoğraf Çekme Kılavuzu: Tatil Fotoğraflarınızı Nasıl Çekmelisiniz?
Tatilde Fotoğraf Çekme Kılavuzu: Tatil Fotoğraflarınızı Nasıl Çekmelisiniz?
11 Eylül 2019
Planınızı hazırladınız, yola çıktınız, kalacağınız yere geldiniz. Nihayet hep hayalini kurduğunuz yerdesiniz, arkadaşlarınıza ve ailenize uzun uzun bu yolculuktan bahsettiniz, tabii ki gittiğiniz yeri
15 Temmuz Tatil Mi? 15 Temmuz Kaç Gün Tatil?
15 Temmuz Tatil Mi? 15 Temmuz Kaç Gün Tatil?
09 Temmuz 2019
15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik gününün bu yıl 3. senesi, 15 Temmuz 2016 tarihinde şehit olan vatandaşları, polisleri ve askerleri anmak için ve demokrasi zaferini kutlamak için öncelikle darbe gi
Avrupa'yı Öğrendik, Sıra Geldi Asya'nın En Ünlü Lezzetlerine!
Avrupa'yı Öğrendik, Sıra Geldi Asya'nın En Ünlü Lezzetlerine!
31 Mayıs 2019
Xiaolongbao, Şangay “Xiaolongbao” veya bir başka değişle “büyük boy mantı” dünya çapında tanınmış ve en çok beğenilen lezzetler arasında kendine yer kazanmıştır. Bildiğimiz mantıya benzer şekilde anc
Havayolu Firmaları Tarafından Sunulan En İyi 9 Uçak Yemeği
Havayolu Firmaları Tarafından Sunulan En İyi 9 Uçak Yemeği
24 Kasım 2018
11 Ekim 1919’dan bu yana uçaklarda yolculara yemek servis edilmektedir. Fakat yaklaşık 100 yıl geçmesine rağmen uçaklarda yenilen yemeklerin tadının farklı olmasına bir çözüm bulunamamıştır. Bu farklı

Guangzhou Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (6)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%100
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
6 Değerlendirme
N*** B*** A***
2 Kasım Cuma
Bakalım inşalah keyif alırız.. Hafta sonu gidiyoruz
A*** İ*** S***
2 Eylül Pazar
Geri dönmek istemeyeceğiniz yerlerden birisi bence burası gerçekten çok efsane
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Guangzhou Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 21.11.2019 18:59:11 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Guangzhou, (CAN)
CAN
CN

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=95226
/
95226