1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!

Filipinler Uçak Bileti

Filipinler Nüfusu
103 Milyon 300 Bin
Filipinler Başkenti
Manila
Filipinler Resmi Dili
İngilizce ve Filipince
Filipinler Zaman Dilimi
GMT +8
Filipinler Para Birimi
Filipin Pesosu (PHP)
Ortama Yemek Fiyatı
175 PHP
Filipinler Telefon Kodu
+63
Ortama İçecek Fiyatı
20 PHP
İstanbul - Manila Uçuş Süresi
13 Saat 3 Dk
İstanbul - Manila Uçuş Mesafesi
9.297 Km

En Ucuz Türkiye - Filipinler Uçak Seferleri

İstanbul - Luzon Adası
Qatar Airways
04 Eki 2020
28 Eyl 2020
Ankara - Manila
Qatar Airways
16 Eki 2020
İstanbul - Iloilo
Qatar Airways
06 Eki 2020
Ankara - Luzon Adası
Qatar Airways
15 Eki 2020
15 Eki 2020
Hatay - Manila
Pegasus
30 Eyl 2020
01 Eki 2020
İstanbul - Davao
Philippine Airlines
03 Eki 2020
Adana - Manila
Türk Hava Yolları
23 Eki 2020
İzmir - Manila
Pegasus
16 Eki 2020
Kahramanmaraş - Manila
Türk Hava Yolları
02 Eki 2020
İstanbul - Cebu
British Airways
30 Eyl 2020
Adana - Davao
Türk Hava Yolları
10 Eki 2020

En Ucuz Filipinler Kalkışlı Uçak Seferleri

Manila - Davao
Philippine Airlines
03 Eki 2020
Davao - Manila
Philippine Airlines
05 Eki 2020
Manila - Kuala Lumpur
Jetstar Asia
23 Eki 2020
17 Eki 2020
Luzon Adası - İstanbul
Qatar Airways
10 Eki 2020
Cebu - İstanbul
Asiana Airlines
16 Eki 2020
15 Eki 2020
Manila - İzmir
Oman Air
01 Eki 2020
Manila - Adana
Oman Air
02 Eki 2020
Manila - Antalya
Qatar Airways
20 Eki 2020
Davao - Ankara
Philippine Airlines
13 Eki 2020
Manila - Beyrut
Türk Hava Yolları
26 Eyl 2020
Manila - Hatay
Türk Hava Yolları
02 Eki 2020
Davao - Adana
Philippine Airlines
20 Eki 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Filipinler Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Filipinler Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Filipinler'e Nasıl Gidilir?

Filipinler’e, İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan farklı hava yolu firmalarının düzenlediği günlük yaklaşık olarak 17 tane uçuş bulunmaktadır. Atatürk ve Sabiha Gökçen havalimanlarından, Filipinler’e en fazla uçuş yapan havayolu şirketleri; Philippine Airlines, Aeroflot, Emirates, Türk Hava Yolları, Pegasus, Atlas Global ve Thai Airways olarak sıralanabilir. Ülkeye, havayolu ile seyahat etmek isteyenler, seyahatleri adına lazım olan Filipinler uçak bileti için havalimanına gitmeden Biletall.com’dan kolayca temin edebilirler. Biletall.com’da bulunan havayolu firmaları için kolaylıkla Filipinler uçak bileti rezervasyon işlemleri de gerçekleştirilebilir.

Seyahat edecek olan turistler, en bilindik havayolu firması olan THY ile seyahat etmek istediklerinde Biletall.com’a Filipinler uçak bileti THY yazdıklarında, online bilet satın alımı sayfasına ulaşabilirler.

Biletall.com’da birçok hava yolu firmalarının, Filipinler uçak bileti fiyatları liste halinde verilir ve verdiği hizmetler ile karşılaştırarak kendilerine en uygun geleni tercih edebilirler.

Biletall.com’da, Filipinler Türkiye uçak saatleri de detaylı olarak mevcuttur.

 

Filipinler Vize Şartları Neler?

Filipinler Vize İstiyor mu?
Evet
Filipinler Vize Ücreti
7.590 PHP
Filipinler Vize Şartları

Filipinler’e Filipinler Türkiye uçak biletleri fırsatları ile gitmek isteyenlerin, bir sorun ile karşı karşıya kalmamak için yola çıkmadan önce Filipinler'in uyguladığı vize şartlarını öğrenmeleri gerekir.

Uçak biletleri fiyatları ise Filipinler Türkiye uçak bileti fiyatları olarak arama motoruna yazıldığında liste halinde çıkmaktadır.

Filipinler’e değişik gerekçeler ile seyahat edecek; gri, siyah ve yeşil pasaport taşıyan turistler için 30 güne kadar Filipinler vizesi uygulanmamaktadır. Söz konusu vize ücreti, verilen 30 gün sınırı aşıldığında tercih olarak 30 ve 59 gün arası vize uzatma tercihi yapılabilmesi için gereklidir.

Filipinler'e giriş sağlamak amacı ile gerekli görülen Filipinler vizesi ücreti, vizesini 30 gün uzatmak isteyenlere 3130 Peso; 60 gün uzatmak isteyenlere 7590 Peso olarak uygulanmaktadır.

Filipinler’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Kasım
En Ucuz Gün
Perşembe
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Mayıs

Filipinler’de kış mevsimi ile yaz mevsimi arasında aşırı bir sıcaklık derecesi farkı bulunmuyor ama diğer ülkelerde kış olduğu zamanlarda Filipinler'e gitmek isteyen ve uygun fiyatlı tatil yapmak isteyen kişilere kış aylarında gitmeleri önerilmemektedir. Bu yüzden Filipinler'e seyahat etmek isteyenlere, sonbahar aylarının yaşandığı Ekim- Aralık aylarında gitmeleri önerilmektedir. Filipinler'e Filipinler Türkiye uçak seferleri fırsatını kullanarak ulaşım sağlamak mümkündür.

Filipinler'e gitmek isteyenler için Filipinler Türkiye uçuş süresi yaklaşık 13 saattir. Şayet bilet fiyatları hakkında bilgi alınmak istenir ise Biletall.com’a Filipinler Türkiye uçak bileti yazarak bilgi edinilmektedir.

Filipinler Hakkında Bilgiler

Filipinler Asya Kıtası'nın, Hristiyanların sayıca en yüksek olduğu Güneydoğu Asya ülkesidir. Kültür ve sanat din topluluklarının bulunduğu yerlere göre sıklıkla farklılık göstermektedir. Ülkenin büyük çoğunluğu Müslüman olmasına rağmen Katolikler ve Hristiyanlar da Filipinler'de uyum içinde yaşamaktadır.

Filipinler'in Başkenti

Filipinler'in başkenti Manila'dır. Ancak ülkenin en büyük şehri iki adayı da kapsayan Luzon'dur ve başkente göre daha merkezi konumdadır.

Filipinler Nüfusu - Filipinler Resmi Dili

Filipinler’in nüfusu 103 milyonun üstündedir. Resmi dili ise İngilizce ve Filipince’dir.

Filipinler Para Birimi

Filipinler, AB ile bir bağı olmadığı için ülkede para birimi olarak Filipinler Pesosu kullanılır.

Filipinler’de Saat Kaç?

GMT +8’dir yani ülkemizden sekiz saat ötededir. Türkiye’de saat 10:00 iken Filipinler’de saat 18:00’dir. Filipinler Türkiye saat farkı 8 saattir.

Filipinler’de Ne Ucuz? Filipinler'den Gelirken Ne Getirilir?

Filipinler'de kaliteli, ucuz ve eğlenceli alışveriş yapmak mümkündür. Adalar'da alışveriş merkezleri dışında minik ve tatlı dükkanlar ya da yere serilmiş tezgahlarda satılan el yapımı ürünler hediyelik olarak satılmaktadır ve fiyatları oldukça uygundur. Aynı zamanda Filipinler'de sosyal etkinler çok ucuzdur. Zepline binmek, motosiklet kiralamak ve tekne turu tarzındaki ülkemizde pahalı olan etkinlikler Filipinler'de oldukça ucuzdur.

Filipinler Nerede?

Filipinler’e Uçmak İçin 5 Sebep

• Eşsiz Bir Doğaya Sahip Olması
• Dolu Dolu, Eğlenceli ve Ucuza Tatil
• Bajaular
• Zengin Mutfak Kültürü
• Renkli Festivaller
 1. Ülkenin, doğası ve doğanın etrafında bulunan Çeltik tarlaları ve ünlü mercanları, Filipinler’i ziyaret eden milyonlarca turistin uğrak noktası olmasına en büyük etkenlerden biri Çeltik tarlalarıdır.
 2. Filipinler'de sosyal etkinler çok ucuzdur. Zepline binmek, motosiklet kiralamak ve tekne turu tarzındaki ülkemizde pahalı olan etkinlikler Filipinler'de oldukça ucuzdur. Burayı aktivite yerlerini ziyaret etmeden ve birçok anı fotoğrafı çekmeden asla geri dönmemelisiniz.
 3. Bajaular, Filipinler'in en ilginç yerli halkıdır. Bu halk denizde yaşamaktadır. Mercan denizlerinde, kazıkların üzerindeki evlerde ve terk edilmiş teknelerde yaşamaktadır. Turistlerin en çok ilgisini çeken bölgelerden biri de Bajauların yaşadığı bölgedir.
 4. Filipinler'in yemek kültürü oldukça farklıdır ve dünya mutfakları arasında deniz mahsulleri kullanımında listede yüksek sıralarda yer etmiş durumdadır. Yemeğin lezzetinin yanı sıra içindeki baharatlar da yemeklere ayrı bir sanatsallık katıyor. Ayrıca Filipinler'de meyvelerin tadına bakmadan dönülmemesi gerekir, giden turistler meyvelerinin lezzetini öve öve bitirememektedir.
 5. Filipinler, festivalleri ile Güneydoğu Asya ülkeleri arasından en bilinen ülkedir. Eğlenceli ve renkli festivalleri ile birçok dünya ülkesi vatandaşını turist olarak kendi ülkesine çekebilmesinde başlıca sebep bu festivaller olabilmektedir.

Filipinler’in En Güzel Şehirleri

Biletall.com’dan istediğinizde bulabileceğiniz Filipinler en ucuz uçak bileti aramaları sonucunda, en uygun fırsatlar ile birlikte Filipinler’i ziyaret etmek isteyen turistler için; Filipinler hakkında detaylı bilgiler de bulunmaktadır.

Boracay Adası

Filipinler'in en gözde ve dünyanın da göz bebeği olan Boracay Adası; ülkenin en uzun plajlarını, en ünlü eğlence mekanlarını, lüks yatlara ev sahipliği yapan limanları ülke en çok turist akınına uğrayan Filipinler adalarından başlıcasıdır. Çeşitli deniz sporları ile ünlü, gece eğlencelerinin en zirvede yaşandığı bu ada her yönü ile dünyaya kendini duyurmuştur.

Manila

Filipinler'in başkenti ve en büyük şehirlerinden biri olan Manila, en çok turist akınına uğrayan şehirlerin başında gelmektedir. En kalabalık şehirdir çünkü ticari limanlar ile çevrelenmiş bir yapıya sahiptir.

Şehirde çok zenginler ve çok fakirler de bir arada yaşamaktadır. Çarpık kentleşme gereği Manila sakinleri bu durumdan hoşnut değildir.

Manila, ulaşım açısından sıkıntısız bir şehirdir. Mimari yönden fazlası ile etkileyici bir şehir olmasına rağmen sadece tarih kokan Manila'da renkli caddelere ve binalara çok sık rastlanmaz ve eski binaların şimdiki haline getirmek için tamir edilen binalar bile dahil olmak üzere komple şehir olarak Manila tarihi özelliğini ve tarihin tozlarını geride bırakamamıştır.

Cebu Adası

Manila şehrinin 587 km güneyindeki Cebu Adası; gemi yapımı, çelik ve çimento üretimi, bakır madenciliği, tarım, balıkçılık ve su ürünleri yetiştiriciliği gibi ticaret alanları bulunan Cebu Adası bölgesinin en büyük ticaretini yapan adadır.

Cebu Adası, sadece ticaret değil eğitim açısından da Filipinler'de önemli bir yere sahiptir. Cebu Adası birçok üniversiteye de ev sahipliği yapmaktadır.

Filipinler’de Gezilecek Yerler

Ülkeye, Filipinler ucuz uçak bileti fırsatları ile gelen turistler, hayallerinin çok daha üzerinde devasa bir manzara ile karşı karşıya kalacaklar. Eğlenceli zamanlar geçirerek, unutulmaz anlara tanık olacakları temin edilebilir.

Filipinler’de Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

Filipinler’e deniz turizmine şahit olmak için seyahat eden turistler, müthiş güzelliklere sahip olan sahil koylarını ve uzun plajları görünce, internetten araştırmış oldukları görüntülerin orijinal halinin dışında ne denli sönük durduğunu fark edeceklerdir. Filipinler'in deniz turizmindeki en önemli bölgesi ise Boracay'dır. Boracay bölgesinde bulunan sahiller ve koylar, denize girmek için gelen turistlere hem doğal güzellik ve farklılıklar, hem konaklama adına hem de birçok sosyal eğlence ve su sporları için her türlü isteği karşılamaktadır.

Filipinler’den Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Filipinler'de ucuza ve kaliteli alışveriş yapmak mümkündür. Adalar'ın çoğunda alışveriş merkezlerinin dışında küçük ve tatlı dükkanlar ya da yere serilmiş tezgahlarda satılan el işlemeli hediyelik eşyalar bulunmaktadır ve fiyatları oldukça. Aynı zamanda Filipinler'de sosyal etkinler çok ucuzdur. Zepline binmek, motosiklet kiralamak ve tekne turu tarzındaki ülkemizde pahalı olan etkinlikler Filipinler'de oldukça ucuzdur.

Filipinler’in Doğal Güzellikleri

Filipinler’in neredeyse ülkedeki tüm sahil kıyıları olağanüstü denilecek kadar doğal güzelliklere sahiptir. Bunlardan biri ise Batad'dır. Banaue'nin doğusunda yer alan Batad Köyü, etnik yapısı sayesinde UNESCO Dünya Mirası listesinde yer almıştır. Batad Köyü çeltik tarlaları ile ünlüdür.

Filipinler’de Gezilecek Tarihi Yerler

Filipinler’de görülmesi gereken birçok tarihi mekan ve bulunuyor. Bunların başlıcaları; Batad, Boracay, Manila, Palawan Adası ve Cebu Adası'dır. Filipinler'in güneydoğu bölgesinde de en bilindik ve en sık ziyaret alan tarihi mekanlardan sadece birkaçıdır.

Filipinler Gezi Rehberi

Gezilecek ve görülecek birçok mekana ev sahipliği yapan Filipinler'de ulaşım seferleri de fazlası ile sıklaşmış bir durumdadır. Gezmek, keşfetmek ve görmek istediğiniz tüm adalara ve şehirlere konforla ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Filipinler'de ulaşım; feribot, otobüs, taksi, tekne, bot ve yürüyüş olarak 6 farklı biçimde gerçekleştirilmektedir. Seyahat etmek için tek seferlik bilet alabileceğiniz gibi günlük olarak kullanım için de akbil gibi kullanılan kartlardan alabilirsiniz. Filipinler'de deniz yolu ulaşımı ve otobüs de yaygın olarak kullanılmaktadır.

Filipinler'in başkenti olan Manila'ya gitmek için de birden fazla ulaşım aracı arasından dilediğinizi tercih. Filipinler'in bulunduğunuz bir şehrinden veya adasından, direkt olarak Manila'ya hem deniz hem de kara yolu ile ulaşım vardır. Manila'ya ulaşım için tercih edebileceğiniz farklı seçenekler bulunmaktadır ve bu seçenekler sayesinde kolaylıkla ve uygun fiyatlarla Manila'ya ulaşım sağlayarak konforlu ve eğlenceli bir yolculuk keyfi yaşayabilirsiniz.

Tarihi bir liman adası olan Cebu Adasının ulaşımı diğer adalara olan ulaşım gibi oldukça rahattır. Farklı bir ulaşım sektörüne sahip olan bu adada, ulaşım için minibüs, taksi ve motosiklet gibi araçları kullanabilirsiniz. Okyanusta yer alan bu adada ayrıca deniz yolculuğu da yapabilirsiniz. Cebu Adası, Filipinler'in en önemli ticaret merkezi olarak bilinmektedir.

Filipinler’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Sinigang
Beef Mami
La Paz Batchoy
Adobo

Mutfağı turistlerin damağında tat bırakmasıyla bilinen ülkeye en ucuz Filipinler uçak bileti alarak uğrayan misafirlerin, bir daha yemek isteyecek kadar kalacak etkilenecekleri birçok yemek türü bulunmaktadır.

Etli Filipinler Çorbası, Sinigang

Tavuk ve dana etiyle yeşilliklerin kaynatılarak yapıldığı özel bir çorbadır.

Et Suyuna Sebzeli Makarna, Beef Mami

Filipinler'in en ünlü ana yemeklerinden biri olan Beef Mami, haşlanmış etin suyu süzüldükten sonra o suda makarnayı ve sebzeleri haşlayarak yapılan lezzetli bir makarnadır.

Etli Noodle Çorbası, La Paz Batchoy

La Paz Batchoy panelenmiş yaygın olarak etin fazlaca miktarda bir yağda kızartılması ile yapılıyor. Noodle yapıldıktan sonra etler tabağa dahil ediliyor ve öyle tüketiliyor.

Sirke Sevenlerin Denemesi Gereken, Adobo

Sirke ve sarımsakla marine edilen deniz mahsulleri birkaç saat dinlendikten sonra buharda pişirilerek tüketilir

İlginç Bir Deneyim, Balut

Ördek yumurtasındaki embriyonun haşlanması sonucu oluşan yemeğe Balut denir ve bu şekilde tüketilmektedir.

Filipinler Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Manila - Butuan 746,37 TL 1 Saat 25 Dakika
Manila - Davao 840,41 TL 1 Saat 50 Dakika
Davao - Manila 846,50 TL 1 Saat 50 Dakika
Kuala Lumpur - Manila 1.470,28 TL 9 Saat 40 Dakika
İstanbul - Luzon Adası 1.595,18 TL 15 Saat
İstanbul - Manila 1.702,93 TL 15 Saat 55 Dakika
İstanbul - Butuan 1.805,22 TL 29 Saat 15 Dakika
Bangkok - Manila 1.836,22 TL 3 Saat 30 Dakika
Seul - Manila 1.938,36 TL 4 Saat 25 Dakika
Beyrut - Manila 2.300,35 TL 33 Saat 20 Dakika
Ankara - Manila 2.642,34 TL 16 Saat 5 Dakika
Nagoya - Manila 3.047,43 TL 4 Saat 10 Dakika
Dubai - Manila 3.153,83 TL 9 Saat 5 Dakika
İstanbul - Iloilo 3.230,79 TL 33 Saat 45 Dakika

Filipinler Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Filipinler uçak bileti ne kadar?

  Filipinler varışlı popüler uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Luzon Adası olup, bilet fiyatı 1.595,18 TL'dir.
 • Filipinler uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Ana All Nippon Airways, Ethiopian Airlines, Etihad Airways, Klm, Oman Air, Pegasus.
 • Filipinler ülkesine kaç saatlik uçuşla gidilir?

  İstanbul - Manila arası 13 Saat 3 Dk uçuş süresi ile ulaşabilirsiniz.
 • Filipinler ne zaman gidilmeli?

  Yılın en uygun zamanı Mayıs ayıdır.
 • Filipinler başkenti neresidir?

  Başkent Manila şehridir.
 • Filipinler para birimi nedir?

  Ülkenin resmi para birimi Filipin Pesosu (PHP)
 • Filipinler nüfusu kaçtır?

  Nüfusu 103 Milyon 300 Bin kişidir.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Filipinler ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Koronavirüs Salgınıyla Mücadele İçin 46 Ülkeye Uçuşlar Durduruldu
Koronavirüs Salgınıyla Mücadele İçin 46 Ülkeye Uçuşlar Durduruldu
21 Mart 2020
Gün geçtikçe etkilerini göstermeye devam eden korona virüsü salgını kapsamında, ülkemizde tedbirler alınmaya devam etmekte. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın yaptığı son açıklama ile 46 ülkeye uçuşla
2020 Yılında Vizesiz Gidebileceğiniz Asya Ve Avrupa Ülkeleri
2020 Yılında Vizesiz Gidebileceğiniz Asya Ve Avrupa Ülkeleri
29 Ocak 2020
Eğer tatil zamanlarınızı siz de yurt dışında geçirmek niyetindeyseniz ve vize problemi başınızı arıtıyorsa tam da sizin için geldik! Bu yazı ile o hep başınızı ağrıtan, günün sonunda istemsizce ert
Ocak Ayında Dünyada Gerçekleşen Festivaller
Ocak Ayında Dünyada Gerçekleşen Festivaller
04 Ocak 2019
Tatile çıkılacak ideal zaman aklımızda hep yaz ayları gibi kalmış olsa da Ocak ayında dünya çapında yapılan etkinlikler aksinin de doğru olduğunu kanıtlıyor. Donduran soğuklar ve karlı görüntüler yurt
Türkiye'den Önce Yeni Yıla Girecek Ülkeler
Türkiye'den Önce Yeni Yıla Girecek Ülkeler
20 Aralık 2018
Dünya öyle bir yer ki biz gündüz arkadaşlarımızla kafede muhabbet ederken aynı zamanda başka bir ülkede insanlar uykularının en derin aşamalarında olabiliyorlar. Ya da biz her sabah güne başlarken far

Filipinler Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

G*** A*** Y*** Ç***
24 Ağustos Cuma
Manila
Birbbirinnden farklı insan ve rengarenk sokaklar daha ne olsun
E*** C***
1 Kasım Perşembe
Davao
Şehrin havası, doğası ve yapısı çok farklı. Gerçekten çok güzeldi.
A*** T***
22 Ağustos Çarşamba
Manila
Otelimiz şehir manzaralıydı gerçekten balkondan şehri bile izlemeniz yetiyor insana
B*** F***
8 Ekim Pazartesi
Davao
Birbirnden güzel hizmet veren yerler var gidin ve gezin bir kere dünyaya geliyorsunuz
Ç*** Ö***
3 Temmuz Salı
Manila
Birbirinden farklı doğa güzelliği ve tarihi var bence kesin gidin
2
12
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Filipinler Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 26.09.2020 17:51:10 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Manila, (Tümü)
MNLT
PH

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=19363
/ True
19363