Filipinler Uçak Bileti

Filipinler Hakkında Bilgiler

Filipinler, resmi adıyla Filipinler Cumhuriyeti'dir. Güneydoğu Asya devletlerinden biridir ve Pasifik Okyanusu'nun batısında bulunmaktadır.

Filipinler'e, İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan farklı hava yolu firmalarının düzenlediği günlük yaklaşık olarak 17 tane uçuş bulunmaktadır. Atatürk ve Sabiha Gökçen havalimanlarından, Filipinler'e fazla uçuş yapan havayolu şirketleri; Philippine Airlines, Aeroflot, Emirates, Türk Hava Yolları, Pegasus, Atlas Global ve Thai Airways olarak sıralanabilir. ülkeye, havayolu ile seyahat etmek isteyenler, seyahatleri adına lazım olan Filipinler uçak bileti için havalimanına gitmeden Biletall.com'dan kolayca temin edebilirler. Biletall.com'da bulunan havayolu firmaları için kolaylıkla Filipinler uçak bileti rezervasyon işlemleri de gerçekleştirilebilir.

Seyahat edecek olan turistler, bilindik havayolu firması olan THY ile seyahat etmek istediklerinde Biletall.com'a Filipinler uçak bileti THY yazdıklarında, online bilet satın alımı sayfasına ulaşabilirler.

Biletall.com'da birçok hava yolu firmalarının, Filipinler uçak bileti fiyatları liste halinde verilir ve verdiği hizmetler ile karşılaştırarak kendilerine uygun geleni tercih edebilirler.

Biletall.com'da, Filipinler Türkiye uçak saatleri de detaylı olarak mevcuttur.

Filipinler'e Filipinler Türkiye uçak biletleri fırsatları ile gitmek isteyenlerin, bir sorun ile karşı karşıya kalmamak için yola çıkmadan önce Filipinler'in uyguladığı vize şartlarını öğrenmeleri gerekir.

Uçak biletleri fiyatları ise Filipinler Türkiye uçak bileti fiyatları olarak arama motoruna yazıldığında liste halinde çıkmaktadır.

Filipinler'e değişik gerekçeler ile seyahat edecek; gri, siyah ve yeşil pasaport taşıyan turistler için 30 güne kadar Filipinler vizesi uygulanmamaktadır. Söz konusu vize ücreti, verilen 30 gün sınırı aşıldığında tercih olarak 30 ve 59 gün arası vize uzatma tercihi yapılabilmesi için gereklidir.

Filipinler'de kış mevsimi ile yaz mevsimi arasında aşırı bir sıcaklık derecesi farkı bulunmuyor ama diğer ülkelerde kış olduğu zamanlarda Filipinler'e gitmek isteyen ve uygun fiyatlı tatil yapmak isteyen kişilere kış aylarında gitmeleri önerilmemektedir. Bu yüzden Filipinler'e seyahat etmek isteyenlere, sonbahar aylarının yaşandığı Ekim- Aralık aylarında gitmeleri önerilmektedir. Filipinler'e Filipinler Türkiye uçak seferleri fırsatını kullanarak ulaşım sağlamak mümkündür.

Filipinler'e gitmek isteyenler için Filipinler Türkiye uçuş süresi yaklaşık 13 saattir. Şayet bilet fiyatları hakkında bilgi alınmak istenir ise Biletall.com'a Filipinler Türkiye uçak bileti yazarak bilgi edinilmektedir.

Filipinler Asya Kıtası'nın, Hristiyanların sayıca yüksek olduğu Güneydoğu Asya ülkesidir. Kültür ve sanat din topluluklarının bulunduğu yerlere göre sıklıkla farklılık göstermektedir. ülkenin büyük çoğunluğu Müslüman olmasına rağmen Katolikler ve Hristiyanlar da Filipinler'de uyum içinde yaşamaktadır.

Filipinler'in Başkenti

Filipinler'in başkenti Manila'dır. Ancak ülkenin büyük şehri iki adayı da kapsayan Luzon'dur ve başkente göre daha merkezi konumdadır.

Filipinler Nüfusu - Filipinler Resmi Dili

Filipinler'in nüfusu 103 milyonun üstündedir. Resmi dili ise İngilizce ve Filipince'dir.

Filipinler Para Birimi

Filipinler, AB ile bir bağı olmadığı için ülkede para birimi olarak Filipinler Pesosu kullanılır.

Filipinler'de Saat Kaç?

GMT +8'dir yani ülkemizden sekiz saat ötededir. Türkiye'de saat 10:00 iken Filipinler'de saat 18:00'dir. Filipinler Türkiye saat farkı 8 saattir.

Filipinler'de Ne Ucuz? Filipinler'den Gelirken Ne Getirilir?

Filipinler'de kaliteli, ucuz ve eğlenceli alışveriş yapmak mümkündür. Adalar'da alışveriş merkezleri dışında minik ve tatlı dükkanlar ya da yere serilmiş tezgahlarda satılan el yapımı ürünler hediyelik olarak satılmaktadır ve fiyatları oldukça uygundur. Aynı zamanda Filipinler'de sosyal etkinler çok ucuzdur. Zepline binmek, motosiklet kiralamak ve tekne turu tarzındaki ülkemizde pahalı olan etkinlikler Filipinler'de oldukça ucuzdur.

Filipinler'e, Biletall.com'un sunmuş olduğu en ucuz Filipinler uçak bileti ile gelecek turistler, hem konforlu hem de ekonomik bir seyahat deneyimi yaşamış olacaktır.

ülkenin, doğası ve doğanın etrafında bulunan çeltik tarlaları ve ünlü mercanları, Filipinler'i ziyaret eden milyonlarca turistin uğrak noktası olmasına büyük etkenlerden biri çeltik tarlalarıdır.

Filipinler'de sosyal etkinler çok ucuzdur. Zepline binmek, motosiklet kiralamak ve tekne turu tarzındaki ülkemizde pahalı olan etkinlikler Filipinler'de oldukça ucuzdur. Burayı aktivite yerlerini ziyaret etmeden ve birçok anı fotoğrafı çekmeden asla geri dönmemelisiniz.

Bajaular, Filipinler'in ilginç yerli halkıdır. Bu halk denizde yaşamaktadır. Mercan denizlerinde, kazıkların üzerindeki evlerde ve terk edilmiş teknelerde yaşamaktadır. Turistlerin çok ilgisini çeken bölgelerden biri de Bajauların yaşadığı bölgedir.

Filipinler'in yemek kültürü oldukça farklıdır ve dünya mutfakları arasında deniz mahsulleri kullanımında listede yüksek sıralarda yer etmiş durumdadır. Yemeğin lezzetinin yanı sıra içindeki baharatlar da yemeklere ayrı bir sanatsallık katıyor. Ayrıca Filipinler'de meyvelerin tadına bakmadan dönülmemesi gerekir, giden turistler meyvelerinin lezzetini öve öve bitirememektedir.

Filipinler, festivalleri ile Güneydoğu Asya ülkeleri arasından bilinen ülkedir. Eğlenceli ve renkli festivalleri ile birçok dünya ülkesi vatandaşını turist olarak kendi ülkesine çekebilmesinde başlıca sebep bu festivaller olabilmektedir.

Biletall.com'dan istediğinizde bulabileceğiniz Filipinler ucuz uçak bileti aramaları sonucunda, uygun fırsatlar ile birlikte Filipinler'i ziyaret etmek isteyen turistler için; Filipinler hakkında detaylı bilgiler de bulunmaktadır.

Boracay Adası

Filipinler'in gözde ve dünyanın da göz bebeği olan Boracay Adası; ülkenin uzun plajlarını, ünlü eğlence mekanlarını, lüks yatlara ev sahipliği yapan limanları ülke çok turist akınına uğrayan Filipinler adalarından başlıcasıdır. çeşitli deniz sporları ile ünlü, gece eğlencelerinin zirvede yaşandığı bu ada her yönü ile dünyaya kendini duyurmuştur.

Manila

Filipinler'in başkenti ve büyük şehirlerinden biri olan Manila, çok turist akınına uğrayan şehirlerin başında gelmektedir. kalabalık şehirdir çünkü ticari limanlar ile çevrelenmiş bir yapıya sahiptir.

Şehirde çok zenginler ve çok fakirler de bir arada yaşamaktadır. çarpık kentleşme gereği Manila sakinleri bu durumdan hoşnut değildir.

Manila, ulaşım açısından sıkıntısız bir şehirdir. Mimari yönden fazlası ile etkileyici bir şehir olmasına rağmen sadece tarih kokan Manila'da renkli caddelere ve binalara çok sık rastlanmaz ve eski binaların şimdiki haline getirmek için tamir edilen binalar bile dahil olmak üzere komple şehir olarak Manila tarihi özelliğini ve tarihin tozlarını geride bırakamamıştır.

Cebu Adası

Manila şehrinin 587 km güneyindeki Cebu Adası; gemi yapımı, çelik ve çimento üretimi, bakır madenciliği, tarım, balıkçılık ve su ürünleri yetiştiriciliği gibi ticaret alanları bulunan Cebu Adası bölgesinin büyük ticaretini yapan adadır.

Cebu Adası, sadece ticaret değil eğitim açısından da Filipinler'de önemli bir yere sahiptir. Cebu Adası birçok üniversiteye de ev sahipliği yapmaktadır.

ülkeye, Filipinler ucuz uçak bileti fırsatları ile gelen turistler, hayallerinin çok daha üzerinde devasa bir manzara ile karşı karşıya kalacaklar. Eğlenceli zamanlar geçirerek, unutulmaz anlara tanık olacakları temin edilebilir.

Filipinler'de Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

Filipinler'e deniz turizmine şahit olmak için seyahat eden turistler, müthiş güzelliklere sahip olan sahil koylarını ve uzun plajları görünce, internetten araştırmış oldukları görüntülerin orijinal halinin dışında ne denli sönük durduğunu fark edeceklerdir. Filipinler'in deniz turizmindeki önemli bölgesi ise Boracay'dır. Boracay bölgesinde bulunan sahiller ve koylar, denize girmek için gelen turistlere hem doğal güzellik ve farklılıklar, hem konaklama adına hem de birçok sosyal eğlence ve su sporları için her türlü isteği karşılamaktadır.

Filipinler'den Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Filipinler'de ucuza ve kaliteli alışveriş yapmak mümkündür. Adalar'ın çoğunda alışveriş merkezlerinin dışında küçük ve tatlı dükkanlar ya da yere serilmiş tezgahlarda satılan el işlemeli hediyelik eşyalar bulunmaktadır ve fiyatları oldukça. Aynı zamanda Filipinler'de sosyal etkinler çok ucuzdur. Zepline binmek, motosiklet kiralamak ve tekne turu tarzındaki ülkemizde pahalı olan etkinlikler Filipinler'de oldukça ucuzdur.

Filipinler'in Doğal Güzellikleri

Filipinler'in neredeyse ülkedeki tüm sahil kıyıları olağanüstü denilecek kadar doğal güzelliklere sahiptir. Bunlardan biri ise Batad'dır. Banaue'nin doğusunda yer alan Batad Köyü, etnik yapısı sayesinde UNESCO Dünya Mirası listesinde yer almıştır. Batad Köyü çeltik tarlaları ile ünlüdür.

Filipinler'de Gezilecek Tarihi Yerler

Filipinler'de görülmesi gereken birçok tarihi mekan ve bulunuyor. Bunların başlıcaları; Batad, Boracay, Manila, Palawan Adası ve Cebu Adası'dır. Filipinler'in güneydoğu bölgesinde de bilindik ve sık ziyaret alan tarihi mekanlardan sadece birkaçıdır.

Filipinler Gezi Rehberi

Gezilecek ve görülecek birçok mekana ev sahipliği yapan Filipinler'de ulaşım seferleri de fazlası ile sıklaşmış bir durumdadır. Gezmek, keşfetmek ve görmek istediğiniz tüm adalara ve şehirlere konforla ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Filipinler'de ulaşım; feribot, otobüs, taksi, tekne, bot ve yürüyüş olarak 6 farklı biçimde gerçekleştirilmektedir. Seyahat etmek için tek seferlik bilet alabileceğiniz gibi günlük olarak kullanım için de akbil gibi kullanılan kartlardan alabilirsiniz. Filipinler'de deniz yolu ulaşımı ve otobüs de yaygın olarak kullanılmaktadır.

Filipinler'in başkenti olan Manila'ya gitmek için de birden fazla ulaşım aracı arasından dilediğinizi tercih. Filipinler'in bulunduğunuz bir şehrinden veya adasından, direkt olarak Manila'ya hem deniz hem de kara yolu ile ulaşım vardır. Manila'ya ulaşım için tercih edebileceğiniz farklı seçenekler bulunmaktadır ve bu seçenekler sayesinde kolaylıkla ve uygun fiyatlarla Manila'ya ulaşım sağlayarak konforlu ve eğlenceli bir yolculuk keyfi yaşayabilirsiniz.

Tarihi bir liman adası olan Cebu Adasının ulaşımı diğer adalara olan ulaşım gibi oldukça rahattır. Farklı bir ulaşım sektörüne sahip olan bu adada, ulaşım için minibüs, taksi ve motosiklet gibi araçları kullanabilirsiniz. Okyanusta yer alan bu adada ayrıca deniz yolculuğu da yapabilirsiniz. Cebu Adası, Filipinler'in önemli ticaret merkezi olarak bilinmektedir.

Mutfağı turistlerin damağında tat bırakmasıyla bilinen ülkeye en ucuz Filipinler uçak bileti alarak uğrayan misafirlerin, bir daha yemek isteyecek kadar kalacak etkilenecekleri birçok yemek türü bulunmaktadır.

Etli Filipinler çorbası, Sinigang

Tavuk ve dana etiyle yeşilliklerin kaynatılarak yapıldığı özel bir çorbadır.

Et Suyuna Sebzeli Makarna, Beef Mami

Filipinler'in ünlü ana yemeklerinden biri olan Beef Mami, haşlanmış etin suyu süzüldükten sonra o suda makarnayı ve sebzeleri haşlayarak yapılan lezzetli bir makarnadır.

Etli Noodle çorbası, La Paz Batchoy

La Paz Batchoy panelenmiş yaygın olarak etin fazlaca miktarda bir yağda kızartılması ile yapılıyor. Noodle yapıldıktan sonra etler tabağa dahil ediliyor ve öyle tüketiliyor.

Sirke Sevenlerin Denemesi Gereken, Adobo

Sirke ve sarımsakla marine edilen deniz mahsulleri birkaç saat dinlendikten sonra buharda pişirilerek tüketilir

İlginç Bir Deneyim, Balut

ördek yumurtasındaki embriyonun haşlanması sonucu oluşan yemeğe Balut denir ve bu şekilde tüketilmektedir.

Filipinler Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Popüler Filipinler Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Zamboanga Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Tuguegarao Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Tandag Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
San Fernando Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Roxas Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Pagadian Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Ninoy Aquino Havalimanı
Laoag Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Iloilo Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Francisco Bangoy Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Cotabato Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Butuan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Baguio Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Tabuk Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Cagayan De Oro Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Daniel Z Romualdez Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Bacolod Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Dumaguete Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kalibo Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Puerto Princesa Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Tagbilaran Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Godofredo P Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Diosdado Macapagal Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Busuanga Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Dipolog Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Legazpi Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Ozamis Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Mactan Cebu Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Masbate Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Catarman National Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Jolo Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Camiguin Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Cuyo Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Calbayog Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Virac Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Basco Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Naga Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Surigao Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Sanga Sanga Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
General Santos Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Subic Bay Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Marinduque Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Romblon Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Cauayan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Ormoc Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Borongan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Lubang Community Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Taytay Sandoval Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Cubi Pt NAS Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Sangley Point NAS Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs

Tüm Şehirlere Uçak Biletleri

flight
ba-favicon-white