1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
Shenzhen

Shenzhen Uçak Bileti

Shenzhen Para Birimi
Çin Yuanı (CNY)
Shenzhen Zaman Dilimi
GMT +8
Shenzhen Şehri En İyileri
Ekonomik Merkez, He Xiangning Sanat Müzesi, Chao Fan
Shenzhen Hava Durumu (15 Eylül) 31°C Gök Gürültülü Fırtına
Shenzhen Hava Durumu (16 Eylül) 31°C Gök Gürültülü Fırtına

En Ucuz Shenzhen Varışlı Uçak Seferleri

Guangzhou - Shenzhen
China Eastern Airlines
26 Eyl 2020
Şangay - Shenzhen
China Eastern Airlines
05 Eki 2020
Hangzhou - Shenzhen
Sichuan Airlines
26 Eyl 2020
İstanbul - Shenzhen
Türk Hava Yolları
23 Eyl 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Shenzhen Kalkışlı Uçak Seferleri

Shenzhen - Chengdu
Sichuan Airlines
27 Eyl 2020
Shenzhen - Urumçi
China Southern Airlines
26 Eyl 2020
Shenzhen - Londra
China Southern Airlines
04 Eki 2020
Shenzhen - İstanbul
China Southern Airlines
08 Eki 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Shenzhen Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Shenzhen Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Shenzhen Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Shenzhen Havaalanları
Ülke Kodu
CN
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Çince
Toplu Taşıma Fiyatı
2 CNY
Yemek Fiyatı
20 CNY
Alkolsüz İçecek Fiyatı
5 CNY

Shenzhen’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
İlkbahar
En Ucuz Ay
Mart
En Ucuz Gün
Cuma
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Nisan

Kış aylarında Shenzhen fazla yağışlı olduğundan dolayı birçok turist İlkbahar aylarında şehri ziyaret etmeyi tercih etmektedir. Shenzhen İstanbul arası uçakla kaç saat diye düşüncelere girip, şehre uzun sürede ulaşabileceğini düşünen yolcuların aklında herhangi bir sorunun oluşmaması gerekir. İlkbahar aylarında gidecek olan yolcular, uçuş süresine değecek bir tatil yapabileceklerini bilmesi gerekmektedir. Shenzhen İstanbul uçak bileti fiyatları mart aylarında indirime girmekte ve yolcuların mart ayını tercih etmelerinin bir sebebi de bundan kaynaklanmaktadır. Shenzhen İstanbul uçak biletleri alınacaksa ve iyi bir ay tercih edilmek isteniliyorsa nisan ayında ulaşım sağlamak gerekir. Nisan aylarında yağışların olmaması ve havanın dengelenmesi, tatili daha keyifli bir hale getirmektedir.

Shenzhen Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Shenzhen şehir merkezine ulaşım sağlamak için metro, otobüs, taksi ve araç kiralama ulaşım alternatifleri kullanılabilir. THY gibi firmaları tercih etmek şehre daha uygun fiyatlarla gelebilmeyi sağlamaktadır. Şehir merkezine ulaşım sağlamak ortalama 40 dakika sürmektedir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 2 CNY

Shenzhen şehir merkezine ulaşım sağlayan otobüslerin üzerinde şehir merkezine gideceği yazmaktadır. Numarası bulunmayan otobüsler yaklaşık 40 dakika içerisinde ulaşımı tamamlar ve şehir merkezindeki birçok bölgeye ulaşım sağlar.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 2 CNY

Şehir içi ulaşım araçları tek yön bilet ile ulaşım sağlayabiliyor. Tek yön bilet fiyatları oldukça düşüktür ve birçok kişi bu ulaşım alternatifini tercih etmektedir. Tek problemi araçların fazla kişiyi içinde bulundurması ve yoğun olmasıdır.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 100 CNY

Taksiyle şehir merkezine gitmek biraz fazla maliyet gerektirse de konfor açısıyla ön plana çıkıyor. Yükleri fazla olan yolcular taksi ulaşım alternatifini tercih ederek ulaşım sağlıyor.

Araç Kiralama

Hava limanında bulunan araç kiralama firmaları, şehir içerisinde rahatça gezebilecek her yolcuya uygun arabaları kiraya vermektedir. Araba kiralama fiyatları arabanın sahip olduğu niteliklere göre değişim göstermektedir.

Shenzhen Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Shenzhen hava limanına gelen yolcuların keyifli ve konforlu vakit geçirmeleri için sessiz dinleme salonu hizmete sunulmuştur. Shenzhen uçak bileti rezervasyon yaparak daha uygun fiyata şehre uçuş yapmak mümkündür. Şehre rezervasyon yaparak gelen yolcuların uygun fiyatlarla alışveriş yapması ve şehir merkezine kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilmesi mümkün hale getirilmiştir. Alışveriş salonlarında Shenzhen'in ekonomik düzeyine uygun ürünler satılmaktadır.

Shenzhen en ucuz uçak bileti alarak hava limanında gelen yolcuların çok sayıda ulaşım alternatifini kullanabilmesi, ulaşımı kolay bir hale getirmektedir. Ayrıca hava limanında bulunan restoranlar sayesinde Shenzhen mutfağı tanınabilir. Shenzhen İstanbul uçak bileti alıp, hava limanından şehir merkezine ulaşım sağlamak isteyen yolcuların hava limanı çıkışındaki ulaşım alternatifleri kullanması yeterli olacaktır. Tüm bunların yanı sıra limanda bulunan araç kiralama firmaları konforlu bir ulaşım alternatifi sunmaktadır.

Shenzhen’e Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Dongmen alışveriş sokağı alışveriş bölgesi olarak bilinmektedir. Shenzhen ucuz uçak bileti alarak şehre gelen kişilerin, bu bölgede ekonomik alışveriş yapması mümkündür. Tüm bunların yanı sıra şehirdeki büyük alışveriş merkezlerinde de uygun fiyatlarla ürünler satışa sunulmaktadır.
 2. Şehrin sahip olduğu konum ve gelişiminin her geçen yıl artış göstermesi, gezilecek yerlerin de çoğaldığının göstergesidir. Shenzhen uçak bileti THY firmasını tercih ederek şehre gelen kişilerin mutlaka şehir içi turlara katılması gerekmektedir. Şehir içi turlar, şehri tanımanın en iyi yollarından bir tanesidir.
 3. Mid-Autumn, Ejderha Kayığı Yarışı, Anime ve benzeri festivaller düzenlenmektedir. Shenzhen uçak bileti Emirates firmasını tercih ederek şehre gelen yolcuların mutlaka bu festivallere katılması gerekmektedir. Mid-Autumn festivalinde ülke üç günlük resmi tatil yapmaktadır.
 4. Şehrin tarihini ve kuruluşunu anlatan çok sayıda tarihi mekan bulunmaktadır. Shenzhen uçak bileti fiyatları konusunda araştırma yapan yolcuların, şehrin tarihi mekanları konusunda da araştırma yapması gerekir. Müzeler ve tapınaklar, halk tarafından büyük ilgi görmektedir.
 5. Shenzhen, Çin'in en özel yemeklerini kendi restoranlarında ve mutfağında bulunduran şehirlerden bir tanesidir. En ucuz Shenzhen uçak bileti alarak şehre gelen yolcuların bu lezzetleri tatması, memnun kalmalarını sağlayacaktır. Restoranlarda Shenzhen mutfağına ait çok sayıda özel yemek bulunmaktadır.

Shenzhen Hakkında

Çin'in en büyük şehirlerinden biri olan Shenzhen, Guangdong bölgesinde yer almakta ve Hong Kong'un kuzeyinde bulunmaktadır. Shenzhen, kısa süre içerisinde kendi gelişimini hızla tamamlamış ve turistik bir şehir haline gelmiştir. Nüfusunun hızla büyümesi tüm Çin'in dikkatini çekmiştir. Shenzhen uçak bileti alarak, şehre gelen hemen hemen herkes şehrin tarihini merak etmektedir. Ekonomik açıdan uygunluk gösteren şehirde turistlerin çoğu alışveriş yapmaktadır.

Shenzhen uçak bileti alıp, şehrin en meşhur pazarlarına göz atarak alışveriş ihtiyaçları giderilebilmektedir. 2000 yıllarında en hızlı gelişen şehir olarak bilinmekte ve Çin halkı tarafından çok değer gören bir şehir olduğunu da söylemek gerekir. Shenzhen uçak bileti alıp, şehre gelen kişilerin müzeleri ziyaret etmesi şehrin nasıl geliştiği konusunda bilgi almalarının tek yoludur. Şehrin oluşumundan bu yana en önemli tarihi eserler müzelerde sergiye sunulmaktadır.

Shenzhen Nerede?

Shenzhen Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2 CNY
Taksi
2,85 CNY/Km
Tramvay
2 CNY
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Shenzhen'in en popüler ulaşım aracı otobüslerdir. Otobüsler kısa süre içerisinde ulaşımı sağlamakta ve uygun fiyatlarla hizmet vermektedir. Shenzhen İstanbul saat farkı ne olursa olsun, şehre gelen yolcular ulaşımı kolay bir şekilde sağlayabiliyor. Ayrıca otobüsler şehrin her bölgesine ulaşabiliyor.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Tramvay, metro ve diğer servisler şehir içi ulaşım araçları arasında bulunmaktadır. Bu ulaşım araçları tek yön biletle kullanılabilmektedir. Şehre yeni gelen kişilerin tek yön veya bir günlük kullanımı olan bileti almaları yeterli olacaktır.

Shenzhen Vize Şartları

Çin Vize İstiyor mu?
Evet
Çin Vize Süresi
90 Gün
Çin Vize Ücreti
110 USD
Çin Vize Detayları
Diplomatik, Hizmet ve Hususi pasaport sahibi Türk vatandaşları her bir sene için 30 günü aşmaması koşuluyla Çin’e vizesiz girebilmektedir. Çin turistik vize çıkış süresi evrakların eksiksiz olarak teslim edilmesi ve vize işlemleri sırasında özel bir durum olmaması halinde ortalama 7 iş günüdür.

Shenzhen’de Gezilecek Yerler

Window Of The World
Çin Kültürü Köyü
Fairy Lake Botanik Bahçesi
Lianhua Mountain Park
Shenzhen Müzesi
Tüm Dünyaya Bakış Açısı Sunan: Window of the World

Ziyaretçilerin bu bölgeye gelerek, dünyayı kısa bir süre görmeleri mümkündür. Bölgenin geniş bir açıya sahip olması ve tüm dünyaya bakış açısı sunması en büyük özelliklerinden biridir. Window of the World, Shenzhen'in en önemli ve en çok ziyaret edilen bölgelerinden bir tanesidir.

Çin Kültürünü Anlatan Mimari Eserlere Ev Sahipliği Yapan: Çin Kültürü Köyü

Çin Kültürü Köyü, Çin'in en önemli mimari eserlerini kendi sınırlarında bulundurmaktadır. Her yöreye ait mimari eserler, Çin'i anlatmakta ve kültürün nasıl bir halde olduğunu göstermektedir. Işıltılı ve farklı tasarımlara sahip olan yapıtlar, yıllar boyunca varlığını sürdürmektedir.

Göllerle ve Çiçeklerle Sarılan: Fairy Lake Botanik Bahçesi

Muhteşem manzaraya sahip olan Fairy Lake Botanik Bahçesi, göllerle ve çiçeklerle etrafını kapatmıştır. Çin'de yetişen farklı bitki türleri bahçenin içerisinde bulunmaktadır. Turistlerin bu bölgeye gelerek muhteşem fotoğraflar çektiğini de söylemek gerekir.

Dinlenmek İçin En Uygun Mekan: Lianhua Mountain Park

Doğa manzarası ve sahip olduğu temiz atmosferle ön plana çıkan park, çok sevilen bölgelerden bir tanesidir. Binden fazla farklı bitki türünü sınırlarında bulundurmaktadır. Parkın sahip olduğu atmosfer, dinlenmek için ideal olduğunu kanıtlamaktadır.

Son Dönemlerin En Önemli Eserlerine Ev Sahipliği Yapan: Shenzhen Müzesi

Shenzhen her ne kadar köklü bir geçmişe sahip olmasa da, şehirde yeni oluşturulan önemli tarihi bulunmaktadır. Bu eserlerin birçoğu Shenzhen Müzesi’nde sergiye sunulmaktadır.

Shenzhen’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Har Gau
Sichuan
Lanzhou
Congee

Shenzhen Çin'in diğer şehirlerinden farklı bir mutfak yapısına sahiptir. Bu mutfak yapısı Shenzhen İstanbul uçuş süresi sırasında araştırılabilir ve bu konuda bilgi alınabilir. Shenzhen, sahip olduğu mutfakla turistleri memnun bırakmaktadır.

Karides Topu Olarak Tanımlanan Shenzhen'in En Ünlü Yemeği: Har Gau

Önceden pişirilen karideslerin top haline getirilerek çeşitli yağlarda kızartılması mükemmel bir lezzet oluşturmaktadır. Har Gau, Shenzhen'in en ünlü yemeğidir. İçerisinde buğday nişastası, mısır yağı ve buna benzer yağlar bulunmaktadır.

Shenzhen Baharatları ve Soslarıyla Sotelenen Tavuk Yemeği: Sichuan

Farklı bir görünüme sahip olan Sichuan içerisinde tavuk ve Shenzhen baharatları bulunmaktadır. Baharatlarla ve soslarla sotelenen tavuk, çeşitli sebzelerle süslenerek servis edilmektedir.

Erişteyle ve Yoğun Baharatla Hazırlanan Noodle Çorbası: Lanzhou

Uygun fiyatıyla ve doyurucu olmasıyla ön plana çıkan Lanzhou, en çok tercih edilen yemeklerden biridir. Uygun fiyatla karnını doyurmak isteyen kişiler tüm restoranlarda bu yemeği bulabilmektedir.

Asya'nın En Popüler Yemeklerinden Biri: Congee 

Pirinç ve yulaf lapası ile hazırlanan bu yemeğin içerisinde deniz mahsulleri veya et bulunmaktadır. Muhteşem bir lezzete sahip olan Congee, Asya'nın en popüler yemeklerinden biri olarak bilinmektedir.

Pirincin Haşlanmasıyla Yapılan Enfes Yemek: Cantonse Congee

Turistlerin şehre gelip en memnun kaldığı yemeklerden biri olan Cantonse Congee, içerisinde et ve kemik bulundurmaktadır. Çorba görünümüne sahip olan yemek, sık sık tüketilmekte ve her restoranda bulunmaktadır.

Konaklama İçin Shenzhen Otel Seçenekleri

Shenzhe şehrini tanıyabilmek için şehir merkezine yakın olan otelleri tercih etmek gerekir. Shenzhen İstanbul uçak saatleri ne olursa olsun, otellerde konaklayabilecek yer bulmak mümkündür. Otellerin &c

InterContinental Hotel Shenzhen
Havuz, SPA, spor salonu ve İnternet erişimi gibi hizmetleri sunan otel; beş yıldızlı oteller kategorisinde bulunmaktadır. Otelin sahip olduğu konum, müşterilerin kolaylıkla ulaşım sağlayabilmesine yardımcı olmaktadır. Fiyatları 1000 ile 1400 TL arasında değişmektedir.
No. 9009 Shennan Road, Overseas Chinese Town, 518053, Shenzhen, Çin
Crowne Plaza Shenzhen Longgang City Centre
Odalarında kusursuz bir konfor olan otelin, beş yıldızlı oteller kategorisinde bulunması müşterilerin ilgisini çekmektedir. Verdiği hizmet, ödenecek olan tutarı hak etmekte ve otelin memnun bırakabilmek adına çok sayıda hizmeti bulunmaktadır. Fiyatları 550 ile 850 TL arasında değişmektedir.
9009 Longxiang Avenue, Longgang City Centre,Longgang District, 518172, Shenzhen, Çin
Best Western Shenzhen Felicity Hotel
Restoranları, çeşitli mağazaları ve konforlu odaları kendi bünyesinde bulunduran otel müşterilerini memnun bırakabilmek adına elinden gelen tüm çalışmayı ortaya koymaktadır. Kıyafet yıkama gibi hizmetleri sunan otel, müşterilerin hijyen açısından rahatlamasına yardımcı oluyor. Fiyatları 320 ile 700 TL arasında değişiyor.
1085 Heping Road Heping Lu, 518010, Shenzhen, Çin

Shenzhen Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Shenzhen 5.462,47 TL 15 Saat 20 Dakika
Guangzhou - Shenzhen 2.287,80 TL 5 Saat
Şangay - Shenzhen 2.351,14 TL 2 Saat 20 Dakika
Hangzhou - Shenzhen 2.693,80 TL 7 Saat 20 Dakika

Shenzhen Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Shenzhen uçuşu olan firmalar hangileridir?

  China Eastern Airlines, China Southern Airlines, Sichuan Airlines, Türk Hava Yolları.
 • Shenzhen yurt dışı uçak bileti ne kadar?

  Shenzhen varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Guangzhou - Shenzhen olup, bilet fiyatı 2.287,80 TL'dir.
 • Shenzhen şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?

  Yılın en uygun zamanı Mart ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Shenzhen ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

23 Nisan’a Özel: Çocuklarla Evde Yapılabilecek Aktiviteler
23 Nisan’a Özel: Çocuklarla Evde Yapılabilecek Aktiviteler
22 Nisan 2020
Hem kendimizin hem de çocuklarımızın sağlığı için olabildiğince evdeyiz. Bu sene 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda 31 ilde sokağa çıkma yasağı gelmesi sebebiyle, diğer illerimizde de olab
Konya Mavi Treni Hakkında Tüm Bilgiler
Konya Mavi Treni Hakkında Tüm Bilgiler
13 Mart 2020
Kalkış Şehir: İzmir Varış Şehir: Konya Rota Uzunluğu: 694 Km Yolculuk Süresi: 12 Saat Konya Mavi Tren Nedir? Konya Mavi Tren; İzmir(Basmane)’den başlayıp Konya’da biten tren güzergâhıdır. Konya
Burcunuza Göre Bavul Hazırlama Rehberi (İnfografik)
Burcunuza Göre Bavul Hazırlama Rehberi (İnfografik)
18 Ekim 2019
Her bir burcun ayrı bir dinamiği, karakter özelliği var. Dolayısıyla her burcun da iş halletme tarzı değişiyor. İşte burcunuza özel bavul hazırlama taktikleri. Koç Valizinizi hazırlarken k
Star Alliance Nedir?
Star Alliance Nedir?
08 Kasım 2016
Havacılık sektörü zamanla geliştikçe firmalar arasında çeşitli yollarla bağ kurulmaya çalışılmıştır ve bu genellikle bir birlik çatısı altında kurulmaktadır. Star Alliance, 14 Mayıs 1997 tarihinde kur

Shenzhen Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (80)
İyi (16)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%83
%17
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
96 Değerlendirme
R*** A***
2 Temmuz Salı
Güzel bir yer ama kısa süreli gitmek lazım bir süre sonra sıkıcı oluyor
A*** Ö***
9 Ekim Çarşamba
Uzun süre gitmeye geliyor insan memleketini özlüyor
I*** E***
12 Temmuz Cuma
otelimizin konforu çok güzeldi
2
3
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Shenzhen Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 15.09.2020 07:33:23 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Shenzhen, (SZX)
SZX
CN

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=19363
/ True
19363